B LTR^ERL^ D HandeSsbericbten. Hoogwatergetij te Ter Nenzen. AANBESTEDING. a Si DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 9 September 6.1 6.25 Woeusdag 10 6.52 7.22 Donderdag 11 u 7.58 8.41 Vrijdag 12 9.26 10.9 Zaterdag 13 10.48 11.20 Zondag 14 11.48 Maandag 15 0.11 12.32 Tegen inwilliging van dat verzoek heeft zich de wederpartij, bij monde van Mr. Kappeyne van de Coppello, verzet, op grond dat, zelfs al is het beweren van den eischer in zoover juist, dat inderdaad verwisseling heeft plaats gehad, dan nog door hem als gevolg daarvan niet is geleden schade, die in een bedrag in geld is uit te drukken. Eene vrouw, te Haarlem woonachtig, werd een week of drie geleden door haar man verlaten, zonder dat zij wist of kon vermoeden werwaarts hij zich had begeven. Dinsdsg echter kreeg zij van hem een brief, waarin hij haar meldde, dat hij zich te Utrecht bevond en er in geslaagd was vast werk te krijgen, zoodat zij uu maar zoo gauw mogelijk aiet de kiuderen moest overkomen. Voor een woning had hij reeds gezorgd, zoodat wanneer zij het huisraad enz. maar vooruit wilde sturen, hij ook wel voor de rest zou zorgen. Bovendien zou zij de handen dan vrijer hebben en gedurende de reis beter op de kinderen (zes) kunnen passen. Daar het vrouwtje gedurende haar 16jarig huwelijk haar echtvriend nog nimmer zoo voor- komend en zorgzaain had gezien, vertrouwde zij het zaakje niet te best en liet zijn schrijven onbeantwoord. Eerst op herhaald en dringend verzoek en nadat manlief allerlei mooie beloften had gedaan, liet zij zich bepraten, pakte haar boeltje en verzond het uaar Utrecht, waar haar man het in ontvangst zou nemen. Toen zij echter volgens afspraak Donderdag- morgen met de kinderen daar aankwam, wachtte haar een onaangename verrassing. Want niet alleen voud zij haar man niet aan den trein om haar af te halen, maar bovendien bleek dat al de meubels, behalve wat rommel, waren weggehaald en vervoerd, zonder dat men haar kon zeggen waarbeen. Hoewel het arme vrouwtje in het opsporen van haar man door de politie werd ter. zijde gestaan, is van dezen echter nog geen spoor gevouden. Iemand uit Wouw (Noord-Brabant), die zich te Antwerpen bevond, maakte daar kenuis met een paar nachtvlinders en ging er een rijtoertje mee doen. Aan een cafe waren de vliuders echter schielijk gaan vliegen en toen de man tot bezinniug kwam, deed hij de niet aangename ontdekking, dat ook zijn portefeuille met 800 was gaan vliegen Zekere P. van der Spek, bierhuishouder te Haarlem, had met een negental werklieden der Centrale Werkplaatsen van de Hollandsche spoor een lotje in de loterij, een twintigje waarop dezer dagen de 25,000 viel. Hij werd aaegewezen als de man die het geld moest halen en Donderdag begaf hij zich daarvoor naar den Den Haag. De andere gelukkige nzouden hem's avonds ten zijnent opwachtten, doch eindelijk kwarn in plaats van den man een telegram, meldende dat men v. d. S. het geld in een berucht huis had ontstolen. Men moest zich maar niet ongerust maken hij zou in Den Haag blijven tot het geld gevonden was. In Haarlem werd dat bericht echter niet recht ver- trouwd men begaf zich naar den commissaris van politie en deelde hem de toedracht der zaak mee. Deze telegrafeerde om inlichtingeu en het bleek dat v. d. S in Den Haag inderdaad aangifte van de vermissing had gedaan. De politie stelt nu een onderzoek in ook is een der andere deelnemers in het gelukje naar Den Haag gegaan om op eigen houtje te onderzoeken. Men meldt uit Haarlem Eergisteravond omstreeks half negen werd door een adjunct-inspecteur en een agent van politie onder een verbazend groote volksoploop naar het hoofdbureau in de Smeeksstraat, gebracht een colporteur, veotende met het door den heer v. d. Kamp in de jongstleden raadszitting besproken conllet. Zooals gemeld is, was Maandag 11. den man ook gearresteerd doch direct weder losgelaten nu echter werd hij een geruimen tijd gehouden. Donderdag werd te Heinkenszand de houder van een rijbeer, toen hij met dat dier van een hofstede huiswaarts keerde, door het woedend geworden dier aaugevallen. De man kon het varken zelfs niet door stokslageu van zijn lijf houden en moest de vlucht nemen, echter niet zonder een diepe wond in het been te hebben bekomen. Toen hij thuis was gekomen bleek het inroepen van geueeskundige hulp noodzakelijk. (M.C.) Een vreemd geval houdt te Zwartsluis vele gemoederen bezig. Schipper D. V., aldaar verblijf houdende om een nieuw schip in ontvangst te nemen, ontdekte bij het natellen van de koopsom, dat daaraan plm. 1000 ontbrak, welk bedrag, volgens zijn beweren, hem ontstolen moet zijn. Volgens aanwijzing zou er eenige verdeuking kunnen rusten op een arbe'der, doch een inge- steld onderzoek heeft daaromtrent niets aan het licht gebracht en men ziet eenige opheldering in deze zaak met belangstelling tegemoet. Een moord is Vrijdagmorgen in een woning aan de Hoefkade te's Graveuhage gepleegd. ,Een ongeveer 25jarige workman in de melkinrichting der verbrniksvereeniging //de Hoop", A. H. H., leefde daar, no. 259, met een vrouw van ongeveer gel ij ken leeftijd. Een tijd geleden had zij hem, voor een ander tijdelijk verlaten. Dit schijnt H. haar nooit ver- geven te hebben, tenmiuste hij moet hebben verklaard, dat hij de een of anderen dag wel eens met haar zou afrekenen. In de laatste dagen was H., wien ter oorewas gekomen, dat zij zich ophield met een gehuwd man, vader van een talrijk gezin, bij zijn werk- zaamheden in de fabriek stil en afgetrokken. Hij liet zich over niets uit, maar 't was duidelijk dat hem iets hinderde. Vrijdagochtend kwarn de vrouw II. aan de fabriek afhalen, maar hij is toen niet met haar meegegaan. Hij verklaarde, nog niet weg te kunnen en zou later thuis komen. De vrouw is daarop heen- gegaan. En toen H. later thuiskwam moet hij, naar de naaste familieleden verzekeren, op zijn kamer de vrouw in gezelschap hebben gevonden van den man, in wien hij een medeminnaar vermoedde. Een woordenwisseling ontstond, waarbij hij de vrouw te lijf wilde gaan. Zij vloog naar het venster, waarvan zij de ruiten in haar angst, of wellicht om er uit te springen, verbrijzelde, waarbij zij zich ernstig verwondde. Hij wierp haar tegen den grond, greep haar bij de keel en worgde haar. Na eenige minuten was het met de vrouw gedaan. Daarna bleef de moordenaar kalm op zijn kamer zitten. De buren, die begrepen dat boven iets bijzonders gebeurd was, waarschuwden de politie. Toen deze verscheen, zeide H.dat is mijn werk, arresteer raij maar. Later kwarn ook de commissaris der le afdeeling, als hulpofficier van justitie, die den man op zijn kamer in kort verhoor nam. H. bekende de vrouw gedood te hebben. Het lijk lag nog op den grond. De commissaris liet het liggen in de houding, waarin het gevonden was, om de justitie, die onmiddellijk 'gewaarschuwd werd, in de gele- genheid te stellen den toesland op te nemen. Daarna werd het lijk gefotografeerd en overge- bracht naar het commissariaat aan de Groenmarkt, teneinde naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd te worden, om gerechtelijk te worden geschouwd. De naam van de verslagene is Withaar; zij was 27 jaar oud. De moordenaar werd, onder een grooten volks- toeloop, voorloopig overgebracht naar het bureau op de Groenmarkt. Hij is een gepasporteerd militair bij het Indische leger. Met de vrouw maakte hij indertijd kennis op een feestje ten huize van een zuster. Een der lezers van de N. II. Ct. schrijft Gedurende de maand Augustus was ik met vrouw en dochter te Blankenberghe bij Ostende. Er bestaat daar van half Juli af een speelbank op de wijze zooals in Monte Carlo, Ostende en Spa is. Voor afleiding was ik er eenige malen heen- gegaan zonder juist te spelen, doch meer om alles eens aan te zien. Zoo ook Woensdag van de vorige week, 'a avonds, was ik er met mijn vrouw heengegaan wij kwa- men er om negen uur en tegen kwart na negen, terwijl het spel in vollen gang was, werd de deur plotseling geopend en verscheen de rechtbank met verschillende deurwaarders uit Brugge. Er werd beslag op de bank gelegd en niemand mocht het geld dat voor hem op de groene tafel lag aan- raken of medenemeu. Ik heb wel eens een plaat gezien //Overval van een geheime speelclub door de politie" in een of andere groote plaats. Het tooneel dat ik daar voor mij zag was juist eender. Overal bleeke verschrikte gezichten, en iedereeu die niet al te zeer aangedaan was, trachtende nog wat goud- of zilvergeld van de groene tafel in zijn zak te smokkelen. Niemand kon vertrekken, daar de deuren benedeu door detectives gesloten en bewaakt werden. Door een der heeren der rechtbank werd de spelers aangezegd, dat zij in het gebouw moesten blijven, dat ze getuigenis moesten afleggen en dat er verder voor hen zelf persoonlijk niets te vreezen was. Na een goede 2£ uur wachtens, kon ik met mijn vrouw bij de rechtbank verhoord worden, en werd mij onder eede afgevraagd, hoe en op welke manier ik daar biunengekomen was, waarna ik vertrekken kon. Mijn vraag of de spelers hun geld, dat op de tafel was blijven liggen, en waar van voor ieder het bedrag in het proces-verbaal was opgenomen, terugkregen, werd ontkennend beantwoord. Latere onderzoekingen brachten voor mij aan het licht, dat deze bank fr. 100,000 rechten te betalen had, wat ze niet bezat2°. dat het ver- plicht was deze zaak als private club te behan- delen, evenals Ostende, en niet ieder zonder eerst lid te zijn geworden en coutributie betaald te hebben, binnen te laten. Nog kan ik u melden, dat roulette, paardjes- spel en biljart op een kar door de justitie naar Brugge vervoerd zijn. De Londensche bladen vestigen de aandacht op de toeuemende criminaliteit in de Londensche hoofdstad. In de laatste 5 weken zijn te Londeu 21 moorden gepleegd. Van 24 Augustus tot 2 September zijn te Odessa 13 personen aangetast door een ziekte, die men vreest, dat pest is. Twee lijders zijn sedert bezweken. De regeering heeft een bacteriologist naar de stad gezonden. Donderdag bedroeg het aantal choleragevallen in geheel Egypte 1051, waarvan er 805 een doodelijk verloop hadden. Over de instorting van den watertoren te Schonefeld, een voorstadje van Leipzig, wordt het volgende gemeld Het ergste ougelnk, dat in de bouwgeschiedenis van Leipzig bekend is, had 3 Sept. plaats in de voorstad Schonefeld. De gemeente, die over de 10,000 zielen telt, is bezig met eene eigen waterleiding aan te leggen en de water-toren is reeds tot op eene hoogte van 22 Meter opgebouwd. Zevenentwintig arbeiders waren in het inwendige van het gebouw bezig. Zij waren om 4 uur naar beneden gegaan om het //vesperbrood" te gebruiken en gingen om half vijf weer op bet gebouw om den arbeid voort te zetten. Reeds hadden de voorste arbeiders de bovenste sporten der« ladder bereikt, toen deze door een of andere ongelukkige omstandigheid begon te wankelen, waarbij zij de balken greep en nit de voegen rukte. Daarna viel het gebouw in elkaar en de 27 arbeiders werden alien onder de puinhoopen begraven. Een gillend angstge- schrei werd gehoord en zoo spoedig mogelijk werd hulp verleend. Men hoorde klaagtonen en hulpgeschrei van onder den steenhoop opgaan. Jammerend riepen de nog levenden om hulp. Spoedig ging men aan 't werk en de telefonisch ontbodeu brandweer verscheen, benevens doktoren en eene afdeeling van het Roode Kruis. Langzamerhand bracht men 9 dooden en 14 zwaar gewonden te voorschijn benevens 3 licht gewondeu. Hartroereude scenes hadden bij het te voorschijn brengen der dooden en gewonden plaats; jammerend riepen vrouwen en kinderen om echtgenoot en vader. Toen de avond vie] stonden nog duizenden nieuwsgierigen om de plaats. De lijken werden naar het Schonefelder Kerkhof gebracht en terstond werd een onderzoek ingesteld of het ongeluk ook aan strafbare na- latigheid te wijten is. Het heeft te Belfast, in lerland zoo zwaar geregend, dat de stad gedeeltelijk onder water stond. Het was Vrijdagochtend eb, maar vele straten bleven blank staan. Het operagebouw was ondergeloopen, en zoo ook verscheiden fabrie- ken. In 24 uwr was er ongeveer 7 centimeter regen gevallen. Het Fransche vrouwenblad //la Fronde" komt op tegen het denkbeeld om een standbeeld op te richten voor een Franschen Canadees, die 31 kinderen gebad heeft, en verlangt, wanneer men dien //pater familias" dus huldigen wil, voor de heldhaftige moeder der 31 kinderen dan min- stens gelijke eer. Te Bologna is graaf Bonmartini vermoord in zijn woning gevonden. De moord was blijkbaar reeds verscheidene dagen te voren gepleegd. Het lijk had 17 dolkwonden, waarvan er verscheidene doodelijk geweest zijn. Diefstal schijnt de aan- leiding tot den moord geweest te zijn en het heet, dat hij in een hinderlaag is gelokt door een vrouw, die zich daarop met den moordenaar, na veel geld te hebben gestolen, uit de voeten zou hebben geinaakt. Een dienstmeisje te Malmb, in Zweden, was dezer dagen met hevige kiespijn naar bed gegaan, na in de holle kies een watje, gedrenkt in een verdoovend middel, te hebben gestoken. Tijdens haar slaap geraakte het watje in de luchtpijp en den volgenden morgen vond men het meisje bewegingloos in haar bed en blijkbaar dood. Haar meester, die dacht dat zij zich vergiftigd had, en die bang was voor opspraak, bestelde onmiddellijk een lijkkist, waarin men het lijk lrgde en die men daarna dichtschroefde. Kort daarna werd een dokter geroepen, om een bewijs van overlijden af te geven en de kist werd geopend. Het bleek toen, dat het meisje in de kist bij kennis gekomen moest zijn, wanhopige pogingen had gedaan, om vrij te komen en ten slotte gestikt was. Op Vrijdag 19 September 1902, des voor- middags 10 uur, aan het gebouw van het Provin- ciaal Bestuur te Middelburg, van Het bouwen van een gymnastiekzaal en twee leslokalen aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg. (Raming 15,000.) Ter \cu/,(*ll> Huwelijks-aangiften. 5 Sept. Augustus te Dunne, oud 30 j. jm. en Tanneke Pieternella Kaan, oud 31 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Pieter, z. van Adriaan Florussen en van Maria van Drongelen. 2 Sept. Cornelia, d. van Elisa beth Molhoek. 4 Sept. Johanna Aagje, d. van Theophile Swartele en van Levina Allaart. Bertha Maria, d. van Julianus Fermont en van Maria Theresia Bracke. 5 Sept. Elisabeth Jacoba, d. van Arie Cornelis de Feijter en van Antonina Veerman. 6 Sept. Johanna, d. van Pieter Romeijn en van Maria Pieternella Lensen. Overlijden. 31 Aug. Sophia de Decker, oud 73j.,eehtg. van Petrus de Meijer 4 Sept. Levinus Scheele, oud 1 m., z. van Levinus en van Lenntje van de Voorde. Jan Rokus Harms, oud 6 m., z. van Janna Suzanna.j 3 Sept. Adriaua Maria Bal, oud 4 m., d. van Pieter Cornelis en van Jacoba Adriana Wieland. Josephus Heijens, oud 76 j., weduwn. van Anna Catharina Hanskens. 6 Sept. Maria Cornelia de Smidt, oud 93 j., wed. van Jan Kamerik. Rotterdam, 8 September 1902. Binnen 1. Granen. Afwijkeude en mindere soorteu waren ruim ter markt. Puike tarwe, rogge en haver werden tot flinke prijzen verkocht. Blauwe of groene erwten aangeboden voora) in mindere qualiteit. Men noteert Puike jarige Tarwe 7,50 a 8,50 nieuwe Tarwe 5,25 a 7,25 Rogge 5,a 5,50 em puike nog daarbovenGerst 4,25 a 4,75 en Chevaliergerst 5,a 5,25 Gerst per 100 kilo 6,50 a 8,Nieiiwe Haver 3,75 a 4,50 Paardeboonen 6,25 Walchersche Witteboonen 10,50, a 11,Blauwe erwten 7,a 9,50 en puike daarboven Bruine Boonen 6,50 a 8,50 Koolzaad 8,a 8,25Kanariezaad 7,a 8,alles per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo f 182; Rogge per 2100 kilo /130 a 140 Gerst Zwarte Zee /118 a /120; Donau-Mai's 130 Odessa 125 per 2000 kilo; Russische Haver 7,50 it 7,90 per 100 kilo. Me el. Prima inlandsch 10,50 a 11,25 1" soort /9,50 a 10,25; Zeeuwsche Tarwebloem /ll,k 11,50; prima Belgisch 11,25 a 12,25 le soort 10,25 a 11,1" soort Fransch 10,25 a 11,25prima Duitsch 12,it 13,le soort Duitsch 10,75 a 11,75; prima Amerik. 1,50 a 12,50; 1" soort 10,50 a f 11,25; 2" soort 9,25 it /9,75; extra puik Hongaarsch 15,a 16,Inl. Roggebloem 9,25 a 10,75; Duitsche 9,25 a f 11,per 100 kilo netto. Runderprijzen 56 a 70; Stieren 40 a 55Kalveren 60 a 85Schapen 40 a 55 Varkens 47 a 52 cent per kilo. M e 1 k- en Kalfkoeien 120 a 230; Stieren 80 a /190; Yaarzen 75 a 120 Pinken 50 a 100Graskalveren 25 a 50 nuchtere kalveren /6 a /15; Biggen 7 a 14, per stuk. Aardappelen. Brielsche kralen 3,a 3,25 Overmaassche 2,50 Geldersche kralen 1,60 it 1,80 Eigenheimers 1,50 a 1,80 per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld 46 en 55 it 60 cent half kilo. Zoetemelkschekaas 23,a 25, per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 3,25 k 3,50 en Buitenlansche 2,25 per 100. Zeeuwsche Ajuin 1,10 a 1,25 per hectol. Karwijzaad 12,a 12,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in houten vaten per 100 kilo 9,75 a 10,15 en 6£ cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten in afwachting der Handel-maatschappij, veiling op morgen 35 cent per half kilo en dito Santos 19^ cent. YEEHANDEL IN BELGIE. Yee altijd duur, zoo duur dat de beenhouwers overal of klagen of hnn prijs verhoogen ossen 76 tot 96 c., vaarzen 70 tot 90, stieren 66 tot 86, vette kalveren 95 c. tot 1 fr. 05. ZEETUDINGEN. Van 5 tot en met 7 Sept. 03 VLAG. NAAM. H».| Van en naar. Lading. I Voor fer Xeazen t 5 Eng. s.8. River Lagan 2272 Londen stukg. 6 Duits. 9.s. Georg Mahn 3062 Windau hout Eng. 8.s. Golfer 1060 Londen ledig 7 idem Hnmersea 1524 Skinningrove ijzer Vmd fer leOien 6 Deen. s.8. Anna 4241 Burneiland ledig Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. idem Golfer 1066 idem macadam idem Progress 1156 Goole ledig 7 Deens. s.s. Else 4712 iBleyth i idem Voor Uest I 6 Belg. s.s. Ganda 1341 Methil kolen Deen. s.s. Noutik 2921 Kotka hout Zweed. s.s. Eldorado 4330 Helzingborg idem 7 Eng. s.s. Whimbrel 2514 Manchester stukg. idem Der went 2349 Goole idem idem Hero 2194 Hull idem Duits. s.s. Stella 1329 Kotka hont idem Saxonia 2772 Riga idem Van Keuf t 5 Eng. s.s. Tadorna 3730 Liverpool stukg. Noor. s.s. Vale 2109 Bleyth ledig 6 |Duits. s.s. Frieda Lehman 2145 Antwerpen idem 7 Eng. s.s. Sea Gull 2762 Londen stukg. idem Faraday 2525 New-Castle idem idem Don 2658 Goole idem idem Truro 3366 Hull idem idem Abbotsfort 2979 Leith idem Duits. s.s. 'Luise 1481 Antwerpen ledig Van 5 tot en met 7 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 34 binnenvaartuigen op- en 37 afgeschutdoor de Westsl. 10 op-en 3 afgeschut. K V II II

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 3