BURGERLIJKE STAND. Handelsberiehien, Lvacfat de patient twee dagen had iDgenomen, kreeg een kind het doosje te pakken en at al de nog overige 160 korreltjes op. De ouders riepen aanstond geneeskundige hulp in, maar werden aldra gerustgesteld met de verzekering, dat het kind er geen nadeelige gevolgen van zou on- dervinden. 't Bleek juist gezien, want het kind leeft nog en is niet eens licht ongesteld geworden. Te Maastricht is Vrijdag een jongeling met zijn fiets de niet ongevaarlijke helling nabij Berg en Terblijt afgereden, met het noodlottig gevolg, dat hij tegen een huis werd geslingerd en een hersenschudding bekwam. Zijn toestand is zorg- wekkend. Te Driel vermaakt men zich met een onge- dachten afloop van eene geschiedenis tusschen twee trouwlustigen. //Hij" had reeds twee vrouwtjes gehad en raakte op 70jarigen leeftijd nog verliefd op een //zij", die sedert een jaar weeuwtje was. De gebruikelijke huwelijks-afkondi- gingen waren reeds geschied, toen de oude heer tot andere gedachten kwam en er stilletjes van door ging, tot groot vermaak der dorpelingen. Avond aan avond is de woning van het bruidje door groepjes ouden en jongeu omringd, die door het zingen van spottende liederen, haar in het smartelijk verlies trachten te troosten. Donderdagavond zijn de heer en mevroww Cr. uit Nijmegen, die met eenige dames den hollen weg van Berg en Dal naar Beek afwaudelden door een wielrijder, die te Berg en Dal is gelo- geerd, omver gereden, met het treurig gevolg dat mevr. Cr. den rechterarm brak en de heer Cr. verschiliende kneuzingen bekwam. Per rijtuig werden zij naar hunne woning aan de Berg en Dalsche straat overgebracht. De wielrijder die eveneens gevallen was, had bloedende wenden aan zijn hoofd. Het rijwiel is geheel beschadigd. Het ware toch zeker geweuscht voegt de ,/Nijm. Ct." aan het bovenstaande toe dat er maatregelen werden genomen om op zulke steile wegen het wielrijden te verbieden. ;/Het gaat toch niet aan dat rustige wandelaars blootgesteld zijn aan zulke gevaren, terwille van het zoogenaamd genoegen om dergelijke bravour- ritjes te maken. Op een zoo hellenden weg be- hoort een verstandige wielrijder af te stijgen en zijn fiets aan de hand te houden. Wie dat niet uit zichzelf doet, moet er dan maar toe verplicht worden." Vo6r ruim twee maanden werd gemeld dat een onderwijzer te Delft zieh zou hebben schuldig gemaakt aan mishandeling van een kind. Bedoeld knaapje werd in het gasthuis opgenomen en is sinds 3 dagen na een verpleging van 9 weken ontslagen. De onderwijzer stelde een aanklacht in tegen de „N. R. Ct." en ,/Het Nieuws van den Dag", die het bericht opnamen. Dezer dagen werd den correspondent van eerstgenoemd blad medegedeeld, dat de officier van justitie geen termen vond tot vervolging. De vader van het knaapje heeft inmiddels een klacht tegen den onderwijzer ingediend. De Zaterdag van de Rotterdamsche kermis heeft zijn traditie van dol pretvieren en dolle hos- partijeu verloren. In vergelijking met tien jaren en nog meer geleden is deze Zaterdag vrij rustig afgeloopen. De tegenwoordige Rotterdammers schijnen bedaarder te zijn geworden en verstandiger. Een feit is het eveuwel dat iedereen een vrijen dag wil hebben en die naar zijn genoegen wil besteden. Het mooie weder lokte menigeen uit om een boot- tocht te doen of per spoor naar den Haag en Scheveningen te reizen. Maar er bleven nog genoeg Rotterdammers over om kermis te houden. En deze lieden, gevoegd bij de groote menigte vreemde- lingen, gaven des avonds veel drukte in de stad, waartoe de talrijke gecostumeerden, gewapend met allerlei muziek-instrumenten, vroolijkheid op het kermisterrein en de Hoogstraat teweeg brachten. Op de Hoogstraat leverde het kermisvermaak een aardig gezicht op bij het schijnsel van het electrisch licht en menigeen sloeg dit met welge- vallen gade. Een klein brandje te circa 10 uur in een in aanbouw zijud huis op het Spinhuiswater gaf eenige afwisseling, maar erger was een flinke onweersbui te 2 uur in den nacht, waardoor het sluiten van de herbergen te half 3 gemakkelijk werd gemaakt en menigeen naar huis dreef. Gister, Zondag, was er weder veel volk in de stad en de harddraverijen op het Schutterslaud in den middag werden door velen bijgewoond. Veel kans is er evenwel dat de Rotterdammers hun laatste kermis hebben gevierd, daar binnenkort de gemeenteraad een beslissing zal nemeu om de kermis te vervangen door een meer veredeld volks- vermaak. De toestand van de drie gekwetsten bij het rijwielougeiuk te Ubbergen is steeds vooruitgaande. Het zal echter nog wel drie weken duren, voordat de heer M. met echtgenoote en de andere dame het ziekenhuis te Nijmegen zullen kunnen verlaten. Een robbenslager van Haamstede heeft in minder dan een week 21 zeehonden, waarop een premie van 2,50 it 3,staat, van kant gemaakt. In het //Hbl." doet iemand een beroep op de ,/welwillendh.eid van heeren inbrekers", die bij hem een klok, een norloge en een zakkompas hebben gestolen. De klok mogen ze wel houden, maar 't horloge en 't zakkompas had hij graag terug, daar waren herrinneringen aan verbonden uit den Zuid-Afrikaanschen oorlog, dien hij meege- maakt had. In de Kattenburgervoorstraat werd Donder- dag door een huisgezin vroolijk een feestje gevierd. De zoen des huizes was in het huwelijksbootje ge- stapt, en met familie, vrienden en goede kenuissen werd bruiloft gehouden. Hoe prettig het avondje van Donderdag ook geweest was, gisteren waren alien diep bedroefd en terneer geslagen. Het jonge paar was als verpletterd. Het pas getrouwde vrouwtje wier ouders opge- ruimd en gezond aan het huiselijk feestje deelnamen, j verloor gistermorgen haar moeder, en voor haar vader vreest men het ergste. Wat was er gebeurd Toen Vrijdagochiend de moeder de ledige doozen aan den bauketbakker teruggaf, zakte zij plotseling ineen en blies na I eenige oogenblikkeu den laatsten adem uit. De schoonzoon ijlde in zijne radeloosheid naar de fabriek van spoorwegmaterieel op den Ooster- burgergracht, waar de vader van zijne vrouw werkte. 1 Niet aan de gevolgen denkende, vertelde hij dadelijk aan hem hetgeen gebeurd was, De arme man schrikte zoo hevig, dat hij be* I wusteloos tegen den grond sloeg. Hij moest per brancard vervoerd worden. Men vreest voor zijn lever. De ,/Dordlsche Courant" meldt omtrent het ook door ons berichte ongeval Vrijdagnacht zijn de lijken van de zoo nood lottig om het leven gekomen werklieden van de firma John. Kievits Van Reede Cz., te Papen- drecht, den 26jarigen H. B. Hurkmans en den 15jarigen W. G. Kroes, beiden van Dordrecht, I door Woudrichemsche visschers in de Noord, on- geveer op de plaats, waar het droevig ongeluk heeft plaats gehad, in hun netten opgehaald, nadat gisteren te vergeefs den geheelen dag ijverig was gedregd. Het lijk van den 14jarigen A. van Zon was reeds den vorigen nacht opgehaald. De beide lijken werden Vrijdagvoormiddag per roeiboot naar hier overgebracht en per draagbaar vervoerd naar de ouderlijke woningen, resp. Spui- weg 18 en Tolbrugstraat LZ 13. Ten aanzien van Kroes valt nog te vermelden, dat deze knaap pas hersteld was van een maandenlange ernstige ziekte en Maandag, tot groote voldoening zijner moeder een weduwe weer voor het eerst aan het werk was gegaan. Volgens een bericht uit St. Moritz, is een ige Parijzenaar die met zijn familie een uitstapje deed naar het Eexdal bij het zoeken naar edelweiss in de diepte gestort en omgekomen. Te Charbiu in Mantsjoerije moet, blijkens te Odessa ontvangen berichten, de cholera zich zoo verspreid hebben en zoo kwaadaardig zijn, dat de bevoljdng overal-heen wegvlucht. De Chineezen sterven bij duizeriden. Een poging om het iedereen naar den zin te maken beproeft de directie van een groot Deensch tijdschrift. Zij biedt haar lezers een prachtig gekleurde groep aan voorstellende de Koninklijke familie. Maar als er lezers zijn, die liever de Koninklijke familie niet ontvangen, dan kunnen zij ook het portret van den leider der sociaal-democratische partij in Denemarken daarvoor in de plaats krijgen. Vreeselijke wraak. Eenige maanden geleden werd in Nieuw-Brittanie de echtgenoote van den Duitschen zendeling Wolff, door een inboorlinger- stam gedood en letterlijk aan stukken gehakt. Een expeditie van Duitsche matrozen werd uitge- zonden, wraak te neruen, en heeft zich ,/Schitterend' van haar taak gekweten. De matrozen hebben den geheelen stam gedood geen enkel lid is meer in leven. Uit een gevangenis in Tunis zijn 25 ver- oordeelden ontsnapt. Zij werden echter achterhaald, en in de worsteling die nu volgde werd een der gevangenen gedood en twee gewond, terwijl twee bewakers en een aantal personen die de partij der ontsnaptenopgenomen hadden,ook gekwetst werden. Een aller fraaiste lichtstoet trok Vrijdagavond langs Antwerpen's straten. Op de Kathelyne Vest gekomen (een drukke winkelstraat) raakte de laatste wagen, welke den winter voorstelde in brand en weldra stond 't geheele gevaarte in laaie. Drie meisjes, op den top gezeten, werden met moeite uit hunne gevaarvolle positie gered. Alle drie bekwamen brandwonden, een hunner, een 18 jarig schoon meisje, in zoo hevige mate, dat men voor haar leven vreest. Dat dit tooneel, te midden der opeengepakte menigte, een pauiek teweegbracht, behoeft wel geen betoog. Te Hamburg staken tusschen de 900 en 1000 huurkoetsiers, bij wijze van protest tegen een nieuwe verordening op de huurrijtuigen. Dientengevolge is er aan de stations en de beurs groot gebrek aan rijtuigen. De politie is voor- nemens de huurkoetsiers die volgens contract verplicht zijn, hun rijtuigen naar de standplaatsen stations en landingsplaatsen te zenden, te beboeten en hun, als zij bij herhaling in gebreke blijven aan hun verplichtingen te voldoen de concessie te onttrekken. De Praagsche politie nam op den avond van 31 en Juli een 15jarige jongen, Hugo Prager, gevangen, die op straat overvallen, om hulp ge- schreeuwd had. De hoosdoeners wisten te ont- vluchten, de overvallene bleef in de politie- gevangenis en kreeg in de eerste dertig uur niets te eten of te drinken. Toen de oom van den jongen naar het bureau ging om inlichtingen in te winnen, werd hij eveneens gevangen genomen. Ten slotte onderging hetzelfde lot de grootvader tevens de voogd van den jongen. De oude man die ziek was en dorst had, kreeg geen druppel water, en geen eten. Voor zijn eigen geld kon hij zelfs geen eetwaar krijgen. Ten slotte werden de grootvader, oom en zoon losgelaten, omdat er tegen hen, die niets gedaan hadden, geen bewijzen van schuld te vinden waren. Klachten bij de autoriteiten hadden geen succes. In de //Daily Express" schrijft iemand Ik heb een grooten hond, een kruisingsproduct van een setter en een retriever. Hij heet Kitchener en is de domste hond van geheel Londen, maar hij heeft een hartstochtratten vangen. Hij kan anderhalf uur voor een rattengat op zijn prooi zitten loeren. Dezer dagen joeg hij een rat in diens hoi en ging, na vruchtelooze pogingen, om het dier uit te graven, zitteu nadenken. Na eenigen tijd ging hij naar zijn hok, nam er een stuk hondenbeschuit uit, legde dit voorzichtig opzij van het gat en wachtte. Spoedig kwam de hongerige rat te voorschijn en in een oogeublik had Kitchener ze te pakken. Sneeuw in Augustus. Toen een spoor- trein van Upsala, in Zweden, dezer dagen het station Biirby bereikte vonden de passagiers nabij het station tot hun verbazing kleine hoopen sneeuw en hagel. In een oogenblik waren alle coupes ledig en er ontstond een geregeld sneeuwballen- borabardement, waaraan al e reizigers ijverig deel namen. Het oponthoud van den trein, dat op slechts eenige minuten berekend was, moest ver- lengd worden. Eerst toen de sneeuwvoorraad op was, noodigde de stationchef vriendelijk tot voort- zetting van de reis uit. Uit alle deelen van Zwitserland komen berichten van hevigen sneeuwval. Nabij Luzern ligt de sneeuw tot aan de dalen. Hetzelfde wordt bericht uit het Moezelgebied en het oosten van Frankrijk. Nabij Remerimont, in de Vogezen, staat de ther mometer onder het vriespunt. In de bergstreken van Midden-Duitschland vallen telkens sneeuw- buien. Nabij Eulda werden landbouwers, die aan het hooien waren, door een sneeuwstorm verrast. In geheel Oostenrijk is het winterachtig. Hevige sneeuwstormen woeden in Tyrol en de toeristen reizen vlug weg. Te Weenen is het zoo koud dat de menschen er in hun dikste winterplunje loopen. In den staat New York heeft het in de de laatste dagen op verschillenee plaatsen gevroren. 'fer Keazeu. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Aug. Jan Jacobus llarte, oud 32 j., weduwn. en Neeltje Sara de Jonge, oud 28 j., wed. Geboorten. 14 Aug. Margaretha Johanna en Johannes Frans, dochter en zoon van Jan Daniel van de Wege en van Seraflna Johanna van Driessen. 15 Aug. Arie Pieter, z. van Arie Pieter Hamelink en van Pietemella Sol. Overlijden. 10 Aug. Catharina Jozina de Bree, oud 8 w., d. van Jan Simon en van Sophia Josina Jonkman. H ii 1st. Huwelijks-aangiften. 11 Aug. Augustinus de Bruijn (van Hontenisse), oud 24 j., jm. en Leontine Claus, oud 27 i., jd. 14 Aug. David Johannes Smit, oud 38 j., jm. en Ludovica Kips, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Aug. Fredericus Theodorus Biesebroek, ond 23 j., jm. en Johanna Martina Engels, oud 24 j., jd. Franciseus Alphonsius Ferket, oud 86 j weduwn. en Euphemia de Waal, oud 20 j., jd. Johannes Jacobus de Lozanne, oud 24 j., jm. en Lambertha Helena Porth, ond 22 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Lucia Johanna, d. van Jan Francies Magnus en van Johanna Catharina Esseling. Louis Petrus, z. van Charles Eugene Adriaan Josiassen en van Emelia Albertina Lebbinck. Hendricus Johannes Thomas, z. van Alphonsus van Bander en van Louisa Maria Heijman. 5 Aug. Mathilda Augustina, d. van Leonardus Blommaert en van Maria Coleta Buijsrogge. 8 Aug. Angnes Clementina Adriana, d. van Seruphinus Antheunis en van Barbara Elisabeth Vaal. Rudolf, z. van Honore Johannes Neefs en van Maria Catharina van Kruijssen. 9 Aug. Aloisius Dominicus, z. van Joseph de Potter en van Philomena Maria Fieters. 10 Aug. Honore Julius, z. van Petrus Josephus Buijsrogge en van Cornelia Blommaert. 15 Aug. Alice Marie Hubertine, d. van Constantinus Lambertus Marie Danckaert en van Rosina Martina van Kruissen. Overlijden. 9 Aug. Vergenie Baert, oud 73 j., wed. van Jean Briems en van Mattheus Hendricus Jonkers. Axel. Huwelijks-aangiften. 8 Aug. Adriaan van Hoeve, ond 20 j., jm. en Neeltjo de Feijter, oud 16 j., jd. 15 Aug. Cornelis Dijkvvel, oud 34 j., jm en Catharina Ramondt oud 36 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Aug. Josephus Wouters, oud 35 j., jm. en Delphina Groo»haert, oud 40 j wed. Geboorten. 1 Aug. Cornelis, z. van Jozias vandeVelde en van Tanneke Dieleman. 2 Aug. Pieter, z. van Jan Boer en van Pieternella van Vliet. Jacobus, z. van Adriaan Koster en van Dingetje Adriana Haak. 3 Aug. Elisabeth, d. van Jan Jansen en van Janneke Dieleman. 4 Aug. Frederik Jan, z. van Jacobus Zegers en van Anna Dieleman. 6 Aug. Johannes, z. van Andries Geelhoedt en van Maatje van Doeselaar. 14 Aug. Martinus, z van Johannes de Visser en van Jacomina Cornelia van de Voorde. Overlijden. 3 Aug. Abraham Luteijn, oud 60 j., echtg. van Tanneke Paulina de Regt. 6 Aug. Jan Scheelc, oud 87 j., echtg. van Elisabeth van Doeselaar. 7 Aug. Petrus Anthunius Claessens, oud 58 j., echtg. van Delphina Remerij. Pieternella van Drongelen, oud 70 j., wed. van Pieter de Meester. 15 Aug. Susanna Antonina Hamelink, oud 6 m., d. van Krijn en Susanna van Drongelen. Cliiige. Geboorten. 1 Aug. Alice Louise Adolphine Marie, d. van Franciseus Joannes Marinus Praet en van Maria Judith Valerie Feremans. Pharailde Helene Justine, d. van Johannes Francies van den Kelen en van Marie Kordula Hortensia van Hove. Lerinus Martinus, z. van Augustus Auguslinus Herreweijers en van Victoria Dullaert. 2 Aug. Marie, d. van Francies Haulez en van Eugenia de Vos. 5 Aug. Albertus Aloysius, z. van Ludovicus Augustinus Ver- straeten en van Maria Delphina Reunis. Benedictus en Clementina, zoon en dochter van Pieter Francies de Moor en van Conatantia van den Berghe. 9 Aug. Seraphina Maria, d. van Karel Lodewijk Ruolt en van Maria Leonia Roeland. 10 Aug. Petrus I Josephus, z. van Bernardus Leonardus Bleyenberg en van Pharailde de Caluwe. 12 Aug. Aloysius Franciseus, i. van Andreas van der Kelen en van Maria Seraphina de Rodt. 14 Aug. Emma Maria, d. van Camillus Rosmans en van Josephina Leclerc. 15 Aug. Maria Johanna, d. van Constan tinus Franciseus van der Heijden en van Elodia Maria Laureys. Overlijden. 6 Aug. Alice Dumont, oud 2 m d. van Petrus Aloysius en van Berradetta de Paijsseleijr. 15 Aug. Petrus Franciseus Boodts, oud 5jm., z. van Fredericu3 en van Maria Florentina Beeldei 8. Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 1 Aug. Adriaan Kuijpers, oud 41 j., jm. en Paulina Maria Heije, oud 31 j., jd. 8 Aug. Johannes Joseph Col,en, oud 27 j., jm. en Maria Catharina Jansen, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Aug. Alphonsus de Schepper, oud 42 j, weduwn. en Elisabeth Maria Freijser, oud 35 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Eugenia Virgenie, d. van Johanues Jacobus van Waterichoot en van Janette van Gassen. Josephus, z. van Jan Baptist van Puijvelde en van Amelia de Bruijn. 2 Aug. Ferdiuandus Johannes, z. van Johannes Baart en van Louisa Steijaert. 5 Aug. Desire Josephus, z. van Alphonsus Hoefeijzers en van Anna Catharina Goossen. 9 Aug. Ludovica Mathilda, d. van Petrus Augustinus Hulshaut en van Christina van den Branden. ColettS Jacoba, d. van Petrus Clement Kouwijzer eu van Rozalia van Btstelaar. Overlijden. 9 Aug. Anna Catharina Wilsens, oud 67 j., wed. van Adriaan van Denderen. 13 Aug. Pieter Francois Koole, oud 8 j., z. van Salomon en van Lourina de Visser. Hnetvarlif. Geboorten. 1 Aug. Arthur Alphons, z. van Franciseus Exaverius Verstraeten en van Regina Sophia de Kerf. 2 Aug. Alouisius, z. van Emilius de Dauw en van Maria Sophia Boone. 3 Aug. Sulma Maria, d. van Camile Gijsel en van Leonie van den Broecke. 13 Aug. Cyrillus Emilius, z. van Alphons de Smet en van Christina van Acker. Philippine. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Aug. Flori- mondus Cornelis de Lessine, oud 28 j.,jm. en Susanna Maria de Baets, oud 25 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Rosalia Eliza, d. van Johannes Leopoldus de Waele en van Clementina de Blok. 8ns van Gent. Huwelijks-aangiften. Odylon Alfred Auguste Willaert, oud 22 j., jm. en Martina Maria Vermoet, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Ary, z. van Nieolaas Johannes Cornelis Steketee en van Maria Groenenberg. 12 Aug. Catharina Maria, d. van Petrus Josephus van der Borgt en van Maria Cathariija Pruissen. Overlijden. 2 Aug. Adolphe Charles Vereecken, oud 11 j., z. van Augustinus Jacobus en van Charlotta Paulina Deneve. St. Jansteen, Huwelijks-voltrekkingen. 4 Aug. Alphonsius Johannes Bleijenbergh, oud 36 j., jm. en Julia van Looij, oud 30 j., jd. Geboorten. 3 Aug. Honorius, z. van Augustinus Joannes de Cock en van Isabella Theresia van Dorsselaer. 5 Aug. Theophilus Ludovicui, z. van Henricus de Laet en van Prudentia Vlassenroot. 7 Aug. Leonardus, z. van Isedorus van Haut en van Maria Carolina Mets. Clementina, d. van Franciseus van Walgraeve en van Amelia Coleta Braem. 13 Aug. Camillus, z. van Charles Louis Braem en van Marie Louise Verplancke. 15 Aug. Marie, d. van Aloijsius de Beule en van Catharina de Paepe. Overlijden. 1 Aug. Franciseus van Laere. oud 67 j., echtg. van Pelagia van Overmeir. 14 Aug. Emma Maria Antheunis, oud 1 m., d. van Anthonius en van Maria van den Branden. Stoppeliiijk. Huwelijks-aangiften. 1 Aug. JanJozef de Groote, oud 21 j., jm. en Rosalia van Trappen, ond 25 j., jd. 8 Aug, Petrus de Vos, (van Bosehkapelle) oud 21 j., jm. en Maria Coleta van Stevendaal, oud 29 j., jd. Geboorten. 3 Aug. Rene, z. van Petrus Augustinus Eggermont en van Melanie de Bakker. 10 Aug. Camillus Franciseus, z. van Francies de Smet en van Maria Kouijzer. 14 Aug. Anna Maria, d. van Petrus Uitterhoeve en van Apolonia van der Velpen Overlijden. 11 Aug. Anna Catharina Michielsen, oud 56 j., cehtg. van Pieter Johannes de Moor. 12 Aug. Anna Maria Hoop oud 60 j., wed. van Johannes Rottier. 15 Aug. Pieter nella Smitz, oud 69 j., wed van Petrus Vergauwen. Westdorpe, Huwelijks-voltrekkingen. 12 Aug. Fran ciseus van Handenhove, (van Wetteren) oud 37 j., jm. en Emma Geerinckx, oud 29 j., jd. Geboorten. 31 Juli. Maria Anthonetta, d. van Eduard van Calster en van Maria Paulina Ackermans. 1 Aug. Irma Marie, d. van Hendericus Augustinus van Haelst en van Mathilda Maria de Munck. 3 Aug. Charles Marie Louis, z. van Theophile Geerinckx en van Emerenee Wijne. Znninslaff. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Aug Krijn Dieleman, oud 27 j., jm. en Catharina Jacomina Dieleman, oud 27 j., jd. Geboorten. 6 Aug. Jacob Jacobus, z. van Jacob van Doeselaar en van Martha Maria den Engelsman. Jacomina Cornelia, d. van Jan Dieleman en van Suzanna de Kraker. 11 Aug. Tanneke, d. van Pieter den Hamer en van Helena Rijkwel. Helena Ebrina, d. van Cornelis Meet-tens en van Levina Bolleman. 13 Aug. Adriaan, z. van Jacobus de Jonge en van Adriana Maria Haak. 14 Aug. Janna Jacoba, d. van Francois Cornelis de Jonge en van Maria van den Ende. 15 Aug. Adriana, d. van Pieter Balkenende en van Willemina Johanna de Mul. Overlijden. 2 Aug. Arie Jan de Vos, oud 2 dagen, z. van Marinus en van Elizabeth Kolijn. 5 Aug. Helena de Blaaij, oud 73 j., echtg. van Floris Dieleman. 12 Aug. Francois Bakker, ond 3 m., z. van Hubrecht en van Janna Hamelink. Xuiddorpe. Huwelijks-aangiften. 8 Aug. Adolf de Coninck, oud 25 j., jm. en Josephina Maria Schaut, oud 22 j., jd. Geboorten. 12 Aug. Eduardus Franciseus, z. van Petrus Onghena en van Maria Louisa Want. POLITIE. Bij de politie alhier is als gevonden gede poneerd een parapluie en een paternoster. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Rotterdam, 18 Augustus 1902. B i n n e n 1. G r a n e n. De markt was heden in kalme stemming voor het nieuwe gewas. Jarige soorten Rogge zijn nagenoeg opgeruimd. Haver wordt voortdurend hoog gehouden. Nieuwe Boonen en Erwten mede ter markt. Men noteert Puike Tarwe Zeeuwsche 7,50 a 8, mindere en goede 6,a 6,75 Rogge 5, a 6,25Gerst 4,50 it f 5,50; Gerst per 100 kilo 7,50 ft f 7,1b Haver /4,25a/5, Paardenboonen 6,50 Witte Boonen 10,50 it 10,75 Bruine Boonen 9,k 10, nieuwe Kroonerwten 10,25 a 10,50 Kool- zaad 8,25 it 8,50 Kanariezaad 6,75 a 8,50 alles per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo f 190 en per 100 kilo 9,— it 10,— Rogge per 2100 kilo 132 a 136 Gerst Zwarte Zee 120; Amer. Mais/ 110; Odessa /117 a 118 per 2000 kilo; Haver Russische 9, it 9,25 per 100 kilo.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 3