Mengelwerk. I Hoogwatergetij te Ter Neuzen. kwam, werd behoorlijk geboeid en aldus verhiuderd tegenstaud te bieden. Eenige gendarmes trachtten tusschenbeide te komen, maar de kolouel liet bet station barrica- deeren en verzette zich tegen de gewapende macht. Hij sneed alle telegraafdraden af en liet de signalen afuemen en bclette daardoor den loop van de treinen op de lijn. Eindelijk werd er versterking gezonden aan welke bet mocht gelukken den razenden kolonel ta overwinnen. Eerstdaags zal hij voor een coin- missie van krankziunigengeneesheeren moeten ver- achijnen. -In verband met de proeven van den Parijscheu Dr. Garnault, die zich heeft laten inenten met stof van een tuberculeus rund, on aan te toonen, dat Koch's theorie, als zou het menschelijk lichaam niet vatbaar zijn voor besmetting door runder- tuberculose, heeft de //Figaro" den heer Nocard, lid van de Academie de medecioe en bi.ogleeraar aan de Vee-artsenijschool te Parijs, lateu iuter- viewen. Nocard is van meening, dat menschentuberculose zelden of nooit op rundcren overslaat, maar hij vindt het verkeerd, dat men daaruit tot het on- gekeerde besluit, nl., dat de mensch niet besmet kan worden door rundertuberculose. Prof. Nocard acht echter de proefneming van Dr. Garnault verkeerd. Prof. Koch heeft gesproken vau be smetting door int.renging in de maag en niet door inenting. Beide wijzen van overbrenging der aineUtof leveren dezelfde gevaren op. De inbrenging in de inaag, langs direclen weg, is moeilijker en geschiedt langzamer dan langs iederen andereu weg. Door inenting krijgt men sneller resultaat. Prof. Nocard verwacht Biets van de proef- nemingen van Dr. Garnault en heeft ze hem zelfs ontraden. Op het meer van Geneve zijn proeven ge- nomen met een nieuw reddingstoestel voor schepen, uitgevonden door een bewoner van Geneve, Probs, genaamd. Het is een costuum van caoutchouct dat van voren open is, zoodat men het in eeu oogwenk kan aantrekken. Het is volkomen on- doordriugbaar voor water. In het costuum be- vinden zich zakken, die dienen tot berging van een lamp, mondvoorraad, een alarmtrompet en eeu wapen tot verdediging tegen roofvisschen. Met dit costuum blijft het lichaam halverwege boveu water. By de proeven bleef Probst er zelf 5 uren mee in het water. E-m groote menigte juichte hem toe. Hi] is nu voornemen* te Havre 14 dagen in het water te gaan door- brengen. Vd<5r eenige dagen kwam een jonge Ameri- kaansche dame bij eeu juwelier in de Potsdammer- strasse te Berlijn om aan eeu diam&nten collier iets te laten herstellen. Terwijl de juwelier het kostbare sieraad brkeek ontdekte hij dat de steenen valich wareu en deelde hij de dame mede dat de collier bestond uit diamantimitatie. De bezitster ging naar verschillende juweliers, die haar alien verzekerden, dat de namaak zoo fraai was dat de steenen in kleur en snijding bijna niet van echte te onderscheiden waren maar dat de collier valsch was. De jonge vrouw, deed collier ter waarde van 40,000 gulden als huwelijksgeschenk van haar man ijad gckregen, liet de zaak ouder- oeken, waarbij bleek, dat terwijl het jonggehuwde daar eenige dagen te Philadelphia van huis was geweest, een bloedverwant de collierhad gestolen en handig vervangen door de namaakdiamanten. De echtgenoot is reeds met eena detectieve naar de Ver. Staten vtrtrokken. De moedige sheriff. De sheriff van Siskiwah County in Arizona had een geheim. Hij sprak er nimmer over, niet met zijn beste vrienden, maar geen oogen- blik kon hij het uit zijn gedachten zetten. Hij was een bloodaard. Een pistoolschot be- zorgde hem hartkloppingenbij vechtpartijen en bloedvergieten werd hij onpasselijkzijn pols sloeg dan 35 slagen en telkens wanneer het zjjn plicht was iemand van overheidswege te arresteeren, voelde hij zijn knieen knikken. Steeds was hij in duizend angsten, zenuwachtig, op zijn qui-vive, steeds in afwachting van een mogelijk gevaar. En niettegenstaande dit alles was Radcliff Conrad in den geheelen omtrek be- kend als de koelbloedigste, moedigste man. Door een voortdurenden, onafgebroken strijd welken hij met zijn geheele moreele kracht tegen deze natuurlijke zwakheid voerde, had hij zich deze reputatie verworven. Zijn vrees voor ge vaar, hoe groot ze ook was, had hij onderge- schikt gemaakt aan zijn vrees, dat iemand iets zou merken van zijn vrees. Met doodsangstin het hart zocht hij het gevaar op precies als een waaghals, die er naar haakt. Rustig, vasthoudend, overlegd zocht hij steeds de meest gewaagde avonturen en gebeurtenissen, slechts door den wensch gedreven, den indruk te maken van geen vrees te kennen. Mannen, wien het woord vrees onbekend was, stonden verstomd over den durf van den sheriff en beschouwden hem als hun meerdere. Zonder eenig uitwendig teeken van opwinding spoorde hij de grootste boeven in hun schuilhoeken op, bestreed ze zelfs wanneer zjj talrijker wareu, en voerde steeds zulk een driesten strijd tegen alle ge- spuis, dat zijn naam wijd en zijd bekend werd. Radcliff Conrad bewaarde zijn geheim zorg- vuldig. Zijn voorkomen was hem daarbij bij- zonder behulpzaam. Hij was sterk, van vluggen lichaamsbouw, hij had lang blond haar en staalblauwe oogen. Zijn inwendigen strijd hield hem steeds bezig, zoodat hij een zeer terug- getrokken indruk maakte en elk zijner daden het resultaat deed schijnen van kalrn overleg. Op zekeren dag wilde het wreede noodlot, dat de sheriff gedwongen werd, zijn zoozeer gefolterde zenuwen met dubbel geweld te be- proeven. De stad Lava Canyon lag aan de grens van een echt oerwoud. Twee mijl van de stad vormde zich in het bosch een kloof met steile zijwanden slechts voor ratelslangen die tusschen de rotsblokken nestelden toe- gankelijk. In het begin van de kloof, waar het struikgewas het dichtst was, stond het wit gepleisterde huisje van den postbeambte Emmet Reed, die bovendien in ijzerwaren, wapens en dergelijke liandel dreef. Op dit idyllisch plekje kwam dien dag in den laten namiddag Arizona Dan, de beruchtste schurk uit het district, nadat hij pas voor eenige honderden dollars aan spiegels en glazen in een aantal kroegen in de stad bad stukgeslagen en een stuk of wat burgers met zijn revolver had laten kennis maken, hetgeen dezen zeer slecht was bekomen. Dan was wel, wat men noemt, aangesckoten, doch niet zoozeer beneveld, of hij had een heilloozen angst voor Rad Conrad behouden. Hij besloot dus zich ergens buiten de stad te verbergen en wanneer het duister was geworden de vlucht te nemen. Zoodra de sheriff van het gebeurde bericht ontving, was hij zich dadelijk van zijn plicht bewust en maakte zich gereed Dan gevangen te gaan nemen. Een moedig man zou in dit geval, zijn leven hooger achten dan dat van een desperado als Arizona Dan, een sterken troep bijeen hebben gebracht om door overmacht de aanhouding zonder bloedvergieten te bewerk- stelligen. Doch Radcliff Conrad dacht daar niet aan. Wat voor wapens nam hij mee vroeg hij aan eenige mannen, die Arizona Dan haddeu zien vluchten. Geen, zeide de herbergier, die ook van den dolleman te lijden had gehad, hij Het zijn beide revolvers achter. De sheriff gespte zijn revolver af en schoof haar over de toonbank. Bewaart u dit als't u blieft, ik zal ver- trekken en Dan halen. Daarop wandelde hij langzaam de straat door, recht op het bosch toe en alle mannen keken hem vol bewondering na. Die heeft nog nooit geweten wat vrees is, zeide de postilion. De stadsschrijver beweerdeHij kwam zoo ter wereld. Iemand die geen moed in zijn lijf heeft, moet ook heusch zoo'n betrekking niet bekleedenhij nam geen revolver mede, omdat Dan de zijne had achtergelaten. Bij een kerel als Dan is dat toch een beetje roekeloos. Dan is minstens 25 pond zwaarder dan hij In het dal gingen de dingen hun gewonen gang. Het kleine bergstroompje, dat van de rotsen neerdartelde, parelde en schuimde in diepe schaduwen en als een zonnestraal over het water verdwaalde, was er een weerkaatsing als van geslepen diamanten. De vogels zongen in de twijgen, alsof een onmenschelijk wezen als die Arizona Dan niet onder de boomen aan het dwalen was om zijn ellendig figuur te verbergen. De kinderen van den postbeambte Reed waren naar schoolgeluiden, die wel eens ontstaan door ongevraagde toehoorders, waren er niet, het eenige geluid wa# de verheveii stem der natuur. Geen criticus zou iets te misprijzen hebben gevonden ware het niet, dat de accoorden van zijn fijnbesnaarde ziel geschokt waren door den aanblik van mejuffrouw Boadicca Reed, die onverschillig op een schommel van wilde ranken gezeten, er volstrekt niet uitzag als eene sylphide. Zooals zij daar langzaam schommelde, zou men Daisy zoo noemde men haar het liefst niet hebben aangezien, dat zij ook een geheim had. En haar geheim bestond hierin, dat zij, zoolang zij zich herinnerde, nooit, bepaald nooit, het geringste spoor van vrees of angst voor wien of welk wezen ook had gekend. Met het vooroordeel van iemand, die een ongewoon ver- schijnsel niet begrijpen kan, verachtte en ver- oordeelde zij al die kleine, vrouwelijke zwak- heden en bangigheidjes van haar geslacht. Slangen, honden, spinnen, donderslag, bliksem, mannen, waren alle zaken, die miss Reed met minachtende spotzucht beschouwde. Zij had nog nooit voor een der heeren der schepping gebloosd. In een niijnstad bij de grens wonend en met een allerinnemendst gezichtje begiftigd, waren haar reeds jaren lang huwelijksaanzoeken gedaan doch met een kwinkslag had zij al haar aan- bidders weeromgestuurd. De meesten lachtte zij in hun gezicht uit, een indringerige had zij eigenhandig het raam uitgeworpen en de een voor, de andere na kregen te hooren, dat zij haar verveelden. Dat alles vond zij heel gewoon geen van al haar aanbidders had haar zelfs een gevoel van afschuw of angst gegeven. Zij wist niet wat vrees was. Roovers beschouwde zij als dingen, waarvan het niet eenmaal de moeite waard was, notitie te nemen scbildpad- den, muizen en meer van dat goed was alle- daagsch, ongevaarlijk ongedierte, te onbedui- dend, dat men er bang voor belioefde te zijn. Terwijl de onversaagde Daisy schommelde, wendden haar oogen zich naar het kreupel- hout toen zij plotseling twee met bloed be- loopen oogen nit de bladeren naar zich zag staren. Met een ruk zat zij in haar schommel rechtop, doch toen zij bemerkte, dat het de oogen van een man waren, streek zij onver schillig met de hand door het haar en stak de haarspelden recht. Kom er maar uit! zeide zij. Met een rood gelaat en zware oogled'en sjorde Arizona Dan zijn revolverlooze gordel recht en wrong zijn zware gestalte door de buigzame takken van het voetpad. Sstfluisterde hij, met een dommen lach, die geruststellend moest schijnen, ik zal u niets doen, juffrouw Mij wat doen lachte miss Daisy Reed verachtelijk, ik geloof ook van niet. Watvoer je hier toch uit Ik verberg mij, tot het donker is. Ziet u, ik heb een jbeetje pret gemaakt, ik smeet een paar glazen kapot, ik heb misschien ook iemand gewond, alles van de whisky. Ik wil een paard verwedden, dat een hupsch, lief meisje als u, een man niet zal verraden. Zijn poging om haar een compliment te maken, had geen succes. Zij nam hem met scherpe, ontevreden oogen op. Waarom zwerf je in de biiurt van dit huis rond, ben je bang? Bang ben ik nu juist niet, zeide Arizona Dan, terwijl hij een weinig onrustig stond te draaien, behalve, als zij mij halen. Ik kan toch niet tegen de heele stad bakkeleien. Wordt je door iemand achtervolgd Indien nog niet, dan toch zeker spoedig. Rad Conrad is in de stad en Arizona Dan viel zichzelf in de rede met een vloek en zag het voetpad langs. Daar komt hij reeds! mompelde hij. Daisy richtte zich op en keek over de af- hangende struiken. De sheriff, ongewapend, in een licht zomerpak, dat zijn krachtige en lenige gestalte voordeelig deed uitkomen, kwam het pad op en de gouden stralen der zon speel- den om zijn blondlokkig hoofd. Daisy zag hem en was verliefd. ga Toen de sheriff nog ongeveer tien schreden van den man verwijderd was, nam hij zijn hoed af en wischte zich het voorlioofd af met een zijden zakdoek. Dan, zeide hij rustig, ik moet je hebben. Arizona Dan trok een negen duim lang Bo wienies uit zijn linkerlaarzenschacht. Kom op en pak me, grinnikte hij en maakte een zekere beweging met zijn rechter- hand. De oude, welbekende, doodelijke angst maakte zich weer van den sheriff meester, toen hij het blanke lemmet zag, dat de desperado vasthield, terwijl hij hem ongewapend zou gevangen- nemen. Zijn trots en zijn wonderbaarlijke moreele kracht, welke hem in de wanhopigste oogenblikken de moedigste dingen deden ver- richten, dreef hem een pas voorwaarts. Arizona Dan lachte nog, half nuchter, doch om te doen sidderen. Het was overal zoo stil, dat den sheriff het ruischen van de kreek als hoongelach in de ooren klonk. Een oogenblik was Radcliff Conrad besluiteloos. Een paniekachtig gevoel kwam over hem en het been, waarmee hij een schrede voorwaarts wilde doen, was centenaren zwaar. Het ritselen van een tak aan zijn rechterzijde boven het pad deed hem snel omhoog zien en hij blikte tien seconden lang in twee donkere oogen, die een eigenaardige, versterkende essence in zijn aderen schenen te stralen. Het scheen hem, alsol een gewicht van hem werd afgenomen en hij kon hooren, hoe het in een onpeilbare diepte viel. Hij keek Arizona Dan aan en lachte stil en vergenoegd als een kind, dat een lang beheerd stuk speelgoed krijgt. Wil je nu vroeg de sheriff op een toon ongeveer als waarop een bruidegom tot zijn bruid spreekt. *Ik snijd je het hart uit, Rad Conrad, zeide Arizona Dan, indien je nog twee stappen nader komt. De takken van Daisy's schommel ritselden een weinig en de sheriff lachte weer zonder op te zien. Arizona Dan liield zjjn mes voor zich als een rapier, de spits naar buiten, de duimen aan het heft. De sheriff schoof eenige centimeters voornit als een kat en scheen zijn gewicht over beide voeten gelijkmatig te verdeelen. Arizona Dan stond naar het scheen rustig, het mes voor de;i stoot gereed. Was Rad Conrad werkelijk zoo overmoedig hem zonder wapens aan te grijpen De sheriff had van vreugde wel kunnenjubelen. I Zaterdag Als een bliksemstraal waren dapperheid en j Zondag koene moed over hem gekomen, hij voelde, dat I Maandag hij nooit meer angst zou hebben. Er was iets I Dinsdag in zijn bloed overgegaan, dat uit den bloodaard, I Woeasdag die hij tot nu toe geweest was, een man maakte. I Doaderdag Hjj voelde, dat twee donkere oogen van boven J Vrjjdag op hem gericht waren, zijn eigen oogen richtten zich doordringend op Arizona Dan. Het stille wachten moest Arizona Dan zenuw achtig hebben gemaakt, anders zou hij zeker het hoofd niet snel omgedraaid hebben, toen Daisy's voet tegen een steentje stootte, waardoor dit langs het pad naar beneden sprong. Doch hij deed het en in hetzelfde oogenblik pakte de sheriff' zijn rechterhand bij den pols beet, terwijl hij hem met den anderen arm om het lichaam greep. Arizona Dan, verwonderde zich dat zijn arm die het mes vasthield, langzaam omgedraaid werd, hoezeer hij zich daar ook tegen verzette hij draaide zich zooveel mogelijk om, tot zijn ledematen begonnen te kraken. De hand van den sheriff was als een stalen nijptang en daar Arizona Dan de pijn niet langer kon verdragen, liet hij het mes vallen. Toen de sheriff het op de rotsen hoorde klette- ren. liet hij den pols plotseling los en legde zijn linker onderarm plotseling over Dan's keel. Zij stonden zoo dicht tegen elkaar, dat zij elkaar niet konden slaan en zij bewogen zich ook slechts weinig. De arm op Dan's keel drukte het hoofd achteruit en de andere ijzeren nijptang om zijn lichaam hield hem stevig vast. Aan den eenen kant was het een stille, wilde, scherpe inspanning om de tegenpartij het evenwicht te doen verliezen, aan den anderen kant om het zwaartepunt te herwinnen. De eerste won en de gladiatoren stortten ter aard. Een klein stukje rots, waarop Dan met zijn hoofd viel, maakte een hulpeloos hoopje van hem. De sheriff knielde op den overwonnen schurk neer, nam touwen uit zijn zak en bond hem stevig handen en voeten. Toen sprong hij overeind en wendde zijn verhit gelaat, door de blonde lokken omlijst, naar de meesteres van zijn vol- gend leven, juist als een zonnebloem zich naar de zon draait. Daisy gleed door de struiken omlaag als een jonge panter. Gij zijt een held, zeide hij, zooals er nog geen bestond. Ik heb toegezien. Ik Zij viel zichzelf plotseling in de rede. De sheriff keek haar juist in de oogen. Voor het eerst voelde zij een vreemden gloed op haar wangen, zoodat zij meende de koorts te hebben. Haar oogen sloeg zij voor de eerste maal voor die van een ander neer. Het wordt spoedig donker, ving de sheriff aan en zijn stem klonk heel ver als de wind in de dennen. Wanneer ge het goed vindt, ik met a naar huis terug. Voor dezen knaap zal ik een paard brengen, zoodra hij bijgekomen is. Niet waar u is missReed. Ik ken uw vader. De avondwind ruischte frisch door de boomen, een eekhoorntje wipte op een hickoryboom en uit het woud klonk de eerste uilenroep. Het geplas van de beek was niet zoo plaagziek meer, het zong van een zegelied. Toen zij te zamen het voetpad afgingen, stoote Daisy een gil uit0, wat een* af- schuwelijke hagedis riep zij. De sterke arm van den sheriff beschermde haar. Het wonder was volkomen. Hun beider zielen waren verwisseld. ZEETIJDINGE IV. Van 13 tot en met 14 Aug. s DAGEN. 16 Augustus 17 18 19 20 n 22 Voorm. Nam. 12.18 0.40 12.59 1.17 1.86 1.53 2.10 2.25 2.42 2.59 3.15 3.33 3.50 B VLAG. NAAM. MJ. Van en naar Lading. 13 13 14 14 Eng. 8.s. idem Dnits. 8.8. Eng. 8.8 Duit9. s.s. Bug. 8.8. idem idem idem Deens. s.s. idem Eng. s.s. idem j Derwent Noor. bark (Cottica Eng. 8.8. Duits. s.s Eng. s.s. Voor Ver Veoien t Hailing 2199 Londen Abbotsford 2979 Leiih Van Ver Searen t Hebdomos 8562 [Burntisland Ann Webster 2241 Londen Voor Sum van (dent Marie Garlz 12847 Riga Vw»r (>eut i Faraday i 2525 [New-Castle Sea Gull 2762 Londen Helena 3517 Libau Truro 3366 Hull Herald Klitgaard 5090 St. Felersb. Dagny 3084 iDomsjo Van Gentt Sea Hound 3035 Londen 2349 Goole 901 Porsgrund 2514 Manchester 3476 Antwerp^n 3492 Liverpool Whimbrel Nestor Egret stukg. idem ledig stukg. hout stukg. stukg. hout stukg. hout idem stukg. idem ballast stukg. ledig stukg. 14 Eng. 8.8. 14 Eng. s.s. tan Commercial Voor Seiznetet Commercial 321 Louden creosoot Melznete 321 Londen ledig Van 13 tot en met 14 Aug. werdeu langs de Oostsluizen alhier 35 binnenvaartuigen op- en 20 afgeschutdoor de Westsl. 7 op- en 2 afgeschut. 21 H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 6