eene partij AFBRAAK Een Bierlnis en een Danstent P. M. FRUIJTIER, Lucerne do Provence (echt), Zieedsche Bastaard, Steenklaver, Fransche Klaver, Belgische Klaver, verschillende Graszadea, Handelsbericbten. Koogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Gevestigd te HULST Openbare Verkooping TE HOEK. KOZIJNEN met RAMEN, KOZIJNEN met DEUREN, Openbare V;erkooping Uit de hand te koop: Nog verkrijgbaar Raapzaad, ronde en lange. G. KLOUWERS, Gemeenteraad van Axel. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 14 Augustus 10.15 10.50 Vrijdag 15 11.24 11.53 Zaterdag 16 w 12.18 Zondag 17 u 0.40 12.59 Maandag 18 1.17 1.86 Dinsdag 19 1.53 2.10 W oensdag 20 2.25 2.42 De Gemeente-Ontvanger ICJiJjiuiL van TER NEUZEN verzoekt de belastingschuldigen, de verschenen termijnen van den Hoofdeiijlien Omslag over 1903, te willen vol- doen voor den 13de» September a. S. De Ontvanger voornoemd, J. A. KLAASSEN. Ter Neuzen, 6 Augustus 1902. Steenstraat. EENE PARTIJ te HOEK (Knol). Zaadhandel, Ter Neuzen. werd hij blootshoofds en zwaar geboeid naar het politiebureau geb'acht. De houding van het volk was zeer vijandig. Agenten konden het met moeite op een afstand houden. Twee verschrikkelijke ongelukken hebben in Frankrijk plaats gehad en elk bijna onder dezelfde omstandigheden. Te Casumene bij BesanQon was een werkman bezig met het schoonmaken van de kneedmachiue van eene plateelbakkerij. Plotseling zette de ma chine zich in beweging, zonder dat de werkman den tijd had zich terug te trekken. Hij werd gegrepen en meegesleept door het raderwerk. Zijn lichaam werd letterlijk vermorzeld. Het tweede ougeluk had plaats te Millan in l'Aveyron. Een molenaar had daar de onvoor- zichtigheid de spil van de molensteen te willen smeren, terwijl deze nog in beweging waren. Hij geraakte er tusschen en werd eveneens verpletterd. Te Signy-le-Petit in de Ardennen heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Op 500 meters van het station geraakte van een trein, waarin o. a. een 200tal leden van een harmonie, de tender van de locomotief buiten de rails en de schok, die daardoor ontstond, was zoo hevig, dat de kettingen, waarmee de tender aan de machine was verbonden brakeu. De locomotief ging alleen voort, zes waggons derailleerden en vielen als een verschrikkelijke chaos naar beneden in een sloot langs den spoorweg. Dadelijk hoorde men overal angstkreten. Hulp werd onmiddellijk geboden telegrammen werden naar alle zijden gestuurd om geneesheeren. Gelukkig kon men spoedig met weinig moeite de slachtoffers onder de verbrijzelde waggons weg- halen. Er waren er drie gedood en twintig ge- wond, waarvan sommigen zeer ernstig. De dokters moesten op de plaats van het onheil de ergst gewonden amputeeren. Men vreest, dat verscheidene van hen zullen bezwijken. Bij het station van Alost-Est (Belgie) is een raugeerder, die een waggon op een andere lijn duwde, door de loopplank van een voorbij- snellende trein gegrepen en onder de raderen ge- worpen. Een van zijne beenen werd letterlijk verbrijzeld en de romp in tweeen gesneden. Op de tramlijn in LuikSeraing is een tramwagen aangereden door een locomotief. De wagen, die vol reizigers was, werd geheel vernield. Een onbeschrijfelijke paniek ontstond, maar bij de redding bleek, tegen de verwachting in, dat er Diemand gedood was. Wei waren er 17 ge wonden, waaronder een drietal ernstig. Zaterdagmiddag viel een kind van 7 jaar te Luik, dat zich met bellen blazen vermaakte en daartoe op de vensterbank van een openstaand raam van een kamer op de tweede verdieping was geklommen, naar beneden, met het gevolg, dat het met verbrijzelden schedel werd opgenomen. Er is sprake van, dat den wielrijder Diavolo te Londen zai worden verboden, zijn gevaarlijkeu fietstoer in het „Royal Aquarium", welke hem nu twee tnalen bijna het leven kostte, te hervatten. Van zijn laatsten hoogst ernstigen val schijnt hij dus toch nog opgekomen te zijn. Italie is toch een gelukkig land Nauwelijks is zijn grootste bandiet Musolino ouschadelijk gemaakt, of een collega, Musolino waardig, ver- schijnt op het tooneel, en vervult het schiereiland met den roep van zijn groote daden. Deze onderdaan van Koning Victor Emanuel, Domenico Lombardo geheeten, kan zich thans beroemen op een lange reeks diefstallen, of een half dozijn moorden en op drie ontsnappingen. En hij begint nog maar pas zijn werk. Zijn werk wordt, naar Italiaansche opvatting van het begrip zedelijkheid, zeer op prijs gesteld. Men twijfelt er echter aan, of bij het in populariteit tot dezelfde hoogte zal brengen als Musolino, die noch lang de ,/primus inter pares" zal blijven. Uit IJsland komt het bericht van een ongeloofelijken aanval, gepleegd door de beman- ning van een Engelsch schip tegen die van een Fransch schip, in de buurt van Kaap Reykianes. Twee visschers hadden daar tegen het eind van Mei een onbeheerde Fransche boot gevonden. Onderzoek braeht aan het licht dat die boot was aangevallen door een Engelschen /traveller", die tegen den voor&teven aangevaren was. De be- manning redde zich op sloepen en smeekte den Engelschen ze te redden. Maar deze voeren een tweeden keer tegen het schip, dat dadelijk afdreef, toen verwijderden ze zich zonder zich om de menschen te bekommeren. Deze werden later door een ander Fransch schip gered en hebben een aanklacht ingediend. Het Fransoheoorlogschip, dat in de haven van Reykjawik ligt, waar de drenkelingen heengebracht zijn, is de aauvallers gaan zoeken. Men weet nog niet het resultaat hiervan. De echtgeuoote van een aanzienlijk inwoner van La Salle, in den Amerikaanschen staat Illinois wandelde dezer dagen met haar hondje langs een spoorweg, toen, terwijl het dier op de rails liep, onverwachts een trein naderde. De dame snelde toe, om het hondje te redden, greep het en wierp het opzij van den wegop hetzelfde oogenblik werd zij door den trein gegrepen en verpletterd. Zaterdagmorgen werd van Lorient nit een gevaarlijke misdadiger onder geleide van eenige gendarmes per spoor vervoerd. Onderweg sprong de gevangene onverwachts uit het portier eu ging op de vlucht. Een der gendarmes sprong even eens uit den trein, zette den vluchteling achterna en wist hem te bereiken. Een vreeselijke strijd begon. De misdadiger slaagde er in zich meester te maken van de bajonet van den gendarme en wondde er dezen ernstig mee aan het hoofd. Toen nam de gendarme zijn revolver en schoot den man op de plaats dood. Een berucht roover in Amerika is Harry Tracy. Hij heeft reeds 20 misdaden begaau, sedert hij uit de gevangenis ontsnapte, alle om een tweede opsluitiug te ontkomen. Thans heeft zijn voorbeeld navolging gevonden. Zeventien veroordeeldeu in de gevangenis te Tennesse hebben met behulp van dynamiet een bres in de muur gemaakt en zijn daardoor ontkomen. Dit is de eerste keer, dat dynamiet wordt aangewend door gevangenen. Onder de ontvluchten bevindt zich de beruchte Gustave Hyatt, specialiteit in het overvallen van posttreinen. De wachters, die de ontvluchten achtervolgden hebben een hunner, Edward Carney, met eene revolver gedood en twee anderen met jachthonden gevangen, doch zij zijn er niet in geslaagd, de andere 14 op het spoor te komen. In de hoogste Londensche kringen vertelt men elkaar een romantisch gesehiedenisje, waarvan lord Kitchener de held is. Naar het heet, heeft Kitchener tien jaar geleden, bij zijn terugkeer uit Egypt.e, kennis gemaakt met de beeldschoone Iersche miss, Maud Gonne, die bekend is gewor- den door haar agitatie t-gen Engeland en haar openlijk gemanifesleerde sympathie voor de Boeren. De ontmoeting tusschen beide personen, die onmid dellijk in liefde voor elkaar ontbrandden, had te Parijs plaats. Nadat men elkaar ongeveer twee weken lang dagelijks had gezien, deed Kit chener zijn liefdesverklariug. De schoone Iersche bekende openhartig, dat zij zijn liefde beautwoordde doch zij wilden hem alleen toebehooren onder voorwaarde, dat hij ontslag nam uit den militairen dienst en partij koos voor de Ieren. Daar Kit chener deze offers niet wilde brengen, is hij vrij- gezel gebleven. Twee touristen, leden van de Fransche alpenclub, zijn, volgens een telegram uit Geneve, Vrijdag op den Mont Blanc (Col du Dome) ver- dwaald en doodgevroren tijdens een sneeuwstorm. Twee, gidsen uit Bonneval, die hen van de Grands- Mulets nit te hulp wilden komen, zijn in een spleet verongeluktiemand die te Chamounix een kijker op de gidsen gericht hield, zag hen naar beneden vallen. De namen der touristen kent men nog niet. Een aantal gidsen ziju op weg gegaan om naar de lijken te zoeken. Te Sistiana bij Triest is een verschrikke- lijk ougeluk gebeurd. Bij de werken voor de uitboringen van een in aanleg zijuden spoorweg liet men in een tunnel eene groote hoeveelheid buskruit ontploffen. Na de ontploffing drongen een twintigtal werklieden de tunnel binnen en werden verrast door het gas, dat het outplofte kruit had achtergelaten. Twee dokters snelden den slachtoffers te hulp. Het gelukte hun negen werklieden door langzame overbrenging in de buitenlucht, mechanische ademhaling en het inspuiteu met ether en kamfer in de hartstreck, in 't leven te behouden. Elf anderen zijn overleden. De correctioneele rechtbank te New-Castle heeft dezer dagen een 106jarigen man, die bedelde, hoewel hij 2 shillings in zijn zak had, tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. De man ver- klaarde, dat hij den oorlog in de Krim had mee- gemaakt en dat hij in Indie had gestreden. Zijn vader had gevochteu bij Waterloo en twee van zijn zoons hadden deelgenomen aan den strijd in Zuid-Afrika. Hij voegde er bij, dat hij niet in een werkhuis wilde, omdat men er niet mocht rooken. Eergisteren is te Weenen een moordenaar, Woborschil genaamd, opgehangen onder omstandig heden, die pijnlijke sensatie hebben gewekt. Het duurde voile 12 minuten, voor de doktoren het intreden van den dood konden constateeren. De beul had reeds de gebruikelijke mededeeling ge- daan, dat //der gerechtigheid genoegdoening was verschaft", de geestelijke had zijn gebed uitge- sproken en nog bewogen de voeten van den terechtgestelde krampachtig. De doktoren kwamen nader en constateerden, dat het hart nog sloeg en men vertelt, dat twee doktoren op dat oogen blik verklaarden, dat het nog mogelijk was, den misdadiger in het leven terug te roepen. Eerst na 12 minuten kon vastgesteld worden, dat het hart opgehouden had te slaan. Zitting van 12 Augustus 1902. Tegeowoordig alle leden en de secretaris. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen 9tukken. a. Brief van den heer Kapitein Eerst Aanwezend Ingenieur te Bergen op Zoom, dd. 10 Juli jl. houdende bericht, dat, krachtens decreten van het Fransche Gouvernement dd. 1 Vendemiaire An 12 en 19 Ventose An 13 het kazernegebouw bij proces verbaal dd. 1 Praireal An 13 door den Kapitein en Chef der Genie Borsmans te Gent, aan den Maire van Axel J. A. K. Stroes is overgegeven onder voorwaarden dat de gemeente het gebouw op hare kosten ten genoegen der militaire autoriteit zou onderhouden en ter beschikking laten van het Departement van Oorlog. b. Kennisgeving van den heer P. Koole, dat hij de be- noeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. c. Kennisgeving van den heer J. Verijzer dat hij de benoeming tot lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur alhier aanneemt. d. Missive van Ged. Staten dezer provincie, dd. 19 Juli 11., houdende terugzending van het door hen goedgekeurde kohier der schoolgelden over het 3e kwarthal 1902. e. Alsvoren, houdende terugzending van het door hen goedgekeurde suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1902. f Alsvoren, houdende mededeeling dat door hen is goedge keurd het raadsbesluit dd. 15 Juli 11., houdende nadere regeling der belooning van de onderwijzers, belast met het geven van herhalingsonderwijs en g. Alsvoren, dd. 2 Aug. j.l., houdende kennisgeving dat door hen i9 goedgekeurd het raadsbesluit betreffende afkoop van cijnsen. Worden voor kennisgeving aangenomen. 2. De gemeenterekening over 1901 wordt vastgesteld in ontvang op f 38787,1en in uitgaaf op f 38520,29. 3. De begrooting van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1903 wordt vastgesteld in ontvang op f 3493 en op een gelijk bedrag in uitgaaf. 4. Wordt aangeboden de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1903. De Voorzitter benoemt tot onderzoek daarvan eene commissie bestaande uit de heeren Jansen van Roosendaal, Smies en Van Hoeve. f*. Op de voordracht ter benoeming van Zetters voor 's Ryks directe belastingen worden geplaatst de heeren P. Koster, L. Lamaitre, P. van Hoeve en J. Verijzer. 6. Tot president van het Alg. Burg. Armb. wordt met algemeene stemmen herbenoemd de heer J. Verijzer. 7. Een schrijven van het Bestuur van de Eerste Neder- landsche Codperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent met verzoek tot steun door een adres van adhaesie of atzonderlijk verzoekschrift van een door hen aan H.H. Excellentien de heeren Ministers van Buitenlandsche Zaken, Financien, Waterstaat, Handel en Nijverheid en Kolonien ingezonden adres inzake de bij aanneming van de Suiker- conventie te verwachten wijzigingen in de Suikerwet. Op voorstel van den Voorzitter wordt namens Burg, en Weth. besloten aan het verzoekschrift adhaesie teverleenen. Op de vraag van den Voorzitter of nog iemand het woord verlangt zegt de heer Lamaitre dat hij gaarne eene wijziging zou brengen in de verordening op het keuren van vleesch en spek en wel zoo dat van uit nood geslachte beesten den 2den dag geen vleesch mag worden verkocht alvorens het weder is gekeurd. Na eenige gedachtenwisseling hierover wordt in beginsel aangenomen de verordening in dien zin te wijzigen. De heer Smies zegt dat er veel geklaagd wordt, en met reden, over den slechten toestand van de pomp nabij de woning van mej. De Vos. De Voorzitter erkend dat de pomp niet in orde- is en zal laten nazien wat er aan te doen is. De heer Van Hoeve vraagt of er nog geen bericht is ontvangen van de Directie van de Maatschappij van den spoorweg MechelenTer Neuzen betrekkelijk het gedane verzoek om betere afsluitiDg van den spoorweg. De Voorzitter antwoordt dat nog geen bericht is ingekomen. Hij zal hieromtrent een schrijven richten aan den Raad van Toezicht. Niets meer te behandelen zijnde wordt de zitting gesloten. nn£|If/£l| In 10 dagen, zonder band, zekere DnClmEnl genezing door Dr. Bastin, speci alist, Fontain l'Evtsque (Belgie), de eerste voor breuken, door den Slaat erkend. Tot heden op 12 jaar 4625 genezingen. Zusters. Telef. 30. Betaling na genezing en niet op voorhand zooals bij al of niet gebreveteerde bandverkoopers. Hulst, 11 Augustus. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 9,Rogge f 6,25 Wintergerst f 7,50;Zoraergerst f Haver f 9,25Erwten fPaardenboonen f Duiveoboonen f Witteboonen Bruineboonen fBoekweit fLijnzaad fAardappels f 5,Koolzaad per zak van 106 liters f 10,50Boter per kilo f 1,20; Eieren per 26 stuks f 0,90. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 42 stuks hooin- vee, 48 varkens. Verkocht 15 stuks hoornvee, 18 varkens. KOERS VAN HET GEL I). Belgisch per 100 fr. 47,97£ a f 48, Engelsch per£ 12,12,10 ZEETIJDINGE IV. Van 11 tot en met 12 Aug. Iliatum. VLAG. NAAM. ,Van an naar. Lading Voor Ter Meaien s 12 Eng. sch. Janie 1 382 IPar pijpaarde Van Ter TeaieuI 11 Eng. s.s. River Lagan 12272 Londen stnkg. Deens. s.s. Kallundburg 44,92 Rotterdam ledig 12 Belg. s.s. Bemnacdui 1650 'Middlesbro idem Voor Gem i 12 Daits. s.s. Hermann 12939 Libau hont p. Noor3m.scli Handy 792 [Frederiksh. bout Dnits. s.s. Hans 1 4298 Archangel idem Van I. eat i 11 Deen. s.s. Kamma 4285 New-Castle ledig Bus. s.s. Gen. Totleben 3210 idem idem 12 Belg.z.zuiger Vlaanderen 2 1174 Ostende idem Van 11 tot en met 12 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 10 binnenvaartuigen op- en 29 afgeschutdoor de Westsl. 6 op- en 2 afgescbut. H H Op Vrijdag 15 dezer hopen onze geliefde ouders ABRAHAM VAN DALE EN JACOMINA CHRISTIAANSEN, hunne 25jarige echtvereenigiug te herdenken. Ter Neuzen, 13 Augustus 1902. Hunne dankbare kinderen. Zondag 17 Aug. a. s. hoopt te Ter Neuzen onze geliefde vader en behuwdvader JACOBUS VAN ALTEN, zijnen 508ten geboortedag te herdenken. Zijne dankbare kinderen, ANT. VAN ALTEN—Wisse. ADR. VAN ALTEN. Dubbeldam bij Dordrecht, 13 Aug. 1902. A It T S. Notaris Van der Moer, zal in het openbaar verkoopeu op Zaterdag 16 Augustus 1902, des namiddags te hall drie uur, ten verzoske van den heer H. WOLFERT Senior, landbouwer op diens hofstede in den Lovenpolder SCHUT, ijzeren PLAAT, DAKPANNEN, DAKPAPIER, BALKEN, PLANKEN, BRANDHOUT, WINDMOLEN, WASCH- MACHINE, KARN en KARNMACHINE, ZEEUWSCHE PLOEG voor een paard, KL1EFHOUT, SPA ANDERS, MUTSAARD en wat meer voorhanden is. Koopen tot eu met f 3,contant te betalen. Notaris Van der Moer, zal ten verzoeke van den heer A. WOLFERT, burgemeester, op diens hofstede ,/de Knol", op Zaterdag 16 Au gustus 1902, des namiddags te 4 uur, in het openbaar verkoopen eener schuur, zoomede eenige koopen Muts- aard en Kliefhout. Koopen tot en met 3,— contant te betalen. (steenen gebouM staande in de Tholens- eu Donze-Visserstraat, waar jaarlijks 60 a 65 tonneu bier verkocht worden. Ook afzonderlijk te koop. Te bevragen bij L. ZANDSTRA, TerNeuzen. voor den aanleg van kunstweiden. De zaden worden geleverd op garantie van echtheid en kwaliteit.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 3