UNIE-COLLECTR Mr. P. DIELEMAN- KUNSTTANDEN HM ZitdLag: is l)r. H1RSCHEL A. MASQUELIER, Advertentien. DANKBETUIGING. Den eersten W Oensdag* EEN FEIT. HELENE M. B. V00RBEIJTEL, van iedere maand Chirurgijn en Tamlnieester, Moretuslei 27, Antwerpen, te spreken bij Mejuffr. Wed. VAN LEEUW- AARDEN te Ter Neuzen, van 1 tot 6 uur 's nam., speciaal voor het inzetten van Kunst- tandon en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd en gegarandiseerd. Breukmee.ster, Jezusstraat 20, Antwerpen. Is den eersten Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. de Wed. VAN LEEUWARDEN, Noordstraat (Schotschen hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's na- middags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. genaamd Uiteuboogaard. Daar hij zonder diens* was, heeft hij eenigen tijd rondgezworven, en naar 't scheen moedeloos en machteloos, had hij zich voorgenomen daar van honger te gaan liggen sterven, want reeds bijna drie dagen was hij daar verborgen. Hiervan werd, na hem voorloopig eenige versterking te hebben gegeven, de Edel Achtb. heer Manders, burgemeester te Schijndel in kennis gesteld, welke onmiddellijk zijn veld- wachter gelastte een onderzoek in te stellen, en den vreemdeling dan verder onder behoedzame handen te stellen. Toen de visscher S. Bakker van 't Meer 's morgens zijne dobbers in een polderwijk zou ophalen, bemerkte hij tot zijn bevreemding, dat lieu dobber ongeveer twintig pas van zijn plaats naast een andereu dobber lag. Met de meeste bedaardheid haalde hij nu de beide dobbers naar boveu en tot zijn groote verbazing zag hij dat een en dezelfde snoek aan beide dobbers vast zat. De snoek, na het aas met den haak van den eersten dobber ingeslokt te hebben, moet toen met dien dobber naar den anderen dobber gezwom- men zijn, waarvan hij ook het aas heeft met den haak heeft ingeslokt. Beide haken zaten nog al ver in 'tlichaam. Een visscher, die ruim 60 jaar zijn bedrijf uitoefend, verklaarde zoo iets tiooit ondervonden of gehoord te hebben. Bij een twist in de Veerlaan te Rotterdam heeft een bierhuishouder, naar hij beweert om schrik aan te jagen, onder het aanwezige publiek een paar revolverschoten gelost. Hij trof een collega onder het linker oog en een vrouw in het dijbeen. Detoestand der verwonden is niet levensgevaarlijk, de man is in het ziekenhuis ter verpleging opge- nomen. De schutter is in arrest genomeu. Aan vier personen te St. Johannesga (Fr.), die zich wederrechtelijk in of op eigendommeu van het burgerlijk armbestuur in Schoterland metterwoon hadden gevest'gd, is, krachtens vonnis der rechtbank te Heerenveen bij deurwaarders- exploit bevel gedaan, om die eigendommen biuuen 8 dagen te ontruimen. Een hunner woonde vroeger in een lek vaarluig, dat hij op een stuk grond van 't armbestuur trok en waarin hij nu verblijf houdt, de anderen be- trokken in stilte ledigstaande, bouwvallige woningen, ook aan 't armbestuur toebehoorende, die door hen wat werden opgeknapt. Dezer dagen werd te Deventer een 91 jarige man gekrabd door een kat, waarmee hij speelde. Bloedvergiftiging ontstond en opneming in het ziekeubuis bleek noodig te zijn. Thans is de man aldaar aan de gevolgen dier vergiftiging joverleden. De uitgestrekte heidevelden in Drenthe vooral het groote ,/Ellertsveld" in die pro- ■viuCie zijn tegenwoordig weer het terrein van een levendige belaugstelling van alien, die aan bijenteelt doen, zoo schrijft men van daar aan ,/t Nieuws". Het grootste gedeelte des jaars worden deze door bijna niemand bezocht dan door de herders met hun kudden van honderden schapen, en straks in den herfst ook door jagers. Thans echter van half Juli tot half September worden er duizenden korven met bijen geplaatst, welke vlijtige diertjes uit den bloesem van de nederige heideplant, vooral uit de zoogenaamde „rieg" of struikheide, den honig vergaren. Er is origetwijfeld geen plant bekeud, welke in rijkdom van honig met de heide kan wedijveren B-ivendien munt beidehonig uit in deugdzaamheid fijnheid van smaak en duurzaamheid. Gedurende den tijd, dat de heide bloeit, is het van het grootste belang voor het gewin der bijen, dat wij heerlijk zomerweer hebben, warm wel zonnig, doch niet al te lang aanhoudend droog. Zoo nu en dan een regenbui, zonder onweder, is voor verfrissching van den bloei zeer bevorderlijk. Op otiweders, donder en bliksem is de bijeuhouder niet gesteld. Bij verreweg de meeste ijmkers heerscht de meening, dat, wanneer een zwaar onweder over de heide trekt, de bloesem zich sluit en niet weer opengaat. Zij beschouwen het gewin alsdan zoo goed als geeindigd. In hoever deze meening, die door hun jongere collega's wel eens wordt betwist, juist is, willen we in 't midden laten. Zeker is, dat van het weder in de eerste weken alles afhangf om 1902 nog tot een goed honir.g-jaar te maken. Tot nog toe heeft de ijmker dit jaar met veel tegenspoed te kamuen gehad. Tengevolge van de ongunstige weersgesteldheid in den voorzomer bloeit de heide dit jaar niet zoo vroeg als wel in andere jaren. Overigen belooft zij een rijk gewin, waarop de hoop niet allten van den landzaat, maar ook van zijn collega's nit de provincie Groningen, die op hun beurt thans met hun bijen in Drenthe vertoeven, ge- vestigd is. Een bandiet die eenigen tijd geleden uit de gevangenis van Salem ontsnapt is, verspreid schrik in de omgeving van ziju tegenwoordige verblijf- plaats. De politic, die hem achtervolgd heeft, is verplicht de pogingen, om hem te arresteeren op te geven. Tracy, zoo heet de booswicht, blijft onbereikbaar, al w'ordt zijn verblijf van tijd tot tijd aangeduid jdoor de eene of andere boevenstreek. Hij heeft nu een gansche bende schelmen onder zijn commando. Allen zijn tot de tanden ge- wapend en voorzien van fietseu. Hij heeft te kennen gegeven, dat hij drie van zijn vijanden wil dooden en hij is voornetnens een aanval te wagen op de gevangenis van Salem, om zijn voormaligen mede-gevangenen in vrijheid te stellen. Men heeft natuurlijk zooveel mogelijk rnaat- regelen genomen, om den vermetelen bandiet de uitoefening zijner plannen te beletten. Zoo waakt ook de spoorweg-maatschappij //Northern Pacific Railway", met groot beleid voor een aanval op haar treinen. De politie van Troves heeft vijf personen gearresteerd, die zich toelegden op bet vervaardigen van valsche Belgische 5frankstukken met den beeldenaar van Leopold II. Te hunnen huize is een formeel complot van valsche munters ont- dekt. In het woud van Lart-Dynaon, in Ten- Arm, is een ontzettende brand uitgebroken. Het vnur heeft, aangewakkerd door den hevigen wind, reusachtige afmetingen aangenoroen en reeds den top bereikt van den berg bij het dorp de omstreken zijn mijlen ver verlicht. Het gebied van Kerba is vernield, in weerwil van de pogingen tot keering van de vlammen. De brand zet zijn vernielingswerk van Oost tot West voort. De gansche berg is een prooi der vlammen. Het is de tweede maal, dat het vuur op deze wijze woedt. In September 1898 werd dezelfde streek verwoest door een brand, die over duizende hectaren heerschte. In October 1901 is te Londen een diefstal van juweelen gepleegd ten nadeele van den markies van Anglesey voor een waarde van ongeveer 50,000 pond sterling. Alle pogingen, om de daders op te sporen, waren vruchteloos, ofschoon de beschrij- ving van het gestolene ruimschoots werd verspreid. Eergisteren kreeg de politie te Parijs verdeuking op eenige vreemdelingen, die in een der groote koffiehuizen een pare! trachtten te verkoopen. Zij werden aangehouden en toen bleek, dat deze parel deel uitmaakte van de gestolen juweelen. Aan de Londeusche politie is hiervan kennis gegeven en men hoopt nu, op het spoor der overige ju weelen te komen. De drie aangehouden personen zijn uit Chili, Spanje en Cuba afkomstig. Om hun hondje te redden, dat in een diepen poel te Montreuil, dicht bij Parijs, ge- vallen was, waagden Pierre Deker en Marguerite Charmer, twee voddenrapers, hun leven. Eerst begaf Deker zich in den niodderigen put, om het spartelende dier, een aardigen poedel, te redden. Hij raakte echter in den modder vast en kon er zich niet meer uitwerken. Marguerite trachtte nu hem naar zich toe te trekken en slaagde daar aanvankelijk wel in, maar door een plolselingen kramp bevangen, stortte zij bij hem neer. Eenige werklieden, die op het gerucht waren toegeschoten, kwamen te laat. Zij haalden de beide lijken, benevens den dooden poedel, de onschuldige oorzaak van den dood zijner meesters, uit den put. Op een zekere plaats" in een woning te Barcelona is door de politie een meisje ontdekt Mercedes Ferran genaamd, dat daar sedert 6 jaar was opgesloten door bloedverwanten, die haar in verbarid met erfenisverwachtingen uit den weg wilden hebben. Mercedes Ferran is de dochter van een onlangs overleden, rijken dokter te Bar celona. Geheel naar wensch geboren. Een expediteur te Berlijn verzond onlangs in opdracht van een klant aan een heer, in het noorden van Duitschland, die zeer aan titels hechtte, een brief met op het adres de titulatuur ,/Weledelgeboreu" Be ontvauger van d. n brief beklaagde zich bij den klant, dat de expediteur het hem toekomende z/Hoogwelgeboren" onthouden had. De expediteur wien de klacht werd overgebracht, heeft nu voor zijn gibruik enveloppen laten maken met het opschrift „WelEdelgeboren Hoogwel geboren", en de opmerking //Gelieve het niet gewenschte door te schrappen." Zeer practisch en gcmakkelijk voor alien, die prt cies weten, hoe weledel en hoe hoog zij geboren zijn. Te Glasgow is op 79jarigen leeftijd over leden de heer James Dick, de ook ten onzent bekende fabrikant der Dick's getah-pertja schoen zolen. De overledene kwana in 1846, toen getah perlja een handelsartikel begon te worden, op het denkbeeld met zijn broeder van dit artike' schoenzolen, e. d. te fa'briceeren en zag spoedig dit fabrikaat een wereldnaam krijgen. De fabrieken namen in beteekenis toe en be hoorden weldra tot de beroemdste nijverheids oudernemingen van Glasgow. James Dick was een man, die met zijn groot fortuin onnoemelijk veel goed deed o. a. schonk hij aan zijn geboorteplaats Kilmarnock, een be drag van 16,000 p. st. voor het oprichten van het Dick-Institunt voor de bibliotheek en het museum daar ter plaatse schonk bij 20,000 p.st Na zijn verscbeiden bleek hij 82,000 p. st. te hebben vermaakt aan tal van liefdadige instel ingen te Glasgow, terwijl zijn personeel, zoowel te Glasgow als op het vasteland van Europa, door legaten werd bedacht. Het rooverswezen tiert in den laatsteu tijd welig in Griekenland. Overal vormen zich benden, meest ontvluchte gevangenen of lieden die bij verstek veroordeeld zijn, en op veel plaatsen is de bevolking z66 bang voor hen, dat zij hun allerlei hulp verleent. Het meest gebruikelijke stelsel van rooverij bestaat hierin, dat geregeld de rijkste bewoners van de streek worden uitgezocht en huu dan door bedreiging geld wordt afgeperst. De overheid kan of wil weinig of niets tegen de bandieten doen, en de lagere volksklusse ziet met genoegen dat de roovers hun slag slaan tegeuover menschen, die zich in vele gevalleu gehaat hebben gemaakt door afpersing of gierig- heid. VANBELANG voor het visschers- en touwslagersbedrijf is het drenken der gereedschappen voor de vischvangst. Getuigschriften van verschillende belanghebben- den liggen ter inzage, volgens welke Avenarins Carbolineum zich voortreffelijk leeut tot het prepareeren van netteu, touwen, zeilen enz. De hoofdvoordeelen bestaan vooral daarnit, dat de gedrenkte voorwerpen uiterst duurzaam zijn en bovenal zeer buigzaam blijven. Deze goede uit- komsten zijn evenwel alleen te verkrijgen met het gepatenteerde Avenarius Carbolineum men lette daarom in zijn eigen belaDg op deu voilen naam. De firma R. Avenarius C°. te Hamburg, Stuttgart, Berlijn en Keulen verschaft gaarne elke verlangde inlichting, terwijl getuigschriften gaarne overgemaakt worden. Alhier verkrijgbaar bij H. RIBBENS, touw- slagerij, Ter Neuzen. De heer P. Overbeeke te Nieuwerkerk (Zeeland) deelt ons mede dat zijne vrouw sedert eenigen tijd lijdende was aan bloedarmoede en hevige hart- kloppingen, zoo erg zelfs, dat zij na het geringste huiswerk verricht te hebben erg vermoeid was en moedeloos er bij neer zat. Met zorg gingen wij de toekomst te gemoet. Bij toeval kwam mij een boekje in handen met attesten over de Pink Pillen van Dr. Williams, wij besloten er ook toe over te gaan gelijk zoo vele anderen en wij hebben er ons niet over te beklagen. Na 'tgebruik van slechts twee doozen is zij genezen. Waar wij kunnen zullen wij dit heil- middel aanbevelen. Een arm bloed, verzwakte zenuwen, zijn de oorzaak dezer ernstige ziekten en het is door de zenuwen te hernieuwen en te versterken dat men de bloed armoede, bleekzncht, zenuwen maagziekten zal genezen alsmede de algemeene zwakte veroorzaakt door overdreven arbeid. Om eene dunrzame ge- nezing te bekomen moet men het goede middel aanwenden en zulks op geregelde wijze. De Pink Pillen werken op eene merkwaardige wijze en die niet voor een enkel oogenblik is. Vooral in dit jaargetijde moet men zich bijzonder in acht nemen. Geheel de natuur toont hare kracht, levenslust, alleen wij, wij gevoelen ons vermoeid. Wij ondervinden eene algemeene loomheid, eene onverklaarbare onpasselijkheid. De eerste warmte zal onze laatste krachten wegnemen. Maakt geen misbruik van de purgeermiddelen, onze verzwakking zou toenemen, maar hernieuwt Uw bloed. Weet dat het werk der natuur, de nieuwe weersgesteld- heden en vooral den opgesloten toestand waartoe gij gedwongen waart gedurende het slechte jaarge tijde, Uw bloed verarmd hebben. Gij zijt bloed- armoedig geworden. Versterkt U das, volgt de zoo gemakkelijke, zoo werkdadige behandeling met de Pink Pillen. Al degenen die er gebruik van ge maakt hebben zijn het eens met te verklaren dat de Pink Pillen terstond eene zekere gewaarwording van welzijn veroorzaken. Door de Pink Pillen zal de eetlust opgewekt worden, de krachten zullen terugkomen en men zal zonder eenige hindernis een gevaarlijk tijd perk doorleefd hebben. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede pro- dukten worden ook de Pink Pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen be- zitten ze in geene deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aange- gegeven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, de heer Snabilie. Prijs 1,75 de doos9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. I)E IiOOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Jon. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE— LEUNIS, Westkolkstraat. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het tn ffend verlies van ons lief en onvergetelijk zoontje Pieter Johannes, betuigen wij, ook namens familie, onzen welgenieeuden (lank. D. P. STOFEELS. L. STOFFELS—Kroon en Kiuderen. Ter Neuzen, 1 Aug. 1902. Aan alien die mij hulp hebben bewezen bij het aanvoeren van bouwstoffen mijn welgenieen- (len dank. Hoek, Juli 1902. H. WOLFERT Hz. Aan alien die ons op 81 Juli 1.1. blijken van belangstelling gaven, be tuigen wij onzen welgenieeuden dank. Westdorpe, 1 Augustus 1902. Familie H. KERCKHAERT. Ondergeteekende CHARLES LOUIS CLAEIJSSEN, aanuemer to Sas van Gent, verklaart dat de lasterlijke en beleedigende woorden door hem gezegd op 27 en 28 Jnlij.l., gericht tegen E. GEIRNAERDT en echtgenoote, geheel bezijdeu de waarheid zijn. CH. CLAEIJSSEN. Sas van Gent, 80 Juli 1902. Aan de leden van de Kolenvereeniging z/DE VOORZORG" wordt bekeud ge maakt dat de benoodigrie Kolen moeten opgegeven worden voor of op den 6 Augustus a. S. en dat alsdan de boeken gesloten worden. Namens het bestuur, M. DE FEIJTER, Secretaris. De gewone jaarlijksche UNIE-COLLECTE zal in Ter Neuzen (kom) gehouden worden in de week van 4 Augustus a. s. HET BESTUUR. Ter Nenzen, 1 Aug. '02. tot ontvangst van dijkgeschot over 1902/o3 van den Kanaalpolder op Woensdag H Augustus a. s., des voormiddags van 10"2 tot ll1^ ure, bij Keersemaker te Ter Neuzen. De Ontv.-Griffier, J. M. DREGMANS. is Woensdag fS Augustus a.s. te Ter Neuzen te spreken. Taudarts, Londensche Kade 65, MIDDELBURG, is van I Augustus e. k. tot nader bericht niet te consulteeren. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2