A1 g e a e e a Hieuws- sa Admtentieblad voor Zeeuwsch-Ylaaaderea. No. 4257. Dinsdag; 29 Juli 1902. 42 .laar^ang. NATIONALE MILITIE. OPBOEPIMB vaa VEBIOFQAMEBS. BIKENDM AHIIS. HINDERWET. FEUILLETON. 0NSCHULDIG VER00RDEELD. Binnenland. abonnement Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. 4) ZUID-AFRIKA. FRANKRIJ K. KEIIZESSCHE <01RIVT. Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Yoor Amerika 1,824. Men abonneert zich b(j alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven bushouders. ADVKRTKNTlEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elkon regal meer y0,10. B^j directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertent?* wordt At slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar pltatsruimtr berekend. Dlt blurt vernfcijot Saandag., Woenadag- en Vrljdagavond, nltfgezonderd op feentdagen, bij de firms I". J. VAI OH SAKOO tm Ter Ien>(a. De Burgemeester ran TER NEUZEN Gelet op eene aanschrij ving van den Heer Commissaris der Koningin in Zeeland, van den 3 Juli 1902, A no. 1683, 3e afdeeling M. S. Gelast de hieronder genoemde verlofgangers der nationale militie om zich op den achter hnnne namen vermelden dag rechtstreeks naar hnn korps in de mede hieronder vermelde garnizoensplaats te begeven en aldaar voor 4 uur 's namiddags tegenwoordig te zijn voorzien van hun voor geiien geteekende verlofpas en van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hnn vertrek met groot verlof medegenomen, ten einde in werkelijken dienst te worden gesteld. En vestigt er hunne aandacht op dat zij, die in gebreke blijven op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, bij hnnne latere opkomst, zooveel langer in dienst znllen worden gehouden, en dat zij, niet aan de oproeping voldoende, als deserteur zullen worden behandeld. NAMEN VOOR NAMEN. LIGHTING GEMEENTE WAARVOOR ZIJ ZIJN OP- GETREDEN. POSIT IE. KORPS WAARTOE ZIJ BEHOOREN. GARNIZOENS PLAATS. DAG VAN OPKOMST. Vi-oegop Johannis Paulas 1898 Sluis loteling Torpedisten Fort de Ruijter 8 Augustus 1902 Oostdijk Arie Johannes id. Ter Neuzen id. id. id. id. Acke Nicolaas Johannes 1899 id. id. 3e reg. infanterie Bergen op Zoom 9 Augustus 1902 Aarnoudse Anthonie Johannes id. id. id. id. id. id. Harte Jacobus Floris id. id. id. id. Vlissingen id. Florisse Pieter Lourens id. id. id. id. id. id. Dees Krijn id. id. id. id. id, id. Hamelink Krijn id. id. id. id. id. id. de Regt Saan id. id. id. id. id. id. Verlinde Frans id. id. id. id. id. id. ▼an Wijck David id. id. id. id. id. id. den Engelsman Joannes Jacob id. id. id. id. id. id. Grootaert Jacobns Franciscus id. id. id. id. id. id. Sol Pieter id. id. id. id. id. id. Remijn Krijn id. Zaamslag id. id. id. id. van Aalst Theunis id. Saa van Gent id. id. id. id. le Grand Johannes Jacobns id. St. Kruis id. id. id. id. Verhage Laurens Cornelia id. Vlissingen id. id. id. id. Faas Anthonie id. Zaamslag id. id. id. id. de Munck P. C. Marinus id. Midaelburg id. id. Middelburg id. van Doeselaar Francois 1897 Ter Neuzen id. 3e comp. hosp. sol. Bergen op Zoom 29 Augustus 1902 Ter Neuzen, den 28 Juli 190-2. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. AJEILL. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter kennis, dat het primitief kohier van den Hoofdelijken Omslag in deze gemeente voor 1902, in afschrift, gedurende vijf maandea op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Ter Neuzen, 28 Juli 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896,) maken bekend: dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van JACOBUS CORNELIS HARTE, DANIEL EGBERT W'OLFERT, PIETER JACOBUS VERSLUIJS en KRIJN W1ELAND Cz., alien te Ter Neazen, om ver- gunning tot het oprichten van eene petroleum- bergpluats op een gedcelte van het perceel, ge- legen in den Noordpolder, kadastvaal bekend sectie I) no. 230 en dat op VI a mill ng II iigustus 11MIJ. des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier TWEEDE HOOFDSTUK. Prinses Sophia leefde uiterst ingetogen. Zij vertoonda zich niet rneer in de wereltl eu ontving nauwelijks eenige goede bekendeu. Zij gevoelde zich gelakkig. Dit gelak was haar volkomen voldoende en zij vroeg niet anders. Maar baron Merrieux was er volstrekt niet te- vreden mede. Het plan van prins Orsilof en de zaak waarin hij zich gestoken had, vorderde niet en bleef haugende zouder winsten af te werpen. De beloofde vijftig millioen lieten zich wachten en 't was er nog ver van af voor ze zoudeu komen in de kas der bondgeuooten. Indien de prins hem slechts van tijd tot tijd was komen zieu, om zijn vertreuwen optewekken en hem moed te schenken door te zeggeu 't gaat goed, de millioenen zijn in het verschiet. Wij naderen ens doel. Maar neen, de prius was even onzichtbaar als de millioenen. Na nogmaals een aanzienlijk voorschot gegeven te hebben, had hij Parijs plotseling verlaten. Niemand keude het doel van zijn reis en niemand maakte er zich ook ongerust over. Zijn vrienden waren er reeds inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 28 Juli 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. In de Vrijdag te Londen gehouden gemeente- raadsvergadering werd een brief van Kitchener voorgelezen, waarin deze aan de stad Kruger's statie-ossenwagen en een pom-pom ten geschenke aanbood. Het aanbod werd met dankbare toe- juichingen aangenomen. Als de Londenaars nu nog op herinneringsdagen aan den oorlog er ezels voor spannen, en die voor wagen en kanon op hoi laten slaan, dan zal daar- mee de herdenking"'van den oorlog zeker nog vollediger zijn. Mac Neill richtte dezer dagen tot Brodricke en vraag over Zuid-Afrika. Hij vroeg of de aandacht van den Staatssecretaris voor Kolonien was ge- vestigd geworden op het feit, dat Dr. Smartt bij diens agitatie voor schorsing der Grondwet op .11—waa—p—www—wen—mmmmmmmmm langen tijd aan gewend, hem zoo plotseling en ge- heimzinnig te zieu verwijderen. Aan zichzelf overgelaten begon de heer Merieux te wanhepen. Zon de prinses dan nooit weduwe worden en wanneer zou de prins de goedheid hebben te sterven Die goede man scheen er niet aan te denken. Integendeel, 't had alien schijn, aUof zijn gezondheid in den laststen tijd veel minder te wenschen overliet. Zijn krachten keerden terug, zijn bleeke kleur minderde, zijn doffe blik leefde op, in een woord, bij werd een gebeel ander man. Wat de nibilisten betreft, zij schenen hem volkomen vergeten te hebben, misschien hadden zij zelfs nooit om hem gedacht, wat prins Orsilof ook mocht vertellen. Aldus was de juiste toestand van de verschilleude personen, waarmede wij reeds kennis maakten op den 23sten Eebruari 1874. Is mijn echtgenoot te huis P vroeg de prinses. Om u te dieneu, mevrouw, antwoordde haar kameBier. In zijn kamer of in de eetzaal In zijn kamer, mevrouw. Goed. Maak dan wat spoed met mij te kleeden. Ik laat ongaarne op mij wachtcn. Dadelijk daarop ging zij naar haar kleedkamsr op de eerste verdieping gelegen. Zij bevond zich daar nog geen twee minuten verschillende plaatsen in de Kaapkolonie een brief had voorgelezen van Milner, gedateerd medio Juni waarin schorsing der constitutie wordt aanbevolen en Smartt gemachtigd wordt de zienswijze van den Hoogen Commissaris aan het publiek mede te deelenvoorts of en zoo ja, wat de Minister tegenover dit ingrijpen van Milner in de Kaapsche politiek dacht te doen. Brodrick zeide, dat Chamberlain een verslag van Smartt's rede had ontvaugen en het niet noodig achtte iets te doen. De vraag ook Hoe meer agitatie daarvoor, hoe beter, desk Chamberlain. Zou hij da* zijn handlangers gaan straffen Redmond vroeg in het Lagerhuis, hoeveel Transvaalsch gebied aan Natal zou worden gegeven en of, met het oog op de verbitleriDg der Holland- sche bevolking in Zuid-Afrika over deze overdracht, Transvaal niet onverbrokkeld kon blijven. Brodrick, die voor Chamberlain antwoordde, ver- weea voor de eerste vraag naar een over dit onderwerp gegeven mededeeling der regeering, ver vat in een witboek. Wat de tweede vraag aangaat, luidde Brodrik's antwoord ontkennend. Geueraal Lucas Meijer is te Southampton aangekomen. Hij zei, dat de schikkingen van den vrede ginds tevredenheid had gegeven. Men moest nu maar de handelingen van de Engelschen tegenover de Boereu afwachteu. Werden de (Engelsche) beloften vervuld, dan zag bij voor zich niet langer reden tot oneenigheid, en dan zou de vrede van langen duur zijn. Meijer ging naar Dresden, waar zijn vrouw is. Hij denkt einde October terug te keeren. In den Ministerraad heeft Combes den president der repuhliek ter teekening voorgelegd het eerste dekreet, waarbij het gebod wordt uitgevaardigd tegenover 26 congregation te Parijs en in het departement van de Seine, welke geweigerd hebben overeenkomstig het verzoek van den prefect, vrij- willig uiteen te gaan, hun inrichtingen te sluiten. Het dekreet is verschenen in het Journal Official." Aan den prefect zijn de noodige instructies gegeven de politie zal zorg dragen, dat het bevel wordt nagekomen. Dergelijke sluitingsdekreten zullen achtereenvolgens voor elk departement worden uitgevaardigd. De president van den Ministerraad heeft aan de prefecten der departementen, waar godsdienstige congregation zijn gevestigd, een instructie gezonden van den volgenden inhoud Zend uit mijn naam oogenblikkelijk langs officiOelen weg een waar- schuwing aan de moeder-voogdes, dat de Regeering van plan is de congregatie aansprakelijk te stellen voor de houding, aangenomen door de inrichtingen onder haar beheer, welke overeenkomstig de wet van 1 Juli 1901 moeten sluiten, en voor de toen een vreeselijke ontploffing weerklonk, welke het geheele hotel op de grondvesten deed daveren. Men zou gezegd hebben dat het instortte. Diepe stilte was gevolgd op het geweldige ge- raas. De bewoners van het hotel, de meeaters zoowel als de bedienden, waren zoo verschrikt, dat zij noch den moed hadden om te schreeuwen noch de plaats dnrfden verlaten waar zij zich hevonden, toen de ontploffing plaats greep. Men vermoedde blijkbaar dat een tweede ontploffing zou volgen welke het gebouw wellicht iaeen zou doen storten. De eerste woorden werden gesproken door de princes, die hulp riep, den naam noemende van haar echtgenoot en de bedienden. Zij verliet haar vertrekken en snelde naar het trapportaal op de eerste verdieping. Eerst beantwoordde niemand haargeroep, niemand vertoonde zich. Eindelijk kwam de boekhouder van den prins, die de tweede verdieping bewooude, angstig naar beneden eu voegde zich bij haar. In hetzelfde oogenblik waagden de hofmeester en drie bedienden zich huilen de eetzaal, waar zij juist de tafel dekten. Ontzettend verschrikt, half dood van angst snelden zij toe. Wat is er Wat kan er gebeurd zijn vroeg de princes. wanordelijkheden, die van die houding het gevolg kunnen zijn. Te Ploudaniel versperren de bewoners in rijen den weg en de school is verschanstde znster- voogdes heeft verklaard wij zullen ons tot het einde verzetten men zal ons moeten doodschieten indien men wil, dat we ons overgeven, niemand zal het cordon verbreken of er zal bloed vloeien. Te Quimper en in de landelijke gemeenten wordt tot verzet aangespoord op aanplakhiljetten. Te Landesneau staat de bevolking op wachtde vrouwen zeggen, dat zij zich zullen laten dood schieten en hun liehamen zullen laten vertreden, maar niemand zal binnengaan in de inrichtingen de zuster-voogdes heeft verklaard, dat zij slechts voor geweld zouden wijken. De bevolking heeft hier posten uitgezet, die elkaar aflossen als schildwachten en de mannen slapen 's nachts op het marktplein. Eeu fluitsignaal zal de menschen waarschuwen als de nood daar is. Donderdag heeft te Tourcoing, een bet.ooging plaats gehad voor de zusters der Sainte Union. Verscheiden personen zijn gearresteerd twee moesten van morgen naar Rijssel worden over- gebracht. Vele duizeDden menschen waren voor bet stadhuis bijeengekomea om de gevangenen op te wachten en begeleidden ze naar het station, onder het geschreeuw vanvrijheid Aan het station gekomen, wilde de volksmenigte door- dringen op het perron. De agenten van politie wilden dat verhinderen en zoo ontstond er een vechtpartij, waarbij vsle slagen vielen. De v8oeurs de Providence" van de Rue des Hails te Parijs werden Zaterdagochter.d uit de school gezet, die zij bewoonden. Er had geen enkel incident plaats. De zusters vertrokken per omnibus en gingen naar het Moederhuis. Te Mouveaux zijn opstootjes voorgekomen bij 't uitzetten van de zusters. Een gendarme en tien manifestanten werden gewond. In de eerstvolgende vergadering van de ^Broederschap der Notarissen in Nederland", zal de vraag worden behandeld #Is bet mogelijk en wenschelijk om te maken een bindend tarief van de werkzaamheden van notarissen en zoo ja, hoe moet die regeling dan geschieden In Belgie heeft de wet van 1891, waarbij dit onderwerp is geregeld, zeer gunstig gewerkt. Het Correspondentieblad der Broederschap nu publiceert de preadviezen over die kwestie. De heer H. W. van Vollenhoven, notaris te Saa van Gent, geeft eeu bevestigend antwoord op de eerste vraag. VolgeBs hem is het wenschelijk ea mogelijk de bestaande, zeer gebrekkige, regeling hier te lande te vervangen door de vaststelling van een tarief, waarin niet alleen de notarieele werkzaamheden, maar ook die, welke in den regel seeaaggggaeBBBBgBBBgBggBg i Eensklaps riep zij nit De prins, de prinsWaar is mijn echt genoot Waarom is hij niet hier Hij moet het evengoed gehoord hebben als wij. O, mijn GodDe ontploffing kwam van den kant van zijn kamer. Hem moet een ongeluk overkomen zijn. Gauw, gauw, volg mij. Al sprekende daalde zij snel de trap af, liep de gang door van de benedenverdieping en bereikte de deur, welke toegang gaf tot de werkkamer van den prius. De bedienden volgden haar, maar eenigszins op een afstaud, alsof zij niet even snel konden loope* als zij, angstig, vreezend dat het hotel boven hun hoofd ineen zou storten. Een huuner had zich zelfs uit de voeten gemaakt, onder voorwendsel hulp te zullen halen. Moedig als ze was, opende de princes zonder te aarztden de deur, welke naar het vertrek van haar echtgenoot voerde. Dadelijk sprong zij achteruit. Een wolk van rook en damp en een scherpe geur, ontsnapte door de geopende deur en 't was alsof zij moest stikken. Ook kon zij niet door- dringen in het vertrek daar het in diepe duisternis- gedompeld was. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1