BURGERLIJKE STAND. Mengelwerk. leverde de bezending met af, ook niet toen meneer kwam opspelen. Hij waarschuwde den afzender en vroeg aan de directie zijner spoorwegmaatschappij om in- structies wat te doen: afleveren of niet. Afleveren, antwoordde de directiede vracht is betaald, er is dus niets aan te doen. De stationchef leverde af, het jammer vindend, dat hij meneer de bezending in handen moest spelen, waarvoor de afzender nooit een cent zou zien. De afzender bedankte den chef heuschelijk voor diens waarschuwing, maar was bitter teleurgesteld, dat zijn goede waar toch bij meneer was beland. Hiermee is dit verhaal nog niet uit, bet mooiste komt nog: finis coronat opus. Meneer diende een klacht in bij de directie der spoorweg-maatschappij over de vertraging in de aflevering en eischte f 80 schadever- goeding. Meneer heeft de f 80 gekregen. Maar de gekochte artikelen heeft meneer, natuurlijk, nooit betaald. De stationschef heeft plechtig gezworen, dat hij, al worden alle eerlijke kooplieden van Nederland opgelicht, geen kik meer zal geven. Voor zijn goedhartigheid heeft hij te duur leergeld betaald. De berichten, waarin werd meegedeeld, dat Nicolaas II. van plan is zich te onderhouden met houderden agitatoren over de liberale hervormingen, die hij in zijn rijk wil invoeren, worden niet tegengesproken en men bericht nu bovendien, dat de Czaar Tolstoi bij zich zal laten komen om zich met hem te onderhouden niettegenstaande diens ex-communicatie. De vorige week betrapteu twee politieagenten te Parijs een jongen gauwdief, die bij het wacht- lokaal van een omnibus zijn handwerk uitoefende. De jonge man was huu echter te vlug af, ging aan den haal en verdween plotseiing midden in een straat, waar de agenten te vergeefs naar hem zochten. Hij had in een zweminrichting de wijk genomen en bedacht daar, terwijl hij in het bassin rondzwom, een middel om voorgoed te ontkomen. In zijn onderkleeren wipte hij, terwijl niemand op hem lette, uit zijn eigen kleedkamertje, waar hij zijn erg versleten plunje achterliet, in een ander, waarin bij even te voren een keung ge- kleed jongmensch had zien binnentreden en zich daarna te water begeveu. In weinige oogenblikken had hij de elegante bovenkleeren van dien ander aangetrokken, verliet het badhuis en stapte met opgeheven hoofde voorbij de agenten, die in de straat de wacht hielden, maar in hem den schuin- nigen dief niet herkenden. Intusschen had de eigenaar der verdwenen kleeren den diefstal be- merkt en een groot spectakel gemaakt. De direc- teur kwam er bij te pas en verklaardde zich bereid een nieuw pak te bekostigen. Daartoe wilde de betoleue terstond naar een kleerenmagazijn gaan en moest toen wel vooraf de versleten prullen van den dief aantrekken. Nauwelijks was hij aldus buiten gekomen, of de agenten meenden in hem den man te zien die hun dreigde te ontsnappen, en trdtsal zijn betuigingen namen zij bem mee naar den commissaris. Daar duurde het nog eenigen tijd eer de dwaling werd erkend. De werkelijke dief is nog niet gevat, omdat hij zoo gevat was. Dinsdagmorgen stapte aan het station Beconles-Bruyeres, nabij Parijs, een dokter uit een trein, toen een man op bem toesprong en hem een messteek in den buik gaf. De dokter zakte bewusteloos ineen. Hij werd naar een naburig ziekenhuis gebracht, waar hij Woens- dagmorgen overleed. Het slachtoffer heette Ordenstein, was ongeveer 60 jaar en woonde te Parijs. Hij was ongehuwd. Na het plegen van den aanslag ledigde de moordenaareen fleschje met nietzeer zwaarvergif. De treinbeambten vonden hem naast zijn slacht- offer liggen. Men gaf hem een krachtig wer- kend braakmiddel in en hij is thans buiten gevaar. Hij heet Schabanex, is 30 a 35 jaar oud en was vroeger brievenbesteller. In zijn bezit vond men een vrouwenhandschoen en het mes, waarmede hij den aanslag pleegde, een dolkmes met een lemmet van 15 c. M. lengte. Schabanex verklaart, dat men nooit zal te weten komen, waarom hij den dokter heeft vermoord. Diefstal schipit niet de aanleiding tot de daad geweest te zijn, want Schabanex maakte zelf alarm 11a het plegen van den moord. Men denkt aan wraak. Uitvindersgeluk. Vele uitvindingen, die een vermogen opgeleverd hebben, schijnen hoogst onbelangrijk en vorderen geenerlei voorafgaande studie en ook geen groote uitgaven. Zoo heeft voor ongeveer zestig jaar te Parijs een uit- vinder meer dan 100,000 frcs verdiend, door uit een licht stuk papier, dat door drie draden samengehouden werd, een valscherm te ver- vaardigen, dat buitengewoon succes had. Een andere uitvinding zonder eenig practisch nut, die der rolschaatsen heeft niet minder dan vijf millioen voor haar bezitter opgebracht. Kardey Kennedy, de uitvinder van het nestel- beslag, zou hiermede 12 millioen verdiend hebben. De uitvinder van de veiligheidsspelden, die klaarblijkelijk zjjn model op een Pompejaansch fresko vond en het geniale idee had het te patenteeren, verdiende hierdoor met gemak ongeveer 60 millioen ook de uitvinder van de stalen veer verwierf zich een reuzenvelmogen. Het klinkt bijna ongeloofelijk dat iemand ver- scheidene jaren lang 250,000 frs. inkomen kon hebben, doordat hij een met een springveer voorzienen bal fabriceerde en een ander bijna 6 millioen door stukken metaal, die aan de hakken en de voorpunten van schoenzolen be- vestigd werden, om ze tegen slijten te vrijwaren. In October 1901 gingen twee Alpengidsen, Rolf en Almor, op den Wetterhorn, gemsen jagen. Almor kwam alleen terug en verhaalde dat Roff op de plek, waar zij elkaar zouden ontmoeten, niet verschenen was. Daar Roff wegbleef gingen zijne kameraden uit om hem op te zoeken, maar vonden geen spoor van den vermiste in de wintersneeuw. Men moest wachten tot het warme jaargetijde. Door veer- tien andere gidsen vergezeld is Almor er nu op uitgetrokken en zij hebben het lichaam van Roff boven op een klip van den Wetterhorn ge- vonden. Het lichaam was goed bewaard, maar bijna alle beenderen bleken' gebroken, alsof de man van een groote hoogte was gevallen. De geheimzinnigheid van 't geval wordt verhoogd. doordat het hoofd van den verongelukte met een kogel doorboord is. De politie tracht het mysterie op te helderen. Over het groote aantal flauwgevallenen tengevolge der hitte, bij de groote parade van het Parijsche garnizoen te Longchamps, wordt het volgende berichtBehalve de militaire gouverneur van Parijs, kreeg ook generaal Perzin, de chef van het kabinet van den Minister van Oorlog, een zonnesteek. Het getal der tengevolge der verschrikkelijke hitte ziek geworden soldaten bedraagt ongeveer 200. Een sergeant van het korps pompiers stierf 's avonds in het hospitaal. Vandekuras- siers, die het rijtuig van president Loubet begeleidden, vielen er in de avenue Marigny 18 van hun paarden en nog twee in den tuin van het Elysee. President Loubet sprak er zijn leedwezen over uit, dat men de kurassiers zoo hard had laten draven. Ook onder de toeschouwers vielen verschillende personen flauw en moesten per brancard weggebracht worden. De socialistische afgevaardigde Gerault- Richard heeft aan den Minister van Oorlog schriftelijk medegedeeld, dat hij hem, {bij de heropening der Kamers, over de noodzakelijk- heid der afschaffing van de parade van 14 Ju li zal interpelleeren. HET GEWEER. Mijnheer Bartholomeus Lobbes, een heel klein kruideniertje, had het buitenkansje gehad, een oude tante te verliezen, die hem anderhalve ton had nagelaten. Hij had onmiddellijk zijn kruidenierswinkeltje overgedaan en was buiten gaan wonen in gezelschap van zijn vrouw Ara bella en zijn zoon Pietje. Zij installeerden zich in een door Lobbes gekocht coquet villatje ,/Mon Desir" gedoopt. Van toen af had Lobbes het luie leven geleid van een rentenier, hij deed niets dan jagen en zijn zoontje, een jongen van achtjaar, opvoeden, d. w. z. de minste wensch van het bedorven kindje werd onmiddellijk bevredigd. Lobbes, als alle parvenu's, was achterdochtig en egoistisch hij hield zijn vroegere vrienden, bescheiden handelaartjes als hij vroeger, op een afstand, want hij was altijd bang, dat zij geld bij hem kwamen leenen. Op een goeden dag hij had juist gemid- dagmaald en rookte een fijne sigaar, gemakkelijk liggend in een grooten armstoel werd er gebeld. Lobbes fronste de wenkbrauwenhij werd niet graag na den eten gestoord evenals bij de berkouwende dieren werkte zijn spijsver- teering langzsam. Wie kan dat zijn om dezen tijd Ga opendoen zei hij tegen de meid. Het meisje verdween en kwam spoedig terug. Het is een kennis van mijnheer zei ze mijnheer Lam. Laat mijnheer binnenkomen antwoordde Lobbes. Men kan al niet anders doen merkte zijn vrouw op een vroegere buurman. Brengt hij wat voor me mee vroeg Pietje. Hoogstwaarschijnlijk niet zei Lobbes zijn zaken gaan slecht. Laten we hem koeltjes ontvangen. Misschien komt hij geld bij je leenen giste mevrouw Lobbes. Niet leenen, hoor Pa voegde Pietje er biJ" Wees maargerust. Wat is hij verstandig voor zijn leeftijd Net zijn moeder, nietwaar, beveling sprak mevrouw Lobbes. Nu en ik dan vroeg de gewezen krui- denier. Mannen tellen met meeantwoordde Arabella. Vriend Lam kwam binnen. Het was een man van ongeveer 40 jaar wiens kleeding niet op welgesteldheid wees. Na de gewone begroetingsplichtplegingen vroeg hij Stoor ik niet We stonden op het punt uit te gaan, zeide mevrouw Lobbes, die het onderhoud wilde bekorten. Ja voegde Lobbes er bij voor een dringende boodschap. Ik zal je niet lang lastig vallen. Pa heeft geen tijd, naar u te luisteren zei Pietje. Zijn ouders schaterden het uit. Ik kwam je, omdat ik toch voorbij kwam, even goeden dag zeggen hernam Lam. Dat is aardig van je. Nog altijd gezond, zie ik Hm. hm. dat loopt niet over, ik heb rheumathiek. Je eet te veelenfin, daar hebje den tijd voor. En jij hoe gaat het met jou gaan de zaken goed Volstrekt niet, de zaken gaan slechtmijn vrouw is ziek, al drie maanden. Die arme juffrouw Lam, zuchtte mevrouw Lobbes. Ik zit op het oogenblik erg in geldver- legenheid hernam Lam. Wij ook zei mevrouw Lobbes de papieren brengen geen rente op. Tegenwoordig merkte Lobbes op is het een slechte tijd voor renteniersmen moet op alles uitzuinigen. Maar je hebt tenminste geen zorg zei Lam. Denk je datMen kan wel zien, dat je geen huisbaas bent. Ik heb een huis, maar de huur komt niet binnen ik moet de huurders aanhoudend achter hun vodden zitten. -Maar ik wouw je vragen Ik zeg je van tevoren, dat ik op het oo genblik geen geld heb. Geen centzei Pietje. Wat een grappemaker! riep zijn vader uit. Ik kom geen geld bij je leenen zei Lam ik kwam je een koop voorstellen. Een koop Ja, een goed zaakje voor je. Wat dan vroeg Lobbes, [nog altijd op zijn hoede. Je jaagt immers nog Zeker, zekerwou je me te jagen noodi- gen? Ik jaag niet meer. Ik heb het je al ge- zegd ik zit in geldverlegenheid ik denk* niet meer aan pleziertjes. Ik wil mijn geweer van de hand doenhet is nieuw, ik heb het een half jaar geleden gekocht. Ik ken het, het is uitstekend. Het is een duur ding, ik heb er 400 gul den voor betaald en ik heb het maartweemaal gebruikt. Ik heb geen geweer noodig, Het is een buitenkansje, het jouwe is niet veel zaaks. Dat is waar, maar ik ben er tevreden mee. Ik wil het je voor een bagatel overdoen en je doet er me een dienst mee. Wat moet het kosten 300 gulden, dan verlies ik er zelf 100 gulden op. Dat is nog veel geld zei Lobbes het spijt me, maar 't is me onmogelijk. Het spijt ons erg voegde mevrouw Lobbes er bij. Ik heb je de voorkeur gegeven zei Lam je middelen veroorloven je zoo'n uit- gaaf. We zijn niet zoo rijk, als je denkt leeraarde Arabella. - Denk er nog eens over, ik kom terug, zei Lam, terwijl hij afscheid nam. Zoodra zij alleen waren, vroeg mevrouw LobbesWaarom heb je het geweer niet gekocht Je hebt er een noodighet is een eenige gelegenheid. - Laat mij maar begaan zei Lobbes wijs- geerig je hebt het niet gesnapthij heeft geld noodig, hij komt terug en ik krijg het ge weer voor 250 gulden. Daar had ik niet aan gedachtje bent een genieriep mevrouw Lobbes bewonderend. Eenige dagen later kwam Lam opnieuw. Hier ben ik weer zei hij. 'tis of je je wilt verontschuldigen, zei mevrouw Lobbes, die een lief gezicht trachtte te zetten. Die goeie kerel sprak Lobbes gaat het goed Zul je wat drinken V Dank je, ik drink nooit iets. Wil je dan wat eten vroeg Pietje. Hou je mond, je bent onbeleefd, zei me vrouw Lobbes. Laat hem begaan, 't is nog maar een kind. Lam zal het niet kwalijk nemen. Ik heb wel wat anders aan mijn hoofd zei Lam. Ik kom nog eens terug om dat geweer. Ik heb geld noodig en wil er af. Als ik het kocht zei Lobbes zou ik het doen, om je uit den brand te helpen. Alleen om je te plezieren voegde me vrouw Lobbes er bij Bartholomeus jaagt bijna nooit meer. En je jaagde vroeger iederen dag Hoogstens eens per week zei Lobbes. Ik laat je mijn geweer voor 250 gulden. 250 gulden herhaalde Lobbes. Bartholomeus kan over zoo'n som niet beschikken zei Arabella. Maar wilde Lobbes vragen. Mevrouw gaf hem een knipoogje. Neen hernam zij kom nog eens terug we zullen later nog eens zien. Ik laat het je voor 225 gulden, zei Lam. Neen antwoordde mevrouw Lobbes geloof me, het spijt ons. Lam ging neerslachtig heen. oor 225 gulden Dat was een koopje waarom gaf je me een knipoogje vroeg Lob bes aan zijn vrouw. Hij wil er tegen iederen prijs van af, zei mevrouw Lobbes, wacht nog tweewekenen je hebt het voor 100 gulden. Je bent een engelriep Lobbes. v\ e zullen hem te pakken nemen, nietwaar, pa vroeg Pietje. Snoes riep zijn moeder. Een week ging voorbij. Lam kwam weer. Hij zag er diep terneergeslagen uit. Ik ben besloten je het geweer te laten, voor wat je er voor wilt geven, zei hij mijn vrouw is nog altijd ziek, de dokter en de apo- theker ru'ineeren me. Ik heb het niet noodig zei Lobbes maar als ik je er een dienst mee bewijs, wil ik het wel koopen. Ik zeg je nog eens, dat het 400 gulden heeft gekost. Ik geef je er 150 gulden voor, daarzei Lobbes. Pa zei Pietje koop het niet. Waarom niet? Wacht nog een week. En dan Dan krijgt u het voor niets Thans ging Lam een licht op. De opmerking van den brutalen kleine had hem plotseiing de ware bedoelingen van het echtpaar Lobbes doen begrijpen. Hij snelde, zonder afscheid te nemen, heen, zich voornemende geen voet meer te zetten bij deze vrienden, die hij in den nood had leeren kennen. Een vriend met minder fortuin, maar meer hart, kocht zijn geweer voor 300 gulden. Hulst. Geboorten. 5 Juli. Maria Livina Cornelia' d. van Ludovicus Franciscus Boel en van Amelia Pitronella van Wesemael. 6 Juli. Anthonetta Christina, d. van Gustaaf de Bruijn en van Johanna Maria Philippina Boel. 11 Juli. Rosalia Apolonia, d. van Alouisius Cornelia Prenen en van Carolina Francisca Freijser. 12 Juli. Eduard Petrus Joseph, z. van Petrus Johannes Begijn en van Philomena van Acker. Overlijden 3 Juli. Catharina Godeliva Adriana Woed, oud 73 j., wed. van Charles Cornelia Philippus Pierssens. 4 Juli. Cornells Verwer, oud 87 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Hendrika Wilhelmina Catharina Theeuwe en nil het tweede huwelijk van Johanna Maria de Lozanne. 5 Juli. Charles Louis van Bnnderen, oud 74 j., weduwn. van Franciesca Weemaes. 11 Juli. Petrus Constantinus vau Remortel, oud 14 d., z van Norbertus Josephus en vau Apolonia de Bruijn. 12 Juli. Johannes Franciescus Burtn, oud 6 w., z. van Josephus en van Rosalia van Huft'el. 15 Juli. Petrus Cattoir, oud 69 j., echtg. van Stephanie Bracke. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Juli. Levinus van Tatenhove, oud 30 j., jm. en Martina van Langevelde oud 25 j., jd. Geboorten. 3 Juli. Jan Adriaan, z. van Jozias van de Wege en van Neeltje Dieleman. 13 Juli. Betlia Paulina, d. van Petrus Franciscus van Rumste en van Desideria van Assel. Overlijden. 3 Juli Leonardus Duijm, oud 45 j., echtg. van Rosalia Bernnrdina van Poele. 6 Juli. Johanna van Driel, oud 81 j., wed van Christiaan van Meppelen. 9 Juli. Leon Bemardus Kesbeke, oud 3 m., z. van Cami us Franciscus en van Justine Marie van de Walle. Elisabeth Wolfert, oud 7 w., d. van Jan en van Geertrui de Pooter. Cliiijge. Geboorten. 2 Juli. Maria Irma, d. van Fran ciscus Warrens en van Anna Maria TheroD. 5 Juli. Julius Aloijsius, z. van Leopoldus Goedemont en van Maria Sylvia Galle. Eiisa Valentia d. van Franciscns en van Philomena Selis. 7 Juli. Petrus Emilius, z. van Leonard Geens en van Emilie Francisca Vercauteren. 9 Juli. Amanda Josephina, d. van Petrus Thieleman en van Maria Ludovica Moes. Overlijden. 1 Juli. Arthur Petrus Maria de Bruijn, oud 3 m., z. van Ludovicus Johannes en van Maria de Cainwe. 6 Juli. Martha Maria de Backker, oud 4 m., d. van Jacobus en van Cornelia de Vilder 7 Juli. Maria Josepha de Weijn, oud 91 j., wed. van Charles Louis Lemmens. 8 Juli. Johannes van den Branden, oud 75 j., echtg. van Paulina Six. 12 Juli. Victoria Schuddings, oud 57 j, echtg. van Johannes Franciscus van Roijen. Ilontt-nivse. Huwelijks-aangiften. 4 Jnli. Eduardus Tieleman, oud 39 j., jm. en Apolonia Colsen, oud 28 j.,jd. Livinus Calle, oud 36 j., jm. en Elizabeth Moorthamer, oud 34 j., jd. Jan Francies van Kouteren oud 51 j., weduwn. en Cornelia van Bellen, oud 49 j., wed. Geboorten. 1 Jnli. Alouisius Petrus Johannes, z. van Judocns van der Fuel en van Louisa EggAmont. 2 Juli. Alphonsius, z. van Francies van Sikkelerus en van Johanna Bogaart. 3 Juli. Francois, z. van Jacobus Dieleman en van Elizabeth Pieternella de Bokx. 8 Juli. Amelia, d. van Petrus Johannes Benediktus Kint en van Marianna van der Velpcn. 11 Jnli. Lodewijk, z. van Josephus Burm en van Anna Catharina Baart. 12 Juli. Petrus Augustinus, z. van Adrianus van Dendercn en van Sophia de Nijs. Anna Maria d. van Jan Francies Weezepoel en van Catharina Stevens. 13 Juli. Arthur Gu<taaf Marie, z van Cerillus Josephus Vael en van Eugenia van Duijse. 11 Juli. Helena Adriana, d. van Willem Cornclis Streefkerk en van Dina Angelina Broere. Overlijden. 7 Juli. Theodoor Verdurmen, ond 9 m., z. van Edmondus en van Rosina de Bakker. 9 Juli. Henricus Jacobus Cornelis de Feijter, oud 2 j., z. van Johannes en van Janna de Bruijne. 11 Juli. Eduardus van Goethem, oud 69 j., echtg. van Natalie van Heirweg van Nieukerken. Oaseuisse. Huwelijks aangiften. 11 Jnli. Jan van der Hooft, oud 64 j., weduwn. en Franciesca Giele, ond 56 j wed.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 6