Gemengde berichten. Koogwatergetij te Ter Neuzen. Een nieuw electrisch geweer. DAGEN. Yoorm. Zaterdag 5 Juli 1.6 1.31 Zondag 6 1.55 2.20 Maandag 7 n 2.45 3.9 Dinsdag 8 n 3.31 3 55 W oeusdag 9 4.18 4.41 Donderdag 10 u 5.4 5 27 Vrjjdag 11 5.50 6.14 J B., schipper te Ter Nenzen, C. L. C., metselaar, A. E. J L., timraermau, T. L. V., slager, E. B., ploegbaas, alien te Sas van Gent, P. M C. S., werklieden te St. Jansteen, L. B., metselaar te Philippine, C. v. H., schoenmaker te Selzaete, ter zake van openbare dronkenschap"; ieder tot eene boete van f 2, snbs. 2 dagen hecht. voor elke boete. A. R. A., timmerman te Ter Neuzen en A. V., timmer- mansknecht aldaar, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. A. S., ejonwcrman te Ter Neuzen, ter zake als voien tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. J. M. v. D., bootwerkerteTerNeuzenenP. D A., arbeider te Sas van Gent, ter zake van openbare dronkenschap by eerste herhaling ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht voor elke boete. Ontslagen van reclttsvervolginsr L. E., veld- arbeider te Axel, ter zake van overtreding der Leerplichtwet. Dinsdagavond zou in het //Grand Hotel des Bains" te Vlissingen het eerste concert worden gegeven door een Weener dameskapei. Het gezel- schap kwam met den mailtrein aldaar aan. De ijverige beambten, meenende dat dit gezelschap met de mailboot moest oversteken, transporteerdsn de bagage en dus ook de instrumenten met den gebruikelijken spoed aan boord van de tot vertrek gereed liggende dagboot. Deze vertrok weldra, de instrumenten meevoerende naar Engeland en het gevolg hiervan was dat het eerste concert Diet kon doorgaau en dit haastiglijk moest worden af- gelast. Te Amsterdam placht een bewoner van de Nieuw-Markt, bij wien een jaar geleden inbraak was gepleegd, sinds dien alles wat hij aan waarde bezat, bij uitgaan bij zich te dragen. Zoudagmorgen bekwara hem dit leelijk. Op zijne wandeling ontmoette hij een paar perannen, die met hem twist zochten en daarna hem al zijn kostbaarhedeu ontstalen. De bom »Phoenix", schipper M. Baak, die bet eerst met uitsluitend eigen vangst binnenkwam, heeft nu netto 1700 besomd. Een jongmensch uit Amsterdam zou Dinsd»g zijne familie, die voor een dag voor plezier 'sochtends vroeg naar Muiderberg was gegaan, acbterhalen met een volgende tram. Ter hoogte van den overweg van het Oosterspoor zag hij een kennis of familielid in een anderen wagen en wilde overstappen toen de tram in voile vaart was. Daarbij had hij het oDgeluk mis te stappen en onder de tram te geraken, wat den dood tenge- volge bad. Aan het strand te Schevingen ontdekte eer- gisteren de inspecteur van politie de heer Van Rosmalen, vergezeld van een brigadier, een heer, die blijkbaar een valschen baard droeg. Dit wekte hun argwaan op, die nog versterkt werd toen de heer, door den inspecteur aangespro- ken, weigerde zijn naam op te geven, toen de politie-ambtenaar door aan den baard te trekken, overtuigd was, dat die aangezichtstooi Diet echt was. Medegenomen naar het posthuis, kwam uit, dat die beer zich op de badplaats onherkenbaar had willen maken voor de ouders eener jonge dame, die hem haar hart gescbonken had, doch van welke liefdesgesthiedeuis de ouders niets wilden weten. Een dienstmeisje op den Amstel had al ge- ruimen tijd verkeeringtoen de minnaar dezer dagen weer kwam, gapte hij een zilvsren horloge, dat hij in de bank van leeuiDg verpandde. Sedert is de liefde bekoeld aan beide zijden. Het 4jarig kind van W. Bouman te Venendaal trok bij ongelnk een kuip met kokend zeepwater om en kreeg alles over zich heen. Deerlijk ge- brand werd het kind onder de kuip weggehaald het overleed spoedig. Wegens gebrek aan arbeiders ziet men in Friesland schoeumakers, winkeliers, kleermakers, ja, zelfs renteniers in 't land, om de boeren, die zooveel mogelijk van het prachtige weder wenschen te profiteeren, bij het hooien behulpzaam te zijn. Bij de verkiezing van raadsleden heeft zich Dinsdag te Rotterdam een raar geval voorgedaan. Het stembureau in de Zweederstraat, bij Hillesluis, bleef geslotener waren geen stemopnemers. Reeds om half acht was er politietoezicht ter plaatse en ook het materieel voor het stembureau was aanwezig, maar er kwam geen stemopnemer. De heeren verschenen eerst ruim half 11, en toen bleek dat er was verzuimd, huu een oproepings- brief te zenden. Men schrijft uit Dingsperloo aan de Z. C. Een sigarenreiziger uit Zutphen had hier een vreemd avontuur. Alhier zijn zaken doende raakte hij met zijn sigaren zonder het te tnerken op Pruisisch grondgebied verzeild. De kommiezen hielden hem wegens zijn verboden bagage aan, namen zijn koffer in beslag en verlangden 75 mark cautie. Of de man al zijn onschuld aantoonde, het hielp weiuig. Toen een bekende van hier zijn alibi kwam bewijzen kon de man met achter- Jating van eenig geld dat hij bij zich bad weer naar Holland teruggaan. Een juffrouw op de Egelantiersgracht te Amsterdam had zich Maandagavond, ter bekwamer tijd rustig te slapen gelegd en was reeds lang in 't droomeuland, toen haar 21jarig zoontje het oogenhlik gekomen achtte om zijn huis op te zoeken. Aangezien de jongeling echter aan de yoordeur geen gehoor kreeg, ging hij een aan- grenzende gang in en klom daarna het keukenraam binnen. Mama angstig ontwakende, dacht natuurlijk het eerst aan inbrekers, dieven en moordenaars. Zij alarmeerde de politie, die snel aanrukte. Gelukkig dat dra het misverstand bleek. Zoonlief zal voortaan wat vroeger thuiskomen Op den weg van Oisterwijk naar Tilburg zijn een motorrijwiel en een gewone tiets tegen elkaar gereden. Den berijder van den motor werd bewusteloos opgenomende auder bleef onge- deerd. In den Bosch vertoeft een ware meester-smid, Lod. van Beeckel uit Lier. Over een proeve van zijn smeedkunst meldt men aan yde Tijd" //Met opgestroopte mouwen, de haren golveud over zijn schouders, stond hij voor het aambeeld. Zijn oogen glansden begeesterdzijn houding was die eens kuustenaars, geringschattend voor zijn eigen werk, maar toch vol zekerheidin't bewustzijn, de meester onder de zijnen te wezen. Met vaste hand richtte hij zijn hamerslagen. Blaadje voor blaadje kwam uit den gloeienden ijzerslomp te voorschijn natuurgetrouw lag weldra een prachtige roos vdor hem. Weder volgden andere blaadjes, andere rozen. Adertjes, steeltjes, uitgescheurde hartjes der bladeren, alles los bevallig, zooals dit in de natuur is. 't Laatste blaadje was vervaar- digd en nu werden ze op een stengel saamgevoegd ook hierbij dezslfde zekerheid van werken, dezelfde natuurgetrouwheid in de samenvoeging. vTerwijl hij stond te werken, was van Boeckel's sigaar nitgegaan hij nam een stuk koud ijzer van den vloer der smederij, sloeg het met eenige vlugge slagen gloeiend en stak er zijn sigaar weer mee aan. Zelfs vakmannen stonden hierover ver- baasd." De musschen, de straatjongens in de voge ienwereld, zijn in onze achting 5 pCt. omhoog gegaan, zegt het //Utr. Dbl." Wij zagen een heele familie, vader, moeder en vijf kinderen, in een rozenstruik druk bezig, deze van de groene luisjes te zuiveren ook de kinderen deelden in de vangst der ouders, en aardig was't, te zien hoe ze zich onder de strnik plaatsten en de »Ap- his rosae" oppikten, die op den grond vielen. Een moordenaar van elf jaar. Te St Nazaire waren eenige kinderen aan het spelen bij ten water-reservoir. Een van hen, een jongetje van zei jaar, weigerde te doen wat de oudste van alien, een jongen van elf jaar, eischte. Deze werd daarop woedend, greep hem aan, bond hem met een toaw een grooten steen aan zijn linkerbeen, en wierp hem in het reservoir. Het kind elaagde er echter in den ondersten sport te grijpen van een in den munr gemetselden ladder eD smeekte om hulp. Doch de dader klom naar beneden, en door met zijn hak op de vingers van den drenkeling te trappen, dwong hij deze den sport los te laten, waarop 't jongetje in de diepte verdween. De andere kinderen waren z66 ontsteld, dat ze niets hadden durven doen, en dejeugdige moordenaar waarschuwde hen dat hij met hen hetzelfde zou doen, als ze het durfden vertellen. Toch vertelde een van hen, het aan zijn ouders, die de politie waarschuwden. Deze vond bij onder- zoek het lijkje. De dader ontkende echter bru taalweg iu weerwil van de getnigenissen. Vroeger is hij al eens voor diefstal veroordeeld. Op hoe groote schaal aan de Russische grenzen wordt gesmokkeld, blijkt uit een reeks officieele cijfers over 1901. Er werden in dat jaar 7538 aanhalingen gedaan van goederen ter waarde van 424,874 roebel. Het leeuwenaandeel werd geleverd door de Europeesche grens 5545 aanhalingen tot raa waarde van 205,888 roebel Het meest werden gesmokkeld thee, tahak, suiker geestrijke dranken, kant, uurwerken en sieraden In het station van de Spaansche stac Algesiras is Vrijdagmiddag de stoomketel van een locomotief die op het punt was te vertrekken, met groot geweld ontploft. De schok werd door de geheele stad gevoeld. De machinist, de stoker en 3 werklieden werden gedood en afschuwelijk verminkt. Het hoofd van den stoker werd op 300 meter afstand van de plaats der ontploffmg gevonden. Zeven werklieden werden gewond, vau wie 2 ernstig. De msterieele schade is zeer groot. Het ongeluk word geweten aan de on- voorzichtigheid van den machinist. Zaterdagavond heeft een ontzettende brand gewoed te Luik. De brand ontstond tegen 5 nur in een houlzagerij, aan de Quai Saint- Leonard gelegen, en deelde zich spoedig aan de omliggende perceelen mede. Door den hevigen wind werden brandende slukken medrgevoerd, die een eind verder een huis in vlam zetten. Het geheele terrein, dat op een moment een groote vlammenzee was bad een lengte van 300 en een breedte van 200 meter. Het opgestapelde hout branddeontzettend. Ook de //Salle de laRenommee", een bekend vergaderlokaal, waar veel politieke bijeenkomsten en reel bals gehouden werden, is verwoest. De schade wordt op 750,000 gulden geschat. Als gevolg van een wel zonderlinge wedden- schap, zoud een dezer dagen een groot industrieel in het Eugelsche Newbury 's morgens om vijf unr een paar witte schapen naar zijn fabriek en dien- zelfden dag 's namiddags om vier nur, ging die heer aan tafel, gekleed in een volledig zwart costuum, vervaardigd van de wol dezer diereii, om te genieten van dezelfde dieren, die gebraden als voornaamste gerecht werden opgediend. Het was nog een uur vodr het tijdstip, waarop hij den inzet van duizend pond sterling had gewonnen Men had hem daarbij twaalf unr tijd gelaten voor het te volbrengen kunststuk. Van een zeer eigenaardig voorval wordt uit Londen melding gemaakt. Een rijk handelsmau was gewoon iederen dag aan een bedelaar, dien hij geregeld op zijn weg tegenkwam, een penny te geven. Na eenige maanden zag de gever, wien het in zaken zeer ongelukkig was gegaan, zich genoodzaakt zich failliet te verklaren. Nauwelijks had de gewaaude bedelaar dit rernomen of hij ging zijn begunstiger opzoeken en bood aan hem zesduizend gulden te leenen of het dubbele, indien dat noudig was. De handelsman keek wel wat raar op hij dit aanbod, maar vond geene redenen om het te weigeren. Met het geleende herstelde hij zich geheel en werd weer een welgesteld man. Zijn mildheid was wel beloond geworden. De Roemeensche Minister van onderwijs heeft den strijd aangebonden, met het corset door ten itrengste het dragen daarvan te verbieden aan de leerlingen der landskostscho'en voor jonge meisjes en der kloosterscholen. In zijn schrijven heeft de Minister de directeuren dezer inrichtingen op het hart gedrukt nauwkeurig op het handhaven vsn deze maatregel toe te zien. De gewezen burgemeester vau de Engelsche stad Worcester ia door de gesworenen aldaar veroordeeld tot 7 jaar dwangarbeid wegena ver- duiatering van ongeveer 4000 pond sterling. In December 1900 en Januari 1901 trad in de Folies-Bergere te Parijs een dierentemraer, die zich Dr. Seath noemde, op met 26 prachtige leeuwen, De dieren werden algemeen bewonderd behalve door zekeren mijnheer Martin, een handelaar in kunstbloemen, die een huis bewoont, dat aan de Folies-Bergere grenst. Mevrouw Martin werd ziek en haar echtgenoot schreef de oorzaak van haar ziekte grootendeels toe aan het onafgebroken gebrul der leeuwen. Bovendien verkleurden de kunstbloemen, wat Martin weet aan de geuren, die uit de leeuwenhokken kwamen. Martin stelde een eisch tot 30,000 francs schadeloosstelling in tegen den eigenaar der Folies- Bergere. Zaterdag wees de rechthank vonnis. Overwegende dat de aanwezigheid der leeuwen Martin heeft gestoord in de vraedzame bewoning van zijn huis, veroordeelde zij den eigenaar der Folies-Bergere tot betaling van 3000 francs schade vergoediug. Bij een automobielen-wedstrijd Parijs Weenen zijn weer eenige ongelukken gebeurd. Een autokar is omvergevallen en vernield. De essistent-machinist werd zwaar gewond en de machinist bekwam knenzingen. Een tweede auto, welks bestuurder niet deelnam aan den wedstrijd, maar als belangstellende mede- reed, viel bij het uitwijaen voor een boerenwagen tegen een boom. De machinist werd gedood en de stoker gewond. Bij den snelheidswedstrijd hadden reeds kort na het begin drie botsingen plaats. Eenige kilometers van de afrijplaats reed een Amerikaan met een vaart van 80 kilometers tegen een paal van een spooroverweg hij bleef zelf onge^ deerd, maar zijn machine was zoo ontredderd, dat hij den strijd moest opgeven. Kort daarna liep een Franschman in snelle vaart tegen een anderen spoorwegboom aan, met hetzelfde gevolgen on geveer op dezelfde plaats kwam een derde in vollle vaart in botsing met een boom aan den kant van den weg; de berijders werden uit de. .kar ge- slingerd, maar bleven nagenoeg ongedeerd. Tot een zonderlinge nitkomst kwam de strafrechter te Berlijn in een schijnbaar eenvoudige zaak. Twee werklieden kwamen bij een kolen- handelaar om steenkolen te koopen. Daar het zeer druk was, zeide de verkooper hun dat zij maar zelven de zakken op hun kar moesten laden. Zij deden zulks en reden weg zonder be- taling te hebben gedaan. Wegens dit feit stonden de beide personen terecht maar werden ontslagen van rechtsvervolging. Diefstal was niet aanwezig want de verkooper had hun zelf gezegd de zakken op te laden. Verduistering evenmin, want de kolen waren hun verkocht en dus door opladen hun eigendom geworden. Bedrog was er ook niet geweest, want het was niet bewezen dat zij gekomen waren met het doel niet te betalen. Geen ander artikel van het Strafwetboek was toepassclijk en daarom moest ontslag van rechtsvervolging worden uitgesproken. Natuurlijk behoudt de kolenhandelaar het recht, het geld door midde van den burgerlijken rechter te vorderen. -Naui. Z E E T IJ I I N G E N. Van 2 tot en met 3 Juli. 2 VLAG. NAAM. M3. Van en naar Lading. 2 Eng. a s. 3 idem 2 Eng. s.s. 3 Duit8.8,8. 2 Eng. s.s. Duits.s.s. Eng. s.s. 3 Deens. s.s Eng. s.s. idem 2 Eng. e s. idem 3 idem idem Idem Deens. a.f 3 Eng. s.s. stukg. ledig Voor Ter Venren t Kiver Lagan 2272 Londen Golfer 1066 idem Van Ter Keiien 2199 Lonclen stnkg. 3251 Burntisland ledig Oenl r 1680 jRotterdam 'ledig 2375 |Rafsd hout 2695 Leith stukg. 4285 Riga hout 2525 New-Castle 3tukg. 3085 Londen idem Vsn Kent Hailing Hectos V ear Paradox Wega Osborn Kamma Faraday Sea Hound Sea Serpent Arraonrer Don Egret Heptarchy Anine 2553 Londen Btukg. 2047 Manchester idem 2658 Goole idem 3492 Liverpool 2038 .Morcum 4098 IMethil idem cement ledig Voor Helzaelei Alchymist 1079 Stokholm creosoot Van 2 tot en met 3 Juli werdeu langs de Oostsluizen alhier 20 binneiivaartuigen op- en 26 afgeschutdoor de Westsl. 9 op- en 7 afgeschut. Een Schots werktuigkundige heeft aan het Mini- sterie van Oorlog het model van een geweer met magazijn geleverd, een nieuw systeem dat hij heeft uitgevonden. Het magazijn dat de patronen bevat, heeft deze bijzonderheid dat het om zijn as draait, en men aldus acht en twiutig schoten in de minnut kan lossen. Het afschieten geschiedt door de electriciteithet draagvermogen vaD dit nieuwe wapen zou drie duizend vijfhonderd yards zijn dat is ongeveer drie duizend honderd vijf en tachtig meter. Zooals men ziet zijn de hersenen steeds bezig om de volmaking te zoeken van ver- nietigings voorwerpen. Men zoekt steeds te ver- nietigen wat de natuur met zooveel moeite geschapen heeft. De wetenschap leenteen werkdadig concours aan allerlei soort ziekten die ODophoudelijk het menschelijk lichaam aanvallen. Gelukkigerwijze voor ods dat er andere geleerden zijn die op trgen- over gestelde wijxe, ten dienste der mcnschheid, de vrucht hunner lange werken en hunGer afdoendc ondervindingen ten dienste stellen. Onder de ont- dekkingen die het meest hebben bijgedragen tot het onderhoud der gezondbeid van den mensch kan men op den eersten rang de Pink Pillen stellen. Honderden en honderden brieven komen dagelijks tot de uitvinders die gelijk de volgende geschreven zijn, tot dankzegging eener ongehoopte genezing. z/Gedurende maanden was mijne dochter lijdende" zoo schreef de heer M. Timmermans te Gemonden Gestel. dZij had kou gevat en tengevolge daarvan den geheelen zomer koortsen, hoegenaamd geen eetlust en zij kwijnde weg; sedert zij mat Uwe Pink Pillen begonnen is, is zij terstond veel beter geworden, zij eet met smaak en de koortsen ver- dwenen. Zij verklaart dat zij nog nooit zoo wel- varend is geweest. Zij heeft thans eene frissche kleur en kan hare werkzaamheden flink doeD, een ieder waande haar voorheen verloren. De menschen staan verstomd over de wonderdadige working van Uw geneesmiddel. Wij zijn U zeer dankbaar en geven U gaarne het recht om deze verklaring te publiceeren." Ziehier de letterlijke verklaring van haar vader en hoevele huisvaders en huismoeders zijn er niet die hunne kinderen van de prilste jeugd met zooveel zorgen gekoesterd hebben en als hunne dochters op den leeftijd van 15 h 16 jaar gekomen zijn, met de hsnden in 't haar staan, niet wetende wat te doen, om hun geliefd kind, dat zij dagelijks zien kwijnen op te beuren en te redden. Gij huisvaders en huismoeders geeft nauwkeurig acht op de gezondbeid Uwer dochters op dien kritieken leeftijd, neemt Uwe maatregelen voor het te laat is, stelt niet uit tot morgen wat ge nog heden verrichten kunt, volgt het voorbeeld van den heer Timmermans en de vreugde en opge- ruimdheid zal Uw dee! ziju en in Uw huishouden terugkeeren. Men zij echter op zijne hoede, want ougelukkiger- wijze, worden deze Pink Pillen op grove wijze nagemaakt. Bestelt ze slechts bij de depothouders dio onder de attesten staan of bij onzt-n hoofd- depothouder, alsdan zijt gij zeker van Uwe zaak. Prijs 1,75 de doosf 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. I)E ROOS, K 157, Vlasmarkt, M i d d e 1 b u r g. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Piuk Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE LEUNIS, Westkolkstraat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2