VELDVRUCHTEN. welgewassen Gerst welgewassen Gerst Openbare Verhooping Ruim 3 Hectaren welgewassen Rogge, Omtreot 3 xh enI Openbare Verkooping. Ongeveer 10 hectaren welgewassen Gerst, Ongeveer 9 hectaren welgewassen Gerst, Ongeveer 4 hectaren welgewassen Gerst, Openbare Verkooping. Verhuizen. Advertentien. Open bore Ver hooping Ruini 3hectare WINTERGERST, 8 ERWTEN. Ruiin 7 hectaren TARWE, ongeveer 6 HAVER. Openbare Verkooping. Gerst, Vlas, Erwten, Maaigras en Riet, Openbare Verkooping. Ruim I hectare welgewassen Erwten, 2 Rogge, Va Gerst, 10 Hectaren welgewassen Gerst. 10 Erwten. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 5,54,24 Hectaren of 12 Gem. 131 Roeden 3,33,13 Hectaren of 7 Gem. 143 Roeden GERST, TAB "W ZEU, IR, o a- <3- :ei, BE;-WT13]Sr. 10 H.A. 24 A. 88 c.A. Hooigras, het Kanthooi of Gras nit de slooten, 5 H.A. 79 A. 28 c.A. Gerst, 5 H.A. 79 A. 28 c.A. Tarwe, 6 H.A. 68 A. 40 c.A. Rogge, I H.A. 78 A. 24 c.A. Aardappelen, Met een schaar gewapend een schroeven- draaier bezat hij niet stond hij ongeveer een uur aan de voordeur te morrelen, zonder dat er eenige beweging in de schroefjes kwam, waarmede het koperen naamplaatje was be- vestigd. en HET RECHT YAK ERFPACHT op Notaris Van der Moer te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van mejuffrouw de weduwe WOLFERTLessen te Ter Neuzen, op landen behoorende bij hare hofstede in den Nieuwe Neuzenpolder, Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen 3 Vlas, VRIJDAG II JULI 1902, De Notaris A. B. van Rijsoort van Meurs, te Hnlst, zal op Woensdag 16 Juli 1902, verdeeld in 10 koopen. verdeeld in 7 koopen. NALATIGE en onbekende Koopers worden NIET aangenomen. De Notaris A. M. van Rijsoort van Meurs, te Hulst, zal op Dinsdag 22 Juli 1902, 6.68.40 Hectaren of 15 Genieten 1.97.55 Hectare of 4 Gem. 130 Roeden 0.89.12 Hectare of 2 Genieten en 2.78.18 Hectare of 6 Gem. 73 Roeden AT alatige en onbekende Koopers worden niet aangenomen. 1o Op Woensdag 2 Juli 1902, des 30 Op Donderdag 10 Juli 1902, vrouwen legde ik achtereenvolgens de volgende medicamenten op den zieken armaloe, het buikvel van een zuren haring, een mosterd- pleister, lijnzaad, bloem van zwavel, afgekookte brandnetels, reuzel en geraspte Zwitsersche kaastegelijkertijd nam ik inwendig in lever- traan, borsthoning, rhabarber, wonderolie kamillen, anijszaad en vlierthee. A1 deze operatien deden vreeselijke pijn maar het hielp niets. Integendeel, de arm werd een vormlooze massa en de vlek was wel lichter van kleur geworden, maar zij was bijna driemaal in om- vang toegenomen. Om van het lichamelijk en geesteljjk lijden niet eens te spreken. Eindelijk besloot ik naar den dokter te gaan. Een vreeselijke angst had zich van mij meester gemaakt en ik droomde van armamputaties bijna iederen nacht. De dokter onderzocht den arm bedachtzaam, schudde bedenkelijk het hoofd, ging naar een waschkom, dompelde een spons in het water en wreef er herhaaldelijk mee over den kritie- ken arm. En ziedaarde ontzettende vlek was ver- dwenen. Het was namelijk copieer-inkt, waar- van, den dag van mijn ziekworden, inijn jongste bediende onbemerkt een droppel op mijn arm had laten vallen. De gezwollenheid was nu ook spoedig verdwenen. Hiermee besloot mijnheer Klaverman zij 11 verhaal en dronk ernstig zijn thee uit. Toen Mark Twain, de bekende humorist, nog een arme verslaggever was, ontmoette hem eens een vriend, terwijl hij op den hoek van een straat, in San Francisco stond, met een sigaren- kistje onder den arm. Wat ben jij van plan? vroeg zijn vriend. Ik ben aan't verhuizen, antwoordde Mark Twain; hier zijn al mijn bezittingen! En het sigarenkistje openend, liet hij zijn vriend een oude steenen pijp, een papieren boord en een versleten das zien. Wat een gelukkig sterveling moet die Mark Twain toen geweest zijn, vergeleken bij den pater familias Josephus Johannes Jacobus Jodocus Jorissen, die in het vroege voorjaar eveneens zijn tenten op een andere plaats ging opslaan. Wat een ongekend genot, z'n heele hebben en houden te kunnen opbergen tusschen de zes plankjes van een sigarenkistjeHelaas, de inboedel van J. J. J. J. Jorissen waste groot om onder den arm genomen te worden en kon nauwelijks in den grooten verhuiswagen, die op zekeren dag voorreed, opgeborgen worden. En toch was alles zooveel mogelijk, dagen van te voren al, ingepakt om zoo min mogelijk ruimte te vorderen. Ja, vooral die dagen voor de ver- huizing waren ongeluksdagen voor Jorissen. Toe, Josephus, zei z'n vrouw tot hem, schroef jij het naambordje eens van de deur. Josephus durfde niet goedschiks weigeren. 'n Klein karweitje, hij zou blij wezen, als hij er daarmee af was. Josephus! riep zijn vrouw aan de trap, ben je nog niet klaar Ik kan dat lamme ding er niet afkrijgen bromde hij, spijtig, dat hij dit z'n vrouw be- kennen moest. Kun jij het soms, ga dan je gang Zijn vrouw kwam naar beneden en om haar te overtuigen, dat het werkelijk niet ging, begon hij opnieuw uit alle macht te wringen met de schaar. Maar man, je draait den verkeerden kant uitriep zijn vrouw opeens. Je draait de schroeven er vaster in Welnee, je moet toch altijd met de zon meedraaien. Zoo Wel heb ik ooitzei z'n vrouw. Geef eens hier de schaar, dan zal ik het eens probeeren. Kniers, knarst kniers, knars Waarachtig, daar kwam het eerste schroefje er uit. 't Waren dan ook rare schroefjes, meende Jorissen, die juist een anderen kant opgedraaid moesten worden. Jorissen wischte zich het zweet van't gelaat en strompelde naar boven met het heilige voornemen, geen slag meer uit te voeren. Vrouw, waar zijn m'n pantoffels vroeg hij. 0, die zijn al ingepakt 'n Mooie boel, moet ik dan met m'n kousen op den kalen vloer gaan zitten De kleeden zijn ook al ingepakt. Is er dan geen voetkussen Nee, allemaal ingepakt. Een leelijk woord lag op z'n lippen, maar hij duwde het terug en zei met een zucht Schenk me voor het eten eens een bittertje in Gut, man, flesschen en glazen zijn ook al ingepakt Maar wat is er in hemels naam dan niet ingepakt? voer Jorissen' uit. Jij niet en ik niet, maar anders is het van alles //ingepakt". Een boek lezen kan ik niet, want de boeken zijn //ingepakt". Mijn Duitsche pijp is //inge pakt". Mijn kistje sigaren is //ingepakt". Schoone boorden zijn //ingepakt". De heele boel is //ingepakt". Het is om razend te worden Kan ik er dan wat aan doen vroeg zijn wederhelft geraakt. Morgen vroeg komt de verhuiswagen en dan moet alles ingepakt wezen. Dat kan toch niet op 't laatste oogenblik gebeuren Jorissen moest z'n vrouw in stilte gelijk geven, maar hij wachtte zich wel dat te erkennen en zweeg. Een uur vroeger dan gewoonlijk ging hij dien avond naar bed en dien nacht droomde hij van niets anders dan van inpakken. Alles moest worden ingepakt. De verhuiswagen stond al voor de deur en het was dus haastje rep-je. Hij pakte de kat bij den staart en niet zoo gauw wetend waar hij het dier moest jnpakken, stopte hij het in de kooi bij den kanarievogel en die kooi weer in de waschmand en de wasch- mand in de waschkuip en de waschkuip in den wagen. Hij haalde zijn jongsten telg uit de wieg wikkelde hem in een deken, stopte dit pakje in den aardappelzak en dezen weer in de vul- kachel. Alles moest immers ingepakt worden Eindelijk, eindelijk was het huis leeg, Oef! was dat werken. Daar ging de verhuiswagen over de hobbelige steenen. Goeie hemel, wat rommelde de boel door elkanderEnfin, de kleine jongen kon geen kwaad, die zat goed ingepakt. De koetsier lei de zweep over de paarden en in een oogenblijk was de wagen op de plaats zijner bestemming. Wat een haast om de boel weer in huis te krijgen. Hij holde de trap op en neer, terwijl zijn vrouw boven alles op zijn plaats zette. En dan weer aan 't uitpakken de waschmand uit de wasch kuip, de vogelkooi uit de waschmand, de kat uitHemel, daar was de kanarievogel weg. Hoe was dat nou mogelijk Piet, pietriep hij. Maar piet kwam niet. Hij zocht, hij zocht overal, maar zonder resultaat. Hjj ging naar beneden om nog eens in den wagen te kijken, maar ook daar was piet niet te vinden. Toen hij weer boven kwam had z'n vrouw de kachel aangemaakt't was ook koud in zoo'n nieuw huis. Vrouw, vrouw, waar heb je Jantje ge- laten riep hij ineens ontzet. Jantje, o God, is die ook al wegWaar heb je hem toch ingestopt? 0, o, jammerde Jorissen. Heb je hem er niet uitgehaald Hij zit in de kachel 0, hemeltje dan is ie verbrand Hij stormde naar de kachel, rukte het deurtje open, zag een vuurgloed, maar Jantje niet, waarvan hij zoo verschrok, dat hij wakker werd. VAN Vaccinezei iemand, allemaal gekheid, dat helpt niemendal. Verleden jaar liet ik mijn jongen van zeven jaar inenten en nog geen drie weken later was de stumper verdronkeu. In een koffiehuis. A. (op eenige luidruchtige jongelui wijzend, die met hun bierpotten een hinderlijk lawaai maken)Wat zijn dat voor lui B. korzelig. 'k Weet niet denkelijk dorst- vlegels. Toeriste (op een bergtocht tot een herber- gier)Zeg 'reis, man, die boter smaakt heele- maal naar margarine. Herbergier: Ja, sinds de koe in de stad op de tentoonstelling is geweest, heeft ze beelemaal steedsche manieren aangenomen. Goede huisvrouw. Man: Kijk, vrouw, die knoop aan mijn mouw bengelt er zoo bij. Wil je dat even verhelpen Vrouw (snijdt den knoop af): Zie zoo, dat is ook al weer klaar. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, te Ter Neazen, zal op Woensdag 9 Juli 1902, des namiddags te 2 uur, bij Miciiielsen aan de Markt, ten verzoeke van den heer D. J. SMITS te Oast- en West-Sou- burg, in het openbaar verkoopen den grond aan de Korte Dijkstraat te Ter Neuzen, kadaster sectie C nominer 3462, groot 77 centiaren, bewoond geweest door den lood- en zinkwerker Smits, thans onbewoond. Betaling koopsom 3 maanden. Onkosten 8 dagen. Aanvaarden na de betaling of zooveel vroeger als kan worden toegestaan. De kooper legt op '7, der grondlasten en der erfpacht. Het perceel is te bezichtigen op aanvraag ten kantore van den Notaris des Zaterdags in den voormiddag. it Op Vrijdag II Juli 1902, des namiddags te 2 uur Op Vrijdag 18 Juii 1902, des namiddags te 2 uur Bijeen te komen op de hofstede. Onbekeude personen zullen contant betalen of bekende borgen stellen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de kinderen M. VAN LAERE te Overslag, op Donderdag den 3 Juli 1902, des namiddags ten 2 ure, verkoopen alles wassende op hunne landen in de polders Yarempe, Overslag en Zijpe (Zuiddorpe). Te vergaderen op de hofstede bewoond door Adolf van Laere De Notaris P. Dregmans te Axel, zal, ten verzoeke van de Kinderen BOONBAETli te Koewacht, op Woensdag den 9 Juli 1902, des namiddags ten 2 ure, verkoopen alles wassende op hunne landen in den polder Beoostenblij, gemeente Koewacht. Te vergaderen op de hofstede bewoond door Joseph Boon aldaar. De Notaris P. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van de Erven JAN DIELEMAN, over- leden tp Boschkapelle op Donderdag den 10 Juli 1902, des namiddags ten 2 are, verkoopen alles wassende op landen in den Stoppeldijk- polder, gemeente Boschkapelleverdeeld in koopen. Te vergaderen op de hofstede, thans bewoond door yVillem Dieleman Jz., gemeente Boschkapelle. Het Vlas is inmiddels uit de hand te koop en te bevragen bij genoemden W. Dieleman. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal, ten verzopke van zijne principalen, op Vrijdag den II Juli 1902, des namiddags ten 2 ure, verkoopen op kavels 48, 49 en 51. op kavels 45 en 46. op kavel 63, alles gelegen in den Kanaalpolder, gemeente Hoek. Te vergaderen aan kavel 51. De Notaris A. M. van Rijsoort van Meurs, te Hulst, zal ten verzoeke van den heer FR. KOOLE, landbouwer te Terhole, gemeente Houte- nisse, op de door hem bewoond wordende hofstede, in het openbaar verkoopen op des namiddags 1 uur, 2 Veulenmerries, ond 9 jaar, 1 Ruin, goed gedresseerd Loop- paard, oud 6 jaar, 1 Merrie, oud 4 jaar, 1 Merrie, oud 3 jaar, 3 tweejarige Merrie's, 2 tweejarige Ruins en 2 Veulens, van Brabantsch ras. De paarden zullen op verzoek ingespannen worden. Aalatige en onbekende Koopers worden met aangenomen. in den Koningin-Emmapolder, gemeente Graauw, in het openbaar verkoopen Q des voormiddags 10 uur, ten verzoeke van den HoogWelgeboren heer Jhr. Mr. TH. SERRARIS te 's Hertogenbosch V\ Onmiddellijk daarna, ten verzoeke van den WelEdelgeboren heer J. VOGELVANGER, Grondeigenaar te Hnlst: Te vergaderen bij den heer Th. Bauwens, in den Van Alsteinpolder, gemeente Graauw. namiddags 1 uur, ten verzoeke van den heer J. F. DE MOOR, koopman, wonende te Clinge, in het openbaar verkoopen Alles verdeeld in koopen en wassende nabij de hofstede bewoond door den heer Th. Bruggeman te Nieuw-Namen, gemeente Clinge. Te vergaderen bij den heer Ed. Th. Praet te Nieuw-Namen. Deurwaarder Adriaanse, te Hnlst, zal ten verzoeke van den heer F. PIETERS, rustend landbouwer te Westdorpe, publiek verkoopen namiddags 2 nur verdeeld in 34 koopen en alles wassende op het Groot-Eiland (gem. St. Jansteen). des namiddags 1 uur verdeeld in 14 koopen. verdeel in 9 koopen. verdeeld in 15 koopen. verdeeld in koopen, alles staande te groeien op het Groot-Eiland (gem. -St. Jansteen).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 7