W o o n h u i s, T. m Borssrn fates Jr., PUIKE nieuwe ZODTEVISCH, Handelsberichten. Advertenlien. Kolenvereeniging„Door eendracht sterk", Handel in Tabak, Sigaren, Koffie, Thee, Wijnen, Likeuren, Gcdistilleerd enz. bij J. D. Thielman-Bauwens, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. JACOBUS HAMGLINK en NEELl'JE GOOSSEN, (Jit de hand te koop Citroen-Limonadesiroop. Frambozen- Sinaasappel- Juni 4.53 5.12 5.33 5.57 6.21 6.46 7.15 7.47 8.20 8.55 Juli 9.30 10.5 10.38 11.13 een net en gerieflijk ingericht Noordstraat C 26. indien de dader kau worden beschouwd als een werktuig in zijn hand, als een instrument dat strafrechtelijk niet kan worden veraulwoordelijk gesteld „dat de verhouding tusschen den arbeider en zijn meester niet z<5o ver gaat, dat diens afhanke- lijkheid zijn strafrechtelijke verantwoordelijkheid ook ten aanzien van het plegen van overtredingen, zou uitsluiten." De familie W., wonende in de Eerste Pij- nackerstraat te Rotterdam, Donderdagavond aan de achterzijde van hun woning op het balcon gezeten, zag dat een op het Geldeloozepad loopend man, een vrouw ergerlijk mishandelde. De heer W., hierover vertoornd, riep dien man toe en verweet hem zijn gedrag. Als antwoord nam de tegerecht- gewezene een baksteen en wierp dien naar den heer W. Door een zijwaartsche sprong ontkwam deze aan den steen, welke uu in plaals van hem zijn lOjarig zoontje, mede op het balcon gezeten, tegen het boofd trof en verwondde. Voor dezen jongen is gemeskundige hulp ingeroepen. De dader had zich inmiddels verwijderd. Te Ulsen (Pr) in de nabijheid van Nieuw- Schoonebeek (Dr.) kwam dezer dagen zekere W. D., op treurige wijze om het leven. Bij 't naar boven voeren nl. der grondstof langs een hellend vlak door middel van een hulpspoor, raakte de wagen achter de locomotief los, waardoor D., die zich beneden bevond, de beide beenen werden ver- brijzeld. Toen zijn vrouw hem in het ziekenhuis te Lingen, waarheen hij vervoerd was, een bezoek wilde brengen, was de ongelukkige reeds overleden En toen de arme moeder thuis kwam was ook het oudste harer beide zieke kinderen gestorven. Een Nederlander, de heer Branfsen, die met zijn vrouw en een chauffeur deel nam aan den toeristen-tocht naar Weeneu, is het slachtoffer geworden van een ongeluk. In de nabijheid van Bern reed een man, die met een rijtuig van de tegenovergestelde richting kwam, onbedacht dwars over den weg, juist toen de automohiel kwam aanrijden. De auto wierp het rijtuig omver, waarbij de bestuurder twee ribben brak. De chauffeur reinde plotseling zijn auto, doch deze sloeg omver, en de reizigers die er in zaten werden tegen den grond geslingerd. De heer Brantsen werd ernstig gewond aan het been hij werd in een naburige villa verbonden en daarna naar het hotel Beruerhof overgebracht. Yolgens der Bund is de heer Brantsen er goed afgekomenhij heeft alleen een verstuikten voet. Daarentegen is een van de menschen die, toen de automobiel aankwam, van den wagen waren gesprongen, tegen een telegraafpaal geslingerd en opgenomen met gebroken ribben. De jonge Koning van Spanje schijnt een echte soldatenkoning te willen worden. Sedert het begin zijner regeering nebben de garnizoenen van Madrid en omgeving nauwelijks een dag zonder groote velddienstoefeningen gehad. De Koning woont die oefeningen steeds te paard bij, niettegenstaande deze reeds 's morgens om 5 uur beginnen. Het Spaansche leger, dat dergelijke inspannende oefeningen niet gewoon is, zullen dergelijke tochten zeer ten goede komen, ofschoon men in officierskringen niet zeer ingenomen is met die vermoeiende tochten, temeer, daar de Spaansche officier bij de tegenwoordige hooge temperatuur geen velddienst gewend is. De grootste gevangenis van Belgrado is dezer dagen door brand vernield. Toen het vuur uitbrak, sloot men de ijzeren poorten, waartegen de gevangeuen, onder het uiten van bedreigiogen tegen de bewaarders, storm liepen. Nadateenin allerijl gerequireerde compagnie infanterie was verschenen, werden de poorten geopend. De ge- vangenen trachtten toen zich een weg te banen om vrij te komen, maar zij stuitten op een cordon soldaten, die hen in bedwang hielden met geveld geweer. Geen enkele kon ontsnappen. Maandagmiddag heeft er te Gent een vreese- lijk ongeluk plaats gehad. Zekere Ghys, een schtikundige, was in zijn laboratorium aan het werk in gezelschap van een vriend, toen plotseling een verschrikkelijke ont- ploffing heel het huis deed daveren. Beide personen werden dood tegen den grond ge- slagen. Een 25jarige man drong Zaterdagavond Dabij Yannes, in Frankrijk, de woning binnen van een vrouw, die met haar 4 kinderen woont. Hij kwam in de kamer, waar zij met haar kinderen sliep, en wilde haar geweld aandoen, doch de vrouw verzette zich hevig en wist naar de binnenplaats te vluchten. Hier haalde de man haar in, wierp haar op den grond en sloeg haar met een steen het hoofd te pletter, zoodat de ongelukkige bijna onmiddellijk bezweek. Op het angstgeschreeuw der vrouw grepen te hulp gesnelde buren den moordenaar, een landlooper, en leverden hem aan het gerecht over. De Board of Trade te Londen heeft aan kapitein Ereeman van de Roddam een zilveren voor- werp aangeboden, tot eikenning van zijn moed en toewijding bij gelegenheid van de verwoesting van St. Pierre, toen hij zijn schip nog wist te redden. Tusschen de Italiaansche dorpen Bisuschio en Portoceresio zijn Zaterdagavond twee electrische trams met elkaar in botsing gekomen. 15 per sonen werden gewond, van wie 7 ernstig. Te Feignies, op de Fransche grenzen, had de vorige week aan het spoorwegstation een hevige woordenwisseling plaats. Twee als pastoors ge- kleede personen waren door een der douane-amb- tenaren beleefd uitgenoodigd uit den Belgischen trein te stappen en in de visitatiezaal te komen. Zij weigerden echter zich aan het onderzoek te onderwerpen en toonden op den aandrag van den ambtenaar groote verontwaardiging. Dat baatte hun nietzij werden in een afzcnderlijk kamerlje gevoerd en genoodzaakt zich te ontkleeden. En toen ontpopten zich uit het priesterlijk overkleed twee Antwerpenaars die een aardige hoeveelheid juweelen bij zich hadden welke ze getracht hadden in Frankrijk binnen te smokkelen. De speelbank te Monte Carlo heeft de helft van het personeel ontslagen, in verband met de slechte zaken, die in den laatsten tijd gemaakt worden. Tot dusver bedragen de ontvangsten 3 millioen francs minder dan in hetzelfde tijdsverloop van het vorig jaar. Een gepensioneerd Fransch zeeofficier is deze week het slachtoffer geworden van zijn honden- liefde. Hij wandelde 's avonds met zijn hond bij een spoorovergang. Het dier liep naar de spoorbaan en ofschoon de wachter waarschuwde, ging de officier het dier achterua om het terug te roepen. Maar op dat zelfde oogenblik snorde de trein voorbij en verpletterde den onvoorzichtige. De hond kwam een oogeublik daarna aauholleu en het kostte veel moeite het dier van het lijk zijns meesters te verwijderen. Te Montreal, in Canada, is een zekere Thosvold Hansen, die een negenjarigen knaap had vermoord, om hem van 17 centen te berooven, die de jongen in de hand liet dansen, opgehangen in tegenwoordigbeid van een talrijk publiek. Er werden toegangsbiljetten voor de executie verkocht voor prijzen, varieerend tusschen 50 cts. en 10 dollars. Of de beul ook vrijbiljetteu uitgaf en hoe hoog de recede was, meJdt de historie niet. Een der grootste boschbranden, die men ooit heeft gezien, is in de staat Washington uitgebroken. Men vreest dat talrijke hoeven in de vlammeu zijn opgegaau. A lie pogingen worden aangewend om de stad Enanclouw, die in het centrum van het bedreigde gebied ligt, te redden, Het grootste gedeelte der bevolking is met treinen van den Northern Pacific vertrokken, die met de grootst mogelijke snelheid door de brandende streek vlogentoch zijn vele reizigers hierbij gestikt. Bijna alle vrouweu verloren haar bewustziju. De brand strekt zich uit over een gebied van 10 h 12 K.M. lengte. Volgens gerucht heeft de heer Morgan, hoofd van de ijzer- en scheepvaarttrusts, zich alsnog verklaard voor den aanleg van het Panarna- kanaal, ofschoon hij tot nu toe voorstander was van het Nicaraguakanaal. Zoo dit waar is, kan verwacht worden, dat de volksvertegenwoordiging laatstbedoelden water weg ook zal loslaten, en als dan de Senaat zich in hoogste ressort voor de doorgraving van Panama uitspreekt, zou toch nog ten slotte de geweldige onderneming van Ferdinand de Lesseps tot stand komer en zou de nagedachtenis van dezen door- graver van landengten geheel gerehabiliteerd worden. Een der redenen, waardoor de heer Morgan bekeerd zou zijn, wordt de uitbarsting van den Mont Pele op Martinique genoemd. De Mont Pele moet namelijk in verbindiug staan met de vulkanen in Midden-Amerika, eu zelfs moeten na de uitbarsting op Martinique de vulkanen bij den Nicaraguaweg in werking zijn gekomen. Daaruit zou blijken, dat het Nicaraguakanaal een gevaarlijken waterweg zou vormen en zoo zou eigenlijk een ramp, die Frankrijk zoo plotseling en ernstig getroffen heeft, er nog toe medewerkeu om een werk, door een Franschman bedacht en aangevat, te doen voltooien. Een 73jarige geneeskundige autoriteit in Denemarken, prof. Howitz te Kopenhagen, heeft een en ander geplubliceerd met betrekking tot een door hem gevonden nieuwe methode tegen kanker. De behandeling is zeer eenvoudig. Zij bestaat in een inspuiting met een chloorverbinding die in het zieke deel een snelle en intensieve koude veroorzaakt. De temperatuur kan neerge- drukt worden tot 40 a 60 graden Celsius, wat de kankerkiem schijnt te dooden. Prof. Howitz maakt althans melding van 34 gevallen, waarbij hij zijn methode heeft toegepast, altijd met succes. In een brochure //Over de behandeling van kanker door bevriezen" vertelt Howitz uitvoerig, doch zeer bescheiden van zijn methode. Zaterdag heeft zich voor de rechtbank te Colchester, de hoofdstad van het Engelsche graaf- schap Essex, een merkwaardig incident voorge- daan. Een gewezen rechter in Britsch-Indie wilde een aanklacht indienen tegen sir Mountstuart Grant Duff, oud-gouverneur van de provincie Madras, dien hij beschuldigde, hem (den oud- rechter) zijn ontslag te hebben bezorgd. De oud-gouverneur zou in dezen samengewerkt hebben met andere leden van een geheime vereeniging, die het aldus vacant gekomen ambt wilde ver- koopen. De oud-rechter verklaarde, dat van deze geheime vereeniging o. a. deel uitmaakten lord Roberts, lord Kimberley, lord Ripon, lord Cromer en andere aanzienlijke personen, en dat het doel der vereeniging wasdiefstal, verduistering van gelden en andere frauduleuse handelingen. De president van de rechtbank, die betoogde, dat deze zaak niet voor deze rechtbank thuisbehoorde, gaf den oud-rechfer den raad, zijn z/fantastisch verhaal" elders te gaan doen. Te Munster is een gezelschap van drie reizende dames, toen zij den laatsten trein misten en een nachtelijk tochtje door de stad deden in alle eer en deugd, ofschoon a la mode allemande flink offerend aan den god des biers, door de politie opgepakt. De dames hebben een aanklacht wegens wederrechtelijke vrijheidsberooving inge- diend. Op Staten-Tsland (Vereenigde Staten), hebben twee pioniers van het antomobilisme, Baker en Denzer, met een automobiel een proeftocht ge- daan die een tragisch verloop heeft gehad. Deze monster-automobiel heeft den vorra van een sigaar en rust op vier eveugroole wielen. De automobilisten zitten binnen in het voertuig, dat door electriciteit voortbewogen wordt, als in een onderzeescbe boot. De proeftocht had plaats op den boulevard van Staten-Island. De weg liet zeer veel te wen- scben over; er waren twee gevaarlijke bochten het publiek hield zich bovendien niet aan de politiebepalingen en begaf zich op het afgezette gfde lte. Den eersten KM. legde de automobiel af in 36 s couden, zijt de 102 KM. in het uur; het voer tuig kwam echter tegen een boom terecht, waar door het voorste gedeelte er afsloeg en sloeg ver- volgens te midden van het publiek. Verscheiden omstanders werden weggeslingerd drie zijn gedood en velen gewond. De beide chauffeurs hebben slechts lichte verwondingen gekregen. Tengevolge van dat voorval heeft de Ameri- kaansche Automobiel-Club dergelijke tochten ver- boden. Een gewapende memgte werkstakers drong Donderdag een kolenmijn binnen nabij William- stown, in den Amerikaanschen staat West-Yirginie, en eischten van 25 arbeiders, die niet badden willen staken, dat zij het werk zouden neerleggen. Toen dit geweigerd werd, wierpen de gewapenden dyna- miet door de schacht. Een ontplcffing volgde, waardoor 5 werklieden werden gedood. Toen de overigen daarop uit de mijn kwamen, vuurden de stakers op hen en verwondden er velen. Twee Amerikanen, die voor 'n vier maanden te Londen een bureau van plaatsenverkoop voor een groote tribune, van waaruit men den krouings- optocht best zou kunnen zien, openden, zijn er met de kas van door gegaan. Berichten over de tribune lieten ze niet achter trouwensiedereen begrijpt ze. Te Nordhausen, in Pruisen, drong dezer dagen een uil 's nachts een duivenhok binnen en pikte 80 duiven de oogen uit. Den nacht te voren had dezelfde roofvogel een nest jonge katjes van denzelfden eigenaar de oogen uitgepikt. llnlst, 20 Juni. Middenprije per 100 kilo: Tarwe /8,75; Rogge f 7, Wintergerst Zomergerst f Haver f 8,50; Erwteu f 10,50 Paardenboonen j 8,50 Duivenboonen f Witteboonen fBruineboonen fBoekweit fLynzaad fAardappels f 3,25 Koolzaad per zak van 106 liters fBoter per kilo f 1, Eieren per 26 stuks f 0,80. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 25 stuks hooin- vee, 35 varkens. Verkocht 13 stuks hoornvee, 25 varkens. Rotterdam, 24 Juni. De Java-koffieveiling heden te Amsterdam door de N. H. M. gehouden had een bevredigend resultaat. De goede ordinaire Java-koffie ging een halve cent boven taxatie, zoodat de noteering van 33 cent op 33 J cent is gebracht. De beste soorten als de Preanger en Bezoekie werden even- eens hooger verkochtde Preanger ad 50 a 53 en de Bezoekie 43£ a 44£. De Tagal bleef beneden taxatie en gold 404 43 cent per half kilo. De Libena werd tot ongelijke prijzen ver kocht, nl. van 174 a 31 J. Daar de eerstvolgende veiling 9 Sept. wordt gehouden, is te verwachten dat de koopers goede zaken hebben gemaakt. Op de veemarkt waren heden aangebracht 44 paarden, 1021 magere en 693 vette ruuderen, 219 kalveren, 124 nuchtere en 236 biggen. Puike ruuderen blijveu hoog in prijs, 56 a 76 cent per kilo en per stuk f 160 a 270. De prijs van de boter is gemiddeld f 44 in vaten en 55 a 60 cent per half kilo. Nieuwe aardappelen worden betaald ad 2,50 a 2,75 per half mud. DAGEN. Voorm. Nam. !>onde.Tda^ 26 V rjjd&g Zaterdag Zondag M&andag Dinsdag W oensiiag 27 28 29 30 1 2 0 0 H 0 KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 48,a f 48,024 Engelsch per 12,12,10 ZEETIJDINGEN, Van 23 tot en met 24 Juni. Datam. VLAG. i NAAM. M\ Vac an naar Lading. Voor Ter Venr.cn t 21 Eng. s.s. idem Golfer 1066 Londen Windsor 1764 iLeith I'm Ter Veuieut ledig stnkg. 23 Eng. sch. Eng. s.s. Louise 263 Londen Ann Webster 2241 idem Voor (>en< i phosph. stnkg. 23 24 Eng. s s. Belg. zandz Zweed. s.s. Don 2658 Goole stukg. Vlaanderen 2 1174 Kinderdijk ledig Ferro 1 3591 Fineiden kopererts Van i 24 Deens. s.s. Tuborg Duits. s.s. Ed. Grothman Eng. s.s. Sea Serpent idem Cornhill 4732 Cardiff 3493 Bleyth 2553 Londen 2609 Goole Van 23 tot en met 24 Juni werden Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen afgeschut; door de Westsl. 4 op- en 2 ledig idem stnkg. ledig langs de op- en 31 afgeschut. RREIIIfCAl dagen voor het leven, zonder DnCUIlEH bandzonder pijn, zonder gevaar, voile genezing van alle breuken door Dokter Bastin, specialist, in zijn gesticht te Fontain l'Evfeque (Belgie). Betaling na voile genezing. Tot heden 4575 genez. Vraagt adres van genezen pers. in Nederland. Zoo de Heere wil en zij leven hopen op 28 Juni a. s. onze geliefde ouders hun 25jarige echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare kinderen en behuwd- Zaamslag. kinderen. Voor de talrijke bewijzen van deel- neming, zoo van hier als elders ont- vangen bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader en behuwdvader A. Bolieb, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Ter Neuzen, 25 Juni 1902. Uit aller naam, Wed. A. BOLIER—v. d. Wkrff. Op verzoek van eenige veehouders wordt door ondergeteekende een ieder, die belang stelt in de uiibreiding der Rijks-politie, uitgenoodigd op eene vergadering, welke gehouden zal worden in het logement van Mej. de Wed. Rolff, alhier, op Zaterdag 28 Juni, 's namiddags een ure. 't Doel isVoorkoming der welbekende, veelvnldige diefstallen. Axel. Ph. J. VAN DIXHOORN. t e HOEK. Den leden, die hunne hoeveelheid kolen nog niet hebben opgegeven, wordt driDgend verzocht, dit voor I Juli te doen. Zij, die nog lid wen- schen te worden, kunnen zich voor dien tijd aanmelden. Namens het Bestuur, A. BEDET. op net ten stand te Ter Neuzen. Information te bekomen bij mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat, Ter Neuzen. STEEDS VOORHfiKDES ff a/d Roomsche Kerk, Ter Neuzen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 3