(ieinengde berichten. Telegraflsche berichten. Kantongerecht te Ter Neuzen. vervalschte stukken opzettelijk gebruik heeft gemaakt door de sub. 1°. a en d hiervoren vermelde stukken respectievelijkop ofomstreeks 18 Maart 1901 en 4 Januari 1902 aan den correspondent der Nederlandsche Bank te Ter Neuzen J. A. Klaassen ter hand te stellen ten blijke dat L. de Koeijer en P. van Hoeve zich aansprakelijk badden gesteld voor de terugbe- taling van dsor bovengenoemden correspondent aan hem, beklaagde te leenen geldendoor het sub. 1°. b vermelde stuk op of omstreeks 12 November 1901 aan den heer S. Leman Mzn. te Leiden toe te zenden ten blijke dat L. de Koeijer zich borg had gesteld voor de betaling van een door hem, beklaagde aan genoemden Leman verschuldigd bedrag van 500,en door het sub. 1°. c vermeldde stuk op of om streeks 2 December 1901 aan meergenoemden correspondent Klaassen te Ter Neuzen ter hand te stellen, ten blijke dat P. van Hoeve zich borg had gesteld voor de terugbetaling van een be drag van 1500,door hem beklaagde van meergenoemden Klaassen in leen ontvangen, uit het gebruik van welke stukken nadeel kon ontstaan. In deze zaak waren 6 getuigen, waaronder 2 als deskundigen, gedagvaard. De ambtenaar van het O. M. vorderde ver- oordeeling van beklaagde tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. De verdediger beval zijn client in de clementie der rechtbank aan. Uitspraak 28 dezer. Beklaagde bekende de handteekeningen ge- plaatst te hebben op machtiging van getuigen De Koeijer en Van Hoeve, wat deze ontkenden, evenals de getuige a decharge Dieleman, vroeger secretans der zuivelfabriek, De verdediger, Mr. J. J. Heijse, advocaat te Middelburg, vroeg opening van een vervolging wegens meineed tegen getuige Leman en schorsing der hoofdzaak. De rechtbank wees dat verzoek af en beval voortzetting van de behandeling der zaak. IJzendijke, 20 Juni. Op den Jnli wordt het iufanterit-detachement bij de rijkswerkinrichting te Veenhuizen ingetrokkeu en vervangen door een detachement marechaussee ouder bevel van den waclitmeester Van den Atneele, thans brigade- commandant alhier. Zitting van Donderdag 19 Juni 1902. Veroorrieeld zijnA. K., A. S., landbouwera te Axel, ter zake van overtreding der Leerplichtwetieder tot eene boete van J 2, subs. 1 dag hecht. D. L. B meubelniaker te Ter Neuzen, ter zake van over treding der Wapenwettot eene boete van f 5, subs. 3 dagcn hecht. met verbeurdverklaring en bevel tot vcrnieling der in beslag genomen revolver en patronen. A. M., aannemer te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Bouwverordeningtot eene boete van f 3, subs. I dag hecht. C. D., schipper te Ter Neuzen, ter zake van het verwekken van rutnoer. waardoor de nachtrust kan worden verstoord; tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. A. d. M., veekoopman te Wachtebeke, ter zake van het rijden op een velocipede zonder beltot eene boete van f 1, subs. 1 dag becbt. L. V., schoenmaker te Westdorpe, H. J. E., metselaar te Sas van Gent, J. v. 't H., timmerman te Hoek, J. L. d. W., metselaar, A. L. R., arbeider, beiden te Philippine, ter zake van het rijden met een velocipede zonder lantaarnieder tot eene boete van J 1, snbs, 1 dag hecht. voor elke boete. N. A., zonder beroep te Philippine, C. B., bootwerker, A. J. W., werkman, J. N., werkman, alien te Ter Neuzen, ter zake van het loopen over bezaaiden grond ieder tot eene boete van f 1, subs, 1 dag heeht. voor elke boete. E. S., A. d. V., arbeiders te Bassevelde, H. S., arbeider te Assenede, ter zake van het bevisschen der Schelde zonder consent; ieder tot eene boete van f 1, snbs. 1 dag hecht. H. O., landbonwersknecht le Axel, ter zake van in staat van dronkenschap vcrkeerend, een anders veiligheid bedreigen tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht, J. C. L., varensgezel, H. B., visscher, C. A. d. S., visscher, J. S. d. B., werkman, alien te Ter Neuzen, J. M., A. F. L., arbeiders te Sas van Gent, A. R., landbouwer te Ovezande, K. B., visehkoopman te Assenede ter zake van openbare dronkenschapieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. L. v. Hmetselaar te Sas van Gent, ter zake als voren tot eene boete van f 3, snbs. 2 dagen hecht. Ontslagen van rerlifsvervolgiug O. P., molenaar, A. M. J. v W., landbouwer, P. J. d. R koopman, R. J. C. K., zonder beroep, L. R., timmerman, alien te te Westdorpe, ter zake van het verblijven in eene herberg na slnitingstijd. D. B., herbergier te Westdorpe, ter zake van het niet sluiten zijner herberg op sluitingstijd. De Minister van Binnenlands<che Zaken brengt ter algemeene kennis, dat Ilare Majesteit de Koningin het verlangen heeft kenbaar gemaakt, dat de openbare viering van de herdenking van den geboortedag van Hare Majesteit, die ditmaal op een Zondag valt, plaats hebbe op Maandag daaraanvolgende. (Slct.) De vervolging tegen den koster Van Ister- dael, wegens meineed (naar aanleiding van de klacht welke Mr. Pels Rijcken, verleden jaar tijdens de terechtzitting der rechtbank, tegen den koster indiende en voor bet Hof te 's Hertogenbosch, de vorige week heeft herhaald,) zal, naar het //Volks- dagblad" uit goede bron verneemf, onmiddellijk na de uitspraak van het arrest van het Hof worden doorgezet. Mutsaer's vrijspraak wordt als zeker beschouwd. Twee ooertjes uit Ermelo, die Zaterdag aan het Centraal station te Amsterdam waren aange- komen, zochten logies, en vonden twee bereidwil- lige personen, die han een logement aanwezen in de Warmoesstraat. De bereidwillige heeren logeerdeu daar ook. Toen de twee boertjes Zon- dagochtend ontwaakten, waren een portemonnaie met f 30, een horloge en eenige kleinigheden verdwenen. Daar de portemonnaie ledig op een der bedden werd gevonden, door een van de bereidvaardigen beslapen, werden de beide bereidwillige heeren in arrest gesteld en ondervraagd. Zij moesten echter denzelfden avond weer in vrijheid worden gesteld. Toen 17 Maart de vrouw van den landbouwer L. B. te Gastel ongeveer 20 minuten van huis was geweest, vond zij haar kind van 5 maanden, dat bij haar heengaan rustig lag te slapen, zoo ernstig ziek, dat ze er een dokter bij wilde halen. Een paar dagen later riep ze toch de hulp in van Dr. Jansen, die een zoo ernslige ribbenbreuk bij 't kind constateerde, dat deze er de justitie mee in kennis stelde. De ribbenbreuk had long- en borstvliesontsteking tengevolge, welke den dood veroorzaakt heeft. Toen Dr. Jansen bij het kind geroepen werd, vertelde een oud-tante, dat er iets met 'tkind gebeurd was, waarop Dr. Jansen het kind onder- zocht heeft. Bij het eerste onderzoek meende de dokter, dat er drie ribben gebToken waren. Later bij de lijkschouwing bleek, dat acht ribben aan de reohterzij waren gebroken, Als verdacht van dezen moord heeft nu de vader te Breda terechtgestaan. Bij 't getuigeu- verhoor bleek, dat de vader spijt had dat dit kind geboren was, en dat de beklaagde is een zeer slecht bekend staand ruw persoon, die reeds her- haaldelijk geverbaliseerd is wegens dronkenschap. De beklaagde verklaarde dat hij, toen zijn vrouw uit was, eenig werk verrichten moest. Het kind was lastig en schreide, waarop beklaagde naar de wieg ging en 't kind met de vuist een paar stompen in de zij gaf. Eerst later was hij tot't besef gekomen, 't kind ernstig letsel te hebben toegebracht. Deze verklaring komt echter niet overeen met hetgeen bekl. vroeger had gezegd. De officier van justitie was van meening, dat door bekl. de ribben van het kind met de knieen ingedrukt zijn, en eischte 12 jaren gevangenis straf. De verdediger drong aan op vrijspraak. In 't Eriesche dorp St. Johannesga weet men op onrechtmatige wijze in 't bezit te komen van woning en land en wel op de volgende wijze. Een gezin koopt een bokvaartuig met roef, en wetende dat spoedig zinken niet zal uitblijven, wordt daartoe een geschikt terrein uitgezocht. Is het zinken een feit geworden, wat toevallig steeds met een zonnigen dag samenvalt, dan is iedere hulp welkom, om het gevaarte op het droge te krijgen. Is dit eenmaal geschied, dan is gevaar voor zinken buitengesloten en ,/het gevaar" om op nieuw te komen drijven weet de bewoner wel te voorkomen. Buitendien is de bodem, als het vaartuig op den grond staat spoedig verrot. Vervolgens wordt de omliggende grond onlgonnen, eerst een tuintje aangelegd dra een geit gehouden en eindelijk verrijst ter zelfder plaatse een steenen huisje. De eigenaars der respectieve gronden zien deze praktijk lijdeljjk aan, orndat het bun geld zal moeten kosten, zulk een gezin te verwijderen. In de Rietlanden te Amsterdam is Woensdag avond de beambte D. W. der StaatsspoQrwegen door een der treinen aangereden en onmiddellijk gedood. Woensdag heeft een vrouw uit Rotterdam in de Anna Boogaard aldaar huis aan huis een kind ter overname aangeboden. De moeder slaagde volkomen. Een kinderloos echtpaar ontfermde zich over het kindje van 5 maanden en nam het tot zich. Een 10-jarig knaapje, dat zich te Rotterdam spelende in een bagagewagen had verstopt, moest tegen wil en dank op reis, doordat de goederentrein in beweging ging eerst te Haarlem werd zijn aan- wezigheid ontdekt. De polite bracht het kind weder naar Rotterdam terug. De kersenverkoopiugen zijn in de Neder- Betuwe in vollen gang. Dat het gewas dit jaar klein is, wijzen de zeer hooge prijzen uit welke reeds beliepen tot 3 a 4 cent per pond //aan den boom." De opbrengst van de meeste verkoopingen of boomgaarden is over het algemeen grooter dan het vorig jaar. Er zijn echter boomgaarden, welke ongeveer een hectare groot zijn, en waarin naar schatting niet meer dan 1000 pond kersen hangen. Bij stroomeo vie] Maandag de regen iu een deel van Gelderland. O. a. kreeg Arnhem een wolkbreuk, die wel een half uur aanhield. Van den Musschenberg kwam met 'themelwater door de Hoflaan zooveel zand naar den Velperweg, dat de tramrails er onder bedolven werden; de tram moest stoppen. Koetsier en conducteur trokken de laarzen uit en sloegen de broekspijpen om, teneinde, door het water badende, het zand uit de sporen te wroeten en de tram er weer in te krijgen maar ook de passagiers moesten daartoe uitstappen en in den zondvloed eveneens een voetbad en een douche nemen, en eerst zoo slaag de men er met vereende krachlen gang te komen. De wreedheden op de Philippijnen begaan door den Amerikaanschen generaal Smith, die alle in, weer op- manner boven de 10 jaar in de omgeving van Sarnar liet dooden, en door andere generaals, die op de inboorlingen de waterkuur toepasten, hebben een bloedige repressaille nitgelokt. Verscheidene inboorlingen zijn gearresteerd wegens het vermoorden en verschrikkelijk verminken op 30 Mei laatsleden van een sergeant, twee korporaals en vier soldaten van het Amerikaansche leger, door hen te Binangonan, aan het Noorden van Manilla gevangen genomen. Een vreeselijk drama is afgespeeld te Benares, in Britsch-Indie. Het stoffelijk overschot. van een Hindoe was op een braodstapel gebonden, om verbrand te worden volgens den ritus van den Boeddhistischen godsdienst. Nauwelijks was de stape! in brand gestoken, toen de doode plotseling opstond en om hulp begon te roepen. De hitte had hem wakker gemaakt uit zijn toestand van verdooving. De ongelukkige werd onmiddellijk van den stapel gehaald, maar hij had zulke hevige brandwonden bekomen, dat hij eenige uren later overleed. Groot opzien heeft in Zwitserland het bericht gemaakt dat in de nabijheid van Bern een wolf was geschoten. Men dacht dat deze diersoort daar geheel was uitgestorven. Bij onderzoek is gebleken dat men een grooten Siberischeu hond, die van zijn meester was weggeloopen, voor een wolf had aangezien en omgebracht had Tien roovers hebben een in het gouvernement Tiflis gelegen klooster van den Heiligen Antonius, terwjjl een zielen-mis gehouden werd, overvallen. In de kerk werden door hen verscheidene schoten gelost, waarop de aanwezigen de vlucht namen. De roovers wilden t°cn de mis lezende monniken dwingen hun de kl0osterbrandkast te wijzen. Zij bereikten hun doe] echter niet en moesten zich tevreden stellen met het medenemen van een deel van de kerksieraden. De //City of Perth", aan boord waarvan ge- vallen van pest geconstateerd zijn, is eergisteren- nacht van de reede van Duinkerken naar Louden vertrokken. Een boortwerkersbaas, die terugkwam van boord waar hij kolen had geladen, is op de kade plot seling dood gebleven, volgens de doctoren tenge volge van een aanval van woede. Zondagmiddag, tegen 5 uur, werden de wandelaars langs den Seine-oever te Parijs, in de nabijheid van de brug van Saint-Cloud, op een zeldzame wijze verrast. Uit een huis aan den oever kwam een jongmensch, bijna geheel ongekleed, die aaD den rug twee groote vleugels bevestigd had, en in zijn hand een geopend valscherm droeg, hij liep snel naar 't midden van de brug waarbij men opmerken kon, dat zijn gang door riemen en banden, die aan zijn voeten en beenen gebondeu waren, de vleugels in fladderende of slaande beweging bracht, en sprong van daar van een hoogte van 20 meter. Hij hoopte blijkbaar, dat hij zou vliegen, of al- thans zweven. Ondanks zijn valscherm viel hij loodrecht en oogenblikkelijk als een stuk lood in het water, waarbij hij tot aan den bodem van de rivier, die hier ODgeveer 3^2 tueter diep is, dook. De menschen, die dit bijwoonden, stieten een kreet van ontzetting uit. Zij meenden stellig, dat de man verloren was, daar hij langer dan een minuut onder water bleef. Hij was echter een voortreffelijk duiker en zwemmer, want hij verloor tijdens den val zijn tegenwoordigheid van geest niet, liet onder water zijn valscherm los, ontdeed zich zelfs van zijn vleugels, en kwam daarna weer boven, groette de toeschouwers, zwom geheel op zijn gemak naar den kant, eu snelde terug naar het huis, waaruit hij was gekomen. Later heeft men ontdekt, dat de nieuwe Icarus een zekere Albert Schmutz is, die zich ernstig verbeeldt het vliegprobleem op- gelost te hebben. Eenige jaren geleden deed de Fransche geneeskundige BertilloD, een onderzoek met be- trekking tot de slechte gewoonte van het afbijten der nagels. Hij kwam tot de overtuiging dat die gewoonte het gevolg is van een ziekelijk zenuw- stelsel. Hij onderzocht de leerlingen van een groot getal scholen, en vond dat de gewoonte meer verspreid is onder de meisjes, dan onder de jongens. In sommige scholen hadden tot 50 der meisjes de slechte gewoonte aangenomen. Verder werd vastgesteld dat de nagelbijters in algemeenen regel slechte leerlingen zijn en dat de gewoonte het hevigst is tusschen 12 en 14 jaar. Altijd sneller De administratie der Prui- sische staatsspoorwegen heeft twee locomotieven besteld van bijzondere constructie, waarmee proeven zullen genomen worden, oufde op Pruisische spoor- wegen bestaande maxitnumsnelheid van 90 K. M, te brengen op 130 K.M. per uur. Maandag is tusschen New-York en Chicago een dienst geopend met een nieuwen sneltrein, die de 1600 K.M., welke beide steden scheiden, aflegt in 20 uren. De gemiddelde snelheid bedraagt dus 80 K.M. per uur, maar op sommige gedeelten van den weg wordt gereden met een snelheid van 160 K.M. per uur. Millioenen voor een vest. Een rijke bewoner van Bloemfontein, F. W. Saltzmann, die onlangs op 82 jarigen leeftijd gestorven is, vertelde gaarne het volgende Toen hij nog controleur van Griqualand was, boad W. de Beers, de eigenaar van de hoeve, waarthans de bekende diamantmijnen zich bevindeu,. hem op zekeren dag aan, de hoeve af te staan in ruil voor een vest. De hoeve van De Beers was destijds niets waard. De grond was dor en zonder water. De Beers, die zeer arm was, kon ze niet verkoopen en in een oogenblik van wan- hoop bood hij Saltzman aan ze voor een vest te ruilen. Saltzmann weigerde, doch had er later spijt van, toen door de tintdekking der diamant mijnen millioenen uit den grond werden gehaald. Nu de kroning van den Koning van Enge land nadert, verschijnt een protest tegen zijn naam of liever tegen het cijfer dat gewoonlijk daarach- ter geplaafst wordt. Dat protest komtuitSchotland van de Schotsche Patriotten vereeniging. De voorzitter, de heer David Mac Rae, te Glasgow, schrijft aan de //Temps" dat de benaming //Eduard de zevende" geheel en al verkeerd is voor een Koniug van //Groot-Britaonie en lerland". De vorige zes Eduards waren koningen van Engeland, maar sedert 1707bestaatergeen koninkrijkEugeland meer. Toen is uit de vereeniging van Engeland en Schotland met een parlement, het koninkrijk //Groot-Brittanie" geboren maar nooit heeft daar voor deze eeuw een Koning Eduard op den troon gezeten. De tegenwoordige Koniug is dus de 7ie Eduard van een rijk dat heeft opgehouden te be- staan en de zaak komt hierop neer dat men het doet voorkomen als waren Schotland en de andere deelen van het rijk bezittingen van //Engeland". Even onjuist is het gebruik van//Engelsche vlag", z/Engelsche Parlement", //Engelsche souvereigu", waar men van //Britsch" behoorde tespreken. Tegen deze inbreuk op de Lnie van 1707 komt de heer Mac Rae op en evenals indertijd onder Koningin Victoria voor een ander geval is geschied, zal de Schotsche Patriotten-vereeniging nu een protest doen hooren tegen den titel van Eduard ,/de zevende". Dan heeft ook de voorganger van Victoria, haar oom, ten onrechte den titel van William „de vierde" gevoerd Kolonel Humbert van de Fransche koloniale artillerie heeft een uitvinding gedaan, die bestemd is een geheele omwenteling in de oorlogstactiek te brengen en zelfs het uur van de algeheele ontwape- ning te verhaasten. Het is een instrument dat gemakkelijk op ge- weren, pistolen, mitrailleuses eu kanonneu van elke soort kan bevestigd worden en waarbij rook, knal en licht vermeden worden. Kolonel Humbert zet in de //France Militaire" uiteen, welke veranderingeu hierdoor in de wijze van oorlog voeren zullen gebracht worden. Zijn conclusie is, dat de oorlog onmogelijk zal worden. In de buurt van Gieszen (Duitschland) heeft een vreeselijke ramp plaats gevonden. In een der werken van de maatschappijen voor briketten-fa- brikatie //Friedrichsgrube" bij het dorpje Stringen ontstond een zich snel uitbreidende brand, waarbij drie arbeiders in de vlammen omkwamen en verschei dene anderen ernstige brandwonden kregen, maar wat ernstiger is, volgens de eerste berichten zoudeu zich nog meer dan 70 personen in de onderaardsche gangen van de //Friedrichsgrube" bevonden hebben op het oogenblik dat de brand uitbrak. Maandag hebben te Louden 300 poiitie- agenten plaats moeten nemen op de tribune, die tegenover Westminster is opgeslagen en waarop bij de kroningsfeesten de leden van Londens gemeenteraad en hunue geuoodigden zullen zitten. Het was om te zien of de tribune sterk genoeg was. Als ze, zegt de corresondent van de //Petit Bleu" ondeugend, onder het gewicht der 300 dienders was ingestort en er eenige van hen om het leven waren gekomen, dan zou men de vol- doening hebben gehad te zeggen, dat de achtbare leden van den gemeenteraad aan een leelijk gevaar waren ontsnapt. Voor de rechtbank te Londen moest een dezer dagen een jonge dame verschijnen, wegens verwonding van een theateragent. Bij het verhoor bleek, dat zij het jongemensch gedurmde een twist met een scheermes een wond aan den hals toebracht. Bij haar arrestatie zeide zij ik heb Frederik, zoo heette de man in quaestie, gewond en ik wilde, dat ik hem beter getroffen had, orndat ik hem zoo liefheb. Een Belg, die vele jaren te Parijs heeft ge- woond en twee jaar geleden te Antwerpen is gestorveD, heeft aan de stad Parijs een kapitaal vermaakt dat 2.0,000 frs. rente afwerpt. Dit jaarlijksch bedrag moet worden besteed om in elk der 20 wijken der stad aau de talrijkste, meest oppassende en tevens behoeftigste gezin 1000 frs. uit te keereu. Daartoe moet in elke wijk em commissie van onderzoek worden ingesteld. De Gemeenteraad zal ongetwijfeld dit legaat aanvaarden. Ongelukkig zal het echter nog vrij langen tijd niet kunnen worden uitgevoerd, oradat de nalaten- schap zeer ingewikkeld schijnt te zijn, en de ver- effening zich nog lang kan laten wachten. Het vergaan van de //Stanleyville." De bemanning van het in de baai van Axim veronge- lukte Belgische dubbelschroefstoomschip //Stanley ville," is door het stoomschip //AnversviJle" te Antwerpen aangebracht. De schipbreukelingen deelen de volgende interessante bijzonderheden mede: »De //Stanleyville," op reis van Antwerpen naar den Congo met passagiers en een kostbare lading, liep Donderdag 22 Mei, des morgens 6

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 6