CO NC E R T, KUNSTTANDEN II It It hi] Attentie. Vervoer Grind. is Dr. HIRSCHEL, A. MASQUELIER, Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij BEKEXDMAKING. Galanterien, Glas- en Aardewerk en Kruidenierswaren Fafarenkorps „De Yereenigde Werklieden." Den eersten W oensdag circa. 160 Ms. GRIND, teerde Staten in te zeuden rekening en verant- woording van alle ontvangen en uitgegeven gelden betreffende het voorafgaande kalenderjaar, door de noodige bescheiden toegelicht, aan de goedkeuring van dat college worden onderworpen. 16°. Yoorstel van Gedep. Staien tot sluiting van eene geldleeniug van ten hoogste 165,000. 17°. Voorstel van Gedep. Staten tot vast- stelling der provinciale rekening over 1900. 18°. Voorstel van Gedep. Staten tot wijziging der provinciale begrooting voor 1902. 19°. Voorstel van Gedep. Staten tot voordracht aan de Koningin van de begrooting der kosten van het Provinciaal bestuur, voor zooveel bet Rijksbestuur is voor 1903. (Het totaal bedrag der geraamde kosten is f 99,050.) 20°. Voorstel tot vaststelling van de provinciale begrooting voor 1908 en 21°. Voorstel van Gedep. Staten tot heffing van opcenten op de grond- en op de personeele belasting ten behoeve van de Provincie (28 op centen op de hoofdsom der belasting op de ge- bouwde en 36 op de ongebouwde eigendommen, en 21 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting over het jaar 1903). Men meldt Voor het kantorgerecht te Tholen is gedagvaard een jachtopziener wegens stroopen een collega verraste hem bij het stellen of herstellen van een wildstrik. Bij den landbouwer G. J. Kok Jr. te Zwiep bij Lochem wist een vos des nachts door het dak het kippenhok binnen te dringen. 's Morgens vond men een kip half afgevreten en twee andere den nek gebroken, terwijl er nog vier door het roofdier meegenomen waren. Een week of vijf geleden werden bij denzelfden persoon door een vos een kip met 15 kuikens en nog twee vol- wassen kippen weggehaald. Zij was ,/uit" geweest 1 Een meisje te Amsterdam dat met een haar onbekend persoon was »uit" geweest, heeft later der polilie medegedeeld, dat zij bij thuiskomst haar zilveren horloge, een gonden broche en een portemonnaie, waarin een bedrag aan geld, vermiste. Nabij Berg-en-Dal is een luchtballon neder- gekomen, waarin vier Fransche journalisten waren gezeten, die zeer verheugd waren, dat zij weer vasten grond onder de voeten hadden. Een automobiel reed te Alfen een 65jarig man aan, die enkele uren later aan de gevolgen bezweek. De berijder der automobiel bekommerde zich echter na zijn daad om niets en reed door, waar- door hij tot heden onbekend is gebleven. Door het ongeluk achtervolgd Een juffrouw te Amsterdam, die reeds jaren lang voor haar zwakken man en haar vele kinderen den kost moet verdienen, verloor of men ontrolde haar Zaterdagavond haar beursje met 5, welk geld zij juist van een liefdadige dame had ontvangen, om de rente te betalen van beleende panden. Enkele weken geleden verloor zij door den dood haar twee jongste kinderen, na een lang- durig lijden en eergistermiddag werd haar man door een aanval van beroerte getroffen, waardoor zijn leven in gevaar verkeert. Arme, veelbeproefde vrouw Op het ochtendappel Dinsdag aan boord van het wachtschip te Hellevoetsluis ontbrak een aan hem veitelden Percey en Myrtle al wat hunne vijanden hun hadden aaugedaan, al hun droevige ervaringen van den laatsten tijd. Percey Grey helderde alles op, wat in het ver- ledene nog duister en geheimzinnig scheeu. Hij gaf een verklaring van zijn schijnbare trouweloos- heid tegenover Myrtle en vertelde hoe Earle Townsend hem, nadat hij haar op het graf had ontmoet, naar een particulier krankzinnigengesticht had laten overbrengen, waaruit hij den vorigen avond was ontsnapt. Myrtle deed een omstandig verhaal van al httgeen wij den lezer reeds hebben medegedeeld, en voegde daaraau nog toe, hoe zij de hulp der politie had ingeroepen en zonder opgemerkt te worden, het huis was hinnengekomen. Het was een slapelooze nacht voor al de bc- woners van het heerenhuis. Tegen den morgen was het laatste bedrijf van dit drama afgespeeld, want Earle Townsend beging zelfmoord in zijn cel. Den volgenden dag werd hij tegelijk met zijn gewezen medeplichtige begraven, en het geld, waarmede hij had willen ontvluchten, werd naar bet heerenhuis teruggebracht. Een week later werd er in datzelfde huis in alle stilte een huwelijk voltrokken, en eindelijk kon Percey Grey de braid de zijue noemen, die hij had gewonnen en weder verloren in <:eu enkel uur van dat droevig verleden, dat thans zoover achter hem scheen te liggen. Zij wilden niet blijven in een omgeving, die hen steeds dat verledene weer zou voor den geest roepen en maakten daarom een reis door het Zuiden, om later zich te vestigen in Chicago, waar de geschiedenis hnnner liefde een aanvang had genomen. marinier 3d" klasse. Het bleek, dat hij den vorigen avond met een tweetal mariniers was uitgegaan en daarna met hen was gaan visschen in het Voornsche Kanaal, vlak bij den „Buffel." Toen zij naar boord gingen, misten ze hem zij hadden geslapen en nu hij niet was teruggekeerd, ver- moedde men een ongeluk. 's Namiddags werd zijn lijk opgedregd en naar het hospitaal gebracht. Vermoedelijk was hij uit de vlet gevallen, waarin hij had zitten visschen. In het huis van bewaring op de Prinsen- gracht te s' Gravenhage is Woensdag voormiddag door eenige gedetineerden een stout stuk uitgehaald. Omstreeks twaalf uur bevonden zich onder bewaking van twee bewaarders negen gevangenen op de wandelplaats. Geheel onverwachts werden beide bewaarders tegelijk door de gevangenen aangegrepen. Door het dichthouden van den mond en het vast- houden der handen werd den bewaarders belet te schreeuwen of alarm te maken. Spoedig werd aan een der bewaarders den sleutel van de plaats- deur ontnomen. 't Opeuen van deze deur was toen 't werk van een oogenblik en achter elkander wisten daarop zes gevangenen door deze deur die toegang geeft tot een op de Varkensmarkt bij de Assendelftstraat uitkomende poort te ontsnappen. Drie gedetineerden slaagden daarin niet, want een der bewaarders had zich weten los te rukken en had snel de plaatsdeur dichtgeworpen. Een uur na de ontvluchting waren reeds weder twee der ontsnapten gegrepen en voorloepig naar een politiebureel overgebracht. Uit alles schijnt te blijken, dat de gedetineerden volgens een vooraf beraamd plan gehandeld hebben. De politie te 's Hage heeft Woensdagnacht een goede vangst gedaan. Omstreeks half een bemerkten de twee rechercheurs van het hoofd- bureel, Warris en Koningkramer, in de Suriname- straat twee mannen, die verdacht in de buurt rondslopen. Aanstonds herkenden de politie- mannen in die twee personen oude bekenden van de justitie. De rechercheurs wisten ongezien in een boom te klimmen, en sloegen vandaar de handelingen van de beide mannen gade. Deze gingen de onafgesloten brandgang in, welke zich bevindt, tusschen de Surinamestraat en het Nassau- plein Eenmaal in die gang, trokken de bespion- neerden hunne schoenen uit, waarna zij over een vrij hoogen muur klauterden, waardoor zij kwamen in den tuin van een huis aan de Javastraat. De rechercheurs begaven zich daarop ook in de brand- gang. Duidelijk hoorden zij aan de andere zijde van den tuinmuur geritsel. Na verloop van een kwartier kwamen de beide personen die over- geklommen waren, weder langs denzelfden weg in de brandgang terug. Zij werden toen gegrepen, en naar het hoofdcommissariaat van politie op het Alexanderveld gebracht. In het bezit van de aangehoudenen werden o. a. gevonden eenige sleutels en drie breekijzers. Ondervraagd over hunne handelwijze beweerden zij, dat zij zich in den tuin te slapen hadden willen leggen. Bij een gisterochtend ingesteld politie-onder- zoek bleek dat getracht is aan de tuinzijde een huis, uitkomende in de Javastraat, binnen te dringeD. Aan de serredeur waren duidelijk sporen van breekijzers waarneembaar. De beide aangehoudenen zijn naar het huis van bewaring overgebracht. Dronkenschap als buitenkansje. Een Fransch zeilschip, de ,/Tourny" was door den kapitein en de bemanning wegens stormschade verlaten. Een matroos bleef echter aan boord van het schip dat daarna door een Engelsche stoom- Op zekeren dag ontving Percey Grey een merk- waardigen en onverwachten brief. De inhoud was voor hem en zijn schoone vrouw tegelijkertijd droevig en verblijdend. De brief was van iemand uit het verre Westen, die hem had geschreven op verzoek van een stervende John Blake. Hij luidde dat Blake niet bij het spoorweg- ongeluk den dood had gevonden, maar toch ernstig was gewoud, tengevolge waarvan hij tijdelijk kraukzinnig was geworden. In dien toestand was hij naar het Westen ge- reisd en in een kamp van mijnwerkers gekomen, waar hij was ontmoet en herkend door den ouden Ansel Grey, die hem steeds getrouw was ter zijde gebleven. Deze had hem onder zijn bescherming genomen en verzorgd tot hij 'weder gezond was en in een gevecht tegen de Indianen was gedood. Stervende had Blake zijn vijand van vroegere tijden, die hem zooveel leed had gedaan, vergiffenis geschonken, en tevens had hij berouw gevoeld voor den innigen haat en de verachting waarmede hij Percey Grey steeds zoo onverdiend had bejegend. Voor Percey en zijn jonge vrouw begon thans een nieuw en schoon leven. Gedurende lange en voorspoedige jaren smaakten zij de belooning voor hun moeilijken en volhardenden strijd tegen laag- heid en bedrog en geluk en vreugde heerschten in hun vreedzame woning, Maar te midden vau dit alles vergat Myrtle Blake nooit den tijd, toen zij nog de eenvoudige Cinderella was, het slachtoffer der laagheid van gevoellooze ellendelingen, die haar jong leven meer dan eens in gevaar hadden gebracht. E I N D E. boot drijvende werd gevonden en naar Algiers gesleept. De reederij legde den matroos 850 francs toe, omdat zijn aan boord blijven ten gevolge had gehad dat het schip niet als oubeheerd kon worden beschouwd en daarom de bergers geen aanspraak konden maken op een derde van de waarde van schip en lading, maar zich met een kleinere som moesten tevreden stellen. De matroos beweerde echter, dat hem wel daarvoor 10,000 francs toekwam en stelde een vordering tot dat bedrag in. De reederij antwoordde, dat hij niet uit heldenmoed aan boord was gebleven, maar omdat hij, toen de anderen het schip ver- lieten, zoo dronken was, dat hij niet wist wat hij deed toen hij weigerde met hen mee te gaan. De rechtbank te Marseille heeft anders beslist. Al is het niet bewezeD, zoo overwoog zij, dat de eischer door aan boord te blijven het schip heeft gered, toch is daarvan een gevolg geweest dat de reederij veel minder heeft moeten betalen aan bergloon dan het geval ware geweest, indien ook de eischer het schip had verlaten. Door aan boord te blijven heeft hij in alien gevalle der reederij een belangrijken dienst bewezen, welke met 850 fr. niet voldoende wordt vergolden. De rechtbank veroordeelde de reederij daarom een vergoeding van 3000 frs. uit te betalen en in de. kosten van het rechtsgeding. Nabij Diisseldorf is een houten stelling ingestort, waarop aan een petroleumketel gewerkt werd. De drie monteurs, die er zich op bevonden, stortten naar beneden en werden ernstig gekwetst. Een is sedert overleden. De bankier Von Bleichroder die met zijn automobiel te Diiren omver is getuimeld en aan zijn verwondingen is bezweken, heeft het ongeluk door zijn eigen onbesuisdheid veroorzaakt. Uren ver in den omtrek van zijn landgoed was zijn automo biel die in den regel met het tempo van een sneltrein den weg onveilig maakte, gevreesd. Telkens gebeurde het dat paarden voor rijtuigen schichtig werden, menschen gevaar liepen van overreden te worden of een kndde vee in paniek geraakte. Baron von Bleichroder stoorde zich echter niet aan het verkeer op de straatwegen of aan spelende kinderen en was gewoon klachten met bedreigingen te beantwoor- den. De woesteling stuurde, ofschoon hij op rechte wegen zoo hard mogelijk reed, erg onhandig. Bij het laatste ongeluk sloeg de automobiel, nadat hij met een vrachtwagen gebotst was, om. Bleichroder kwam daarbij met zijn hoofd onder een ijzeren leaning, met het gezicht op den grond. Zijn wonden werden verergerd, doordat de motor doorwerkte, terwijl het schokkende voertuig op zijn hoofd lag op verschillende plaatsen brak de schedel en werden de hersens beleedigd. Zijn twee knechts die ook in den automobiel zaten, zijn er zonder een schram afgekomen. Een zonderling geval van schieten heeft zich voorgedaan in het Engelsche militaire kamp te Aldershot. Daar waren een aantal werklieden aan het bouwen van een huis bezig, toen een van hen met een tas steenen op zijn schouder boven van een ladder viel. Anderen kwamen nog juist bijtijds toeloopen, om zijn val te breken en men bevond toen dat hij in den rechter arm was getroffen door een Lee-Metford-kogel. Toch had niemand een schot gehoord. De verbazing van de werklieden klom nog toen men bemerkte dat ook een ander, hoewel onbeduidend, door een kogel was getroffen, en dat bij een derde een kogel door de jas was gevlogen. De militaire overheid stelt een onderzoek in. ZEET1JDINOEN. Van 18 tot en met 19 Juni. Van 18 tot en met 19 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op- en 38 afgeschutdoor de Westsl. 6 op- en 4 afgeschut. DAOEN. Voorm. Nam. Zaterdag 21 Juui 1.58 2.15 Zondag 22 2.32 2.50 Maandag 23 8.6 3.23 Dinsdag 24 3.40 3.57 Woensdag 25 4.15 4.34 !>onderdag26 4.53 5.12 Vqjdag 27 5.33 5.57 Ondergeteekende bericht het publiek dat hij voornemens is Dinsdag 24 Jnni a. s. een te openen, op Reuzenhoek, gemeente Zaamslag. Door een zindelijke en nette bediening hoopt hij zich het vertrouwen waardig te maken. P. JACOBS. Zaamslag (Reuzenhoek), Juni 1902. Ondergeteekende maakt door deze het geachte publiek bekend, dat hij vanaf heden zijne zaak in GALANTERIEN heeft overgedaan aan A. LEENHOUTSHoste. Dankende voor het genoten vertrouwen beveelt hij zijn opvolger in ieders gunst aan. Zaamslag, 17 Juni 1902. F. C. VAN FRAEIJENHOVE. Mij refereerende aan bovenstaande beveelt ondergeteekende zijn zaak in beleefd aan, hopende door nette en prompte be diening zich ieders gunst waardig te maken. Zaamslag, 17 Juni 1902. A. LEENHOUTS—HOSTE. op Zonclaer 22 Juni a. s., in den tuin van den heer Joz. de Feijter Pz., aan het station. AANVANG: 5 nur n. m. HET BESTUUR. Ter Neuzen, Juni 1902. De AANDESTEDING van een GRAANPAK- HUIS zal niet op 21 maar wel op Zaterdag' 28 Juni 1DOS ten 2 ure plaats hebben in het Stationskoffiehuis, bij den heer J. Groot- haert te Axel, alwaar vanaf Vrijdag gewijzigd bestek en teekening zal ter inzage liggen. Wordt gevraagd uiterlijk 25 dezer des voor- middags 11 uur ten kantore van den Ontvanger- Griffier van den Goesschepolder, M. VERBRUGGE te Ter Neuzen, prijsopgaaf voor het vervoer van van den Kanaaldijk (Wefegbrug Meslier) op de wegen in gemelden polder. Het vervoer moet geschieden ten genoege van het Bestuur van voormelden polder. van iedere maand Chirurgijn en Tamlnieester, Moretuslei 27, Autwerpen, te spreken bij Mejuffr. Wed. VAN LEEUW- AARDEN teTer Neuzen, van 1 tot 6 uur 's nam., speciaal voor het inzetten van Kunst- tanden en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd eq gegarandiseerd. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Brenkmeester, Jezusstraat 20, Antwerpen. Is den eersten Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. de Wed. VAN LEEUWARDEN, Noordstraat (Schotschen hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's na middags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Datum. VLAG. NAAM. M*. Vac od naar Lading Voor Ter Vemen t 18 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. idem Abbotsfprd 2979 Leith idem Van Ter Weaieni 18 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. Voor (went i 18 Eng. 8 9. David Mainland 5370 Fernandina phosph. idem Faraday 2525 jNew-Castle stukg. 19 idem Sea Hound 3085 Londen idem Van Ken) 18 Deene. 8.9. England 2870 Wark worth ledig Eng. s.s. Sea Serpent 2553 Londen stukg. idem Don 2658 Goole idem 19 idem Paradox 1034 New-Castle cement Duits. 9.8. Minna Schuldt 2809 Burntisland ledig Zweed. s.9. Tip 382S New Castle idem Belg. s.s. Jules Henri 400 Ostende idem Vau ielzaete 18 Eng. 8.9. Alchymist 1079ILonden ledig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2