Fotograaf fan Feiff G R S H 0. UMllSmilM,. AAKfBBSTBDmG. Het maken van 1625 M. GR1NDBAAN, Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Jonge vrouwen laat U nooit verzwakken. Advertentien. aanbesteden: den aanleg van een Opril aanbesteden: aanbesteed: Juni 8.24 9.32 10.37 11.86 0.44 1.22 8.58 10.6 11.7 11.59 12.23 1.4 1.41 Notaris DREGMANS. tegen het binnenbeloop van den zee- dijk van den Vergaertpolder nabij de aansluiting met den Kanaal- polderdijk. in twee gedeelten van de in dien polder gelegen Lang-edreel, no. 24 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Axel* het bouwen van een GRAANPAK- HUIS, nabij het Station aldaar. kinderen, die zoo heldentnoedig de bitterste be- proeving en lijden hebben gedragen. ,/Nu is het vrede, en al is het niet de vrede, waarnaar wij verlangd hebben, laat ons verbeiden waarheen God ons geleid heeft. Wij kunnen met een zuiver geweten getuigen, dat ons volk twee en een half jaar den strijd volgehouden heeft op een wijze, schier oubekend in de geschiedenis. „Laten wij elkaar nu bij de hand vatten, want een andere groote strijd ligt voor ons, de strijd voor den geestelijken en maatschappelijken voor- spoed en welvaart van ons volk. Laat ods, alle gevoelens van bitterheid terzijde stellende, leeren te vergeten en te vergeven, zoo dat de diepe wocdeu, door dezeu oorlog geslagen, geheeld mogen worden." Men schrijft uit Haarlem Te dezer stede zijn er personen die eigenaar zijn van twintig en meer perceelen waariu ver- gunning, die zelf het vergunningsrecht betalen, doch dit door anderen laten uitoefenen, door hun de woningen te verhuren. Tegeu die huurders is nu proces-verbaal opge- maakt omdat zij tappen zonder daartoe vergun- ning te hebben. De eigenaren zijn voornemens deze quaestie tot in hoogste instautie te laten uitmakeu, daar als het 0. M. gelijk krijgt hun perceelen zeer in waarde zullen dalen. Te Baarn vertoeven eenige Zigeuners, die daar in de bosschen egels vangeu en ze boven een vuur roosteren, om ze daarna met smaak te verorberen. In de St. Martinuskerk, aan de Steenstraat te Arnhem, ontstond Zondagochtend een paniek. Een der vazen met kuustbloemen geraakte, doordat een brandende kaars er mee in aanraking kwam, in brand. Verscheiden vrouwen en kinderen vluchten onder luid gegil. De vlammen werden intusschen onmiddellijk gedoofd en de kalmte keerde toeu ook spoedig terug. Te Bodegraven moest de knecht van een landbouwer een vlonder over een sloot leggen, doch schijnt bij dat werk te water geraakt te zijn. Men vond ten rninste zijn lijk in de sloot. Te Muntendam, in den smidswinkel van den heer H. Buiskool, waar van 's morgens vroeg tot 's avonds laat gewerkt wordt, hebben niet minder dan 6 paren zwaluwen hunne nesten opgeslagen. Ze storen zich nog aan't gehamer, noch aau 'tgeloop van het personeel en verzorgen onvermoeid en ou- verlet hunne jongen. Te Scheemda (Gr.), passeerde zekere K. van Oude Pekela per rijwiel een wageu van den voer- man O. uit Scheemda. Het paard van 0. werd schichtig en 0. ontstak hierdoor zoo in woede, dat hij K. met rijwiel en al in de diepe vaart wierp. Met groote moeite is K. in bewusteloozen toestand aan wal gebracht. Er moest onmiddellijk genees- kundige hulp worden ingeroepen. Na gedurende geruimen tijd de bekende middelen te hebben toegepast, mocht het gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Tegen 0. is proces-verbaal opgemaakt. De sigarenfabriek van den heer Meerstad te Eindhoven is Woensdagnacht geheel uitgebrand aan blusschen was niet te denken j van de fabriek kon niets gered worden. Het vuur deelde zich mede aan het naastge- legen blok woningen, waarvan er vier een prooi der vlammen werden. Uit twee van die vier ge- zinnen waren de vrouwen, die pas eenige dagen geleden waren bevallen, en uit 't derde de man in het gasthuis28 kinderen uit die gezinnen werden bij den heer Staal onder dak gebracht, waar zij gedureude den nacht een onderkomen vonden. Slechts twee der bewoners waren verzekerd de overigen zijn van alles beroofd. Een 40tal sigarenmakers zijn tijdelijk zonder werk. De logger ,/Moordrecht", van Maassluis, moest Woensdagmiddag aan den Mond van den Waterweg terugkeereh, daar bij het uitzetten der fok de gehuwde matroos Maas over boord sloeg en verdronk. De logger was reeds te laat van wal gestoken daar hij eerst geen matroos had en nu moest deze man de reis met den dood bekoopen. SchreieDd kwam Dinsdagavond te Utrecht bij de politie een 9jarig knaapje verzoeken, hem weer naar zijn ouders te Amsterdam terug te brengen. Hij was ondeugend geweest en toen, wetendedat straf niet zou uitblijven, naar Utrecht geloopen een kleine 59 kilometers, 8 uren gaans Aan het verzoek van den berouwvollen zoudaar, werd den volgenden morgen voldaan. In het Westeinde te 's-Gravenhage is Donderdagochtend een paard, gespannen voor een dogear, waarin een juffrouw zat, op hoi geslagen. Het wagentje kwam in botsing met den tram en werd geheel vernield. De juffrouw is zwaar gekwetst in het R-K. ziekenhuis in het Westeinde opgenomen. Twee uit school komende kinderen geraakten onder het wagentje, maar zijn er betrekkelijk nog goed afgekomen. Einaeiijk, na drie maanden, is het geding te;,fin Musolino, den bandiet, ten einde gekomen. De uitspraak van de jury luidt bevestigend om trent alle ten laste gelegde misdaden op een na, terwijl de veronderstelling van onverantwoordelijk heid, door zwakheid van geest van den beschuldigde, verworpen werd. De medeplichtigen werden vrij gesproken. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot 8 jaar cellulaire gevangenisstraf. Musolino heeft echter dadelijk cassatie aan gevraagd. Twee dames te Sheringham zijn op droevige wijze om het leven gekomen. Zij wandelden langs het strand en sloegen den opkomenden vloed gade, toen de wild aanrollende golven het driejarig dochtertje van een hunner pletseling meesleepte. De beide dames trachtten het weer te grijpen maar werden zelf omvergeworpen en meegesleurd. Ten slotte redde een oude zeeman het meisje, maar de beide dames verdronken. Dicht bij Parijs is een Crawford gevangen genomen. Niet echter een der beruchte, maar vermoedelijk verdichte Crawfords met wie mevr Humbert 20 jaar lang geprocedeerd heeft. Wei een 36jarige Brit, die met een automobiel, waarin zich 6 personen bevondeD, zoo woest gereden heeft dat hij een schaapherder, die zijn kudde voor zich uit dreef, omverwierp, zoodat de man een paar uren later overleed. De gendarmerie van Spa heeft vier gevaar- lijke dieven gearresteerd. Twee van hen zijn Amerikanen en verklaren te heeten Clarke en Sommerfield. Ongeveer veertien dagen geleden waren zij te Spa aangekomen en hadden in een der groote hotels hun intrek genomen. Zij worden beschuldigd van oplichting in Engeland en de Yereenigde Staten, tot een bedrag van f 100,000. De twee andere aangehouden personen zijn een Moravier, Emile Dovietowski, oud 32 jaar, en zijne vriendin, Marie Herzmenger, oud 18 jaar, een Oostenrijksche. Na te Dortmund een som van f 15,000 gestolen te hebben, hadden zij zich te Spa gevestigd, waar Dovietowski reeds die geheele som verloren had. Een vreeselijk lot heeft een rijk beladen karavaan op weg van Basra naar Shebi, op de kust van de Perzische golf, getroffen. De karavaan bestond uit ongeveer 100 koop lieden, vergezeld door een groot aantal bedienden en slaven, die de kameelen, verscheiden houderden in getal, bewaakten. De karavaan werd door een sterk escorte van bereden Turksche politie be schermd, maar desniettemin viel een bende woestiju-Arabieren haar aan, hakte het escorte in de pan en ging toen over tot de slachting van de reizigers en de kameelen, waarna zij zich meester maakten van den rijken buit. Slechts weinigen konden naar Nedschd ont- komen. Te oordeelen naar hunne berichten, schijnen 800 it 500 personen den dood gevonden te hebben. Aan de Tyne is een drijvend droogdok gemaakt voor Bermuda, en om dit te beproeven moest het dezer dagen op de Med way een groot Britsch oorlogsschip, van 11,000 toD, met al zijn kanonnen en verdere bewapening, uit het water lichten. De proef slaagde volkomen. Twee krachtige sleepbooten zullen het gevaarte van Engeland naar Bermuda brengen en een derde sleepboot zal er bij blijven. Het dok zelf zal 600 ton steenkolen meenemen voor die reis, zoodat het rechtstreeks naar zijn bestemming kan gaan. De booten, krachtig genoeg voor dit sleepwerk bleken in Engeland niet te vinden te zijn men moest ze laten komen uitNederland. Het lijk van kapitein Baudie, die Maandag bij een militaire luchtreis in den omtrek van Toulon omkwam, is gevonden. Nadat de ballon plotseling tot aan de oppervlakte der zee gedaald was, schijut de luchtreiziger een stoot op zijn hoofd gekregen te hebben die hem half bedwelmde hij trachtte toen zwemmende aau land te komen, maar zouk al heel spoedig in de diepte weg. Was hij in het schuitje gebleven dan zou hij waarschijnlijk gered zijn, want dat had hem nog een heele poos boven water kunnen houden en de ballon werd gevolgd door torpedobooten. Eenigen tijd geleden bevond Koning Edward van Engeland zich te Londen op een groote receptie, waar verschillende klassen d^r maatsehappij ver- tegenwoordigd waren, zoodat het geheel iets burgerlijks had. Een zeer rijke en bekende Londensche kieermaker ging naar den Koning toe en zei familiaar tot hem Het gezelschap is eenigszins gemengd vanavond, sire Och, mijn waarde, antwoordde de Koning even beminnelijk als gewoonlijk, wat zal ik u zeggen we kunnen allemaal get u kieermaker zijn Tijdens de schietoefeningeu te Algiers uit een batterij, die de geheele stad bebeerscht, vielen eenige grauaatspliuters op het terras van een aan zee gelegen restaurant. Het geval had op zich- zelf niets te beduiden, maar onder de aanwezigen ontstond een groote paniek. Niemand achtte zich meer veilig op die plaats en alles drong naar den uitgang van het cafe. Meer geluk dan wijsheid mag het heeten, dat daarbij slechts drie personen licht gekwetst werden. ZEETIJDINGEN. Van 11 tot en met 12 Juni. VLAG. NAAM. ML Van en n&ar. Lading Eng. s.9 idem idem Dnit9. s.9. Eng. 9.9. idem Eng. s.9. Deens. 9.8. Belg. s.8. Zweed. s.8. idem Dnits. s.8. Eng. s.8. idem Golfer River Lagan Anglia Wan Ter Neoceiii Herzog Johan Albrecht 3351 New-Castle Hailing 2199 Londen Golfer 1066 idem Xtal. bark Eng. s.s. idem Zweed. s.s. Deens. s.9. Eng. 8.8. Noor. s.s. Van 11 Oostsluizeu afgeschut Voor Ter I'eizen 1066 Londen 2272 idem 2570 Leith Voor Corennie England Jules Henri Tip Gevalia Minna Schnldt Faraday Sea Hound V mi (wont t 1765 Goole 2870 Raumo 400 Ostende 3828 Umea 1438 Gefle 2809 Trangesund 2525 New-Castle 3085 Londen ledig stukg. idem 9tukg. macadam kolen hout. ledig hout idem idem stukg. idem Kent i Catarine 2572 Antwerpen ledig Sea Serpent 2553 Londen stukg. Don 2658 Goole idem Falster 1938 Konings- bergen phosph. Else 4712 Bleyth ledig Tadorna 3730 Liverpool stukg. Thyra 2121 Grangemouth ledig tot en met 12 Juni werden langs de alhier 23 binneuvaartuigen op- en 28 door de Westsl. 4 op- en 1 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 14 Zondag 15 Maandag 16 Dinsdag 17 Woensdag 18 Donderdag 19 Vrjjdag 20 Waarom zoudt gij u laten verzwakken als u iederen dag treffende en onbetwistbare voorbeelden voor u ziet van personen die met succes geworsteld hebben tegen de algemeene verzwakking, bloed- armoede, bleekzucht, neurasth^nie, bijzondere aau- doeningen, het vrouwelijk geslacht eigen, en anderen voortkomende uit een arm bloed Waarom het geneesmiddel niet aanwenden dat reeds zoo velen genezeu heeft, waarom geen gebruik maken van de Pink Pillen Dit is de behandeling die de zuster van den heer G. Bouwmeester, barbier, te Hengelo gevolgd heeft, behandeling die haar com plete voldoeniDg gegeven heeft. Ik zou u niet genoeg mijne dankbaarheid kunnen uitdrukken voor het gotde dat mijne zuster van de Pink Pillen ondervonden heeft, zij heeft langen tijd gesukkeld aan bleekzucht, en ik had u wel eerder gesehreven doch ik wilde eerst eeni afwachten of de genezing van duur zou zijn en ik kan u verklaren dat zij tot op heden geheel en al genezen is. Onze verslaggever begaf zich naar aanleiding van dat schrijven naar Hengelo, en vernam mondelings dat zijne zuster 3 jaren erg lijdende was geweest aan bleekzuoht, steeds erg vermoeid, pijnen in rug en lendenen, afschuwelijk bleek, geen eetlust, slechte spijsverteering, steken in de zijde, kortademig, bracht slapelooze nachten door en tot over- maat van smart veel last van hoofd pijn, steeds koude voeten en wat wij ook aanwendden niets mocht baten. Wij lazen zoo dikwijls de ODgehoopte genezingen in dergelijke gevallen, dat wij er ook toe over- gingen en wij betreuren het zeker niet. Zijne zuster werd onzen verslaggever voorgesteld en wel een bewijs dat de uitwerking gunstig is geweest, diene dat zij thaus gehuwd is. Jonge meisjes en jonge vrouwen, verrijkt uw bloed laat u met terneer slaan, onderhoud uwe krachten door het gebruik der Pink Pillen, de beste her- nieuwer van het bloed en versterker der zenuwen. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede producten worden ook de Pink "Pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn doch de heilzame en genezende bestanddeelen be- zitten ze in geenen deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aan- gegeven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofd-depothouder komen, den heer Snabilie. Prijs f U75 de doosf 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. I)E ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Piuk Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBKEKE— LEUNIS, Westkolkstraat. Oudergeteekende betuigt haar op- rechten dunk voor de vele bewijzen van deelnemiiig ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijdon van haren geliefden echtgenoot. Tnzonderheid zij dank gezegd aan de zangvereeniging ,/Geduld overwint" voor de laatste eer de overledene bewezeu. Ter Neuzen, 13 Juni 1902. Wed. C. F. VAN DER STRAETEN. Die nog iets te vorderen mocht - hebben of verschnldigd zijn aan den boedel en nalatenschap van MAGDALENA DE BRUIJNE, weduwe Adriaan Bolleman, overleden te Zaamslag, worden verzocht daarvan opgaaf te doen ten kantore van ondergeteekende voor of on den 23 Juni 1902. poseert aanstaande Zondag en Maandag bij de erven TAELMAN te Philippine en de overige dagen der week Donze-Visserstraat 24 te Ter Neuzen. Gevraagd prijsopgave voor de levering van te leveren vdor 1 Augustus a. s., voor den wal te Zeedorp, gemeente Ossenisse. Prijsopgave in te zenden aan den Burgemeester van Ossenisse voor 28 Juni 1902. Het. Bestuur van den KANAAL- POLDER zal op Donderdag 19 Juni 1902, des voormiddags tien ure, bij Rammeloo Kusse te Philippine Aanwijs zal plaats hebben op den dag der besteding, des voormiddags 8 ure. Het bestek ligt ter inzage ten kantore van den Ontvanger-Griffier van 11 dezer af en is verkrijgbaar tegen betaling van 0,30. Sas van Gent, 5 Juni 1902. Het Bestuur voornoemd, DUMOLEYN, Dijkgraaf. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder BEOOSTENBLIJ- BENOORDEN, zal op Donderdag 19 Juni 1902, des middags te 121/, ure, locale tijd, ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Axel, bij enkele inschrijving Plaatselijke aanwijzing wordt gegeven op den dag der besteding 's morgens te 9 ure, 1. t., waartoe saam te komen nabij het noordwestelijk einde van den weg op de hoeve door den Dijk graaf bewoond. Het bestek is ad 0,50 verkrijgbaar bij den Ontvanger-Griffier van den polder. Axel, den 7en Juni 1902. Het Bestuur voornoemd, P. KOSTER, Dijkgraaf. VAN DISIIOECK, Ontv.-Griffier. Op Zaterdag 21 Juni 1902, ten 2 uur, zal bjj den heer J. Grootaert, in het Stations- Koffiehuis te Axel, worden Plaatselijke aanwijzing op Zaterdag 14 Juni ten 2 uur. Bestek en teekening liggen ter inzage in boven- genoemd koffiehuis. Inlichtingen zijn te bekomen bij M. Riemens Dz., gemeente-architect te Zaamslag.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2