A 1 g e a e e n Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 4230. Dinsdag 27 Mei 1902. BlMBlBWlf. BliBlBWBg. Engeland en de Z.-A. Republiek. BENE ARME VERVOLGDE. 42e Jaargang. Binnenland. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. FEUILLETON. 48) - SEUKEHSCHE COURllfT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,—Franco per post.- Voot Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bij *lle Boekhandelaars, Poatdirecteuren en Brieven- bushouders. ADTlBTlSTIiJI: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel sneer /'O,10, Bij directe opgaaf Tin driem*il plaatsing derzelfde advertentia word* da prjjr slechts tveemtil berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. »1* hlad Temkljnl nsandas-, Woenadag- en V.ljdagavond, aHiteionileril op Keeatdagep, b»J de flrma P. IA1BB tm T»» lea.. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896.) maken bekend dat op heden ter gemrente-secretaric ter visie is gelegd een verzoek van ALPHONS DE BELEIR, Iandbouwer, wonende te Axel, om vergunning tot bet oprichten eener brood-, beschuit- en kleingoedbakkerij in een door hem te bouwen woonhuis in den Pierssenspolder, op een gedeelte van het perceel kadastraal gemeente Ter Neuzen, sectie G no. 1598, en dat op Maandag 9 Jum 1902, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhnize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, €6 Mei 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der hinderwet (Staatsblad ro. 222 van 1896.) maken bekend dat op heden ter gemeente-seeretarie ter visie is gelegd een verzoek van AR1E DE WITTE, bakker, wonende te Ter Neuzen, om vergunning tot het oprichten eener brood-, beschuit- en kleingoedbakkerij in het perceel staande in de Dijkstraat alhier, "wijk E 23, kadastraal sectie C 3562, en dat op Maandag, 9 Juni 1902, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 26 Mei 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Naar de //St.-James Gazette" vernam, had het telegram, dat leidde tot het bijeenroepen van den Engelschen ministerraad op Vrijdag, betrekking op punten van geschil. Er kou dus geen on- middeilijke oeslissing worden verwacht, zei het blad. Daarentegen rneldt Reuter, dat de beraadslaging over de vredesvoorwaarden tusschen de vertegen- woordigers der Engelsche regeering te Pretoria en zes afgevaardigden van de Boeren weldra tot een besluit zal leiden. Alle hoofdpunten worden geacht geregeld te zijn, maar daar zijn onderge- schikte zaken, welke aau de overwegingeu van het ministerie zijn onderworpen. Dat laatste is een bevestiging van de mede- deeling van de /St.-James Gazette", met dien verstande, dat Reuter het voorstelt, alsof die ge- schilpunten zouden ziju van zoo ondergeschikt Aangenomen. Het scheen, dat de gedachte aan Myrtle Blake op dit oogenblik zijn geheele ziel vervulde want in zijn ijver om haar weder iu zijn macht te krijgen, sloeg hij er geen acht op, welk een heimelijke vreugde en doodelijke haat er sprak uit Blanche's gelaat. Kom dan met mij mede, zeide zij bedaard. Waarheen Naar een plaats, waar wij oDgestoord kunnen spreken. En Myrtle Blake Gij zult haar binnen een uur zien. Is zij bij u in huis Zij is ergens opgesloten, waar gij haar niet zult vinden, als ik het niet wil, luidde het beslist. Nn ging zij hem voor, niet naar den hoofdingang van het huis, maar naar een pleintje daarachter. Hij volgde haar zwijgend. Zij bleef staan voor een poortje in den hoogen steenen muur, die het heereuhuis omringde. Zij weukte hem stil en op zijn hoede te zijn, toen zij de binnenplaats overgingen en een vreemd- soortig gebouwtje binnentraden, dat achter het huis was aangebracht. Zij deed de deur achter hem toe en reikte hem de hand om hem in het donker tot geleidster te dienen. Iu de val gelokt zeide zij vol vreugde in belang, dat de regeliug daarvan niet de minsle moeilijkheden oplevereu zal. Het antwoord, zoo gaat Reuter voort, zal den loeren-afgevaardigden worden overgebracht, die zich voorstellen dan naar Vereeniging terug te keeren, teneinde de vredesvoorwaarden aan het oordeel van hun medebesf uurders te onderwerpen. )e eiud-beraadslaging, welke wel eenigen tijd zal duren, zal dan daar gehouden worden en een definitief besluit van al of niet aanvaarding der voorwaarden zal worden genomen. Het is onzeker, of de afgevaardigden naar Pretoria zullen terug- keeren, maar het eindbesluit der Boeren kan per telegraaf aan Kitchener worden medegede'eld. De beslissing zal dus niet te Pretoria, maar te Vereeniging worden geveld, als deze mededeelingen juist zijn. En dat zijn ze waarschijnlijk. Reuter toch heeft ze niet ontvangen van een harer correspondenten in Zuid-Afrika. De bron vau herkomst wordt niet genoemd, mogelijk zijn ze dus officieus. Officieel kan de Engelsche regeering op't oogen blik natunrlijk geen mededeelingen doen. Zooals de Minister van Oorlog Vrijdag gezegd heeft aan een feestmaal te Louden//Ik zou mijn plicht te buiten gaan, indien ik uitweidde over de mede deelingen, die nu gewisseld worden en die, naar wij alien hopen, het voorspel zijn van de overgave der Boeren te velde. De regeering is besloten niets op te offeren wat zou strekken tot een duur- zamc veiligheid en vrede in Zuid-Afrika." Dat klinkt ook nog al geruststellend. eenigingen doen haar best om den meest behoeftigen tiddets twee rijksaaalders inkomen in de week te verschaffen, waartoe dan het Rijk subsidie geeft. Vele anderen, die er minder behoefte aan hebben, krijgen kleiner toelagen, nog vermeerderd door enkele gratificaties maar veel is 't niet wat ze krijgen. Nu zal het 6 December van dit jaar 70 jaar geleden zijn dat het Metalen Kruis werd uitge- reikt. Tegen dien datum hoopt de redactie van de Soldatenkrant een voldoend bedrag bijeen te hebben om den ridders dan een flinke feestgave te kunnen uitreiken. Kapitein W. J. H. Feber te Breda, belast zich met de ontvangst van giften. Tevens wordteen beroep gedaan opalle vereenigingen van onderofficieren en minderen in den lande en in de kolonien om door het geven van een uitvoering in ieder garnizoen gelden bijeen te verzameleu voor het aangegeven doel. Naar men verneemt, kan spoedig het wets- ontwerp verwacht worden tot bekrachtiging van de Brusselsche suikerconventie, waarschijnlijk gepaard gaande met een voorstel tot verlagiug van den suikeraccijns. Te Oosterland (Zeel.) nabij de Blauwe keet zal 18 Juni a. s., een zendingsfeest worden ge houden. Als sprekers zullen daarbij optreden Ds. P. F. van den Berg van Zierikzee, Ds. J.J. Homburg van Groede, zendeling W. L. Jens te Utrecht, F. Zalman, zendeling onder Israel te Rotterdam, Ds. G. H. van Leussen van Goes, F. van Essen, secretaris van .Teruel te Rotterdam en Ds. J. van 't Hooft van Vlaardingen. Ons land telt nog 145 ridders van het Metalen Kruis, waarvan er velen in armoede hun laatste levensjareu doorbrengen. Particuliere ver- zichzelve, terwijl zij met de hand in den boezem greep. Toen zij in de bibliotheek achter de draperie stoud, had zij daar eeu dolk verborgen. Thans greep zij het met juweelen bezette gevest. Wacht een oogenblik, beval zij, wij moeten met de grootste voorzichtigheid te werk gaan. Zij begreep, dat zij dezen vijand met een stoot moest nedervellen, zoo zij niet zelf groot gevaar wilde loopen door hem overmeesterd te worden. Zij hief de gewapende hand op, die bliksemsnel op baar slachtoffer nederdaalde. Een akelige smartkreet, een zware val, een dof gekreun volgde op deze beweging. Onnoozele siste Blanche triomfeerend, gij zelf zijt de oorzaak van uw ondergang Thans is er nog slechts een, die ons den weg tot fortuin kan versperren Is ook zij verdwenen, dan is ons ge- heim verzekerd. XXII. Earle Townsend, de valsche Percey Grey, zat aan zijn lessenaar, en keek vluchtig eenige papieren door, toen Blanche Vansant na hare vreeselijke ontmoeting met Bryce Williard, van uit de ge- heime gang de bibliotheek binnentrad. Hij verbleekte en huiverde, toen hij haar zoo onverwacht van die zijde zag binnenkomen. Reeds terug, en langs die geheime gang Ja, zeide Blanche. Achter de etallen is nog een ougebruikte bergplaats, vandaar uit kaB men in de geheime gang komen en van die orn- standigheid heb ik gebruik gemaakt. Groote Hemel wat hebt gij daar, wat moet dat beteekenen TER NEUZEN, 26 Mei 1902. De Nederlandsche Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid hield Zaterdag eene in- spectiereis op het kanaal GentTer Neuzen. Z.Excellentie had zich daartoe Vrijdag naar Gent begeven, vanwaar Zaterdagmorgen de reis op het kanaal aanving, met de stoomboot /Achilles" van den Rijkswaterstaat. Te ongeveer 11 uur arriveerde Z.Excellentie te Sas van Gent waar hij verwelkomd werd door den burgemeester en het bestuur en den directeur der eooperalieve suikerfabriek. Na een kort bezoek aan de sluiswerken aldaar, werd ook een kijkje genomen in de cooperatieve fabriek, welke in richting door Z.Exc. met belangstelling werd bezichtigd. Hierna werd de reis voortgezet naar Ter Neuzen. Omstreeks 2 ure arriveerde de //Achilles" aan de staalfabriek en stapte Z.Exc. aan wal. Hij was vergezeld van de heerenVan Manen, inspecteur van den Waterstaat, en Doffegnies en De Monte Ver Loren, referendarissen aan het departemeat, benevens de heeren Bekaar, hoofd-ingenieur, en Nelemans, arrondissements-ingenieur. Aldaar waren aanwezig de burgemeester, de heer Geill, en een deputatie van de Kamer van Koop- handel, n. de heeren Van Rompu, Van de Velde en Nolson, benevens de secretaris, de heer Vooren, welke corporatie met het a. s. bezoek van den Minister was in kennis gesteld, en was verzocht aanwezig te zijn, ten einde aan Z.Exc. hare be- langen voor te dragen. Nadat Z.Exc. door den burgemees-ter was ver welkomd en de verschillende heeren waren voor- gesteld, begaf het geheele gezelschap zich aan boord. Van een voorgenomen bezoek aan de staalfabriek werd wegens het gevorderd uur afgezieu. De //Achilles" voer alsnu door tot het begin der nieuwe loskade, waar de Minister met zijn gevolg weer aan wal stapte. Hier werd door Z.Exc. de loskade en het spoorweg-emplacement in oogenschouw genomen en werden door de deputatie der Kamer van Koophandel de belangen van den handel bepleit, de moeilijkheden opgesomd waar- mede zij thans te worstelen heeft en besproken wat zou kunnen leiden tot verbetering, opdat met goed gevolg aan de concurrentie het hoofd zou kunnen worden geboden. Het gezelschap wandelde hierna de oude kade lang9, waarbij te constateeren viel, dat die ook in alles behalve rooskleurigen toestand verkeert. Nadat ook nog het terrein langs het kanaal tegenover het z. g. eiland, alwaar de Kamer van Koophandel het aanbrengen van los- en laad- steigers heeft verzocht, was bezichtigd, alwaar Z.Exc. zich nog eenigen tijd met de deputatie der Kamer onderhield, nam hij aldaar van hen afscheid, om nog een bezoek te brengen aan de nieuwe slniswerken, waarna hij met zijn gevolg zijne reis via Vlissingen vervolgde. Heden bracht onze afgevaardigde der Tweede Kamer, de heer Mr. P. C. J. Hennequin, een bezoek aan onze plaats. In de Vrijdag gehouden zitting van den Gemeenteraad van Hoist werden aanhangig ge maakt dezelfde onderwerpen, waarvoor de raads- leden reeds tegen eene vergadering van jl. Dinsdag waren opgeroepen, doch die toen wegens afwezig- heid van de grootste helft der leden niet door kon gaan. Ter tafel kwam het antwoord der naamL ven- nootschap //Stoomtramweg Hulst-Walsoorden" op het bsricht van den gemeenteraad naar aanleiding van het ingediend verzoek tot het laten rijden van den tram door de Wallen aan de Gentsche poort, inplaats van door die poort. Besloten werd de gevraagde vergunning te verleenen onder de voorwaarden tot welker aan- neming de Vennootschap zich had bereid ver- klaard, nl. het tusschen de ontworpen lijn en de Gentsche poort liggend stnk grond in eigendom aan de gemeente te brengen tegen betaling van f 300 van gemeentewege en voorts het maken aan de genoemde poort van een duiker, in de kosten waarvan de gemeente hoogstens f 300 zal betalen. Townsend deinsde vol ontzetting terug, hij had van den juweelen glinsterenden dolk gezien, die zij nog steeds krampachtig in de hand geklemd hield. Zij zag haar medeplichtige veelbeteekenend aan, toen wikkelde zij het nog bloedige wapen in haar zakdoek, wierp hoed en sjaal van Myrtle af, en stak den dolk bij zich. Dit beteekent, dat ik met een vasten krach- tigen stoot iemand heb onschadelijk gemaakt, die het ons lastig genoeg zou kunnen maken. Maar het meisje wat hebt gij met haar gedaan vroeg zij plotseling. Ik bracht haar in de bovenste kamer van het laboratorium. En is zij goed opgesloten J a, ontsnappen is niet mogelijk. En kan zij ook de aandacht niet trekken van de buitenwereld Het eenige licht in het vertrek komt van- uit een dakvenster. Tot zoover is alles goed, zeide zij, met vol- doening. Zij is in onze macht, en kan ons geen kwaad doen. Schep moed. Gij beeft als een riet. Aarzelt gij, juist nu wij door vastberadenheid en kalmte ons doel zullen bereiken P Maar die dolk daarvan hebt gij mij nog niets verteld stamelde Townsend. Hij scheen zijn kalmte, zijn moed en zijn tegenwoor- digheid van geest geheel te hebben verloren. Die dolk herhaalde zij, met een zegevie- renden lach. Die bevrijdde ons van een gevaarlijken vijand van Bryce Williard. Uw gewezen vrieud. En medeplichtige; juist, zeide Blanche kalm. Luister Nu vertelde zij wat er was voorgevallen sedert zij het huis had verlaten. De man luisterde en staarde haar bleek en roerloos aan. Plotseling vroeg hij in hevigen angst Gelooft gij, dat hij dood is Ja, ik heb hem met vaste en krachtige hand getroffen. Wij kunnen zijn lijk daar niet laten liggen. Neen, laat het verdwijnen. Door een val- luik kunt gij in den kelder van het laboratorium komen, die door een ruina riool in verbindiug staat met de rivier. Blijf een oogenblik hier Earle Townsend verzamelde al zijn moed, toen hij dacht aan de mogelijkheid, dat het lijk ontdekt zou kunnen worden, en verliet de kamer. Toen hij terugkwam, was hij doodsbleek, zijne oogen verrieden zijn inwendigen angst, dien hij tevergeefs trachtte meester te worden. Hebt gij het lijk verwijderd vroeg Blanche. Ja, autwoordde hij, op heeschen toon. Blanche, het is een hoogst gevaarlijke weg, dien wij bewandelen. Ik zal mij eerst dan veilig en gerust gevoelen, wanneer het vermogen in ons be- zit is en wij buitenslands zijn. Om zoover te komen, moeten wij voor geen misdaad terugdeinzen, antwoordde de verleidster, de twee menschen, die wij hedenavond ontmoet hebben, zijn de eenige vijandeu, die wij te vreezen hebben. Als zij geen anderen in hun vertrouwen hebben genomen. Dat is niet waarschijnlijk. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1