Brandweer. „Prius van Oranje B[TRGERLIJKE STAND. Advertentien. STAATSLOTER IJ. te rr IU I? NEUZEN. KONINGSCHIETINQ op Zoudag 25 Mei 1902, des namiddags 5 ure. De heer DeesEr is *1 meer gedaan dat anders had behooren te geschieden. maar daarom is het niet nood.g om op denzelfden weg te blijven voortgaan. Men kemt altijd slimmer van de markt, dan men er heengaat. De Voorzitter: Niemand onaer heeft er erg in gehad, en •t is zoo door ondervinding wordt men wijs De heer Van den Hoek Ik weet wel dat hot aan de thans aan de orde zijnde zaak niets afdoet, doch lk wilde er alleen maar eens op wijzen. De Voorzitter Het best is om daarop nu maar met verder door te gaan, er is niets meer aan te veratideren Het spijt mii dat de fout gebeurd is. Weliswaar kan de Raad afwyking toestaan, maar dat is niet gebenrd, er is in I geheel met over gesproken, oindat er niet aan gedacht is, het is dus een font en ik vind het niet aangenaam dat er op fouten kan gewezen worden, want dat er iets anders achter zou schmlen mag men toch niet vcronderstellen. De heer Wieland wil nog zoo maar met toegeven dat er een fout gemaakt is. Bij de aanvraag van den heerKlaassen was het niet voor een straat, maar voor een doodloopend slop. De Voorzitter: Dat is gelijk, het blijft toeh een straat. De heer Wieland Buitendien was het terrein daar met groot genoeg om een straat met trottoirs te maken. De heer Van den HoekDat is ook geen reden, want als het dan to smal is voor twee huizenreien, zet men er maar een. De heer Wieland meent dat toen besproken is dat de straat zoo breed kwam, dat er een wagen in kon draaien. De heer Van den Hoek: Dat zal dan met een kar zijn, want met een wagen zon 't moeilijk gaan. De Voorzitter herhaalt nogmaals dat de heer Van den Hoek gelijk heeftzonder te willen zeggen dat dit moed- willig is geschiedteen verzuim is er gepleegd. Hij stelt alsnn namens Burg, en Weth. voor aan den heer Visser vergunning te geven tot het aanleggen der straat, zooals deze thans in het gewijzigd plan is geprojectcerd en verder onder zoodanige voorwaarden dat deze voldoende zal in orde ge maakt worden om door de gemeente te kunnen worden overgenomen. Nadat de heer Van der Hooft op zijn vraag is ingelicht dat de straat nu is ontworpen op 5 M. breedte en trottoirs van 1 M. ter weerszijden, wordt het voorstel met algemeene stemmen, (behoudens die van den heer Visser, die als be- langhebbende uiet meestemt), aangenomen. Een schrijven van J. B. Eekman, benoemd onder wijzer aan school B, dat hij met 1 Juli a. s. in functie hoopt te treden. Aangenomen voor kenYiisgeving. Ii. Een verzoek van J. C. Nieuwkoop, onderwijzer aan school B, om hem, wegens zijne benoeming te Helder, met ingang van 1 Juni eervol ontslag te verleenen. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het ge- vraagde ontslag eervol te verleenen, evenwel in verband met het hiervoren medegcdeeld bericht van den heer Eekrnan, eerst met ingang van 1 Juli. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. i. Een verzoek van I. A. Koene, ambtenaar ter secretarie, om hem drie maanden verlof te willen verleenen, teneinde de geneeskundige behandeling te kunnen voortzetten. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor het verzoek in te willigen. Hij voegt hieraan toe, dat er omtrent den toestand van dezen ambtenaar gunstige berichten zijn ge- komen, en er hoop bestaat, dat hij eerlang hersteld zal kunnen terugkeeren. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. j. Een kennisgeving van C. Harms, dat hij de benoeming als lid der commissie tot wering van schoolvtrzuim te Ter Neuzen (Sluiskil) niet aanneemt. De Voorzitter zegt toe dat Burg, en Weth. in een volgende vergadering eene nadere aanbeveling zullen doen. k. Een adres van W. D. de Vries, onderwijzer aan school B, welke, kennis genomen liebbende van het roads- besluit van 17 April 11., de vrijheid neemt verhooging van salaris te verzoeken, daar hij meerdere lesuren moet ver- richten dan zijn collega's aan de andere scholen. In eene nevens dit adres ingezonden raemorie van toe- lichting zegt adressant: In genoemd raadsbesluit heeft ondergeteekende gelezen, dat bij invoering van het herhalingsonderwijs het avond- schoolonderwijs verviel, behalve aan school B. Daardoor komcn hij en zijn collega, vroeger de heer Van de Sande, nu tijdelijk de heer Faber, in een ongunstiger conditie dan hunne collega's aan de scholen A, C en D. Aan school B toch is in het leerplan opgenomen, dat als voorbereiding voor het onderwijs in het Fransch, in het 4* leerjaar wekelijks cen viertal uren les moet gegeven worden in de Hollandsche hoofdvakken en wel van half vier tot half vijf. Ondergeteekende moet dus wekelijks 2 uur les of jaarlijks 100 uren les meer geven, dan zijn andere collega's, redenen, waarom hij zich tot den Raad wendt mat het ver zoek zijn salaris in overeenstemming te brengen met zijne meerdere werkzaainheden. De Voorzitter deelt mede, dat het hoofd der school, wien door Burg, en Weth. te dezer zake om inlichtingen is ge- vraagd, het volgende hee/t geantwoord: In antwoord op uw schrijven van den 7 dezer heb ik de eer, u mede te declen, dat de uren, welke thans wekelijks van half vier tot half vijf in de 4e klasse aan Nederlandsch en rekenen besteed worden, oorspronkelijk uitgetrokken zijn voor onderwijs in het Fransch deze uren maken dus deel uit van den namiddagschooltijd. Zoolang de toestand op school B zoodanig is, dat het onderwijs in het Fransch niet in de 4e klasse kan aanvangen zal, na de opheffing der avondschool aan de andere scholen, de onderwijzer W. D. de Vries inderdaad in een ongunstiger conditie verkeeren dan zijne collega's aan de scholen A, C en D. Tot toelichting hiervan kan de Voorzitter meedeelen, dat dit adres wel een beetje voorbarig is ingediend, daar de veror- dening op het herhalingsonderwijs nog niet in werking is getreden, zelfs nog niet goedgekeurd is. Hij stelt daarora namens Burg, en Weth. voor het adres in hun handen te stellen, om hierover later, als de verordening zal zijn goed gekeurd, nader te adviseeren. Z. h. s. aldus besloten. I. Brief van Ged. Staten van Zeeland, dd. 10 Mei 1902, waarbij de goedkeuring wordt bericht van het raadsbesluit van 17 April 1.1. betreffende uitgifte van grond in erfpacht. Aangenomen voor kennisgeving. in. Brief van Ged. Staten van Zeeland, dd. 10 Mei 1902, waarbij naar aanleiding van de ingezonden verordening op het herhalingsonderwijs wordt opgemerkt, dat art. 10 niet volledig is met het oog op het onderwijs aan de meisjes Daar voor dezen de curs us met September aanvangt, behoort liaar eene ;>fzondcrlijke bepaling omtrent aanmelding enz. aan de verordening te worden toegevoegd. Ook kan het wenschelijk zijn, in den slotzin van het artikel eene uitzondering op te nemen voor wat betreft de tijdsbepalingen. Het college verzoekt de noodige verbetering aan te brengen. De Voorzitter stemt toe dat de opmerking ran Ged. Staten juist is. De cursus voor de meisjes begint met September zoodat de aangifte daarvoor vroeger moet kunnen geschieden. Hij stelt daarom namens Burg, en Weth. voor het volgende besluit te nemen In art. 10 wordt tasschen de le en 2e alinea eene nieuwe bepaling ingevoegd, luidende: Gelijke bepalingen geldon voor de meisjes, die aan den voor hen bestemden cursus, genoemd onder b van art. 5 wenschen deel le nemen, onder dezen verstaudo dat zij zich moeten aaninelden in de eerste helft der maand Augustus. Het hoofd der school waarbij de aanmelding plaats heeft, zendt voor 22 Augustus eene lijst in duplo, als in de vorige alinei van dit artikel genoemd aan Burg, en Weth. In de tweede alinea, nu derde wordendc, wordt het woord lijst verandert in „lij-ten", terwijl daarin gelezen wordt, plaats ran „voor den aan rang van den cursus", ,,voor den aanvang van iederen cursus." De derde alinea betreffende toelating van kinderen die tusschentijds uit eene andere gemeente komen, die nu vierde wordt wordt na de eerste zin gewijzigd en gelezen als volgt: De aanvrage daartoe moet uiterlijk binnen eene maand „a" vestiging in de gemeente worden gedaan aan B. en W., met op^ave der school waarop de toelating wordt verlangd. Wanneer na onderzoek blijkt, dat op de school, waarvoor de aanvrage wordt gedaan. plaats is, kunnen H. en W. een bewiis van delating aan belanghebbenden afgeven, uiterlijk een maand nadat de aanvrage bij hen in ingekomen en geven daarvan terstond aan het hoofd der school kennis. Goedgekeurd z. h. s. j. De geheele verordening hierna m stemming gebracht, wordt h. s. aangenomen n. Naar aanleiding van het aangehouden verzoek van W J van Wasbeek om hem de seheepstiinmerwerf opnieuw teverhuren, stellen Burg, en Weth. voor daarop gunstig te beschikken, doch niet toe te staan de gevraagde vermrn- dering van huurprijs. Opdat het evenwel met noodig zou zijn dat adressant ieder jaar opnieuw inhurmg der werf moet n wil het college in de voorwaarden eene bepaling opnemen, dat de huur stilzwijgend kan doorgaan hij goed- vinden der partijen, doch wanneer door den Raad aan de werf eene andere bestemming wordt gegeven, aan den huurder daarvan 6 maanden te voreu kennis moet worden gegeven. Z. h. s. aldus besloten. o. De rekening en verantwoording der Nieuwjaars-com - missie, ten bedrage van f 849,29 in ontvangsten, 846,31 in uitgaven en sluitende met goed slot van f 2,98. Er werdeu gehouden 11 bedeelingen in brood, 10 in geld en 1 in kolen. De Voorzitter geeft in overweging deze rekening goed te keuren en de commissie te verzoeken het goed slot te willen overdragen aan de eventueel dit jaar te benoemen commissie en voorts den Voorzitter en de leden dank te zeggen voor hare weiwillende beinoeiingen om te helpeu tegemoet te komen in de armenzorg. Z. h. s. aldus besloten. p. Overgelegd wordt het verslag van den toestand van het lager onderwijs, over het jaar 1901 opgemaakt doer de plaatselijke commissie van toezicht. In de algemeene beschouwingen wordt gezegd dat, verge- leken bij 1900 vooruitgang valt te constateeren, in zoover aan de school voor Bijzonder Onderwijs, hoofd de heer Koelmans, thans ook uitgebreid lager onde.wijs wordt ver- strekt, waardoor in een erkende behoefte wordt voorzien althans van die ingezetenen, die aan het Bijzonder Onderwijs boven het openbaar de voorkeur geven. Vele ouders echter, die hun kinderen de openbare school laten bezoeken, kunnen met de beperkte leerstof op deze scholen al is dit dan eenigszins uitgebreid op school B niet tevreden zijn en wordt, in een stork vooruitgaande gemeente als Ter Neuzen, meer verlangd. De uitbreiding die het bijzonder onderwijs heeft ondergaan, bewijst dat voldoende en waar dan van gemeentewege feitelijk alleen gewoon lager onderwijs wordt verstrekt, daar sehijnt het gebiedend voorschrift van art. 192 3* alinea der Grondwet, dat aan voldoend lager d i. voor ler Neuzen meer uitgebreid lager onderwijs wordt gegeven, niet voldaan. Lezon. Naar het der commissie voorkomt kan het onder- „<js in lezen, in sommige klassen meer vrnchtdragend ge maakt worden, indien de onderwijzer bij de leesles zich met, gelijk no dikwijls gebeurt, bepaalde tot het eenvoudig laten opilraunen van enkele zinnen, doch indien het gelezene tege- lijkertijd word besprokeu, zoowel met het oog op den inhoud als met betrekking tot toon, voordracht, dnidelijk spreken enz. Schrijven. Over het algemeen zagen de schrijfboeken der leerlingen er netjes uit, in zoover geen of weinig inkivlakken enz. daarin te bespeuron warea, terwijl bij sommige leerlmgen de vorderingen voldoende, bij andere zeer goed zijn. Alleen scheen aan de methode van onderwijs o. a. ook aan vast- houden der pen, de houding van het lichaam ten opzichte van de ligging van het schrijfboek niet veel waarde ge- hecht te worden. Rekenen Voldoende. Beginselen der Nederlandsche taal. Over 't geheel goed. Vaderlandsche geschiedenis. Goed. Aardrijkskunde. In sommige klassen zeer goed. t geheel voldoende. Zingen. Vrij goed. Het zingen zou beter zyn, indien het overmatig hard zingen werd getemperd. Nuttige handwerken voor meisjes. Dit onderwys laat veel te wenschen over, zoo door onvoldoende hulpmiddelen, als door gebrek aan personeel. Vooral dit laatste doet zich in sterke mate gevoelen en kan van een eenigszins vrucht- dragend methodisch onderwys geen sprake zijn. V erbetering is niet te wacbten, tenzij de Raad der gemeente besluit tot vermeer dering van personeel, uitsluitend voor de handwerken en wel minstens een ondcrwijzere^ te Ter Neuzen en een voor Sluiskil. Daardoor zal een goede verdeeling van het aantal uren, aan dat onderwijs te besteden, kunnen worden gemaakt en zal het nut dat bereikt wordt door indienststelling van meer personeel, ruimschoots opwegen tegen de betrekkelijk geringe uitgaven. Beginselen der Fransche taal. Goed. Voor de leerlingen die den cursus teneinde toe volgen i§ het onderwijs vrucht dragend. Handteekenen. Lettende op de gebrekkige hulpmiddelen mogen dc resultaten »goed" genoemd worden. Bij gebreke van gegevens kon de commissie moeilijk een oordeel vellen over het school verzuim in de verschillende jaargetijden, doch zij stelt er met het oog daarop prijs op, 't volgende jaar een verslag der commissie tot wering van schoolverzuim te ontvangen, teneinde zich ook op dit punt te kunnen uitspreken. De uitbreiding, die het bijzonder onderwys heeft onder gaan, zal op den iluur haar werking op het openbaar onder wijs doen gevoelen, waar vele ouders, indien een gelijk soortige uitbreiding aan de openbare scholen of aan een daarvan tegen de stellig uitgedrukte bedoeling van den wetgever uitblijft, genoodzaakt zullen zijn van dat bijzonder onderwys gebruik te maken. Over het algemeen berekend voor hun taak, vervulden de onderwijzers en onderwijzeressendie met ijver en toewijding, terwijl omtrent gedrag niet3 is ter oore gekomen, waardoor dit anders dan »goed" zou moeten worden genoemd. Van het herhalingsonderwijs aan school A maakten ongeveer 15 leerlingen gebruik. Het wil der commissie voorkomen, dat, werd aan orde en regelmaat. vooral bij het aan- en uitgaan der school voortdurend flink de hand gehouden, dit ten bate zou komen van leerlingen en onderwijs. Dc commissie heeft in den loop van 1901 het voorstel gedaan school B te hervormen in een school voor meer uitgebreid lager onderwys, waaraan echter geen gevolg is gegeven. Gelijk t. a. p. reeds is opgemerkt, blijft voor een gemeente als Ter Neuzen waar zoovele ouders zijn die hun kinderen meer uitgebreid lager onderwys moeten laten geven en die daarvoor alleen gelegenheid vonden aan de Bijzondar© school, en dm nog slechts de vol betalenden, terwijl er ook voor de half of niet betalende kinderen zeker een grooter of kleiner aantal zijn,« voor wie het meer uitge breid lager onderwijs zeer gewenscht is de behoefte aan uitbreiding bestaan. Van de zijde van hot Bij, onder onder wijs werd die behoefte erkend »de gemeente mag hier, waar genoegzaam behoefte aan uitbreiding bestaat" art. 16 2e alinea der wet op het lager onderwijs niet lar.gcr onuitge- voerd laten, zonder in de behartiging der bij die wet haar toevertrouwde belangen te kort te komen. Wordt hervorming van school B minder gewenscht geacht, dat dan opgericht worde een school voor meer uitgebreid lager onderwijs, met bijv. twee lokalen. voor leerlingen boven een zekeren leeftijd Alleen op school D werd buiten den schooltijd gebruik gemaakt voor het geven vaD godsdienstonderwijs, dat voor zoover bekend tot geen inoeilijkheden aanleiding gaf. In sommige klassen was gebrek aan penhouders, terwijl het aanbeveling verdiant bij elk bord een spons en doek te hangen voor het schoonmaken. Ook is een stofvrije kast ten behoere van het onderwijs in de handwerken zeer gewenscht De voornaamste werkzaamheden der commissie bepaalden zich tot hat schoolbezoek, dat vrij geregeld door commissien uit haar midden plaats had. Zij spreekt nog de wcnschelijkheid uit van het ophangen van roosters ran warkzaamheden in de verschillende klassen, opdat kan worden nagegaan of aan elk vak het noodige aantal uren besteed wordt. Dit verslag wordt ter visie gelegd. De Voorzitter doet mededeeling van een verzoek van bakker Leenhonts, die een strook grond voor zijne woning in de Viooswykstraat verzoekt voor stoep en waarin hij een kelder- ingang wil maken. Spreker voegt hieraan toe dat gebleken is dat in de Viooswykstraat perceeltjes voor stoep zijn in ge nomen, zonder dat daarvan een contract is opgemaakt of rechten beiaald worden. Een onderzoek wordt hiernaar inge- steld, waarom hy namens Burg, en Weth. vooratelt met een definitief besluit te wachten tot dat onderzoek zal zijn af- geloopen. Op voorstel van den heer Van den Hoek wordt in principe besloten de gevraagde grond aan Leenhouts af te staan, opdat deze kan voortgaan met het inrichten zijner bakkerij. 2. Aanbuding gemeente-verslag over 1901. Door Burg, en Weth. wordt aangeboden het verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1901, waarmede op de gewone wijze zal worden gehandeld. •I. Voorstel tot wifziging gemeente-begrooting, dienst 1901. De Voorzitter stelt namens het Dag Best, voor verschil lende posten der ontvangsten te [verhoogen met een totaal bedrag van 2273,04£ en de uitgaven met een gelijk bedrag. Z. h. s. aangenomen. -4. Voorstel tot af- en overschrijoing in degemeentebegrooting dienst 1901. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor op de begroo- ting op verschillende posten van uitgaaf af- en over te schrijven een bedrag van 2298,12|. Aangenomen z h. s. Verder stelt de Voorzitter voor van de onvoorziene nit- gaven dier begrooting een bedrag van f 1935,68J af te schrijven en over te schrijven op verschillende posten van uitgaaf. Aangenomen z. h. s. 5* Beschikken onvoorziene uitgavengemeentebegrooting dienst 1901. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor over het nog .beschikbaar bedrag der onvoorziene uitgaven te beschik ken voor een bedrag van f 330,52, voor het doen ran ver schillende uitgaven. Aangenomen z. h s. €1. Reclames school geld. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt aan de volgende personen afschrij ving verleend voor het daarbij vermeld bedrag P. J. de Ruijter f 1,01, J. Clepkens 8,50, Adr. Vermeere 7,50, G. de Smidt f 3,80, W. C. Riemens f 2,42, L. de Fouw f 3,40, J. H. Notebaart f 4,00, W. A. Wieland 8,50, P. Koster f 1,70, W. J. Bos /2,8?£. wed. A. de Paaw f 4,25, A. Harte f 5,48 en afgevoerd wegens abusieve aanslag R. Leunis. 7 Reclames hondenbelasting. Wegens afschaffing hunner honden wordt afschrijving voor de helft van hnn aanslag verleend aan A. H. Andreassen A. Tholens Jz., J. Hofman en J. Huijssen. De vergadering gaat over in eene met gesloten deuren. In de vergadering met gesloten deuren werden behandeld 8. Reclames hoofdelijken oms/ag en school geld. Een reclame van P. Vernimmen werd afgewezen wegens te late indiening en eveneens eene reclame van J. de Doelder wegens hoofdelijken omslag en schoolgeld. Op een reclame van P. C. Bal wegens schoolgeld werd thans afwijzend beschikt, daar de aanslag is gedaan naar het inkomen ran 'tvorigjaar. f). Suppletoir kohier schoolgeld dienst 1902. Dit weid vastgesteld op een bedrag van f 246,84. lO. Primitief kohier hoofdelijken omslag dienst 1902. De behandeling hiervan werd aangevangen, doch te 7,30 ure geschorst tot Vrijdagmiddag 2,30 ure. De zitting dunrt nog voort. Over Josephns de Maat, llonfenisse* Huwelijks-aangiften. 2 Mei. Hoefeijzers, oud 25 j., jm. en Maria Louisa oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Mei. Pieter van Dijke, oud 62 j., weduwn. en Jacoba Scherpenisse, oud 53 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Petrus Augustinus, z. van Johannes Eggermont en van Maria Louisa Kouijzer. 2 Mei. Julia, d. van Petrus Bogaert en van Cornelia Sarneel. 4 Mei. Angela Judoca Theodora, d. van Emilias Constantinus Fassaert en van Mathilda Judoca van Mol. 7 Mei. Petrus, van Petrus Goossens en van Anna Maria Picavet. Overlijden. I Mei. Josephns Pieters, oud 42 j., echtg. van Victoria Sponselee. 2 Mei. Alouisius Jacobus Maas, oud 1 j., z. van Josephns en van Anna Maria Wullems. 4 Mei. Josephus Janssens, oud 22 j., z. van Pieter en#van Anna Maria de Loos 14 Mei. Martha Philomena van Heese, oud I j., d. van Josephus en van Phelomina Heijdens. 16 Mei. Joseph Hemelaar, oud 11 m., z. van Petrns Johannes en van Col eta Hageman. 5e klasse. 5e lijst. Trekkinft van Dinsdag 20 Mei 1902. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 85 1000. No. 64 7693 10741 14431 17485 400. No. 5775 18075 800. No. 570 993 2709 6922 8947 12058 13034 15850 15901 17483 20381 100. Prijzen van f 70. 28 2359 4924 7673 10716 12291 14798 16890 18600 8.1 2403 5293 7717 10720 12336 14910 17021 18624 159 2450 £485 7867 10796 12396 14994 17090 18633 223 2510 5674 8233 10801 12443 15029 17116 18879 454 2757 5786 8237 10837 12495 15091 17166 18938 £09 2772 5794 8279 10880 12596 15144 17257 18947 528 2943 5854 8381 10897 12681 15179 17361 18957 600 2984 5862 8507 10925 12974 15199 17550 19104 604 3123 5906 8550 11034 13120 15240 17729 19109 661 3244 5921 8566 11094 13142 15395 17736 19331 704 3263 5971 8592 11181 13163 15538 17742 198i8 878 3347 6032 8601 11140 13572 15540 17812 19418 978 3,38 6106 8976 11175 13595 15574 17926 19507 1023 3458 6370 9073 11:85 13715 15607 18098 19588 1080 3551 6303 9084 11189 1 '760 15631 18126 19638 1161 3| 70 6430 9110 11258 13783 15674 18160 19660 1181 3792 6466 9406 11475 18871 157^2 18189 19675 1196 3810 6478 9462 11497 13924 15890 18218 19685 1277 3869 6713 9602 11501 13944 15906 18242 19773 1336 3952 6819 9637 11508 13954 15928 18254 19913 1406 3979 6998 9653 11519 14059 16163 18288 20165 1426 3991 7171 9851 11537 14084 16192 18326 20222 1453 4389 7185 9983 11639 14186 16251 18422 20509 1654 4438 7291 10001 11844 14464 16520 18430 20518 1658 4543 7296 10241 11926 14553 16533 18437 20657 1689 4558 7310 10:60 12115 14612 16692 18478 20669 1713 4600 7359 1(311 12.70 14639 16735 184S1 20759 1818 4763 7643 10371 12183 14654 16760 18564 20798 2099 4905 7657 10442 12217 1473 4 5e klass* 4e lijst 18700 m. z. 18709 70, 9748 m. 7949 70, 17743 m. z. 17753 70. Trekking van Woensdag 21 Mei 1902. 5e klasse 6e lijst. Prijzen van f 100 en daarbovan. No. 20860 1500. No. 3327 3483 6814 7032 16080 17512 19129 20046 202H9 1000. No. 6409 7292 400. No. 4770 5052 13818 17215 20862 200. 88 2726 268 2743 429 2775 455 2819 461 2884 549 2916 725 2950 807 3089 930 3222 931 3271 1041 3389 1085 3473 1093 3482 1227 3487 1231 3500 1388 3509 1428 3647 1446 3685 1496 3696 1545 3781 1590 3944 2100 4140 2113 4198 2246 4224 2284 4230 2341 4265 2407 4266 2434 4275 4292 4305 4312 4328 4483 4699 4332 483* 4952 5024 5075 5231 5257 5314 5324 5424 5500 5544 5736 5742 5796 5881 5895 5974 6217 6286 6290 6725 Prijien van /70. 11617 11669 11766 11930 11937 11975 12025 12049 12075 12090 12322 12333 12543 12592 12608 12610 12819 12854 12899 13100 13313 13711 13746 13855 13886 14113 14133 6733 f 906 6961 7290 7318 7423 7449 7455 7521 7550 7638 7644 7658 7766 8085 8371 8421 8501 8546 8576 8638 8667 9150 9180 9188 9224 9241 9367 9401 9414 9712 9714 9789 9817 9875 10119 10509 10560 10577 10606 10654 10718 10816 10874 10883 10924 10938 10961 10982 11048 11061 11151 11241 11246 11326 14175 14240 14358 14109 15032 15064 15271 15300 15303 15495 15658 15797 15802 15985 16030 16150 16199 16207 16247 16248 16279 16282 16452 16639 16786 17028 17310 17316 17466 17535 17610 17740 17843 17896 17968 17992 18018 18110 18277 18378 18394 18418 18568 18754 18839 18888 18917 18975 18982 19214 19422 19450 19479 19549 19552 19577 19687 19725 19731 19841 19869 19942 19989 20042 20175 20197 20202 20221 20260 20243 20501 20506 20648 20675 20738 20766 20869 29921 20927 20947 20965 Trekking van Donderdag 22 Mei 1902. 5e Klasse. 7e lijst. Prijzen van f 100 en daarbovea. No. 3139 f 50,000. No. 13800 1500! No. 5516 6087 7183 9557 13747 14152 1000 No. 383 14789 20323 400. No. 467 496 3975 7293 10842 13811 16446 200. No. 629 924 1509 4985 6066 6564 7503 8680 11491 11760 12832 14000 15799 16068 18834 20280 r 100, Prjjzen van f 70. 5950 8506 11480 13547 15720 5964 8591 11437 13603 15738 6132 8723 11486 13653 15773 6147 9082 11498 14025 15937 6375 9131 11655 14050 15966 6421 9235 11715 14057 16075 5753 9245 11748 14061 16430 6913 9434 11961 14107 16432 7061 9451 11988 14127 16557 7215 9:,87 12008 14139 16620 7285 9750 12036 14172 16635 7420 9759 12070 14241 16644 7457 9836 12144 14276 16718 7459 9849 12183 14277 16724 7487 9990 12202 14494 16849 7569 10171 12309 14498 16862 7626 10225 12413 14508 17027 7695 10861 12645 14616 17192 7709 10896 12754 14660 17473 7773 10918 12780 14702 17478 8059 11012 12794 14860 17648 8107 11089 12845 14973 17819 8202 11142 12895 15115 17904 8273 11171 18008 15205 17964 8282 11233 13065 15211 18042 5878 8323 11301 13296 15226 18073 5902 8331 11348 13399 15462 18163 5945 8406 11380 13480 10 1829 68 1949 96 2430 103 2488 122 2684 174 2752 462 2769 728 2844 791 3047 824 8054 900 3142 1039 3152 1065 3180 1210 3164 1271 3182 1361 3189 1397 3243 1470 3378 1484 3490 1486 3518 1490 3630 1513 3757 1566 3899 1636 3950 1671 4075 1775 4095 1780 4102 1824 4139 4193 4285 4331 4450 4506 4580 4693 4744 4898 4916 4928 5007 5030 5071 5072 5144 5284 5315 5376 5490 5661 5720 5780 5838 18243 18464 18535 18732 18746 18878 19142 19244 19316 19424 19737 19849 20045 20104 20189 20309 20329 20444 20481 20587 20622 20633 20645 20685 20769 20775 20992 Door dezen betuigen wij onzen liartelijken dank voor de vele be- rijzen vaa belangstelling ondervonden hij ohs 26jarig huwelijk. F. VAN DER PEIJL en Echtgenoote. Ter Neuzen, 23 Mei 1902. De Opperbrandmeester van Ter Neuien maakt bekend, dat er eene oefening zal plaats hebben met het personeel van spuit S K te SLUISKIL op Woensdag 28 Mei 1902, des nainiddags te half acht. De Opperbrandmeester, S. VAN REES. HET BESTUUR. 19670 No. 6109 6834 9936 10059 15944 18711 19654 20535 100. Het Bestuur van het waterschap ZUID-KATS ST. ANNA en SPARKS maakt bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1901/1902 en de begrooting voor het dienstjaar 1902/1903 met de memorie tot toelichting gedurende 8 dagen, te rekenen, van 2d Mei 1900, ten kantore van den Outvanger-Griffier ter inzage zullen liggen dat eene vergadering van Iagelanden zal worden gehouden op Woensdag 4 Juni 1902, des nam. te 2 uur, in het „Hotel Rotterdam" bij I. S. Standabrt te Ter Neuzen dat daarna de vastgestelde begrootins? met meraorie tot toelichting, mede gedurende 8 dagen, te Tekenen van 5 Juni 1902, ap dezelfde plaits ter inzage zullen liggen en dat de voornoemde bescbeiden tegen betaling der koaten in afschrift of in druk verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, 23 Mei 1902. Het Bestuur voornoemd, J. HUIJSSEN, Djjkgraaf. JOHs SCHEELE, Ontvaisger-G

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 7