Mr. P. DIELEMAN KUNSTTAMDEM It BE II KliV. Heeren- en Kapokbedden, Fanfarecorps St. Cecilia, HET KANTOOR MOLKNWATER nr 41 Den eersten Woensdag is Dr. HIHSCHEL, A. MASQ.UELIER, J. de Smidt-Pothovsn, Voorspellingen van een almanak verwezenlijkt. Advertentien. Soogwatergetij te Ter Neuzen. Openbare Muziekuitvoeriiig Paarden- en Veeverzekering Mij te zwolle. Wollen-, Cliitsen- en Moltondekens, Uiterst concurreerende prijzen. Levering franco DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 24 Mei 2.52 3.7 ZoDdag 25 3.24 3.40 Maandag 26 3.58 4.15 Dinsdag 27 n 4.33 4.52 Woensdag 28 r 5.11 5.33 Donderdag 29 n 5.57 6.21 Vrydag 30 6.50 7.20 5- J Advocaat en Procnreur TE MIDDELBURG, is verplaatst naar LINITHOUT, Directeur. van iedere maand Chirurgijn en Tandmeester, Moretuslei 27, Antwerpen, te spreken bij Mejuffr. Wed. VAN LEEUW- AARDEN te Ter Neuzen, van 1 tot 6 uur s nam., speciaal^ voor het inzetten van Kunst- tanden en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan bilhjke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opmeu w gearrangeerd en gegarandiseerd. Brenkmeester, Jezusstraat 20, Antwerpen. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. GROOTE SORTEERING Wollen-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. geval voot, dat de toegevoegde verdediger verklaren moest, niet te weten hoe hij ten bate van den beklaagde zou konnen optreden. De man had niet alleen volmondig deu diefstal bekend, omdat 't hem er om te doen was in de gevangenis een „onderdak" te viuden, maar er zelfs zijn spijt over geuit dat maar een maand tegen hem was gevorderd eu als ^verdediger" aan de rechtbank een zwaardere straf te vragen, ging toch niet aan. Te Stadskanaal is een scheepsjager over- leden, die voor een paar dagen kopje onder werd gehouden door een makker. De man, die aan het overlijden schuld heeft is gearresteerd. Te Haarle, gemeente Hellendooru, wist het twee-en-een-halfjarig meisje van den heer R., halte-chef aldaar, een geladen revolver in handen te krijgen, met het ongelukkig gevolg dat op een gegeven oogenblik een schot afging en het meisje in de borst trof. De terstond ingeroepen doctoren is het niet mogen gelukken den kogel te verwijderen en schijnt er weinig hoop op levensbehoud te zijn. Te Tiel is Dinsdagnacht ingebroken in de bierhalle De Poort van Kleef. Geld is er niet gevonden, maar al het gebottelde bier is opgedronken en uitgegoten, ook eenige nog voile vaten. Alle flesschen, glazen en lampen zijn atukgeslagen De daders, een vijftal, moeten bekend zijn. Uit Azewjjn (gem. Berg) verneemt de Post het volgende over een brutale aanranding op J. F die vroeger daar een boterfabriek bestuurde en sedert de opheffing der fabriek, het huis aldaar is blijven bewonen. Toen hij Donderdag was thuisgekomen van een bezoek in de buurt, werd hij in zijn woning aangerand door een zekeren T. H., die een gedeelte van zijn hnis bewoond en daarin een soort logement houdt, met 2 logeergasten dier inrichting Met z'n drieen bonden ze J. P. aan handen en voeten, met nog een doek over den mond boven- dien. Zoo gekneveld werd J. P. op een kruiwagen geladen en weggevoerd. Onderweg werd hij be dreigd door de vraag wat hem liever was, zijn leven of een zekere som gelds, die de 3 individuen eischten. Natuurlijk verkoos J. F. zijn leven boven het geld, dat hij bovendien niet eens rijk was. Maar geen nood, als hij maar een schuld- bekenteuis wilde afgeven voor het gevorderde be drag, dan zoo hij weer thuisgebraeht en in vrijheid gesteld worden. J. F. beloofde dit en gaf ook werkelijk de schuldbekentenis af, doch naderhand kwam hij hier aangifte van het voorgevallene doen bij de politie, die spoedig een onderzoek instelde met het gevolg dat de 3 aanranders werden gearresteerd en gevankelijk naar Arnhem gebracht, waar ze ter beschikking van de justitie gesteld zijn en zich nog in hechtenis bevinden. Aan boord van het te Antwerpen liggende Fngelsche steomschip //British Empire" heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Bij het afdalen in een ruim, waarin vee van New-York was ver- voerd, zijn 7 bootwerkers bedwelsad geraakt door giftige uitwasemingen van mest. Drie der werk- lieden waren dood, toen men hen vondde vier anderen herkregen na geruimen tijd het bewustzijn. Omtrent een Maandag voorgekomen spoor- wegongeluk bij het station Nuis in de Rijnprovincie, nabij Dusseldorp, vertellen oogetuigen de navolgende bijzonderheden Deze ooggetuigen, vijf Amsterdamsche heeren, passeerden juist toen de aanrijding tusschen beide treinen plaats had, 's avonds omstreeks half elf, per automobiel, komende van Dusseldorp, op weg naar Amsterdam het station Nuis. De eene trein, een personentrein, kwam van MiinchenGladbach, de andere, een goederentrein, kwam uit de richting Keulen. Beide treinen kwamen tegelijk aan langs naar elkandertoeloopende lijnen, welke kort voor het station in hetzelfde spoor overgaan. Door een verkeerd gegeven order van het station Nuis stoomden beide treinen door. De goederentrein drukte van ter zijde den per sonentrein uit het spoor en deed acht van de twaalf wagens, waaruit laatstgenoemde trein bestoad, kantelen, De goederentrein raakte den personen trein juist achter de machine, en de beide treinen schoven toen langs elkaar, waardoor de loopplanken van de voorste wagens werden afgerukt. Toen schijnt de goederentrein met meer kracht in den personentrein te zijn gedrongen, tengevolge waarvan de overige wagens werden omvergeworpen en ge- heel of gedeeltelijk verbrijzeld. Een wagen werd totaal aan splinters geslagen. Gelukkig schijnt juist in dezen wagen niemand te hebben gezeten. Onmiddellijk na het ongeluk werd de vrijwillige brandwter van Nuis gealarmeerd en verschenen de brandweermannen met eenige geneeshetsren uit Nuis ter plaatse. Uit de wrakhoopen werden toen te voorschijn gebracht ongeveer vijftig personen, waarvan een reeds was overleden en vier zeer ernstig waren gewond. Een dezer laatsten, die zijn ruggegraat had gebroken, overleed des nachts. De man die onmiddellijk werd gedood was een infanterist, genaamd Schlosser, de andere die later overleed was een huzaar. In den morgen werd uit een der versplinterde wagens nog te voorschijn gebracht het iijk van een meisje. Onmiddellijk werd met het opruimen van den verbrijzelden trein begonnen. Nadat den geheelen nacht door een paar honderd uit Keulen ontboden werklieden van de centrale werkplaats was ge- arbeid, kon in den ochtend het verkeer worden hervat. Het ongeluk is betrekkelijk nog goed afgeloopen. Als gevolg van het slechte weder was, niettegen- staande het tweede Pinksterdag was, de trein niet vol, terwijl bovendien de meeste passagiers hadden plaats genomen in de voorste rijtuigen, die het minst hebben geleden. Van den goederentrein werd alleen de locomo- tief zwaar beschadigd. De Parijsche millioenenerfenis. De door Humbert opgerichte maatschappij Rente Viagerer" is failliet verklaard. Hierdoor worden 1200 slachtoffers getroffen. Men zoekt iu Spanje en Engelaud naar de ge- vluchte oplichters, tegen wie thans geageerd wordt ter zake van bedriegelijke bankbreuk. Het heet echter, dat zij scheep zijn gegaan naar Argentinie. Aanvankelijk werd geschreven, dat hetgeen door de Humberts is achtergelaten geen waarde had. Dit is eehter onjuist. De schilderijen in hun woning moeten wel 21/s millioen gulden waard zijn. De rechter van instructie Leydet, die het onder zoek leidt, heeft buitengewone maatregelen genomen voor de veiligheid van de stukken. Hij heeft de deur van zijn kabinet doen voorzien van twee grendels en een veiligheidsslot, uit vrees dat ge- crompromitteerde personen zouden beproeven het kabinet binnen te dringen ten einde voor hen kostbare stukken te bemachtigen. Te Lonbny, op de lijn Kiew Poltawa was de pope, de plaatselijke geestelijke, op een locome- tief geklommen, die door den machinist ver- lalen, onbeheerd op den weg stond en waarom- heen zich nieuwsgierigen hadden verzameld. De geestelijke, een oud man, werd deor nieuwsgierig- heid gedreven en was onvoorzichtig genoeg om hier en daar aan de handels te gaan draaien. Plotseling zette de loeomotief zich in beweging en reed weldra met een woeste snelheid voort. Eindelijk bleef de machine weer staan, na tal van stations te zijn doorgesneld, omdat het water was opgeraakt. Toen vond men den armen pope bewusteloos liggen. Hij werd naar een hospitaal gebracht, doch men vreest dat zijn verstand is gekrenkt. De graaf van Egmont dronken op straat gevonden en naar het politiebureau gebracht. Dat klinkt vreemd. Maar het is geen nazaat van onzen graaf van Egmond, die te Londen voor het politiehof gedaagd werd, wegens het zich in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevinden en het zich wan- ordelijk gedragen te dier plaatse, zooals het onge veer in de dagvaarding kan geheeten hebben, De Right Hon. graaf van Egmont is een Schotsch edelman. Hij werd Donderdagavond met eene jonge dame, die evenals zijn geslachtsnaam luidt Perceval heette een lid van de familie waar- schijnlijk beiden zwaar beneveld van den drank, in Piccadilly aangetroffen en ten slotte op het bureau gebracht. Daar trachtte Lina Perceval zich met een zakdoek te worgenzij werd dus ook van poging tot zelfmoord beschuldigd, en dat is geen kleinigheid voor de Engelsche wet. Maar zij verklaarde niet by kennis gehandeld te hebben en werd ten slotte vrij uitgelaten. De graaf was niet verschenen. En de zaak liep af. Een groot deel van de benedenstad te Lissabon is door brand vernield. De brandweer kon het vuur niet meester worden en moest de troepen ter hulp roepen. De schade is zeer aanzienlijk. Men zal zich herinneren, dat er eenige maanden geUden in Bazel een groot in aanbouw zijud huis is ingestort, waarbij zeven werklieden zijn gedood en zes gewond. Dit ongeluk heeft aaaleiding gegeven tot een proces. Bij het onder zoek bleek, dat het huis gebouwd werd volgens het systeem Hennebique, een constructie van uit- sluitend cement en ijzer. Hierbij zijn talrijke verzuimen gepleegd, zoo zijn de stutten wegge- nornen voor het cement droog waseen midden- peiler, die beslist noodzakelijk was, is eenvoudig weggelaten, alles tegen beter weten in, eu met het doel kosten te sparen en spoediger klaar te zijn. De bevolking van Bazel is met recht ver- ontwaardigd, en allerminst voldaan door de ge- riuge straffen, die de rechtbank de schuldigen leeft opgelegd. Zij veroordeelde den leidenden architect tot een maand gevangenisstraf, den ingenieur, die plannen ontwerp tot 100 fr. boete, en twee opzichters werden vrijgesproken. New-York wordt bedreigd met gebrek aan anthraciet tengevolge van de werkstaking in de anthracietdistricten. Er is nog slechts voor een week voorraad. Na dien zal, als er geen ver- andering in de staking komt, steenkool gebrand moeten worden, waardoor de voorschriften op het doen ontstaan van rook in de stad, buiten werking gesteld zullen worden. Men voorspelt, dat de kolenprijzen tot 10 dollar per ton zullen stijgen. De spoorwegen hebben den dienst beperkt, waar door 20,000 beambten zonder werk geraken. Te Atlanta, in de Vereenigde Staten, was een botsing ontstaan tusschen negers en blanken. )e negers namen de wijk in eenige huizen en schoten vandaaruit op hun tegenstanders. Om hen te noodzaken, de huizen te verlaten, stak de politie deze in brand, geholpen door de blanke bevolking. Het vuur tastte echter ook andere huizen aan en een geheel blok brandde af. 4 politieagenten en 3 negers werden gedood, 5 blauken en 1 neger gewond. De rust is thans hersteld. Voor eenigen tijd geleden werd er een nieuw soort almanak in het geheele land gratis verspreid. Deze almanak voorspelde noch de regen, noch het schoone weder, maar hij beloofde aan diegenen die zijne raadgevingen zouden volgen, de gezondheid en de kracht al waren zij door bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, rheumatiek of algemeene zwakle aangetast. Inderdaad deze ziekten komen voort uit de armte en zwakte van het bloed in die almanak werd verteld hoevele genezingen er verkregen worden door het gebruik der Pink Pillen die het bloed hernieuwen en versterken. Deze ge nezingen zijn bevestigd en waargenomen geworden en zij die er aan mochten twijfelen kunnen zich tot de genezene personen om iulichtingen wenden, al de attesten zijn met de adressen voorzien. Het is na deze almanak gelezen te hebben dat de Heer G. B. van Os te Everdingen vertrouwen heeft ge had en de Pink Pillen van Dr Williams gebruikt heeft, hij schijft ons De Heer VAN OS volgens portret. Sedert ik uwe Piuk Pillen gebruikt heb, ben ik veel sterker geworden, mijne krachten zijn van lieverlede terug gekomen, de hartkloppingen zijn veel minder, de oorsuizingen eveneens. De Rink Pillen hebben mij uitstekend geholpen, want mijn toestand was voorheen zeer ernstig. Ik was altijd vermoeid in de beenen en deze vermoeidheid voel ik thans niet meer. Ik raad ze een ieder in mijne omgeving aan en u kunt naar goedvinden met mijn attest, dat in oprechtheid en naar waar- heid door my gegeven wordt, handelen. Al de verschijnselen die de Heer van Os opnoemt, al de ongemakken die hij ondervonden heeft, zijn de kenteekenen der bloedarmoede. Van af het begin dezer ziekte wordt het bloed kleurloos, zijne roode bloedlichaampjes verliezende en daar- door ook zijne kracht. De zieke heeft geen wils- kracht meer, alles staat hem tegen, hij heeft benauwde of liever zwaarmoedige gedachten en de uitputting waarin hij vervalt stellen hem aan de grootste gevaren bloot. Het is slechts een her- nieuwer van het bloed die met succes kan optreden niet alleen tegen de bloedarmoede, maar ook nog tegen de ziekten voortspruitende uit de uitputting van het bloed zooala bleekzucht, neurasthenie, maagaandoeningen, rheumatiek en bij de kinderen beenziekte en de St.-Vitus-dans. Prijs f 1,75 de doosf 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabii.ii, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE LEUNIS, Westkolkstraat. H H H ZEETlJOINGtEN. Van 21 tot en met 22 Mei. S VLAG. NAAM, M'. Van on naar.'Lading 31 22 Eng. 8.8. idem Eng. s.s. Eng. s.s. Deen. a.a. Noor. 9.8. Eng. s.9. idem idem Noor. 9.9. Belg. 9.9. Eng. sch. Noor. 9.s. Eng. 9.9. idem Van 21 Oostsluizen afgeschut Voor Ter Astrologer River Lagan Van Ter Ann Webster V onr Daylesford Helena Peik Cornhili Sea Hound Cuxhaven Van Dagbjorg Handel Amaranth Alma Sea Serpent |Don Keoieni 2580 Antwerpen 2272 (Londen Meaieni I 2241 Londen Kent i 2505 Riga 4-1.35 j idem 3307 idem 2609 Goole 3085 Londen 2141 jGoole Kent 1090 .Goole ledig 2035 Felixstowne macadam 395 LondeH phoaph. 2918 Bleyth ledig 2553 Londen 9tukg. 2658 .Goole I idem stukg. idem I stukg. hoat idem idem kolen atukg. idem De ondergeteckende betuigt zijnen oprechten dank aan F. GOOSSENS en echtgenoote te Axel voor hunne oneerlijke bediening en het ontrouwe waken over zijn goede- ren gedurende de nacht tusschen 5 en 6 Meij. 1. H. SGHEELE, Axel, (Magret). STOPPELDIJK. te Rapenburg op Zondag 25 Mei a. s., des namiddags ten 5 uren. Ondergeteckende, ^n^T^Ti^r hiTr bescb,kbaa'' hebbende, biedt zich d aan tot het verrichten van SCHRIJFWERK. H. A. FARER, Tholensstraat I 93. 0ndergeteekende maakt zijne geachte clientele bekend, dat hij is verhnisd van G h0 naar <ji 7" Vlooswijlistraat (oude smedarij), alwaar hij zijn handel n Dranken, Sigaren, Tabak, enz. hoopt voort 16 Z6tt6D. Aanbevelend, C. N. VAN DIJKE—DE FEIJTER. Ter Neuzen. VAN aldaar, bij de Koepoortstraat. AGEN1 GEIRAAGD te Hoek, wegens vertrek van den heer J. DE ZEEUW. in komt op aan vraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Is den eersten Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. de Wed. VAN LEEUWARDEN, Noordstraat (Schotschen hoek), Ter Neezen, van des voormiddags 10 tot 's na middags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. tot en met 22 Mei werden langs de alhier 34 binneuvaartnigen op- en 33 door de Westsl. 8 op- en 9 afgeschut. VAN TER NEUZEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2