A 1 g e a 6 3 n Kieuws* en Advsrtentioblad t o o r Sseuwsch-VUandere 4228. Donderdag 22 Mei 1902. QIMIBHTIBA AD. HIND NEW 1 T. Engeland en de Z.-A. Repnbliek. ERNE ARME VERV0LGDE. 42® Jaargang. Binnenland. Inzending van. advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave FEUILLETON. A. B O N N E M E N T: Per dne maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per post: Voor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82*. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Bneven- bushouders. C01IB1 A D v E a T I 7 fc N Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regei meer f 0,10 Bij directe opgaaf van drismaal plaatsing derxelfde advertenti* wordt de prjjf slechts tweemaal berekend. Grootere Tetters worden naar plaatsrnimte berekend Bit UI«d re»th.j»: WoeandaK- en VrtjdagavonA, op Feertdegep, bij de Urn,* 1». J V*1» De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN aiaakt bekend, dat Openbare Vergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen ■•onderdag den 33 Wei 1«02, des voormiddags te 10 ure. Ter Neuzen, den 17 Mei 1902. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester en Wethonders van TER NEUZEN, <»elet op artikel 8 der hinderwet, doen te weten, dat vergunning is verleend aan JAN REINIER HENDRIK I)E SMIDT, broodbakker enz., wonende te Ter Neuzen en zijne rechtverkrijgenden tot bet plaatsen eener electrisclie ■iiotor, in zijne tegenwoordige bakkerij, staande in de Bakkerijstraat wijk C 24, kadastraal sectie C 2268, ten einde de daar aanwezige kneed- en snijmachines in werking te brenger,. Ter Nenzen, 17 Mei 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. zal baren, en het is doelloos, op dit oogenblik waarschijnlijkheidsberekingen te rnaken. Van verscbillende gevechten is bericht ingekomen. Bij het reeds verinelde gevecht op 6 Mei, tusschen Boeren en Zoeloes, zijn, naar uit Vrijheid bericht wordt, 69 Boeren gedood, terwijl de inlanders 40 doaden en 45 gewonden kragen. Bij eendrijfjacht langs deblokhuizenlijnBetsjoeana- land zijn 400 Boeren gevangen genomen, onder wie 100 rebellen, en ten slotte blijkt uit de ver- lieslijst, dat 3 man van de Imperial Yeonmaury zijn gesueuveld, 4 gewond en 17 gevangen ge nomen zijn te Vleiplaats, op 12 Mei. Douderdag en Vrijdag kebben de Boerenafge- vaardigden te Vereeuiging langdurig beraadslaagd, Zij zijn, naar uit Pretoria aan de Times" wordt gemeld, 160 in getal en alien bekende personen. „Wat ook het resultaat zij van de beraadslagingen der Boeren", zegt dit bericht, ,/het einde van den oorlog is in ieder geval niet meer ver af. De bijeenkomst te Vereeniging zal waarschijnlijk gevolgd worden door overgaveu in massa op ver- schillende pnnten van het oorlogsterrein." En een zoo groot aantal manschappen zal aldus beschik- baar komen, zoo is de redeneering, dat Engeland elk nog niet onderworpen district op zijn beurt met troepea overstroomen kan. Geheel tegenovergesteld aan deze optimislische opvatting van den toestand, is een ander bericht, ook uit Pretoria, aan hetzelfde blad waarin op den bekenden grappig-snoevenden toon van den aan grootheidswaanzin laboreerenden P.ngelschman wordt verklaard, dat „de meerderheid der Boeren afgevaardigden toonen, g^en besef te hebben van hun verplichtingen tegenover Engeland in de tegeuwoordige omstaudigheden. Integendeel schijnt hun houding er op te wijzen, dat zij zullen stemmen voor voorzettiug der vijandehjkheden. Conclusiemen weet ook te Pretoria er niemendal van, wat de Vereeniging-confereutie 41> Eens zal bij vernemeu, dat zijn veroordee ling eeu gevolg was van uw verraad, en hij zal eeu meedoogenlooze vijand zijn. Hij is slim en listig, en als hij de geheele waarheid ontdekt Hoe kan hij dat? Hoe kon deze vrouw dalP Gij zegt, dat ik zeer veel gelijk op Percey Grey Gij zijt zijn evenbeeld. En toch heeft deze vrouw, zijn echtgenoote het masker epgelicht. Veronderstel, dat wij haar toelieten hare nasporingen voort te zetten en dat ik werd ontmaskerd als Earle Townsend, de valsche erfgenaam van het vermogen van Samuel Townsend Maar dit mag niet gebeuren. Zeer juistmaar als de oogen der liefde door het masker konden heenzien, zal dan niet de nog dieper ziende blik van den haat alles ontdekkeu? En zijn wij eenmaal ontmaskerd, dan wacht ons de gevangenis. Toen wij uit Chicago vluchtten, en ons uitgaven voor Grey en echtgenoote, heb ik u getrouwd. Ik deelde met u de gevaren en voordeeleu van dit waagstuk. Percey Grey verdween. En gij naamt zijn plaats in Men hield mtj voor den waren erfgenaam. Ik werd in het bezit gesleld van dit huis maar thans, nu binnen een maand ook zijn groot ver mogen mij in gereed geld zal worden ter hand gesteld, dreigt ons een groot gevaar. Hoe weten wij of deze vrouw vrieuden heeft, die haar wachten De Minister van Biunenlandsche Zaken, gelet op de mededeeling van het bestuur der Rijks- verzekeringsbank, dat vele werkgevers nog geen aangifte hebben gedaan van de door hen uitgeoefende verzekeringsplichtige bedrijven; brengt in de Stct. (n°. 115) die werkgevers het navol- gende in herinnering Ten aanzien van de verzekeringsplichtige onder- ncmir.gen, waarin het bedrijf voor of op den 16den Mei 1902 is aangevangen, eindigt de ter- mijn, waarbinnen de aangifte moet geschieden, den 31sten Mei 1902. Ten aanzien van de ver zekeringsplichtige ondernemingen, waarin het be drijf na den 16den Mei is aangevangen, moet de aangifte geschieden binnen 14 dagen, te rekenen van den dag, waarop het bedrijf is aangevangen. Ingevolge de artikelen 32 en 34 der Ongeval- lenwet 1901, moet de aangifte in duplo geschieden ten kantore der posterijen, binnen welks kring de werkgever zijne woonplaats heeft, of indien deze bier te lande geene woonplaats heeft, ten kantore der posterijen te Amsterdam. De aangifte geschiedt door de inlevering van door den werkgever ingevulde formulieren. Deze formulieren zijn ten kantore der posterijen kosteloos verkrijgbaar. Bij elk dubbel formulier wordt eene lijst afgegeven, waarop de verzeke ringsplichtige bedrijven zijn vermeld. Ook de werkgevers, die hunne werklieden reedx verzekerd hebben of die wenschen zelven het risico te dragen der verzekering of dit risico over te dragen aan eene verzekeringsmaatsGhappij of vereeniging, zijn tot aangifte verplicht. Zij die hunne verplichting tot aangifte niet of niet tijdig nakomen, zullen strafbaar zijn volgens de wet. ja zelfs of Bryce Williard, brandendvanwraakzucht, met haar in verbond is getreden Blanche zag somber voor zichtoch scheen zij een vast besluit genomen te hebben. Dat is niet waarschijnlijk wij zullen naar omstandigheden te werk gaan. Mocht Williard ons lastig vallen dan moeten wij met hem han- delen als met dezen eersten vijand, die ons iu den weg treedt hem onschadelijk maken. De wreede gevoelloosheid dezer vrouw deed haar medeplichtige huiveren. Kom, ging zjj voort, deze vrouw moet van hier verdwijuen. Waarheen P Zooals wij reeds afspraken, in het laborato- rinm. Wat beeft ge Wees nu niet laf. Als wij de rol, die wij zoolang gespeeld hebben, nog slechts enkele weken kunnen volhouden, zullen wij, als het noodig is, kunnen vluchtea met het fortuin, dat wij met zooveel moeite zijn machtig geworden. Hare woorden schenen hem te bezielen met nieuwe geestkracht en nieuwen moed. Wat beteekent een leven meer of minder, mompelde hij doch e6n ding vergeet gij. En dat is De dierstboden weten, dat die vrouw hier is. Welnu Zij zullen opletten of zij weer vertrekt. Ik ken hun nieuwsgierigen aard, en als wij haar nu, volgens ons plan, laten verdwijnen, zullen zij achterdocht krijgen. Laat dit aan mij over. Nu knielde Blanche naast de bewustelooze Myrtle neder en nam haar hoed en sjaal af. TER NEUZEN, 21 Mei 1902. In de op Donderdag a. s., des voormiddags 10 uren, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Ingekomen stukken aaubieding gemeente- verslag over 1901 voorstel tot wijziging gemeente- begrooling dienst 1901; idem tot af- en over- schrijving idem idemidem tot het beschikken over den post voor onvoorziene uitgaven dienst 1901 behandeling reclames hoofdelijken omalag idem reclames schoolgeldidem idem hondenbe- lastingvaststelling van het 1® suppleioir kohier van schoolgeld dienst 1902 vaststelliDg van het kohier op den hoofdelijken omslag dienst 1902. Aan het gebouw van het Pro?. Bestuur te Middelburg werd heden aaubexteed 1°. De voorziening der boordea van het kanaal van Ter Neuzeu. (Raming f 15,000). Hiervoor werd het laagst ingeschreven door den heer G. J. Balkenstein te Ter Neuzen voor 14,200. 2°. De verlengiDg van drie vakken keibe- strating op de dijken van het kanaal van Ter Neuzen, onder de gemeente Ter Nenzen. (Raming 7000). Hiervoor werd het laagst ingeschreven door den heer A. Tholens Dingz. te Ter Neuzen voor 5148. 8°. Het bouwen van een basaltmnur langs het noordelijk boord van den Oostelijken kanaalarm te Ter Neuzen. (Raming f 14,000). Hiervoor werd het laagst ingeschreven door den heer J. Lindenbergh Cz. te Wemeldinge voor 13,830. Bij bet dezer dagen te Middelburg gehou- den examen voor raeier der dranken zijn o. m. geslaagd de volgende kommiezen bij 's rijks be- lastingenF. Beun te Breskens, P. Bauwens te Oostburg, gedetacheerd te Sluis, A. L. Hamelijnck te Sas van Gent, W. Jansen te Hontenisse, G. Kuiper te Hulst, W. Leeuwenburgh te Sas van Gent en H. Post te Zuiddorpe. De kommies J. Boslooper te Sas van Gent, is met ingang van 31 dezer verplaatst naar Vlaar- dingen. Op het zuider-zendingsfeest, dat dit jaar op 9 Juli in het Liesbosch bij Breda zal worden gehouden, zullen als sprekers optreden de heeren Rudslph van Leiden, van Gheel Gildemeester en Cramer van 's Graveuhage, Zegers van Heemstede, de Voogd van St Annaland, Van Heest van Dord recht en Binnema ve.n Tilburg. Axel, 20 Mei. Heden werd alhier door bur gemeester en wethouders aanbesteed het vervoer van 50 Ms. grint van de Axelsche Sassing naar den Graaf-Jansdijk. Ingeschreven werd door: L. Wiemes voor ^0,40, C. van Oosten voor f 0,36, J. Naeije voor 0,34, L. Faas voor 0,26, J. van Lange- velde voor f 0,26 en door F. van Cadsand voor 0,25, alles per M3. Alle inschrijvers wonen te Axel. Aan den laagsteninschrijveris het vervoer gegund. Naar men verneemt worden alhier pogingen aangewend tot het stichten eener R. C. school. Philippine. Zaterdagvoormiddag tusschen 10 en 11 ure werd het vaartuig P. I. 65 van den mosselhandelaar A. Arbroscheer, terwijl het zeilen- de geladen met mosselen naar Philippine terug- keerde even voor Hansweert door een hevfgen wind overvalleu, zoodat de mast brak en deze met al wat er aan was, naar beueden stortte gelukkig hadden de schipper met zijne knechts tegenwoordigheid van geest genoeg bijtijds op zij te springen, zoodat niemand eenig letsel heeft bekomen. Nog denzelfden avond is het vaartnig door een stoomboot in onze haven gesleept. Koewacht. In den laatsten tijd wordt van hier uit naar Belgie weer een levendige smokkel- handel in vee gedreven. Geen avond gaat er voorbij, of prachtige melkkoeien trekken frauduleus over de grenzen. Ook hadden in de iaatste dagen in de Belgische grensgezmeenten nog al eens ont- moetingeu plaats tusschen veesmokkelaars en douanen. Voor een veertien dagen werden in de nabijheid van Wachtebeke een vijftal koeien in beslag genomen en verleden week verloren de smokkelaars weer een koe onder Moerbeke en ook een onder Stekene. In den nacht van Zondag op Maandag (vele smokkelaars kijken naar geen feestdagen) werden in de nabijheid ^dezer gemeente een paar manne», die een prachtige Hollandsche koe geleiden, door Belgische beambten achtervolgd. De smokkelaars moesten ten slotte de koe achterlateu, die door de ambtenaren in beslag werd genomen en naar St. Nicolaas vervoerd. Het prachtige dier trok zeer de aandacht der Belgische landbouwers uit de dorpen, waar men doortrok. De koe had zeker een 250 a 300 gekost en zal nu ten voordeele van den Belgischen Staat worden ver- kocht. Zij zette den hoed op, deed de voile voor, en sloeg de sjaal om. Toen verborg zij een kleine capuchon van haarzelve onder de sjsal ea zeide Ik ben gereed. Gij moet mij uitlatea, dan kom ik na een korte poos heimelijk terug. Door deze vermomming zullen de dienstboden in den wsan geraken, dat onze bezoekster is heengegaan. Dit bleek een zeer voorzichtige voorzorgsmaat- regel te zijn, want toen de gewaande Percey Grey da vermonde Blanche maar de deur geleidde, wer den zij door een paar nieuwsgierigs oogen van een der dienstboden nagegluurd. Toen keerde Earle Townsend naar de bibilio- theek terug, deed de deur weder op slot en ging naar een alkoof, waar hij een gordijn op zijde schoof, waarachter een kleine deur in den muur was verborgen. Deze ontsloot hij, nam een klein lampje, dat hij aanstak en trad een nauwe donkere gang binnen. Deze leidde naar een klein aaubouwsel aan de achterzijde van het heerenhuis de vorige eigenaar, de heer Samuel Townsend, die voor tijdverdrijf veel aan scheikunde deed, had het laten maken, om er proeven te nemeu en onderzoekingen te doen. De gang liep uit op een andere deur, die hij eveneens ontsloot, toen zette hij in het vrij ruime vertrek het lampje neder, en ging weer terug naar de bibliotheek. De bovenste kamer van het laboratorium heeft slechts £en venster, voorzien van ijzeren staven, en een zeer sterke dear, mompelde hij. Daar zal ik haar opsluiten, totdat wij kunnen besluiten, wat ons te doen staat. Met deze woorden nam hij de arme, bewuste looze Myrtle in zijn armen, en droeg haar snel de gang door naar het laboratorium, dat haar ge vangenis of haar graf zou worden, iets waarover de wreede en gevoellooze Blanche Vansant naar willekeur en naar een gril van het oogenblik zoa beslissen. XXI Blanche Vansant, de stoutmoedige avontnrierster, de vrouw en medeplichtige van Earle Townsend, die zich uitgaf voor Percey Grey speelde ook than* haar valsche rol onberispelijk. Toen zij de hooge stoep van het heerenhuis afliep, was zij in houding en gang het volmaakte evenbeeld der ongelukkige Myrtle. Allerlei tegenstrijdigegewaarwordingen bestorra- den haar terwijl zij nadacht over hetgeen er dezen avond voorvieltoch was zij meer dan ooit besloten, voor niets terug te deinzen om haar doel te bereiken. Zij was jaloersch op Myrtle Blake en toch had zq medegewerkt om den man dien zij beiden liefhadden, te doen verdwijnen, zelfs al zou hem dit ook het leven hebben moeten kosten. Zij vreesde Myrtle, als zij bedacht, dat een enkel woord uit haren mond, betreffende Earle Townsend, hare schoone plauuen plotseling zou kunnen vernietigen. Zij moet sterven! mompelde zij eindelijk op beslisteu toon. Ik zal, als ik nog wat verder van huis ben verwijderd, mij van die armzalige vodden ontdoen en dan naar Earle Townsend terugkeeren. Hij moet zonder verder dralen, die gevaarlijke vijandin uit den weg mimen. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1