Ter Neuzensche Courant. Zaterdag 10 Mei 1903. 42® Jaargaiig. PUBLICATIB. Landbouwberichten. EF.NE ARME VERVOLGDE. No. 4224. BXi A-'-P. ««egraf1scha berichtem. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbanb te Middelburg. FEUILLETON. Kantongerecht te Ter Neuzen. 37) Burgemeester en Wethoaders van TER NEUZEN; Gezien eene kennisgeving van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie; brengen ter kennis van de tuinbouwende bevolking dezer gemeente, dat den heer N. NOBEL, Rijkstuinbmiwleeraar, als standplaata is aangewezen, de gemeente Teteringen. Ter Neuzen, 9 Mei 1902. Burgemeester en MTelhouders voornoemd, J. A. P. GEILL, BurgemeeAST. J. L. OOSTERHOFF.Secrt.aris. i TER NEUZEN, 9 Mei 1902. Bij den gisteren gehouden prijskamp op het biljard in het hotel ffLa Pomme" bij den heer B. P. de BoijV. d. Voorde, waaraan door 28 spelers werd deelgenomen, was de uitslag als volgt 1« prijs J. F. de Cooker en F. Reijkaert van Ter Neuzen2® prijsJac. Geelhoedt van Zaamslag en C. Vermast van Axel 3e prijs H. de Cooker en K. Hamelink ,van Ter Neuzen 4® prijs: J. D. Thielman en R. Vermast van Ter Neuzen. Hedenmorgen lagen twee Belgische z. g. knodsen aan het wrak der Maggie Macuair," waarvan de equipage zich op het wrak bezig hield. Aangezien reeds voor eenigen tijd een en ander van het wrak was ontvreemd, begaf de inspecteur van politic met twee agenten zich in een sloep daarheeu, en constateerde, langs zij der scheepjes gekomen, dat de bemanning daarvan stukken ijzer, die op het wrak met daarvoor mee- gebrachte werktuigen waren losgebroken, in de scheepjes waren overgebracht. Hij arresteerde de bemanning, nam het ijzer in beslag en leidde de arrestanten, nadat zij met hunne scheepjes in de haven alhier waren aan- gekomen, voor den burgemeester. Na verhoor werd proces-verbaal opgemaakt en de arrestanten in Yrijheid geateld. Kapellebrug, 7 Mei. Reden was het feest in onze buurt. Het was n. 1. 50 jaren geleden, dat een jong paartje in het huwelijk getreden was. Deze menschen, nu twee krasse oudjes, werd door de buurtgenooten en talrijke belang- stellenden, zoowel van bianen als buiten de gemeente, een feestdag geschonken. 'sOchtends werdeu de jubilarissen, begeleid door de feestcommissie en eeue kleine eerewacht te paard, naar de kerk gereden, alwaar de ZeerEerw. beer Pastoor eene p'echtige mis aan God opdroeg, liet Loo, 9 Mei. Ochtendbulletin. Ook hedennacht werd door H. M. de Koningin rustig doorgebracht. TemperatuursverhefEitigen blijveu uit. De voedselopname is voldoende. De toe- stand mag bepaald bevredigend genoemd worden. Middagbulletin. De gunstige toestand van Hare Majesteit de Koningin blijft tot op dit oogenblik aanhouden. '8 Gravenhage, 9 Mei. H. M. de Koningin beeft hedeu wedcrom besluiten geteekend. Middelburg, 9 Mei. De stoomtram Vlissingen— Middelburg is hedenmorgen uabij Souburg ge- derailleerd. De locomotief zit dwars in de sloot nevens de tramlijn. De conducteur is licht ge- kwetstandere ongelukken kwamen niet voor. De dienst op Middelburg was daardoor den ge- heelen da; De rechtbank heefl in hare zittiug van 9 Mei de volgende vonnissen uitgesproken P. F. d. D., oud 17 j, werkman te Axel, is wegens mishandeliug veroordeeld tot 14 dagen 1°. J. v. H., oud 16 j., dienstknecht te Honte- nisse, 2°. A. G. V., oud 16 j., dienstknecht te Bosch- kapelle, zijn wegens feitelijke aanranding der eer- baarheid ieder veroordeeld tot 3 maanden gevaug. P. B., oud 29 j., polderwerker te Graauw, verblijvende te Ter Neuzen, is wegens huisvrede- breuk en eenvoudige beleediging veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. Bij bevelschrift der Arrondissements-recht- bank te Middelburg zijn naar de openbare terecht- zitting dier rechtbank verwezen 1°. J. F. B. v. E., oud 30 j., meubelmaker, geboren te Hooge en Lage Zwaluwe, wonende te Rotterdam 2". P. Z., oud 28 j., arbeidar, ge boren te Ovezande, wonende te Rotterdam 3°. C. H. V., oud 83 j., reiziger in potlooden, ge boren te Norg, zonder vaste woonplaats, alien gedetineerd te Middelburg, ter zake van de dief- stallen en poging daartoe door middel van braak in den avond van 26 Januari 1902 en in dsn nacht van 26 op 27 dier maand te Ovezande, Kwadendamme en 's Gravenpolder. Aan den 1" beklaagde is ambtshalve als ver- dediger toegevoegd Mr. J. de Witt HamerJ.Gz., advocaat te Goes, aan den 2" Mr. J. A. Heijse, advocaat te Middelburg en aan den 3" Mr. A. A. de Veer Gz., advocaat aldaar. Te laat om nog opgenomen te worden in ons nommer van 8 dezer, had 11. Woensdag de Na de mis werden eenige ververschingen gebruikt def zaflk t Ch y 19 i toen ffiiic het naar hnis, waar alles op guile r> - o Lc.Vht en het feest den sanschen I en J. V., 25 j., schippers te Bouchaute in Belgie, bcklaagd van meineed, nadat zij reeds tegen en w wijze was ingericht en het feest den ganschen dag werd voortgezet. 'sAvonds bracht het fanfaregezelschap „Op- waarts" den feestvierenden eeue serenade. Mogen A. Zeegers en echtgeuoote nog vele jaren gelukkig samenwonen. Pauluspolder. Naar aauleiding van een be- richt, voorkomende in de Ter Neuzensche Courant van Zaterdag jl., betreffende het herdeuken van het 25jarig hoofd der school zijn van den beer P. H. Keiser alhier in Sept. a. s., hebben wij ons om inlichtingeu tot den betrokken persoon gewend en daar veruomen, dat hij geen sympathie- betuigingen als anderszins weuscht en dien dag onopgemerkt voor de buiteuwereld hoopt te laten voorbijgaan. Aau deze stellige verklaringen zal zeker de noodige aandacht warden geschonken. Zaterdag 11. waren gedagvaard. Niettegenstaande zij konden vermoeden, dat zij zouden worden ge- arresteerd, verschenen zij, zeker overtuigd van hun onschuld, ter zitting van Zaterdag 3 dezer, met het gevolg dat zij tot de behandeling hunner zaak op 11. Woensdag in verzekerde bewaring werden gehouden. Voor de beklaagden traden als verdedigers op de heeren Mrs. Jhr. J. A. Schorer en J. J. Heijse, advocaten te Middelburg. Na verhoor van getuigeu en beklaagden werden beide beklaagden, overeenkomstig de vordering vau het Openbaar Ministerie, vrijgesproken, met bevel tot oumiddellijke invrijheidstelling. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak van G. H. Grachten, oud 29 jaar, vroeger politie-agent te Mt-ppel, die 7 April j.l. door de rechtbank te Assen is veroordeeld tot 5 jaren gevangeuisstraf, wegens doodslag en het wegvoeren van het lijk van een kind, met het oogmerk om het overlijden of de geboorte te verhelen. Het Hof h-eft het vonnis vernietigd, den beklaagde schuldig verklaard aan moord met voorbedachten rade en hem veroordeeld tot 10 jaren gevangenisstraf T Zitting van Vrijdag 9 Mei 1902. Veroordeeld zijnG. M. S., J. R., beiden zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake ran rtraatschenderij ieder tot eene boete van f 3, subsidair 2 dagen hechtenis voor elke boete. J. v. IJ., D. O., beiden zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. I. H.. veldarbeider te Zaamslag, ter zake van overtreding der Leerpliehtwettot eene boete van 1, snbs. 1 dag hecht. G. v. d. B., winkelier te Philippine, ter zake van over treding der IJkwettot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. E. d. B., knopman te Maldeghem, ter zake als voren tot 2 boeten van f 1, snbs. 1 dag hecht. voor elke boete, met verbeurdverklaring der gewichten. C. d. R., J RJ- R zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van spoorwegovertredingieder tot eene boete van 1, subs 1 dag hecht. voor elke boete. J. R., J. R, zonder beroep to Ter Neazen, ter zaki als voren driemaal gepleegdieder tot 3 boeten van f 1, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. C. S., commissionair te Axel, D J., R. H., L. B. v. H., werklieden te Ter Nenzen, F. E., werkman, A. J. H., timmerman te Boschkappelle, ter zake van het zonder recht loopen over een anders grond ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. J. D., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren; tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. P. d. J., metselaar, L. D., timmerman, F. D., landbouwer, alien te Axel, J d. M., landbouwer te Zaamslag, ter zake het rijden op een rijwiel zonder licht; ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. M. H., T. C. H., I. S. H., zonder beroep, alien te Ter Nenzen, ter zake van het verwekken van rumoer waardoor de naclitrust kan worden verstoord ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. I. v. L., bootwerker, ter zake als voren, tweemaal gepleegd; tot 2 boeten elk van 1, snbs. 1 dag lieoht. voor elke boete. I. P. E., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van scbelpvisch tot eene boete van f 1 suba. 1 dag hecht. P. v., visscher te Ter Neuzen, ter zake als voren, twee maal gepleegd; tot 2 boeten van F 2. suba. 2 dagen hecht. voor elke boete. I. L. D., visscher te Ter Nenzen, ter zake als voren, 3 maal gepleegd tot 3 boeten van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. I. d. L., arbeider te Axel, F. D., F. S. S., zonder beroep te Ter Neazen, ter zake van het bevisschen der Schelde zonder consentieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. voor elko boete. I. P., arbeider te Zaamslag, ter zake van het rapen van schelpdierentot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. D. S., landbouwer, A. arbeider te Zaamslag, H. H., gep. O.-I. militair, I L., slager te Ter Neuzen, I. B. D., I C. d. F., bootwerkers. J. d. R., zonder beroep, alien te Ter Neuzen, ter zake als vorenieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. M. d. F., landbouwersknecht, I. I. v. M., I. C. d. F., bootwerkers, A. F. A., timmerman, A. M., D. H., polder- workers, alien te Ter Neuzen, I. N. R., zonder woonplaats, A J. d. P., schilder te Charleroi, F. N., landbouwer te Assenede, A. N. schrijnwerker te Gent, A. B BN. C„ matrozen te Withatable, ter zake van openbare dronkenschap ieder tot eene boete van 2, subs. S dagen hecht. voor elke boete. P. J. It., winkelier te Ter Neuzen, ter zake als voren; tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. G. K., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. E. D., koopman te Assenede tStaakje), ter zake van openbare dronkenschap bij eerste herbaling tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. YrijKeitproken J. S., landbonwerszoon te Hoek, ter zake van overtreding der jachtwet. Ontslagen van reclatavervolging t J. M. T., tluismeester te Ter Neuzen, ter zake van het zonder verlof van het bevoegd gezag, eenigen openbaren landweg rersperren. Thans is verschenen het programma van de algemeene vergadering der Maatschappij tot bevor- dering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, te houden te Zierikzee op Donderdag den 26 Juni a. s., eu tevens van de Tentoonstelling van paarden, rundvee, schapen, varkens euz., te houden op Zou het mogelijk zijn, dat hij mij bedroog dat deze vrouw een plaats heeft veroverd in zijn hart? prevelde Myrtle hevig ontroerd, terwijl haar oogen fonkelden van het vuur der ijverzucht en zij zich plotseling haars vaders wraakzuchtige en bittere woorden herinnerde. Neen, neen Gij wenscht den heer Grey te spreken Een wellnidende stem had een einde gemaakt aan haar alleenspraak. Zij zag om en ontstelde. Vodr haar, in zware zij de gekleed, rijk getooid met diamanten, slond het orgineel van het portret op den schoorsteenmantel Blanche VaDsant Het hart scheen haar stil te staan, bij de ge- dachte, dat die trotsche vrouw in dit huis geen dienstbode of ondergeschikte kon zijn. Toch wist zij zich nog te beheerschen en stamelde Ja, ik wilde hem spreken over een zaak van het grootste gewicht. Hij zal vooreerst nog niet thuis komen. Kuut gij mij het doel van uwe komst niet mede- deelen Ik ben mevrouw Grey. Myrtle slaakte een schellen kreet. Gij zijt mevrouw Grey 1 zeide zij toen, op heeschen toon, terwijl zij in hevige opgewon- heid nader trad, en Blanche ontsteld terugweek. Ja, mevrouwen ik begrijp evenmin het doel van uw komst als uw zonderling gedrag jegens mij. De gedachte aau de mogelijke laaghartigheid van den man, dien zij liefhad, en het grievend en smartelijk gevoel van het leed en onrecht haar aangedaan, schenen thans bij Myrtle Blake een plotselingen ommekeer teweeg te brengen. Zij rukte haar voile af en stond met saamge- knepen handeu vdor de gebiedster van dit vorstelijk heereuhuis. Het is gelogenriep zij, ik ben Percey Grey's wettige vrouw Met een kreet van angst en ontsteltenis wankelde Blanche Vansaut naar een stoel. Genadige hemelstamelde zij met bleeke lippen het is Myrtle Blake Cinderella XVIII. Huiverend en als vernietigd zat Blanche de jonge vrouw, die vdor haar stond, eenige oogen- blikken aan te staren. Dit groot en onverwacht gevaar, dat al hunne weloverlegde planueu plotseling dreigde te doen mislukkeu, deed haar een korte poos hare tegen- woordigheid van geest verliezen. Slechts zeer langzaam scheen zij hare zelfbe- heersching te herwiunen. Haar oog viel op de dunue versleten kleeding harer bezoekster, op de bleekheid en de lijdende trekken van dat gelaat dat zij zoo plotseling en onverwacht voor haar had ontsluierd. Op die trekken, gewoonlijk zoo zacht en be- schroomd, lag thans de vastberadendheid en moed eener getergde ziel, die in opstand kwam tegen het noodlot. Myrtle's strenge verwijtende blik wendde zich geen oogenblik van haar af. Maar zij sprak geen woord. In die oogenblikken vau hevige ont- roering was het alsof zij droomde. Als een blikseinstraal scheen in hare ziel het onherroepelijk besluit te zijn opgekomen om den strijd aan te binden voor haar rechten, om tegen- over deze listige intrigante hare aauspraken te handhaven, al moeht Percey ook zoo laaghartig en wreed zijn, als haar dit op het oogenblik toescheen. Naarmate Blanche zich van haar verbaziug en schrik begon te herstelleu, kregen list en ge- slepenheid bij haar weder de overhand. Met buiteugewone krachtsinapanuing dwong zij zichzelf tot kalmte en herkreeg weldra weder hare gewone itoutmoedigheid. Slechts 6eu misstap en wij zijn verloren pre velde zei ouhoorbaar, toen sprong zij op, zoo plotseling, dat Myrtle er van schrikte, wierp een blik vol innige minachting op hare bezoekster en liep naar de deur van de bibliotheek. Mevrouw, gij gaat dus heen, na al hetgeen ik u heb gezegd begon Myrtle. Ja, luidde het trotsche antwoord, op bijna sissenden toon, om de dienstboden te roepen, die u buiten de deur znllen zetten Gij zondt het durven wagen, mij Ik durf alles tegenover een indringster. Ik ben geen indringster. Blijf bier, riep Myrtle, op een toon, trillende van innige ver- ontwaardiging. Indien gij wenscht te vernemen Ik verlang niets meer te hooren, luidde het op ijskouden toon. Gij zijt niet de eerste, die door brutalen laster geld tracht af te persen, Ga heen, als gij verstandig wilt zijn, of ik zal n door de politic laten verwijderen. Blijf hier, en houd u voor gewaarschnwd Vrijdag den 27 Juni a. s. door de Afd. Zierikzee van bovengenoemde Maatschappij. De trntoon- stelling zal gehouden*worden op een weide van mej. de wed. L. ten Haaf aan den Grachtwrg aldaar. Uit dat programma blijkt, dat Woensdagavond den 25 Juni, het boofdbestuur vergadert Donderdag deu 26 Juniin de concertzaal ten half tien uur de algemeene vergadering zal ge houden worden. Op deze vergadering zullen de volgende onder- werpen besproken worden Uienteelt voor de Londensche markt, in te leiden door een lid van de Kamer van Koophandel te Londen oorzaken van de sterfte van de roode klaver in het voorjaar, in te leiden door den heer M. Kostense te Kruiningen hoe kan de controle op het melkvee het best worden bevorderd in te leiden door den heer L. J. M. Koert, zuivelconsulent des namiddags ten den uur zal er een rijtoer zijn, aangebodeo door de leden der Afd. Zierikzee aan hunne mede-leden buiten de Afd. woouachtig aan de ledee van het Landtiuishoudkundig Congres. Kaarten hiervoor zijn vodr den aanvang der algemeene vergadering verkrijgbaar bij den secretaris der afdeeling, den heer M. C. Mulock Houwer des namiddags ten half zes uur Gemeenschap- pelijke maaltijd in het ^Hotel van Oppen" des avoncL ten acht uurconcert in het lokaal Parklust met omliggend terrein, door de staf- muziek van het 3® reg. iDfanterie te Bergen-op- Zoom, onder leiding van den heer Alphonse Barbe Vrijdag den 27 Junide tentoonstelling van paarden, rundvee, schapen, varkens, pluimvee en werktuigen zal gehouden worden, van des voor- middags 9 uur tot des namiddags 4 uur des namiddags van 24 uur muziekuitvoering op het tentoonstellingsterrein door het muziekkorps der dd. schutterij te Middelburg, onder leiding van den luit.-kapelm. Jan Morks des avonds ten acht uur in het lokaal Parklust met omliggend terreinconcert door hetzelfde muziekkorps. De Belgische Kamer heeft met algemeene stemmen het wetsontwerp ter bekrachtiging van de suikerconventie aangenomen. Geen huisdier heeft zooveel last van tand- ziekten als paarden. Dat is lang niet genoeg bekend, en toch, hoe erg kan een enkele zieke taud, of hij hoi, gespleten of afgebrokkeld is, een ongunstigen invloed uitoefenen op het welzijn van een paard. Gait een paard in voedingstoestand en tengevolge daarvan ook in zijn werkkracht achteruit, dan moet men beginnen met het bij 't eten nauwkeurig waar te nemen, en daarna zijn tanden grondig onderzoeken. Paarden, wier gebit niet in orde is, vallen gewoonlijk gretig op 't voedsel aan, spoedig echter houden ze 't hoofd scheef, kauwen maar met een kant, loopen van pijn van de kribbe weg, en laten niet zelden het reeds opgenomen voedsel weer uit den mond vallen. Het grootste deel van 't opgenomen voedsel vindt men, zooals men gemakkelijk kan onderzoeken, onverteerd in den rnest terug. Gespleten of af- gebrokkelde tanden kan men meest zonder veearts met hulp van een handigen smid verwijderen, heeft men echter met holle tanden te doen, die reeds in den wortel rot zijn, of misschien zelfs al een fistel hebben doen ontstaan, dau doet men beter den raad van eenen kundigeu veearts in te roepen. Men schrijft van de Belgische grenzen aan het Nieuws Het volgende jaar is voor de Belgische land- beuwers, doch vooral voor de grensbewoners, een gewichtig jaar. Met 1 Januari 1903 vervallen alle oude handelsverdragen met de aangrenzende landen, en daardoor is de Belgische regeeriug in staat iu den uit- en invoer van vele laudbouw- artikelen wijziging te brengen. In de grensstreken heeft men vooral het oog gevestigd op den iu riep Myrtle dreigeud en opgewonden. Ik ben geen indringster. Ik ben de vrouw van Percey Grey. Uw veinzerij is tevergeefs, want gij rent mij gij, Blanche Vansant, gij die mijn vader h«bt bedrogen en bestolen op het oogenblik toen gij dacht dat hij stervende was. Ah, thans ver- bleekt gij, mevrouw Uw misdaad is bekend. De wraak is nabij Waag het, mij uit dit huis te verjagen v6or ik mijn echtgenoot heb gesproken, den man, dien gij den uwe noemt, dan zult gij zien, wat een vrouw kan doen, die tot vertwijfeliug is gebracht Blanche bleef staan. Of gij zijt een brutale indringster, of gij zijt krankzinnig zeide zij, met geveinsde verbazing. Ik ben noch het een noch het ander, maar een verongelijkte, mishandelde vrouw, die vast besloten is hare aauspraken te doen gelden nog te meer, mevrouw nu men mij door list en geweld wil be- rooven van mijn goeden naam en van den man, dien ik liefheb. Er ligt een geheimzinnige sluier over dit huis eu zijn bewoners, en dien sluier wensch ik op te lichten. Al beweert gij, dat gij daarvan niets weet, en dat ik u onbekend ben, de woorden van ontsteltenis, die uwen mond ontsnapten, toen ik plotseling mijn sluier wegrukte, bewijzen, dat gij mij hebt herkend. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 5