kunsttawdewT' BREUK EN. aambsstibihgV Galanterien GareniSand, KramerijenKinder speelgoeder enEmaille Huishoudelijke ArtikelenSpiegels- werkMulleneits, ems. Zeer lags prijzen. -w PT Enime keuze. is Dr. H1KSCHEL, A. MASQUELIER, Hoogwatergetij te Ter Neazea. Voor de vrouw. Advertentien. i en Den eersten WOensdag8 het bouwen van een Woonhuis, Te koop aangeboden: eiken Balken en eiken Dampalen. a 51 DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 3 Mei 9.56 10.30 Zondag 4 u 11.1 11.29 Maandag 5 v 11.53 Dinsdag 6 n 0.15 12.87 0.59 1.19 Donderdag 8 n 1.42 2.1 Vrijdag 9 2.23 2.46 van iedere maand Cliirurgijn en Tandmeester, Moretuslei 27, Antwerpen, te spreken bij Mejuffr. Wed. VAN LEEUW- AARDEN te Ter Neuzen, van 1 tot uur 's nam., speciaal voor het inzetten van Kunst- tandeu en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd en gegarandiseerd. met Herberg en Bergplaats, landmacht hier le lande of in West-Indie van het korps maritiiers en van het 0.-1. leger gedeserteerd of vermis' zijn. Getnelde lijst telt ongeveer 8000 mannen. Te Agram vierden een tiental officieren der ,„Landwehr" in een cafe de overwinning van een hunner, op een wedren behaald. Zij spraken daarbij Hongaarsch en een 9tal Croatische stu- denten spraken hen daarover aan, met het natuurlijk gevolg dat er een twist outstond. De officieren varen zoo wijs heen te gaan, maar bij dat weggaan werd een van hen door een student uitgescholden voor lafaard. Hij trok zijn sabel en gaf den student daarmee drie slagen. Dat was het sein tot een algemeen gevecht, de officieren met de sabel, de studenten met stoelen en wat hen maar onderhanden kwam. Alle deelnemers kwamen er gehavend afeen der studenten zelfs z66 ernstig dat ziju leven in gevaar is. Uit Pau wordt gemeld, dat Diusdag een verschrikkelijk rijtuig-ongeluk gebeurd is te Bedous in de Basses-Pyreuees. Een rijtuig met vijf per- sonen is tegeu de leuning van een brug terecht gekomen, waardoor de inzittenden op den grond werden gesliugerd. De echtgenoote van den secretaris der gemeente, mevrouw Atheiet, een van zijn bloedverwanten en een kind werden ter- stond gedood. De twee andere personen, die hen vergezelden, twee buren, verkeeren in een wan- hopigen toestaud. Een zeldzaam ougeval heeft Maandag plaats gehad in Ober-Cassel. Er zou een ballon opge- lateri worden, maar met het oog op den hevigen wind lir-t men dit plan varen, en begon men den ballon weer leeg te maken. Bij die bewerking schijut een jonge man, zonder dat iemand er op lette onder het zware doek terecht te zijn ge komen. Bij het opvouwen voDd men zijn lijk. Hij was gestikt door het gas. Maandag stoud te Londen een vrouw voor den politierechter, om zich te verantwoorden voor den kennelijken staat van dronkenschap, waarin zij op den openbaren weg had verkeerd. De vrouw verontschuldigde zich met te zeggen, dat huiselijk leed haar aan den drank had gebracht. Een dochter van haar was vergiftigd, een andere dochter opgehangen, een zoon was bij een spoor- wegongeluk omgekomen en een andere zat in een krankzinnigengesticht. De rechter liet de vrouw gaan. Zij heette Ansell. Een paar jaar geleden stonden de bladen vol van de geschiedenis harer dochtcrs. De eene had de andere met een ver- giftigden koek om het leven gebracht en werd er voor ter dood veroordeeld. Vergeefs trachtte de verdediging de ontoerekenbaarheid van de be- schuldigde bij de rechtbank ingang te doen vioden. [let vermoorde meisje was ook simpel en de moeder drinkt. In Spanje heeft men zoo nu en dan iets anders, maar zelden iets goeds. Thans weer komt het bericht nit Santander, dat de inwoners van die stad ontevreden waren over het feit, dat het station aldaar van de Santander Bilbao-lijn niet verplaatst werd, zooals beloofd was. Maandag hebben nu eenige individuen een zeer radikaal iniddel toegepast, om het zoover te krijgen. Zij staken het in brand, met het gevolg, dat het tot den grond in de asch werd gelegd. De bevol- king vond deze wijze van doen toch wel wat al te kras en vraagt nn de terugroeping van de prefect, die deze wandaad niet heeft weten te voorkomen. In de Westelijke Staten van Noord-Amerika heeft het Zaterdag zwaar gestormd. Vele huizen liggen in puin, zes menschen zijn gedood en zeer velen ge.wond. De stoffelijke schade wordt op 200,000 dollars geraamd. Te Sint-Louis in de Vereenigde Staten was een kleurling, Henry Plutcher, wegens het vermoorden van een jongmensch bij een twist, ter dood veroordeeld. De attorney van het district kreeg echter den avor.d voor de uitvoering van het arrest nadere inlichtingen, waaruit, hem bleek dat de daad in wettige zelfverdediging gepleegd was. Hij telegrapheerde onmiddellijk aan de Staats- regeering om uitstel van executie. De gouvernenr te twee uur in den nacht opgescheld, riep uit een venster den bode toe het telegram onder de deur te steken, kroop weer in bed en sliep in. De attorney, geen tegenbevel ontvangende, liet volgens het voorschrift 's ochtends in de vroegte de terechtstelling doorgaan en Plutcher werd ge- hangon. Drie kwartier later kwam het bevel tot uitstel. Toen het Norhthamtonshire nailitiebataillon dezer dagen door generaal Catacre zou worden geinspecteerd vodr hot vertrek naar Zuid-Afrika, had de generaal de onvoorzichtigheid, degenen, die geen lust hadden ten oorlog te trekken, te verzoeken uit de gelederen te treden. En zie, 36 man traden dadelijk vooruit. De generaal was woedend en ging zoo te keer, dat 6 weer hun plaats in de gelederen innamen, maar de overigen bleven buiten het gelid en lieten zirh kalm Daar huis sturen. Santos Dumont,deBraziliaanschelucbtvaarder, is in onderhandeling met een syndicaat, om met zijn bestuurbaren luchtballon een tocht over New- York te maken. Als alles goed gaat, zal het tochtje voor het einde van Juli a. s. geraaakt worden. Een werkman van de bakkerij »Helpt u zelve" te Antwerpen, heeft uit wraak over het hem gegeven ontslag een revolverschot gelost op den directeur der bakkerij. Desze weerde den arm van den aanvaller bijtijds af, zoodat de kngel in het plafond terecht kwam. De dader is in arrest. ZEET1JDING EtV. Van 30 April tot en met 1 Mei. 0 VLAQ. NAAM. Ma. VaD en naar Lading Voor Ter Neeien t 30 Eng. barge Jessie 3C6 Kingslynn ledig Eng. a s. Golfer 1066 Londen idem Noor. s.s. Nanna 1208 Goole kolen Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. 1 Eng. barge Eastern Belle 274 Ipswich ledig Van Ter lessen. SO Eng. barge May Queen 265 Londen ijzer Eng. s.s. Hailing 2199 idem stukg. idem Golfer 1066 idem macadam Voor Kent I 30 Eng. 8.8. Harelda 3645 'Manchester stukg. idem Sea Spray 1585 Plymouth ledig 1 idem Sea Hound 3085 Londen stukg. Noor. s.s. Stella 990 Goole kolen Eng 3m.9ch Cicerone 486 Charlestown pypaarde Eng. 9.8. Trure 3366 Hull stukg. Belg. 8.8. lea 417 lOstende ledig Von Kent 80 Noor. bark Sydenham 3094 Sandi fjord cement Dnits. s.». Gefle 1754 Boston ledig Eng. s.s. Don 2658 Antwerpen idem idem Sea Serpent 2553 Londen stukg. 1 idem Onse 2158 Goole idem idem Tadorna 3730 Liverpool idem Van Selsaete 30 Eng. sch. Coaltar 621 Cork ballast Van 30 April tot en met 1 Mei werden laugs de Oostsluizen alhier 14 binnenvaartuigen op-en 27 afgeschut; door de Westsl. 8 op-en 10 afgeschut. Woensdag 7 n ii Mejuffrouw Petronella van Jaarsveld te Maassluis heefl ook haren lof willen mededeelen omtrent eene hehandeling die zij gevolgd heeft. Deze be- handeling vervult iederen dag totale genezingen in de gevallen van bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie algemeene verzwakkingen en reuma- tiek. Men moet opmerken dat bijua al de vrouwen die aan bijzondere storingen lijden, bloedarmoedig zijn, bijgevolg een arm bloed hebben. Indien door de hehandeling waarvan hier sprake is de bloedarmoede bestreden en overwonnen kan woTden, bestaat er kans de onregelmatigheid in de werkingen van het vrouwelijk lichaara te genezen. Inderdaad als men een rijk en krachtig bloed zal bezitten, zal men tegen vele ziekten gewapend zijn. Dit resnltaat kan verkregen worden door de Pink Pillen van Dr. Williams. Het is door de herstelling van het bloed dat Mej. JAARSVELD, volgens portret. zwak geworden was dat Juffrouw Petronella van Jaarsveld hare gezondheid heeft kunnen herstellen. Sedert geruimen tijd, zoo schrijft zij, was ik lijdende aan hoofdpijn, misselijkheid enduizeligheid. Niet een geneesmiddel mocht mij verlichting geven zulks bekwara ik eerst na dat ik mij aan de be- handelingen der Pink Pillen onderworpen heb. Langzamerhand deed zich een verbetering voor die bij eenige volharding in de behandelingen van lieverlede toenam. Mijne gezondheid herstelde zich geheel en al. Hoe vele vrouwen ziet men niet aan dergelijke ziekten lijden Hoevele zijn er niet die niet weten dat de hehandeling der Pink Pillen werkdadig is in dergelijke gevallen Dat zij dus weten dat de Pink Pillen voor hen eene koptbare verlichting kunnen zijn, zoowel gedurende hunne jeugd als wanneer zij op meer gevorderde leeftijd zuilen zijn. Men geve echter wel acht dat men niet bedrogen worde, want gelijk alle goede zaken, worden de Pink Pillen ook reeds op schandelijke wijze nage- maakt, die alleen den uiterlijken schijn hehben van de echte, maar het innerlijke is niets waard, dat wil zeggen datgene wat de heilzame en ge- nezende werking bezit. Versqhaft u dus alleen de Pink Pillen bij de depotbouders die onder de attesten vermeld worden en zoo gij twijfelt bestelt ze rechtstreeks bij den heer Snabili^, den Hoofddep6thouder. Prijs 1,75 de doosf 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Piuk Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE LEUNIS, Westkolkstraat. Heden overleed na een langdurig lijden zacht en kalm onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader ANTON IE'BOLIER, oud-waterbouwkundig ambtenaar, in den ouderdom van ruim 73 jaar. Uit aller naam, Wed. A. BOL1ERv. d. Werff. Ter Neuzen, 1 Mei 1902. Getroffen door de vele en recht harte- lijke bewijzen van dee!neming,ontvangen bij het overlijden van onze zeer geliefde dochter en zuster Johanna Sara, betuigen wij door deze aan alien onzen innigen dank. Iz. CAPPON, Echtgenoote en kinderen. Heinkenszand, 1 Mei 1902. POSEERT gedurende deze maand iederen Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, Donze- Visserstraat 24 te Ter Neuzen. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Zaamslag en omstreren bekend, dat hij zich heeft gevestigd als benevens liaclielsmid. Hij beveelt zich minzaam in de guDst van een ieder aan, belovende door een prompte en vlngge hediening zich ieders vertrouwen waardig te maken. Hij dankt de landbouwers voor het aanvoeren van bouwmateiialen. Zaamslag, 19 April 1902. P. VERSPRILLE. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. Genezing zonder operatie door den nienwen band van Break meester, Jexusstraat 20, Antwerpen. Is den eersten Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. de Wed. VAN LEEUWARDEN, Noordstraat (Schotschen hoek), Ter Netjzen, van des voormiddags 10 tot 's na- middags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. De ondergeteekende zal nameus zijn principaal aanbesteden op Maandag 12 Mei a. s., 's nam. 6 uur, in de herberg van A. Rooms te Westdorpe. Bestek en teekening zijn ter inzage bij den bouwkundige. J. A. DE REE Az.. Bouwkundige, Sas van Gent. Te zien en te bevragen bij den heer .1. SCIIEPENS, Cafe La Belle vue, Axelsche brug, Ter Neuzen. De Goedkoope Winkel, Ter Neuzen, be%^GAzrjmor«Zde

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 6