A1 g e a o e n Hieuws* ea Admtentieblad Zoeuwsch-Vlaaadorea, GELDLEENING. Herbesteding. No. 4221. Zaterdag; 3 Mei 1902. 42e Jaargan^. Engeland en de Z.-A. Republiek. ERNE ARME VERV0LGDE. Gemengde berichten. 7 0 0 t Twee duizcnd vier honderd gulden, herbesteden: ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave EEBSTE Het leveren, stellen en plaatsen van SCHOOLMEUBELEN voor de in aanbouw zijnde O. L. S. alhier, alsmede het vermaken van de aan- wezige schoolbanken Bestek en teekening zijn, tegen betaling ad f 0,50, te verkrijgen ter Gemeente-Secretarie te Axel. FEUILLETON. RECHTSZAKEN. Arrondisseineiits-rechtbank te Middelburg. TER SEIIZESSCHE COlIRASfT. Per drie inaanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post; Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- busbouders. t D V E B T E N IV Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken rege. moer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfdi. advertenti# wordt da prjjr slechts tveemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsmimte berekend. Dit l>lMil ver.ahljnl Jlaandua-, Waeaidac en VrlJiluuMvonil. altseionilerd op Feealdagea, bij tie Fltma P. M. Vil OB ISWIm I. r«,r Menaen Burgemeester en Wethouders van H 0 E K maken bekend, dat ten laste dier gemeente zal worden aangegaan eene geldleening groot tegen ten hoogste 4 °/0 'sjaars, in aaudeelen van Een honderd gulden. Jaarlijks wordt 300,afgelost. Storting der aaudeelen 81 Mei 1902, met bij- betaling van rente it 4 °/0 sedert 1 Maart jl. Inschrijvingen, vermeldende naam, beroep, woon- plaats, getal aandeelen en bedongen rente vdor of op 15 Mei a. S. in te zenden aan den Burgemeester in gesloten couvert waarop ^geldleening." Hoek, 28 April 1902. Bnrgemeesler en Wethouders voornoemd, WOLFERT, Burgemeester. DREGMANS, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van AXEL, zullen op Dinsdag den 6 Mei 1902, des voormiddags te elf uren (Stadstijd), in het Raadhuis Inlichtingen te bekomeu bij den architect J. Wisse Jz. te Zaamslag. Axel, 29 April 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. J. O G G E L. De Secretaris, J. A. VAN V E S S E M. Reuter bericht uit Pretoria, dat afgevaardigden van de Boeren druk bezig zijn de strijdende K5© 34) - Was er dan nergens rust voor haar geen medelijdend hart, dat zich over haar ontfermde in hareu i-erlaten toestaud Waggelend van zwakte en vermoeienis liep zij voort. Plotseliug stond zij stil voor de steenen balustrade van een groole brug. Haar hart bonsde toen zij naar het donkere, glinsterende water zag, ver in de diepte; geheimzinnige geesten schenen haar te wenken orn in den schoot der rivier rust te zoeken voor alle aardsche zorgen. Neen, dat niet, dat niet, snikte zij. Ach, Vader in den Hemel, help en geleid mij, op mijneu moeiclijken levensweg. Deze korte, vurige smeekbede scheen haar nieuwe kracht te geven. Op dit oogenblik kwam er een koude, snerpende wiudvlaag, waardoor hare voile ten deele werd opgeslagen, zoodat haar gelaat. zichtbaar werd. Myrtle Blake. Ja, de Cinderella van voorheen, de dochter van den veroordeelde, de gevreesde mededingster van Blanche Vansant de schoone, doch rampzalige bruid van Percey Grey. Als die bleeke lippen eens vertrouwelijk hadden kunnen spreken, welk een droevige lijdensgeschie- denis zouden zij kunnen vertellen. Want deze jonge vrouw^het kind der tegenspoed, een verschoppelinge der fortuin, had reeds zulke smartelijke en vreeaelijke ervaringen opgedaan, dat zelfs de herinnering er aan haar deed huiveren. burgers in verschillende districten op te zoeken, teneinde, zegt Reuter, de kwestie van overgave te bespreken. Zij begeven zich om beurten naar elk district en houden er bijeenkomsten. Louis Botha trekt rond in de zuidoostelijke districten, De la Rey en Schalk Burger in de westelqke, Lucas Meijer in de noordoostelijke en Reitz in de noordelijke districten van Transvaal. Steyn en De Wet gaan rond in den Vrijstaat. Als besluit van deze bijeenkomsten zal een voltallige vergadering worden gehouden op 25 Mei te Vereenigiug, om de definitieve voorwaarden voor de overgaaf te bespreken. Aldus de Reuter- correspondent, die na deze mededeeliug verder gaat (iets mats moet er altijd bijkomeu). Voorname burgers, die zich reeds onderworpen hebbeu en in staat zijn, over de stemming van ds Boeren in het algemeen een oordeel te vellen, zeggeu, dat, als de afgevaardigden de burgers een getrouw beeld van den toestand geven, de burgers waarschijnlijk van vredelievende gevoelens bezield zullen worden. Deze laatste mededeeling is natuurlijk volstrekt zonder waarde. Verder wordt bericht, dat de staats-seretaris van Transvaal Reitz, in het district Pietersburg een samenkomst gehad heeft met Beijers. Te New-York heeft 't gerucht geloopen, dat dat De la Rey zich had overgegeven. Hoe komen de meuscben er bij P Naar aanleidiug van dit gerucht meldt Reuter weilicht officieusEr zullen waarschijnlijk nog wel twee weken moeten verloopen, voordat defini- tief nieuws kan worden outvangen omtrent vredes- uitzichten, maar in goed ingelicbte kringen gelooft men, dat de uitzichten gunstig zijn. De kwestie der Kaaprebellen zou tbans nog een hindernis zijn. l)e recbtbank heeft in hare zitting van 2 Mei de volgende vounissen uitgeaproken 1°. Ch. L. R., oud 24 j., werkman te Clinge, (Belgie), 2°. C. L. N., oud 45 j., werkman te Stekene (Belgie) beiden gedetineerd te Middelburg, ziju wegens medeplichti^heid aan diefstal, heling en wederspannigheid veroordeeld tot gevangeuis- straf, de eerste van een jaar en 6 inaanden, de tweede van <sen jaar. (Boveustaaude betreft de diefstal van kippeu bij den landbouwer C. de Hamer te Axel). J. F. M. C., oud 22 j., landbouwer te Phi- Toen de trein, waarin zij met haren vader gezeteu was, in de diepte was gestort, lageu er tal van gekwetsten en dooden onder de brandende overblijfselen als begraven. Myrtle Blake werd gered en naar een nabijgelegen boerenhuis gedragen, waar zij verscheidene dagen bleef zweven lusschen leven en dood. Toen zij eindelijk tot bewustzijn kwam en herstelde, wachtte haar een nieuwe smart. Het lijk van haren vader was niet herkend, maar er scheen geen twijfel te bestaan, dat het behoorde tot de verschroeide meuschelijke overblijfselen, die op de plaats des onheils waren gevonden. Ondanks al het doorgestane leed en al hare droefheid, was Cinderella eindelijk volkomen bersteld. De arine weeze keerde terug naar Chicago. Haar liefhebbend hart fluisterde haar de hoop in, dat het blijken zou, dat Percey Grey haar niet ontrouw was geworden, dat men haar vader had bedrogeu. Met zijn dood was de banvloek zijner wraak opgeheven, en vurig verlangde zij den man te zien, dien zij nog altijd beminde. Mocht hij werkelijk blijken valsch en trouwe- loos te zijn de gedachte alleen sneed haar door het hart dan eischte de rechtvaardigheid, dat ten minste het onrecht werd hersteld, door Ansel Grey haren vader aangedaau. Maar zij voud geen spoor van den neef noch van den oom. Ansel Grey was verdwenen, ook wist zij niet waar Percey zich ophield. Het oude heerenhuis was bewoond door andere menschen en de dienstboden der familis Grey waren vertrov ken. Dit was het resultaat van haar onderzoek. lippine, is wegens mishaudeling veroord. tot 1 maand gevang. K. K. H., oud 62 j'., koopman te Zaamslag, is wegeus eenvoudige beleediging veroord. tot f 3,boete of 3 dagen hechtenis. Bij bevelschrift der bovenganoemde recht- bank is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezeu G. S., oud 41 j., vroeger onderwijzer, geboren te Wognum, laatst wonende te Eede (Zeeland), gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij in of omstreeks 1896 ta Eede terwijl hij aldaar, onderwijzer aan de openbare school was, in die school mat aan zijn zorg of opleiding toever- trouwde minderjarigen bij voornoemd bevelschrift omschreven ontuchtige handelingen heeft gepleegd, mede bij gezegd bevelschrift in't breeie vermeld. Aan den beklaagde is Mr. P. Dieleman, advo- caat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd, Ean inwoner van Bruinisse ging Woensdag op reis naar Goes, waar hij op een kantoor f4 800 moest betalen. Hij had de som in bankpapier bij zich gestoken. In Goes aangekomen bemerkte hij, dat hij het geld kwijt was. Of het hem ontrold was, dan wel of hij het had verloren, kon hij niet meedeelen. Hij zegt de biljetten veertien dagen geleden bij eene hypotheekbauk te hebben outvangen. 't Is te hopen, dat men daar de nominers weet, daar de man hiervan geen aanteekeniug heeft gehouden. De politie is met het geval bekend. De landbouwers in de omstreken van Breda zitten nog zoo overladen met aardappelen, dat ze verplicht zija ze aan het vee op te voeren. Wie eeu gulden per hectoliter wil besteden, kan goede kwaliteit verkrijgen. Op 't vreedzame eiland Ameland werd de vorige week eeu twist beeindigd niet met een bloed-, maar met een waterbad. Twee kijvende vrouwkens ter weerszijden van een put staaude, waaruit beiden hare emmers gevuld hadden, wierpeu den inhoud dezer vaten elkander over 't hoofd en begaven zich daarna naar hare woning met de kletsnatte plunje. De vorige week deelden wij mede hoe in de Plantage te Amsterdam de verdwijning van het echtpaar S. de gemoederen zeer in beweging Misschien had zij nog kunnen vernemen, dat men meende, dat Percey Grey op den avond van zijn huwelijk met Blanche Vansant de slad had verlaten, dat was op denzelfden avond, toen Myrtle hem voor het laatst op het kerkhof had gezien. Maar dat huwelijk was zoo overhaast gesloten, dat behalve de aankondiging in de courant, die Myrtle ook had gelezen niemand van het groote publiek er verder iets van wist. Zelfs onder hen, bij wie Myrtle naar de familie Grey informeerde, was er niemaud, die van dat huwe lijk sprak. Het is alles leugen, intrige, valschheid zoo trachtte zij zichzelve te doen gelooven maar waar kau hij zijn mijn bruidegom, mijn echtgeuoot Voorloopig moest zij echter elk verder onder zoek opgeven, wegens de droevige omstandigheden waarin zij verkeerde. Zij was genoodzaakt werk te zoeken, terug te keereu tot de vroeger# slavernij en ontbering. Eindelijk was er zelfs geen werk meer voor haar. Op zekeren dag meende zij dat een on- bekende haar volgde tot aan haar woning, en dienzelfden avond zag zij dien man dicht bij haar huis met iemand spreken in wien zij Bryce Wil- liard meende te herkennen. Plotseliug kwam haar al het leed weder voor den geest, haar door dien man aangedaan, en zij ontvluchlte de stad, waar zij zooveel ellende had gekend. En zoo vinden wij haar thans, op dezen som- beren donkeren avond, zonder tehuis en zwervende in een groote stad, waar zij geheel onbekend is. Met een huivering van afgrijzen had zij zich had gebracht. Men dregde eenige dagen tever- geefs in de grachten in die buurt maar niets werd gevenden. Dinsdagmiddag echter zag men het lijk van mevrouw S. in de Muidergracht bij de Lepellaan, dicht bij het Pontje, boven drijven. Men ging dadelijk op deze plaats dreggen en voud spoedig het lijk van den eveneens sedert de vorige week Woensdag vermisten man. Natuurlijk speelde een eu ander zich af onder een zeer grooten toeloop van nieuwsgierigen. Nadat de familie beide lijken herkend had werden deze per mand naar het politiebureau Jonas Daniel Meijerplein overgebracht ten einde geschouwd te worden. Te Assen is iemand voor het onderwijzers- examen geslaagd, die ruim twee jaar geledeu nog boerenknecht was en iudertijd reeds op lljarigen leeftijd de lagere school had verlaten Zondagavond hadden er in Klarendal te Arnhem, tengevolge van het arresteeren van eenige beruchte personen door de politie, allerlei relletjes plaats, waarbij de politie met de blanke sabel moest chargeereu en zelfs revolverschoten loste. De aauhouding van een persoon wegens een geval van straatroof gaf Maandagavond aanleiding, dat de relletjes weer begonnen. Het publiek verzette zich tegen de arrestatie en een te hulp komend hoofdageut werd met een knuppel zoodanig op het hoofd geslagen, dat hij bewusteloos neerviel. Ook een der agenten werd aan het hoofd gewond door een steenworp. Het gepeupel verzamelde zich daarop voor het hulpbureau van politie in Klarendal en bombardeerde het, waarop met de blanke sabel door de agenten een charge gemaakt en het volk uiteengejaagd werd. Vier burgers liepen daarbij verwondingen op. Maatregelen worden genomen om herhaling der relletjes te voorkomen. Een vreemdsoortig schouwspel trok te Haarlem veler aandachteen ooievaar, vliegende met eeu vlieger aan zijn poot 1 Acht duizend boosdoeners zoek Door het Departement van Justitie is uitgege- ven een alphabetische lijst van signalementen, voorkomende in het Algemeen Politieblad, welke op 1 Januari 1902 nog niet waren ingetrokken of vervallen, waaronder nog niet eens zijn begrepen de signalementen van mauschappen, die niet aan de oproeping ter aflevering voor de nationale militie hebben voldaan en personen die van de afgewend van de rivier. Zij bleef staan onder eeu lantaarn, en haalde een toegevouwen dagblad uit haren zak. Al mijn zoeken schijnt tevergeefs, zuchtte zij. Reeds ben ik aan vier adressen geweest, waar iemand werd gevraagd, doch ik vond de plaats reeds vervuld, of men meende, dat ik niet voldeed aan de vereischten. Laat ik het nog eenmaal beproeven, en als het inislukt een rustig plekje zoeken om daar te sterven. Bijna hoopeloos doorliep zij de kolom der be- trekkingen, van het avondblad dat zij in de hand had. Eindelijk viel haar oog op een advertentie voor een huishoudster, waarvoor zij, ondanks hare jeugd en onervarenheid, wel geschikt meende te zijn. Zij moest zich vervoegen aan een huis in een der aanzieulijkste wijken der stad. Een voorbij- ganger was zoo vriendelijk haar te zeggen, dat het ver af was, doch zij begaf zich zonder aar- zelen op weg. Het hoofd duizelde haar, hare voeten weigerden bijna hunnen dienst, toen zij eindelijk de breede straat bereikte, die in de annonce werd genoeind. Aan beide zijden stonden fraaie, deftige heeren- huizen. Terwijl zij al zoekende naar de huis- nommers keek eu daarbij nu en dan onwillkeurig hier en daar een blik naar binnen sloeg, gevoelde zij nog te meer het scherpe contrast tusschen de weelde en aangename warmte daarbinnen, en haar eigen beklagenswaardigen toestand. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 5