Ter Neuzensche Courant. Zaterdag 19 April. 42 Jaaignng. repareeren en De vouwbare HOKDEH, o 4215. tweedbblad: Telegrafische berichten. Buitenland. De toestand in Belgie EENE ARME VERVOLGDE. Gemengde berichten. Vreeselijk lijden door rheumatiek. Advertentien. Ter Neuzen. D. L. BALKENSTEIN. H. H. V1SSCHERS! FEUILLETON. *8) T TEE NEUZEN, 18 April 1902. Bij het Dinsdag te Middelburg gehouden onderwijzers-exaroeu slaagde o. m. de heer G. P. Buijse van Ter Neuzen. De passaging die gisterenavond met de laatste boot uit Vlissingen naar Ter Neuzen ver- trokken, moesten weder wegens den mist aan boord overnachten. Eerst hedenmorgen om 4,45 arri- veerde men alhier. Iiosclikapelle, 17 April. Zekere Van V. uit deze gemeeute ontving de vorige week uit Brussel tijding van daar ter stede werkende polderjongens, dat er ook voor hem werk te vinden was. Hij ging er heen en juist toeu hij bij aankomst't station verliet om de stad in te gaan, stapten zijne kenuissen T station binnen om zich huiswaarts te begeven wegens de algemeene staking der werk- aaamheden. Onze Van V. keerde maar mede naar Boschkapelle terug, zoodat het een leelijk tegenvallertje voor den man is. Geen werk ge- vonden en vergeefsche reiskosten gemaakt. Hoek, 18 April. Nog eens de spiegel historie. Gisteravond is door de politie op een tiental spiegels en eenige schilderijen beslag gelegd. De gelukkige koopers hebben nu groote kans spiegel noch geld terug te zien. Men zij dus voortaan op zijn hoede. Hontenisse. Aan het R- K. parochiaal arm- bestuur van Groenendijk (afdeeling Liefdehuis) is door wijlen mej. A. C. V'ereck, wed. A. Polfliet alhier, de som van f 500 gelegateerd. Zaamslag, 18 April. Thans is dooreen twee- tal ingezetenan een lijkwagen aangekocht, welk vervoermiddel eerstdaags van uit Amsterdam naar bier zal worden overgebracht, zoodat de begra- vingen in 't vervolg ook hier meer naar de eischen des tijds, zullen plaats hebben. Het Loo, 18 April. Het ochtendbulletin luidt H. M. de Koningin bracht een matig rustigen nacht door. De koorts blijfl aanhouden. 's Gratenhage, 18 April. Een extra Staats- courant neldt het volgende Het LOO, 18 April. 9 uur voormiddag. Het- geen de geneesheeren van Hare Majeateit de Koningin sinds het begin der ziekte vermoeden is zekerheid geworden, zoodat thans vaststaat, dat H. M. lijdeude is aan febris typhoeidea. Tot heden had de ziekte een normaal verloop. Dr. Roessingh. L. Pot, Arts. Woensdag was aan de orde de beraadslaging over de grondwetsherziening. De diplomatieke tribunes zijn gereserveerd en de publieke tribunes stampvol. De katholiek Beernaert, Minister van Staat, opent het debat. Hij herinnert dat de Kamers reeds negen jaar geleden de grondwet wijzigden, en men geloofde destijds dat de vrede voor laugeu tijd verzekerd was, maar nu bedreigt men de regeering met allerlei gaweld. Men wil de be- raadslagingeu verhinderen. Spreker is van meening dat het tegenwoordig kiesstelsel zeer bevredigend is. Sedert 15 jaren heeft de Kamer een aantal sociale wetten tot stand gebracht, en men antwoordt haar nu met een algemeene staking. Spreker erkent Zij twijfelde niet ef al hare opofferingen zouden hem verteederen. Zij vertelde hem, hoe zij en Ansel Grey getracht hadden zijn geluk te ver- zekeren, en maakte ook eenige zwakke toespelingen op het geheim, dat de persoonlijke vrijheid en den goeden naaoa van zijn oom bedrsigde. Dat alles deed ik nit liefde tot u. 0 Percey heh medelijden met een vrouw, die haar leven zon geven voor een woord van liefde uit uv mond Plotseling zweeg ze. Vol afschnw had Percey haar van zich at'geslingerd, en de vrouw, die knielende aan zijn voeten lag, kromp siddereud ineen, al» een toonbeeld van schuldbesef. (3ij hebt haar vermoord 1 riep hij ruw en vol miuachtirg. Terug of ik word nog kiank- zinnig. Vrouw, duivelin het reine wezen, dit den dood vond door uwe handen, was mijn echtgenoote 1 XI. Zijn echtgenootet Met een kreet van ontzetting viel Blanche in een stoel neder. Zij was als verpletterd. Nog eeumaal zag Percey haar aan, vol afschuw en verachting. Toen verliet hij, wanhopig da handen wringend, de kamer en ijlde de trap af. Verloren 1 ik heb hem verloren in het uur van mijn zegepraal. O dwaae, die ik was, hem een misdaad te bekennen, die ik verborgen dat de liberale linkerzijde niet verantwoordelijk is voo der wanordelijkheden. Vandervelde valt den spreker herhaaldelijk in de rede en roeptvHet algemeen stemrecht is da eenige meester Beernaert vervolgt Het gaat nu om het be- staan van Belgie. De regeering die zou wijken voor het oproer, zou de positie welke zij bekleedt, onwaardig zijn. Spreker vraagt zich af, hoe men er aan heeft kunnen denken grondswetsherzieniug tot stand te breDgen, waarvoor toch een meerderheid van twee derden noodig is, die men nooit zal vinden. De progressist Feron is van meening, dat het Parlement aan den Koning kan zeggen dat er reden is voor Kamerontbindingdaartoe is het voldoende, het voorstel tot grondwetsherziening aan te nemen. Om 5 uur werd de zitting opgeheven. Emile Feron beantwoordde Beernaert. Het eenige meervoudige stemrecht dat den liberalen beviel, was dat voor den huisvader. Het overige heeft de rechterzijdc er bij gedaan. He liberalen hebben daar indertijd genoegen mede genomen, maar wel wetende dat deze schikking niet duur- zaam kon zijn. Intusschen heeft de rechterzijde alles in het werk gesteld om aan het bewind te blijven, versnippering vau kiesdistricten, wet- Van den Peereboom, enz. Er zijn, zeide F^ron, reeds 66 leden voor de herziening gewonnen. Wilde de Kamer het voor stel in overweging nemen dan zou vanzelf het Parlement ontbonden moeten worden, en men zou het ongeschikte vermijden, door de ministers aangediend, van de Kamer te lateu beraadslagen over een der prerogatieven des Konings. De vergadering werd om vijf nur gesloten. Brussel. Het begon weer te slagregenen in den vroegen oehteud, toeu de begrafenis zou plaats hebben van Fievez, het slachtoffer der opstootjes van Zaterdag. Bij die begrafenis is het overigens zeer kalm toegegaan, dank zij de llinke houding van den burgemeester die bleef weigeren, het lijk uit te leveren aan de familie de vader van het slachtoffer is lid van de werkliedenpartij, en wilde van de begrafenis een groote betooging maken. Drieduizend leden der werkliedeupartij hebben de plechtigheid bijgewoond, maar er is uiets bijzonders gebeurd. Bij de be grafenis van Boulard, het andere slachtoffer, een uur later, had de familie de medewerking van de werkliedenpartij afgewezen. Op straat loopen veel werkstakers rustig te wandelenzij zorgen er voor, geen inbreuk te maken op het besluit, waarbij verboden wordt, groepen van meer dan tien personen te vormen. Evenals Dinsdag waren er buitengewone politie- maatregelen genomen. Van twaalf uur af was de toegang tot de onzijdige stadswijk afgesloten. Er zijn ontzaglijk veel werklieden in den omtrek van de Kamers, maar tot dusver houden zij zich rustig. De poging om het volk in beweging te brengen, aangewend door de werkliedenpartij, onder leidiug der voornaamstesocialistischeafgevaardigden, schijnt te zullen mislukken. De dag van Woensdag die, na al wat er bekend gemaakt, op meetings ver zekerd, in de bladeu en op manifesten verkondigd is, iets bijzonders had moeten opleveren, is zoo kalm mogelijk voorbijgegaan. Het slechte weer heeft ougetwijfeld de plannen bemoeilijktniette- min zijn de in't werk gestelde pogingen oavrucht- baar gebleven, tn de winkeliers en zooveel anderen die bij de welvaart van de hoofdstad belang heb ben, beginnen bitter te klagen. Des avonds zag de stad er zoo doodsch en akelig uit als men maar denken kon. Van zeven uur af waren alle winkels gesloten de koffiehuizen waren verlaten, de schouwburgen maken belache- lijke ontvangstendrie hebben hun deuren ge- had kunnen houdenprevelde zij, als radeloos. Maar hij zal, hij mag mij niet verlateu. Zij sprong op, sloeg een mantel om, haar ware aard kwarn weder boren doodstil sloop z| de trappen af, om haren echtgenoot te be- ipieden. Dicht bij de bibliotheek bleef zij staan en verschool zich in esn alkoof. Het geluid van twee mannenstsmmen bereikte haar oor. De een sprak driftig, hartstoshtelijk en op een toon van bitter verwijt, de andere augstig en bijna smeekend. Met ingehouden adem hoorde zij, hoe Percey zijn oom beschuldigde, dat hij had sameiigespinuen tegen zijn geluk en al haar haat en jaloazie her- leefden met dubbele kracbt, toen zij hoorde met welk een diepgevoelden afschuw hij over haar sprak. Toen verliet hij ijlings de bibliotheek, terwijl Ansel Grey hem angstig nariep en hem smeekte terug te komen en medelijden met hem te hebbsu hem niet met al zijn zonden en al zijn verdriet aan zijn lot over to laten. Gij hebt mijn leven verwoestuw diep- gezonkeu medeplichtige, de vrouw die ik haat en verfoei, heeft mij mijne bruid outroofd. De hemelsche gerechtigheid moge u beido treffeu Met deze woorden ging Peroey heen. Den kouden nachtwind scheen hij niet te ge- voeleu. Vol van de smartelijkste gedachten en gehukt onder leed en hartzeer, liep hij met Snellen tred voort. Hij wist niet dat Blanche Vansant hem nasloop; evenmin, dat zy bciden werden gevolgd door een sloten in afwachting van betere dagen. Deze tcestand kan niet voortduren, zij zou te veel menschen ongelukkig maken en een te zware verantwoordelijkheid leggen op de socialisten, en misschien ook op de liberalen, die met hen samengaan. Men zoekt dan ook een middel <rm uit de k'em te geraken. Er wordt beweerd dat de liberale afgevaardigden zich tot den Koning zullen wenden maar het nog niet eens zijn over den vorm, dien zij aan dezen stap zullen geven. De avond is zonder gebeurtenissen van belang voorbijgegaan. In elk van de Brusselsche voor- steden hebben volksvergaderingen plaats gehad, waarin de gewone redenaars het woord hebben gevoerd. maar alles is zonder stoornis afgeloopen. Brussel. In de werkplaatsen van Cockerill te Seraing hebben 6000 werklieden gestaakt. De gendarmerie heeft eenige troepen werkstakers uit- eengejaagd een man is daarbij gekwetst. Te Brussel en in de voorsteden heeft de werk- staking zich aanmerkelijk uitgebreid in de kleine bedrijven. Volgens eeu ruwe schatting zijn er in de groote nijverheid van Bergen, Charleroi, het Centrum en Luik 150,000 werkstakers. Bij dit aantal komen dan nog de stakers in de kleinere bedrijven in andere streken van het land. Bergen. In de Borinage zijn er vandaag eenige duizenden werkstakers meer. Alles is rustig. Doornik. Alle werklieden in de steengroeven en de kalkovens hebben vandaag den arbeid neer- gelegd. Leuven. In eenige werkplaatsen wordt niet gewerkt. Antwerpen. In verscheidene fabrieken, o. a. in de kaarsenfabriek en de fabriek van telefoon- toestellen, is werkstaking uitgebroken. De orde is niet verstoord. Hoboken. Alle fabrieken en werkplaatsen staan stil. Er zijn 8000 stakers. De Kamerzitting vam gisteren gaf tot rumoerige tooneelen aanleiding. De Regeering bleef evenwel oudanks de vertoogen der oppositie haar standpunt handhaven en wilde niet toegeven. Zoowel in Brussel als in het everig deel des lands bleef alles tamelijk rustig. Dinsdag presenteerden een heer en dame bij een effectenhandelaar aan de Gelderschekade te Rotterdam een verfrommeld pakket Amerikaansche papieren met het doel oua deze te beleenen. Zoo wel de toestand waarin de effecten zich bevonden als de houding van het paar deden den handelaar argwaan koesteren. Nadat de recherche was ge- wiarschuwd en een onderzoek was ingesteld bleken de papieren afkomstig van een diefstal te Amster dam. Dit gaf aanleiding tot arrestatie van het paar, dat broer en zuster bleek te zijn en te Amsterdam in de Warmoesstraat thuis behoorde. In verband met dezen diefstal is in een hotel aan de Hoogstraat nog een derde persoon gearres- teerd. Alle drie zijn naar Amsterdam overgebracht en de effecten in beslag genomen. Het rheumatiek waartegen reeds zoo vele mid- delen schipbreuk geleden hebben is evenwel niet ongeneesbaar. Wij hebben reeds verscheidene malen ongehoopte gevallen van genezing in deze kolommen vermeld. Hier onder laten wij er weder een volgen. De heer W. Krijnen, schoen- maker te Oosterhout, 66 jaar, schrijft ons, dat hij gedurende meer dan 25 jaren op vreeselijke wijze, volgens verklaring van zijn dokter, aan rheumatiek in de lDgewandeu is lijdeiHe geweest. Ik moet u verklaren dat mijn leven na zulk een laBgdurig lijden mij tot last werd, de lust tot werken verloor ik geheel en al. 't Is niet te vertellen wat ik al niet heb aangewend doch immer zonder eenig resultaat sleepte ik mijn treurig bestaan voort. Ik las op zekeren dag een geval van ongehoopte genazing in de courant, komaan zeide ik, baat 't niet, 't schaadt niet, maar thans kan ik zeggen dat de Pink Pillen mij gsbaat De heer W KRYNEN, volgens portret. hebben, want ik moet bekennen dat ik door hun gebruik een geheel ander mensch geworden bsn, ik gevoel mij alsof ik slechts 30 jaar oud was. Het is een kostbaar geneesmiddel en raad ze een ieder lijdend persoon ten zeerste aan. De hernieuwing van het bloed veroorzaakt door de Pink Pillen doet eveneens verdwijnen, bloed- armoede, bleekzucht, neurasthenic, hoofd-en leuden- pijnen. Door hun gebruik zullen de krachten teraggegeven worden en men zal behoed zijn vau allerlei ongemakken veroorzaakt door een verarmd bloed. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat mea wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden Qok de Pink Pillen reeds op eene grove mauier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezitten ze in genen desle. Koopt ze slechts hij de depothouders die onder de attesten zijn aange- geven of zoe gij maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofd-depothouder komen, de heer Snabilie. Prijs 1,75 de doos; f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apothekeD. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. man, die zich eenigen tijd in den omtrek van het heerenhuis had opgehouden en die met hoed en kraag zijn gelaat zooveel mogelijk trachtte te be^ dekken. Wat zou het einde zjjn van dezen tocht Niemand der drie deelnemers had daarvan op dit oogenblik nog het geringste vermoeden. Een huivering ging Blanche door de leden, toen Percey eindelijk zijn tred vertraagde. Aan den rand van een schoon wandelpark, waar tevens een kerkhof lag, had hij een eenzaam pad inge- slagen. In het heldere maanlicht boven een kleinen grafheavel, lag eeu marmeren zerk, met den nede- rigen naam ^Cinderella." Waggelend naderde hij alsof hij zich wilde nederwerpen op het graf, om te sterven te midden der bittere herinneringen van dit uur. Een zonderlinge verschijning was oorzaak, dat Blanche op dit oogenblik doodelijk verschrikt intrnkromp. Met een woesten vreugdekreet, de armen uit gebreid, de oogen schitterend van hoop en blijd- schap, was Percey opgesprongen. Want aan de andere zijde van den grafheuvel viel het zachte maanlicht op eene slanke gestalte die langzamerhand vorm en kleur scheen aan te nemen. Hij herkende het droeve zachte gelaat van de bruid, die hij als een doode beweende. Zij naderde zij was hethet was geen geest- verschijning, geen spel zijner levendige verbeelding. Dus hadden zij elkander wedergevonden aan de poorten des grafs. Het was Cinderella (Wordt vervolgd). Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE LEUNIS, Westkolkstraat. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moest heden het verslag der gisteren gehouden zitting van de Kamer van Koophandel, burgerlijke stand en andere berichten tot een volgend nummer blijven liggen. Red. Voor de blijken van belangstelling bij de geboorte van onze dochter ondervonden, betuigen wij onzen dank. JAC. VAN DE REE. F. C. VAN DE REE Db Wolff. Ter Neuzen, 18 April 1902. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Zaamslag en omstreken bekend, dat hij zich heeft gevestigd als benevens Kaclielsmid. Hij beveelt zich minzaam in de gunst van een ieder aan, belovende door een prompte en vlugge hediening zich ieders vertrouwen waardig te maken. Hij dankt de landbouwers voor het aanvoeren van bouwmaterialen. Zaamslag, 19 April 1902. I'. VERSPRILLE. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het ▼an alle soorten Meubelen. (witte, blauwe of grijze), van -AO cents zijn wij EERSTDAAGS wachtende. DE GOEDKOOPE WINKEI, Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 5