K A L VE BEN. Ruhr-Kadiclkolen. 6. MEERTENS, Burgerwoonhuis, Herberg, Logement en Afspanning, Zuld-Hollandsehe VAARSKALVEREN, IN LOSSING: Damss- m Kindermantels. Gemengde berichten. Handelsberiehfen Hoogwatergetij te Ter Neuzen. si Advertentien. Uit de hand te koop Door vertrek naar eldars. genaamd β€žIn het nieuwe dorp," Belast met de tijdelijke waarneming van het belastingkantoor te Hontenisse de heer J. M. C. Meeuwissen, verificateur der tweede categorie te Arnhem. Hook, 16 April. Bij het zien van eenen naderenden hengst sprong het paard van den voerman G. alhier onverwacht in den langs den weg naar Ter Neuzen gelegen sloot. De voer man bleef in deze tuimeling gelukkig ongedeerd en ook het paard bekwam geen letsel, maar het karretje, dat met liehulp van in de nabijheid aan 't werk zijnde arbeiders uit de sloot werd gehaald, was door het breken der beide tremen deerlijk gehavend. Na eenige verwisseling en een paar nieuwe benoemingen is nu het bestuur der brandweer in deze gemeente voltallig en samengesteld als volgt opperbrandmeester en voorzitter de heer L. Kiel brandmeesters de heeren P. Geelhoedt, secretaris, R. van Dixhoorn, J. van 't HofF, J. Nederhand, J. Dieleman Jacz. en W. C. de Feijter assistent- brandmeester de heer A. Jurrij. Philippine. Toen de landbouwer Aug. van Ooteghem Zondagavond met kar en paard, in plaats van langs den dam, over den straatweg naar huis wilde rijdeu scheen het paard liever den kortsten weg te verkiezen het paard wilde niet naar den toom luisteren, waardoor de kar van den dam kantelde en de inhoud, drie mannen, in een moeras terecht kwam. Allen kwamen met een bevuild Zondagspak er van af doch de kar was erg beschadigd, zoo dat niemand ineer lust gevoelde opnienw plaats te nemen. Naar wij vernemen hebben zich voor de vacature aan de opeubare school tien sollicitanten aangemeld, waaronder 6en ouderwijz.eres. Sas van Gent, 15 April. Heden werd alhier, ten behoeve van de polders Oud-Vogelschor en Westdorpe of Nieuw-Vogelschor aanbesteed de levering van 200 M3. Pruisische grind, metende 16 c.M. Ingeschreven werd door Grindmaatschappij te Utrecht, voor 1,95, W. Oose te Papendrecht, voor f 1,81, P. de Leeuw van Weenen te Kraling- scheveer, voor 1,70, P. Meeuwsen te Ter Neuzen, voor f 1,62, A. de Jonge Dz. te Dord recht voor f 1,59, P. A. Dolk te Dordrecht, voor 1,55, alles per M3. Aan den laagsten inschriiver is de levering gegund. Bewoners van een huis in de Tolleustraat te 's Gravenhage hadden Zondagavond een hoogst onaangename thuiskomst. Bij hun terngkeer van een reisje naar Haarlem vonden zij de 18jarige dienstbode dood op haar bed liggeu. Een voorloopig ingesteld onderzoek door de bewoners wees uit, dat het meisje de gewone huise lijke bezigheden niet had verricht. Uit het onderzoek der politie bleek, dat hier aan misdaad niet kan worden gedacht. Sporen van geweld zijn op het lichaam van het meisje niet ontdekt,. Wei werden gevonden een pot met braaksel, een fleschje met vloeistof, een doosje poeder, zoodat het meisje z;ch vermoedelijk heeft vergiftigd. De bovengenoemde voorwerpen zijn door de politie in beslag genomen. De heer T. Scbalekamp, te Pernis die met zijn eerste vrouw de zilveren bruiloft vierde, heeft thans het zeldzame voorrecht, dit feest ook met zijn tweede vrouw te vieren. Bij een begrafenis te Voorst is een vriend van den overledene, op weg van het station naar het sterfhuis, in het rijtuig plotseling dood gebleven. Een man, die als appellant van een vonnis der r< chtbank te Rotterdam, waarbij hij wegens diefstal was veroordeeld naar hier was overgebracht, heeft zich in zijn eel door ophanging van het leven beroofd. Te Selzaete trad Dinsdag morgen een ver- lofganger van '98 in het huwelijk. Pas was het jonge paar met vrienden en genoodigden ten bruiloftsdisch gezeten, of daar trad de veldwachter binnen met de kennisgeving dat de jonge man, met het oog op de onlusteu, moest opkomen. Een uur later zat de getrouwde verlofganger, in soldaten-uniform gestoken, in den trein, gereed om naar Gent te vertrexken. Op hetzelfde oogenblik dat er Zaterdagavond in Brussel zulke bloedige tooneelen plaats hadden vierde de voorstad Molenbeek het 25jarige bestaan van een fanfarekorps met een fakkeloptocht Een vreeselijk onweer heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag boven Berlijn gewoed. Het begon om 8 uur en duurde om 8 uur 's morgens nog voort. Door den hevigen regen liepen de lage stadsgedeelten onder water. Q0 verscheidene plaatsen is de bliksem ingeslagen. Het water stond zoo hoog op de straten, dat op sommige punten het tramverkeer moest worden gestaakt. Ook het treinverkeer ondervonl ver- traging. De scholen moesten worden gesliten. Op meer dan 300 plaatsen was de brandweer werkzaam. De planten op de groote pleinen zijn door den hagel vernietigd. De bliksem sloeg in de locomotief van een trein van de Stadtbahn, de machinist en de stoker werden gewond. Van het Stettin-station mocht tot nader order geen trein vertrekken, omdat de weg overstroomd was. In het Lehrte- station is de wachtkamer 4e klas ontrnimd, omdat het plafond dreigt in te storten. De kelders van den koninklijken schouwburg en van de Duitsche Bank zijn ondergeloopen. Een huis van twee verdiepingen is ingestort. Twee personen werden gekwetst. Tu8schen Miilheim en Heiszen is een in v#lle vaart zijnde tramwagen, tengevolge van een defect in de electrische geleiding, uit de rails geslingerd en omvergeworpen. Acht personen werden ernstig gewond. ^en is sedert aan schedel- breuk overleden. Het spelersproces te Weenen is na een behandeling van twee uren reeds geeindigd. Alle beklaagden werden schnldig geoordeeld aan kans- spel en ieder tot 100 kronen boete veroordeeld. Graaf Potocki, Von Szemere en Von Pechy, die vreemdelingen zijn, werd het verblijf in Oostenrijk ontzegd. Uit New-York wordt gemeld, dat zekere Pulton, in den staat Tennessee, Dinsdag jl. door een landbouwer werd doodgeschoten. De moord werd begaan omstreeks 7 uur des avonds en te halfelf denzelfden avond werd de moordenaar van zijn bed gelicht en door een troep volk gelyncht. Een half uur later had de coroner's jury reeds het proces-verbaal opgemaakt van den moord op beide mannen. Een buitenkansje Verleden week strandde bij het eiland Wight, aan de zuidkust van Enge- land, een Fransche bark. De equipage werd gered, maar het schip werd uit elkaar geslagen. Weldra spoelden verscheidene vaten op het strand aan. Natuurlijk waren er al gauw nieuws- gierige lui, die onderzochten, wat er toch wel in die vaten was. En wat een buitenkansje voor de vele dorstige kelen en fijne tongen, die men ook op het eiland Wight, evengoed als overal in de beschaafde wereld aantreftj de inhoud bestond nit haerlijken wijn of brandewijn. Als een loopend vuurtje verspreidae zich het gerucht door den omtrek, en weldra togen honderden met kruiken en flesschen gewapend er op uit om hun aandeel van den geliefkoosden drank in bezit te nemen. 't Liep tegeu den avond, maar dat belette niet om ffhuis en haard" te verlaten eu het strand met zijn begeerde schatten op te zoeken. Toen de volgende morgen aanbrak vertoonde dat- zelfde strand een vreemd schouwspel. Een groot getal fijnproevers lag in zoete rust op en bij de aangespoelde vaten stomdronken sliep men zijn roes uit. Nu verschenen gelukkig de autoriteiten met de noodige politie om aan het schandaal een eind te maken. Op de nog gevulde vaten werd beslag gelegd en daarna werd de brand er ingestoken. Zoo ging de heerlijke spiritus in vlammen op. Er waren echter lui, die leelijk op hun neus zagen. In de eerste plaats de bemanning van het schip, die de wijn en brande wijn voor zout hadden aangegeven en ze als zoodanig wilde binnensmokkelen en dan de vele proevers, die het zonde vonden, dat al die heerlijk- heid ten vure werd gedoemd. De kantonrechter te Zurich heeft den handels- reiziger Hans Giinthard, beklaagd van ronselarij voor ons O.-I. leger in strijd met de Bondswet van 1859, veroordeeld tot 2 maanden gevangenis en f 25 boete. Bij de instructie was gebleken, dat men niet te doen heeft zooals oorspronkelijk weed vermoed met iemand, die van ronselen zijn bedrijf maaktvan verdere gevallen bleek uiets. Alieen werd hem daarom ten laste gelegd dat hij in Augustus 1899 twee jonge mannen heeft overgehaald, toe te treden tot den Neder- landschen krijgsdienst, waartoe hij hun het aanwervingsbureau van juffronw Dietrich te Harderwijk aanbeval en hun reis daarheen mogelijk maakte. De verdediger beweerde, dat de wet van '59 hier niet van toepassing was, omdat men niet te doen heeft met het in de wet genoemde ^bedrijf inakeu" van werven. De rechter echter nam die uitlegging niet aan. Te New-York is zekere Farrelly in hechtenis genomen, liftbediende in 't Astor-h6tel aldaar, die in twee jaar tijds twintig branden in en buiten dit hotel gesticht had, alieen om zich als redder le onderscheiden en zoo eer en belooningen te winnen. Bijna altijd deed hij brandwondeu op. De man is 27 jaar oud en als maniaque in een gesticht geplaatst. In het ziekeuhuis te Alt-Dobern werd onlangs het zoonlje van een koetsier met ernstige brandwonden aan het rechterbovenbeen en de rechterbuikzijde opgenomen. Volgens den dokter zou het been alieen behonden kunnen blijven, als op de wond gezonde huidstukken werden over gebracht. De vadtsr verklaarde zich daarop terstond bereid, zich het benoodigde vel te laten uitsnijden. De operatic, die 6 lappen huid van 15 a 20 c.M. lengte en 8 h 4 c M. breedte omvatte, werd eenige dagen later met goed gc olg uitgevoerd. De heer Whitelaw Reid, die de regeering der Vereenigde Staten zal vertegenwoordigen bij de kroning van Koning Edward VII van Engeland, heeft te Londen voor zes weken appartementen gehuurd tegen den prijs van 48,000 gulden 1 Te Praag is dezer dagen een olifant, behooren- de tot een menagerie, geopereerd van een fistel. Toen het gezwel verwijderd was, bleek het 2 K.e. te wegen. Twee Arabieren, broers, kregen te Sema- rang twistAbdoelah beschuldigde Abdoelrachman van een te innige genegenheid voor zyn schoon- zuster. Na Abdoelrachman gevoelig te hebben afge- ranseld en verwond, ging Abdoelah naar huis, nam een fleschje met zwavelzuur en wilde zijn ontrouwe vrouw dwingen den inhoud op te drin- kendaar had zij natuurlijk erg veel op tegen, en toen wierp haar man haar het vocht in het gezicht, natuurlijk met de onaangenaamste ge- volgen voor de vrouw, maar ook voor Abdoelah, want hij zat weldra achter slot. Op de lijst van de Amerikaansche super- latieven kan weer een geval worden bijgeschreven, nl. de kleinste baby van de wereld. Woensdag jl. was dit nieuwste wonder een maand oud en woog toen juist een Engelsch pond. Het is echter in alle onderdeelen tot de nageltjes van de vingers toe goed ontwikkeld. Het is echter zoo klein dat de trouwring van de moeder kan geschoven worden tot aan de elboog en over de voet tot aan de knie. Hart en longen zijn vol- komeu in orde, en even sterk als die van een baby van normale grootte op dien leeftijd zoodat het kind nog wel tot een knappe jonge vrouw zal opgroeien, beweert de dokter. Wie het niet gelooft, kan er zich in Bridge port, Connecticut, van gaan overtuigen. De regent van Madjalengka en de controleur van Madja hebben samen een tijger gedood, die in Cheribon verscheiden menschen en dieren had opgepeuzeld. Een der drijvers heeft 't echter gedurende de jacht nog moeten ontgelden de tijger, in het nanw gebracht, besprong hem en bracht hem zulke wonden tot dat de man kort daarna bezweek. Twee groote fruithandelaars te Hamburg zijn slachtoffers geworden van een paar Italiaan- sche oplichters. Deze keurig gekleede jongelieden, vergezeld van een Fransch sprekende dame, boden 14 dagen geleden genoemde kooplieden cognosse- menten aan over ladingen van 2000 kisten sinaas- appelen en noemde zich Barone, den naam van een bekenden vruchten-exporteur te Palermo. Daar de prijs van 13,000 mark gunstig scheen gingen de kooplieden op het aanhod in en be- taalden zelfs bijna het geheele bedrag uit. Deze week bleek echter dat de cognossementen valsch waren. Da oplichters waren intusschen gevlogen. Voor zooveel de politie heeft kunnen nagaan, zijn zij of naar Parijs of naar ons land getogen. Verkiezingsopstootjes te Parijs. Te Parijs heeft Zaterdagavond een verkiezingsopstootje plaats gehad. In de rue Cajus hield de heer Jules Auffroy een verkiezingsmeeting. De heer.Verrani, de jonge socialistische afgevaardigde, daarmede in kennis gesteld, wenschte een praatje met zijn concurrent te houdeu. Ondanks zijn rerzoek liet men hem echter niet tot het spreekgestoelte toe en spoedig was hij omringd door een aantal partij- genooten van den heer Auffroy. Er werd gediscussfprd en het slot was dat Verrrani een stomp voor zijn maag kreeg. Dat belette hem echter niet te spreken en hij hield een, twee, drie verkiezingsspeeches in deopen lucht. Staande voor de cafe's op de pleinen sprak hij de menigte toe waaronder langzamerhand vele van zijn aanhangers waren gekomen. Deze menigte stootte hij het uitgaan van de meeting van den heer Auffroy op diens aanhargers. Beide partijen stelden zich op de trottoirs op en evenalg de helden van Homerus scholden zij elkander uit Driehonderd agenten verschenen op het terrein. Eenige personen werden gearresteerd, eenige ver- bonden bij een apotheker en om een uur was de orde hersteld. Hulst, 14 April. Middcnprije per 100 kilo; Tarwe 8,Rogge /6 50 Wintergrrst f 8,25 Zomergerst Haver 8, Erwten 10,25; l'aardenboonen f 8,50 Dniveaboonen f 9,β€” Wittcbuonrn fBruineboonen fBoekweit f1 I ijnzaad fAardappels f 2,25 Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 0,95 Eirrei per 26 stuks f 0,70. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 34 stuks hooin- vee, 32 varkens. Yorkocht 16 stuks hoornvee, 20 varkens. KOEUS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 48,β€” a 48,05 n 12,n u 12,10 DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 17 April Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 18 19 20 21 22 23 9.34 10.53 11.52 0.17 1.1 1.37 2.10 10.16 11.25 12.39 1.17 1.53 2,26 ZKETIJ DING KIM. Van 14 tot en met 15 April. Q VLAG. NAAM. M'. Van en naar Lading. Voor Ter Veaien i 14 Eng. s.s. idem Hailing Ousel 2199 3633 Londen Liverpool stukg. idem Von Ter Weu/eni 14 15 Eng. barge Eng. s.s. Lord Iddesleigh 232 Londen Golfer j 1066 j idem ijier macadam Voor den* i 14 15 Eng. s.s. idem idem Zweed. s.s. Sea Serpent Temple Don Manhem 2553 2899 2658 1193 Londen Methil Goole Arendal stukg. kolen stnkg. hout Van Heot l 15 r a. bark Carioca 2264 Cardiff ballast Van 14 tot en met 15 April werden langs de Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen op- en 20 afgeschut j door de Westsl. 6 op- en 6 afgeschut. RUFUKFfy dagen, zonder band, zouder U1D !U U ilI a pijn of gevaar, voile geuezing van alle breuken door Dokter Bastiil, specialist, in zijn gesticht te lontiiin l'Evfeque (Belgie). Verze- kerde genezing voor 't leven. Betaling na voile geneziDg. lot heden 4450 genez. Vraagt adres van genezen pers. in Nederland. A. H. VAN BORSSUM WAALKES bedankt, ook natflens hare familie, voor de vele bewijzen van belangstelling dezer dagen ontvangen. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het noodlottig ongeluk dat onzen geliefden echtgenoot en fader heeft getroffen, eu bij zijn daarop gevolgd overlijden, betuigen wij onzen hartelijken dank, inzouder- heid aan de employees en de werklieden der firma Little Joniiston en de bemanning van het stoomschip //Hailing" voor de laatste eer den overledene bewezen. Wed. J. C. KLAASSEN en kinderen. Ter Neuzen, 16 April 1902. Ondergeteekende bericht aan het ge- achte publiek, dat hij voornemens is, op Zaterdag 19 April, zijne nieuw gebouwde bij het Capucijnenklooster te Sluiskil te openen. Zich voortdurend in ieders gunst aanbevelend, P. MEERT, Koopman en Herbergier te Sluiskil. Aanstaandeu Vrijdag, 18 April, zijn van af 's middags twee uur bij Wili.ek Dieleman, op de markt te Axel te koop, een parlijfje extra puike van 3 tot 4 weken oud. A. YAN DER LINDE, van Rotterdam. POSEERT gedurende deze maand iederen Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, Donze- Visserstraat 24 te Ter Neuzen. F. VAN DE REE, Oostsluis, Ter Neuzen. DIJKSTRAAT, TER NEUZEN, bericht de ontvangst van Aan hetzelfde adres een WOON- en WINKELHUIS te huur of te koop. een mini en goed onderhouden staande te Sas van Gent, Oostkade, te be- vragen bij A. VAN DE ZANDE, aldaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2