Aanbesteding. Fotograaf VAN OYERBEEKE Wegens verbouwing Waarschuwing. „UNICUM." R 0 L B L 0 Haar~ sn Baardgrosimiddsl IP 3 3 3>5 Mengelwerk. Zij n m i s d a a d. Advertentien. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Deoverdrijvinginalles is slecht. Slagerswinkel tijdelijk verplaatst Ter Nenzen. D. VAN TATENHOVE. bij AL. DE DAUW te Koewacht, eenen beuken nieuwen opgemaakten D AGE N. 1 Voorm. Nam. Zaterdag 12 April 4.9 4.31 Zond ag 13 4.55 5.19 Maandag 14 5.47 6.16 Dinsdag 15 6.49 7.26 Woensdag 16 8.7 8.51 Donderdag 17 9.34 10.16 Vrijdag 18 10.53 11.25 Getrouwd J. F. DE MOOR "Elfee week loopen er tegenwoordig een dozijn //verpleegden" uit Veenhuizen weg. 'tis er den heeren te druk, te voler zijn er over de 3500 (,pensionaires". Terwijl men eenigeu tijd geleden telkens ver- nam, dat de zwervers zich in grooten getale lieten oppakken, om in de gestichten te komen, heet 't nu weer dat een der redenen voor het wegloopen is te zoeken in den langen duur der straffen, door de rechtbanken opgelegd. In de f/Luzerner Courant" wordt bericht dat met Paschen in een naburig dorp een meisje uit de lagere school werd ontslagen, dat gedurende hare 9 schooljaren gven enkel uur verzuimd had. Bedoeld wordt zeker geen enkel ongeoorloofd verzuim anders zou het fraaie boek, dat haar als prijs werd uitgereikt, tevens sen belooning zijn voorongestoorde gezondheid. Een optocht met olifanten. Te Delhi zal, bij gelegenheid van de krouing van Koning Edward VII als keizer van Indie eene groote plechtige ydurbar" (bijeenkomst van kooplui) wor- deu gehouden. Volgens de traditie begeven zich de vorsteu en inlandsche hoofden, gezeten op olifanten, naar Delhi. Verscheideneu hunner zullen dezer dagen de reis aanvaarden, daar voor sommigen de tocht met een olifant twee of drie maanden zal duren. De olifanten, die te Kathianar voor den onder- koning hebben gedefileerd, zullen ook bij het feest zijn. Het leven van den armen Russischen student het overheerschende tjpe aan de Russische universiteiten is herhaaldelijk, afgeschilderd in de schrille kleuren, die de werkelijkheid aan de hand doet. Maar erger nog dan het lot van den gemiddelden Russischen student is dat van zijn vrou- welijke commilitones. Een der vereenigingen tot bescherming der Russische vrouwelijke studenteu heeft dezer dagen eenige bizonderheden openbaar gemaakt over het leven dier ongelukkigen. Meestal afkomstig uit arme families moeten de meisjes hun collegegelden en levensonderhoud bijeenschrapen uit eenige met moeite door Jesgeven en vertaalwerk verdiende roebels. De meesten kunnen niet meer dan van 37 roebel per week voor hun geheele onderhoud besteden, alles inbegrepen woning, kost collegegelden, kleeren, enz. Zij leven hoofd- zakelijk van brood en thee en hun middagmaal komt gewoonlijk op 5 a 6 kopeken (7 a 9 cent) te staan Het was eene week van befaamdheid, roem en glorie, die aanbrak voor het stadje Nergens- huize, eene historische week, die voor immer aan de vergetelheid zou worden ontrukt. De kleine stad was in rep en roer. Sedert zes maanden sprak men van Hannes Lummel, van de misdaad van Hannes, van de verdorven- heid van Hannes, van de zwarte ziel van Hannes. Denk eensdie Hannes had zijn vrouw ver- giftigd, zijn schoonvader vergiftigd, zijn drie kinderen vergiftigd en zijn twee trekhonden. Dat was al te bar. Het geweten der bewoners van Nergenshuize was in opstand gekomen. Het liet niet toe dat dergelijke gruweldaden ongestraft werden bedreven. Het riep luide om wraak. Arme vrouw, arme schoonvader, arme kinderen, arme honden Maar wat bovenal de verontwaardiging en den afschuw van alle Nergenshuizers opwekte was het feit, dat Hannes niet wilde bekennen. Hij ontkende, hij de leugenaar, de veinsaard, het monster, hij ontkende die misdaden bedreven te hebbenHij zwoer bij hoog en bij laag, dat hij niemand, zelfs zijn honden niet, ver giftigd had. Hij hield staande, dat er eene vergissing, eene rechterlijke dwaling in het spel was, dat hij het slachtoffer was, misschien van eene of andere snoode samenzwering en dat de bedrijver van die afschuwelijke misdaad elders moest gezocht worden. Maar de rechter van instructie dacht er ge- heel anders over. In zes maanden had hij, zoo luidde het gerucht, een heelen stapel- verplet- terende bewijzen voor de schuld van Hannes Lummel verzameld, waarvan een enkele reeds voldoende was om hem aan de galg te brengen, zoo de doodstraf nog bestond. Voor zulke monsters had de doodstraf moeten behouden blijven, meende men, en niet te Nergenshuize alleen. Eerstdaags zou zijn zaak bij de rechtbank behandeld worden. De kranten en menschen- monden spraken van niets anders meer. Heinde en ver toonde men de grootste belangstelling. Zijn naam zweefde op ieders lippen, van jong en oud, arm en rijk. Zijn portret prijkte in dagbladen, illustraties en voor de ram en van winkels en magazijnen. Nergenshuize, waar de rechtbank was, be- reidde zich voor de zitting als gold het eene bijzondere plechtigheid. De gemeentelijke politie en de daar gestationneerde brigade der koninkl. marechaussee werd versterkt door de brigaden bereden en onbereden, van andere standplaatsen. Men verwachtte stroomen volks uit de om- streken. „Als er maar wagons genoeg zijn aan den trein had de burgemeester gezegd. »En logementen had een der wethouders gevraagd. ,/En levensmiddelenhad zijn collega, gros- sier, met zorg geopperd. Er waren drie honderd getuigen gedagvaard. De zittingen beloofden een geheele week in beslag te nemen, wellicht tien dagen. En om gedurende acht of tien dagen vijf en twintig duizend vreemdelingen te transporteerente voeden en te logeeren De drie voornaamste hotels hadden voorzichtig- lijk dertig nieuwe bedden aangeschaft. Het restaurant ,/L'Europe" had drie reusachtige tafels opgeslagen onder eene tent, versierd met de wapens van Nergenshuize, de provincie en het Vaderland. Het //Cafe Cosmopolite" had belangrijke bestellingen wijn en likeuren gedaan. De brouwerskarren van en buiten de stad stonden voortdurend te lossen voor herbergen en koffiehuizen. De stalhouders hadden hunne oude kasten laten opverwen de vleeschhouwers hadden een ontzachwekkend getal koeien, ossen en schapen geslachtde varkensslagers ontelbare rissen worst en bergen hoofdkaas gefabriceerd. De tuinlieden hadden zwaar beladen wagens met allerlei groenten klaar staande boek- handelaars en bazars enorme groote pakketten ge'illustreerde briefkaarten laten komende tabak- en sigarenwinkels nieuwe provisie opge- daan en de brood-, koek- en banketbakkers dag en nacht gewerkt. Kortom de gansche bevolking van Nergens huize werkte en zwoegde om op den //grooten" dag flink te kunnen uitpakken en zaken te doen. Eindelijk was de //groote" dag aangebroken. Reeds om acht uur in den morgen begonnen de straten zwart van het volk te zien. De vijf en twintig duizend vreemdelingen moesten er zeker zijn. De politie had het gerechtshof afgezet om den toegang te beschermen en de orde te handharen. Eenige nieuwsgierigen liepen kneuzingen en kwetsuren op maar de apotheken waren ruim voorzien van pleisters, zalven en verbandmiddelen, terwijl de beide esculapen, hunne gewone patienten in den steek lieten, afwachtende de dingen die komen zouden. Om tien uur werd de zitting geopend. In een minimum van tijd was de gerechtszaal vol ge- loopen, eivol. Daarbuiten stonden duizenden teleurgesteld, maar altijd nog nieuwsgierig wachtend naar den afloop. Om elf uur verscheen een journalist op het bordes van den trap, dat toegang gaf naar 't gerechtshof. De man zag er deerniswaardig uit. Zijn haren hingen hem verward rond het hoofd. Zijn kleederen waren aan flarden ge- scheurdop zijn gezicht waren bloedige schram- men te bespeuren. Zijn eene oog was gezwollen. Hij had een groot vel wit papier in de hand, dat hij aan het volk toonde. In groote, duide- lijke letters las men erHannes Lummel onschnldig, losgelaten." Onder de golvende menschenzee heerschte eenige oogenblikken stilte, de stilte van ver- bazing, van ontzetting, van verstomming. Toen brak er als't ware een orkaan los, een orkaan van schreenwende, huilende, loeiende, brullende stemmen, waaronder men nu en dan de woorden, i/larie, fopperijonmogelijk" onderscheiden kon. Het papier in de hand van den gehavenden journalist zakte tegelijk met hem. Hij bukte, schreef, rees weder op en nu las men op het weder opgeheven papier met even groote, duide- lijke letters. z/De meid heeft het gedaanheeft bekend tegenover de rechtbank viel toen dood neder. Hersenschudding. Amen Eene massa stroomde uit het gerechtsgebouw, 't bordes, de trappen af. Daarop volgden de leden der rechtbank. Achter dezen verscheen Hannes Lummel met een glimlach van zaligheid om de lippen. z/Afgeloopen" vroegen de hotelhouders zorglijk. ,/Geeindigd", zuchtten zijn gewone en buiten- gewone bedienden. vEn onze voorraden", zei men in het res taurant //l'Europe." „Maar dat is gemeen", riepen de herbergiers. //Die schurk," gromden de slagers. ,/Zoo'n lummel", grinnekte men in de bakkerjjen. ,/Zoo'n ploert," scholden de groenteboeren. z, Onschuldig schokschouderden de boek- handelaren en krantenmannen. ,/Men houdt ons zoo niet voor den gek," morde het volk. /Hannes onschuldig geloove wie 't wil," zeiden duizenden. ,/Hij onschuldig? we zullen zien," morden andere duizenden. En alien, tuinlieden, bakkers, slagers, rijtuig- verhuurders, herbergiers, hotelhouders, groente boeren, winkeliers, gevolgd door duizend anderen, stormden Hannes Lummel na. z/Te water, te water," riep de opgewonden menigte. //Dood den dief, den schelm, den verrader, het monsterweg met hem, te water Indien de politie niet spoedig tusschenbeide gekomen ware, bad men den arme Hannes zeker in het water geworpen, uit loutere teleurstelling, omdat hij niet de moordenaar en het mooie van de zaak nu heelemaal af was. POLITIE. Bij de politie alhier is als gevonden gedepo- neerd een vrouwenjak. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. ZEETIJDINGEN. Van 9 tot en met 10 April. VLAG. NAAM. M1*. Van an naar Lading 10 10 Eng. 9.8. idem Eng. s.s. Eng. ach. Noor. s.s. Eng. s.s. idem Duits. s.s Eng. s.s. idem Duits. s.s. Eng. s.s. Deans, s.s. Eng. s.s. Eng. sch. Eng. s.s. idem Eng. bark Eng. s.s. Eng. s.s. Vuor Ter Weazen i Abbotsford Ann Webster Van Ter Hailing Deveron Sains 2979 Leith I 2241;Londen Vooi Helena Willy Roland Truro Hebble Van Weazen i 2199 Londen 268 idem 1696 Cardiff Menl I 3517 Libau 1973 Methil 1326 Hamburg 3366 Hull 2558 'Goole <aeut Newa Berwick A. N. Hansen Sea Serpent Pride of the South Ouse Ancient Briton Sumbawa Armourer 1757 |Antwerpen 1227 Cardiff 4185 Antwerpen 2553 Londen 403 Ipswich 2158 Goole 2837 New-Castle 3246 Antwerpen 2047 Manchester Van Kelzaete i Alchymist I 1079 illarre ijzer stukg. stukg. 'phosph. 'ledig hout vl. kolen zout stukg. idem ledig aardapp. ledig stukg. phosph. stukg. ledig idem stukg. ledig Van 9 tot en met 10 April werden langs de Oostsluizen alhier 24 binneuvaartuigen op-en 11 afgeschutdoor de Westsl. 5 op- en 4 afgeschut. V H t H Het werken doet leven, doch het doodt somtjjds diegenen die te veel werken. Zulks noemt men overdreven arbeid. De overdreven arbeid veroor- zaakt allerlei ziekten naarmate de gesteldheid van den persoou die er misbruik van maakt. Deze is door bloedarmoede aangetast, gene door zenuw- aandoeningen, anderen door lendenpijnen, steken in de zijde, hoofdpijnen, ziekten die gewoonlijk nit de bloedarmoede voort spruiten. Men zal u natnurlijk volkomen rust aanbevelen zulks is goed, maar dat zal niet voldoende zijn omdat uw bloed verarmd is. Uwe zenuwen zijn verzwakt en ge- spannen en het is noodig om uwe geschokte ge zondheid te herstellen, uw bloed te hernieuwen en uwe zenuwen te versterken. Volgt daaarom het voorbeeld van Mej. J. Vervoort te Doesborgh. Haar echtgenoot deelt ons 't volgende mede. Sinds November 1900 was mijne vrouw gedurende dag op dag erg geplaagd met maagpijnen, brakingen en wel 2 of 3 maal per dag had zij 't hartwater zooals men dit gewoon weg noemt. De eetlust bestond niet meer, alles hebben wij aangewend, op aanraden namen wij onze laatste toevlucht tot de zoo allom geprezene Pink Pillen van Dr. Williams en werkelijk na 't gebruik van de eerste doos werd de pijn minder en nadat zij twee doozen gebruikt heeft, kan ik gerust verklaren dat zij radicaal genezen is. Zij weet van geen pijn meer, het braken heeft opgehouden en de eetlust is flink. In jaren is ze niet zoo gezond geweest, thans is het werk haar niet meer te veel. U behoeft het niet geheim te houden want wij willen andere dit geluk ook doen ondervinden, die nog lijden zoo als zij leed. Door hunne hernieuwende en versterkende wer- king zullen de Pink Pillen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, rheumatiek en algemeene verzwakking bij man en vrouw genezen. De attesten der genezen personeu zijn oprecht, met alle vertrouwen kunnen de twijfelaars zich tot hun wenden en zij zullen de bevestiging ver- nemen van hetgeen in onze verslaggevingen vermeld wordt. Prijs 1,75 de doos; f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. EN Ma. CLe. VLAEMINCK, die mede hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling in hun huwelijk, ontvangen. Tevens maken zij bekend, dat de zaak, door Mej. Ma. Ci.e. Vi.aiminck, in opvolging van wijlen haren Vader den Heer H. J. Vlaeminck uitgeoefend, voortaan door J. F. DE MOOR-VLAE- MIMCK zal worden voortgezet. Kapellebrug (Clinge), 10 April 1902. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank, voor de vele be wijzen van belangstelling op 31 Maart ondervonden. T" N,"aeo' A.'v)kERKVOORT—Mrbrtess. De tweede aanwijs der op 29 dezer te houden aanbesteding zal, in plaats van Vrijdag, 25 dezer geschieden op Zaterdag dezer, des voormiddags van 10 tot 11 ure. Ter Nenzen, 11 April 1902. Het Bestuur der waterkeering van den calamiteuzen polder Nieuw Neuzen, M. DE REGT, Voorzitfer. J. A. KLAASSEN, Secretaris-OntvaDger. POSEERT gedurende deze maand iederen Woensdag Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, Donze- Visserstraat 24 te Ter Neuzen. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE LEUNI8, Westkolkstraat. IS DE naar de Lange Kerkstraat No. 0. Zij, die een nitstekend middel wenschen te bezitten ter bevordering van Haar- en Baardgroei, tegen het uitvallen van het haar, kale Plekken,' Schilfers, Baardworm en Haarroos, worden in hun eigen belang gewaarschuwd voor de buitenlandsche aanbiedingen, die erg duur en dikwijls geheel waardeloos zijn. ie goed en goedkoop geholpen wil zijn, bestelle het beroemde Dit naar de nieuwste vinding bereide preparaat is het eenige afdoende middel. Volkomen giftvrij, krachtig werkend, is het niet te verwonderen dat dit middel in alle landen waar het ingevoerd is een verbazend succes heeft. Prijs per flacon, met gebruiksaanwijzing 1,65, na ontvangst van postw. of p.zegels. Rembours 10 cents hooger. Geheim verpakt. Sonde], 21 Februari 1992. De kale plekken zijn zoo goed als verdwenen en het uitvallen is door het gebruik van Unicum geheel opgehouden. (w. g.) H. J. VAN DER VEER. Haarkleurmiddel. Blond, bruin en zwart. Natnurlijke kleur, echt onschadelijk en absoluut niet afverwend. Prijs f 1,40 met gebruiksaanw. na ontvangst van postw. of p.zegels. Rembours 10 cents extra. Voor Nederland uitsluitend verkrijbaar bij J. 8MITS C0., Rozend. weg 32, Arnhem. 500 HEINKODDEN en gezaagdeeiken BOCHT- STIJLEN, enz., aan geringen prijs.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2