A 1 g e m 0 e n ITieuws* en Advertentieblad voor uwsch-Vlaaadoren een Onderwijzer, No. 4212. Zaterdag; 12 April 1902. Z 6 S Engeland en de Z.-A. Repnbliek. ERNE ARME YERVOLGDE. Gemengde berichten. 42® Jaar^an^. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zich by alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. 4. D V g j« IE T I tNi Van 1 tot 4 regels 0,4th Vooi eiten regel rneei f 0,10. By directs opgaaf van driemaa! plaatsing derzelfde adrertentia word <r slechts tveemul berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave Bit bind rerukijnt naantlHC, Woeo.dag- en I'.IJdaga.onil, mitgezomlerd op Fee.tdagen, blj rte Ftrma P. nK >ABPF tm Teg Memwen SIEn&STIEJ BLJLTD. Bij bet openbaar lager onderwijs te PHILIPPINE wordt gevraagd op een jaarwedde van f 500 (minimum), of eene onderwijzeres met aanteekening voor de nuttige handwerken, op een jaarwedde van f 525 (mini mum); in dienst treding op 1 Mei a. s. Toe- zending van stukken voor 15 April. Burgemeester en Wethouders van Philippine, CAMMAERT, Burgemeester. V. N. VOERMAN, Wethouder. Er wordt thans in Engeland weer buitengewoon sterk naar vrede verlangd, en een gevolg daarvan is 't ontstaan van allerlei geruehten en praatjes. Zoo werd in de beurskringen te Loaden verteld dat op 'toogenblik ernstig tusschen Engeland en Transvaal over den vrede wordt onderhandeld binnen eenige dagen zou meu het sluiten er van reeds kunnen verwachten. Dit laatste is natuurlijk een illusiede moei- lykheden zijn te groot en te veel, dat zij in een paar dagen zouden kunnen geregeld worden. Maar dat er op het oogenblik tusschen Engeland en de Boeren wordt onderhandeld, is niet onwaar- schijnlijk, hoewel de Engelsche Minister Balfour het beslist ontkent. De »Times"-correspondent in het hoofdkwartier van Kekewich, ten zuiden van Lichtenburg, meldt nu nog bijzonderheden over het gebeurde bij Driekuil en daaruit blijkt, dat een dryfjacht tegen De la Rey werd gehouden, dat men een aanzien- lyken trein van wagens en see, dien De la Rey bij Barberspan had, buit maken wilde. Doordat de voorhoede van de Engelsche troepen door Kemp werd verrast, mislukte het plan. De la Rey liet wagens en vee wegtrekken en wat nog te Barberspan was, toen men daar aankwam, was bijna de moeite niet waard. En de EDgelschen keerden dus onverrichterzake terug naar de plaats, vanwaar zij vertrokken waren. Een slechten troost brengt daarbij een g Daily Mail"-correspondent, die verklaart, dat de ope rates tegen De la Rey alleen dan eenige kans FEUILLETON. 25) Eindelijk achtte zij den tijd gekomen. A1 hare opoffering, hare toewijding, de kracht harer ver- leidelyke schoonheid schenen op Percey Grey niet den zoo gewenschten invloed te hebben. Behalve een hoffelyke buiging, of enkele beleefde woorden, als hij met haar aan tafel zat, bleef hij met haar op denzelfden afstand als altijd. Toen hij geheel was hersteld, bleeker en teugerder dan vroeger, maar altijd nog dezelfde Percey dien zij zoo lief had, en alle dagen zooveel mogelijk afwezig was, alsof hij het huis als een gevangeuis beschouwde, toen wrong Blanche Vansantin stomme wanhoop de kleine handen en trachtte tevergeefs uiiddelen te verzinnen om zijn aandacht, zijn be- langstelling tot zich te trekken. Van Bryce Williard had zij niets meer gehoord, sedert den avond, toen zij het geld van hem in ontvangst had genomeu en de listige uitdrukking harer oogeu, toen zij aan hem dacht, verried, dat zij tot alles in staat zou zijn, als zij zich van hem wilde ontslaan, of als hij haar bij de uitvoering van hare plannen mocht in den weg staan. Tweemalen was zij, in een dichten sluier gehuld, Peroey Grey gevolgd, door nieu wsgierig- heid gedreven om te weten, hoe hij zijn tijd doorbracht. Zij had daarbij een belangrijke ont- dekking gedaan. Onmiddellijk na tyu herstel had Percey een bezoek gebracht aan de rivier, daar waar het van slagen hebben, wcnneer ze in het begin van Mei afloopen. Dan begint nl. het seizoen van de paardenziekte, die het den Engelscheu onmo- gelijk zal maken, den Boerenaanvoerder op te sporen in het district Marico. Nu, als de Engelscheu het nog voor Mei met De la Rey klaargespeeld willen hebben, dienen zij zich te haasten. In een redevoering te Leeds zei Gerald Bal four, dat beslist op dit oogenblik geen vredes- onderhandelingen zijn aaugekuoopt. De Boerenleiders vroegen eenvoudig, hen in staat te stellen, een samenkomst te hebben en met elkander te beraadslagen over de voorwaar- den voor het eindigen der vijandelijkheden. Of zij eenig voorslel zullen doen, kon de heer Gerald Balfour niet zeggen, en nog minder, of hun voorstel een bevredigend karakter zou dragen. Hij zelf was niet erg optimistiseh op dit punt. De Londensche avondbladen van gisteren mel- deu uit Pretoria, dat Steyn, Reitz, Schalk Burger en Lucas Meijer- Zondag Kroonstad passeerden, op weg naar Klerksdorp. Botha kwam daar Maandag aan. De la Rey en De Wet zullen de bijeenkomst bijwonen. TER NEUZEN, II April 1902. J.l. Donderdag zijn te Middelburg de akte- examens voor onderwijzers en onderwijzeressen aangevangen, die o. a. in zoover van de vroegere examens afwijken, dat zoo noodig 8 in plaats van 6 candidaten per dag onderzocht worden. Heden slaagde o. a. mej. A H. van Borssum Waalkes van Ter Neuzen en H. M. le Grand van Znidzande. Bij de Woensdag gehouden aanbesteding van het maken van werken tot oeververdediging, steenbestorting en het aanleggen van een strandhoofd aan den calamiteuzen Zimmermanpolder was, zooals reeds in een deel vin ons vorig nu aimer is gemeld, voor de massa laagste inschrijver de heer J. Jansen te Ter Neuzen, voor f 42,140 aan wien de werken zijn gegund. Verder werd ingeschreven door de heeren A. Tholeus, Ter Neuzen, 48,777, C. de Wilde, Kattendijke, f 45,280, J. Roskam Cz. Sliedrecht, 45,440, J. de Bree Fz., Ter Neuzen f 45,800, II. de Kluiver f 46,490, en 3. G. Kalis, Sliedrecht, 50,380. vreeselijk voorval had plaats gehad. A1 zijn na- sporingen naar Bryce Williard en zijn medehelpers waren tevergeefs geweest en zijn onderzoek be- vestigde hem slechts in het geloof, dat Myrtle Blake verdronken was. Men zeide hem, dat eenige dagen na haren vermoedelijken dood, het onherkenbare lijk eener vrouw, waarschijulijk verminkt door voorbij varende schepen, uit de rivier was opgevischt, naar de morgue gebracht, en daar het door niemand was opgeeischt, op de algemeene begraafplaats der aroien was ter aarde besteld. Dit moest ongetwijfeld het lijk zijn van zijn verdronken bruid althans zoo meende hij. Hij gaf last de doode weder op te graven. In alle stilte werd ay overgebracht naar een fraai kerk- hof in de nabijheid van de stad, en op het nieuw gedolven graf, gewijd door tranen van rouw en liefde, legde Percey een bloemkrans als laatste aaudenken aan de nagedachtenis van haar, die hij zoozeer had liefgehad, en die bij op zoo vree- selijke wijze had moeten verliezen, bijna op hetzelfde oogenblik, toen hij meeude haar geluk en het zyne te hebben verzekerd. Blanche Vansant, die hem bad bespied, wist dit alles. In de overtuiging, dat hij zich nog steeds met geheel zijn hart bleef bezighouden met het verledene en zijn herinneringen, begon zij het geduld te verliezen en te twijfelen aan den invloed van hare persoonlijke bekoorlijkheden. Wat hare toewijding en schoonheid niet vermoch- ten, besloot zij nu door list te bereiken. Eindelijk bood zich daartoe de gelegenheid aan. Op zekeren dag kwam Ansel Grey haar, bevend en bleek, verzoeken om met hem naar zijn bibilio- theek te gaan. Als by ingeving begreep zij, dat er iets ernstigs Volgens mededeeling van den Inspecteur over het Loodswezen°Ts de volgende wijzigiug ge bracht in de betonning der Westerschelde le. In het Pas van Ter Neuzen is de spitse ton N° 10 met kegel opgenomen en vervangen door een rood en zwart horizontaal gestreepte kogelton N°. 10 met kegel, liggende in 86 d. M. water. 2*. Op de reede van Biervliet is de stompe ton N°. 6 opgenomende rood en zwart horizontaal gestreepte kogelton N° 5 met ruit behoort voortaan tot de betonning van het Pas van Ter Neuzen en is vernummerd in N°. 11. 3* In de Everingen is de rood en zwart hori zontaal gestreepte kogelton N". 11 met ruit opge nomen de spitse ton N°. 12 is vervangen door eeu rood en zwart horizontaal gestreepte kogelton N°. 12 met ruit, liggende in 95 d. M. water. Axel, 8 April. Heden werd alhier door het Bestuur van den polder //Capelle" aanbesteed de levering van 100 Ms. Praisische grind, metende 26 c. M. Ingeschreven werd door: C. Bakker Wz. t« Sliedrecht, voor 2,05 Wed. J. de Lege voor f 1,79 M. Verbrugge voor 1, 75 J. Adriaanseu voor 1,70 en P. A. Dolk te Dordrecht voor 1,63, alles per Ms. Aan den laagsten inschrijver is de levering gegund. De inschrijvers achter wier nam en geen woon- plaats is vermeld wonen te Ter Neuzen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 11 April het volgende vonnis uitgesproken A. v. O., oud 25 j., werkman te Heikant (Koewacht), is wegens huisvredebreuk veroerdeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. Woensdagmorgen wist te Middelburg iemand die 6 maanden gevangenisstraf ondergaat, doch te Middelburg door den rechter-commissaris moest worden gehoord, bij het station aan zijn geleiders te omsnappen. Lang heeft de vluchteling echter geen pleizier van zijn vrijheid gehad, want hij werd reeds des middags op den Noordzee-boulevard te Vlissingen gearresteerd. moest ziju voorgevallen. Qij deed de deur op slot, die op de gang uilkwam, toen keek hij zenuwachtig om zich heen en verzocht haar, met heesche stem en tranen in de oogen, om te gaan zitten. Wat is er gebeurd vroeg zij gejaagd, terwijl zij hem onderzoekend aanzag. Hij sehoof zijn stoel uader bij de hare, en kneep, terwijl hij sprak, een toegevonwen blad papier in zijn hand te zamen. Schande en volslagen ondergang wachten mij fluisterde hij bijna onhoorbaar. Luister, Blanche, en sla wel acht op hetgeen ik zeg, want het geheele gebouw van list en bedrog, dat wij te zamen hebben opgericht, dreigt ineen te storten. Blanche onlstelde, doch viel den onden man niet in de rede, toen hij vervolgde Gij hebt mij gedwongen een verbond met u te sluiten; dit zij zoo; maar na moet gij mij ook helpen, wanneer zich onvoorziene omstan- dighedei voordoen. Gij zijt bekend met een ge- heim, dat mij zou kunnen te gronde richten, en dat betrekking heeft op den vader van Myrtle Blake. Gij hebt geeischt, dat Percey Grey u zou huwen, onder bedreiging, dat geheim open baar te zullen maken en ik heb in uwen eisch toegestemd. En tot heden blijf ik daarin toe- stem men. Maar er is een nieuwe vijand ver- rezeneen nieuw gevaar bedreigt ods. Lees slechts Hij overhandigde haar het tot een kleine massa saamgeknepen papier, dat hij nog altijd in de hand hield. Met verbazing en toenemende onrust las Blanche Yansint het volgende Ik heb u weder een bezoek gebracht en Te Ouddorp heerscht diphtheritic. Men meldt dat het aantal gevallen sterk toeneemt. Landbouwer E., te Oud-Ootmarsum, is door zijn paard doodgeslagen. Een jager te Noordwijt, ruim 60 jaar eud, sneed dezer dagen zijn likdoorns en bedekte het wondje dat hij zic'i daarbij toebracht met groene zeep gelijk hij meermalen gedaan had. Den volgenden dag werd hij ongesteld en nog een dag later overleed hij aan bloedvergiftigiug. Een bankier ging van zijn kantoor naar huis en vond onderweg een bankje van zestig gulden. Thuis gekomen, zei zijn vrouw hem, dat er een rekening van den slager was gekomen van zestig gulden hij gaf haar het bankje en zij liet daarmee den slager betalen. De slager betaalde er een boer mede voor een kalfde boer betaalde er zijn openstaande rekening bij den kruidenier mede deze voldeed er zijn schuld bij zijn huisbaas mede, en deze, die bij den bankier in het krijt stond, bracht het bankje aan dezen terug. De bankier herkende het aan het nummer maarbij nauwkeurige beschouwing bleek hem, dat het biljet valsch was. De vraag is welk verlies is bij deze operaties geleden, en wie verloor er bij, aangenomen nu dat de bankier het bankje vernietigde Naar men verneemt heeft C. H. G., gewezen politie-agent te Meppel, veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf wegens doodslag en het wegvoeren van een kinderlijkje, met het oogmerk om het overlijden of de geboorte te verhelen tot zijn ambtshalven verdediger bij de arrond.-rechtbank te Assen, mr. P. Oosting, het verzoek gericht, hem ook bij het gerechtshof te Leeuwarden te willen verdedigen en heeft deze zich daartoe be- reid verklaard. De Amsterdamsche politic is er in geslaagd een spoor te vinden van de daders van den diefstal in eene diamantslijpery aldaar. Twee personen, die in den nacht van den diefstal in de nabijheid der slijperij werden gezien, A. W. en C. W., beiden diamantbewerkers, zijn gearresteerd. Een derde verdachte is in Antwerpen opgespoord en eveneens aangehouden. Bij de aangehoudenen is niets gevonden en zij ontkennen. Eigenaardig echter is dat twee der verdachten vroeger gehoord zijn aangaande een diefstal te Antwerpen en een inbraak bij een diamantshrma te Amsterdam. Op de markt te Nijmegen waren Maandag zooveel eieren, dat de boeren ze tegen 5 en 6 voor een dubbeltje niet eens alle konden kwijtraken. mijzelf geholpen met uwen overvloed. Eerst hebt gij mij verloochend en tot armoede gebracht, daarna een misdadiger van mij gemaakt. Navijf jaren afwezigheid kom ik terug en vind Percey Grey als uw gunsteling en erfgenaam bij u ge- installeerd. Ik heb genomen, wat mijn recht- matig deel behoorde te zijn, en ga thans weder heen. Yervolg mij, laat mij door de politie op- sporen, dan zal ik hun het gekeim verraden van uw rijkdom en n met my medesleepen naar de gevangenis. Ik weet hoe gy gehandeld hebt met John Blake. Wees dus verstandig, draag uw verlies met gelatenheid, en laat mij met rust. Ik zal u niet weder lastig vallen. Een volgende maal zal ik een beroep doen op Samuel Town- send, onzen verrea bloedverwant. lndien gij hem niet tegen my hebt in het harnas gejaagd, zal hij wel wat geld voor my over hebben, dat ik beter kan gebruiken dan gij. Nu, schik u in de omstandigheden, anders zullen de familiege- heimeu publiek gemaakt worden. Het met potlood gekrabbelde briefje droeg een handteekening, die Blanche Vansant volslagen on- bekend was, namelijk //Carle Townsend." Ten hoogste verbaasd zag zij Ansel Grey aan en vroeg Wat moet dat beteekenen Het beteekent nieuwe verwikkelingen in onze plannen het beteekent dat ik een bedelaar ben, als ik met een paar vaste goederen, die ik nog bezit, te gelde mask. Want gedurende de laatste zes maanden heb ik, uit vrees dat mijn verleden eenmaal aan het licht zou komen, heimeltjk al mijn bezittingen in contant geld omgezet. (Werdt vervolgd), IEUZEISCHE COURAST.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1