No. 4209. Ter Neuzensche Courant. 5 April 1902. Lokkcn van werkliedee naar Duitschland. BEVOLKIISSBEGISTEBS. Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. 42® Jaar gang. TWBBDB BLAD. 309«te ST AATSLOTERIJ. De Burgemeester van TER NEUZEN gozien de circulaires van den heer Commissaris der Koningin in deze previncie van den 24 Mei 1890 en 26 November 1891, waaruit blijkt dat het herhaaldelijk is voorgekomen dat Nederlandsche werklieden. door berichten in de nieuwsbladen of door daartoe uitgezonden agenten, soms met verstrekking van reisgeld voor de heenreis, naar Duitschland teD behoeve van industrieele onJernemingen worden gelokt, terwijl bij hun aankomst ter plaatse blijkt, dat zy daar niet gebruikt kunnen worden, m akt de ingezetenen opmerkzaam dat het geraden is, alvorens op znlke berichten en voorspiegelingen der agenten af te gaan, bf zelfbf door tusscheakomst van den Burgemeester banner woonplaats zich te wenden tot den Nederlandschen Consul in de streek, waar die ondernemingen zich bevinden, on inlichtingen omtrent de voornitzichten in het bekomen van werk, de loonen en de hnurprijzen der woningen aldaar. Gedaan te Ter Neuzen, den 4 April 1902. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester en Wethouders der Gemeente TER NEUZEN, Gelet op Zijner Majesteits besluit van den 27 Juli 1887 (Staatsblad n°. 141), regelende de verplichting der ingezetenen tot het doen van aangifte voor de bevolkingsregisters, bepalende onder meer het volgende Artikel 2. Zij die uit eene Nederlandsche kolonie, eene overzeesche bezitting of uit den vreemde hunne woonplaats overbrengen in eene gemeente binnen het Rijk, doen hiervan eene ver- klaring aan het gemeentebestuur, vergezeld van het gebruike- lijke getuigschrift voor hen die nit de kolonien of bezittingen, van een paspoort of reis- en verblijfpas of andere door de politie deugdelijk erkende bewijsstukken voor hen die uit den vreemde komen. Deze verklaring geschiedt binnen eene maand na hnn aankomst in de gemeente. Artikel 3. De kennisgeving in het vorigo artikel vermeld, gaat ver gezeld van de noodige opgaven om in de bevolkingsregisters te worden ingeschreven. Artikel 4. Zij die hunne werkelijke woonplaats binnen het R\jk verlaten om die over te brengen naar eene Nederlandsche kolonie, eene overzeesche bezitting of naar den vreemde, doen hiervan eene verklaring aan het beatuur der gemeente, welke zij verlaten. Artikel 5. Zij die hunne werkelijke woonplaats uit eene gemeente van het Rijk naar eene andere gemeente overbrengen, doen hiervan eene verklaring aan het bestuur der gemeente, die zij verlaten en waar zij in het bevolkingsregister zijn in geschreven, met opgaaf der gemeente, waar zy zich wensehen te vestigen. Zy ontvangcn een kosteloos getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats. Artikel 6. Ter plaatse, waar zij hunne werkelijke woonplaats over brengen, doen zij uiterlijk binnen eene maand na hunne aankomst eene verklaring aan het gemeentebestuur, met overlegging van het getuigschrift in het vorige artikel vermeld. Artikel 7. Elk hoofd van een huisgezin heeft uiterlijk binnen eene maand kennis aan het gemeentebestuur van ieder lid dat in hot huisgezin wordt opgenomen of daar uitgaatinwonende dienst- en werkboden daaronder begrepen. Omtrent die kennisgeving geld art. 3. Dezelfde kennisgeving geschiedt door aizonderlijK levenae personen, wanneer zij andere personen in hun huisgezin opnemen. Bestuurders van iustellingen, gestichten en mnchtingea, niet staande onder bestuur of toezicht van het openbaar gesag, waar personen, onder eenig bestuur samen wonen, goven maandelijks aan het gemeentebestuur kennis van alle personen, die in de sameuwoniug zijn opgenomen of daarvan zijn uitgetreden. De verplichting vervalt, wanneer langs een anderen weg de vereischte kennisgeving voor het bevolkingsregister gedaan is. Artikel 8. Onverminderd de bovenstaande voorichriften is een ieder, door het gemeenteltestunr daartoe opgeroepen, verplicht tot het doen der opgaven, die vereischt worden om de bevolkings registers in te vullen. Artikel 9. Overtrading der bepalingen vau dit besluit wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veerlien dagen of geldboete vuu ten hoogste honderd gulden. Maken de ingezetenen op het rorenslaande opmerkzaam mot dringende aanbeveling om de daarin vervatte verplich- tingen stipt na te komen, teneinde zich voor de toepassing der bedreigde staffen te vrywaren. Gedaan te Ter Neuzen, den 4 April 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTER1IOFF, Secretaris. TER NEUZEN, 4 April 1902. Met ingang van 16 April is aan het post- en telegraafkantoor alhier geplaatst de commies der posterijen klasse A. I. J. Schmalhausen, van het postkantoor te Arnhem. Gisteravond gaf de muziekvereeniging //De Volharding" alhieT, op de bovenzaal van het „Nedemndsch logement", hare laatste soiree in dit seizoen. De opkomst der leden was niet groot, wat voor de uitvoerders te bejammeren vie], daar de verschilleude riummers voor het orkest en de solo-uummers uitmuntend werden gespeeld. Eene teleurstelling was der vereeniging nietonthouden, daar de fluitist die zijne medewer-ing had toegezegd was verhiuderd te komen. De leemte daardoor in het programma ontstaan, werd evenwel aangevuld door de opvoering van de comische scene „Studentenwraak", waarvoor eenige heeren sich bereidwillig hadden beichikbaar gesteld. Dezeu mochten dan ook voor hunne pogingen om den avond te vullen een algenaeen, welverdieud applaus inoogsten. De soiree werd besloten door een bal. Men schrijft uit Zuiddorpe aan de VI. Ct. Juist op de grens van de gemeente Zuiddorpe en Wachtebeke woont op Belgiseh grondgebied een koopman in varkens. Het vorige jaar werd de man wegena frauduleus invoeren vau een kar biggen en verzet tegen de douanen door de recht bank van Gent veroordeeld tot 8 maanden ge- vangenis. Zoo'n langen tijd //gaan zitten" stond voor den koopman en zijn gezin gelijk met vol- slagen ondergang, daarom den handel als voorheen voortgezet, inaar steeds er voor gezorgd uit de handen der politie te blijven. Orndat hij in zijn woniDg niet overvallen zou worden, werd in den gevel een geheime deur gemaakt, die op Neder- landsch grondgebied uilkwam. Hierdoor wist de veroordeelde meermalen aan een anders gewisse arrestatie te ontkomen. Thans heeft de man door een val van zijn rijwiel een been gebroken en moet nu, uit vrees voor de Belgische politie, dag en uacht verzorgd worden in een in allerhaast van planken en stroo opge- trokken huisje op Nederlandschen bodem. Sas vau Geilt, 4 April. Een bekwaam fietsrijd.r alhier had de gewoonte aangenomen over de deksteenen van den kaaimuur te rijdengister- middag voerde hij deze waaghalzerij weer nit, terwijl nog een jongen achter op de fiets stond, met het ongelukkig gevolg dat hij van den kaai- mour afreed en beiden met de fiets in het kanaal duikelden. Met den schrik en een nat, bemodderd pak kwamen zij er af. Gelukkig nog geen al te gevoelige les voor deu fietsrijder. Koewacht. Woensdag had hier de gewone jaarlijksche markt plaats voor paarden, koeien en varkens. Mede uitgelokt door het prachtige weder was er reeds vroeg veel volk op de been en kwamen van alle kanten veehouders en kooplieden opdagen. Aange7oerd waren 24 paarden, 110 stuks rundvee en 60 varkens. Tot circa 1 uur had de keuring plaats van de dieren, welke voor de prijzen waren ingeschreven. Onder het spelen der fanfaren werden de volgende premien aan het gemeentehnis uitgereikt Voor het meest in waarde zijnde werkpaard van 3 tot 6 jaar en voor het schoonste veulen, nog in het bezit van zijne melktanden, beide aan B. Sanders te Exaerdevoor het schoonsl e veulen geboren in 1901 aan P. van Daele alhier voor de schoonste baatgevende koe aan H. Ver- gauwen te St. Jansteen; voor de schoonste kalfdragende vaars aan P. de Vliegher alhier voor de vetsie vaars aan P. Cerpeutier alhier voor den vetsten os aan de wed. de Blieck alhier voor den besten stier aan de weezen A. Luj alhier voor het grootste getal paarden ter markt gebracht aan Th. Ferket te Moerbekevoor het grootste getal hoornvee aan P. Lust te Hontenissevoor het grootste getal varkens aan Ch. Janssens te Moerbeke voor het grootste getal hoornvee ter markt gekocbt aan A. de Guchtenaire alhier. Bij de verloting vetkregeu 2 prijzen Th. Ferket te Moerbeke en J. Hesters alhier. Een prijs verkreeg D. Verstraeten te St. Jansteen, P. van Daele en H. bonte beiden alhier. Er was een levendige handel. Doordat er zooveel praehtige dieren ter markt waren, werden voornamelijk door Belgische kooplieden, hooge prijzen besteed en werd bijna al het aan de markt gevoerde vee verkocht. Na afloop der prijsuitdeeling deed de fanfare nog eene tnuzikale waudeling door het dorp. Dit was 64a der oorzaken waarom tot laat in den namiddag veel volk op de been bleef en er eene gezellige vroolijkheid heerschte. Bijna alle R. K. mannelijke ingezetenen boven de 18 jaar hebben op het verzoekschrift geteekend, dat gistereu naar den Bischop van Breda verzonden is en waarin aan Z. D. H. ateun en medewerking verzocht wordt om op het Neder- landsch gedeelte der gemeente een kerk met pastorie te verkrijgen. In dit verzoekschrift, dat door 470 personen geteekend is, worden de gronden aauge- haald, waarom door de onderteekenaars een R. K. Kerk gewenscht wordt. De rechtbank te Amsterdam heeft gisteren een ongewone beslissing genomen. Een achttien- jarige jongen heeft terecht gestaan beklaagd van verduistering van vrouwenrokken. Bij den commis- saris van politie en bij den rechter van instructie had hij een volledige bekentenis afgelegd, bij de openbare behandeling zijner zaak zeide hij zich uiets te herinueren. Het O. M. eichte zijn veroordeeling tot negen maanden gevangenisstraf. Gisteren zou zijn vonnis worden uitgesproken, maar nu bleek dat bij den president der rechtbank was ingekomen een schrijven van den beklaagde, waarin deze meedeelde dat zijn houding bij de behandeling zijner zaak te wijten was aan den invloed, door den hem toegevoegden rechtsgeleerden raadsman uitgeoefend. Hij had weer willen bekennen, maar de raadsman had gezegd, dat hij doen moest alsof hij zich niets herrinnerde. Hij had wel opgemerkt hat het verkeerd liep, maar zijn mond gehouden. Onder den indruk van de zware straf, tegen hem geeischt, wilde hij echter de waarheid aan het licht brengen. Hij wees er verder op, dat hij op, zijn 16e jaar reeds vrijwilliger bij de huzaren was geworden en gehoopt had later bij de bereden marechaussee te komen dock om liehaamszwakte was afgekeurd. Hij hoopte nu nog op een lagere straf. De rechtbank was van oordeel,- dat bleek dat de beklaagde niet in de gelegenheid was geweest al dat- gene mede te deelen, wat tot een richtig onderzoek zijner zaak kon leiden en dat het onderzoek dus niet voldoende kon worden geacht. De rechtbank ge.'aste dus een hernieuwd onderzoek in openbare zitting op 8 April a. s. Men meldt uit Spa aan het Dagblad la den vroegeu morgen van den eersten Paaschdag, te 2^ uren, werden de inwoners van Spa uit hun eersten slaap opgewekt, door het luiden der stadsklokken, en daar de hoog in de lucht op stijgende vlamman op een brand in, of althans zeer nabij het Koninklijk paleis, in de Avenue de Marteau, waar H. M. de koningin nog steeds haar verblijf houdt, zoo was de schrik en ontsteltenis natuurlijk algemeen. Ge lukkig vernam men al spoedig, dat het Koninklijk paleis niet in gevaar was, maar dat de villa nRaphael", des zomers bewoond door de eigenares mevr. de wed. Raphael Pottier, in brand stond dus toch in de onmiddellijke nabijheid van het paleis, zoodat het dan ook de twee gendarmes, die des nachts de wacht voor het Koninklijk paleis betrekken, waren, die het eerste signaal van den brand gaven. De commissaris van politie, de heer A. Nemrj, die twee huizen verder woont, was dan ook onmiddellijk tegenwoordig om de leiding van de inmiddels aangerukte brandweer op zich te nemen en men slaagde er al spoedig in het grootste deel van de villa te behouden, al is de schade nog op een 15,000 francs te schatten. Men begreep alleen maar niet, hoe in een sedert October geheel onbewoond huis, zulk een hevige brand kon ontstaan en verdiepte zich in gissingen wat wel de oorzaak konden zijn. De heer Paes, lid van den gemeenteraad te Spa, wist evenwel op te merken, daar hij juist tegenover de villa woont, dat hij in de namiddag van den voorafgaanden Zaterdag, een te Spa onbekend en ongunstig uitziend iudivudu een langen tijd voor en om de villa Raphael had zien heen en weer loopen. Genoemde heer Paes was zoo gelukkig, den commissaris een goed en duidelijk signalement van dien vreemdeling te kunnen geven, zoodat de gendarmens er dan ook in slaagden, eergisteren, z/e u zwerver" aan te houden, die door den commissaris deerlijk in het nauw gebracht spoedig moest bekennen de dader te zijn. Hij gaf op uit spijt te hebben gehandeld, omdat hij na door een raam van de rez-de-chaussee, dat door den congierge, die in den tuin woont, opengelaten was te zijn binnengeklommen en niets van zijn gading vindende den boel in brand gestoken had. Daar men te Spa nooit van dieven of diefstallen hoort, en de meeste bewoners niet eens hun voordeur sluiten, zoo is dit openlaten van een raam niets buitengewoons. De brandstichter, slechti 25 jaren, oud is afkomstig uit Alderlecht, en is gevaukelijk naar Verviers vervoerd en aldaar opgesloten. De Parijsche editie der New-York Herald doet het verhaal hoe Krupp, de welbekende kanonnenkoniug in zijn fabriek te Essen, die met 46000 man werkt, onlangs een werkslaking wist te voorkomeu. Toen hij voorverleden Zondag met zijn twee dochters van een kerkgang huiswaarts reed, wierp een op den weg plotseling optredende werkman een rol papier in het rijtuig. Bij opening bleek die een verzoekschrift te bevatten van een groot aantal der arbeiders, waarin om onderzoek van kenbaar gemaakte grieven werd gevraagd. De onderteekenaars verklaarden dat zij alleea van het hoofd der fabriek zelf gerechtigheid verwachtten. 's Daags na het voorval zond Krupp twee rijtuigen naar de fabriek om terstond een zestal der beste hem bekende werklieden, zooals zij daar waren, naar zijn villa te brengen, met het gevolg dat binnen weinig minaten de kleine groep arbeiders, met hun lederen voorschoten aan het lijf in zijn salon stonden. Hij gaf ieder der ontbodenen de hand en beloofde het gevraagde onderzoek niet alleen maar ook dat verkorting van den arbeidstijd zou ingevoerd worden. Als een loopend vuurtje verspreidde zich het nieuws door de arbeiders-kolonie rondom de reusachtige fabriek gelegen en des avonds kon Krupp van uit de ramen zijner woning het schijusel der vreugdevuren waarnemen, die zijn ondergeschikten te zijner eere, wegens het heugelijk bericht, out- stoken hadden. Van een werkstaking werd geen woord gerept. Een werkman te Massachusetts (Vereenigde Staten vau Amerika), Adam Maitland genaamd, staat op het punt millionair en graaf van Lor- rindale in het Vereeuigd Koninkrijk van Groot- Brittannie te worden. Omstreeks 1772 stierf Richard Maitland, graaf van Lorrindale, maar toen eenigen tijd later de erfgenamen zijn goederen wilden verdeelen, kon men zich niet de overlijders-acte van den graaf- millionair verschaffen men wist zelfs niet, v.aar hij was gestorven. Alle mogelijke wettige tniddelen werden aangewend om de fortuin en den adel- lijkeu titel te krijgen, maar alies was levptgetfs, Het eene proces volgde op het andere, tot dat men eindelijk ontdekte, dat de graaf te New-York overleden was. Nu bleef nog over de documenten te vinden, waaruit dit overlijden bleek. Dietaak is opgedragen aan ds. Jessan, vau de Pres iyieri- aansche Kerk te Fall River. Alle registers en docu menten worden zorgvuldig nagezien en het is bijna zeker, dat zijn inspanning met succes be- kroond zal worden. Als dit document eenmaal gevondeu is, dan zullen de vier erfgenamen Adam Maitland van Fall River, zijn broer en twee zusters, wonende in Schotland, het aardige sommetje vau 2,000,000 pond sterling te verdeelen hebben. De adellijke titel komt aan den oudsten erfgenaam. Hills*. Huwuiijks-aangiften. 22 Maart. Alphonsins Augustinus Verstraeten, oud 22 j., jm. en Anna Catliarina van de Velde, oud23j.,jd. Jacobus Schijvenaars, oud 23 j., jm. en Philomena Petronella de Kort, oud 23 j.,jd. 29 Maart. Andreas Ghisleen Thijs, oud 22 j., jm. en Maria Eelici a Mortier, oud 21 j.. jd. Ilnwelijks-voltrekkingen. 20 Maart. Oscar Adela Steijaert, oud 30 j., jm. en Coleta Smet, oud 28 j., jd. Geboorten. 18 Maart. Alphousius Josephus, z. van Alexander Paulinus de Cock en van Maria Johanna Cornelia Volleman. 19 Maart. Eduardus Leonardos, z. van Christiaan de BruijH en van Maria Schauwaert 23 Maart. Mattheus Eranciscua, z. van Alphonsus Adriaan Biesbroeck en van Maria Louisa Weemaes. 24 Maart. Eleonora Maria, d. vau Johannes Franciscus Cornelia Heijens en van Mathilda Frederica de Silva. 25 Maart. Maria Augustina, d. van Augustinus Carolus vau de Walle en van Maria Juliana Goossens. Overlijden. 18 Maart. Anna Catharina Heijman, oud 84 j., dochter van Jan Francies en van Johanna Verbust. 21 Maart. Maria Anna Jacoba de Cock, ond 73 j., wed. va» Pieter Franciscus van der Zijpt. 27 Maart. Josephus Maria Vlasscnrood, oud 20 j., z. van Constantinus en van Christina Petronella Verstraeten. Kraauw. Geboorten. 2 Maart. Emile, z. van Pieter Asselman en van Paulina van Denderen. 3 Maart. Martha Isabella, d. van Alouisius Penguet en van Louisa Bomelia van Daalen. 16 Maart. Bertha Dorothea, d. van Petrus Verlinden en van Rosalia van Gimst. 17 Maart. Jacques Petrus Franciscus Marie, z. van Josephus Buijsrogge en van Mathilda Louisa van Jola. 18 Maart. A a us Maria, d. van Mathijs de Wit en van Phelomina van Huffel 23 Maart. Petrns Alphonsus, z. van Petrus Daalman en van Phelomina van Dosselaar. Overlijdeu. 1 Maart Jau Francies Compiet, oud 75 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Maria Maas en uit het tweede huwelijk van Johanna Veras. Victorine Marie Augusta Antoinette Verhaegen, oud 3 m., d. van Elemondus Jacobus en van Maria DomiDica de Buck. 3 Maart. Odilion Gnstavs Marie Verhaegen, aud 2 j., z. van Johannes Aloi ius en van Maria Clothilda van Waea. 7 Maart. Emile Asselman, ond 5 d., z. ran Pieter en ran Paulina van Denderen. Paulina de Smit, oud 3 j., d. van Josephus en van Rosalia Janssens, 9 Maart. Maria Magdalena Asselman, oud 10 m., d. van Alphousius en van Francisca Johanna Janssens. 10 Maart. Alphonsus Franciscus Hendrikx, oud 29 jz. van Pieter en van Seraphina van Kerkhoven. Aehilo Alphonse Poppe, oud 17 m., z. van Amandus en Maria Lossie. 12 Maart. Margaretha Paulina de Block, oud 22 m., d. vaa Jan Francies en van Maria Anna de Rijcke. 14 Maart. Augustinus de Buck, oud 59 j., echtg. van Barbara Angelina Heijman. Bertha Mathilde Maria Aubroeck, oud 4 j., d. van Honore en van Maria Seraphina Mahu. 15 Maart. Alma Melanie Aubroeck, oud 6 m„ d. van Honore en van Maria Seraphina Mahn. 17 Maart. Jacobus deKoster, oud 3 j., z. van Jan Francies en van Mathilde Durinck. Josephina Apolonia Ludovica Franssens, oud 1d. van Petrus Johannes en van Anna Theresia Maria Antonia Hendrika Staal. 22 Maart. Josephus Alphonsus Marie Kindt, ond 5 w., z. vaa Alphonsius en van Rosalia Maria Bogaert. Hoek. Geboorten. 16 Maart. Willemiua Janna, d. van Adriaan Woltert en ran Janna Scheele. 21 Maart. Leunije. d. van Marinus de Zwarte en van Cornelia Sol. 28 Maart Jan, z. ran Pieter van Wijck en van Levins Cornelia Drabbe. Overlijden. 17 Maart. Jozina Riemens, ond 67 j., d. ran Guillaam en van Suzanna Michielsen (beiden overl.). 21 Maart. Jacomina Elizabeth Wolfert, eud 6 m., d. van Hendrik en van Maatje Jansen. 22 Maart. Adriana ds Graaf, oud 31 j., d. ran Gristiaan en van Maria Jamen. ■lengetdijk. Geboorten. lp Maart. Maria Azna, d. van Jacobus Asielman en vaa Paulina Frnijtier. Wesfdorpe. Huwelijks-aangiften. 29 Maart. Au gustus Vervaat, oud 30 j., jm. en Maria Kamoen, oud 29 j., jd. Constantinus van Hecke, oud 27 j., jm. en Emma Maria Soethaert, oud 25 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Emma Celanie, d. van Emile de Clercq en van Maria de Vos. Catnilius Levinus, z. van Eduardus Franciscus Southaert en van Maria Theresia van Waes. 23 Maart. Augusta Maria, d. van Henricus Johannes Kails en van Virgenie Ingels. 28 Maart. Adelina Maria, d. van Arnoldus Dhaene en van Fraucisca Filip.-e. Leons, z. van Ednardns Jacobus van Laere en van Clemertia van Lot. 30 Maart. Magdalene Anna, d. van Desire Johannes de Bakker en van Ema Oscarina de Yleesschouwer Overlijden. 21 Maart Octaaf AimO de Clercq, oud 21 j., z. van Gustaaf (overl.) en van Clemence de Groote. 24 Maart. Emile Johannes van Giessen, ond 22 j., z. van Karel en Julie Hileijn, 27 Maart. Ldons de Clerq, oud 12 j., z. van Victor en van Leonie Maria de Craene 2e klasse. le lijst. Trekking van Dinadag 1 April 1902. Prijzen vaa f 100 en daarbovea. No. 4039 20000. Ns. 10526 11535 1500. No. 904 1000. No. 7f5 3646 6655 400. No. 5150 200. No. 1031 13599 14279 f 100. Prijzen van f 30. 74 2283 4159 6234 8921 11622 14027 16266 18447 99 2310 4187 6308 8998 11624 14038 16283 18458 187 2340 4223 6388 9207 11700 14052 16296 18507 150 2494 4242 6461 9266 11718 14140 16199 18509 170 2552 4280 6496 9293 11776 14199 16313 18512 176 2568 4298 6497 9303 11821 14223 16318 18528 180 2571 4360 6593 9387 11928 14235 16321 18588 206 2585 4363 6659 9453 12933 14245 16371 18625 250 2632 4394 6666 9471 12G07 14246 16379 18637 297 2640 4448 6667 9482 12031 14274 19456 18670 354 2652 4491 6669 9551 12080 14351 1653a 18883 356 2654 4545 6671 9609 13141 14366 16570 18699

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 5