Huishoudelijke Oreenten i I 0 n i v a ng e Ter Neuzen. Geuiengde berichten. Advertentien. des Forges& Acieries Neerlandaises a Terneuzen. |»edroogde Soepgroenten, J.DESMIDT-POTHOYEN. lets omtrent de naastbijzijnde kroningj van Eduard VII, De kroon, de stoet, wondevbar machten. Ondertronwd J. A. Societe Anonyme MM. les Actionnaires sont pries d'assister a l'assemblee gdnbrale qui se reunira a la Brasserie Flamande n°. 22 Rue Auguste Orts, le 22 Avril 1902, a 2 heures de relevee. Pour assister a l'assemblbe MM. les actionnaires devront accomplir les for- malitbs prevues aux articles 33 en 34 des statuts. Les dbpots de titres pourronts'effectuer bij JAN RIEMENS J.v.L.Rzoon, irv BLIKKEN, als; DOPERWTEN, SPERCIEBOONEN, SNIJ- BOONWORTELEN, SPINAZ1E, POSTE- LEIN, ANDIJVIE, enz. los en verpakt. J. D. THIELMAN-BAIT WENS, 1 a/d Roomsche kerk, Ter Neuzen- eene prachtige sorteering 111 tan ,au gepleegd verzet tegen den marechauss&s L. Lambrechts bij zijne arrestatie ter bovengemelde gelegenbeid. Aan de beklaagden is Mr. F. C. van De nse, advocaat en procnreur te Ter Neuzen, ambtshalve als verdediger toegevoegd Waggelend, twintig maal in gevaar naar beneden te vallen, kwam hij bij zijn baas, die zich, om niet te vallen, aan de stijlen van de stelling vastklampte. De dronkaard sloeg en schopte zonder dat de andere zich verweren kon. Eensklaps echter verloor de dronkaard het evenwicht en met het hoofd omlaag viel hij naar beneden. Hij een QJCv I1CL I1UU1U UUliaaK, mij 4 Op Vrijdag 18 April 1902, zal voor de dade]jj^ dooc[ maar de kans op leven is Arrondissements-Rechtbank te Middelburg worden j uitergt gering Te Zeldeghem is iemand op verschrikkelijke wijze door een trein overredeu. Hij geraakte bij het oversteken van den spoorweg met zijn voet beklemd tusschen de spoorstaven. Door verschei- dene personen geholpen, trachtte hij zich los te makeii, maar het lukte niet. Eensklaps bedacht men dat er spoedig een trein moest passeeren, en men trachtte de noodige seinen te geven. Het echter te laat. De trein kwam reeds aan- stormen, en de ongelukkige, die verschrikkelijk gilde, werd een oogenblik later omvergeworpen door de locemotief en onder de wielen verplet- terd. Eenige Antwerpsche studenten vonden op wandeling in de dennebosschen bij Brecht het in staat van ontbinding verkeerende lijk van een man, die een gapende wond in zijn keel had. Een stuk van een afgebroken horlogeketting zat nog in zijn vest, het horloge en de rest van de ketting waren verdwenen en ook de zakken van zijn kleeren waren doorzocht en uitgehaald. Men heeft hier dns blijkbaar met het slachtoffer van een misdaad te doen. De identiteit van den doode is nog niet vastgesteld. Te Athene trekt een schandaal-proces voor den krijgsraad zeer de aandacht. Een tweede luitenant had kolonel Lefcadios, prefect van politie te Athene, in het publiek van verschillende mis- daden beticht. De kolonel was tengevolge van die openbare beschuldiging gedwongen af te treden, maar steunend op zijn protectie in hoogd'kringen, begon hij een proces wegens laster tegen den luitenant. Maar de bom sprong verkeerd. Bij het proces werd aangetoond dart de kolonel als prefect van politie zich aan onzedelijke handelingen had schuldig gemaakt, zich soms geld onreehtmatig had toegeeigend, en speelhuizen beschermde. De kolonel schijnt gedacht te hebben, dat hjj niets te vreezen had van een proces omdat hij hinderlijke geheimen wist van hooggeplaatste personen. Het liep echter geheel anders. De staatsprocureur vroeg vrijspraak van den beklaagden luitenant, en de kolonel zal zich waarschijnlijk voor een commissie van onderzoek te verantwoor- den hebben. behandeld de zaak tegen H. de V., onderwijzer te Zoutelande, gedetineerd te Middelburg beklaagd van verduistering en valschheid in geschrift. Van wege het Openbaar Ministerie zullen 97 getuigen, waaronder 2 tevens als deskundigen, worden voorgebracht. Te Hoogkerk (Gr.) is eene alleenwonende 82jarige weduwe dood in haar woning gevonden, met zware brandwonden overdekt. Bij eene vrouw, wonende in een afgelegen gedeelte van Dongeu (N.-B.) kwamen Zondag. morgen, tijdens dat de andere familieleden naar de kerk waren, twee personen binnen, die vroegen of de vrouw eene koe te koop had. De vrouw, niets kwaads vermoedende, verzocht hun haar te volgen, doch werd eensklaps door beide mannen vastgegrepen en aan de baktrog vastgebonden. De bandieten namen daarna uit een kastje 250, welke voor landhuar gereed lagen. Zij kozen daarop het hazenpad. Toen de andere familieleden tehuis kwamen, bemerkten zij wat gebeurd was, maakten de vrouw los en riepen de hulp der politie in, die weinig kon uitrichten, daar de vrouw door den schrik aanvankelijk de spraak verloren had en dus geen inlichtingen kon geven van hetgeen geschied was Thans is zij weer zoo normaal, dat zij het signalement der beide mannen heeft kunnen op- geven, met behulp waarvan de politie zal trachten de snoodaards te ontdekken. Zondagmorgen is onder Joure, terwijl de bewoners naar de kerk waren, een kapitale boer derij door brand vernield. Ruim 50 runderen verbrandden mede. Als oorzaak van den brand wordt genoemd het spelen met lucifers door kinderen. Een alleen levend man, ongeveer 60 jaar oud, is Dinsdag in zijn woning aan de Ruysdaelkade te Amsterdam dood gevonden. Waarschijnlijk is hij reeds Donderdag gestorvensedert dieu dag althans hehben zijn vrienden hem gemist. In de Zuid-Willemsvaart is een jonge, pas gehuwde man, waarschijnlijk door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Het yRolterd. Nbl." maakte Dinsdag de leden der Rotterdamsche Diergaarde blij met het bericht, dat het terrein voor 10 millioen aan de H. IJ. S. M. was verkocht, en na aftrek van alle kosten voor ieder lid 1400 zou overblijven. Menigeen dacht niet aan1 April. Maandag waren in de kerk der Herv. ge- meente te Beverwijk na den dienst de stoven op elkaar gezet in een nis, waar eenige uren later een ernstig begin van brand werd ontdekt. Ook het dak vlamde reeds, maar de brandweer wist met een slang op de waterleiding het vuur te bedwingen. Zoo bleef de kerk, die vooral om haar forschen toren vermaard is, gespaard. Licht beschadigd werd 't gedenkteeken op de graven der familie Van Harencarspel, in vroeger eeuwen ambachtsheereu van Beverwijk. Nog telkens blijkt, dat er valsche tiengulden stukken in omloop zijn. Dinsdag kwam in het sigarenmagazijn der firma Boele te Amsterdam een beer om 10 sigaren van 5 cent per stuk. De chef der firma nam terloops den bezoeker op, en ofschoon deze gekleed was met hoogen hoed, oordeelde hij hem niet den man om sigaren van 5 centen te rooken. Toen de kooper heel voorzichtig een gouden tientje op het geldmatje legde, bemerkte de winkelier dat het geldstur, hoewel mooi nagemaakt, geen waarde had. Hij maakte den man hierop opmerkzaam, maar deze protesteerde, en alleen toen de chef hem voorstelde, bet tientje even door te breken, nam hij het terug. Het voorstel om even de politie te laten qordeelen over de echtheid, had het gevolgdat de man spoedig verdween,uitroepende: le politie geeft mij zeker geen tien pop". Te IJmuiden is een familie door een vaker voortkomend ongeluk in rouw gedompeld. Het zevenjarig zooutje van een logementhouder, dat tegen een uur of zes in de duinen was gaan spelen, keerde, toen het donker'was geworden niet terug. De ouders verkeerden in doodelijke onrust en den geheelen nacht werd vergeefs in de duinen naar het jongetje gezocht. Woensdagmorgen werd het ventje dood gevonden. Hij had in een kuil gespeeld en was onder het zand bedolven geraakt, loen er een zandverzakking plaats had. Te Schoonhoven heeft een tienjarig knaapje door het spelen met brandende lampions zulke ernstige brandwonden gekregen, dat het aan de gevolgen is overleden. Ben dronken metselaar van St.-Gilles-Brussel die door zijnen baas werd weggezonden, was hier- over zoo verstoord, dat hij, na nog eenige borrels gedronken te hebben, zoo goed hij kon, de stelling opklauterde, om daar den patroon aan te vallen. Naar aanleiding van de vraag van iemand, waarom men niet meer hoorde van het verbranden van hoeven in Zuid-Afrika, wordt in de nDaily News" door een lezer betoogd, dat er geen hoeven meer te verbranden zijn. Den 17 Augustus 1901 schreef generaal Botha aan lord Kitchener //Reeds zijn alle hoeven in deze republiek, met bijna geen uitzonderingen, ja zelfs de hoeven van krijgsge- vangenen, van weduwen en van kinderen, wier mannen en vaders in dezen oorlog gesneuveld zijn, gelijk ook zelfs dorpen en kerken denzelfden weg opgegaan", d. i. verbrand. Den 5 September 1901 schreef Schalk Burger aan lord Kitchener: //Het is een onloochenbaar feit, dat alle huizen en eigendommen in de Z.-A. Republiek zoowel als in den Vrijstaat, met slechts enkele uitzonderingen, verbrand en verwoest en geplunderd zijn door de troepen van uwe Excel- leotie." In een brief van Schalk Burger en Reitz aan lord Salisbury, dd. 21 November 1901, staat het volgende //Over het geheele gebied van de twee republieken staat er nauwelijks een huis (blijkbaar is bedoeld buiten de dorpen) ten miuste 30,000 woningen zijn verbrand en vernield op bevel van uw militaire autoriteiten, gezwegen van de dorpen, die geheel verwoest zijn." Lord Milner zegt zelf in een rapport van 25 November 1901 //De verwoestingen van den oorlog zijn verschrikkelijk en de vernieling van het landbouwkapitaal is vrijwel volkomen." De passagiers van de //Pretoria", van de Quebec-Lijn, Zaterdag jl. van New-York naar Bermuda vertrokken, waren na een korte maar spannende reis van enkele dagen weer terug in New-York. Zaterdagnacht, op 157 mijl van Sandy Hook, werd er brapd bemerkt in de lading in het voorschip, waar ook een hoeveelheid hooi was geborgen. Daar er ook petroleum aan boord was, in het achterruim, en daar men niet kon nagaan welk een omvang de brand reeds genomen had, besloot de kapiteiu de passagiers te waarschuwen. Den geheelen Zondag trachtte men het vuur meester te worden. Intusschen had men voort- durend de mistbellen geluid, de stoomfluit doen hooren en 's nachts noodvureu gebrand op de masten, maar er kwam geen hulp opdagen. Eindelijk kwam de Noordlaud in zicht. Deze stoomde op de uoodsignalen naderbij en de 48 passagiers werden overgeladen, wat bij de zware zeeen met veel moeite lukte. De dames werden in een leunstoel over de verschansing in de booten neergelaten. Beide vaartuigen keerden naar New-York terug, waar het gelukte de brand op de //Pretoria" te be dwingen. Aan het koninklijk paleis te Brussel kwam een net gekleed heer vragen tot den koning toe- gelaten te worden. Hem werd gezegd dat deze niet in Brussel was, en daarop barstte de bezoeker los in een stroom van scheldwoorden. Hij liep van daar naar een bureau van politic, stormde als een wervelwind binnen, en schreeuwde dat hij den koning in zijn paleis had gedood, en nog nooit zoo iets lofwaardigs had gedaan. Hij haalde een enormen Engelschen sleutel uit zijn zak, waarmee hij de daad gepleegd zou hebben. De commissaris begreep met een gek te doen te hebben, en liet hem naar een gesticht brengen. Miss Stone is op weg naar Londen en Amerika. Toen zij Weenen passeerde, heeft een vertegen- woordiger van het Tageblatt een onderhoud met haar gehad. Ze weigerde iets te zeggen over hetgeen zij de politieke zijde van haar gevangen- schap noemde, n. 1. de vraag of haar roovers Boelgaren of Turken waren. Ze zei echter dat ze heel zakelijk hadden ge- handeld. Ze deden alles om het haar en haar lotgenoote, mevrouw Zilka, geriefelijk te maken. Een van de roovers zei haar openlijk dat ze dat deden, niet voor haar maar voor zichzelf. ffWe willen geld hebben voor uw vrijlating," zei hij. //We zullen misschien niets krijgen, als ite u in slechten toestand uitleveren en we krijgen zeker niets voor een doode zendelinge. Als u kalm blijft zullen we alles doen wat we kunnen." Ze hielden woord, maar toch moesten de ge- vangenen veel ontberingen doorstaan. Overdag waren ze verborgen in holen, en 's nachts waren ze op weg. Het vijftienjarig verblijf in Boelgarije had miss Stone echter aan 't klimaat en het voedsel doen gewend geraken. Den 26 Juni a. s. zal Eluard VII jfrt koning van Engeland te Westminster gekromd worden en men kondigt aan, dat de plechtigheid in pracht met onder zal doen voor de kroning van Nicolaas II, waarvan de pracht algemeen bekend is. De voorname personen van Engeland maken reeds hunne toebereidselen. Een speciaal protocol stelt de costumes en lengte der sleepen vast. Deze zullen een stoet vormen, de kroon op hoofd" en mantel met sleep op den rug zullen de waardigheidsbekleeders in costumes uit de midden- eeuwen gekleed zijn en de hellebardiers in rood en met goud bewerkt costuum. Te midden van deze grootsche pracht zal Eduard VII de kroon van Engeland ontvangen die 3193 diamanten bevat, waarvan de beroemde Ko-Hi- Noor alleen 8 millioen waarde heeft. Zulk een pracht, waar zulke wonderen van luxe ten toon gespreid worden zijn wel gemaakt om de verbeelding der volkeren aan te trekken en men begrijpt gemakkelijk, dat in de middeleeuwen de koningen den dag der kroning beschouwd werden als van eene wonderbare, goddelijke macht voorzien te zijn, die, van zekere ziekten te genezen. Eene plaat uit dien tijd stelt Hendrik IN, voor den dag der Kroning, op het oogenblik dot hij het voorhoofd aauraakt van de voor hem gekn^kje zieken, aaugetast door de aandoening genaal z/krop gezwel" de volgende woorden uitsprekendi De koning raakt je aan, God geneze je. De kroning in de moderne tijden vereeuwigt de gewoonte van het verleden, maar men schrijft aan hem die gekroond wordt niet de macht toe om te genezen. Deze macht behoort waarlijk sleehts aan de geneesmiddelen, vrucht der na- vorschingen der geleerde dokters, aan de operaties der heelkundigen. Onder de ontdekkingen der wetenschap, die het menschelijk lichaam verdedigen tegen inbreuk der ziekten voortkomende uit de verarming van het bloed, is er een, waarvan de beroemdheid zich over de geheele wereld been verspreid heeft, deze is die der Pink Pillen. De voorbeelden van genezingen door de Pink Pillen zijn ontelbaar, hetis zelden dat men iemand onder zijne bekenden kan vinden, die er niet een bevredigend resultaat van heeft bekomen. Evenwel voor de personen die nog mochten twijfelen, zullen wij de genezing veThaleu van de echtge- noote van den heer G. J. van Heun te Nijverdal. Mijue vrouw, zoo schrijft hij, heeft gelijk zoovele andere personen de goede uitwerking der Pink Pillen ondervonden. 13edert meer dan 5 jaren was mijne vrouw lijdende aan hartkloppingen, duizeligheid, gaf somtijds bloed op en na gebruik van zes doozen is zij ontzaggelijk veel beter geworden. Geheel en al over is het nog niet doch de beterschap neemt van da<j tot dag toe. Zij kan haar werk weder verrichteu en daarom raad ik een ieder die lijdende is aan, een proef te nemen met de Pink Pillen, op haar 60jarigen leeftijd konden wij niets beters hopen. Prijs 1,75 de doos9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor NederLftud en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. DREGMANS, Cand. Notaris, EN Axel, 2 JO HA p. April 1902. O G G E L. Het bestuur der waterkeering van den calami- teuzen polder NIEUW NEUZEN maakt bekend, dak de door den Dijkraad voor het dienstjaar 1902/1903, vastgesteldeBegrooting der inkomsten en uitgaven van het waterschap, opgericht voor het besturen, beheeren en bekostigen der zeewering en oeververdedigiug van dien polder met de memorie tot toelichting, van af 7 April a. s., gedurende 8 dagen, ten kantore van den Secretaris- Ontvanger te Ter Neuzen wordt nedergelegd, ter inzage van de bij genoemde zeewering en oever- verdediging betrokken polder- of waterschaps- besturen en grondeigenaren, voor wie ze tevens, tegen betaling der kosten verkrijgbaar is. Ter Neuzen, 5 April 1902. Het Bestuur voornoemd, M. DE REGT, Voorzitter. J. A. KLAAS8EN, Secretaris- Ontvanggr. Z.A. Ordre du jour Rapports du Conseil d'administration du 1". College des Commissaires. 2°. Examen approbation du bilan dresse au 31 Decembre 1901. 3°. Election d'administrateurs de commissaires. a Bruxelles id. h Gand it Mons h La Louviere Banque de Bruxelles. Banque Coloniale. Banque de Flandre. Banque du Ilainaut. Banque du Hainaut. Bij A.. VAN I BRANDEN, Zaadkweeker te Hnlst, aan het Statiou, is verkrijgbaar STOPPELPEEZAA D, lange roode BRAAK-*. PEEZAAD, KANNEBEET- en lange gave KOEBEETZAAD, KLAVERZAA D, VITSEN, LOOFZAAD en alle soorten van TUINZADEN. Ook beveelt hij zich minzaam aan voor het aanleggen van Aspergebedden, in Maart of April. Tevens bij hem te verkrijgen Aspergeplanten. Tegen half April a. s., te KOOP of te HUUR waarbij nog een STROOK GROND, groot genoeg voor het bouweu van een fliuk Huis; te bevragen te Z a a m s 1 a g. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE LEUNIS, Westkolkstraat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2