A1 g e a e e a Hieuws* on Admteatieblad voor 2eeuw3ch*Vlaaader8a No. 4209. Zaterdag 5 April 1902. Engeland en de Z.-A. Repnbliek. BENE ARME VERVOLGUE. 42e Jaargang;. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave a D v i jj t i j t Us lEEKR/SI'IEi BLAD. FEU ILLETON. 22) Te huis gekomen, had zij uur aan uur op Percey's terugkomst gewachtthans was hij ge komen in dezen toestand RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. VEIMNfHE (III BAIT Per drie maandeu binnen Ter Neuzen f 1,—Franco per post; Voor Nederland f 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Ameriks 1,82^. Men abonneert zicb bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushoudera. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regei meer 0,10. Bij directe opgaaf Tan driemaal plaatsing derzelfda idvertentie worft -is B» slechts tweemaal berekend, Grootere letters worden naar plaatsroimte berekend «>lt bit, it »er>«htjnl Maandag-, tfoenidag. en I njdaaavoBd, «l«)te»ii. >u op Feeatiiwaf en, bij de Flrma V. i, ai a is *i *l#f Meuea, Een ernstige beslissing is door de Engelsche regeering genomen, een, die de impopulariteit van Engeland in de wereld alweer in belangrijke mate verhoogen zal. Men herinuert zich de verklaring van den Duitschen staatsseeretaris van buiten- landsche zaken, Von Richthofen, waaruit viel op te maken, dat weldra toegestaan zou worden, aan de Boeren geneesknndige hulp te brengen. Ook het Nederlandsche vRoode Kruis" beeft toen onmiddellijk de handen aan 't werk gestagen, en in Frankrijk maakte de broeder van den in Zuid- Afrika gesneuvelden kolonel De Villebois Mareuil xich verdienstelijk door zijn pogingeu, om een ambulance uit te rnsten. Maar op zijn verzoek om machtiging, een ambulance naar de Boeren te breDgen, heeft graaf De Villebois van het Engelsche Ministerie van Oorlog een afwijzend bescheid gekregen. Uit dit schrijven is het volgende't voornaamste gedeelte Minister Brodrick betreurt zeer, uw verzoek niet te kunnen toestaan. De Minister van Oorlog twijfelt geen oogenblik aan uw goede trouw in deze, maar het is ou- mogelijk, de waarborgen te vinden, die een ambu lance, door onzijdigen naar het oorlogsterrein gezonden, bieden moet. Die waarborgen zijn onontbeerlijk geworden na de ondervinding, door Z. M.'s regeering opgedaan. Ecu ambulance, op deze wijze tot stand gekomeu, zou dikwijls van de gelegenheid, die ze vindt, misbruik kunnen maken." Engeland, dat self zoo vaak zich aan misbruikan op dit gebied heeft schuldig gemaakt, kan zich blijkbaar in 't gebeel niet voorstellen, dat anderen dit niet zouden doen, en de kans om de ver- schrikkingen van den oorlog voor de Boeren tenminste eenigszins te verzachten, is verkeken. Want dat men in Nederland of Duitschland een gunstiger antwoord onlvangen zal, is bijster on- waarschijnlijk. Waar blijft nn toch die „geruchtmakende daad", waarmee de edelmoedigheid van De la Rey zou worden beantwoord Uit de telegnmmen blijkt, dat er weer een belangrijk gevecht is gevoerd, bij Boesmanskop, zonder nadere aanduiding. Aan Kitchener's mededeeling, zooals die nu is, beeft men eigenlijk VIII. Twee nren later werd er bij den heer Ansel Grey beftig aan de deur gescbeld. De grijsaard was nog niet naar bed gegaan. De aangrijpende voorvallen van de laatste dagen, en misschien eea onverklaarbaar voorgevoel van nieuwe ge-aren, die hem boven het hoofd hingen, hadden zijn leven zeer vergald, en verontrust. Evenals op dien avond, toen de onverwachte verschijning van Myrtle Blake hem aan een vreeselijk verleden bad herinnerd, was ook thans Ansel Grey zeer nieuwsgierig, wie hem zoo laat kwam bezoeken, en volgde hij het meisje naar de deur. Wat is er gebeurd P vroeg hij gejaagd, terwijl hij de dienstbode op zijde duwde, toen hij de naarn van zijn neef hoorde noemen, Een ongeluk of nog iets ergers, mijuheer, •ntwoordde een man in uniform. Ik vroeg •an het meisje of ik hier aan het goede adres was. Is dit de naam van iemand, die hier woout, mijnheer Ansel Grey greep met bevende hand de euveloppe, die de politieman hem toereikte. Percey Grey zeide hij ontsteld en met een angstig voorgevoel. Is er iets met hem gebeurd De heer, in wiens zak wij dat adres en nog sndere brieven 7ondeu, ligt daar in het rijtuig. En gewond Toch niet ernstig? Dood of stervende. Wat baat het, om de waarheid te verzwijgen, mijnheer. Wij vonden niemendal, zoo onduidelijk is ze, maar juist daaruit kan men gernstelijk de gevolgtrekking opmaken, dat 't er voor de Engelschen niet malsch toegegaan is, wat bij gelegenheid uit de verlies- lijsten wel eens zal blijken. Ook bij Standerton heeft dezer dagen een gevecht plaats gehad. Daarover werd Zaterdag uit die plaats gerneld 20 bereden iiifanteristen met verkenners en kaffers keerdeu Douderdag (27 Maart) naar huis terug, toen ze een groot kanon op enkele Boeren zagen vuren. De bereden infanterie joeg hen 3 of 4 KM na, toen er plotseling ongeveer 200 Boeren, die achter een kopje verborgen lagen, op hen aan- kwamen. Er ontstond een gevecht op marsch Vier van de bereden infanteristen werden gevangen genomen, maar spoedig weer losgelaten. De gevangen Engelschen zagen twee doode Boeren en ook twee gewonden. De bereden infanterie nam twee Boeren gevangen. ^Central News" weet uit Pretoria te berichten dat de ^verspreide overblijvers" van De Wet's macht weer samengedreven zijn en nu naar de blokhuizen- linie worden gedrongen door de kolonnes van kolonels Elliott en Rimington men meent, dat ongeveer 1300 Boeren bij deze beweging zijn iubegrepen. In het westen wordt aan De la Rey geen rust gelaten, noch bij dag of nacht, zegt hetzelfde bericht, en in het noorden is Colenbrander met Beijers kommando in de weer. Den 29 Maart is, blijkens de verlieslijst, bij Majoeba 1 luitenant gesneuveld. Uit Barberton wordt van 30 Maart omtrent het derailleeren van een trein nader gemeld De trein van 8 uur was vertrokken en nauwelijks een mijl van het station of de machine en wagens gingen met groote snelheid eene steile helling af. De machinist was zijn locomotief niet meer meester en tot een snelheid van 80 mijlen in 't uur ge- kornen, derailleerde de trein bij een scherpe boeht. De stoomketel sprong. De stoker en de machi nist werden onmiddellijk gedood. Zes wagens, be- zet door een detachement van het Hampshire regiment, werden verbrijzeld 35 soldateu en een burger kwamen om. De conducteur van den trein heeft door hevig remmen den reizigerswagen gered. Ongeveer 40 gewonden zijn naar het hospitaal van Barberton overgebracht, waarvan 6 vrij spoedig stierven. hem, badende in zijn bloed, dicht bij de rivier. Ansel Grey luisterde niet meer. Doodsbleek ijlde hij de stoep af. Tn het rijtuig lag Percey Grey, roerloos en buiten kennis, het boofd onderstennd door een anderen beambte van de havenpolitie. Zijn mannelijk gelaat was marmerwit en zijn weelderig haar doorweekt van het bloed, dat stroomde uit een diepe wond naast den slaap. De mannen behoefden slechts een blik te slaan op Ansel Grey's gelaat, om daarop te lezen wat zij, met hunnen droevigen last moesten doen. Terwijl zij hem de stoep op en een kamer binnen- droegen, wrong de oude man radeloos de handen. Mijn Percey, miju bravejongen! jammerde bij. Ik heh hem vermoord, ik was oorzaak, dat hij haar moest zoeken. Domoors Idioten raasde hij toen, terwijl de oude prikkelbaarheid weer een oogenblik bij hem opkwam, en de dienstboden daar stondenals sprakelooze getuigen van zijn smart. Terwijl gij hier staat, zal hij sterven, mijn eenige steun en hoop. Een dokter, een chirurgijn, spoedig Hij mag niet sterven hij zal niet sterven. Een oogenblik later kwam er iemand binnen met een gelaat, nog bleeker dan het zijne, en oogen, waaruit angst en ontsteltenis spraken. Blanche Vansant, in haar eigen kamer gezeten, had met ingehouden adem geluisterd toen een dienstbode haar met veel omhaal van woordsn kwam vertellen, dat Percey Grey dood was thuis- gebracht. Die woorden hadden hare schuldige ziel met ontzetting vervuld. Hierin zag zij de vergelding van het noodlot, dat haar op deze wijze beroofde van Percey Grey's liefde, ter wille waarvan zij zooveel schuld op zich had geladen. TER NEUZEN, 4 April 1902. Men schrijft ons uit Sas van Gent Dezer dagen ontvjng de "l,to luitenant der Kon. Marechaussee alhier het berioht, dat de standplaats van den luitenant in dit district is verplaatst van Sas van Gent naar Vlissingen. Vooreerst echter is zij a vertrek van hier nog niet te wacbten daar, naar men ons mededeelde, ook in verband met de stationeering te Vlissingen van een brigade marechaussee, aldaar nog een kazerne zal moeteu gebouwd worden. Dit kan dus miustens nog wel een acht maanden aanloopen. Als men weet dat het grootste gedeelte der marechaussee in Zeeuwsch-Vlaanderen ligt gebriga- deerd en dat de luitenant thans schier alle brigades te paard kan bezoeken, hetgeen te Vlissingen tot de uitzonderingen zal behooren, geldt, dunkt ons hier niet het minst de oude waarheid :„Allever- andering is geen verbetering." (M. Ct.) Zaamslag, 3 April. In de vergadering van den dijkraad der waterkeering van de calamiteuze polder Margaretha c. a. werd de begrooting voor 1902/03 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 15488,40. De bijdragende polders zullen moelen opbrengen 40 van de maximum bijdrage. Voorts werd goedgekeurd de zekerheidstelling van den secretaris-ontvanger door verband op vastgoed, waarna werd opgeheveu het verband rustende op een inschriiving in het grootboek der Nationale Schuld. In de jongst gehouden vergadering van den gemeenteraad van Zaamslag, werden eenige wijzi- gingeu van ondergeschikt belang aangebracht, in de gemeente-begrooting van bet loopende jaar. Aan mej. C. C. Duijvestein werd op haar verzoek eervol ontslag met ingang van 1 April verleend, als onderwijzeres te Othene. Aan J. A. van Breen, werd toegeslaau een tweede travalje te plaatsen op gemeentegrond, voor zijn smederij. Afgewezen werd een verzoek van F. C. van Fraaijenhove, om van gemeentewege de sloot naast zijn erf aan den Reuzeuhoekschen weg te dempen, en te vervangen door een riool. Het kohier wegens de belastiug op de honden werd vastge steld op een bedrag van 226 en het kohier van den hoofdelijken omslag op 6905,226. Het totaal der aauslagen bedraagt voor deze som te veel, zoodat de aaDslagen worden ver- miuderd met 13 Naar aanleiding van een verzoek van J. de Bruijne Mz., om een gedeelte Wat had zij in angstige spanning op zijn terug- komst gewacht Thans zal hij de mijne, geheel de mijne zijn mijne mededingster kan mij nu niet meer in den weg treden, had ze vol verlangen gezegd, terwijl zij voor de pendule stond en zag, hoe langzaam de tijd verstreek. Nooit zou hij weten wclk deel zij had gehad in den dood van Myrtle Blake, en zij meende, dat zij met hare verleidelijke schoonheid de na- gedachtenis van het ongelukkige meisje wel spoedig bij hem zou uitwisschen. Haar hand was het, die de boot had losge- sneden, door haar hand was het, dat Myrtle haar graf had gevonden in de rivier. Zij was het rijtuig gevolgd waarin Cinderella en Percey zaten, en was uitgestapt, toen zij den man, dien zij zoo liefhad, en het meisje, dat zij zoo haatte, het hnisje zag binnentreden, waar de huwelijksvoltrekking had plaats gehad. Echter had zij van die inzegening zelve geen vermoeden. Zij was het gehuwde paar heimelijk gevolgd zij had het touw doorgesuedenzij had Percey's wanhoop gezien. Toen was ze ijlings die plaats ontvlucbt, haar duivelachtige haat had voldoeuing gevonden, Myrtle Blake zou haar niet meer in den weg treden. Zij had niet de minste gedachte, dat er op dienzelfden avond nog veel meer was gebeurd, waarvan zij geheel on- tundig was. In het eerste oogenblik had de wanhoop haar geheel overmeesterd maar een zeer zwakkc hoop had al haar moed, al haar verlangeus weer met nieuwe kracht doen ontwaken. der gemeenteschuur beschikbaar te stellen voor plaatsing van een aan te koopen lijkwagen, werden burgemeester en wethouders gemachtigd over te gaan tot publieke verhuring van het daartoe ge- sebikte gedeelte der schnur. Overslag. De beide Paaschdagen gaven de leden onzer fanfaren een concert, dat uitstekend geslaagd is. Alle spelers gaven blijk hunne rol met zorg geleerd te hebben. Onnoodig hier ieders verdiensten afzonderlijk aan te wijzen wij kunnen ons van onze taak als verslaggever ontslagen achten door de mededeeling dat ,/Concordia" ons weer een paar aangename avonden bezorgd heeft. Ook de muzikanten, die een tweetal stukken uitvoerden gaven blijk, dat zij zich de lessen van hun' gverigen directeur ten nutte gemaakt hebben. Beide avonden was de ruime zaal gevuld met een uitgelezen pnbliek uit deze en de naburige gemeenten, zoodat onze tooneelspelers niet te klagen hadden over gebrek aan belangstelling. Wij hopen, dat dit hun een spoorslag mogezijn, om op den ingeslagen weg voort te gaan. In de raadsvergadering van Dinsdag 11. werd het nieuwbenoemd lid, de heer A. van Laere, gei'nstalleerd. In dezelfde vergadering werd boven- genoemde A. van Laere gekozen tot wethouder, ter vervanging van den heer Waelput. De rechtbank heeft in hare zitting van 4 April, de volgende vonnissen uitgesproken L. S., oud 15 j., veldarbeider te Hulst, is wegens diefstal veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. L. S., oud 62 j., landhouwer te Boschkapelle, is wegens mishandeling veroordeeld tot 6 boete of 2 dagen hechtenis. Bij bevelschrift der Arroudissements-Recht- bank te Middelburg zijn naar de openbare terechtzitting dier Rechtbank verwezen C. L. R., oud 24 j., werkman te Clinge (Belgie), C. L. N., oud 44 j., werkman te Stekene (Belgie), gedetineerd te Middelburg. Ter zake van den kippen- en eendendiefslal door hen met twee onbekend gebleven personen gepleegd, in den nacht van 15 op 16 Maart 1902 te Axel, in den polder Beoostenblij, op het erf van G. den Hamer, de l,t# bovendien ter zake Want de geneesheer, dien men dadelijk had laten roepen, was eindelijk gekomeo, Percey Grey was niet dood, niet stervende, maar hij had een vreeselijke woHd een wond, die de dokter zeer ernstig noemde, en die hem misschien vele weken ijlend en lijdend aan het ziekbed zou geketend houden. Ik zal zijn verpleegster zijn, zeide Blanche Vansant vol bereidwilligheid, toen de dokter zeide, dat aanhoudende en nauwgezette verzorging nood- zakelijk was. En zij voegde hier in gedachte bij Ik zal hem terugroepen tot het leveii, tot hopen en beminnen. Ik zal eerst zijn dankbaar- heid, dan zijn liefde winnen, die ik zoo vurig begeer. Maar die wreede mishandelingDie moet het werk zijn van Bryce Williard. Hij zal er voor boeten het zal hem vreeselijk b«- rouwen. Zij had zijne medewerking thans niet meer noodig, zij wilde ontslagen zijn van dien man, die te veel van haar vroeger leven wist, want dit kou gevaarlijk worden voor hare belangen. Ik heb alles gewonnen, nu mijne medediug- ster is uit den weg geruimd, prevelde zij. Myrtle Blake is thans voor Williard verlorennu zal hij mij het leven lastig maken en in zijn woede over haren dood zal hij misschien, in het uur mijner triomf, uit wraak mijn verledeu voor Percey Grey opeuleggen. Hij is een onbetrouwbare bond- genoot, een gevaarlijke vijand. Eerst moet hij uit de stad verdreven worden, dan zal ik Percey's iefde trachten te winnen, benevens zijn naam en zijn fortuin. (Wardt vervelgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1