Een Woonhuis Openbare Verkooping. Kapitalen Boereninspan, B e r i c h t. E E' S1' f i A A L K IT I S R A A D 15 PA A R DEN: LandboawgerMdsckappen Advertenlien. Openbare Verkooping Openbare Verkooping. 20 stuks IIOOR WEE It f S'R'AAA. Hoogwatergetij te Ter Nenzen. Nederlandsch Tooneel Yan Gent. Donderdag 1 Mei 1902. Openbare Verkooping. Om nit gemeenschap te scheiden. Openbare Verkooping. Landbouwgereedscliappen Openbare Verkooping Dinsdag 22 April 1902, inuezonden stukken, z b¥tij dingen. f VLAG. ql D A GEN. V oorm. Nam. 4.43 4.59 5.17 5.36 5.58 6.21 6.48 7.20 7.58 8.42 9.27 10.9 10.47 11.20 Koop 1. Koop 2. ESN WOONHUIS, De Notaris A. M. van Rijsoort vau Meurs, te Hulst, zal op van Hollandsch ras, te weten het probeert, ten minste als hij geen onbehaaglijk gevoel krijgt in de maagstreek, zal alle andere methoden "van sr.elle beweging saai vinden in vergelijking met deze. De inrichting heeft 20,000 pond gekost. Het noodlot, dat sedert eenigeu tijd de Engelsche oorlogsmariue achtervolgt, heeft zich gisteren te Chatham weer doen gelden bij de tewaterlating van den nieuwen kruiser //Prince of Wales." Een kanonnier, die hetgebruikelijke salvo loste, werden beide armen afgeschoten. De man is overleden. Te Neuilly woint een vrouw met haar tweejarig kind. Gistermorgen verliet zij haar woning voor eenige oogenblikken en liet haar kindje in de keaken achter bij een tobbe vol kokeud water. Kort nadat zij was heeogegaan, slueg de open deur door den tocht met kracht dicht en door den schok viel het kind in de tobbe. Op hetzelfde oogenblik keerde de moeder terug. Toen zij het gegil van haar kind hoorde, snelde zij naar boven en vond de deor gesloten, die zij niet kon openen, omdat de sleutel aan de binnenzijde zat. Daar het bovenste gedeelte van de deur van glas was, kon zij haar kind in de tobbe zien spartelen. Zij deed vergeefsche pogin- gen, om de deur in te trappen, en sloeg het glas stuk. Maar eerst toen buren te hnlp gekomen waren, werd de deur geopend. Het was echter te laat. Het kind had zo6 hevige brandwonden bekomen, dat het eenige minuten later overleed. Mijnheer de Redacteur I Beleefd verzoek ik UEd. plaatsing voor onder- staaude regelen. Zaterdag 1.1. had alhier eene begrafenis plaats, dat is iets heel gewoons zal men zeggen, ja maar dat bij zoo een begrafenis last ondervonden wordt van de straatjeugd, zeker niethet is toch algemeen gebruik, (getuige vroegere gevallen) dat bij zoo eene gebeurteois steeds politie aanwezig is om de orde te handhaven, wat miju inziens hier toch zeker noodig is, in aanmerking genomen den langen weg, die een lijkstoet hier te volgen heeft. Nu trok het zeer mijne aandacht, dat onze gemeentepolitie schitterde door afwezigheid, op den weg van het sterfhuis naar de kerk, daarna van de kerk naar de begraafplaats was geen eukele politieman te bespeureu. Aan geloofskwestie of aan verschil in rang en stand mag ik hier toch niet denken, daar volgens mijne meening de roeping der gemeentepolitie is, steeds daar te zijn waar het noodig mocht blijken, en zonder onderscheid, van welke caiegorie ook, eene lijkstoet te vrijwaren van den last die deze op den weg en op de begraafplaats te verduren heeft. Dankend voor de verleende plaatsraimte. Uw dw. dieuaar, Iemand die de lijkstoet volgde Ter Neuzen, 28 Maart 1902. Gemeenteraad van Hoek. Vergadering van 22 Maart 1902. Alle leden aanwezig. Voorzitter de heer A. Wolfert, burgemeester. 1. Opening der vergadering. 2. Voorlezing der notulen van de vorige vergadering, die worden goedgekeurd. 3. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw gckozen raadslid. De commissie adviseert tot toelating. 4. Rekening Nieuwjaarscommissie. Inkomsten en uitgaven bedragen f 316,95. De Voorzitter dankt den heer De Feijter voor de in dezen bewezen diensten. 5. Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim Dit verslag wordt voorgelezen en bevat o. a. de opmerking, dat zooveel ouders zich de moeite niet schijnen te willen getroosten om voor de commissie de redenen te ontvouwen, waarvo'or zij hunnc kinderen hebben moeten laten verzuimen en waardoor de commissie dan niet in staat is in het bclang dier ouders te handelen. 6. Bijwerken van den ligger van wegen en voetpaden. Nauwkenrig onderzoek heeft aan 't licht gebracht, dat de ligger niet meer in overeenstemming is met de werkelijkheid en het Dag. Best, stelt nu voor dezen met zoo weinig moge- lijk kosten te trachten te verbeteren. 7. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van het Bestuur der Chr. School te Hoek, waarin dit verklaart geen bezwaar te hebben tegen het leggen van eene goot langs den bij die school behoorenden grond. b. Een schrijven van Ged. Staten in de prov. N -Brabant, meldende, dat de gemeenteraad van Steenbergen besloten heeft de jaarmarkt van den 2en Donderdag in Maart te ver- plaatsen op den 4en Dinsdag dier maand, met de vraag, of er ook eenig bezwaar tegen deze verandering is. Geen der ledon heeft daartegen bezwaar. c. Een schrijven van Z. Exc. den minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid vergunning verleenende tot het uitvoeren der door den Raad oesloten kadewerken De Voorzitter deelt mede, dat het Dag. Best, nu tot de aanbesteding zal overgaan. Voorts merkt de Voorzitter op, dat alle gemeente-eigen* dommen zijn geassureerd, behalve de oude school, waarop alle leden er zich voor verklaren, zoo spoedig mogelijk dit gebouw te assureeren. d. Ingekomen het verzoek van den beer J. J. v. Doeselaar als voorzitter der muziekvereeniging »Elk naar zijn krachten' om voor de te houden repetities dier vereeniging het oude schoolgebonw in gebruik te raogen nemen, daar aan het repeteeren in het thans in gebruik zijndo lokaal eukele be- zwaren verbonden zijn. Met algerneene stemmen wordt dit verzoek toegestaan. 8. De Voorzitter deelt mede, dat het Dag. Best, ten kantore van den gemeente-ontvanger de kas heeft opgenomen en deze in orde bevonden heeft. De inkomsten in het jaar 1901*io02 bedroegen 12848,10 en de uitgaven 12761,85 zoodat de eersteo de laatsten overtreffen met een bedrag van f 86,25. 9. Verder, dat heden gehouden is de aanbesteding van het gemeentewerk en de laagste inschrijvers waren: voor het timnierwerk de heer J. Robijn, voor y8".30; voor het metselwerk de heer A. de Keuning voor 259,90voor het schilderwerk de heer L. Kiel, voor f 60,50, dat het Dag. Best, besloten heeft de werken aan de beide laatste in schrijvers te gunnen, doch dat het ten opzichte van den heer J. Robijn het oordeel van den Raad wilde vragen om zich daarna te kunnen riehten. De heer J. Robijn is de zoon van den gemeenteopzichter en daarom wenscht het Dag. Best, de beslissing aan den gemeenteraad op te dragen. De volgende inschrijver is de heer A. v. d. Wiele voor 113,55. Hiernit ontspint zich een tamelijk lange discussie, waarran het eind is, dat met algcmeene stemmen besloten wordt het werk niet te gunnen aan den laagsten inschrijver maar aan den heer A. d. Wiele. 10. Rondvraag. De heer Kaan vraagt of men bij het uitvoeren der haven- werken gehouden is aan het bestek. De Voorzitter wijst op het ontvangen schrijven, dat alleen verlof geeft de werken nit te voeren wanneer het bestek gevolgd wordt. De heer De Feijter vraagt hoe het Dag. Best, het werk besteden wil. De Voerzitter»Openbaar". De heer De Feijter zag liever dat alleen de Hoekenaars in de gelegenheid zouden gesteld worden. De Voorzitter zegt, dat dit ook de bedoeling was. De heer Kaan vindt het nog altijd maar jammer dat raw niet van het bestek kan afwijken. Hy zou nog zoo graag wat bezuinigen. De heer Dieleman is van oordeel dat men nog altijd veranderen kan door een nieuw plan te maken, doch vindt het allemaal weggegooid geld. De heer De Feijter zegt, dat er toch iets moet gedaan worden en de toestand zoo niet kan blijven. De heer Dieleman blgft het weggegooid geld vinden. De Voorzitter vraagt aan de heeren wat men nu van plan is. Is men er zoo sterk tegen. dan moet iemand maar het voorstel doen het besluit in te trekken. De heer Dieleman doet het voorstel het besluit tot het maken van eene haven in te trekken. In stemming gebracht verklaren zich de heeren Van Wijck, Kaan en De Feyter tegen dit voorstel, doch de heeren De Regt, Dieleman en Riemens er voorzoodat de stemmen staken en eene volgende vergadering zal moeten beslissen, daar deie niet voltallig is. 11. Sluiten der vergadering. Van 26 tot en met 27 Maart. NAAM. ML Vauennaar. Lading. Eng. a.s. Eng. sch. Eng. s.a. idem Eng. s.a. Noor. s.s. idem 26 Deena. s.a. Eng. sch. Noor. a.s. 'Eng. s.s. 27 Noor. bark Duits. 8.8. Noor. s.s. Eng. a.s. idem idem Voor Ter Meazen i Anglia 2570 Leith Deveron 268 Par Pearl 1915 Amble Ann Webster 2241 Londen Van Ter Nea«e»i Golfer 1066 Londen Nanna Hailing 26 Ned. s.s. Eng. s.s. Noor. a.8. Rns. s.s. Deens. s.s 'Eng. s.s. 27 Noor. 8.8. I Duits. 8.8. Eng. a.s. idem 1208 Goole 2199 j Londen Voor Kent 3806 Windau 403 Charlestone 26 Eng. s.s. Seine Pride of the Sonth Bremen Henri Rieth Sydenham Lonis Krobn Dag Sea Hound Truro Den Van Talisman Ouee Juno Gen. Radetzky J. N. Madvig Sea Serpent Linwood Mira Armourer Tadorna Van Alchymist 978 Duinkerken 6410 Batonm 8094 Tatal 1596 Rotterdam 1787 Caen 3085 Londen 3366 Hull 2658 Goole Kent i 2025 Leith 2158 1724 3897 4991 2553 4698 2702 stukg. pijpaarde kolen stukg. macadam ledig stukg. Tina pijpaarde ledig petroleum salpeter ledig idem •tukg. idem idem Goole Swansea Danzig New-Castle Londen Antwerpen Burneiland 2047 Manchester 3730 Liverpool lelzaetei I 1079 Amsterdam ledig Van 26 tot en met 27 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 27 binnenvaartuigen op- en 22 afgeschutdoor de Westsl. 9 op- en 6 afgeschut. stnkg. idem aardapp. cement ledig stukg. ledig idem atukg. idem Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrjjdag 29 30 31 1 2 3 4 Maart n April n Op Zondag 30 Maart (l8te Paaschdag), om 2 ure, twee laatste dagvertooningen van het Tooneeljaar 1901 1902. Laatste opvoering van DE ARME STUDENT, lustig zangspel in drie bedrijven naar het Fransch door A. Hennequin en A. Valabreque. Muziek van CH. Millocker en op Maandag 31 Maart, (2«e Paaschdag), om 2 ure, laatste opvoering van DE TWEE WEEZEN, drama in Vijf bedrijven, 8 tafereelen, naar het Fransch van d'Ennery en Cormon door A. Frank. De Heer en Mevrouw VAN DER w MOER betuigen hun dank voor de bij de geboorte hunner dochter ontvangen blijken van belangstelling. Ter Neuzen, 28 Maart 1902. Verkoop van den BOEREN-INSPAN op de hofstede bewoond door LEV1NUS BUTLER, in de gemeente Zaamslag, nabij Othene, op Nader te annonceeren. Notaris DREGMANS. De Deurwaarder Huinenian te Ter Neuzen, zal op Woensdag 16 April, des namiddags te 1 uur, te Ter Neuzen, nabij de Axelsche brug, in het openbaar verkoopen als: Bochtstijlen, Dampalen, Planken van 4 tot 15 M., Lniken, Zwaarden zoo goed als nieuwvoortsgroot Zeil, Fokken, Mast lang 18 M., Dekkleeden, Ankers. Retting, lang 30 vadem, Lijnen, euz. enz, Koopen tot en met 3,— contant. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. en Erven P. L. VEREECKEN en krachtens verleend Rechterlijk bevel, in de herberg bewoond doer A. Brakuan te Sluiskil, op Zaterdag den 12 April 1902, des namiddags ten 4 nre, verkoopen en aanlioorljglietien en het er*l- pachtsreclit tot 3 Maart 1920 op den daarbij behoorenden grond, eigendom van den Staat (Waterstaat) alles te (Sluiskil) Ter Neuzen, kadastraal bekend in sectie G, nuinmers 1324 ged. Laatst bewoond door de Weduwe P. L. Ver- BECKEN. in alles als voren, kadaster sectie G, nummer 1324 ged. Bewoond door Pietkr Veriecken. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van den heer EDOUARD DE CLERCQ en de erven zijner overledene echtgenoote Mme M. DE LA CENSERIE en den heer CHARLES DE DEKKER, alien te Selzaete, op Maandag 14 April 1902, des namiddags 2 ure, bij den heer H. D. l'EcluseMahtj, in het H6tel Willem III te Axel, te koop aanbieden 2 Hektaren 04 aren 20 centiaren of 4 gemeten 174 Roeden BOUWLAND, gelegen tegen het spoorwegstation en den buitenweg te Axel, ook zeer geschikt als bouwterrein enz. Verdeeld in 10 koopen, volgens plan op de billetten voorkomende. Aanvaarding der gronden na het rooven van den oogst in dit jaar. Betaling der koopsom 1 October 190.2. Onkosten 8 dagen. Grondlasten 1 Januari 1903, polderlasten 1 November 1902 voor koopers rekening. De Notarissen Mr. Yan Deinse en Tan Rijsoort van Meurs te Hulst, zullen ten ver zoeke van de Erven van J. F. FRUIJTIER, landbouwer te Meerdijk, gemeente Hontenisse, op Dinsdag 15 April 1902, des voormiddags om 10 nur, in het openbaar presenteeren te verkoopen dfflU 1 zwart Looppaard, oud 7 jaar, OSfcwSSra 1 vos. Ruinpaard, oud 3 jaar, muSmimi 1 bruin Merriepaard, oud 4 jaar, 3 tweejarige Merriepaardeu. 4 baatgevende Koeien, 4eenjarige Runders, 3 eenjarige Stieren, 1 Varken, dik van Biggen en 50 Hoenders en Hanen. 2 Menwagens met ijzeren assen, 1 zware Kar met ijzeren as, 1 Beversche Kar op veeren, 2 Cadzandsche groote Ploegen, 2 dito kleine Ploegen, 2 ijzeren Ploegen, I ondergrond- sche Ploeg, 1 ijzeren Eegde, 1 honten Eegde, 3 kleine houten Eegden, 1 Aalbak, 2 Sleden, 1 Rolblok, I Peeenmolen, 1 Windmolen, 1 Stroomolen, 1 Karnmolen met karri, 1 Melkkuip, 1 Waschkuip, Melkteelen, 1 Teelrek, 1 Trog, Graanzakken en Balen, Zeefden, Graanmaat, Kookfornuis en verder Landbouwgerief. (—mm** 1 Kleerkast, Tafels, Banken, Stoelen, 1 Hanglamp, geleierd- en ongeleierd Aardewerk en verder Huishoudelijk gerief. Nalatige Debiteuren en onbekende Koopers worden niet aangenomen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal op Zaterdag 5 April 1902, des namiddags 4 ure, op de weide der hofstede bewoond door J. P. Scheele, in den Oude Zevenaarpolder, gemeente Ter Neuzen, verkoopen als: STEEN ASPHALTPAPIER, PLAN- KEN, STIJLEN, PLATEN, RIBBEN, BALKEN, enz. enz. Voorts 150 extra zware SPARRESTAKEN. Zeer geschikt tot afmaak van kunstweiden. des voormiddags 9 uur precies, ten verzoeke van den heer J. F. DE MOOR, Landbouwer, wonende te Nieuw-Namen, gemeente Clinge, op de door hem bewoond wordende Hofstede, in het opeubaar verkoopen den bestaande ait jflq 1 donkerbruine Merrie, oud 5 jaar, met Yenlen 1 donkerbrnine Ti.y.Nii Merrie, oud 4 jaar, met Veulen 1 donkerbruine Merrie, oud 4 jaar, met Veulen 1 zwarte Merrie, oud 5 jaar1 zwarte Merrie, oud 7 jaar 1 bruinen Ruin, oud 11 jaar; 1 grijze Merrie, oud 11 jaar; 1 bruinen Ruin, oud 7 jaar; 1 donkerbruine Merrie, oud 3 jaar1 zwarte Merrie, oud 3 jaar1 zwarten Hengst, oud 1 jaar en 1 grijze Merrie, oud 1 jaaralien van Brabantsch ras. De Merrien zijn gedekt door Belgische Hengsten, die alien in het Stamboek zijn ingeschreven. 5 kalfdragende Keeien, 4 kalfdragende Vaarzen, 5 Runders, 4 Stieren en 2 Kalveren. VARKENS: 2 Loopvarkens, 2 Zeug- varkens en 15 Biggen. PLUIMGEDTERTE60 Hoenders en Hanen. Voorts: 1 Karn- of Trekhond. 3 nieuwe Menwagens met ijzeren assen, 1 kleine Kar, 1 groote Vrachtkar, 1 Camion- wagen, 1 Dogear, 1 nieuwe Smyth's non pareil Zaaimachine, 1 Beerbak, 4 ijzeren Eggen, 4 houten Eggen, 2 ijzeren Ploegen, 2 houten Ploegen, 1 Deere Ploeg van de firma Massee, 1 Karweiploeg, 3 Sleden, 1 Karweislede met Zeil, 1 Kettingegge, 1 Rolblok, 1 Beeten- molen, 1 Stroomolen, 1 Bakers Molen, 1 Manege, 1 Kruiwagen, 1 Slijpsteen, 1 Schaaf- bank, 1 wielige Schoffel, 1 Karn, eenige Roomkuipen, 1 Vleeschknip, 1 Fornuis, 1 Bascule met Gewichten, wegende tot 150 kilo's, 1 Graanmaat, Schoppen, Vorken, groote en kleine Graanzeefden, 1 Zaadzeil 1 kleine Weegschaal met Gewichten, eenige Kuipen, 1 Kiekenren, 1 Rijtoom met Singel en Beugels, Gareelen, Karkussen, Toomen, Menreepen, Meetroeden enz. Verder: 20,000 kilo's Koebeeten, 10,000 kilo's Stroo, 1000 kilo's Aardap- pelen, Kaf, droge Sparrensnoei, 500 zware Sparren enz. Tg Tafels, Stoelen, waarvan 12 met kusseus, Kasten, Ledikanten, Kachels, sffiltt Lampen, Spiegels, 1 Singer Naai- machine, 1 Waschschommel, Koper-, Blik- en IJzerwerk, Glas- en geleie.rd Aardewerk, Keuken- en andere huishoudelijke artikelen en hetgeen verder zal worden gepreseuteerd. AI het Heestiaal is verzekerd bij de Onde.r- linge VerzekeringsmaatscliappijVoormalig Vijfde District van Zeeland" te Hulst. Nalatige Koopers worden niet aange nomen. Onbekende Koopers zijn verplicht twee gegoede Nederlandsche borgen te stellen, Belgische onbekende Koopers worden alleen dan aangenomen, wanneer zij voorzien zijn van een bewijs, afgegeven door den Burge- meester hunner woonplaats of door een Notaris, houdende verklaring van gegoed- lieid der personen voor het daarbij uitgedrukte bedrag. LiedjeszangersOrgeldraaiers en Harmo- nicaspelersworden niet toegelaten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 6