A1 g 0 m e e a Uieuws* en Advertentieblad voor 2eeuwsch»?Uanderen. jTa rmarkt No. 4207. Zaterdag: 29 Maart 1902. op Woensdag 2 April 1902. Engeland en de Z.-A. Republiek. ERNE ARME VERVOLGDE. Gemengde beriehten. 42® Jaargang. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave EERSTTil Wegens het Paaschfeest zal a. s. Maandag geen nummer van dit blad verschijnen. TE KOEWACHT, FEUILLETON. SBIIZE5S0HE COIK tVT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post; Voor Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika f l,82j. Men afconneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVBBTENTItM Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel mecr f 0,10, Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt da prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. Hit blad teiMhlJnl flaanilat-, Woeoadaa- en VrlJdaaavoDd, ■lt*eioni!erd op Feeatdaaeo, bij de Firms I". J. *41 1)1 MIDI U Ter Heuea. Begin 9 ure voormiddag. Eindigende 1 lire namiddag. De Burgemeester, C. DIERICK. Uit goede bron zegt de Londensche cor respondent van de .Matin" te vernemen, welke de aanleiding tot de reis vau Schalk Burger naar den Vrijstaat is. De Engelsch-Nederlaudsche nota's, zegt bij, zijn den 5 Februari door de Engelsche regeering openbaar gemaakt. Afschriften van die dokumenten zijn den 1 of 2 Maart te Pre toria ontvangen. Lord Kitchener heeft ze aan de leiders der Boeren gezonden, en den 10 Maart heeft Schalk Burger den Engelschen opperbevel- hebber verzocht on een vrijgeleide ten einde Steyn en De Wet, die zich in de Oranjerivier- kolonie bevinden, te raadplegen. Na een gedachten- wisseling tusschen Londen eu Pretoria en de regeling van eenige moeilijkheden, die zich voor de aanneiniug vau het verzoek der Boeren voor- deden, heeft Kitchener drie dagen geleden machtiging ontvangen, het vrijgeleide te verleenen. De correspondent voegt er bij, dat Engeland ge- heel buiten deze beweging staat. In dat geval moeten Schalk Burger en de zijnen gepasseerden Zaterdagmiddag dien ze te Pretoria met Kitchener doorbrachten van 2 uur 40 tot 5 uur con- fereerden zij 't over koeljes en kalfjes en 't mooie weer hebben gehad, wat 66k weer niet aan te nemen is. Officieel werd er over de ge- ruchtmakende reis uiets naders verteld. Toen men er Balfour gister naar vroeg, antwoordde hij dat de regeering geen nader bericht had ontvangen over de gemelde onderhandelingen. Maar ziehier Hij verstond haar wanbopige woorden niet, maar begreep onmiddellijk, dat zij in gevaar ver- keerde, dat zij door iemand werd vervolgd en op het baleon was gevlueht. Slechts even wierp hij een blik op haar; toen snelde hij naar het huis. Hij zag de sluipende vrouwengestalte niet, die hem volgde. Hij duwde den man, die in de deur stond, ruw op zijde, vloog de trap op, bereikte spoedig de kainer met het balcoD, opende met geweld de deur en stond tegenover den verbaasdeu Williard. Onder het uiten van een ruwen vloek trok Williard een mes en wilde zich op zijn ou- verwachten vijaud werper.. Percey Grey, begreep dadelijk, dat Myrtle en hijzelf zich in zeer gevaarlijke omstaudigheden bevonden. Hij weerde den messtoot van zijn laaghartigeu tegenstauder af en bracht hem een geweldigen slag toe, waardoor hij waukelde en bewusteloos op den groud viel. Cinderella, vol blijdschap over hare redding, wilde op haren redder toesnellen, oa hem haar daukbaarheid te betuigen. Plotseling echter uitte zij een kreet van schrik, er werden haastige voet- stappen op de trap gehoord, zij vreesde nieuw gevaar. Wees op uw hoede, zijde zij huiverend die man zal waarschijnlijk medeplicbtigeu bebben. Die heeft hij, maar ik vrees hem niet. Blijf bedaard en laat alles aan mij over. Ter wat de .Standard" orrespondent te Brussei om- trent de kwestie van de Transvaalsche legatie beweert te weten Schalk Burger's reis zou niet bestemd zijn tot het openen van vredesplannen, doch slechts ten doel hebben met Steyn en De Wet te gaan overleggeu omtrent den toestand. Van hun meening zal afhangeu of er sprake zal zijn vaz geregelde vredesonderhandelingen met Kitchener. De correspondent van dit blad te Pretoria seiu- de in zijn verhaal van de komst der Boeren-re- geerders te Pretoria, een genoeglijk uieuwtje over. .Al de Boeren-afgevaardigden zagen er goed uit, seint hijeen duidelijk hewijs hoe gezond het leven op het veld is." De correspondent van de//Kolnische" te Johan nesburg bericht, dat de geruchten betreffende vredesonderhandelingen weinig geloof vinden daar ter stede; men twijfelt er sterk aan een spoedig einde van de vijandelijkheden. Intusscben, zegt de correspondent, brengt de eene goudmijn voor, de andere na, haar stampers in beweging, en evenals in den goeden ouden tijd trilt de stad opnieuw van bet onophoudelijke bonzen. Hoewel de beletselen, die zich bij de hervatting der werkzaamheden voordoen, zeer aanzienhjk zijn, valt er niet aan te twijfelen dat voor het einde van dit jaar overal de arbeid hervat zal zijn. Volgens een bericht uit Pretoria is geueraal Louis Botha, toen Cherry Emmett gevangen ge- nomen werd, ter nauwernood aan hetzelfde lot ontsnapt, door zich te verbergen in een kloof. Generaal Bruce Hamilton heeft den 18" 18 Boeren gevangen genomen, onder wie Brucher, ond-lid van den Tweeden Volksraad voor Vrijheid. De .Daily Telegraph" meldt, dat generaal Louis Botha, nadat hij pas bijna gevangen was door generaal Bruce Hamilton op Brijtenbach's hoeve, weer op het punt is geweest, gevangen genomen te worden. Een detachement onder kapitein Nicol kwam op Potgieter's hoeve, die eenige mijlen van de grens van Zoeloeland ligt, juist 20 minuten nadat Botha vertrokken was. Botha was in het struikgewas verdwenen, en ziju burgers zonden den Engelschen nog eenige kogels na, zoodat een soldaat gewond werd. De .Hydaspas" is weer met 1010 paarden uit den oogenschijnlijk onuitputtelijken voorraad der Vereenigde Staten op weg naar Kaapstad. Rhodes is Woensdag gestorven. Zhl 't op den loop der gebeurtenisseu in Zuid-Afrika invloed hebben P Invloed al heel licht. Het Britsche gouverne- wille van u, zal ik een open strijd vermijden. Bij deze woorden greep Percey mantel en hoed van den bewusteloozen Williard. Toen legde bij zijn hand op den arm van het meisje eu fiuisterde haar eenige geruststellende woorden toe. Gehoorzaam en volg mij, zeide hij zacht, toen de deur geopend werd. De man, die beneden de wacht had gehouden, trad het vertrek binnen. Slechts vluchtig keek hij naar de op den grond liggende gestalte, en misleid door Percey's vermomming met Williard's hoed en mantel, verwijderde hij zich onmiddellijk weder met de woorden Haast u, Williard Dit rumoer zal wellicht de aandacht der politie trckken. Het rijtuig staat gereed. Na ging hij naar beneden, Percey volgde hem. Hij drukte Myrtle geruststellend de hand, toen de mau het portier opende. Nog een oogenblik aarzelde hij, toen stapte hij vastberaden met haar in het rijtuig. De man sprong op den bok naast den koetsier, deze laatste was niemaud anders dan Bartels, Williard's oude helper en medeplichtige. Zij redeu weg. Kort achter hen volgde een ander rijtuig, waarin Blanche VaDsant was gezeten, die ongezien getuige was van hetgeen er voor- viel, zouder er zich een verklaring van te kunneo geven. Overstelpt door allerlei aandoeuingen, zonk Myrtle half bezwijmd in de kussens van het rijtuig. Een pijulijke en vage heriunering aan den brief haars vaders kwam bij haar op; als in een droom luisterde zij naar de woorden van haar redder. men* had in Rhodes een buitengewonen steun Chamberlain verliest in hem een raadgever, op wiens absolute partijdigheid hij als op zichzelven kon rekenen en den zwakken Britschen koning zal 't .volhouden volhouden van een overtuigde minder in de ooren klinken. Veilig kan men zeggen, dat Cecil's dood den Engelschen ongelegen (of gelegen) komt, dat er een persoonlijkheid minder den vrede in den weg staat. De Boerenafgevaardigden kwamen Diusdag per extra-trein te Kroonstad aan. Woensdagmorgen werd een hunner te paard en onder een witte vlag gebiinddoert door de Engelsche linies geleid om Steijn te gaan opzoeken. Hij werd met het escorte 's avonds in het dorp terugverwacht. De overige afgevaardigden, die sedert hun aankomst verblijf hadden gehouden in den trein, waarmede zjj gekomen waren, zonden hun intrek nemen in een particuliere woning, die voor hen in het dorp is gehuurd en waar zij vermoedelijk verscheiden dagen zullen blijven. Zij mogen brieven aan hun families schrijven. Uit Vlijmen wordt geroeld Zondag^vond omstreeks 10 uur is eene ernstige mishandeling gepleegd op H. v. E. Niet minder dan 5 steekwouden zijn den man toegebracht, waar- ouder eene van ongeveer 7 c. M. diepte. Tengevolge van het vele bloedverlies en ook omdat eene der longen gekwetst is, wordt voor het leven van den man gevreesd. Een viertal personen zijn reeds door de marechaussee naar Deu Bosch getranspor- teerd. Men meldt aan de N R. C. In het laatst van Februari vonden twee spoor- wegarbeiders dicht bij het station Buitenpost een p&ar patrijzen, die zich hadden doodgevlogen tegen de telegraafdraden. Zij namen ze mee en in den trein vertelde een hunner heel argeloos, welk gelukje ze gehad hadden. Een hunner vertoonde den vogel. Twee marechaussees in politiek in den trein aanwezig verbaliseerden den arbeider wezig vervoer van wild in gesloten jachttijd. Deze zaak heeft nu gediend voor den kanton- rechter. De marechaussees, die uit Assan moesten komen, kregen ieder f 7 getuigengeld en de eisch tegen den arbeider is f 1 boete of 1 dag hechtenis. Die eene patrijs die zich doodvloog kost das het rijk minstens /15. Ik wil weten, wat zij verder van plan zijn, zeide hij. Cinderella, arm meisje, dat zoo mee- dogenloos vervolgd wordt, ik kan mijn liefde jegens u niet ianger het zwijgeu opleggen het is de liefde fan een eerlijk, ernstig man. De liefde heeft mij tot de ontdekkiug gebracht, dat er snoode plannen tegen u werden gesmeed, Bryce Williard vervolgt u niet alleen ter wille vau uw schoonheid. Ik wil zijne ware beweeg- redenen leeren kennen. Houd meedTot nu toe heb ik die mannen met miju vermomming misleid. Mochten zij de waarheid nog outdekkeu dan zal ik hen toch wel met geweld dwingen mij hun duistere plannen te verradeD. Het rijtuig had den weg naar de rivier inge- slagen. Het ging langs onbekende wegen en paden, tot het eindelijk stil stond. Op eenigen afstand zag Percey de rivier met eenige aan den oever gelegen werven en bergulaatsen. Zij stonden stil voor een vervallen hoaten ge- bonwtje. De man, die hen naar het rjjtuig had geleid, opende nu het portier. Het schijnt, dat gij het meisje hebt weten te kalmeeren, fiuisterde hij. Wij zijn op de af- gesproken plaats en Bartels zal dadelijk den gees- telijke gaan halen. Deu geestelijkePercey's oogen fonkelden, maar hij bleef zwijgen. Hij trachtte het ont- hutste meisje tot bedaren te brengen, terwijl hij haar naar het flauw verlichte gebouwtjc geleidde, waar zij zich in een stoel liet nedervallen. Hij wierp een vluchtigen, maar nieuwsgierigen blik op den man, die thans eenige woorden wis- selde met Bartels, waarna deze wegreed. Met welk doel zijn wij hier Wat moet In de //Vox Medicorum" wordt de perso- neele belasting op de haardsteden besproken en dringt men er bij het hoofdbestuur der .Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunst" op aan, dat het zich wende tot de Hooge Regeering om bij een eventueele wijzigiug van de wet op de personeele belasting het daarheen te willen leiden, dat de belasting op de haardsteden worde opgeheven, teneiude het gebruik van de voor de gezondheid schadelijke verwarmingstoestellen zooveel mogelijk te doen verminderen. Te Nieuw-Amsterdam (Dr.) is voor de 104jarige weduwe Bakker, die met hare 53jarige dochter in zeer behoeftige omstaudigheden ver- keerde, op een bede om hulp thans z6oveel geld ingekomen dat men haar een nieuw woniukje is begonnen te bouwen. Er ontbreekt eehter nog al wat aan, om dit vrij van schuld aau haar te kunnen overdragen, doch haar jarenlangen wensch, om haar laatste levensjaren in een betere woning te mogen slijten, zal zij toch vervuld zien. Naar men verneemt, moet uit het onderzoek van de de politie te Chaano in zake den vermoede- lijlcen kindermoord zijn gebleken, d'at niet aan moord kan worden gedacht, doch slechts aan het verbergen van een lijkje, waarvan de dader niet is opgespoord. Heden werd het lijkje als levenloos aangegeveu ter aarde besteld. Bij den zeedijk te Beest is in de Zuiderzee bet vlet omgeslagen, bevaren door den visscher P. aldaar en ziju knecht, met het noodlottig gevolg dat beide zijn verdronken. Een der oudste rechercheurs te Amsterdam deed, aldus verhaalt het Hbl., zijn ronde op het Amstelveld en zag een bekend inbreker, die met de meeste aandacht de uitstalling naging, waar ijzerwerk te koop lag. Gekocht werd een vijl, spinternieuw en goed gehard. Natuurlijk volgde de rechercheur den man ee nigen tijd de .oude bekende" zag dat bij werd achtervolgd, en nu zou men denken dat hij het hazenpad koos. Integendeel. Hij hield den pas in en wachtte den reeherchenr op. Dag, meneer Peeters", klauk het opgewekt uit den mond van den recidivist. .Kijk hier eens, een mooi stuk werk, duur, maar het zal zijn geld wel opbrengen". Den rechercheur bleef natuurlijk niets over als den grjjpvogel een eindweegs na te gaan, maar toen moest hij hem weer laten glippen. dit alles beteekenen prevelde Cinderella, angstig en bevend. Dat zullen wij zeer spoedig vernemen, ant woordde Percey bedaard. Vrees niet, lieve Myrtle. Dezen nacht zal Bryce Williard al zijn plannen voor goed den bodem zien ingeslagen. Doch Myrtle hoorde niets meer, zij lag bleek en als levenloos in haren stoel. Percey had juist hare hand gegrepen toen de deur werd geopend. Williard's medeplichtige liet een man binnen, wiens kleeding en voorkomen den geestelijke verrieden. Alles is in orde, Williard, fiuisterde hij, hier is de geestelijke. Het rijtuig heb ik weg- gezonden. Kan ik u nog in iets behulpzaam zijn? Neen. Percey stond een oogenblik sprakeloos. Thans eerst begon hij Bryce Williard's plannen te be- grijpen. Hij wilde Myrtle dwingen tot een huwe- lijk tegen haren wil. Plotseling kwam er een gewichtig besluit bij hem op, toen hij zag, dat het jonge meisje de oogen weder opende en tot bewuatzijn kwam. Vurige, welsprekende woorden fiuisterde hij haar toehij zeide haar alles. Met alle over- redingskracht der liefde verzekerde hij haar, dat zij hem boven alles dierbaar was en dat vrede en geluk hun deel zouden zijn, als zij thans den band sloten, die hen nimmermeer zou scheiden. Wordt miju vrouw, vervolgde hij, op drin- genden toon. De geestelijke is hier, alles is ge reed. O, liefste, liefste Myrtleindien gij een man kunt liefhebben, die gaarne zijn leven voor u zou willen opofferen, stem dan toe. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1