A 1 g e m e e a Nieuws* en Adtertentieblad 7 o o r Seeuwsch-Vlaanderen No. 4206. Donderdag 27 Maart 1902. 426 Jaargang. aankondigingen van de proYinciale stoomboot- dienst yan April tot en met September 1902. Engeland en de Z.-A. Republiek. EENE ARME YERVOLGDE. Gemengde berichten. Telegrafischa barichten. abonnement Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave FEUILLETON. Hij zal haar niet vinden. Myrtle Blake zal TEK lEEZiESSCHE COIIRMT. Voor iDUHTUTlSN: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Iranco per post: Nederland 1,10. "Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abouneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven bushouders. OH bl>d reiMkyat naandaic, WoensiHag. en VrlJcl.sBvn-,1, .ItgexoeJe.rt op Feeridanen, 1HJ rte Klr.na V. J. U» OO aw.Vfr t«- To Van 1 tot 4 regels 0,40. V0or elken regal meer f 0,1 u Bij directs opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie *c»dt slecbts tieemul berekend. Grootere letters worden naar plaataraimte berekend. o-ii- Do Bargemeester van TER NEUZEN, brengt tcr kcunis van logement-, koffie- en bierhuis- honders en verdero onderneraers van voor het publiek toegankelijke bedrijven, dat van af heden ter iecretarie der gemeente op de gewone kantooruren gratis verkrijg- baar zijn: Ter Neuzen, 26 Maart 1902. De Burgemeeater voornoemd, J. A. P. GEILL. 't Eenige wat over 't korte bezoek der Trans- vaalsche regeering aau Pretoria nader werdt bericht is, dat de heeren op weg waren naar den Vrijstaat, en dat ze belast waren met een bijzondere zendiug. En Brodrick vertelde in 't Lagerhuis nog een en ander omtrent die bijzondere zending, nl. dat Schalk Burger een veertien dagen geleden een vrijgeleide aan Kitchener bad ver- zocht, om in den Vrijstaat met Steyn te kunnen confereeren over de mogelijkheid van vredes- voorstellen. Van welke vredesvoorstelleu Voorstelleu door de Engelsche regeering gedaan He regeering zwijgt er absoluut over en schijnt door toevoe- gingen als Schalk Burger vroeg een vrijgeleide aan Kitchener en deze stond dat toe, 't te willen doen voorkomen, alsof deze conference uitsluitend en alleen door Boeren gelegd was, alsof Engeland er geheel bniten stond. Alleen, zoo vragen wij ons af, zon Kitchener, die steeds zoo gretig aan zijn regeering en 't Engelsche publiek placht te seinen dat de animo tot strijden in deze streek van 't oorlogsveld zoo zeer afnam, in gene wel geheel vervangen sch®en door een openlijken lust tot vrede, zou Kitchener dan niet, evenals de Engelsche bladen, uit deze samenkoms* afgeleid hebben, dat't verlangen naar den vrede thans wel algemeen bleek Maar niets daarvan. Kitchener zwijgt over de overeenkomst. Wie weinig zegt, heeft weinig te verantwoorden. Maar dat neemt niet weg, dat juist dat zwijgen ons nu veelbeteekenend schijut, gelijk 't gezondheidsreisje van lord Wolseley naar Zuid-Afrika. De Engelsche bladen zien natuurlijk in de belegde conferentie de erkenning van de Trans- vaalsche bewiudsmannen, dat het voortzetten van den oorlog hopeloos is. 't Schijut d.tarbij dien bladen niet de minste moeite te kosten, de roemzucbtige overwinningen der Boeren bij Klerksdorp en Tweebosch, nog geen maand geleden volstreden, te vergeten Trouwens 'tis algemeen bekend en nogonlangs I WW111 'I11 1,1111 Door mijn taedoen stamelde hij. Maar dat meisje is mij immers volkomen onverschillig hoew-1 ik met groot leedwezen zou zien, dat gij een huwelijk sloot ver benedeu uw stand, en dat u slechts kan vernederen. Ik weet, dat gij haar haat, hoewel zij door hare onschuld en reiuheid een koningiu is onder de vrouwen. Ik ben vast besloten. Ik bemin Myrtle Blake, en niemand heeft het recht haar aan mijn liefde eu bescherming te onttrekken. Toen ging hij heen eu liet Ansel Grey alleen, ten prooi aan angst eu vrees. Hij was zeer aan zijn jongen neef gehecht en kende diens vasten wil te go^-d, dien hij nimmer had kunnen buigen. Laat de zaken kalm haren loop nemen, lluisterde Blanche Vanaant hem in het oor, toen zij elkauder aan de ontbijttafel ontmoetten hij zal Myrtle Blake nooit vinden. Eu al vond hij haar, dan zou zij hem des te verder ontvluchten Geloof mij, eu vertrouw op mij. Ik heb mijn maatregelen te goed genomen, het geluk, waar- naar ik zoo zeer haak, wil ik met verliezen de liefde namelijk van den man, die spoedig de romantische dwaasheid van een voorbijgaanden hartstocht zal vergeten. door een autoriteit bevestigd, dat president Steyn zich voor eenigen tijd aldus over den afloop van den oorlog heeft uitgelaten vVerleden jaar vochten wij met hoop, thans vechten wij met vertrouwen. Wij vechten nu niet tot het bittere, maar tot het gelukkige eind. En die woorden werden gesproken voor de ver- meestering van de Boeren van West-Transvaal De Daily Chronicle verneemt, dat er, terwijl de onderhandelingen gaande zijn, volkomen wapen- stilstand zal wezen. Dat beteekent dat alie offensieve bewegingen van de Engelsche collonnes tegen De Wet, De la Reij en Botha gestaakt zullen worden, terwijl de drie Boerenaaanvoerders zich op hun eer zullen verplichten den wapenstilstand te eerbiedigen en zich van offensieve krijgsverrich- tingen zullen onthouden tot de afgezanten in de Boerenlinieu terug zijn De Daily Mail verneemt daarentegen, dat er sprake van een wapenstilstand is, en de krijgsver- richtiugen, die er binnenkort tegen De la Reij ondernomen worden, krachtig en onafgebroken doorgezet zullen worden. TER NEUZEN, 26 Maart 1902. Bij de gisteren alhier gehouden verkieziDg voor een lid van de Kamer van Koophandel en Fabriekcn stemden 43 van de 124 kiezers. De uitslag was, dat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren M. G. A. Blankers, die 19, en de heeren A. H. Donze en P. J. Scheele, die ieder 12 stemmen bekwamen. Bij de heden gehouden herstemming voor Notahele der Ned. Herv. kerk is gekozen de heer M. Verbrugge met 59 stemmen. De heer P. A. van de Velde verkreeg 53 stemmen. 3 brie/jes waren bianco. Gisteren werd alhier door den bouwkundige L. de Bruijne aanbesteed het bouwen van een woouhuis, landbouwschuur en bijkomende werken, in twee perceelen en in massa. Voor het, 1* perceel (de landbouwschuur) werd ingeschreven door F. C. Herrebout te Ter Neuzen voor 9333,50, C. E. Everaerdt en C. Bleijenbergh te St. Jansteen voor 8800, J. P. Casteleijn te Ter Neuzen voor 8728, W. P. Nieuweliuk en P. J. de Bree te Ter Neuzen voor 8725, D. W. Kaijser en P. Duijvestein te Zaamslag voor 8682, H. Kaijser te Ter Neuzen voor 8390 en A. J. de Kort te Ter Neuzen voor 8330. Voor het 2" perceel (het woonhuis) werd ingeschreven door W. P. Nieuwelink en P. J. de Bree te Ter Neuzen voor 5125, Ch. M. Jansen te Ter Neuzen Hoc weinig hegrepen zij de oprechtheid eu de onwankelbaarheid van Percey's liefdehoe weinig konden zij vermoeden, dat de duistere plannen die zij smeedden, tot treurige gevolgen zouden leiden, zoowel voor hem zelven als voor hun on- schuldige slachtoffers. Want Percey Grey trachtte het noch voor zich zelven noch voor de wereld te verhelen, dat hij over zijn lot had beslist en dat Myrtle Blake zijn echtgenoote zou worden. Hij had gehoopt haar spoedig te zullen vinden. Bij een bezoek aau haar vroegere woniug vernam hij niets anders, dan dat zij sedert den vorigen avond afwezig w,s. Een onderzoek aan de fabriek bracht men hem niet veel verder. Het werd hem bang te moede, toen hij laat in de namiddag nog steeds tevergeefsch langs de straten liep om het meisje te zoeken, dat hem in korten tijd zoo dierbaar was geworden, en als hij dacht aan de vele gevaren, waaraan zij was blootgesteld. Ten slotte ging hij, ten einde raad, naar een detective-bureau. Een speciale beambte werd opgedragen om naar zijn instruction te handelen Hij gaf hem een beschrijving van het vermiste meisje en beloofde hem een ruime belooning, als hij ontdekte waar zij zich ophield toen keerde hij vermoeid en temeergeslagen naar huis terug, Zijn somber en droefgeestig voorkomen was Ansel Grey een waarschuwirg om te zwijgen en voor Blanche Vansant een verblijdend teeken, dat hij niet was geslaagd. r 4514, F. C. Herrebout, te Ter Neuzen voor f 4414, J. B. de Boij te Ter Neuzen voor voor f 4360, A. J. de Kort te Ter Neuzen voor f 4294 en H. Kaijser te Ter Neuzen voor f 4259. Voor de massa werd ingeschreven do >r J. Kolijn te Ter Neuzen voor 13,540, W. P. Nieuwelink en P. J. de Bree te Ter Neuzen voor 18,823, C. J. Everaerdt en C. Bleijenbergh te St. Jansteen voor f 12,625, A. J. de Kort te Ter Neuzen voor 12,600 en W. Reinhoud en D. de Smidt te Ter Neuzen voor f 12,456. Hoek, 25 Maart. Ten overstaan van notaris De Ridder te Ter Neuzen, werd ten behoeve van den heer L. Deij alhier, verkocht een huis en erf, gelegen in den Goessenpolder. Kooper werd de heer A. Bareman voor de som van f 400. Philippine, 25 Maart. Heden namiddag om- streeks twee uren is alhier een in npbouw zijnd huis van den landbouwer Hamelink, door den hevigen wind emgewaaid. Een vijftal kiuderen, dat daar liep te spelen heeft bijtijds het gevaar nog kunnen outsnappen van onder de puinhoopen bedolven te worden. Hulst, 25 Maart. Heden werd alhier in het hotel ffde Graanbeurs" door de naamlooze vennootschap „Stoomtram Hulst-Walsoorden" aanbesteed het maken van de aardehaan en de kunstwerken, zoomede het leggen van de sporen en wissels met alle daarbijkomende werken, volgens bestek no 7. Voor deze aanbesteding werden ingeleverd 9 biljetten, als J. de Jonge te Middelburg, voor 79500 j A. Vermorken te Honteuisse, voor f 76600 P. Bokx te Amersfoort, voor 73770 L. Raeijmaekers te Wouw, voor f 72500 J. H. Kocken te Tilburg, voor 72000 J. F. Adri- aansens Polfliet te Walsoorden, voor 71649 W. Dekker te Veere, voor 71500 J. van Noordenne te Utrecht, voor f 71879 W. H. Swets te Sliedrecht en A. Smits Az. te's Hertogen- bosch, voor f 70660. De raming is 68500. De gunning is eenige dagen aangehouden. Koewacht. De heer C. A. v. d. Bilt alhier, heeft voor zijne benoeming tot onderwijzer aan de opeubare school te Manderveen (gem. Tubbergen) bedankt. Zooals wij reeds een paar maal mededeelden, wordt hier druk geredeneerd over het stichten van een nieuwe kerk en pastorie. Tot nog toe echter was het maar bij besprekingen gebleven doch thans hebben een drietal ingezetecen besloten meer werkdadig op te treden. Een verzoekschrift is opgesteld, waarin alle gronden worden opge- somd, waarom eene R. K. kerk op het Nederlandsch gedeelte der gemeente noodig en noodzakelijk de stad ontvluchten, wellicht om te sterven, fluis- terde zij, met een bespiedenden blik op Percey, die, in treurige gedachten verdiept, in een hoek van de kamer zat. Kort daarna gebeurde er iets, dat Blanche Vausant's kalmte in niet geringe mate scheen te storen. Er was aan de huisdeur gebeld en men had een onbekend heer binnengelaten, die Percey verlangde te spreken. Toen zij het woord (/de tective" opving, spitste zij de ooren om niets van het gesprokene te verliezen. Ik heb het meisje gevonden. Blanche's oogen vonkelden van woede toen zij Percey's bl(jdschap zag bij deze goede tijding. WaarP vroeg hij, gejaagd en ongeduldig. De detective noemde het huis, waar Cinderella door Williard's medehelpster was heen gelokt. Hij was nog bezig met veel omhaal van woorden te vertel'en, hoe hij tot die ontdekking was ge- komen, toen Percey Grey plotseling een einde maakte aan het onderhoud, hem betaalde, naar de deur geleidde en vervolgens in gioote haast naar zijn eigen kamer ging. Hij zal haar vinden, zeide Blanche tot zich- zelve, terwijl zij onrustig op en neder liep met zijn sterken wil zal hij geen tusschenkomst van zijn oom dnlden. Zal zij haars vaders bevelen in den wind slaan Zal hij het wagen haar weder hier te brengen, om Ansel Grey, te trotseeren en mij te martelen met haar tegenwoordigheid wordt geacht. Dit verzoekschrift, dat reeds tal van handteekeningen draagt, zal naar Z. D. H. den Bisschop van Breda verzonden worden en moet dienen om de medewerking en steun der hoogere geestelijkheid te verzoeken. Stoppeldijk. Bij de vaststelling van de kiezerslijst 19021908 op 22 Maart 1902, be- droeg het aantal kiezers als volgt voor de Tweede Kamer en de Pruvinciale Staien 209, voor de gemeenteraad 206. Op de kiezerslijst 19011902 waren deze cijfers 207 en 201. St. Jangteeu. Bij den landbouwer Ch. IJse- baert. zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag 42 kippen gestolen. Dit is nu de derde maal in dezen winter, dat op deze hofstede diefstal ge- pleegd is. Eerst konijnen, een poosje geleden een varkentje en thans het grootste gedeelte der hoenders. 's Gravenhagre, 26 Maart. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot burgemeester van Sas van Gent de heer J. Verschaffal. De werkman A. L., die Zaterdagmiddag in de stoomzagerij der firms Houthandel, voorheen G. Alberts Lzn. Co., te Middelburg, door een stnk hout dat opwipte, afgrijselijk aan het hoofd werd verwond, is nog denzelfden dag aan de ge volgen overleden. De directeur van. den gecontroleerden par- ticulieren nachtveiligheidsdienst te Amsterdam, de gep. kapitein Wanjon, stelt zich voor den dienst met 1 April e. k. in enkele stadsgedeelten, waar velen instemming met het doel betuigden, aau te vangen. Een geschikt coutroleur zal 's nachts op de fiets nagaan of de wakers wel actief zijn. Eigenaardig is het dat velen, die in beginsel het plan der nieuwe maatschappij toejuichen, er toch op atonden dat de nachtwakers, die zij tot dusver betaalden, door den nienwen dienst zouden worden overgenomen. De heer Wanjon stemde daar meestal in toe, doch hoewel die n&chtwachts dan de zekerheid hadden van een weekloon van f 8, dat zal opkiimmen tot f 10, alsmede vnje boven- kleeding, gingen zij liever niet tot den nieuwen dienst over, orndat de controle hun niet bijster aanstond. Bewijs genoeg dat de tegenwoordige particuliere nachtwachts wel wisten dat hun wijze van wwaken" den toets eener behoorlijke controle niet kon doorstaan, en eeu gecontroleerde dienst als die der nieuwe maatschappij reden van be- staan heeft. Eeu kras oudje. De bijna 88jarige vrouw van D. Mossel te Woldendorp bracht dezer dagen te voet een bezoek aan haar farailie te Finsterwold. Als een bijzonderheid meldt men uit Arnhem, dat aldaar bij het 3e regiment infanterie de vorige week een loteling van de lichting 1902 is inge- deeld, reeds in het gelukkige bezit van een vrouw Krampachtig balde zij de kleine vuist, zij beefde van opgewondenheid. Plotseling scheen zij tot eeu vast besluit te zijn gekomen. Ik zal hem volgen. Ook ik wil weten, waar dat meisje is. Hij zal de hare niet worden, zelfs al moest ik haar dooden. Vijf minuten later verliet Percey Grey in alle haast het huis vau zijn oom. Een schadnw volgde hem, doch hij merkte het niet. Het was Blanche Vansaut, die in alle haast de kleederen van een der dienslhoden had aangetrokken en het gelaat met een dichten sluier had bedekt. Hij kwam aau het gebouw, dat de detective ham had bescbreven, doch hield zich eeuigszius op den achtergrond, toen hij iets zag, dat hem zeer verdacht voorkwam. Een rijtuig met een koetsier op den bok stond vodr het huis. Een man, die de wacht scheen te houden, stond in de openstaande deur. Op dit oogenblik hoorde hij een welbekende stem en een kreet, die hem ontsteld deed opzien. Hij zag hoe het venster op een kamer van de tweede verdieping met geweld werd opengerukt. Onmiddellijk daarop sprong Myrtle Blake op het zwakke balcon. (Wordt vervolgd)^

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1