A 1 g 6 a e n Hieuws- en Advertentieblad o o r Zeeuwsch-Ylaanderen. GELDLEENINGr. f 30,000, No. 4205. Dinsdag 25 iVlaart 1902. 42e Jaargang. AANKONDIQIHQ. EENE ARME VERVOLGDE. K I E ZERSLIJ S T. Engeland en de Z.-A. Repnbliek. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave FEUILLETON. is) VKI /.KVXfHK COURAST. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Voot Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- hushouders. ADTHTlSTltS: Van 1 tot 4 regela 0,40. Voor el ken regei oiaer f 0,16. B^j directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfd. advertentwordt da prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden uaar plaatsroimte bereken/ »I1 bind venahynt Jlnnm!»«-, Woemdax- en V r IJil»it«von.l, ■It|ten>n.leril op Feewtdtagen, bij de rirma J. WAM BI »daBb t. rev lea.. Burgemeester en Wethouders der gemeente Ter Neuzen. Nader voorgenomen het verzoek, under dagleekening van 20 Februari 1902, ingediend door JACOB LEENHOUTS, bakker te Ter Nenzen, waarbij, onder overlegging der ver- eischte stnkken, vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van eene brood-, beschuit- €ti kteingoedbukkrrig achter zijne woning, staande id de Vlooswijkstraat, kadaatraal bekend sectie C no. 2486; Overwegende, dat aan dc artt. 5, 5bis, 6, nms, 7 en 7bi9 der wet van den 2de" Juni 1875 (Staatsblad no. 95), ge- wijzigd bij de wet van den 4dttl September 1896 (Staatsblad no. 151), is voldaari dat blijken8 mededeelinz van den Inspectenr van den Arbeid, in de 2" Inspectie d.d. 1 Maart 1902, No. 444, de inrichting zal voldoen aan de eischen, krachtens art. 6 der veiligheidswet gesteld, voor zoorer znlks kan blijken uit de in art 5 sub 1 en 2 der Hinderwet bedoelde stukken Gezien het proces-verbaal van den 10 Maart 1902, behelzende het voorgevallene in de zitting van dien dag, blijkt, dat teuen de inwilliging van het verzoek bezwaren zijn ingebracht door M. L. VAN Vessem, T. C. A. Brcggeman en A. L. Herrijgers betreffende het neervallen van roet en vuil uit den sehoorsteen van genoemde bakkerij op de daken en erven hnnner woningen waarrioor hinder van ernstigen aard zoude ontstaan wegcns vervuiling van het drinkwater; Gelet op arlt. 8, 8bis, 9, 12, 12bis, 13, 17, 17bis, en l7ter der aangehaalde wet BEiLllTRllli 1°. Aan JACOB LEENHOUTS en zijne rechtverkrijgen- den vergnnning te verleenen tot het oprichten van eene brood-, beschuit- en kleingoedbakkerig achter zijne woning, staande in de Vlooswijkstraat, kadastranl bekend sectie C, no. 2486, gedurende een proeftijd van een jaar, ingaande bij de dagteekening van dit besluit; en zulks onder de volgende voorwaarden a. dat de sehoorsteen van voornoerade bakkerij eene lioogte hebbe van twee meters boven de nok van het dak der woning van T. C. L. Brcggeman en worden voorzien van een, uit ijzeren vleehtwerk bestaande kap waarvan de mazen niet grootcr mogen zijn dan twee centimeter zijde; b. dat in de bakkerij geene licht ontvlambare stoft'en aanwezig mogen zijn, trrwijl zich binnen een Meter afstand van de opening van den vuurhaard of de stook- opening, ook gcen brandbare materialen of voorwerpen mogen bevinden c. dat de rook van den oven worde atgevoerd door roornoemde sehoorsteen, die minstens eene wijdte van 16 c. M. doorsnede binnenworks moet hebben en ten minste eens in de maand behoorlijk moet worden gereinigd; d. dat de oven met toebehooren hecht en sterk gefundeerd en gecombineerd, geheel van onbrandbare materialen moet worden opgetrokken, terwijl de wanden en de vioer van het lokaal, waarin de oven gestookt wordt, of waarin een vuurhaard aanwezig is, moeten zijn van steen e. dat wanneer de concessionaris verlenging van den gestelden proeftijd of eene definitieve vergunning verlangt, hij dit ten minste twee maanden vddr het eindigen van den proeftijd, schriftclijk moet verzoeken. 2°. Te bepalen, dat de inrichting voltooid en in werking gebracht moet zijn voor 1 October 1902, en 2°. Den concessionaris met nadruk te wijzen op het bepaalde bij art. 17 der hinderwet, krachtens welk artikel hem nieuwe voorwaarden kunnen worden opgelegd, indien de ondervinding de noodzakelijkheid daanan mocht aantoonen. Afschrift van deze vergunning zal aan den adressant worden uitgercikt, nadat daaraan een gewaarmerkt exemplaar zal »ehecht zijn van de door hem in drievond overgelegde stukken, bedoeld bij art. 6, sub 1 en 2, der moergenoemde wet. Vastgesteld in de vergadering van den 22 Maart 1902. Burgemeester en Welhonders voornoemd, J. A. P GEILL. Burgemeester. J. L. OOSTEEUIOFF, Secretaris. Williard nam een pakje bankbiJjetten uit zijn zak, gaf er een aan bet meisje, nam toen afscheid van haar met een paar goedkeurende woorden en keerde toen naar Bartels terug, met wien hij zeer spoedig in een levendig en erustig gesprek was gewikkeld. De arrne Cinderella, het voorwerp van al deze listen en intriges, geheel onbewust van het gevaar, dat haar thans weder wachtte liep onrustig heen en weder in de kamer, waarin het ineisje haar had achtergelaten. De gedachten aan al het ge- beurde hadden hare rust verstoord en schenen haar angstig te maken. Zij was naar een ouder- wetsch venster geloopen, dat naar een eenvoudig balcon geleidde en liet hare blikken dwalen over de met sneeuw bedekte straten. Zij had reeds beproefd am te lezen, te slapen, om hare kwellende gedachten te verdrijveu, toen zij plotseling op- schrikte door het geluid van voetstappen buiten hare kamer. Hoe groot was haar ontsteltenis, toen de deur geopend werd. Een man, gewikkeld in een grooten mantel, en pen slappen breedgeranden hoed op het hoofd, had bedaard de deur geopend en weder gesloten. Toen hij den hoed afnam, herkende Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, Brengen ter kennis, dat van S3 flanrt tot em met 31 April aanstaande op de secretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd a. de lijst van kiezers van leden der Tweedc Kamer van de Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Raad b. alphabetische lijsten van hen, die van de kiezerslij3t zijn AFGEVOERD en van hen die daarop zijn GEBRACHT alsmede dat die lijsten, tegen betaling der kosten, ver- krijgbaar zijn. Ter Neuzen, den 22 Maart 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat ten laste dier gemeente wordt aan- gegaan eene geldleening groot rentende ten hoogste vier ten honderd in het jaar. De leening wordt verdeeld in 40 aandeelen, ieder groot 750,te stellen op naam of aan toonder en af te lossen, te beginnen in 1903, met ten minste 6£n aandeel. Storting der aandeelen 1 Mei 1902. De inschrijvingsbiljetten, vermeldende naam, beroep en woonplaats van den inschrijver, het aantal aandeelen waarvoor wordt ingeschreven, de bedongen jaarlijksche rente ten honderd en opgaaf of de obligatie op naam of aan toonder wordt verlangd, enderteekend en in gesloten couvert, waarop //Inschrijring Geldleening" in te leveren bij den Burgemeester voor 1 April eerstkomende. Axel, den 18 Maart 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. J. OGGEL, Burgemeester. J. A. VAN VESSEM, Secretaris. Ove* 'tgevangennemen van den Boerenaanvoerder Emmett door drie nationale verkenners, seint Bennett Burleigh aan de //Daily Telegraph": Emmett was op weg naar Landeman's hoeve, toen drie //nationale verspieders" hem ontmoetten. Op hun eisch //hands up", antwoordde Emmett dadelijk //all right". Deze correspondent geeft dan verder nog een verhaal, hoe een dier Boerenverraders nog een anderen Boer gevangen nam. Deze zag den over- het meisje hem en uitte een kreet van doode- lijken angst. Bryce Williard stamelde zij toen met tril- lende lippen. Hij gaf haar een wenk om te zwijgen. Hij naderde haar niet, maar zeide op zachten doch dreigenden toon Luister, alvorens u bang te maken of om hulp te roepen. Tevergeefsch tracht gij u lot te ontloopeu, lieve Cinderella. Ingevolge mijne bevelen zijt gij hierheen gebracht. Ik verlang dat gij luistert naar hetgeen ik u bedaard zal zeggen, en gij zult luisteren als gij uw eigen welzijn op prigs stelt. Williard's dreigende toon maakte haar nog meer beangst. Zij dacht na over een middel om hem te ontvluchten. Hij zelf belette haar den uitgang door de deur. Toen viel haar aandacht weder op het balcon- venster en riep zij wanhopig Onmensch, wilt gij mij tot het uiterste drijven Laat ons elkander toch goed verstaan. Te vergeefs zult ge u verzetten, meisje. In dithuis is mijn wil wet. Ontvluchten kunt gij niet. Beslist thans, en dadelijk. Voor al het noodige heb ik gezorgd. Ik stel u voor, n nog dezen avond op eerlijke wijze tot mijn vrouw te maken. Weigert gij, dan zal ik er u toe dwingen. Dat heb ik gezworen. l^oper voor een Bocrenstrijder aan en zeide tot hem y'Wijs mij een Engelschtnan, dat ik hem kan schieteD." De HNationale verkenner" voegde hem toe //Kom dezen kant uit," en nauwelijks was aan het verzoek voldaan of hij ontwrong den niets vermoedenden Boer zijn geweer. *Generaal" Emmett werd na zijn gevangen- neming geintervieuwd en verklaardde, dat de Engelschen alle Boeren moeten gevangen nemen, wilden zij een eind maken aan den oorlog. Zoo wilde 't ook lijken. De drijfjacht in het westen van den Oranje- Vrijstaat, die verleden week afgeloopen is, heeft, volgens een bericht uit Wolvehoek, de gevangen- neming van 127 Boeren tengevolge gehad. De Britsche kolonnes houden, zegt het bericht, voeling met de Wet en Steyn, die zich nu be vinden ten westen van de hoofdlijn, in het district Hoops tad. Uit Middelburg in de Kaapkolonie wordt ge- meld, dat kommandant Fouche met een groot kommando in den nacht van den 14 Maart zuid- oostwaarts is getrokken, en den volgenden morgen weer noordwaats, terwijl kolonel Price hem achter- volgde. De hoofdmacht van Malan werd ten noorden van Murraysburg ontdekt, maar trok haastig terug, toen kolenel Doran naderde. Reuter seint uit Burgersdorp, dat een Boer, die tot 15 jaren gevangenisstraf was veroordeeld, omdat hij brieven van en naar Fouehd had over- gebracht, zijn straf in 2 jaren veranderd heeft gekregen. Kommandant Bezuidenhout is met 150 man naar het district Cradock teruggekeerd. Kolonel Baillie zet hem na. De Brusselsche correspondent van de /y Daily Eipress" weet een nieuwtje te vertellen. Hij schrijft dat bij de Transvaalsche legatie bericht is ontvangen van een Boerenbijeenkomst in het laatst van Januari te Ermelo, waar Botha, Schalk Burger, Steyn, Kemp en Beijers tegenwoordig waren. De Wet en De la Rey waren verhinderd geweest te komen. Een krijgsplan is daar voor den winter opgemaaktde ammunitie en voorraden bleken voldoeude maar de Boerenstrijders hadden groot gebrek aan schoenen, kleeding en genees- middelen. De sterfte zoo zegt de //Express" was zeer groot onder hen, een bericht dat den Engelschen genoegen zal doen. Daar hadden ze 't immers op aaugelegd door de Boeren- ambulancen te ontbinden, enz. enz. De Engelsche regeering heeft nu veertig acres land gekocht op Sunny Sid (een voorstad van Pretoria) voor ruim twee ton, en met 't doel er huizen te bouwen veor ambtenaren by de ad ministrate. Uit Victoria-West Road, in de Kaapkolonie, wordt van 18 Maart gemeld Hij was niet voorbereid op de tegenwoordigheid van geest van het meisje. Plotseling rukte Cin derella het venster open en sprong zij op het oude, met sneeuw bedekts balcon, dat haar ge- wicht bijna niet meer kon dragen. Toen riep zij, verachtelijk en met een stem bevende van verontwaardiging De uwe Liever wil ik sterven dan den man te huwen, die mijn lieve moeder heeft ver- moord en die mij tot wanhoop drijft en ten doode toe vervolgt. Bryce Williard, verlaat deze kamer en laat mij dadelijk vertrekken, of het zal u be- rouwen. Hij wilde ijlings naar het venster loopen, doch bleef plotseling staan en verbleekte. Terug! riep zij, geen stap nader of ik spring naar beneden en mijn dood zal uw schuldige ziel nog meer bezwaren. VIL. Na het gesprek met zijn oom was Percey Grey naar zijn kamer gegaan, waar hij een niet zeer rustigen nacht had doorgebracht. Vroeg in den morgen haastte hij zich om naar beneden te gaan en bij de huishoudster te informeeren naar Myrtle's toestand. Hoe weinig was hij voorbereid op het verplet- terende antwoord zij is vertrokken Vertrokken stamelde hij, terwql de huis houdster angstig en verlegen voor hem stond. Malan's kommando is op 12 KM. ten zuiden van Biesjespoort gezien, zuidwaarts trekkende. Het kommando bestaat hoofdzakelijk uit jonge opstandelingen, onder wie er verscheidene zijn, die Britsche onderscheidingsteekenen dragen. De kolonnes zitten Malan op de hielen. TER NEUZEN, 24 Maart 1902. De Zaterdag j. 1. door Burg, en Weth. vast- gestelde kiezerslijst bevat 1293 kiezers voor de Tweede Kamer, 1291 voor de Provinciale Staten en 1273 voor den gemeenteraad. Het vorig jaar waren deze cijfers resp. 1233, 1231 en 1212. Sluiskil. Vrijdagavond 1.1. had het zoontje van het hoofd der school alhier het ongeluk met een stokje uit het kanaal te willen halen, er in te vallen. Eenige kinderen, die er bij stouden konden geen hulp verleenen en voorzeker zou het ongentje verdronken zijn, ware niet P. Dekker uit Axel daar aan komen rijden. Het mocht dezen gelukken met veel inspanning het kind, dat reeds bewusteloos was geworden, te redden van een wissen dood. Bij Kon. Besl. is toestemming verleend aan B. J. B. van Sonsbeeck, burgemeester der ge- meenten Boschkapelle en Stoppeldijk, om tot 1 Januari 1904 te Hulst te wenen. Hoek. Bsdankt voor het beroep naar de Ned. Hervormde gemeente alhier door Ds. Weeda te Cadzand. Hoek, 21 Maart. Eene executie met hinder- nissen. Heden kreeg een inwoner dezer gemeente aanz*>gging zijne woning te verlaten en te ont- ruimen. Daar hij echter niet veel zin had er zich veel mede te bemoeien, moest de deurwaarder om assistentie gaan. De gemeente-veldwachter was echter niet thuis en enkele personen, die gevraagd werden hulp te verleenen, weigerden, zoodat men genoodzaakt was eenen marechaussee uit Ter Neuzen te halen. Eindelijk kon dan de plechtigheid plaats hebben en werd alles, het keutje niet te vergeten, buiten de dear gebracht, doch dadelijk bij den een huis verder wonenden schoonvader geborgen. Axel, 22 Maart. Heden had alhier ten over- staan van den Notaris P. Dregmans te Axel en ten verzoeke van den heer L. Waelput en kinderen, de verkooping plaats van een woonhnis, verdere aanhoorigheden en erf, thans koffiehuis, logement en winkel, in de Lange Noordstraat le Axel, groot 2 aren 16 centiaren. Kooper biervan werd de heer A. Dierick te Koewacht voor 4825. Koewacht. Zaterdag om 71/, uur's morgens werd hier onder voorzitterschap van den heer C. Dierick, burgemeester, eene vergadering van sac—I— Gij hebt haar laten heengaan, terwijl gij weet, hoeveel belang ik in haar stel. Zij heeft met het verdwjjnen van dat meisje hoegenaamd niets te maken, sprak nu Ansel Grey, die zijn neef was gevolgd en zich nu ongevraagd in het gesprek mengde. Toen zij vanmorgen ontwaakte, was het bed ledig en de achterdeur ontsloten. Ik zeu u raden eens na te zien of er niets vermist wordt, juffrouw Vivien. Percey verbleekte bij deze meedoogenlooze woorden van zijn ouden oom. Toch antwoordde hij er thans niet op. Eerst nadat hij een volledig onderzoek had gedaan naar Cinderella's vlucht, begaf hij zich naar de bibliotheek om met den heer Ansel Grey te spreken. Oom, zeide hij kalm, maar beslist, klaar- blijkelijk is dit plotseling verdwijnen van Myrtle Blake het gevolg van een of ander listig complot. Luister thans uaar hetgeen ik u zeggen zal al uw pogingen om mij over te halen het arme kind aan haar lot over te laten, zullen vruchteloos zijn. Ik zal haar zoeken en ik zal haar ook vinden. Ik zal haar tot mijn vrouw maken, en als ik ontdek, dat zij door uw toedoen is ver trokken, dan zal ik nimmer uw huis meer be- treden. Ansel Grey verbleekte. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1