A1 g e m s e a Nieuws* en Admtentieblad 2eeuwsch*71aanderen, veer ef.ne arme vervolgde. GrELDLEENING. 30,000, No 4203. Donderdag: 20 Maart 1002. 42® Jaargang. A A N K0HDI31 H 5. aiHDBBWST. PUB M CjA T I E. Engeland en de Z.-A. Repnbliet ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave FEUILLETON. TER \EI 7,K\S('HE COURAST. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per post: Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirectenren en Brieven- bushouders. ADTESTifi 1 Itll! Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elkea regel meet 0,15. Bij directe opgaaf van driemaal plastsing derzelfde adverteniie wordz de pr^s slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsmimte berekend nit blad venthljot ilanodHic-, Wuemdag- en Vrljdatavond, nitge»on<ler«l op feeatdagen, bij de Flrma P. J- Pfe SASBi Tttw Menaen. Burgemeester en Wethoaderj dcr gemeente TER NEUZEN, Nader voorgenomen het verzoek, onder dagteekening ran 15 Febrnari 190-2, ingediend door ABRAHAM PIETER AALBREGTSE, bakker, wonende te Ter Neuzen, waarbij, onder overlegging der vareiachte ttukken, vergunning wordt gevraagd tot hot opriehten van aene brood- bctehuit- tn klnn- goeibakkeri'j in de nieuw aangelegde straat aehter do Kerk- hofiaan, op het perceel kadastraal bekend .ectte D no. 38! overwegende, dat aan de artt. 5, ibis, 6, 6bis, 7 en 7bi« der Wet van den 24« Jnni 1875 (Staatsblad no. 95), ge- wijzigd bij de Wet ran den 4den September 1896 (Staatsblad «o. 152), i> voldaan dat, blijkens mededeeling van den Inspecteur van den arbeid, in de 2e Inapectie, dd. 4 Maart 1902, no. 335, deinrichting zal voldoen aan de eizchen. krachtens art. 6 der veiligheids- vret gesteld, voor loover zulks kan b!|jken nit de in art. 5 •ub 1 en 2 der Hinderwet bedoelde stnkken gezien het proces verbaal van den 3 Maart 1902, behelzende het voorgevallene in de zitting van dien dag, waaruit blijkt, dat tegen de inwilliging vaa het verzoek bovenbedoeld be- zwaren zijn ingebracht door J. en F. Barker en G. K. Korporaal, beireffende het neervallen »an roet en vnil uit den achoorsteen van genoemde bakkerij op de daken en erven hnnner woningen, waardoor hinder van ernatigea aard zoude •ntstaan. tn schade door waarde-vermindering hunner panden wegena vervHiling van het drink.water. Gelet op de artt. 8, 8bia, 9. 12, 12bis, 13, 17, 17bii en 17ter, der aangehaalde wet; Ueeluiteni 1«. Aan ABRAHAM PIETER AALBREGTSE voor- noemd en zijne recbtverkrijgenden vergunning te verleenen tot het opriehten van eene brood-, beschmi- tn kltingoedbakkerij in de nieuw aamgelegde straat aehter de Kerkhoflaan, op het perceel kadaatraal bekend zectie D no. 181, gednrende een proeftijd ran een jaar, ingaznde bij de dagteekening van dit bealnit en zulks onder de volgende ▼oorwaarden a. dat de schoorsteen van voornoemde bakkerij eene hoogte hebbe van drie meter boven de nok van het dak zijner woning, en worde voorzien van een uit yzeren vlecht- werk bestaande kap, waarvae de mazen niet grooter megen zijn dan twee centimeter zijde; b. dat in de bakkerij geene licht ontvlambare stoffen aanwezig mogen zijn, terwijl zich binnen een meter afstand van de opening van den vuurhaard, of de stookopening ook geen brandbare materialen of voorwerpen mogen bevinden; r. dat de rook van del oven worde afgevoerd door voor noemde schoorzteen, die minstens eene wijdte van 16 c. M in doorsnede binnenwerks moot hebben, en tenminste dens in de maand behoorlijk moet vrnrden gereinigd d dat de oven met toebehooreu hecht en sterk gefundeerd on recombineerd, geheel van onbrandbare materialen moet worden opgetrokken,"terwijl de wanden en de vloer van het lokaal, waarin de oven gestookt wordt of waarin een vuur haard aanwezig is, moeten zijn van steea e dat wanneer de concessionaris verlenging van den cesteiden' proeftyd, of eene definitieve vergunning verlangt hij dit ten minste Iwee maanden voor het eindigen van den nroefiiid, schriftelijk moet rerzoeken 20. Te bepaleu, dat de inrichling voltooid en ib werking gebracht moet zijn voor 1 October 1902, en 30 Den concessional met nadruk te wyzen op het bepaalde bij art. 17 der wet, krachtens welk artikel hem nieuwe voorwaarden kunn-n worden opgelegd, mdien de ondervinding de noodzakelijkheid daarvan mocht aantoonen Afschrift van deze rergnnning zal aan den adressant -worden uitgereikt, nadat daaraan een gewaarmerkt exemplaar zal gehecht zijn van de door hem in drievoud overgelegde ttukken, bedoeld bij art. 5, sub 1 en 2, der meergenoemde wet. Vastgesteld in de vergadering van den 17 Maart 1901. Burgemeester en Wethonders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Bp* 16) Zij liet het papier uit de handen vallen en xonk achterover iu de knssens, orerweldigd door het vreeselijk vermoeden, dat men bezig was haar een nieuwen strik te spannen. Doch weldra richtte zij zich weder op; eerst nu waagde zij het, aarzelend een blik te slaaD op den inhoud ▼an' het document, dat Blanche Vansant daar met zulke verraderlijke bedoelingen had aehter gelaten. Verbazing en ichrik teekenden zich af op haar gelaat. Hare bevende handen en bleeke lippen ▼errieden hare hevige ontroering. Zij meende waauzinnig te worden of te droomen. De arme Cinderella geraakte verward in haar sigei gedachten, ze wist niet rneer wie Laar vriend, -wie haar vijand was. „Mijn kind, mijn dochter, mijn kleine Myrtle die ik in gean jaren gezien heb, aldus luidde de brief, all ik sterf, dan wensch ik, dat gij den laatsten wil leest van een inishandeld en ramp- zalig man. Lange jaren geleden werd ik uit de inenschelijke samenleving gestooten en in den sorn- beren kerker geworpeu, op de aanklacht van een valschen vriend, dien ik rniju vertrouwen had ge- schonken en die door mij tot rijkdom was geko- mtn: de man, die mij van mjju fortuin btroofde, Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, Gelet op art. 8 der Hinderwet doen te wetent dat vergunning it verleend aan WILLEM VERLINDE, smid aldaar, tot het opriehten eener Qrofsmederig op een perceel grond, liggende aan den Schoolweg en kadastraal bekend Sectie no. 2483. Ter Neuzen. den 18 Maart 1902. Burgemeester on Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat op 20 Maart a. s., naar aanleiding van een Oproep tot het Nederlandsche Volk door N. van Zuylen- Tromp, Presidente van Oost en West," eene collecte langs de huizon der ingezetenen zal worden gehouden, om steun te verleenen aan den grooten nood die in onze Oost-Indische bezittingen, op het eiland »Java", heerscht, waar duizende onderdanen door honger en watersnood lijden. Waar Nederland, als koloniale Mogendheid, op bovenge- noemden datum het derde eeuwfeest viert ter herdenking van het bestaan als zoodanig, meencn Burgemeester en Wet honders aan dezen oproep te moeten voldoen en noodigen de ingezetenen uit door het geven van milde giften, te tooneu dat zij medelyden gevoelen met die arme Javanen. Ter Neuzen, den 18 Maart 1902. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat ten laste dier gemeente wordt aan- gegaau eene geldleening groot rentende ten hoogste vier ten honderd in het jaar. De leening wordt verdeeld in 40 aandeelen, ieder groot 750,te stellen op naam of aan toonder en af te lossen, te beginnen in 1903, met ten minste 6£n aandeel. Storting der aandeelen 1 Mei 1902. De inschrijvingsbiljetten, vermeldende naam, beroep en woonplaats van den inschrijver, het aautal aandeelen waarvoor wordt ingeschreven, de bedongen jaarlijksche rente ten honderd en opgaaf of de obligatie op naam of aan toonder wordt verlangd, enderteekend en in gesloten couvert, waarop »Inschrijring Geldleening" in te leveren bij den Burgemeester TOOr 1 April eerstkomende. Axel, den 18 Maart 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. J. OGGEL, Burgemeester. J. A. VAN YESSEM, Secretaris. BMBXE die mij ontrukte aan mjjn geiin, baadt zich thaus in weelde van het geld, dat ik met harden arbeid had verdiend. In andere papieren, die ik u zal zenden of brengen, zult gij lezen welk een vree- selijke rekeniiig wij te vereffenen hebben met dien menachelijken bloedzuiger Ansel Grey". Barmhartigen hemel dat is de naam van den man, onder wiens dak ik een schuilplaats heb gevonden de 00m van Percey Grey, prevelde Myrtle vol ichrik. De letters dansten haar voor de oogen, terwijl zij voortging den brief te lezen ,/Misschien zal die man, door zijn machtigen iuvloed, door zijn groote njkdommen, mij verhin- derea hern te straffen zooals hij het verdient. Mocht dit het geval zijn, mocht ik sterven alvo- rens hem aan het gerecht te hebben overgeleverd, blijf dan zoover mogelijk van hem verwijderd, ontvlucht hem zoover gij kunt, laat er een oceaan zijn tusschen u en dien booswicht, wieni aanraking vergifiig is als de beet eener slang die u zou opsporen en in het verderf storteu, indien hij wist, dat gij het geheirn kendet, dat hem tot schande en in de gevangenis zon bren gen. Ik smeek u, bij uwe liefde voor mij, te zweren, dat gij jegens dien man, jegens al zijn vrienden en bloedverwanten, nimmer iets auders zult gevoelen dan haatdat gij steeds zult be- dacht zijn op wraak en vergelding dat de herin- ueriDg aan al Wat ik geleden heb, u zal aau- In een nabeschouwing over't voor de Engelschen zoo noodlottig trelfen bij Tweebosch sehrijft de //Times"-correspondent te Pretoria, dat een tegen- slag als deze slechts voorkomen kan worden door Engelsche kolonnes samen te stellen, elk van 2000 man. De correspondent voegt er zelfs aan toe, dat dit onmogelijk is voor Engeland. De Engelschen zijn das nu gewaarschuwdherha- lingen kunnen niet voorkomen worden. De //Daily Mail" vernam uit Kaapstad, dat na de nederlaag van Von Donop bij Klerksdorp besloten werd, thans allereerst gecombineerde operaties te houden tegen De la Key. Vermoe- delijk was de tocht van lord Methuen, die ten doe! had, zich met Grenfell en Kekewich te vereenigen, het begin van deze operaties. Thans zulleu ze, naar het Londensche blad verwacht, op grooter schaal worden hervat. Lord Methuen is ran Klerksdorp naar Johan nesburg overgebracht en zal, als hij voldoende is •pgeknapt, vandaar naar Wijnberg, bij Kaapstad, gezond«n worden. Over Botha wordt gemeld, dat hij geen neiging tot vechten moet vertoonen, maar oostwaarts trekt, van Vrijheid terug, voor Brace Hamilton uit. Schalk Burger en de regeering bleven ten noordea van do Delagoa-lijn. Zij zijn wel eerst in do riehting van Pieteraburg getrokken, maar terug- gekeerd naar een plaats ten noordea van Balmoral. Reuter seint, dat de tocht der Boeren naar den Boven-Toegela niet gelukt is. De Boeren-kom- mandos zijn over het gebergte teruggetrokken. 'i Bericht klinkt heel grootsch, maar 't heeft toch weinig te beteekenen. De Boeren-kommandos telden totaal 60 man Uit Heilbron werd Woensdag gemeld, dat generaal De Wet en president Steijn het laatst te Parijs, aan de Vaal, zijn gezien. Zij moeten, toen zij 's nachts door de linie tusschen Heilbron en Frankfort braken, slechts 40 man en een lichten muilenwagen bij zich gehad hebben. Zondag werd van daar geseind, dat er don 15 een kommandant Celliers gewond en gevangen genomen was. //Central News" seint eindelijk uit Pretoria, dd. 15 dezer De mobiele kolonne onder kolonel Parks heeft deze week ten noorden van Middelburg (Z.-A. R.) twee kleine lagers verrastopbrengst: 25 gevangenen, 26 ruuderen, 300 schapen, 26 geweren, 1000 patronen, karren en paarden. Maar wat beteeient zoo'n buitje van 25 gevan genen (denkelijk alien non-combattanten) en wat voorraad en vee, tegenover 't bemachtigen van Engelsche konvooien, zooals er nu onlangs in do Kaapkolonie weer twee genomen zijn, Engelsche verliezen, die de Engelschen wel nalaten te melden. sporen om hem, wanneer gij daartoe slechts de gelegenhcid hebt, hetzelfde lat te doen ondergaau. Zweer dat, beloof datvervul den laatsten wensch van een man, die tot wanhoop is gebracht, wiens gezondheid is verwoest die zich, na tien jaren lijdens in een levend graf, naar deze afgelegeu stad heeft gesleept, waar Ansel Grey in weelde leeft van de schatten, die hij heeft ontstoles aau uw vader. John Blakb." Blanche Vansant had geen ydele belofte ge- daan, toen zij met triomfeerend gelaat tot Ansel Grey zeide dat zij Myrtle Blake wel uit zijn huis zou verjageu. Een pijnlijke kreet ontsnapte Myrtle's bleeke lippen. Hoe angstig en verlaten gevoelde zij zich plotseling in dit huis. Als in ijlende koorts sprong zij uit het bed en kleedde zich toen viel zij, als in tweestrijd met zichzelve in een stoel neder. Telkens en telkens beproefde zij orde te breng- gen in dit warnet van twijfel, onzekerheid, angst en afschuw. Van het begin tot het einde riep zij zich al de gebeurtenissen van de laatste week voor den geest. Opnieuw verscheen haar Per- cey's beeld in een doukere wolk van geheimzin- nigheid. Of hij oprecht is of valsch, of hij mij lief heeft of tegen mij samenspant, zuchtte zij, toch moet er aan dit alles een einde komeu. Het noodlot ver De //Standard"-correspoudent te Pretoria geeft een beschrijving van lord Methuen's nederlaag. Hij zegt toen de Boeren op een afstand vaa drie mijlen waren, plaatsten zij zich op vijf gele- deren in geopende orde en galloppeerden recht af op de achterhoede, terwijl zij gilden en hun geweren zwaaiden, en door hun aanval als een man en hun getal8terkte de achterhoede dreigden geheel onder den voet of dwars door de achterhoede been te rijden. Toen de vgand 1400 el verwijderd was, opende de achterhoede het vuur met achter- eenvolgende salvos, terwijl de stukken veldgeschut met granaat sohoten. De Boeren antwoordden met een hevig vunr en vervolgden hun galop recht op de achterhoede aaa. Terwijl hun centrum recht doorreed, reden hun vleugels al om beide flanken heen. Zij drongen met den grootsten moed en heslistheid door, z66 zelfs, dat velen recht in het midden van de dekking reden, die den marach der kolonne beschermde. Methuen zond tot steun der achterhoede een afdeeling bereden troepen terug en het verder dringen van den vijand werd tegengehouden, hoe- wel slechts tijdelijk. De Boeren gedroegen zich met een dapperheid, bij welke 't kleingeestig zou zijn, aan geen bewondering uitiug te geven, en kwamen opnieuw aan zonder dekking, terwyl een hevig vuur op hun gelederen werd afgegeven. De infanterie werd aangewezen om te gaan helpen. Twee kanonnen op de rechterflank werden met bewonderenswaardige koelbloedigheid bediend, doch de bereden mansehappen, die de achterhoede vormden, werden zenuwachtig door den wanhopigen stormloep der Boerenveteranen en sloegen feitehjk op hoi onder den invloed der blinde paniek. Methuen gaf bevelen, dat de konvooien en troepen terug zonden trekken op een kraal, waar reedt gedeelten der bagage waren verzameld, en droeg majoor Paris het bevel over den kraal op. Methuen galoppeerde terug naar de kanonnen op den rechtervleugel en moedigde de soldaten door gebaar en stem aan plotseling werd hij tot schijf der Boeren scherpschutters, die het vuur op hem coucentreerden. Zijn paard storttu dood neer, op drie plaatsen getroffen, terwijl hij een kogel in de dij kreeg; het was toen half 10. De Boeren hernamen, dank zij hun grooter getalsterke en de aanmoedigingen van De la Rey zelf, het offensieve en begonnen de steiling te omsingelen. Celliers begon met twee onbedekt opgestelde vijftien-ponders den kraal te beschieten. Er was slecbts itn middel om verdere verliezen ▼an levens te voorkomendat was overgaaf. De Daily Mail" ontving van een Boer, die onlangs in de Kaapkolonie gevangen werd ge nomen, een beschrijving van zijn kommando, dat ongeveer 150 man sterk en prachtig bereden was. Bijna elke man had een reserve-paard, was goed gekleed, voorzien van gevulde 'oandeliers. Sommige mannen droegen er zelfs twee, en extra ammunitis werd op paarden meegevoerd. volgt mij nog onharmhartiger dan Bryce Williard. En Percey Grey, hem dien ik lief heb gekregen, hij mag mij nimmer metr zien. Vader, vader, waarom zulke bittere woorden Waarota maakt gij het uw arm kind zoo zwaar, door haar dit duister eu verschrikkelijk geheim slechts ten halve toe te vertrouwen Tevergeefs spande zij zich in om dit te kunnea begrijpen haar hart scheen ts breken, toen zij afscheid moest nemen van dit hais, dat haar een veilige haven in den storm had toegeschenen. Een spookachvig noodlot scheen haar streng en gebie- dend te wenken om het bevel van haren stervendea vader te gehoorzamen en te onlvluchten. Zij ontvlood de liefde, den overvleed, misichien zelfs het geluk. Zonder het minste geraas liep zij de gang door, kwam aan de deur, die zy ontsloot en stond buiten in koude en daisternis. Later kon dit arme, door het noodlot vervolgde kind zich niet meer herinneren, hoe zij die vreese- lijke uren tot het aanbreken van den dag had doorleefd. Door storm en aneeuw, zoo dicht mo gelijk in haar dunne kleederen gewikkeld ver volgde Cinderella bijna blindelings haren weg, in angstige afwachting van het daglichl, huiverend voor de daisternis van den nneht met al zijn verschrikkingen. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1