Gemeenteraad van Ter Neuzen. Duitsch Zuid-West-Afrika heeft in den laatsten tijd veel te lijden van de sprinkhanen. Zoo kwauaen groote zwermen in J&nuari van dit jaar te Grcot en Klein Windhoek en zij richtten in de tuinen van beide plaatsen groote schade san. Groote zwermen sprinkhanenjagera, vogels, die in hun vlucht op de schadelijke insecten jacht maken, vergezelden hen. In de ,i Deutsch-Siidwest Afrik. Ztg." wordt, naar aanleidiug van de steeds weder terugkeereude plaag de vraag geopperd, of ter bestrijding van de sprinkhanenplaag geen kleine premie* voor het inleveren van sprinkhanen en de eieren er van, door het gouvernemeut uitgeloofd kunnen worden. De ioboorlingen zonder middel van bestaan zouden hierdoor niet alleen iets kunnen verdienen, maar uit dezen vernietigingsoorlog tevens een soort vermaak scheppen. Het resultaat zou niet al te lang op zich laten wachten. De sprinkhanen kunnen gemakkelijk in daartoe gegraven gaten gedreven worden en dan bij emrners in zakken gedaan worden, ook de eieren zijn gemakkelijk op de door de iuboorlingen bekende plaatsen te vinden. De vliegende sprinkhanen worden 's morgens vroeg in de plaatsen, waar zij overnachten, opgejaagd en daar zij ten- gevolge van den dauw, de heerschende koelle en ook tengevolge van den overvloedigen maaltijd niet in staat zijn, weg te vliegen, kunnen zij bij milliarden bijeengejaagd en gevaagen worden. In andere streken worden deze maatregelen met veel succes toegepast. Een moeilijke quaeatie van etikette. Bij het laatste bezoek van Keizer Frans Josef aau Buda-Pest heeft zich een moeilijke quaestie van etikette voorgedaan, die tot algemeeue vroolijkheid, ook bij den Keizer zelf, aanleidiug heeft gegeveu. In Oostenrijk-Hongarije worden de studenten, die hun academische loopbaan met lof ten einde hebben gebracht, ^sub auspicris imperatois," ge- lijk de uitdrukking luidt, tot doctor gepromo- veerd en ontvangen bij die gelegeuheid een ring met brillanten, waarin de naam des Keizers is ingegrift. Deze onderscheiding viel doctor Victor Zemplen ten deel, die als Einjarig-Freiwilliger, zijn jaar te Buda-Pest uitdient. Zeer plichtmatig zette de doctor zijn naam op de audientielijst voor den Keizer, om dezen voor de verleeude onderschei ding te bedanken, en zeer plichtmatig gaf hij hiervau kennis aan zijn reginaentsoverste. De overste stelde toen de vraag, hoe hij bij de audientie zijn shako moest vasthouden. Wanneer gij als militair wordt ontvangen," zeide hij, ,/saoet gij volgens voorschrift den schako op het hoofd houden. Maar wanneer gij in uw kwaiiteit van* doctor wordt. ontvangen, moet gij den schako onder den arm nemen." </Maar wat moet ik dan doen vroeg den doctor-militair. De overste meende het vraagstuk aldus te kunnen opIosseD: (/Wanneer Zijne Majesteit u in het Duitsch aanspreekt, de taal van het leger dan houdt gij den ahako op het hoofd, want dan wordt gij als militair aangesproken, wanneer gij echter in het Hongaarsch wordt aangesproken, dan neemt gij den shako onder den arm, want dan geld de aanspTaak den ,/doctor juris." Bij de andientie verscheen de jonge man in oube- rispelijk stijve houding voor den monarch. De keizer begon met de woordenDoctor ur (mijnheer de doctor,) dus in het Hon gaarsch. Toen de keizer zoover gevorderd was, nam dr. Zempleu snel zijn sehako van het hoofd en nam hem onder den arm. Keirer Franz Jozef bemerkte het, en begreep, hartelijk lacheud, de manoeuvre terstond. De hongersnood in Rusland. Het totale bedrag der door de Rusaische regeering uitgegeven gelden tot leening van den nood in de door misgewas getroffen atreken, beloopt 25,961,698 roebels. De Berlijnsche professor in de gynaecologie Diihrssen was aangeklaagd door den echtgenoot van een vrouw, die tijdens een door den professor uitgevoerde operatie, die later bleek niet nood- wendig te zijn, inwendige organen der patiente had beschadigd. Het openbaar ministerie eischte 300 mark boete wegens het door onvoorzichtigheid toebrengen van lichamelijk letsel, doch de recht- hank sprak den professor vrij. Een prikkelbaar heer te Parijs had bij den rechter tegen een ander, die hem op Mardi gras in het Bois de Boulogne met confetti had gegooid, een vervolging ingesteld tot een betaling van een schadevergoeding van 50 francs, en tevens vijftien francs voor zijn wandelstok, die de caruaval-man gebroken had. Deze beweerde dat hij met den stok bedreigd werd en hoewel de andere beweerde dat hij sleehts den stok aan den anderen had //aangeboden", achtte de rechter het aangetoond dat hij had gedreigd. En wat het werpen met confetti hetreft, dit achtte de rechter geen daad die kon beschouwd worden als een uitdagiag, daar die lichte, schade- looze papiertjes met machtiging van de overheid alom verkocht worden. Als men de zaak in legenovergestelden zin beschouwde, zou men het gebruik van confettie ran een amusement tot een element van wanorde in de straat, zelfs van. burgeroorlog maken. Het nijdige heertje zag zijn eisch dus afge- wezen. Vergadering ran Donderdag 6 Maart 1902. Voorzitter de heer P. Moes. wethouder. Aanwezig de heeren Van den Hoek, De Feijter, Wieland, Visser, Grenu, Dee®, Van de Velde en De Jonge. Afwezig de heeren Harte, Van der Hooft en De Koeijer, reap, wegens drukke bezigheden, nitstedigheid en familie- aangelegenheden Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. Daarna komt aan de orde 1. Ondcrxoek geloofsbrieven van het nieutu gekoxen raads- lid P. J. Versluijs. De Voorzitter benoemt in eene coramissie voor het onder- zoeken der ingekomen geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid den heer P. J. Versluijs, de heeren Grenu, Van de Velde en De Jonge. De commi8sie deelt na onderzoek der stukken, bij monde van den heer Grenu, mede dat deze in orde zijn bevonden. De Voorzitter: Dan kan de heer Versluijs worden toege- laten. En thans zullen we overgaan tot het houden eener geheime zitting om te lezen de notulen der voorgaande en daarin ook nog eene zaak te bespreken De openbare zitting wordt alsuu geschorst. Bij het weder openbaar worden der zitting wordt het Voorzitterschap waargenomen door den heer Geill, burge- meester. De Voorzitter brengt thans in stemming de toelating van den heer Versluys, als raadslid, wiens geloofsbrieven door de commis ie in orde zijn bevonden. Met algemeene stemmen wordt tot toelating besloten. 2. Ingrkomen stukken. «a. Mededeeling van den uitslag der laatst gehouden aan- besteding van de ondcrhoudswerken, waarbij de perceelen door Burg en Weth. aan de laagste inschrijvers zijn gegund, n.l. perceel aan J. van der Velden voor f 2500, 2eper- ceel aan A. D'haeze voor f 105,5n, 3® perceel aan A. van Duijse voor f 134, 4® perceel aan A. Kooman voor f 97,80, 5® perceel aan J. Nijssen voor 128, 6® perceel aan A. Brakman voor f 84. Aangenomen voor kennisgeving. In verband met eene gestelde vraag deelt de heer Van den Hoek mede dat de aannemingssommen f 600 beneden de raming zijn gebleven. b. Brief van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 22 Febr. 1902, waarbij wordt toegezonden het van het bewijs hunner goed- keuring voorziene kohier van de belasting op de honden. Aangenomen voor kennisgeving. c. Al« voren, waarbij wordt teruggezonden een exemplaar van het goedgekeurde raadsbesluit van 15 Febr. jl. tot wijiiging der begrooting van 1901. Aangenomen voor kennisgeving. it. Als voren, waarbij van het bewijs hunner goedkenring voorzien wordt teruggezonden een exemplaar van de gemeente- begrooting voor 1902. Aangenomen voor kennisgeving. e. Alsvoren, dd. 8 Febr. 1902, waarnevens wordt toege zonden een besluit van het college waarbij C. J. Berwald op zijne reclame tegen zijnen aanslag; in den hoofdelijken omslag is verlaagd van f 2750 naar f 2250. Aangenomen voor kennisgeving. f. Alsvoren, dd. 15 Febr. 1902, waarnevens wordt toege* zonden een besluit van het college, waarbij de wed. F. A. SuMjn op hare reclame tegen haren aanslag in den hoofde lijken omslag is verlaagd van f 3260 naar f 3000. Aangenomen voor kennisgeving. y. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor, goed te keuren de rekeningen der commissie's tot wering van schoolverzuim over 1901, die van de commissie te Sluiskil op een bedrag van f 27,50 in ontvangsten en uitgaven, en die van de commissie iu do kom op een bedrag van 85, in ontvangsten, j 83,63 in uitgaven, en sluit alzoo met een goed slot van f 1,37. Z. h. s. wordt aldus besloten. It. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. infor- matien hebben genoraen, in verband met het in hun handen gestelde verzoek van mej. Klazinga, om verhooging harer jaarwedde. Uit hetgeen daarby aan het college is gebleken en nit overweging dat het billijk is dat de verlosknndige te Sluiskil een redelijk bestaan heeft, stellen Burg, en Weth. voor haar salaris niet met f 75, zooals zij vraagt, te verhoogen, doch haar f 50 verhooging te geven. Uit een staat van door haar behandelde gcvallen blijkt dat zij 19 patienten heeft gehad, en volgens eene mededeeling is zij in de eerste 2 maunden maar 3 patienten wachtende, waarvan er maar zou kunnen betalen. Z. h. s. wordt aangenomen het voorstel van Burg, en Weth. om het salaris ran mej. Klazinga met f 50 te verhoogen, eveneens dat van den heer Van den Hoek om die verhooging te doen ingaan met 1 April a. s. i. De Voorzitter deelt mede dat een verzoek is inge komen van C. van der Hooft om ia erfpacht te mogen verkrijgen een strook grond ter breedte van 75 c. M. r<5dr de hem behoorende huizen in den Verloren hoek en een van D. P. Solleveld om een strook grond te verkrijgen in de Korte Kerkgtraat tot doortrekking ran de stoep voor zijn woonhuis. Daar er geen bezwaar bestaat om de verzoeken toe te 8taan, stelt de Voorzitter namens Burg, en Weth. voorte besluiten den grond aan den publieken dienst te onttrekken. De noodige formaliteiten kunnen dan worden vervnld, en in een latere vergadering het busluit tot uitgiftc in erfpacht worden genomen, als wanneer dan eok door Burg, en Weth. zal worden medegedeeld, welken prijs is bepaald. Z. h. 8. wordt in beginsel besloten de genoemde strooken grond aan den publieken dienst te onttrekken. j. Een adres van J. van der Peijl en A. de Kraker, onderwijzers aan eene der openbare scholen, welke, onder mededeeling, dat zij voor 1 Jan. 1902 reeds f 600 genoten, er op wijzen dat zij thans niet de voile verhooging van f »00 genieten die door de wet en door de verordening tot regeling der jaarwedden voor het bezit der hoofdacte worden toegekend, aangezien hun salaris sinds 1 Jan. j. 1. wordt berekend op 650. Adres anten verzoeken alsnog een besluit te nemen dat hun de -voile verhooging zal worden toegekend en hun salaris zal worden berekend op f 700. De motieven voor hun verzoek zijn nader uiteengezet in een bij het adres gevoegde memorie van toelichting. Adressanten wijzen er daarin op dat zij zijn benoemd onder de oude verordening en reeds meer dan 5 jaren bij het onderwijs alhier werkzaam. Voor I Januari 1902 bedroeg hun salaris dan ook f 600. Was hun het voile bedrag als vergoeding voor het bezit der hoofdakte toegekend, dan zou met ingang van 1902 dit bedragen hebben f 700. Waar hun nu uitbetaald is naar eene jaarwedde van f 650, heeft, de vergoeding van f 100 voor het bezit der hoofdakte hier afnemende, feitelijk eene vermindering van het salaris van f 600 naar f 550 plaats gehad. Dat de belooning hunner diensten adressanten rechtens onbillijk voorkomt, is duidelijk, waar, zoo zij dit jaar. b.v. in Juli, de hoofdakte pas behaaldeu, reeds met Augustus hunne jaarwedde f 700 zou bedragen, terwijl zij volgens den thans gegeven uitleg zouden rnoeten wachten tot zij lOdienst- jaren hebben. Nog duidelijker springt dit in het oog, als men zich voorstelt. dat anderen, bij het onderwys alhier werkzaam, die de hoofdakte nog behalon, rnoeten, na 5 dienst- jaren een salaris van 700 kunnen genieten, eene som, roor adressanten met gelijke bevoegdheid hij ongunstige beschik- king zelfs na 9 dienstjaren onbereikbaar. De Voorzitter merkt op dat op deze kwestie van toepassing is de overgangsbepaling van de verordening tot regeling der jaarwedden. Op grond dier bepalingen stelt spreker namens het Dag. Best, voor het verzoek af te wijzen, daar de verordening inwilligiog daarvan niet toelaat. Daarin wordt dnidelijk gezegd dat zij voor de verhooging eerst in aanmerking komen wanneer zij geen hoogere jaarwedde genieten dan waarop zij volgens de tegenwoordige verordening recht hebben. Adressanten die volgens de onde bepalingen reeds f 600 genoteD, hebben meer dan 5 doch minder dan 10 dienstjaren en volgens de tegenwoordige regeling recht op 550 benevens f 100 voor de hoofdakte, zoodat hin salaris terecht op f 650 is berekend. 'tis nu wel ongelukkig dat adressanten door die bepalingen in eene eenigszins ongunstiger conditio komen, doch dat is bij overgangsraaatregelen meestaldaar wordt gewoonlijk de een of ander door getroffen. De heer Visser heeft bij de behandeling der verordening niet geweten dat zich znlke gevallen zouden voordoen, en ook niet voorzien dat aan de b palingen een zoodanige uit- teggtog zou kunnen worden gegeven, anders zou hij voorzeker eene andere bepaling hebben voorgesteld. Zij ontvangen nu geen 100 verhooging voor de hoofdacte, die bij de wet en de verordening zijn toegezegd, doch sleehts f 50 en dat is nimmer de bedoeling van den Raad geweest. Spreker wil toestemmen dat het met de verordening in de hand mogelijk is te betoogen dat aan adressanten is uitgekeerd wat hun toekwam, doch met hit oog op de billykheid zou hij wenschen dat ah nog een besluit genomen werd waarbij hun van af 1 Jan. de voile verhooging van 100 werd toegekend. De he r Moes is het niet eens met den heer Visser Bij overgangen is steeds 't een of ander niet dadelijk geheel in orde, en icgenover het nadeel dat adressauten nu ondervinden, staat het voordeel dat zij reeds geruimen tijd geprofiteerd hebben van de oude bepalingen, door zooveel rroeger dan thans het geval is in het genot van een hoogere jaarwedde te zijn gekomeu. De heer Van den Hoek is het geheel eens met den heer Visser, dat de regeling tegenover adressauten onbillijk is, al genieten zij ook het salaris dat hun volgens de wet toekomt. De heer De Jonge vraagt of. wanneer b.v. mej. Scheele, die thans ook minder dan 10 dienstjaren heelt, en j 600 salaris geniet, dit jaar de hoofdakte behaalde, de voile ver hooging van f 100 zou erlangen, en nadat hem daarop toe- stemmend is geantwoord, verklaart hij 't dan ook met den heer Visser eens te zijn, dat adressanten dat ook behooren te krijgen. Ook de heeren Van de Velde en Greau verklaran 't daarmee eens te zyn. De Voorzitter kan de onbillykheid van de salarisregeling nog zoo niet inzien. Het is een treurig ding als men bij een overgang in een minder gunstige conditio komt. Doch dat is eigenlijk bij adressanten nog niet het geval. Hunne positie is niet slechter geworden dan die was, daar het salaris dat zij genoten met J 50 is vermeerderd. In- tegendeel waren zij in gunstiger omstandigheden dan eventucel nog te benoemen onderwyzers, omdat eij reeds na 5 jaren dienst f 600 salaris ontvingenen zij krijgen thans wel degelijk uitbetaald wat hun uitbetaald moet worden. Wil de Raad evenwel adressanten f 700 toekennen, dan behoort de verordening te worden gewyzigd voor 'toogenblik blyft er niets anders over dan aan te nemen het voorstel van B. en W. om op grond der verordening het verzoek af te wijzen, bij aanneming daarvan kan dan de heer Visser een nader voorstel doen, omtrent de te maken regeling. De heer Van den Hoek Ik zou ook met het voorstel tot afwijzing van het verzoek kunnen mecgaan, indien de Raad kon instemmen met hetgeen ik reeds vroeger heb voorgesteld, om de 4 vijfjaarlijksche verhoogingen te verartderen in vier- jaarlijksche, ingaande 1903, dan was misschien de kwestie tpt genoegen opgelost. De heeren Dees en Moes verklaren zich met dat denkbeeld te kunnen vereenigen, terwijl meerdere teekenen van in- stemming blijken. Nadat den heer Van den Hoek, die daarvan zijn stem afhankelijk maakt, gebleken is dat de Raad met zijn voorstel iustemt, wordt in stemming gebracht het voorstel van het Dag. Best, tot afwijzing van het verzoek, en dit aangenomen met 7 tegen 2 stemmen, die der heeren Visser en Van de Velde. Vervolgens wordt in principe besloten de verordening tot regeling der onderwijzersjaarwedden te herzien en Burg, en Weth. uitgenoodigd daarvoor een voorstel in te dienen. li. Een schrijveu vsn J. A. Klaassen, gemeente-ontvanger, aan heeren Burg, en Weth., die naar aanleiding van met het college bij de laatst gehouden kasopname gevoerde be- sprekingen, over het aitreiken van de aanslagbiljatten der verschillende belastingen de vrljheid neemt het college beleefJ te verzoeken, aan den raad het voorstel te willen doen tot wijzing van art. 23 zijner instructie en wel in dien zin, dat de bezorging der bedoeldebiljctteu niet langer ten zijnen laste, maar voortaan voor rekening der gemeente zal geschieden. In het jaar 1900 werd door hem aan den persoon dien hij met de uitreiking belast had, 25 betaald, in 1901 30, wat in verband met de uitgestrektheid der gemeente, en de voor die bezorging noodige belangrijke tijdruirnte, zekerniet te hoog zal worden genoemd. Intusschen ia die uitgaaf voor adressant betrekkelijk be- zwarend, daar het eene vermindering zijner jaarwedde tenge volge heeft, die, in verhouding tot die van andere gemeente- ontvangers, reeds niet hoog is. Bij informatie bleek aan adressant dat in omliggende gemeenten die uitreiking voor rekening der gemeente geschiedt. De Voorzitter stelt nameus B. en Wdie het ook onbillijk achten dat de ontvanger zelf die kosten dragen moet, voor art. 23 van diens instructie zoodanig te wijzigen, dat hij voor het uitreiken der aanslagbiljetten 1 cent per stuk aan de gemeente mag declareeren, waardoor men dan ongeveer tot het bedrag komt dat door den ontvanger voor de uit reiking werd betaald. Aangenomen z. h. s. De heer Visser verlaat de vergadering. 1. Een 8chrijven van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, dd. 13 Febr. 1902. waarin deze, naar aanleiding van het verzoek der gemeente om een gedeelte van het kadastrale perceel, sectie C no. 2955, (gelegen bij de telegraaf- palenloods nabij de Sassche poort) tijdelijk ter beschikking van de gemeente te stellen, teneinde daarop eene houten loods tot berging van petroleum op te richten, te kennen geeft, geen vrijheid te kunnen vinden, daaraan gunstig gevolg te geven. Uit overweging dat, bij eventueelen brand in de loods, de brandende petroleum zich over de nabij gelegen waterleiding en vervolgens over de vestinggracht zou kunnen verspreiden, hetgeen met het oog op de sehotbalkwaterkeering en de deuren van de uitwateringsluis tot ernstige onheilen zou kunnen aanleiding geven. In zijn ter zake betrekkelijk rapport vestigt de hoofd- ingenieur de aandacht op het ravelijn IVV, buiten de Axelsche poort, aan de oostzijde van de kom der gemeente, waar, naar zijne meening. zonder bezwaar eene petroleumloods zou kunnen worden geplaatst. Voor verkrijging van dit terrein zal de Raad zich tot het Departement van Oorlog rnoeten wenden. De Voorzitter merkt op dat men nu weer even ver staat als vroeger en stelt de vraag of het door den Minister bedoelde terrein, liggende tusschen 4e twee bruggen bniten de Axelsche poort geschikt voorkomt. Den heer Wieland komt dat terrein wel geschikt voor, doch het is misschien minder gewenscht om aldaar, bij de drukke passage, eene petroleumbergplaata te zetten, die niet 6trekt tot sieruad der omgeving. Zou het vraagt hij niet beter zijn het terrein te vragen buiten de vesting, waar de becrkarren staan, eveneens aan het Departement van Oorlog behoorende. Besloten wordt dat B. en W. met de petroleumhandelaren een plaatsel\jk onderzoek zullen instellen en alsdan een adres zullen richten tot den Minister van Oorlog tot verkrijging van het terrein dat het meest geschikt voorkomt. m« Brief van den kapilein eerstaanwezend-ingeuieur der genie te Bergen op Zoom, d.d. 20 Febr. 1902, waarbij wordt toegezonden een beschikking van den Minister van Oorlog, d.d. 12 Febr. 1902, waarbij wordt bewilligd in het verzoek van het b stuur der gemeente Ter Neuzen om op een gedeelte militairen landsgrond, behoorende tot devesting Ter Neuzen, twee lantaarnpalen met lantaarns te mogen plaatseu, gebruiken en onderhouden, te weten een voor het wachthuis in bastion 8 en een binnen den Sas van Gentschen doorgang, o. m. onder Tcorwaarde dat het plaatsen en onderhonden van de lantaarns en palen op kosten der gemeente zal rnoeten geschieden en dat ook voor hare rekening eene onderhaedsehe akte van deze vergunning zal worden opgerna kt Z. h. s. worden Burg, en Weth. gemachtigd in deze het noodige te verrichten en goedgevonden dat de kosten door de gemeente zullen worden gedragen. n. De Voorzitter deelt mede cen schrijven van den heer A. van der Loeff, geneeskundige inspecteur van Zeeland en WestelijkNoord-Brabant. waarbij deze namens den Minister van Binn'nlandsche Zaken verzoekt thans een contract in dnplo op een zegel van 0,50 te willen optnaken voor den verkoop der aan de gemeente behoorende opstal van de houten zieken - barak met de daarin aanwezige goederen De Voorzitter herrinnert dat deze barak be«temd is voor uit zee komende besmettelijke zieken en dat de kosten van onderhond enz. worden gedragen door den Staat. Het is beter dat iemand die iets onderhoud, dat ook in eigendom bezit. De gemeente zal daarom toch voor enkele gevalle* nog wel vau de barak gebruik kunnen maken. Hij stelt namens Burg, en Weth. voor de barak en de daarin aanwezige goederen aan den Staat der Nederlanden te verkoopen voor f 1000. Z h. 6. wordt aldns be-loten. 0. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor, met het oog op betalingen die rnoeten geschieden, terwijl er geen geld in kas is, gerekend ingegaan te zijn 1 Maart j. 1. een tijdelijke geldleening voor kasgeld aau te gaan van 800'>, tegen pet. Dit voorstel wordt z. h. 8. aangenomen. p. De Voorzitter deelt mede dat aan Burg, en Weth. bleek dat door de aan school B bestaande vacatnre, het onderwijs in de handwerken stil stond, daar de onderwijzeres voor het gewone onderwijs niet kon gemist worden. Daarin behoorde voorziening te worden getroffen en dit ii geschiedt door mej. Van der Hejjden met het onderwijs in de hand werken te belasten. Deze gee t nu 9 urt-n per week les. Bnrg. en Weth. vragen thans machtiging haar daarvoor eene vergoeding van 20 cent per nnr toe te kennen. Dit wordt z. h. s. goedgekeurd. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. GEMEENTER4AD VAN AXEL. Zitting van Dinsdag 4 Maart 1902. Tegenwoordig do heeren P. van Fraaijenhove, F. Dekker V? P. Dekker Fz., W. Dieleman Pz„ M. Wolfert, J. Smies' L. Lamaitre, C. N. Jansen van Kosendaal, P. Dregmans en D. J Oggel, leden, en J. A. van Vessem, secretaris. Afwezig zonder kennisgeving de heer P. van Hoeve Voorzitter de heer D. j. Oggel. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken Missive van Ged. Staten dezer provincie, d.d. 25 Jan il houdende terugzending van een exemplaar van de goedge keurde Wegror ting dezer gemeente voor 1902. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Als voren, d.d. 8 Febr. jl., houdende terngzending van het door hen goedgekenrde kohier der schoolgelden over het 1* k war taal. Aangenomen voor kennisgeving. c. Proees- rerbaal van kasopneming, d.d. 25 Febr. jl., waaruit blijkt dat alles in behoorlijke orde was en in kas bevonden 1196,78. Aangenomen voor kennisgeving. d. Verslag van de commissie voor de Oude- en Nieuwjaars- bedeelingen, waaruit blijkt dat ontvangen ia f 467 984 en uitgegeven een gelijk bedrag. Aangenomen voor kennisgeving. e Brief van A. Olijslagerte Axel, d.d. 3 Febr. jl., hondende dankbetniging voor de verhooging zijner jaarwedde als gemeente-veldwachter. Aangenomen voor kennisgeving. Als voren van P. C. van Bendegem te Axel, dd 8 Febr jl houdende dankbetniging voor de verhooging zijner jaarwedde als grafdelver. Aangenomen voor kennisgeving. g Missive vaa Ged. Staten dezer provincie, d.d. 22 Febr jl houdende toezending van een schrijven van den Hoofd-Ingenieur van den Provincialen Waterstaat te Middclburg, bet ekkeliik het door Burg, en Weth. dezer gemeente medegedeelde bezwaar tegen de richting van den ontworpen stoomtramweg Hdntemsse Kelznete, waarin onder anderen voor de gemeante Axel zou zjjn aangewezen de richting Lange Nsordstraat Hoogstraat, Korte Weststraat en Zuiddam, waarbij wordt medegedeeld dat de aan te leggen stoomtramweg doorgenoemde •traten mot zal komen, met verzoek hen te berichten of na de gegeven toelichting onze bezwaren zijn opgeheven. Z. h. s. wordt besloten te berichten dat na de gegeven toelichting onze bezwaren zijn opgeheven. 2. Wordt overgelegd de rekening van het Algemeen Burgerlijk Arnibestuur over 1901. De Voorjjjter verzoekt de commissie, belast met het onderzoek, verslag nit te brengen. Bij monde van den heer Wolfert wordt mededeeling gedaan dat de rekening door hen it oqderzocht en daaruit is gebleken dat is ontvangen eene som van 3294 ea uitgegeven f 3003 77 zoodat er een goed slot is van f 290,23. Daar de commissie geei.e bedenkingen heeft stelt zij voor de rekening goed te keuren, waartoe z h. s. wordt besloten. 3. Op voorstel van Bnrg. en Weth. wordt z. h. s. besloten adkae-ie te verleenen aan bet adres van de heeren Ph. J. van Dixhoorn te Axel e. a. aan Z.Exc. den Minister van Justine, houdende verzoek om nitbreiding van Rijkspolitie. 4. Wordt weder in behandeling gebracht het verzoekschrift van A. Butler om verhooging van jaarwedde als klokkenist waarover in de vorige zitting de stemmen hebben gestaakt. Het voorstel van den heer Jansen van Rosendaal om de jaarwedde met 10 te verhoogen in stemming gebracht worilt. mei 7 tegen 3 stemmen aangenomen. Voor Stemden de heeren Van Fraaijenhove, F. Dekker, P Dekker, Dieleman, Smies Jansen van Rosendaal en Oggel.' Tegen stemden de heeren Dregmans, Wolfert en Lamaitro. 5. Geldleening. Wordt voorlezing gedaan van een achryven van Ged. Staten dezer provincie houdende eenige bedenkingen tegen de voor- gestelde geldleening. In de eerste plaats is naar hunne meening het tijdvak, waar binnen de leening moet zijn afgelost te groot genomen een tijdvak van 40 in plaats van 60 jaren is naar hunne meening meer in overeenstemming met een goed finaocieel beheer. In de tweede plaats bepaalt het besluit, dat tot zekerheid worden verbonden alle goederen en bezittingen van de gemeente Hiervan zou het gevolg zijn, dat gedurende al de jaren. waarover de leening loopt, de bedoelde gemeente-eigendoinmen niet kunnen worden vervreemd. Beter en meer in overeen stemming met de wet is het daarom voor de betaling van de renten en aflossingen alleen de gewone inkomsten der gemeente aan te wijzen. I en slotte is het hun niet duidelijk waarom voor school- bouw f 17,500 wordt geleend, terwijl toch naar het huu voorkomt met een lager bedrag zou kunnen worden vol- •taan. Op voorstel van den Voorzitter, namens Hurg. en Weth wordt met algemeene stemmen bedoien den termijn van aflossing op hoogstens 40 jaar te bepalen en om voor de betaling van de renten en aflossingen alleen de gewone in komsten der gemeente aan te wijzen. Wat de leening van f 17,500 voor schoolbouw betreft, deze is gedaan met het oog op de mogelijkheid, dat ook de fundeering zou moeteii worden vernieuwdmocht evenwel blijken dat zulks niet noodig is dan zal het te veel geleende worden bestetd voor aflossingen waarvan de hoogste rente moet worden betaald. Aan den heer P. J. Kruijsse wordt op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag verleend als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. 7 Wordt overgelegd eene door Burg, en Weth. opge- maakte lijst van aanbeveling voor de benoeming van een lid der commissie tot wering van school veri'dm.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 6