A i g e m e e n Uieuws* ea Adrerteatieblad voor 2eeuwsefc-VUaaderea. No. 4198. Zalerdag 8 Maart 1902 42e Jaargang. Opeabaar lager Qndemjs Eigeland en de Z.-A. Republlek. EENE ARME VERV0LGDE. Gemengde berichten. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. EERSTE BXj A-TD. TER NEUZEN. FKXJILLRTQN. TEB NEIZENSCHE (MEANT. Per drie maanden biunen Ter Neuzen 1,Franco per post: Voor Nederland 1,10. "Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERT NT S H Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regeJ meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentis wordt ds prt slecbts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. »lt bind versebljnt Waamlas-. IVurnmlHii- en t riJ.I»m»von«l. ■UKe««pderd op Feeatdanen, bij de llnna I». J. I'll OK Aanvragen om toelating tot de openbare lagere dagscholen in de gemeente TER NEUZEN, kannen worden gedaan tot 3© Maart 1»©2. ter gemeente-aecretarie. Allcen kunnen worden toegelaten kinderen minstens 6 jaar oud oi althans in den loop van dit jaar dien leeftijd bereikende. Ter Neuzen, 6 Maart 1902. Burgemeester en Wethoudera van Ter Neuzen, J. A. P. GEtLL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Gisteren bevatte de //Standard" een telegram, dat De Wet en Steyn den Natalschen spoorweg zjjn overgetrokken, in de riehting van Vrijheid. Zij zouden Botha in 't district Utrecht ontmoeten en dan onderhandelen over wat in de toekomst te doen staat. We zijn benieuwd. Onverzettelijk vijandig gezind blijven de Boeren in de kampen. Dat vertelde nog een telegram uit Voor-Indie. Stag, en zelfs uitdagend ge- dragen de gevangeuen zich daar. Geen idee, dat ze zich zouden willen onderwerpen. En dat zijn broertjes en neven, en nog eens neven, van dt vrije rnannen van de Wet, Steyn en Botha. Alt die laatsten nu gaan confereeren, dan weten we toch immers vooruit wel, wat 't resultaat zal zijn. De Wet schijnt inderdaad een wond aan zijn arm gekregen te hebben, bij den aanval op de Nieuw-Zeelanders, toen bij, een groote kudde vooruitdrijvende, de draadversperriug trachtte te verbreken. Het wordt bevestigd dat Mame Botha daar gesneuveld is. Onder de gevan- genen bevindt zich Louis Botha, een neef van Philip. Op Sint-Helena zijn nu totaal 5606 gevangeuen, op Bermuda 4552, Ceylon 4535, Indie 5077, Zuid-Afrika (niet in de kampen) 7769 op ver- schillende plaatsen 79; gevangen genomeu sedert 26 Febr. (ongrveer) 1000; mannen in de concentratie- kampen'18,999 totaal 47,617. Dan zijn er nog 5000 in hun eigen huis of boerderij op parool. Een Engelsch kolonel, die al heel wat tegen- over de Boeren stond, kolonel Byng, gaat met verlof naar Engeland. Kolonel Garrett neemt het opperbevel van Byng's kolonne over, terwijl kapitein S. D. Gordon tot zijn stafofficier benoemd is. Byng wordt als regimentskommandant ver- vaugen door kolonel Remington. Wie zijt gij, dat g^j mij durft lastig vallen, vroeg hij onbeschaamd. Wat weet ik van uw brieven met valsche handteekeningen Wat gij daarvan weet? riep Grey met tril- lende lippen. Wees voorzichtig, gij duivel, gij zult er voor boeten. Zijn aandacbt was op het nachtregister gevallen metstamme verbazig rustte zijn oog op die woorden, dit was het toppunt van Williard's laagheid en onbesehaamdheid. Als krankzinnig van woede wilde hij op den booswicbt aanvallen. Pas maar op u zelven, grijnsde Williard Ik ben nw ondergescbikte niet meer. Hisr ben ik onder vrienden. Gij raast ea tiert omdat ik u uw liefje heb afgewonnen. Maar zij is vrijwillig hier gekomen en zal weldra mijn vrouw zijn. Percey luisterde niet meer, maar vloog de trap op. Hij was reeds boven v<56r de hotelhouder of Williard hem konden tegenhouden. Boven in de gang stiet hij de vrouw des huizes op zijde, terwijl hij snel een blik sloeg op de verscbillende kamerdeuren, tot hij eindelijk aan het nummer kwain, dat in het register achter Williard s naam stond. Hij gaf een hevigen slag op de deur die door het gsheele huis weerklonk. Met bevende stem en vol van angstig vermoeden, riep hq Cinderella 1 Cinderella In's hemels naam ?.eg mij, zijt gij daar Dinsdagochtend werd op de algemeene be- graafplaats te Haarlem ter aarde besteld het lijk van den lljarigen knaap die bij zijn poging tot redding van een jongen uit den Kloppersingel j.l. Zaterdag om het leven kwam. Bij deze plechtigheid was een schare van be- .angstellenden, welke wel op 2000 menschen ge- schat kan wordenelf kransen bedekten de kist en toen deze in de groove was neergelaten strooi- den een paar jeugdige vriendjes als een laatst vaarwel eenige bloemen. Een der predikanten lield een toespraak. Dinsdagavond werd door de tram die te 8.22 van Leiden naar Haarlem vertrekt, aan den zoogenaamden Vinkeweg onder Oegstgeest een vrouw overreden, met het gevolg dat zij onmiddellijk dood bleef. Eene krankzinnige vrouw moest noodzakelijk voor rekening der gemeente Alkmaar in een kraok- zinnigengestieht worden opgenomen. Aan 14 ge- stichten werd telegraphisch gevraagd of er ruimte voor haar bestond, en van alls ontving de burge meester het bericht, dat er geen plaats voor haar was. Uit Amsterdam meldt men In het politierapport wordt medegedeeld, dat een rechercheur zes minderjarige meisjes uit een verdacht huis in de Nes heeft gehaald en naar het bureau St. Pietershal heeft gebracht. Drie zijn als broodelooze vreemdelingen ter beschikking van den hoofdcommissaris gesteld. C. Vossenberg, arbeider te Oss, die op Nieuwjaarsdag iemand zoo ernstig snishandelde dat diens dood er 't gevolg van was, is door de rechtbank te 's Hertogenbosch veroordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf. Bij verordening heeft de gemeenteraad van Muntendam het verrichten van veldarbeid door schoolplichtige kinderen verboden. Overtredingen worden gestraft met 25 boete of 6 dagen hech- tenis. Te Delft is Maandagochtend eene vrouw, wouende in de Hooipoort, bij het uit bed stappen door het zolderluik gevallen, zij bekwam eene zoodanige verwonding, dat zij eenige uren later overleed. Te Kruisland, gemeente Steenbergen, heeft Zondagavond een hevige vechtpartij plaats gehad, Geen antwoord. Hij draaide den knop om, de deur was op slot. Smart en verontwaardiging teekenden zich af op Percey's edel gelaat. Hij hief zijn krachtigen arm op, met een geweldigen slag vloog de deur krakend open. Op de tafel stond de lamp te flikkeren in deu koudeu nachtwind. Er was niemand in de kamer, zoekend vlogen zijn oogen het vertrek rond, toen snelde bij naar het geopende venster. Beneden in de versch gevallen sneeuw zag hij de sporen van wankelende voetstappen. Een sjaal hing vanuit het venster tot bijna op de straat. Daarlangs was het meisje dus uit haar gevangenis ontsnapt. Percey Grey slaakte een kreet van bijna waan- zinnige vreugde. Hij herkende die sjaal als van Myrtle. Goddank juichte hij, zij is onscbuldig. IV. Onscbuldig Myrtle Blake had omniddellqk begrepen in welk gevaar zij verkeerde, toen zij buiten de kamer, waarin zij was opgesloten, de onheilspel- lende woorden van Bryce Williard hoorde. Een vaag en blij vermoeden kwam bij haar op, dat men den man, dien zij liefhad, nad belasterd, dat Percey aan dit alles onschuldig was en dat alles wat er de laatste uren met haar was voorge- vallen, het werk was van Williard. Tevergeefs trachtte zij de deur t# openen, toen snelde zij naar het venster. Zjj aarzelde niet, hoewel zij duizelde, toen zij naar beneden zag. Zij nam haar sjaal, bevestigde waarbij een persoon zoodanig met knuppels en messen werd toegetakeld, dat hij per kar naar huis vervoerd moest worden. De marechaussees van Steenbergen hadden Maandag drie medeplich- tigen van hun werk opgehaald en aan elkander geboeid naar Steenbergen getransporteerd. Uit Kerk-Avezaath meldt men aan de N. Arnh. Ct. i Zondag waren eenige jongelui in volkomen nuchteres toestand aan het biljarten, toen verschil over de telling ontstond. Een der medespelende tarte zijn makker zoo, dat deze op hem aanvloog en hem den neus afbeet. De Luikenaar, die een liefdezuster uit het klooster te Eysden, op den weg met zijn automobiel aanreed, en daardoor haar dood veroorzaakte, is door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot 2 maanden hechteuis. Weder is een san de handen der Britten ontvluchte krijgsgevangeue in ons land aangekomen, de voormalige Trsnsvaalsche artillerist Andries Venter, die behoord heeft tot de lijfgarde van den president en bij Ladysmith werd gevangen genomen. Ook bij den inval van Jameson heeft hij aan de krijgsverricbtingeu deelgenomen. Hij heeft de eerbiedwekkende lengte van 2,10 M. Nu miss Stone en haar metgezellin Katha- rina Zilka met haar kindje door ds roovers vrjj- gelaten zijn, zal de juiste geschiedenis van haar lotgevallen wel langzamerhand bekend worden het is echter waarscbijnlijk dat met het oog op de veiligheid der andere zendelingen en zeudiags- plaatsen voorleopig niet de voile waarheid betreffen- de de ontvoering medegedeeld kan wordeu. De roovers zijn buitengewoon voorzichtig te werk gegaan. Ongeveer vier weken geleden namen zij aan de Bulgaarsch-Turksche grens het losgeld in ontvangst, juist toen de Amerikaansche afge- vaardigden te Bauske en Duhumago vertoefden en een voorwaarde, die de roovers gesteld hadden de valsche tijding de wereld inzonden, dat alle onderhandelingen afgesprongen waren. Toen verlangden de roovers eenigen tijd tusschen de uitbetaling en uitlevering. Op aanraden van het Amerikaansch Gezantschap ts Constantinopel, werd den Turkschen troepeu bevel gegsven de bevrijding op geenerlei wijze te verhinderen. Een deel der Bulgaarsche pers verheugd zich zeer over de bevrijding, wijl hierin het bewijs ligt, dat de ontvoering niet het werk was der Bulgaarsche die aan een gerdijnknop, greep er zich met be vende handen aan vast en liet zich naar beneden glijden, toen liet zij zich op den grond vallen. Bij de gedachte aan haar herkregen vrijheid ont- snapte haar onwillekeurig een kreet van vreugde. Esrst keek zq angstig om aich been eu ijlde toeu voort door de sneeuw, zoo snel ala haar krachten bet haar alechts veroorloofden. Toen zij een twaalftal dwarsstraten was gepasseerd en geen vervolging meer vreesde, bleef zij een oogenbik als buiten adem staan, om uit te rusten. Hare wangen gloeiden ran inspanning en opge- wondenheid. Zij zette zich neder onder een afdak van een groot gebouw, doch reeds een oogenblik later stood zij weder op, want de felle koude deed haar huiveren. Ik moet zoo spoedig mogelijk trachten thuis te komen, besloot zij. O, er is hier ongetwyfeld bedrog in het spel. Percey Grey kan nooit dien brief geichreven hebben. Alles is het werk van dien laaghartigen Williard. Nadat zij echter eenigen tijd doelloos was voortgeloopen, kwamen haar de tranen in de oogen toen zij tot het besef kwam, dat zij niet op den rechten weg naar huis was, zelfs geheel het spoor bijster scheen. Tweemaal was zij op het punt voorbqgaande voetgangers aan te spreken, maar de vrijpostige blikken, die zij op haar wierpen, maakten haar bescbaamd en verlegen. Al dwalend liep zij voort door een netwerk van straten, tot zij eindelijk met een zucht van verlichting onder een lantaarn een politieman zag staan. Schroom- vallig trad zij op hem toe. Ik ben verdwaald geraakt, zeide zij aarze- lend. Macedoniers en ook hierdoor bleek, dat de gevan- genen niet bij de Bulgaarsche grens verborgen ge- houden werden. Nu weer wordt uit Parijs gemeld, hoe een chanfFeur in dronkenschap zijn vronw en daarna zichzelf vermoordde, zeven kinderen verweest achterlatend. De moordenaar was sinds geruimen tijd niet meer in staat tot werken, en 't gezin bestond van den arbeid der drie oudste kinderen. Het weinige geld dat hij hier en daar nog wist te verdienen, werd in drank omgezet, en hevige mishandeling van vrouw en kinderen was het gevolg. In de afgeloopen week weer beschonksn thuis- romend, greep hij zijn vrouw bij de keel en schoot laar twee kogels in het hoofd. Toen de buren, op het schieten binnensnelden, joeg de dronkaard zichzelf eveneens een kogel in de hersens. In Zurich is een notaris, die van zijn clientei te zamen een bedrag van fr. 100,086 heeft ver- duisterd, tot 5 jaar tuchthuisstraf veroordeeld en voor even zoo lang uit zijn burgerrechten ontzet. Dat het parlementsleden onder fraaie dis- cussies wel eens moeilijk wordt de verveling te verdrijven, is begrijpelijk. Het tniddel, dat een lid van het Engslsehe lagerhuis, Wason, daarvoor aanwendde, is echter bijzonder origineel. Yolgens de Evening News verdrijft hij de verveling in de pauzen bij het luiden van de bel voor de stemmingen metkousen breiden. Oalangs verraste hij zijn vrienden ermee, dat hij in een gemakkelijk hoekje van de rookkamer ging zitten, een roode tasch te voorschijn haalde, daaruit een stel brei- naalden en wol nam, en ijverig begon te breieu. Hij moet daarmee zelfs een groote behendigheid hebben getoond. Daarbij komt dat de heer Wason eeu reus is, en een persoon die niet met zich laat spotten. Hij gaf trouwens een eenvoudige verklaring van zijn kunst. Toen hij onlangs met influenza ia bed lag, had de docter hem verboden te lezen of eenig ander ding te doen waarbij hij zijn oogen moest inspannen. Qij had toen breien geleerd om zich bezig te houden, en hij vond dit middel uilstekend om vervelende uurtjes in het parlement te dooden. z/Het is ons niet geoorloofd kaart te spelen, en evenmin ping-pong", zei hij, //schaak is te aangrijpend voor een invalied, dammen wordt te vervelend, en wat moet een arm parlementslid ®dan eigenlijk doen Zoudt ge niet zoo goed willen zijn, mij den weg te wijzen? De beambte zag haar scherp aan. Welke straat? vroeg hij norsch. Zij noemde de steeg, waarin zij woonde. Het was sen oo- aanzieulijke stadswijk en dit vermeerderde nog ds kwade vermoedens van den politieman. Intusschen wees hij haar den weg en voegde er aan toeloop wat vlug. Het komt niet te pas, dat jonge meisjes ap dit uur nog alleen op straat zijnge zult nog in moeilijkheden komen als ge niet regelreeht naar huis gaat. Zij verhaastte haar schreden hij dezs waarschu- weude woorden en sloeg de riehting in, die hij haar had aangewezen. Gernimeu tijd liep zij rustig en ongehinderd voort, zij schrikte, toen zij aan den hoek eener straat de aandacht scheen te trekken van een man, die haar plotseling naderde. Wacht eens even kind, riep hij, half dronken, ge zijt zoo allesn, ik zal u gezelschaphouden. Tegelijkertijd strekte hij de hand naar haar uit, doch Myrtle ontweek hem, eu snelde met een gil van schrik een zijstraat in. Het was een ruime en fraaie straat, doch op dit uur geheel ver- laten. Toen zij omkeek, bemerkte zij tot haar ontzetting, dat de man haar achtervolgde. De angst scheen haar voeten vleugelen te geven, toen zij bem hoorde roepen. Hij naderde meer en meer en lachte lnide, alsof deze jacht hem bijzonder vermaakte. Aan het einde van een lange rij steenen gebouwen stond een heereuhuis met grooten tuin. Myrtle, die bijna in zwijm viel van angst en overspanuing, bleef s}aan en leunde tegen het ijzereu hek. (Werdt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1