Kiezers 0 I® gegarnecrde Dames- en Kinderhoeden. Kiozsrs van Slaiskil Ter Neuzen. J. de Smidt-Pothoven. landeSsherichten Ad vertenlien. Een prachtige sorteering Vele Kiezers van Slaiskil. Eenige vrijzinnige kiezers. Bij de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad op Vrijdag a. s. wordt met den meesten aandrang aanbevolen de heer candidaat van de Anti-revolutionaire Kiesvereeniging. Namens de Anti-revolutionaire Kiesvereeniging, D. SCHEELE Jz. J. A. DE JONGE. G. W1ELAND. J. HUIJ8SEN. F. DEKKER Az. P. L. LOS. H. v. WIJCK. P. J. SCHEELE. H. RIBBENS. H. KOELMANS. Op bepaalde spoorlijnen in de Vereenigde Siateu mogen de negers alleen maar in speciale coupe's plaats nemen, niettegenstaaude de wet hen geeinaucipeerd heeft. Toen nu onlang* in Kentucky een blanke reiziger in eeu neger-coupe meende te mogen plaats nemen, vond eene rijke negerin in dit feit aanleiding om de spoorweg- maatschappij aau te spreken voor eene schadeloos- stelling van 20,000 dollars. Een hevige aneeuw- en hagslstorm heeft over eeu gebied van 300 mijlen Vrijdag en Zaterdag in Amerika gewoed. in sommige streken staat het water meer dan 30 voel hoog en het spoorweg- verkeer moest voor 't grootste gedeelle wordeu geataakt. Philadelphia was geheel van telefoniscbe geeneeuschap afgesloten. Zaterdag warkte er nauwelijks meer e£n bovengrondsche draad. Zoowel de geleidingsdraden van de telegraaf als die van deu electrischen spoorweg werden overal afgerukt. Vier man en ongeveer 20 paarden werden gedood doordst zij door zware draden werden getroffen. Een gebeimzinnig aterfgeval heeft te New- York aanleiding gegeven tot heel wat gepraat. Sommigen beweren, dat hierbij een miadaad in bet spel is, die in zeker opzicht herinnert aande misdaden van de Maifia op Sicilie. In het proces tegen Tammany Hall, den politieken knoeiboel, die vodr de jongste ver- kiezingen, in den gemeenteraad den toon aangaf, was zekere James Mac Anliffe 66a der voornaamste getuigen it charge. Zijn verklaringen compromit- leerden vooral Glenon, een der beambten van het gewezen boofd van politie Dewery. Glenon werd veroordeeld wegens afpersing. Thaua is het lijk van Mac Auliffe in Sunday Street gevondeu. De schedel lag open en het gelaat was bijDa onkenbaar doorstokeu met een wapen. Het politierapport verklaart, dat Mac Auliffe het slachtoffer is geweest van een ongeluk, maar men is overtnigd, dat hier een misdaad gepleegd is. Gebleken is, dat Mac Auliffe den nacht vbdr zijn dood gevangen gezeten heeft in een politiepost. Om 8 uur 's morgeus werd hij in vrijheid gesteld en een half uur later vond men zijn lijk. Mac Auliffe was als getuige gedagvaard in verscheidene processen wegens politie-knoeierijen. De Panjsche politie heeft Zaterdagnacht een man als landlooper opgepakt, die twintig jaren lang burgemeester van eene voorname ge- meente in het departement Seine Oise is geweest. Hij besat een groot vermogen maar hij verviel tot armoede en thans is hij reeds 45 malen ver oordeeld wegens landlooperij. Nu blijkt weder dat het bericht, als zou miss Stone zich op vrije voeteu bevinden onjuist is. De Bulgaarsche roovere hebben haar niet vrij- gelatenwel hebben zij het losgeld ontvangen, dat hun op 5 Eebruari uitbetaald werd. De heer Guazoula, de tolk der Vereenigde Staleu, en de heer Peel, de secretaris te Constantinopel van de Amerikaassche Zendingvereeniging, hebben de roovers ontmoet en overhandigden hun het los- geld in banknoten. De bijeeukomst had op den weg naar het klooster Podrome plaats. De roo vers waren met geweren gewapend. De keer Guazoula wist niet eens, waar de ge- vangenen verborgen gehouden worden. Een onderwijzer te Ohameuilley had strychnine in alcohol opgelost, om er de uitwer- king van na te gaan op kleine vogels. Zijn vrouw at een pruim op, die in de oplossing gedoopt was en op tafel lag. Zij is aan vergiftiging overledeu. Een brutale dief werd Woensdag gearresteerd te Auxerre in Frankrijk. Hij zat in een trein, bracht de noodrem in werking, en toen de con- dncteur langs den trein ging om de oorzaak te vinden, ging hij naar den wagen van den condueteur en maakte zich daar meester van verscheidene pakjes met waarde, en 120 francs aan geld. Hij liep daarna weg dwars over het veld, maar ward achtervolgd en gevat. Een kind van 3 jaar was ziek. De moeder wikkelde, om het te verwarmen, het hoofd van deu kleine in doeken. Toen de doeken later werden verwijderd, bleek het kind gestikt te zijn. In een steengroeve van Krupp te Bredeney is de schuilkeet van de steenhonwers door een afstortend stuk rots wand bedolven. Vandezeven werklieden die er in waren, xyn vier op slag ge dood. Bovendien is een zwaar en een licht gewond, de zeveude bleef ongedeerd. De groote brand die Vrijdagnacht o. a. het Park Avenue hotel te New-York vernield heeft is uitgebroken in het wapenmagaziju van het 71* regiment, plantte zich toen voort naar de loodsen van den stadsspoorweg, en van daar naar het hotel, welks derde verdieping spoedig vlam vatte. Een half uur later hadden er hevige ontploffingen plaats, omdat de kisteu met patronen in het wa penmagaziju, dat nog altijd brandde, vlam gevat hadden de kogels vlogen iu alle richtingen. Om half vijf was men het vuur nagenoeg meester. Iu het hotel kon de brand hoofdzakelijk be- perkt worden tot de vertrekken, om de lifts heen gelegen, maar de gevolgen waren zeer ernstig. De bladen bevattsn de namen van dertien men- ichen die omgekomen zijn, eeu paar worden ver mist, en meer dan vijftig moeten brandwonden gekregen hebben, of op andere wijze gekwetst zijn. Tot de gekwetsten behooren kolonel Piper en kolouel Burdett, en de eigenaar van het hotel eD zijn vrouw. Verscheidene menscheu ontsnapten onder groot lsvensgevaar over de daken. Erschij- nen geen behoorlijke reddingsmiddelen in het ho tel aanwezig geweest te zijn. Een handelsreiziger van St.-Gilles Brussel, getrouwd en vader van een kind, had kennis aao- geknoopt met eene vrouw, die te Parijs haren man had verlateu. De echtgenoote van den reiziger veruam dit en zon op wraak. Zij wachtte hare medediBgster af, en wierp haar eeu fleschje vitriool in het gelaat. De getroffene vie], maar stood weer op en vluclute eene herberg binnen, steeds vervolgd door hare vijandin, die nog revol- verschoten loste, zonder echter de audere treffen. De daderes is aaugehouden. De toestand der gekwetste is zeer ernstig. Een inlandsch soldaat te Soukaras, in Tunis, is dezer dagen door twee van ziji vrienden met bajonetsteken gedood. De drie mannen hadden geruimen tijd zitten drinken en spelen en de vermoorde had daarbij tien sous verloren. Hij wilde die terughebben en, beschonkeD als de de drie mannen waren, ontstoud daarover twist. Deze liep ten siotte zoo hoog, dat zij elkaar met huuue wapens te lijf gingen en de verliezer door niet minder dau dertien bajonetsteken gedood werd. De daders, die gevlucht waren, zijn opgespoord en der militaire overheid over- geleverd. De manie, om naar schatten te gaan zoeken, heeft zich te Louden selfs in parlementaire kringen vertoond. Verscheidene leden van het Lagerhuis hebben een syndicaat gevormd, om goud en edelgesteenten op te graven, die, volgens de legende, zonden verborgen zijn in een groot meer in Midden- Afrika. Het meer rnoet gelegen zijn in de nabij- heid van rijke emeraut-mijneu. De leden van het syndicaat hebben het plan gevormd, het water uit het meer weg te leideu en aldus de sohatteu blool te leggen. De Duitsche geleerde Von Humboldt maakt in zijn reisdagboek melding van dezen schat en men zegt, dat ludiaansche duikers van tijd tot tijd emeranlen van den bodem van het meer hebben opgehaald. Eoodica, het overlevende meisje van de beide gescheiden kiuderen van Barnuui en Ba'ley, thans te Parijs, is geheel hersteld. Zij mag het bed weer verlaten, en gisteren heeft zij 'a middags wat in de kauaer gespeeld. Zij heeft thans voor den eersten keer alleen gewandeld. Zij vraagt echter gedurig nog om haar zuster. Men heeft haar nog niet verteld, dat zij deze nimmer zal wederzien. Wanneer het goed weer is, zal men haar in een rijtuig door het Bois de Boulogne laten rondrijden. De ge^eesheeren achteu een maaad verblijf in een sanatorium voor haar noodzakelijk an tneeuen, dat zij dan als een gewoon mensch verder een normaal leven kan beginnen. Een nieuwe schilderij van den Duitschen Keizer. //Duitschen voor het front" zal de naam zijn van een schilderij, dat een welbekenden Chineeschen slsg voorstelt. Prof. Roechling is bezig dit te schilderen volgens bevelen door den Keizer verstrekt. De voorstelling is eeu merkwsardige episode van de expeditie van admiraal Seymour naar Peking in Juni 1900. Nadat de poging om de legaties te Peking te ontzetten mislukt was, moesteu 2000 Europeesche en Japansche soldaten al vechtende naar Tientsin terugtrekken onder enorme moeilijk- heden. Na den nachtelijken tocht van den 22 Juni hielden de volkomen uitgeputte Britsche zeelieden stil v<5or de Hsiku kazerne. Admiraal Seymour gaf toen het bevel: //Duitschen v66r het front" aan de 500 Duitachers van kapitein Von Usedom dezen traden daarop naar voren onder de toejuichingen van de Engelschen en Amerikanen. Het is dit oogenblik, dat het onder- werp van de schilderij zal uitmaken. Het is vroeg in den ochtend. De horizon wordt verBcht door brandende Chineesche dorpen, door de Boksers in brand geatoken. Op de Peiho-rivier, links, drijven eenige Chineesche jonken, aan boord van welke zich ongeveer 200 gewonde Europeanen bevinden. De donkerblauwe oniformen der Britsche zee lieden, wier gelederen zich ia een lange lijn langs de rivier uitstrekken, vormen den voorgrond. In het midden is de forsche figuur van den Duitschen kapitein Brichholz te zien. Deze offi- cier sticrf kort daarna den heldendood. De schilderij, die de volkomen goedkeuring van den keizer verwierf, zal, nadat zij voltooid is, geplaatst worden in de Stean-zaal van het Koninklijk Paleis te Berliju. De fantaisie der Parijzenaars is buitengewoon vindingrijk, waar het geldt alle mogelijke kleine handeUzaken het hoek van Privat d'Anglemont, dat alle beroepen behandelt, is al lang weer ver- ouderd en zou met heel wat aaugevuld kunnen worden. Nu vernemen we weer iets omtrent een nieuw, zeer origineel beroep. Het is dat van parapluie-verhuurder. Parijzenaars die door den regen overvallen worden behoeven in de toekomst slechts een sigareuwiukel binnen te loopen, waar parapluies gedeponeerd zijn en krygen tegen ge- ringe vergoeding en een waarborg van 10 fr. een parapluie. Zij geven die dan in eeu anderen sigarenwinkel dicht bij hun huis terug en ont vangen hnn 10 fr. weerom. Nabij Largentiere (Frankrijk) is een bootje omgeslagen, waarin zich zeven heeren en dames bevonden. Twee drenkelingen slaagden er in, den oever te bereiken de vijf anderen verdronken. Het ballet voor de rechtbank. Voor de Amerikaansche rechtbanken is veel mogelijk dat echter in de gerechtszaal een ballet gedanst wordt is Ben Aki'oa zelf ten spijt in het wildste deel der nieuwe wereld nog niet voorgekomen. Dit schouwspel werd onlangs aan het Hooge Hof te New-York vertoond door mademoiselle Ellen Rinquist, eeue elegante Franijoise en ballet-danse- ras van de opera te New-York. Zij was getuige in een eisch voor schadeloosstelling ten bedrage van 25,000 dollars, die de balletmeester van de opera, Filberto Marcheti, ingesteld had tegen een tramweg-maatschappij. Hij was door een tram overreden en zoo ernstig aan de beenen verwond, dat hij zijn beroep niet langer kon uitoefenen. Zijne vrouwelijkr collega echter danste voor de rechtbank waarbij zij een paar allerliefste voetjes liet zien, om voor de rechtbank de waarde van een paar gezonde beenen bij het ballet te bewijzen. Haar proef op de som overtuigde dan ook de rechters en zij kenden Marcheti 15,000 dollars schadeloosstelling to*. Te Elsene, in Belgie, is een diefstal van groote stoutmoedigheid gepleegd. Een onbewoond heerenhuis, waarvan de eigenaar een kasteel in Frankrijk bewoont, is door dieven op een onge- hoorde roanier leeg gestolen. Gordijnen, sofa's, kssten, lessenaars, juweeleu, porcelein, wijn, schouwgarnituren, schilderijen, kortom alles werd uitgedragen. De waarde van het gestolene wordt op 250,000 fr. geschat. De dievtn moeten wel vijf of zesmaal in het huis geweest zijn, om al het gestolene weg te halen. Gemeenteraad van Hoek. Vergadering van 22 Febr. 1902. Voorzitter de heer A. Wolfert, burgemeester. Aauwezig alle leden behalve den keer J. van Wijck. 1. Opening der vergadering. 2. Voorlezing en goedkeuring der notulen. 8. Regeliug van hel schoolgeld voor het her- halingsonrlerwijs. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, wordt besloten het schoolgeld voor de herhalingsschool aldus te regelen Naar het inkomen worden de ouders der leer- lingen verdeeld in vijf klassen en betalen dan in de 1« klasse voor de jougens 6 cent, voor de meisjes 4 centin de 2e klasse voor de jougens 12 cent, voor de meisjes 8 cent; in de Se klasse voor de jongens 18 ceDt, voor de meisjt-s 12 cent in de 4e klasse voor de jongens 24 cent, voor de meisjes It) cent; in de 5e klasse voor de jongens 80 cent, voor de meisjes 20 cent, alles per maaud. 4. Begrooling van gemeentewerken voor 1902. Deze wordt goedgekeurd. 5. Af- en overschrijving op de gemeente- begrootiug van 1901. 6. Ingekomen stukken. a. een schrijven van den heer J. Jansen, waarin deze verfclaart zijne benoemiug als lid der corn- missie tot wering van schoolverzuim aan te nemen. b. een dito schrijven van den heer L. Kiel. c. een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, waarin de gemeentebegrooting voor 1902 wordt goedgekeurd. d. idem aangaande het cohier van school- gelden. e. idem aangaande het kohier van den hoofde- lijken omslag. f. een schrijven van de commissie tot wering van school verzuim, waarin gemeld wordt, dat voor 1902 tot voorzitter is gekozen de heer S. J. Robijn en tot secretaris de heer J. H. Goor. 7. Rondvraag. De heer Dieleman vraagt, hoe het komt, dat de Gemeenteraad nog geen verslag heeft ontvangen van de commissie tot wering van schoolverzuim, zooals in andere gemeenten al geschiedt is. De Voorzitter merkt op, dat door het vertrek van den heer Steller de commissie niet volledig was. Het gevraagde verslag wordt nu binnenkort verwacht. 8. Sluiting der vergadering. H u 1st,, 24 Febr. Middcnprijs per 100 kilo: Tarwe 8,25; Rogge 6,25; Wintergerst f 7,50; Zomergerst f Haver 7,25 Erwtea f 9,50Paardenboonen 8,50 Duivenboonen y"9,60; Witteboonen f 10,25; Bruineboonen 8 7 5 Boekweit fLijnzaad f 15,50 Aardaupels f 2,25. Koolzaad per zak van 10(5 liters fBoler per kilo 1,25; Eieren per 26 stuks 0,85. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 22 stuks hoorn- vee, 37 rarkens, 26 paarden. Verkocht9 stuks hoornvee, 20 varkens. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 48,it f 48,05 Engelsch per 12,12,10 De Dijkgraaf van het waterschap LOVEN en WILLEMSKERKE maakt bekend, dat eene vergadering van itigelanden zal worden gehouden op Vrijdag 7 Maart 1902, des namiddags twee uy, bij Drabbe te Hoek. Hoek, 20 Februari 1902. De Dijkgraaf voornoemd, A. FRAN8E. Blijft niet in gebreke om a. s. Vrijdag te gaan stem men op den heer p.j.vimuus, een man die als lid der Kamer van Koophandel reeds meermalen blijk gaf ook voor kleine be- langen een open oog te hebben en ook heeft medegewerkt om ons onze brug in het dorp te doen behouden. Opgepast kiezers van Ter Neuzen, laat u niet in slaap wiegen door de beweringeu der tegeustanders dat de heer VERSLU1JS zonder slag of stoot zal gekozen wordeu, zij doen in stilte al het mogelijke om hun candidaat te doen zegevieren. Blijft dus niet achter, komt alien op, getroost u een gang naar de stembus en stemt op den heer J?, a. VERSLUIJS, die, begaafd met eeu practischeu blik, onze belangen naar eisch zal hel pen behartigen. D. 1 WOLFERT,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 8