A 1 g e m e s a ITieuws- ea Advertentieblad Zeeuwsch-Vlaanderea. HINDER WET. HINDERWET. Kermis te Ter Neuzen. No. 4191. Donderdaa; 20 Februari 1902. Ter-Yisie-ligging opgaven van Candidaten. EENE ARME VERVOLGDE. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Engeland en de Z.-A. RepnbM. 42e Jaargan^. 7 0 0 f aanbesteden: ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave ST^lUS/LJS/LXJsT G F ETJILLETO N Het onderhouden van en het doen van herstellingen aan de gebouwen en andere gemeente- eigendommen gedurende 1902. \EI7,E\S HK IIIIBIVT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Y<nr Nederlaud 1,10. Yoor Belgie 1,40. Yoor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERT ENTiEN: Van 1 tot 4 regelz 0,40, Voor elken regei meer f 0,10 Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertent:, wont t» pr^jt slechts tveemn] berekend. Grootere letters worden naar plaataroimte berekend. Hit blad veruhIJnl Knandaa-, Woensdav- en IriJdagavoBd, ■Hgemnderd op bVenOlHgen, blj de Flnna r. J. VAW li»D» t« te» Keaiea voor den Gremeenteraad- De Bnrgemeester der geraeente TER NEUZEN brengt ter openbare kennis, dat op Yrijdag, den 28 Februari auustaande, van dea morgans achl tot des namiddags vijf nr.n, de ttemining lal geschieden ter vervnlling van een plaats in den Gemeenteraad, ter voorziening iii de vacature ontataan door het over]ijdon van den heer H. C. E. van IJsselsteijn. De candidaten in alphabetische volgorde, zijn VERS Lb IJS P. J. WOLFERT D. E. Tevens wordt de aandacht gerestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende H\j die opzettelijk zich voor een ander uitgereede, aan eene krachtens wettelijk voorschrift nitgeachreven verkiezing deelneemt, wordt geitraft met gevangenisstraf van ten hoogate een jaar." Ter Neuzen, den 18 Februari 1902. De Borgemeester voomoemd, J. A. P. GEILL. De Burgemeester der gomeente TER NEUZEN maakt bekend dat de bij hem ingeleverde opgaven van candidaten voor de op heden gehouden verkiezing. ter vervnlling van een plaats in den Oemeenteraad, evenals het door hem opgemaakte procea-verbaal van aluiting der candidatenlijat, ter Gemeente- Secretarie voor een ieder ter inzage liggen dat afachriften dier stukken aangeplakt en tegen betaling der ko.'.en verkrljghaar zijn. Ter Neuzen. den 18 Februari 1902. De Burgemeeater voornoemd, J. A P. GEILL. Burgemeester en Wethoudera van TER NEUZEN, maken aan belanghebbenden bekend, dat bij de aanstaande kermia, die gehouden zal worden van 15 tot en met 20 September 1902, aldaar op het Marktplein, beschikbare ruimte zal zijn voor 'bet plaataen van inrichtingen van groote afmeting, bijv. een atoomearoussel, wafelkraam enz. Hen wordt gelegenlieid gegeven tot den 17 Maart a. a. dea namiddags 2} nur op gezegeld papier te doen blijken voor welken prijs, boven de verschuldigde belasting op staan- plaatsen, zij over het betrokken terrein wenschcn tebeschikkken. Grootte en vorm van die inrichtingen moeten daarbij nauwkeurig worden opgegeven. De inachrijvingen moeten door belanghebbenden gedurende SO dagen gestand worden gedaan. Wanneer eene inschrijving wordt aangenomen, moet de betaling der ingeschreven aom hebben plaats gehad voor den 1 Juli a. a. Ter Neuzen, 17 Februari 1902. Burgemeeater en Wethoudera voomoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Mvrtle Blake sloeg een dankbaren blik op haar redder en herkende hern onmiddellijk als Percey Grey, de neef van den huiseigenaar. Slechts een paar malen bad zij hem ontmoet. Toen had een zekere trots haar weerhouden hem over hare armoede fe spreken, maar in den be- klagenswaardigen toestaiyl, waarin zij thans ver- keerde, kon zij zich niet weerhouden lucht te geven aan haar beklemd hart, en terwijl zij haar gouden lokken tegen zijn borst liet rusten, weende zij als een kind. Arm meisje, prevelde Percey Grey aangedaan. De hemel bescherme alle ongelukkigen tegen een man als Bryce Williard. Mijn oom heeft geringste vermoeden van zijn slecht maar dit maakt een einde aan zijn Laat mij u thans weder naar huis niet het karakter diensten. brengen. Hij gaf een teeken om te wachten aan iemand die buiten de poort in een fraaie arreslede zat, beval Bertels op strengen toon om het meubilair weder in de ledige kamers te plaatsen en over- schreed met Myrtle den drempel van hetgebouw. De vronw, die zich het lot der rnoeder had aangetrokken, stond weeneud in de deor van haar kamer. Myrtle zag haar angstig vragend aan. Toen trad zij binnen en wierp zich op de knieeu naast het rust'oed. Door droefheid overate)pt, riep zij telkens en Burgemeeater en Wethoudera van TER NEUZEN* maken bekend, dat op Dinsdag, 25 Maart 1902, op het Raadhnia van dea voormiddags 11 uren tot dea namiddags 1 nnr, verkiezing zal plaata hebben van een lid der Kamer van Koophandel en Fabriekenter voorziening in de vacature ontataan door het overlijden van den heer H. C. E. VAN IJSSELSTEIJN. Ter Neuzen, 19 Februarj 1902. Burgemeeater en Wethoudera voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. miimmiu. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zulleu op Maandag 24 Februari a. s., des namiddags 8 uren, ten gemeeutehuize, in het openbaar bij enkele inschrijving, in 6 perceelen Het bestek ligt ter gemeente-secretarie ter inzage en wordt aldaar verkrijgbaar gesteld tegen betaling van 25 cent. Inlichtiugen zijn te bekomen bij den gemeente- bouwmeester. Ter Neuzen, 10 Februari 1902. J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Burgemeester en Wethoudera van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der hinderwet (Staatsblad no. 222 ran 1896), maken bekend dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van IIUIBREGT RIBBENS, zeilmaker, om vergnnning tot het oprichten in zijne tegenwoordige werkplaata, •taande in de Korte Dijkstraat wijk K no. 112, kadastraal bekend sectie C no. 3705, van een electrisclie Motor, teneinde de aanwezige verimolens daardoor in werking te brengen, en dat op Maandag, 3 Maart 1902, dea namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Nenzen, 17 Februari 1902. Bnrgemee8ter en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL Burgemeester. J. L OOSTERHOFF, Secretaris. telkena den geliefden naam harer moeder, smeekte haar om tot haar te spreken, om te outwaken uit haren schijnbaar zoo diepen slaap. Toen naderde Percey Grey eerbiedig en met bedroefd gelaat de legerstede. Hij raakte het marmerbleeke voorhoofd aan en ontstelde. Nu legde hij de hand als met een zwijgende zegenbede op Myrtle's gouden lokken. Moeder, o, moeder, spreek nog eens tot mij, smeekte Myrtle. Arm meisje, gij roept tevergeefs zeide Percey Grey ontroerd. God der weezen, zie in genade neder op dit arme kind. Uw moeder is dood. IL Duivelachtige woede stond op Williard's ge laat te lezen toen hij met moeite was opgestaan en Percey Grey met de geredde Myrtle in huis zag verdwijnen. Mislukt, siste hij. Vernederd door dit meisje. Ik speelde hoog spel en heb verloren. Hij bleef niet staan om te luisteren naar dc tergende juichkreten der arme huurders. Tauden- knarsend balde hij de vuisten en trad buiten de vervallen poort, met het doel om deze omgeving zoo spoedig mogelijk te verlaten. Williard. Plotseling bleef hij staan. Wat hij wegeus de duisternis nog niet had gezien ontdekte hij thans. Terwijl Percey Grey een pleizierritje maakte, was hij op den inval gekomen eens bij de huurders aan te gaan en de arreslede met haar rijk getuigde paarden stond nog op dezelfde plaats waar hij ze had verlaten, toen hij zich gehaast had om Myrtle Blake te hulp te koinen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896), maken bekend: dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van ABRAHAM PIETER AALBREGTSE, bakker, om vergunning tot het oprichten van eene Brood-, Beichuit- en Kleingoedbakkerij in de nieuw aangelegde straat achter de Kerkhotiaan op het perceel kadastraal bekend sectie D no. 381, en dat op Maandag3 Maart 1902, des namiddags van 3 tot 4 urert, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting be zwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Nenzen, 17 Februari 1902. Bnrgemeeiter en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. De Boeren doen in Zuid-Afrika wonderen Bij de groote omsingeling breken ze in allerlei rich- tingen door de vijandelijke afbakening en zoeken schijnbaar hun heil in een overhaaste vlucht. De Engelschen zetten hen na, maar raken hun spoor bijster, en onderzoeken nu den omtrek om de Boeren te zoeketi. Zoo gaat de patrouille van 150 man uit van Kliprivier, ten zuiden van Johannesburg, om een handjevol dapperen, van hun hoofdmacht noodzakelijkerwijs losgerukt, te vatten. De patrouille omsingelt daartoe een hoeve en net vobr dat ze den kring om de hoeve sluit, ontsnapt hier en daar een enkele Boer. De be- reden infantene hem na en de achtergeblevenen vinden onder de hand de hoeve leeg. Maar de «enkele Boer" wordt nu nagezet. Hij zal hun tenminste in handen valleu. Evenwel hoe hard de Engelsche patrouille ook rijdt, de enkele Boer" blijft voor. De Boer een nek op de Engelschen hem achterna. De Boer beklimt een kopjede Engelschem hem na. En net is Boer op den top van 't kopje en bukt hij zich achter een klip, of van drie zijden wordt een moorddadig vuur op de patrouille gericht, die niet in staat is iets ter verdediging te doen, want ze ziet geen vijaud, zij 't ook de plaats waar hij zitten moet. 12 doodeu en 48 gewonden aan minderen ver- loor de patrouille bij die gelegenheid. Van de 8 officieren, die bij den troep waren, werden 2 gedood en *velen" gewond, zegt 't Engelsche be- richt. Velen zal hier wel 6 zijn. Terwijl Reuter dit bericht afzendt, seint Kitchener Hij deed het ritje niet alleen. Eene vrouw van zeldzame schoonheid zat in de slede en hield de leidsels in de hand. Haar gelaat maakte niet dien indruk van reinheid en onschuld, die aan Myrtle Blake zulk een bnitengewone bekoorlijk- heid verleende. Vol ijverzucht hield zij het oog gericht op de gang, waarin Percey Grey en Myrtle Blake waren verdwenen, en haar bevende roode lippen verrieden haar innerlijke ontroering. Zij wenkte Williard met een bevelend gebaar en zag hem met haar donkere oogen, onderzoekend aan, toen hij haastig op de slede toetrad. Wat is er gebeurd vroeg zij fluisterend. Het ergste wat slechts gebeuren kan. De duivel hale die meid en uwen Percey, dien be- moeial. Waarom moest hij juist op dit oogenblik hier komen, om mijn weloverlegde plannen te doen mislukken Hoe dwaas en dom, mompelde de vronw door mijn tusschenkomst had ge zulke schooDe vooruitzichten, die ge nu in eens hebt vernietigd door uwe onhandigheid om een meisje te willen schaken als het nog niet eens volkomen donker is. Het is gerlaau met al mijn vooruitzichten, antwoordde Williard gemelijk toch zal ik het meisje in mijn macht hebben, en door middel van haar zal ik mij wrekeu op Percy Grey. Wie is dat meisje Opmerkelijk en aandachtig zag Williard de verleidelijke verschijuing voor hem in het gelaat. Ah, riep hij spottend, nu begin ik u te beprijpen. Jaloersch, niet waar? Wel, als gij mij vraagt wie de rneeste kans heeft Precey Grey voor zich te winnen, gij of dat meisje, dan geloof ik dat zij het zal zij u. er een uit Pretoria over een nederlaag, die een op een verkenniDg uitzijnd bataljon bereden infanterie bij Suikerboschrand leed. Ook hier een 50, 60 buiten gevecht gestelde mannen. Een telegram van den rStandard"-correspondent te Pretoria schijnt er op te duiden, dat met het gevecht bij Kliprivier en dat aan den Suikerbosch rand toch een en 't zelfde gevecht wordt bedoeld. De oplossing zou dan deze zijn, dat met Kliprivier niet 't plaatsje van dien naam zou bedoeld zijn, doch de zijrivier van de Yaal. En langs haar oevers althans, op eenigen afstand daar van daan, wordt de Suikerboschrand aangetroffen. Zoo kan't en later zal wellicht uit de verliezenlijsten nog wel een definitieve bevestiging in dezen of in geneu zin gegeven kunnen worden. Een sensatiebericht bracht Reynold's »News- paper", een te Louden verschijnend blad, in de wereld. *Wij zijn in staat gesteld", zoo begint't, „om te melden, dat de Engelsche Minister van Kolo- nien weleer de uitnemende schroevendraaier van Birmingham, thans de koning, de autocraat en de regeering van Engeland te gader het volgende besloten heeft. De krijgsgevangen Boeren zullen nooit naar hnn land mogen terugkeeren, als Engeland er in slagen mocht Transvaal en Oranje-Vrijstaat te veroveren." Wasr of niet waar, de Boeren zullen, ook zonder deze inlicht ng, met de mogelijke invoering van zulk een bepaling rekening houden. Ze weteo, al was 't maar uit oudervinding, wat ze van de Engelsche politiek te wachten hebben. Ze zullen er zich naar gedragen, zooals zij er zich naar gedragen hebben. De militaire medewerker der »Daily News" is van gevoelen, dat de regeering te veel optimisme aan den dag legt, door binnen zeven maanden den terugkeer van een deel der troepen uit Zuid- Afrika in de begrooting van Oorlog te voorzien. Indien de regeering den moed bezat om de waarheid te zeggen, zou zij bekennen dat het blokhuizenstelsel niet beter geslaagd is dan de vroegere stelsels, en dat er volstrekt geen reden is om te denken, dat de troepen na zeven maanden in Zuid-Afrika eigenlijk eens bereikt zouden hebben wat ze wenschten. Indien binnen twee maanden niet de algeheele instorting van het verzet der Boeren plaats heeft, zegt hij, zullen, naar zijn meening, nog 2$ milliard noodig zijn om tot een oplossing te komen. Nu, de regeering zal er feitelijk net zoo over denken. Maar zal ze bedenken een gering Blance Vansant verbleekte bij deze woorden. Wees nu eens ernstig, wat bedoelt gij met die woorden Dat gij niet tevreden zijt met uw positie als secretaresse van Ansel Grey, en dat gij de bruid wenscht te worden van zijn neef. Dat alles is goed en welmaar als ik mij niet vergis, dan blijkt uit Percey Grey's herhaalde bezoeken aan dit huis duidelijk geuoeg, dat hij de voor- keur geeft aan die bleeke schoonheid, die ik ge- zworen heb de mijne te zullen noemen. Bryze Williard, fluisterde zij, terwijl zij haar bevende hand op zijn arm legde, ik heb Percey Grey lief met geheel mijn ziel, en eer zon ik dat bleeke kind kunnen vermoorden, dan te moeten zien hoe zijn liefde mij door haar werd ontstolen. Wat weet ge van haar? Niets, dan dat zij buitengewoon schoon en be- koorlijk is. Blance Yansant, wij beiden hebben gemeenschappelijke geheimen en belangen. Gij zijt jaloersch op dat meisje, ik op Precey Grey. Wilt gij mij behulpzaam zijn bij de uitvoering mijner plannen, wanneer ik u beloof hem te ge- nezen van zijn genegenheid voor Myrtle Blake Stel tnij op de proef, antwoordde zij opge- wonden. Wacht mij dan hedenavond in het Concert- gebouw Apollo. Ik geloof, dat ik kans zie om mijn doel te bereiken. Ha, daar komt Grey. Williard verwijderde zich en hoorde nog, dat Blanche hem fluisterend een toestemmend antwoord gaf, terwijl Percey Grey met haastige schreden de arreslede naderde. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 1