Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Naar aanleiding eener in het oog vallende advertentie. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 1 Febr. 7.26 7.55 Zondag 2 8.31 9.9 M aandag 3 9.50 10.31 Dinsdag 4 11.9 11.41 Woensdag 5 12.8 Donderdag 6 0.32 12.54 Vr^jdag 1.18 1.32 De rechtbank heeft in hare zitting van 81 Jan. het volgende vonnis uitgesproken In zake L. v. C., oud 17 jaar, zonder beroep te Axel, appellant van een vonnis van het kanton- gerecht te Ter Neuzen, waarbij hij ter zake van overtredingderjachtwet werd veroordeeld lot 2 X /3 boete of 2 X 2 dagen hechtenis, is het vonnis van den eersten rechter vernietigd en opnieuw recht doende appellant veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. In zake L. S., oud 32 jaar en A. d. Z., oud 32 jaar, arbeiders te Hoek, geappelleerden van een vonnis van het kantongerechtte 1 er Neuzen, waarbij zij ter zake van overtreding der Zondagsrust zijn ontslagen van rechtsvervolging, is het Openbaar Ministerie niet ontvankelijk verklaard in het ingestelde liooger beroep. De Rotterdamsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in den Brielschen kindermoord. De weduwe Vlaspolder, die op gruwelijke wijze haar buiten den echt geboren zoontje vermoordde, kreeg drie jaren gevangeuis, en haar 15jarige dochter, die medeplichtig was aan het vermoorden van dit kind, 8 maanden gevang. met aftrek der preventieve hechtenis van af 9 September, zoodat de dochter nog een paar maanden moet zitten. Bij den Rotterdamschen gemeenteraad is een voorstel ingekomen om een leening aan te gaan van vier millioen, rentende 3^ percent. Besloten is de Westerhaven geheel te dempen. Heden werd te Rotterdam geopend de Pluimveetentoonstelling van de vereeniging Avi- cnltura. Er is veel ingezonden. Aan den heer W. Jochems te 's Gravenhage is door de jury de Koninginneprijs toegekend en de eerebeker der gemeente Rotterdam aan den heer J. Kooyman, secretaris der vereeniging. Uit brieven van Engelsche soldaten te velde, in Engelsche bladen openbaar gemaakt, blijkt volgens een telegram uit Louden in een Duitsch blad dat de troepen in Zuid-Afrika die de blokhuizen bezetten, hier niet meer uit willen. Dat bevestigd de ervaring, die men bij ons op Atjeh heeft opgedaan. De veiligheid der blokhuizen ontzenuwd de soldaten aij durven den vijand in het open veld niet meer aan. Een paardenkoopman, zekere Armin Bruder, die voor de Engelsche regeering in Hongarije paarden opkocht voor Zuid-Afrika, is na ver- scheidene tonnen gouds verduisterd te hebben, er van door gegaan. De Zwitsersche student in de medicijnen Dornauer, is bij een bergtocht in de buurt van Insbruck in het Volderdall door een lawine be- dolven. De reddingsbrigade heeft zijn lijk nog niet in de sneeuwmassa gevonden. Een schouwburg-directeur te St. Louis (V. S.) laat zijn publiek per bedrijf betalen. Bij den ingang wordt het voile bed rag gestort en bevalt het stuk hem niet, dan kan de bezoeker zijn geld voor het aantal Diet geuoten bedrijven terugkrijgen. Beeldspraak uit parlementaire redevoeringen Dezen zwaren steen, die ons alien op het hart ligt, moeten wij ons toch eindelijk eens van den hals schuiven. Mijne heereD Gij moet deze zaak niet enkel beschouwen van het standpunt van het heden, maar ook in het licht eener duistere toekomst. Centenaarzwaar drukt op de pers het oog der wet. Deze grief is een oude zeeslang, die al jaren lang in deze zaal weerklinkt. Denkt aan de boeren, die aan den rand van den bedelstaf zijn gebracht. Ziedaar het punt, waarop de oppositie telkens haar stokpaardje berijdt. Een ministrieele portefeuille bekleeden dat is heel gemakkelijk maar de kunst is, iiaar uit te otfenen. Een belangrijke tak van den landbouw is de paardenteelt, waartoe ik de eer heb te behooren. Onze kiezers hebben ons hier afgevaardigd, opdat wij hun lief en leed bevorderen. Een grondeigenaar te Lancey, in Frankrijk, had het water van een bergstroom met groot verval afgeleid, om beweegkracht te erlangen voor zijn fabrieken. De lager wonende grondeigenaars kwamen hiertegen op en de rechtbank stelde hen in 't gelijk. Dat vonnis is thans door het hof te Grenoble vernietigd. Daarbij wordt overwogen dat volgens den Code Civil de hoogere eigenaar wel verplicht is, daar, waar zijn erf eindigt, den stroom zijn natuurlijken loop terug te geven, maar dat hij niet verplicht is, al het water weer te geven hij kan volstaan met de hoeveelheid, die overblijft, nadat hij heeft gebruikt wat rede- lijkerwijze noodig is voor zijn landelijke of nijver- heidsbelangen, langs dien natuurlijken weg te doen afloopen. Een Fransche graaf Vernou de Bonneuil had zooveel last van zijn vroaw, dat hij zich tenslotte van haar liet scheiden. Maar daarmee was hij niet van haar afwant de dame wil ]baar meisjesnaam, Perier, niet weer aannemen, blijft zich nu al ettelijke jaren gravin Vernou de Bonneuil noemen, en verwekt onder dien naam in verschillende landen allerlei opzien en schan- daal. Haar gewezen echtgenoot heeft zich nu tot het gerecht gewend om haar te doen dwingen, zich voortaan weer mme Perier te noemen. Geneve, dat verleden jaar van een rijl bankier een ruime drie millioen gulden erfde, gaat zich daar nu eens van opknappen. Een vier ton gaat 't besteden aan 't wegbreken van sloppen en stegen en even zooveel aan verbetering der school- gebouwen. Een kunstmuseum en een heele wijk van arbeiderswoniugen zullen worden gebouwd. De militaire en de burgerlijke justitie te Parijs zijn sedert eenigen tijd doende met een onderzoek in een vrij duistere zaak. Het betreft diefstallen van proviand, waarin een tiental onder- officieren betrokken moeten zijn. De proviand- wagen ontmoette in de rue Presles dagelijks den wagen van een groothandelaar uit de wijk Mont- parnasse. Dan werden de wagens tegen elkaar gezet, zoodat de geopende wagendeuren met elkaar een doorgang vormden. Zakken koffie, blikken enz. werden zonder leven uit den proviandwagen in den anderen overgebracht. Een deel der ge- stolen waren is ontdekt bij een koopman. Vier personen zijn in verband met deze diefstallen ge- arresteerd. Een zadelmaker te Parijs had achter in een loods een oud, houten paard opgeborgen, dat vroeger diende tot expositie van zadelwerk. Onlangs werd het dier gestolen, doch wegens de geringe waarde gaf de zadelunker den diefstal niet aan. Maar kort daarna kwam een man die het paard op een handwagen vervoerde, aan een concierge in de rue des Bons-Enfaols vragen of hij het dier voor den nacht in een hoek van de remise mocht bergen. Tegen vergoeding van eenige stuivers werd dat toegestaan en den volgenden morgeu vroeg kwam de man zijn paard terughalen. Kort na zijn vertrek kwam men tot de ondek- king, dat in het huis gestolen was. Van den dader ontbrak echter ieder spoor. De volgende dagen werd hetzelfde stukje op verschillende plaatsen te Parijs uitgehaald en ten slotte kreeg men verdenking op het houten paard. Toen de man met den handwagen met het paard er op, zich weer op straat vertoonde, werd hij gearresteerd. Op de politiepost werd uit den romp van het paard een man gehaald. VergaderiDg ran Donderdag 30 Januari 1902. Voorzitter de heer J A. P. Geill, burgemeeater. Aanwezig de heeren Moes, Van den Hoek, Harte, Visser, De Koeijer, Grenu, Dees en De Jonge Afwezig de heeren De Feijter, Wieland, Van der Hoofl en Van de Velde, welke laatste uitstedig is. Een vacature. Na opening der vergadering worden gelezen de notnlen der voorgaande welke worden goedgekeurd. De Voorzitter stelt aan de orde 1 Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Ged- Staten van Zeeland, dd. 25 Jan. 1902, waarbij de ontvangst wordt bericht van een afschrift van de door den Raad op 16 Jan. j.l. vastgestelde ver- ordening tot handhaving van orde en veiligheid op openbare wegen en wateren. De Voorzitter deelt mede, dat de verordening nog heden zal worden afgekondigd. b. Een schrijven van M. J. Hoebe, waarbij deze te kennen geeft door drukke bezigheden het lidmaatschap van de commis8ie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil niet meer te kunnen waarnemen en met 1 Februari a. s. wenscht ontslagen te worden. De Voorzitter deelt mede dat de commissie met dit schrijven is in kennis gesteld en haar is verzoeht eene aanbeveling van twee personen in te zenden, zoodat in eene volgende zitting eene benoeming zal kunnen plaats hebben. Spreker stelt namens Burg, en Weth. voor den h^er Hoeb6 eervol ontslag te verleenen, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Z. h. s. aldus besloten. c. Een schrijven van den kapitein, eerstaanwezend inge- nieur der genie te Bergen op Zoom, waarin deze, naar aan- leiding van het verzoekschrift van den gemeenteraad betref- fende het mogen aanbreng. n van verlichting aan de Sassche poort, de vraag stelt, of de Raad zich zou kunnen vereenigen met voorwaarden die bij inwilliging van het verzoek zullen worden gesteld, wanneer daarin is opgenomen »dat de gemeente alle gevolgen op zich neemt van ge- »schillen die door de aanwezigheid of het gebruik met particulieren kunnen ontstaan eene voorwaarde welke door den Raad trouwens voor andere aangelegenheden is aanvaard. De Voorzitter kan niet inzien welke particulieren door het plaatsen van een lantaarn aan de Sassche poort met de gemeente in geschil zouden kunnen komen, doch omdat niet aanneming der voorwaarde weer aanleiding zou geven •ot schrijven over en weer en de beslissing van den Minister dan weer langer zal uitblijven, stelt spreker namens B. en W voor het opnemen van die alines in de voorwaarden goed te keuren. De heer MoesAls er geen geschil te vreezen is, kan men de voorwaarde zooveel te gemakkelijker opnemen. De VoorzitteT Dat is wel zoo, maar ik weet gaarne wat de oorzaak is, dat eene bepaling wordt gemaakt. Het best zal evenwel zijn aan den kapitein te berichten, dat de Raad er genoegen mede neemt. Z. h. s. aldus besloten. tl. Een adres van A. C. Risseeuw, rijkstelefoonhouder te Sluiskil, welke verzoekt om eene vaste regeling of schadc- loosstelling voor het bezorgen van telegram men, vallcnde buiten het beslnit van den Raad, vastgesteld op 15 Juni 1899, om reden sinds I Juli 1901, het heffen van bestelloon van ge- adresseerden is vervallen en de bestellers dus niets ontvangen, terwijl echter door het Rijk 10 cent voor elk telegram aan de gemeente wordt vergoed, waarom adressant verzoekt om uitbelaling van eene som groot f 9,60, wegens bezorging van 96 telegrammen sinds 1 Juli tot en met 31 Dec. 1901, eene som die door het Rijk aan de gemeente wordt uit- betaald. De Voorzitter herinnert, dat, toen Risseeuw is aan gesteld, zjjn salaris is geregeld onder voorwaarde dat hij tien cent bestel loon zou ontvangen voor telegrammen die besteld moesten worden voor personen wonende buiten de bebouwde kom, doch binnen den kring waarvoor door het Rijk geen bestelloon wordt geheven, terwijl hij voor de telegrammen buiten dien kring het daarvoor door het Rijk geheven bestelloon mocht vorderen. Sedert 1 Juli evenwel is door het Rijk bepaald dat voor telegrammen binnen bovengenoemden kring geen bestelloon mag gerekend worden, doch wordt door het Rijk aan de gemeente daarvoor 10 cent per telegram vergoed. Het Dag. Best, acht het billijk dat Risseeuw vergoeding ontvangt voor het bestelloon dat hij thans moet derven, daar er dikwijls telegrammen komen die buiten de bebouwde kom moeten worden besteld, en hij meermalen voor dat bestellen ieraand in dienst moet nemen. Het Dag. Best wenscht evenwel de door het Rijk vergoed wordende 10 cent per telegram te doen komen ten bate der gemeentekas en in verband met het aantal beliandelde telegrammen, als bedoeld in het adres van Risseeuw, diens salaris met f 15 'sjaars te verhoogen. Sedert 1 Juli werden er 96 behandeld. Enkele leden merken op dat het in de eer-te helft van 't jaar niet zoo druk is als in de tweede helft, daar de meeste telegrammen in den tijd van de aardappelenhandel komen. De heer Van den Hoek merkt op dat daarmee bij de voorgestelde verhooging ook rekening is gehouden, anders had men ongeveer 'tdubbele van f 9,60 moeten nemen. De beer De Jonge meent dat ook de bietentijd nogal wat drukte meebrengt, wat door den heer De Koeijer wordt weersproken. Met algemeene stemmen wordt besloten over het afgeloopen jaar aan Risseeuw een gratificatie van f 9,60 toe te kennen en zijn salaris met ingang van 1902 met 15 te verhoogen. S, Verzoek om voorziening van een erfpachts-contract. Dc Voorzitter doet mededeeling van een adre* van H. van de Sande, werkman, wonende te Ter Neuzen, die van de gemeente een perceel grond in erfpacht heeft, eigendom van de gemeente Ter Neuzen, gelegen in de Nieuwediepstraat sectie C no. 1416, ter grootte van 69 centiaren, welk perceel grond door den deurwaarder Huineman is opgezegd tegen 1 Januari 1903. Adressant wendt zich daarom tot den Raad met het eer- biedig, doch dringend verzoek, om een nieuw erfpachtscontract te mogen sluiten, volgens den tijd en alle bepalingen die door den gemeenteraad zijn vastgesteld. De Voorzitter merkt op, dat dit perceel oorspronkelijk in erfpacht werd bezeten door de vrouw van adressant, als weduwe van W. Pladdet, doch dat Van de Sande thans als echtgenoot het verzoek doet. Het Dag. Best, stelt voor het verzoek van adressant in te willigen, doch om te voorkomen, dat dit contract telkens allden moet vernieuwd worden, wat op hoogere kosten komt te staan, den grond te geven tot een tijdstip dat ook andere contracten afioopan, wat zou zijn tot 1914 of 1920, het laatste tijdstip was misscliien het beste. De heer Wieland komt ter vergadering. De Voorzitter: Er is gebleken dat van dit perceel het erfpachtsrecht over de laatste jaren nog moet betaald worden. Natuurlijk moet dat bedrag eerst worden aangezuiverd. De erfpaehtscanon is destijd9 door den Raad vastgesteld, met vrijheid aan Burg, en Weth. om voor die straat te bepalen 4 of 5 cent, doch adressant valt in de gunstigste conditio, voor al de pe'ceelen wordt daar 4 cent per vierkanten meter betaald. Verder is door den Raad indertijd besloten dat de gemeente de helft van de kosten van het opmaken der. contract n zal dragen. Dit sloeg ev nwel op de personen die onmiddellijk zijn toegetreden voor de vernieuwing, maar het is de vraag of dat ook in dit geval zal gedaau worden. De gemeente heeft in dezen toch al kosten moeten maken, door het opzeggen per deurwaardersexploit enz tengevolge de onwilligheid van adressant. Zullen wQ dus na de gemaakte groote kosten ook nog de helft der kosten van 't contract dragen De heer Van den Hoek is daar tegen, want dan zou de gemeente grond in huur geven en er nog op tekort komen. De heer iMoes is er ook niet voor. 'tis de schuld van adressant dat hij niet eerder heeft willen vernieuwen. De heer Van den Hoek zou als voorwaarde willen stellen dat door den verzoeker alle kosten moeten worden gedragen, ook die van 't nieuwe contract. Er kan hier geen sprake zijn van een verschil van meening, dan was 't een ander geval, doch de kwestie was duidelijkhet is louter onwil geweest. De heeren Wieland en De Koeijer wijzen er op dat er toch een verschil van meening was, daar adressant dacht dat zijn contract, omdat de grond voor onbepaalden tijd was uitgegeven, bestendigd bleef. De heeren Moes en Vah den Hoek kunnen dat niet geheel toestemmen, men kan hier in openbare zitting echter niet alles zeggen en het is ongewenscht naraen te noemen. Op verzoek van den heer Wieland wordt het voorstel van den heer Van den Hoek gesplitst, en wordt in stemming gebracht om onder de voorwaarden op te nemen dat adressant de door de gemeente gecnaakte onkosten van exploit enz. zal moeten betalen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Visser hield zich als bloedverwant buiten stemming. De Voorzitter brengt nu ter sprake wat zal bepaald worden omtrent de kosten van 't contract. De heer Van den Hoek merkt op dat ook met den heer Van de Ree nog een nieuw contract moet worden gesloten. Ter besparing van kosten zou 't misschien daarmee tegelijk kunnen geschieden. De Voorzitter: Ja. maar die verkeert in een ander geval. Voor die vernieuwing draagt de gemeente de helft der kosten. Opgemerkt wordt dat het misschien tegelijk zou kunnen geschieden met de vernieuwingen van de andere erfpacnters, die onwillig waren en nog geen vernieuwing aanvroegen. De heer Van den Hoek zou aan die personen willen te kennen geven. dat de gemeente bereid is om ook voor hen de helft der kosten van de contracten te dragen, wanneer deze alien tegelijk kunnen gesloten worden, doch later niet meer. De heer De Jonge vraagt of de menschen vrij zijn den notaris te nemen dien zij verlangen. De heer Van den HoekJa, dat wordt aan hen over- gelaten, maar wanneer ze niet tot overeenstemming kunnen komen, beslist het gemeentebestuur, omdat dit er ook in betaald. Maar: 't moet een notaris uit de gemeeute zijn. De heer MoesJa, dat is toch eigenlijk eene soort protectie, die niet overal in wordt doorgevoerd. De heer Van den Hoek Dit betreft ook een aan^een vast tarief onderworpen zaak, en is niet iets dat wordt aanbesteed. De Voorzitter brengt thans in stemming het voorstel ran den heer Van den Hoek, om aan de erfpachters wier perceelen zijn opgezegd te berichten dat, de gemeente nog bereid is om ook voor hen de helft der kosten van vernieuwing der contracten te dragen, wanneer zij thans het verlangen tot vernieuwing te kennen geven, opdat het dan voor alien tegelijk kan geschieden, doch dat de Raad daartoe later niet meer genegen is. De beslissing op het verzoek van adressant heeft nog den tijd. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 3. Benoeming stembureaux. Voor de aanstaande raadsverkiezing. ter vervulling van de Vacature-Van IJsselsteijn, waarvoor de rerkiezing is bepaald op 18 Febr., stemming en herstemming zoo noodig op 28 Febr en 11 Maart, worden benoemd tot leden van het stembureau Stemdistrict I (raadzaal)voorzitter de burgemeester, leden de heeren G. Wieland en A. Visser; tot plaatsvervangers voorzitter de heer M. van den Hoek. leden de heeren J. A. J. Sibmacher Zijnen en P. A. van de Velde. Stemdistrict II (Sluiskil): voorzitter de heer Joz. de Feijter, leden de heeren D. J. Dees en A. P. dc Vos; plaatsver ▼angers voorzitter de heer L. de Koeijer, leden de heeren I. de Groot en J. Lfjbaart. Stemdistrict III (Java)voorzitter de heer P. Moes, leden de heeren S. van Rees en W. S. J. Dielernan plaatsver vangers voorzitter de heer J. C. Harte, leden de heeren C. van der Hooft en T. van Bors9um Waalkes. De heer Wieland heeft geen bepaald bezwaar tegen zijn aanwijzing als lid van 't stembureau, maar merkt op dat hij er 't vorig jaar zoo druk aan deelgenomen heeft, terwijl de heer Grenu er toen lieelemaal buiten gevallen is. Die is nu zeker vergcten Nadat de heer Grenu heeft te kennen gogeven, als hij in de gemeente tegenwoordig is, voor den heer Wieland in de plaats te willen trcden, neemt genoemde er genoegen mee 1 4. Voorziening vacature onder wijzer Faas De Voorzitter schorst de openbare vergadering welke over - gaat in eene met gesloten deuren. Na heropening der vergadering deelt de Voorzitter mede, dat naar aanleiding van hetgeen in de zitting met gesloten deuren is besproken, wordt voorgesteld ter voorziening in de vacature Faas, een onderwijzer op te roepen in het bezit der akte voor de Fransche taal. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij de gehouden rondvraag wijst de heer Dee9 op den onveiligen toestand van den weg bij de werken aan het kanaal, waar een balie zoo goed geplaatst zoude zijn. Ee* vorige vergadering is hierop reeds door verschillende sprekers gewezen en wanneer men nu ophield met klagen, zou het den schijn hebben, alsof daar geen gevaar meer bestond. s Avonds vooral is de weg bepaald gevaarlijk, hetgeen wel verwondering mag baren daar die weg door 's Rijk* Waterstaat wordt onderhouden, die anders steeds zoo voortreffelijk roor hare wegen zorgt, zoodat daar niet het geringste aan mag mankeeren, of er wordt aanmerking op gemaakt. Nu is een gedeelte van den weg met ijzeren platen overdekt, hetgeen inzonderheid zeer hinderlijk en gevaarlijk is voor met paarden ^espannen voertuigen. Voorts is bij avond het licht van de smidse zeer hinderlijk, daar men langs den daarvoor liggenden kronkelenden weg, geneigd is op dat licht aan te rijden, en daardoor zeer gemakkelijk van den weg af kan geraken. Hei zou zeer gewenscht zijn, indien maatregelen werden genomen, dat dit licht van af den weg onzichthaar was. Er zijn daar verschillende toestanden die verbeterd kunnen worden. Ook is spreker ter oore gekomen dat er twee stoomkranen aan de kanaalzijde, direct aan den weg geplaatst zullen worden. Hij zou gaarne willen dat dit werd voorkomen als het kon en dringt er nogmaals op aan op dien weg balies te doen plaatsen met inscnuifbare openingen. De Voorzitter zegt, dat zooveel mogelijk Burg, en Weth. zullen trachten de heeren Medaets en de Clercq te bewegen daar genoemde balie9 voor de veiligheid van het verkeer te doen plaatsen, en dat zij hun ook zullen verzoeken zorg te dragen, dat het licht van de smidse van af den openbaren weg niet hinderlijk zichtbaar kan zijn. Het is niet officieel bekend dat er aan don kanaalkant stoomkranen zullen worden geplaatst. Evenwel vertrouwt spreker, dat d% Ingenieur van den Waterstaat die daar het toezicht heeft, wel zorg zal dragen dat de voor de veiligheid van het verkeer geldende bepalingen zullen worden nageleefd, zoodat mag worden aangenomen, dat van deze zijde daarvoor wel maatregelen zullen worden genomen. De heer Dees zegt zeer goed te begrijpen waarom die ijzeren platen over den weg gelegd worden, dit wordt gedaan opdat de werklieden die daar telkens been en weer loopeM niet door den dikken laag modder, waar mee die weg bedekt is, behoeven te gaan. Hij begrijpt niet waarom de weg niet van dien modder wordt bevrijd, dan zou het niet noodig zijn om daarop ijzeren platen te leggen, welke de weg no onveilig maken. De Voorzitter zegt de verschillende punten met de heere* Medaets en De Clerq te zulleu behandelen. De heer De Jonge vraagt of het ook aanbeveling zou verdienen, den heer Ingenieur in deze zaak te raadplegen, met het oog op de Rijksweg. De Voorzitter antwoordt dat de heeren Medaets en De Clerq blijk hebben gegeven, aan billijke klachten tegemoet te willen komen, en verwacht dat ze ook nu niet ongenegen zullen worden bevonden. Mocht het tegendeel echter blijken. dan kan met den heer Ingenieur in overleg worden getreden. Hierna wordt de vergadering gesloten. INGEZONDEN STUK KEN. Makelaars zijn door het gemeentebestuur aangestelde tusschenpersonen, beeedigd door de arrondissements-rechtbank. Makelaars oefenen dus een beroep uit, waarvoor toelating is gevorderd. LJitoefening zonder noodzaak van een beroep, waarvoor door de wet toelating wordt gevorderd, kan worden gestraft met eene geldboete van hoogstens drie honderd gulden. X. ZEETUDINGEi^. Van 29 tot en met 30 Jan. S VLAG. NAAM. V an on oaar Lading Eng. s.s. idem idem Dnits. a.8. Eng. s.s. idem idem idem Duits. s.s. Voor Ter Heaiea Astrologer 2580 Leith stukg. Golfer 1060 Louden ledig Ann Webster 2241 idem stukg. Diomedes 479 ilJmuiden ledig Von Ter Weeieiii 2199 Londen stukg. 1590 Warkworth ledig i 1389 Skinningrove idem 1066 Londen macadam Hailing Broomhill Cattersty Golfer Voor Kent i Taygeta 3615 Frederikstad hout stukg. pijpaarde ivl. zaad Sstukg. Sea Gull 2762 Londen EngSm.scli Margaret Marfay 521 Fowey Duits. s.s. Egeria 1777 ltiga Eng. s.s. Truro 3o66 Hull Van Uem i 29 Bus. s.s. Gen. Todleben Eng. s.s. Sea Serpent Duits. 8. s. Apollo Eng. s.s. Ouse 30 Noor. s.s. Fulton Eng. bark Earl Granvile Eng. s.s. Armourer i idem Tadorna 3210 Pilau phosph. 2553 Londen stukg. 1795 Antwerpen ledig 2158 Goole stukg. 2946 Methil ledig 2856 Antwerpen cement 20-t7 Manchester stukg. I'3730 Liverpool idem Von gelzaete i 30 Eng. s.s. Alehymist 1079 Londen ledig Van 29 tot en met 30 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 22 binueiivaartuigen op- en 24 afgeschut; door de Westsl. 15 op-en 1 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 2