BPRGERLIJKE STAND. Gemeenteraad van Ter Neuzen. I NUEZONDEN STUK kIe n7~ 368*te ST AATSLOTERIJ. Te Parijs is een bestuurder van een auto- mobie], die op het trottoir had gereden, waardoor eeu kind werd gedood, veroordeeld tot 1 jaar ge- vangenisstraf (voorwaardelijk), 200 francs boete en 10,000 francs schadevergoeding. Het getal dooden bij de mijnramp te Briix in Oostenrijk, bedraagt 44, waarvan 31 gehuwd waren en 84 weezen achterlaten. Een krankzinnige jonge moeder te Frank fort wierp gister-middag haar pasgeboren kindje uit de eerste verdieping van haar woning. De vrouw is naar 't krankzinnigengesticht overgebracht. Een aardig incident heeft zich voorgedaan gedurende de zitting van de commissie van den Duitschen Rijksdag, belast met het onderzoek der amendementen op het tarief van invoerrechten. Een agrarisch afgevaardigde, de heer Camp, heeft aan de socialistische leden een vreemd geschenk willen geven eene boerderij, ter groote van 50 hectaren, vrij van alle lasten. De afgevaardigdeu der oppositie zouden de bijbehoorende landen in cultuur moeten brengen en zich aldus overtuigen van de onmogelijkheid voor den landbouw om zonder protectionisch tarief te kunnen blijven best aan. De socialistische afgevaardigden uit de commissie hebben het geschenk aangenomen en hebben ge- vraagd de discussies over het tarief van in voerrechten te verschuiven tot de zitting van den Rijksdag in 1903, ten einde hen in de gelegenheid te stellen proeven te nemen en de economische resnltaten te toetsen. De protectionisten hebben geweigerd dezen eisch in te willigen en de oppositie maakt zich gereed tot een stelselmatig verzet. Door een tot in het uiterste gerekte discussie over de on- derscheidene artikelen van het wetsontwerp wil men de behandeling trachten onmogelijk te maken. Vergadering van Donderdag 16 Januari 1902. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemce^tcr. Aanwezig de heeren Moes, Van den Hoek, De Feijter, Harte, Wieland, Visser, De Koeijer, Grenu, Dees, Van de Velde en De Jonge. Afwezig de heer Van der Hooft. Een vacature. De Voorzitter opent de vergadering en wenscht, in de eerste zitting dezes jaars, den leden persoonlijk gclnk. Hij hoopt dat dit jaar zoowel voor hen als voor hunne familie een voorspoedig jaar moge zijn, dat de door hen te nemen besluiten blijk mogen geven van goedeoverwegingen enstrekken tot bloei van de gemeente, dat in de vergaderingen steeds een goeden geest de discussien zal kenmerken, opdat door gezamenlijk overleg zal kunnen gewerkt worden aan het bevorderen van de belangen der gemeente. Daarna worden gelezen de notulen der voorgaande ver gadering, welke worden goedgekeurd. De Voorzitter atelt aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Ged. Staten van Zeoland, dd. 24 Dec. 1901, dat de beslissing op de begrooting dezer gemeente is verdaagd tot 1 April en het gemeentebestuur gemachiigd wordt te beschikken over de helft van de op die begrooting voor gewone uitgiven gebrachte sommen, voor zoover die ook op het loopende jaar voorkomen, alsmede om te ont- vangen de goedgekeurde belastingen en heffingen, toegekende subsidien en inkomsten uit bezittingen. Aangenomen voor kennisgeving. In Worden overgelegd de jaarverslagen van de commis- gien tot wering van schoolverzuim in de kom en te Sluiskil- Uit het verslag der commissie Ter Neuzen (kom) blijkt' dat in het afgeloopen jaar 15 vergaderingen werden gehouden, terwijl 7maal, telkens door 2 leden, een persoonlijk onderzoek werd ingesteld ten huize van nalatige ouders of verzorgers. Door de commissie werden op aanschrijving van den,heer arr.-schoolopziener 5 gevallen behandeld van betrekkelijk schoolverzuim voor Ieerlingen der openbare school A, 26 voor school B, 19 voor school C, 6 voor de bizondere school in de Jozinastraat, 14 voor de bijz. school te Driewegen, 1 voor de bijz. school te Hoek en 1 voor de bijz. school te Zoute Spui, gemeente Axel; totaal 72 gevallen. In een zeer groot aantal (40) gevallen werd als reden opgegeven de behoeftn van het gezin aan bijverdiensten der kinderen door veldarbeid. Viermaal werd bevonden, dat dergelijke bijverdiensten niet volstrekt onontbeerlijk waren, maar dat het kind*door de ouders werd misbruiict uit zucht om zich te bevoordeelen. In 12 gevallen werden huiselijke omstandigheden, meestal ziekte der moeder, opgegeven als oorzaken van het verzuim. Negen keer werd gebrek aan toezicht, slofheid der ver zorgers, of onwil van het kind geconstateerd. Hieraan was misschien tegemoet te komen door politiemaatregelen. Van de gelegenheid om 6 weken verlof te verkrijgen, (voor veld- en tuinwerk), bleek dikwijls gebruik gemaakt te zijn. Toch kwam het voor, dat belanghebbende personen hiervan totaal onkundig waren, en dan diende het college meerraalen van goeden raad. Zeer dikwijls kwam het voor dat kinderen uit vroes voor de gevolgen, reeds op de eerste vermaning van den school- opziener weer op de schoolbankcn verschenenanderen kwamen bij 'tontvangen van den oproepingsbrief, Dog anderen eerst na ernstii^e waarschuwing, niet zelden bleef echter ook dit middel zonaer gevolg. Dit was vooral zoo bij eenige be- hoeftige veldarbeiders, van wie 6en of twee kinderen van 10l2jarigen leeftijd als koehoeder bij den boer dienden. Die menschen beweerden met 6 weken verlof niet geholpen te zijn, maar dat ze wel 6 maanden noodig hadden. Als koqhoeder waren de jongeus uit den kost en verdienden een derlig, veertig gulden, waarvoor heel wat wintervoorraad kon worden ingeslagen, Een man klaagde er over dat hij voor zijn groot gezin elken dag wel 55 boterhammen noodig had; werden er 100 gesneden, ze zouden ook opgaan. Dczelfde man had bovendien voor 5 leerpliehtige kinderen 3 schoolgeld per maand op te brengen. De commissie kan bij zulke overtredingen weinig anders doen dan verzachtonde omstaridigheden bepleiten by de be- voegde autoriteiten. De commissie sprak in deze meermalen als haar gevoelen uit, dat hier de behoeftige daglooner, welke eenig voordeel van zijn kroost zoekt te trekken niet de meest schuldige is. doch wel de werkgever, die jongetjes van 10 jaar van de schoolbanken houdt. Algemeen achtte men het gewenscht den leeftijd v^n koe hoeder op minstens 12 jaar te stellen. Zooveel mogelijk trachtte de commissie de overtredingen versehoonend voor te stellen, slechts enkele malen achtte zij het noodig een streng oordeel uit te spreken. Voorts haalt de commissie voorbeelden aan, waaruit blijkt, dat met eenige toegevendheid gunstige resultaten werden verkregen. De commissie te Ter Neuzen (Sluiskil) heeft in het afge loopen jaar 7 vergaderingen gehouden. Op aanschrijven van den arr.-schoolopziener werden behandeld 5 gevallen van betrekkelijk schoolverzuim voor Ieerlingen der openbare school D te Sluiskil. Door 3 vaders die voldeden aan den oproep om voor de commissie te verschijnen werd als reden voor het schoolverzuim aangevoerd behoefte van het gezin aan bijverdiensten der kinderen door veldarbeid, tevens ver- klarende dat die voor instandhoading van het gezin onont beerlijk waren. Een vader liet niets van zich hooren en de tweede niet opgekomene gaf als reden daarvan op, dat zijn kind niet meer leerplichtig was, wat volgens een verklaring van het hoofd van school D later bleek waar te wezen. De drie eerstgenoemde personen beloofden, op raad der commissie, hunne kinderen zoo gauw mogelijk naar school te zullen ■enden, wat ze dan ook al spoedig deden. Meermalen kwam het voor dat de kinderen uit vrees voor de gevolgen, reeds op eerste aanmaning van den arr.-school opziener weer op school verschenen. Ook deze commissie trachtte de overtredingen zooveel mogelijk versehoonend aan den schoolopziener voor te stellen. Deze verslagen worden ter visie gelegd. (ft. Brieven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 24 Dec. 1901, waarbij worden toegezonden besluiten van dat college waarbij is beschikt op reclames tegen den hoofdelijken omslag van W. A. Spiering en deze is verlaagd van f 1650 naar f 1500; P. J. Scheele, welke is verlaagd van y*3750 naar f 3000 F. Haak, welke is verlaagd van f 4000 naar f 3500. Aangenomen voor kennisgeving. e. Brief van Ged Staten van Zeeland dd. 4 Jan. 1902, waarbij worden toegezonden een vijftal besluiten van dat college, waarbij ongegrond zijn verklaard de reclames tegen hunnen aanslag in den hoofdelijken omslag voor het jaar 1901, van J. Stroo, A. J. Stroo, J. C. Eekman, J. van Langevelde en J. de Doelder Dz. Aangenomen voor kennisgeving. ff. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 24 Dec. 1901, waarbij het college opmerkt dat, na in de over- gangsbepalingen der verojdening tot regeling van de jaarwedden enz. der onderwijzers een nieuw 2* lid is ingevoegd, de bepaling van het derde lid taalkundig niet terugslaat op het eerste lid, en dus later twijfel zou kunnen ontstaan welke onderwijzers in het derde lid bedoeld worden. Daar Ged. Staten het wenschelijk achten, dat in eene regeling all het hier betreft, zooveel mogelijk bepalingen worden vermeden, welke tot tweeerlei uitlegging aanleiding kunnen geven, verzoeken zij, nog te willen bevorderen, dat genoemd derde lid in dien zin worde gewijzigd dat daarin voor het woord »zij" worde gelezen »de in het eerste en in het tweede lid bedoelde onderwijzers." De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor het derde lid der overgangsbepalingen te wijzigen als volgt»voor de verhoogingen bedoeld in artikel 1 dezer verordening, komen de in het eerste en tweede lid bedoelde onderwijzers slechts in aanmerking", enz. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen en de verordening daarna in haar geheel z. h. s. vasigesteld. ft. Een schrijven van den volgenden inhoud Met weemoed heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier de eer u kennis te geven van het overlijden van haren hooggeachten voorzitter, den heer H. C. E. van IJsselsteijn, op 13 Dec. 1901. De Voorzitter merkt op dat eerstdaags eene verkiezing, zoowel voor de Kamer van Koophandel als voor den Gemeen teraad, zal worden uitgeschreven. li. De Voorzitter deelt naar aanleiding van het van den kapitein, eerstaanwezend-ingenieur der genie te Bergen op Zoom, ontvangen schrijven over een terrein voor petroleumberg- plaats mede, dat, alvorens in deze zaak verder gebandeld kan worden, moet worden gewacht tot antwoord is ontvangen op het te dezer zake aan Z.Exc. den Minister van Waterstaat Handel en Nijverheid gerichte verzoek. ft. De Voorzitter deelt mede, dat de termyn voor aan- melding van sollicitanten voor onderwijzer met taalacten verstreken is, en dat zich niemand heeft opgedaan. Nu zon eene herhaalde oproeping kunnen worden gedaan, doch daarvan verwacht hij evenmin resultaat, en het zou dus maar oponthoud geven. Hij wil dus den Raad vragen hoe hij wenscht dat Barg. en Weth. ten deze moeten handelen, aangezien het zou kunnen geheuren dat zij er op gewezen werden dat het getal onderwijzers niet in overeenstemming is met de wet. Spreker is van meening dat om sollicitanten te krijgen andere bepalingen zullen moeten worden gesteld, want dat zich niemand heeft aangemeld zal wel daarin zijn oorzaak vinden, dat er te weinig betaald wordt. De heer De FeijterWat is het voorstel van Burg, en Weih. De Voorzitter: Die hebben geen voorstel, maar wenschen te vernemen welken weg de Raad op wil. De heer Visser gelooft ook dat er meer salaris zal moeten worden geboden voor een onderwijzer met twee taalacten. De heer Wieland zou liever een andere oplossing der kwestie zien. Er is immers een voldoend aantal onderwijzers in 't bezit der akte Fransch Als nude heer Van Dixhoorn eens werd verlost van 't Fransch, zou hij dan 't onderwijs in Engelsch en Duitsch niet kunnen geven Anders moet het weer meer geld kosten en de heer Faas schreef inzijnadres dat de gemeente door zijn ontslag voordeel zou genieten. We zijn - zegt spreker wel wat te vlug geweest om De Vries tot waarncmend hoofd te benoeraen, maar dat is gebeurd. Het raadsel is daarmee evenwel niet opgelost. De heer Van den Hoek merkt op, dat, wat de heer Faas schreef, meer was in 't belang van zijn eigen persoon, doch dat op die stelling nog wel wat aan te merken viel. De heer Wieland Zou zoo'n regeling als ik aangaf niet in zijn bedoeling gelegen hebben Kan het onderwijs in de Fransche taal niet aan den heer De Vries worden opgedragen, en de heer Van Dixhoorn dan Engelsch en Duitsch aan zich zelf houden. Dan wordt laatsgenoemde met 't Fransch ontlast, en kunnen wij volataan met een gewoon ouderwijzer op te roepen, zoodat wij dan rin betere conditio komen. De heer Van den Hoek Een onderwijzer is voor Fransche taal te weinig, vooral in 't begin van den cursus, dat zal men met April weer kunnen zien, dan zitten er eeu 60 en dat is voor gewoon onderwijs voor 6en onderwijzer al een te groot aantal Ieerlingen, hoeveel te meer dus voor onderwijs in eene vreemde taal. Dat vindt echter daarin zijn oorzaak, dat de klasse wordt overladen door Ieerlingen van de scholen A en B. De heer Wieland: Dat is juist zooals u zegt allcen in't ■begin zoo, maar als 'twat verder is, blijven er velen weg. De Voorzitter: Het is juist 't ongelukkigste dat leerlingetf zich voor een cursus opgeven, maar dezen niet blijven volgen. De heer Van den Hoek Men kan echter de blijvende sterkte der klasse voor Fransch wel op 40 rekenen. De heer Moes merkt op dat hij ook in de vergadering van Burg, en Weth. niet van de hooge noodzakelijkheid van het oproepen van een onderwijzer met twee taalacten over- tuigd was. lie heer De Jonge vraagt of er aan de wet voldaan wordt als men handelt naar het idee van den heer Wieland. De Voorzitter antwoordt dat er voor de eischen van het onderwijs een onderwijzer met taalacten noodig is. De heer De JongeJa het onderwijs mag er niet onder lijden. De heer WielandEr zijn hier vele onderwijzers die de akte Fransche taal hebben, maar welke deze niet in praktijk kunnen brengen. De Voorzitter Maar het zou toch niet aangaan om het onderwijs in de Fransche taal aan den heer Van Dixhoorn te gaan ontnemen, om hem het rechi te ontzeggen over dat onderwijs controle te houden en de belooning die hij daar- voor thans geniet, te laten derven De heer Wieland Dat is mijn bedoeling niet, buitendien op vcrmindering van salarissen moeten we tegenwoordig niet meer ingaan. Ik zou echter juist de belooning willen laten genieten door ooderwijzers die hier zijn en een acte hebben. De Voorzitter betoogt dat men met een onderwijzer met acte Fransch alleen niet geholpen is. Het onderricht in Engelsch en Duitsch, dat ook over een viertal leerjaren loopt, kan door een persoon niet met vrucht worden onderwezen. De heer Wieland Het blijkt meer en meer dat we ons met de benoeming van De Vries hebben vergaloppeerd. De Voorzitter U spreekt zoo herha-.ildelijk over vergalop- peeren, maar de Raad heeft toch de tnsschen twee vergaderingen verloopen tijdsruimte kunnen gebruiken om er over na te denken, dus kan er m. i. geen sprake zijn dat die benoeming als bij verrassing geschiedt is. De heer Wieland Nu nu ik heb het, zooals u weet nog willen tegen houden Maar waar er nu nog geen onderwijzers zijn die twee acten hebben, is het zeer wel mogelijk dat dit spoedig het geval zal zijn. De Voorzitter: Laten dan zij, die voornemens zijn examen te doen, zich bij ons aanmelden. De heer Moes Ik zou naar aanleiding van bevindingen, opgedaan bij een persoonlijk onderhoud eenige mededeelingen wenschen te doen, maar kan dit niet doen in het openbaar, waarom ik schorsing der openbare zitting verzoek. De Voorzitter schorst de openbare zitting, welke overgaat in eene met gesloten deuren. Na het weder openbnar worden der vergadering deelt de Voorzitter mede dat besloten is de oproeping van een onder wijzer aan te houden, opdat Burg, en Weth. gelegenheid zullen hebbe n een nader onderzoek in te stellen en in een volgende vergadering een nieuw voorstel te doen. 2. Vaststetlen eener verordening tot handhaving van orde en vei/igheid op de openbare weg en en water en in de gemeente Ter Nruzen. De Voorzitter brengt in behandeling een concept-veror dening, met geringe wijzigingen gelijkluidend aan de op 8 Februari 1900 vastgesteide, terwijl nu ook bepalingen zijn opgenomen voor het rijden met rij- of voertuigen door mechanische kracht voortbewogen. De heer De Jonge acht art. 25, waarbij het houden van collecten aan de huizen zonder toestemming van Burg, en Weth. is verboden, kostbaar en moeite reroorzaken voor hen die eene collecte houden en stelde daarom voor aan dat art. eene bepaling toe te voegen, dat in de gemeente bestaande Koninklijke goedgekeurde vereenigingen, of afdeelingen van zaodanige vereenigingen. geene vergunning behoeven te vragen, doch slechts kennis moeten geven aan den burgemeester dat de collecte zal plaats hebben. De Voorzitter ontraadt de aanneming daarvan. Het is een maatregel van orde. De kosten zijn slechts een zegeltje van 221 cent, de moeite het schrijven en bezorgen en als dan toch aan Burg, en Weth. moet kennis gegeven worden, blijft de moeite gelijk. Als men echter voor zulke vereenigingen uitzonderingen gaat maken, zouden daaruit moeilijkheden kunnen voortkomen. Spreker ziet geen noodzaak om het artikel te veranderen, daar de tegenwoordige regeling voor zoover hem bekend is, nog tot geen moeilijkheden geeft aan leiding gegeven. De heer De Jonge wijst op de »Unie", die reeds jaren eene jaarlijksche collecte heeft gehouden en dan slechts daarvan moest kennis geven, doch nu vergunning moet vragen. Zoodoende worden onze volksrechten verkort, terwijl men die zou moeten uitbreiden. Buitendien geeft aanneming van het voorstel aanleiding tot vermindering van werkzaamheden op de secretarie, waar steeds door uitvoering van lcerplicht en andere wetten meer en meer werk komt. Spreker wil alleen aan Koninklijk goedgekeurde vereenigingen de vrijheid van collecteeren geven. De Voorzitter herhaalt dat er controle behoort te zijn. Er zijn meer Koninklijk goedgekeurde vereenigingen dan de Unie en het zou dus kunnen voorkomen dat er b. v. wel drie collecten op denzelfden tijd werden gehouden. Dat zou niet zijn in het belang der vereenigingen en lastig voor de ingezetenen. De vereeniging waarvan u spreekt heeft toch nog geen moeilijkheden ondervonden om vergunning te krijgen De heer De Jonge: Hier niet, maar op andere plaatien is het toch al geweigerd. De heer Van den Hoek voorziet dat bij aanneming van het voorstel verschillende afdeelingen van Koninklijk goedge keurde vereenigingen zouden gevestigd worden, die dan vry konden collecteeren. De bepaling is met opzet er in gebracht om er controle op te kunnen houden en spreker acht het ongewenscht dit nu weer te verzwakken. De heer Moes kan in het belang eener goede orde niet met het voorstel meegaan. De heer Dees ook niet, in het belang der Unie zelf, die er door lijden zou als er veel collecten kwamen. De heer De Koeijer zal er ook niet voor stemmen. Wan- neer het eens geweigerd werd, was het wat anders. Maar als dat gebeurde, was de Raad er nog, om te beslissen en de verordening dan te wijzigen. De heer De Jonge Ja, maar de samenstelling van den Raad kan zich wijzigen, De beer De Koeijer: Dan zou die Raad de verordening toch ook kunnen wyzigen, zoodat dit volkomen gelijk blijft. Het voorstel van den heer De Jonge wordt hierna met algemeene stemmen, op £en na, die van den voorsteller, verworpen. De verdere artikelen worden z. h. s. stemming goedge keurd. De geheele verordening wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Naar aanleiding eener vraag van den heer Visser deelt de Voorzitter mede dat Burg, en Weth. voornemens zijn alle verordeningen tegen den kostenden prijs verkrijgbaar te stellen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Mijnheer de Redaeteur Vergun mij een plaatsje in uw veel gelezen blad. In uw nummer van 16 dezer komt eene advertentie voor, dat de door het bestuur aangekondigde vergadering van de kolenvereeniging Eendracht Sterk" te Hoek, op 18 Januari, niet erkend zal worden, welke advertentie is onderteekeud namens het Bestuur. Zoo iets is onmogelijk. De op 13 Januari gehouden vergadering was volkomen wettig; de voorzitter A. Bedet, had die zelf opgeroepeu. De voorzitter zelf was niet aan wezig, niet omdat hij verhinderd was, maar omdat hij zijn heerschzucht niet kon handhaven of uit loutere onverschilligheid. De vorige vergadering werd hem op enkele fouten gewezen en daar hij alleenheerscher schijnt te willen zijn en zich aan geen bestuur wil onderwerpen, is die moeite ontstaan. Hij heeft zelfs nog een brief afgegeven of binnengegooid, waar niet veel loffelijks, maar veel kwetseiids in voorkomt. Die persoon schijnt zeker onfeilbaar te zijn. Naar het mij voorkomt is de aangekondigde vergadering op 18 dezer geldig. De voorzitter is niet door ziekte of geldige reden achter gebleven, alleen uit onverschilligheid. Nu laat ik het verder over aan de leden, om te beslissen of het eene vereeniging moet zijn of niet en of A. Bedet alleenheerscher moet zijn, maar in dat geval is er geen bestuur noodig en zal hij zoodoende alles zijn voorzitter, secretaris en penningmeester, zoodat er dan veel geld voor hem uit voortvloeit, en dat schijnt denkelijk zijn meening te zijn. Wat aaugaat dat hij zooveel in 't belang der vereeniging gedaan heeft, 't berust alleen op eigen belang, want hij wordt overal lijk voor betaald, voor het minste dat hij doet of gedaan heeft. Dus als men den een of den ander in zijn werk heeft en hij wordt er voor betaald, is het ook niets meer dan zijn plfsht, om zijne taak naar behooren te volbrengen. Mijueu dank voor de verleende plaatsruimte. Achtend, Hoek, 17 Jan 1902. CORN. BARKER. Axel. Huwelijks-aangiften. 10 Jan. Willem Pieter Dieleman, oud 31 j„ weduwn. en Cathalina Wolfert oud 18 jjd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Jan. Edumondus Leopoldns de Comnck, ond 21 j., jm. en Eulalia Breepoel, oud 21 j„ jd. Geboorten. 1 Jan. Pieter, z. van Pieter le Feber en van Catharina Sara van Houte. 2 Jan. Elisabeth, d. van Jan Naeije en van Catharina Willemsen. Maria Hendrika, d. van Eduardus Jacobus Steel en van Leonia Raman. 3 Jan. Maria Pieternella, d. van Martians Oppe en van Johanna Paulina Herrebout, 4 Jan. *Anna Helena, d. van Abraham van Alten en van Adriana Wolfert. Overlijden. 1 Jan. Jan van Hermon, oud 69j., wednwn. van Janna Andriessen. 14 Jan. Pieter le Feber, oud 14 d., z. van Pieter en van Catharina Sara van Houte. Hoek. Huwelijke-aangiften. 1 Jan. Abraham Som- meijer, oud 24 j., jm. en Sara de Zeeuw, oud 23 i id 9 Jan. Leopold na de Calnwe, oud 24 j., jm. en R^alta Dhollander, oud 26 j., jd. Hnwelijks-voltrekkingen. 16 Jan. Abraham Sommeiier oud 24 j., jm. en Sara de Zeeuw, oud 23 j jd. Geboorten. 1 Jan. Maria Elizabeth, d. van Joos Robijn en van Sara Gazina van Doeselaar. 2 Jan. Thomas, z. ran Thomas Meertens en van Maria Vinke. 11 Jan. Johannes, z. van Jan Buijza en van Sara Johanna Liebens. 12 Jan wniem, z. van Hendrik Wagenaar en van Maria Cornelia Michielsen. Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 2 Jan. Josephns Franciej Voet, oud 23 j., jm. en Catharina de Bakker, oud 32 j., jd. Hnwelijks-voltrekkingen. 4 Jan. Jan Franeies Hanskens oud 59 j., wednwn. en Apolonia de Roeek, oud 37 j id Andreas de Valck, oud 30 j„ jm. en Rosalia Florijn, 'ond 24 j., jd. Andnes Lnd. Strobbe, oud 29 j jm en Anna Maria Baart, ond 32 j., jd. Alphonsns Bernardo* de Deijn, ond 29 j„ jm. en Apolonia van Huffel, oud 29 j jd 11 Jan Alphonsus Scij, oud 25 j.. jm. en Rosalia Maria Panwels, oud 24 j. jd. Judocus Heijdens, ond 29 j., jm. en Rosalia Kindt, ond 28 j., jd. Charles Lud. Franssens, oud 29 j. jra. en Anna Cath. Tieleman, oud 29 j jd. Geboorten. 1 Jan. Camille, z. van Joh. van Kerckhoven en ran Anna Maria de Rijcke. 5 Jan. Rene Antoniu* z. van Petrns Jos. Cappendijk en van Apol. van Lorj. 10 Jan. Andreas, z. van Jos. de Tender en van Apol. Joh. Maas. 18 Jan. Een ala levcnloos aangegeven kind van het m. geslacht van Aug. Hendr. Vorsenaar en ran Cornelia Wilh. de Goeij. Overlijden. 1 Jan. Benedictns Kint, ond 70 j echtg van Anna Catharina Bnrm. 13 Jan. Pieter de Poorter oud 40 j., echtg. van Philomena Jacoba Hendricks. Hoewarlit. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Jan. Augus tus Naessens, oud 36 j., jm. en Justina Angelina Huijizens oud 33 j., jd. Geboorten. 5 Jan. Anna Maria Josephina, d. van Jose- phus Matthijs Schalkena en van Maria Coleta de Schepper. 9 Jan. Cyril)n8 Aloysins, z. van Franciscus Exaveriue Schalkens en van Eeonie Marie Baort. Overlijden. 12 Jan. Mathilda Remerij, oud 59 j echtg van Johannes Baptista Kasteels. Overall**. Overlijden. 11 Jan. Estella Maria Apers, oud 13 d., d. van Eduardus en van Angela van den Hende. Sas van Gent. Huwelijks-aangiften. 3 Jan Hui- bregt Minderhoud, ond 32 j., jm. en Johanna Jacoba van Hoeve, ond 20 j., jd. St. Jansteen. Huwelijks-aangiften. 9 Jan Petrns Dominicua Valke, oud 20 j., jm. en Apolonia Bertram oud 19 j., jd. Geboorten. 8 Jan. Alice Joanna Maria, d. van Petrna Cerillns van Gassen en van Romania Maria Pauwels. 9 Jan Leonia Maria, d. van Petrns Ludovicus Thoen en van Pha- railda van Dorsselaer. 10 Jan. Caroius Lndovicns z van Pieter Franc. Stevens on van Leonia Maria van Gassen. 11 Jan. Clementina Philomena, d. van Leonardos Janssens en van Mathilde Colman. 14 Jan. Petrus, z. van Carolns Ludovicus de Smit en van Anna Maria van Eck. Oveilijden. 3 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Petrus Kant en van Elisabeth Rottier. 4 Jan. Maria Magdalena van Stappen, oud 7 w d. van Henri en vao Elodia Govaert. 6 Jan. Judoctis Franciescus Eineleer. oud 60 j echtg. van Florentine Bosch- man. 7 Jan. Emilianns Gerardus Boussen, ond 2 w z van Benignus en van Virginia Rods. 13 Jan. Albertus Josephns 8winne, end 2 m., z. van Petrus en van Elisabeth van Eck. 15 Jan. Angnstien Sturm, oud 75 j., echtg. van Seraphina Stallaert, weduwn. van Antonia van Gaever. Kaamslag. Geboorten. 6 Jan. Cornelia Geerdina. d. van Jacob Tholen en van Christina Geerdina van Rennes. 7 Jan. Adriana, d van Joost Hamelink en van Sar» Hame- link. 11 Jan. Thona, d. van Karel de Koeijer en van Neeltje Vinke. 13 Jan. Jan Willem, z. van Jacob Dieleman en van Jacoba Cornelia Lonrens. Overlijden. 1 Jan. Abr ham Rijkwel, ond 28 j., z. van Johannes en van Leuntje Hofman 5 Jan. Ebrina Riemens, oud 83 j., wed.' van Francois Hamelink. Abraham de Mul' oud 64 j., echtg. mil Janneke de Jonge. 14 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Jacobus Scheele en van Geertrnida den Hainer. SKuidtlorpr. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Jan. Augus tus Bernardu* Aerts, oud 27 j, jm. en Maria Augusta Ysebaert, oud 23 j., jd. Geboorten. 3 Jan. Rachael Gabriel Maria, d. van Isidorus Migom en van Clotilda Tacq. 4 Jan. Coralia Maria, d. van Maria Francina de Block. 5e klasse. 2e lijst. Trekking van Woensdag 15 Januari 1902. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 1146 6600 12179 1000. No. 11042 15302 18578 4t 0. No 2671 5725 14898 20262 200. No. 1108 9550 10468 13156 19543 19696 20848 2088J/10Q Prjjzcn van f 70. 110 2392 4182 6035 8315 10321 12274 16016 18165 196 2417 4204 6052 83^7 10489 12339 16063 18207 242 2459 4216 6118 8)95 10608 12605 16516 18213 262 2525 4348 6161 8543 10656 13027 16533 18792 443 2535 4420 6516 8706 10769 13530 16811 18794 492 2634 4454 6792 8749 10813 13728 168S5 18321 851 2652 4588 6876 8790 10835 13775 16910 18851 905 3024 4619 6883 8846 10979 13882 17014 18883 921 3322 4798 7044 8920 10982 14106 17022 19096 984 3360 4812 7098 8986 11212 14591 17295 19217 1019 3885 4853 7194 9019 11362 14916 17406 19377 1130 3408 4924 7221 9469 11650 14928 17425 19597 1142 3424 5046 7379 9464 11682 15020 17458 19736 1347 3475 5212 7515 9493 11776 15038 17597 19896 1452 3490 5313 7679 9632 11811 15061 17732 19899 1565 3741 5377 7750 9808 11831 15181 17818 19989 1759 8807 5454 7781 9876 11931 15381 17977 20472 1884 3808 5488 7812 10040 12114 15645 18095 20539 1938 3855 5581 7855 10135 12202 15730 18118 20578 23«6 8856 5688 8295 10248 12249 15786 18160 20587 2382 4173 6033

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1902 | | pagina 6