Arts G. J van Leeuwen, 2 Ponnies en 1 Veulenmerrie (°n(1 iaar) 400lmenboomen, OUDE MATERIALEN. Gemengde berichten. Studie van Notaris Penneman te Waerschoot. Jaarlijbscbs Ysnditis Algemeene Vergadering Eene partij HOUTPlanken, Schalen, enz, het schoonhouden, verwarmen enz. der school. Openbare Verkoop Vdvertenlien. Hakhout, Eiken, Lariksen, sclioone Sparren op stain en Sparrensnoei Openbare Verkooping aan te besteden Openbare Verkooping. 12 Canadaboomen, Openbare Verkooping. 60 zware Olmenboomen, 60 Esscheboomen en 30 Ranadaboomen^ 3 Wilgeboomen, Kanada-,01men- en Esschenboomen, bij inschrijving verkoopen t te Waerschoot, Oostmoer Lembeke en Oost-Eecloo (Syngel) op Donderdag 12 December a. s., ten herherge van H. Anjoul, te Sluiskil, des namid dags om 2 uren. Beestiaal: 3 MELKKOEIEN, 5 RUNDEREN, LOOPVARKENS, 9 BIG GEN (oud 9 weken). CHIBTJRQ, Stationstraat P 44, Middelbnrg, Perceel 1Ongeveer 11125 K.G. gesmeed en getrokken ijzer en 435 K.G. gegoten ijzer Perceel 2. Ongeveer 2895 K.G. metaal of brons Perceel 3. Ongeveer 2450 K.G. gesmeed ijzer; ongeveer 1000 K.G. ge goten en gesmeed ijzer en ongeveer 350K.G.gegalvaniseerd plaatijzer Perceel 4. Ongeveer 195 K.G, metaal of brons; Perceel 5. Een duikertoestel, bestaande uit duikerpak, helm, schoenen, luchtpompen en slangen. Te Kampen werd dezer dagen door een in- gezetene ten gemeentehuize aangifte gedaan van de geboorte van zijn 22° kind. In een onbewaakt oogenblik dronk het 2jarig eenig zoontje van den heer B. te Heeze, uit een flesch met vitriool. Na vreeselijke pijneu is het kind overledeu. Aan het spoorwegstation te Maastricht is Dinsdagavond een knecht van den heer L. tusschen twee buffers geraakt, en inwendig zwaar gekneuid naar het gesticht Calvarienberg overgebracht. De tram TholenBergen-op-Zoom overreed Zondag nabij het Groenewoud, een zekeren v. C., met het ongelukkig gevolg dat hij, ernstig ge- kwetst onmiddellijk den geest gaf. l)e ongeluk- kige was een huisvader met 9 kinderen. - Een 56jarige man uit Tiel is dezer dagen des avonds in een moddersloot gevalleu. Toen een in de nabijheid wonend persoon op zijn ge- roep te hulp snelde, werd de man er uit gehaald. Hij had echter reeds zoolang er in gelegen en zooveel modder binneugekregen, dat hij eenige dagen later aan de gevolgen is overleden. lets wat ook voor den jager een onaangename gewaarwording moet zijn, is te worden aan- geschoten. Op een jachtpartij op de Vuursche gebeurde 't dezer dagen. De burgemeester van Dungen, jhr. v. R. werd bij 't schieten op een konijn in 't dijbeen geraakt, met ernstig echter. Men zal zich herinneren, dat in Augustus 1899 de rietdekker F. van der Boom, uit Hees- wijk, achter de Protestantiche kerk te Berlikum (Noord-Brabant) vermoord gevonden werd. Hoewel vermoeden bestond, dat zekere II Jonkers, boerenknecht aldaar, meer van die misdaad wist, mocht het gedurende al den tijd, die sedert verliep, niet gelukkeu daarvoor voldoende bewijzen bij tebrengen, totdat Zondag j.l. de gemeente- veldwachter van Berlikum, degewezen marechauss^e Van der Busse, ai pratende met Jonkers, achter de waarbeid kwam, dat deze de moordenaar was. Naar 's Hertogenbosch en voor den rechter van instructie geleid, bekende hij den moord te hebben begaau, als reden daarvoor opgevende, dat hij door Van der Boom werd gedwarsboomd in het aanbrengen van jachtovertredingen, waarvoor hem door de politie voor elke aangebrachte overtreding 1,25 werd toegekend. Een Amsterdamsche dienstbode zag eer- gisterochlend, toen ze boodschappen ging doen, aan den Willemsparkweg in een portiek van eem huis een portemonnaie liggen. Ze keek eens wat er in zat en ontdekte een vrij groot bedrag aan baukpapier en zilver. Zij schelde aan en toen werd door mevrouw eerst ontdekt, dat zij een paar uren geleden haar portemonnaie had verloren Een rijk koopman te Bazel heeft aan de diergaarde aldaar, die in moeilijke geldelijke om- standigheden verkeerde, 750,000 francs geschonken. De directeur Gallin, van de Disconto-bank uit de voorstad Schaenberg te Berlijn, is ge- arresteerd. De bankier wordt beschuldigd van verduisteriug van fondsen ten bedrage van 1 millioen mark. Uit de Alpen komen berichten van een buiten- gewoon sterken sneeuwval. In het 993 M. boven den zeespiegel gelegen dorp Ehrwald, in Tyrol, verdwenen de tuinmureu geheel en al onder de sneeuw. Het verkeer is bijna onmogelijk en nog steeds sneeuwt het even hard. Indien er wind op mocht steken, vreest men dat vele holie wegen en bergpaden zullen dichtsneeuwen, waardoor men geheel van het verkeer afgesloten zou worden. Een Duitscher, Johann Beck genaamd, heeft een zeer merkwaardigq r6is gemaakt. Ten einde de overtochtkosten niet te betalen, sloot hij zich op in een groote kist en liet zich van Hamburg naar New-York vervoercn als koopwaar, aan boord van het stoomschip „Palatia" van de Hamburg Amerikalijn, dat Zondag te New-York is aan- gekomen. Twee werklieden, die bezig waren eenige kisten uit het ruim van de „Palatia" te halen, on dekten Beck, die juist uit zijn schuilplaats kroop en om water vroeg. Onmiddelijk daarop viel bij flauw. Men bracht hem naar het hospi- taal te Hoboken. Beck heeft tijdens de reis zeer geleden en is zeer vermagerd. Hij is ongeveer 30 jaar oud. Hij kon te Hamburg geen werk vinden (hij is schilder) en besloot daar hij geen geld voor de reis bezat, op deze vreemde manier naar Amerika te gaan. Volgens een ander bericht is Beck af- komstig uit Budapest en was hij naar Amerika gegaan, om zooveel te verdienen, dat hij kon trouwen. De ambtenaren van het immigratie-bureau te New-York waren voornemens, Beck na zijn ge- nezing naar Europa terug te zenden, doch een lijke New-Yorksche koopman is te zijnen gunste tusschenbeiden gekomen, heeft beloofd hem een betrekking te bezorgen en voorloopig borg voor hem gesproken bij de overheid. De kist, waarin Beck 16 dagen heeft doorge- bracht, de laatste dagen zonder voedsel, is 6 voet lang, 3 voet breed en 4 voet hoog. Een oud lederen valies, verguld met kousen en hemden, diende als hoofdkussens. Op den bodem lag hooi een dikke, lange overjas diende als deken. 24 Fiesschen gevuld met koffie stonden langs de kanten. Welk voedsel Beck meegenomen heeft is niet bekend. In de kist bevonden zich nog een parapluie, een hooge hoed, eenige boeken, papier, enveloppen en een pak brieven van zijn meisje. Kapitein Behrens, van de Bremer bark „Camelia," deelt omtreut het verongelukken van zijn schip op 7 November 11. de volgende bij- zouderheden mede De „Camelia" vertrok 22 Sept. met een lading hars en terpentijn van Mobile naar Hamburg en passeerde 29 Sept. de baai. Het begin der reis verliep bij tamelijk rustig weer goed, tot op 3 November een storm uit 'tOosten opstak, welke zoo in kracht toenam, dat its den volgenden dag een poging deed Halifax als noodhaven te bereiken wat echter Diet gelukte, daar een al te hooge zeegang het onmogelijk maakte. Ik liet deihalve weer bijdraaien. Den daarop volgenden dag, 5 November, had de storm een orkaanachtige sterkte aangenomen. De zee ging hoog, wilde stortzeeen bruisten over ons schip en namen alles mede wat haar in den weg kwam. Alle reddingsbooten op een na, werden verbrijzeld en over boord geslingerd, het op het voorschip staande volkslogies werd inge- slagen, het dek door het geweld der nederploffende golven opgebroken en de reeling gebogen. Daaren- boven kreeg de ,,Camelia" erge stuurboordsslag- en uit de peilingen bleek, dat water in 't ruim drong. Ouze toestand was onder deze omstandigheden waarlijk kritiek en de storm nam nog eer toe dan af. Heel de bemanning moest thans aan de pompen, zonder onderbrekiug, dag en nacht werd gepompt om het schip boven water te houden. Als de lieden eenig voedsel gebruiken wilden aan warm eten was natuurlijk niet te denken, er kon slechts brood en vleesch versirekt worden dan moest de een na den ander voor een oogen blik afgelost worden om terstond na het nuttigen van het kouds maal weer aan de pompen te gaan en met vernieuwde kracht aan redding van't schip te werken. Het waren bijna bovenmenschelijke pogingen en daarbij steeg het water in 't ruim nog voort- durend, daar het schip in den schier ongehoorden hoogen zeegang buiteugewoon zwaar werkte. Op 7 November, 's morgens 7 uur, werden reeds zeven voet water in 't ruim gepeild. In dezen hoogsten nood zagen wij in den nacht van 7 op 8 November een nader komend stoomschip, dat naar 't Oosten, tegen den storm in, koerste en redding scheen nabij. Ik gaf dadelijk nood- seinen, door 'i branden van blauwlichten en 'tafsteken van vuurpijlen, doch vreemd genoeg werden onze signalen door 't stoomschip niet beantwoord. Hoe wij te moede waren, toen wij de reeds zeker gewaande hulp en redding meer en meer verzwinden zagen, kan ieder zich voor- stellen. Bij 't aanbreken van den dag zagen wij het stoomschip 3 it 4 zeemijlen van ons verwijderd. Toen bij het voortdurend stijgende water de moed- zonk en de hoop op redding verloren ging, kwam nogmaals een stoomschip in 't gezicht. De storm begon in kracht af te nemen, maar de zee liep altijd nog hoog. Ik liet onmiddellijk vlagsignalen hijschen en bovendien een vat teer in brand steken. Ditmaal bieven onze noodseinen niet onopgemerkt. Het stoomschip was de „Lesreaulx," naar Hamburg bestemd, en naderbij gekomen vroeg ik met vlaggeseinen of een boot uitgezet kon worden, wat met „ja" beantwoord werd. Vier man der equipags van 't stoomschip sprongen in de boot en wilden te onzer redding afvaren de boot werd echter door een stortzee gegrepen en tegen de scheepswand der „Lesreaulx" geworpen, tengevolge waarvan zij erg bescbadigd werd en kenterde. De vier man vielen in zee, maar de ovenge opvarenden van de „Lesreaulx slaagden er in alien te redden en de boot te bergen. De geredden waren moedige kerels. Niet af- geschrikt door het geloopen gevaar, sprongen zij ten tweede male in de beschadigde half met water gevulde boot en voeren naar ons toe. De boot nam de helft mijner manschappen en wel de meest afgematten op en bracht ze behouden naar de „Lesreaulx." Inmiddels had ik onze eenige overgebleven boot te water laten brengen en begaf mij als laatsteu man daarin, na de kajuit van de „Camelia, welke toen tien voet water in 't ruim had, in brand gestoken te hebben, om te voorkomen dat het wrak nog lang drijven en aldus een gevaar voor de scheepvaart zou opleveren. Fen half uur nadat wij door de „Lesreaulx" opgenomen waren, stolid de ,,Camelia" van voor tot achter in vlammcn en viel de kruismast overboord, doch daar het stoomschip de reis Oostwaarts voortzette, verloren wij haar spoedig uit het oog. Mijne lieden en ik, te zamen 18 personen, waren geheel uitgeput en hadden voor het meeren- deel slechts het naakte leven gered. Gedurende negentien dagen vonden wij aan boord van de „Lesreaulx" liefderijke verpleging en werden 26 November gezond en wel te Hamburg geland. De „Camelia" was een houten bark van ongeveer 1400 ton en 32 jaar oud. Heden overleeil zacht en kalm na een langdurig lijden onzen geliefden echtgenoot en vader JAN FRANCOIS F A A S, in den ouderdom van bijna 45 jaar. Wed. J. F. FA ASDe Bruijne. S. FAAS. Ter Neuzen, 5 December 1901. Voor de vele blijkeu van belang- stelling en deelneming, ondervonden bij het overlijden van haren echtgenoot, den heer B. van Eck, betuigt ondergeteekende haren harte- lijkeu (lank. Wed. B. VAN ECK—-Van Westen. Ter Neuzen, 5 December 1901. Door het Bestuur der Christelijke Jongedochters-Vereeniging „E B E N II A E Z E R" wordt aan belangstellenden bekend gemaakt, dat de goederen, door bovengenoemde Vereeniging vervaardigd, a. 8. Woensdag II December ter bezichtiging zullen liggen in de Consistoriekamer achter de Pastorie, des namiddags van 2 uur tot half vier, en aan belanghebbenden, dat de uitreiking zal plaats hebben om 4 uur. Het Bestuur der Vereeniging, R. VAN STRIEN, Presidente. E. J. DE ZEEUW, Sercetaresse. Ter Neuzen, 6 Dec. 1901. in de bosschen der BURGER GODSHUIZEN VAN GENT, op Dinsdag 10 December 1901, des voormiddags om 9 ure, van De aanwijs wordt gedaan door den oud-bosch- wachter J. B. DE BACKER te Waerschoot Oostmoer) Deurwaarder Adriaanse, te Hulst, zal op Zaterdag 14 December 1901, des namiddags 1 uur, ten verzoeke van AL. DE GUCHTENAERE te Koewacht, bij Aug. de Meij te Zuiddorpe, publiek verkoopen 2 baatgeverule of kalfdragende KOEIEN. 5 KALFVAARZEN (Hell. ras). 3 2jarige RUNDEREN (Holl. ras). 5 1IOKKELINGEN. 40 BIGGEN en LOOPVARKENS. Deurwaarder Adriaanse, te Hnlst, w zal op Woensdag 18 December 1901, des voormiddags 10 uur, op het erf bij den heer F. Moorthaher te Hontenisse (Kuitaart), publiek verkoopen JLTITP iMT?TT7.T?.\r_ST.lTTS. r J der landbouwers-afdeeling TER NEUZEN-SLUIS- KIL, tot degezamenlijken verkoop van Suikerbieten HET BESTUUR. 6 nieuwe LADDERS, 4 GOOTEN, SPAR REN, MUTSAARDS, AARDAPPELEN en eenige HU1SMEUBELEN en GEMAAKTE KLEEDEREN. is dagelijks behalve Zon- en feestdagen te consul- teeren van 9 10 en van 13. UITSLUITEND voor Heelkunde (chirurgie) en Yrouwenziekte. Het Bestuur der Vereeniging voor Christ. Onderwijs te Ter Neuzen zal op Donderdag 19 Dec. a. s. trachten Inlichtingen en voorwaarden bij den Secretaris D. E. WOLFERT Hz. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de Wed. den heer J. B. STEVENS te Gent, op Ilonderdg den 12 December 1901, des voormiddags ten 10 ure, verkoopen metende van 1,25 M. tot 1,60 M., en geschikt voor alle werk. Alles op de hofstede bewoond door Jacobus Dees Az. in den Groote Huissenspolder gemeente Zaamslag, nabij de Poonhaven. De Notaris E. B. Dnmoleyn te llontenisse, zal ten "eizoeke vaR mejuffrouw de wed. J. B. JOOSSEN, grondeigenares te Ossenisse, op Donderdag 12 December 1901, des voormid dags 11 uur, in het openbaar verkoopen: waaronder enkele zware en staande op den dijk tusschen den Hoogland- en Reumersdijkpolder. Te vergaderen aan de hofstede bewoond door den heer P. de Maat. Condition als vorig jaar. door het Ambt van de Deurwaarders Adriaanse, te Hulst, en Van Wymersch, te Beveren, van in den Prosper polder, op Zaterdag 28 December 1001, des voormiddags 9T/3 ure, te beginnen op het F.ngelbertushoef nabij Kieldrecht. Vergaderplaats herberg „de Bareel," tegenover het Engelbertushoefalles breeder bij aanplak- billeten aangeduid. VAN De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Hulst, zal op Dinsdag 24 December 1901, 's namidddags twee uur stadstijd, in het „H(A>tel der Nederlanden" (Susijn) te Ter Neuzen, Perceelen 1 en 2 liggen nabij de Oost- en Westsluis ts Sas van Gent en de perceelen 3, 4 en 5 bij de Westsluis te Ter Neuzen. Aanwijziug op het terrein geschiedt door de opzichters van den Waterstaat De Kiewit te Sas van Gent en De Masier te Ter Nt-uzen. Gezegelde inschrijvingsbiljetten, mede-onder- teekend door twee borgen, in te leveren ten kantore van voornoemden Ontvanger uiterlijk Maandag 23 December 1901, of te overhaudigen in het lokaal der verkooping op den dag van verkoop tusschen 11/a en 2 uur. De voorwaarden van verkoop liggen ter lezing in het Hotel der Nederlanden" te Ter Neuzen, het hotel „Rotterdam" (Nap. Acke) te Sas van Gent en ten kantore van voornoemden Ontvanger, die ook nadere inlichtingen verstrekt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 2