Hieuws* en Advertentieblad voor 'eeuwsch-Ylaacderea, Rationale Militie. No. 4159. Zaterdag; 7 December 1901 Engeland en de Z.-A. Repnbliek. 41e Jaargang. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave EERSTS BLJLID. RECHTSZAKEN. Arrondisseinents-rechtbimk te Middelhurg. Kantongerecht te Ter Neuzen. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen I,Franco per post: Voor Nederland f 1,10. Yoor Belgie f 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- buskouders. ADVERT KNTJtKi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer /0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertenti* wordt de oris slechts t veemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. blal1 Wweagdajc en Vrljilmavimil, nHgez.»inleril op tFeestrtagep, hlj de Kir in a P. J. A M PI KA1IDK te Ter Burgemeester en Wethoudera der gemeente TER NEUZEN, gelet op de Militiewet 1901 in a It e n b e k e n il i 1». dat het register van insehryving voor de lichting van de Nationale Militie van 1908 van de hleronder bedoelde personen, die in 1883 zijn geboren, zal gereed liggen op de gemeente-secretarie alle werkdagen, van den lsten tot en met den 31sten Januari 1902. van del voormidaags negen tot des namiddags vijf uren 2.. vestigen de aandacht van belanyhcbbendm op de volgende bepalin/en van bovengenoemde wet Art. 13. Voor de militie wordt ingeschreven 1°. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die binnen bet Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie verblijf hondt 2*. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk ol in het Koningrijk Belgie woonplaats heeft 3*. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie woonplaats heeft 4*. ieder mannelijk ingezetene niet-Nederlander, zoo hij op den lsten Jannnrl van bet Jaar bet Hide levensjaar was lugeireden en niet verkeert in een der bij art. 15 omschreven gevallen. Ingezetene ia, voor de toepassing van het bepaalde hier- boven onder 4° A, de binnen het Rijk verblijf houdende minderjarige niet- Nederlander a. wiens vader, moeder. of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft en liaar gednrende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk of de kolonien of bezittingen des Rijki in aadere werelddeelen gehad heeft b. van wiens ouders de langstlevende hij zrjn of haar overlijden in het hierboven onder a omschreven geval verkeerde, al verkeert zijn voogd niet in dat geval of al is deze buiten 's lands gevestigd p. die door zijn vader, moeder of voogd verlaten it, of die onderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en van wien niet btkend is dat hij een voogd heeft, indien hij gedurende de vooraf gaande achttien maanden in het Rijk verblijf ge- houden heeft H. de meerderjarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk of de kolonien of bezit tingen des Rijks in andere werelddeelen gehad heeft. Voor minderjarig wordt voor de toepaasing van het bepaalde hierboven onder A gehonden hij, die minder jarig is in den zin der Nederlandsche wet. Voor meer derjarig wordt voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder II gehouden hij, die meerderjarig is in den zin van »oormelde wet. Art. 14. De inschrijving geschiedt: Is. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 1°.: zoo hij binnen het Rijk verblijf houdt en zijn vader, moeder of voogd aldaar woonplaats heeft, in de gemeente der woonplaats van vader. moeder of voogd zoo hij binnen het Rijk verblijf houdt en zijn vader, moeder of voogd elders dan binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente, waar hij verblijf houdt; zoo hij door zijn vader, moeder of voogd verlaten ia, ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is dat hij een voogd heeft, in de gemeente, waar hij verblijf houdt; zoo hij in het Duitsche Rijk verblijf houdt, in de gemeente Amsterdam zoo hij in het Koningrijk Belgie verblijf houdt, in de gemeente Rotterdam 2». van hem, bedoeld in art. 18, eerste zinsnede 2°: zoo zijn vader, moeder of voogd woonplaats heeft binnen het Rijk, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd is de woonplaats van vader, moeder of voogd in het Duitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam-, is zij in het Konnigrijk Belgie, in de gemeente Rotterdam 3\ ran hem, bedoeld in art 13, eeiste zinsnede 8«. zoo hij woonplaats heeft binnen het Rijk, in de gemeente zijner woonplaats zoo hij woonplaats heeft in het Duitsche Rijk, in de gemeente Amstirdam -, zoo hij woonplaats heeft in het Koningrijk Belgie, in de gemeente Rotterdam 4°. A. van hem, bedoeld in a«. 13, eersle zinsnede 4°., indien hij minderjarig is zoo hij verkeert in het geval, in de tweede zin snede van dat artikel onder A a omschreven, in de gemeente, waar zyn vader, moeder of voogd woon plaats heeft; zoo hij verkeert in het geval, in die zinsnede onder A 4 omschreven, in de gemeente, waar zijn voogd woonplaats heeft is de woonplaats van dezen buiten 'ilandi, dan geschiedt de inschrijving in de gemeente waar de minderjarige verblijf houdt zoo hij ver^oert in een der gevallen, in even- bedoelde zinsnede onder A c omschreven, in de ge meente waar hij verblijf houdt H. van hem, bedoeld in art. 13, eente zinsnede 4° indien hij meerderjarig is in de gemeonte, waar hij woonplaats heeft. De in de vorige zinsnede ais plants van inschrijving aange- wezen gemeente is die, waar het verblijf of de woonplaats gevestigd is of was op den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon het I8de levensjaar volbracht, tenzij het iemand geldt, wiens inschrijving te Amsterdam of te Rotterdam moet geschieden wegens verblijf of woonplaats onderscheidenlijk in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie. Art. 15. Voor de militie wordt niet. ingeschreven: 1°. de ingezetene niet-Nederlander, die bewijst te behooren tot een Staat, waar de Nederlanders niet aan de verpligte krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten annzien van den dienstpligt het beginsel van wederkeerigheid is aan- genomen. 20. hij, die bewijst in de kolonien of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen verblijf te houden of woonplaats te hebben, al heeft zijn vader, moeder, voogd of curator woonplaats binnen het Rijk. Art. 16. Hij, die volgens art. 13 behoort te worden ingeschreven, is verpligt zich daartoe bij Burgemeester en Wethoudera der gemeente, waar volgens art. 14 de inschrijving moet geschieden, aan te geven tussclien den lsten en den lsten Januari van liet Jaar, volsreude op dat, waarin liij het lSde levensjaar volbragl. Bij ongesteldheid of afwezigheid van hem, die zich ter inschrijving moet aangeven, ulsmede in een der gevallen, hierna in de vierde zinsnede omschreven, rust de verplicliting tot het doen der aangifte indien het een minderjarige betreft, op zijn vader, moeder of voogd indien het een meerderjarige betreft, die onder curatele gesteld is, op zijn curator. De verplichting van vader, moeder, of voogd geldt evenwel slechts zoo hij of zij binnen het Rijk, in het Duitiche Rijk of in het Koningrijk Belgie woonplaats heeft. Behoudens de uitzonderingen bij de volgende zinsnede gemaakt, rust de zorg voor het doen der aangifte uitsluitend op den in te schrijven minderjarige indien zijn vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie woon plaats heeft indien zijn vader of moeder of beiden de ouderlijke macht missen indien hij door zijn vader, moeder of voogd verlaten isof indien hij ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is dat hij een voogd heeft. Hij, die door de bestuurders, in art. 22 vermeld, ter in schrijving moet worden opgegeven of die in dienst is bij de zeemacht, de marine-reserve en het corps mariniers hieronder begrepen, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, is tot het doen van de aangifte niet verplicht. Voor hem of haar, die tot het doen der aangifte verplicht is. kan de aangifte geschieden door een ander, daartoe schrifte- lijk gemachtigd. De volmacht blijft onder Burgemeester ea Wethoudera berusten. De wijze, waarop van de gedane aangifte moet blijken, wordt door Ons bepaald. Art. 18. Voor de militie wordt ook ingeschreven of wordt opnieuw ingeschreven la. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en voor het intreden van het 21ste levensjaar zijn verblijf binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgie gevestigd heeft 2°. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd na den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het 18ds levens jaar volbracht, en voor het intreden van diens 2 l"'e levens jaar zijne of hare woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgie gevestigd heeft 3°. ieder mannelijk minderjarige, die na den l,len Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18da levens jaar volbracht, en voor het intreden vanhet21"« levens jaar Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der hierboven onder 1°. omschreven gevallen verkeert, of wiens vader, moeder of voogd verkeert in een der gevallen, hierboven onder 2°. omschreven 4°. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die na den ls'eu Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hy het l?d« levensjaar volbracht, en voor het intreden van het 2l,u levensjaar zijne woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie gevestigd of er woonplaats verkregen heeft 5°. ieder mannelijk meerderjarige, die na den l",en Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levens jaar volbracht, en voor het intreden van het 211" levens jaar Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der hierboven onder 4°. omschreven ge vallen verkeert; C°. ieder mannelijk niet-Nederlander, die na den 1 *Uri Januari van het jaar, volgende op dat, waarin het 18d« levens jaar volbracht, en voor het intredeu van het 21 »ta levens jaar ingezetene of op nieuw ingezetene is geworden in den zin der tweede zinsnede van art. 13. Hierbij gelden de Iaatste zinsnede van dat artikel en art. 15. Ten aanzien van de gemeente, waar de inschrijving of de inschrijving op nieuw moot geschieden en van de verplichting tot het doen van aangifte ter insehryving of ter inschrijving op nieuw gelden de eerste zinsnede van art. 14 en de Iaatste vijf zinsneden van art. 16. De aangifte ter inschrijving of ter inschrijving opnieuw van hem, die volgens do eerste zinsnede van dit artikel moet worden ingeschreven, geschiedt binnen dertig dagen na het verkijgen of, werd hij reeds vroeger ingeschreveu doch van he- register afgevoerd, na het terug erlangen van het Neder- landerachap of van het ingezetenschap, of na de vestiging van verblijf of de vestiging of het verkrijgen van woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgie. De inschrijving geschiedt in het register betreffende de lichting van het jaar, waartoe de in de eerste zinsnede van dit artikel bedoelde persoon volgens zijnen leeftijd behoort. Art. 166. Met boete van ten minste vijftig cents en ten hoogste f 100 wordt gestraft de overtrading van de artt. 16, 18 en 22. Ter Neuzen, den 5 December 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. De ^Morning Post" heeft een stoute voorspel- ling gedaan voor het eind van 'tjaar zouden er vredesonderhandelingen aan den gang zijn tusschen Engeland en de Boeren. Eigeulijk een herhaling van vroegere wijsheid, want hoe dikwijls is al niet zoo'n uiterste termijn van den oorlog ge- noemd. Toch is er geen enkele reden, die nu vredesonderhandelingen kan doen verwachten. Hiertoe zouden of de Boeren of de Engelschen in Afrika een geduchte nederlaag hebben moeten lijden en daarvan is niets bekend. Of de alge- meene opinie in Engeland zou van zelf zich zoo moeten wijzigen, dat de regeering aan den wensch oin er een eind aan te maken niet meer kan weer- staan. Doch ook dit is niet te verwachten. Vooreerst wordt Chamberlain en de oorlogspartij gesteund door de aanvallen van buiten. Als twee jongens vechten, worden pogingen van een vrede- lievend voorbijganger om er een eind aan te maken gewoonlijk door beiden zeer euvel opgenomen. Eu dit geldt ook de tweedracht in Engeland. Vi anneer Chamberlain door de Duitschers wordt aangevallen, zooals nu weer in Mainz is gebeurd wanneer verteld wordt, dat president Kruger met dit ministerie niets te maken wil hebbenwanneer straks door een bojcot getracht wordt de oorlog- voerenden te benadeelen, dan zijn dit allemaal slechts middelen die oppositie en regeeringspartij nader bijeeubrengen of althans de oppositie zeer verzwakkeu. We zijn benieuwd wat het bestuur van den liberalen Bond zal doen, dat te Derby bijeen is gekomen. Het zal vermoedelijk twee motien ten aanzien van den oorlog aannemen. In de eerste wordt aan de regeering, die blijkbaar op dit punt verdeeld is, gevraagd om een besliste verklaring ten aanzien van de vredesvoorwaarden, die zij aan de Boeren wil stellende tweede motie ver- langt verbetering der coucentratiekampen. De vredesvoorwaarden, den Boeren aan te bieden, zulleu hoofdzakelijk afhangen van den toestand in de republiken, waarvan de Engelscbe tele- grammen ons inaar slecht op de hoogte houden. De „Ind. Beige" meldt, dat Botha bij Baken- laagte een groot aantal gevangenen zou hebben gemaakt, die hij naar Noord-Transvaal deed zendeu. Toen gal hij aan Kitchener kennis, dat hij deze gevangenen zou fusileeren, indien de Engelschen voortgiugen met het executeeren van Afrikaanders in de Kaapkolonie. En daarom zouden nu de doodvonnissen verauderd worden in straffen met gevangenis, verbanning enz. Oorlogsnieuws ontbreekt bijna geheel. Nog altijd voert Engeland paarden aan. Uit Rusland door den Bosporus, gaan bezendingen en uit New-Orleans, in Amerika, zijn er ook weer 1000 scheep gegaan. De dynamietfabriek te Modderfontcin, bij Pre toria, heeft den arbeid gedeeltelijk herval om aan de onmiddellijke behoeften der kolenmijnen te voldoen. De rechtbank heeft in hare sitting van 8 Dec. de volgende vonnissen uitgesproken J. de K., ond 23 j., schippersknecht te Bosch- kapelle, is wegens mishandeling van een ambte- naar veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. L. V., oud 27 j., werkman te Ter Neuzen, is wegens eenvoudige bcleediging veeroordeeld tot f 3 boete of 8 dagen hechtenis. A. C. M., oud 24 j., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens eenvoudige beleediging ver oordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. Het gerechtshof te 's Gravenhage, deed gisteren uitspraak in het hooger beroep, zoowel van den beklaagde H. T., arbeider te Selzaete, als van den officier van justitie, tegen het vonnis der arrondissements-rechtbank te Middelburg, waarbij H. T., wegens wederspannigheid met vereende krachten was veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Met vernietiging van het eerste vonnis werd beklaagde tot dezelfde straf veroordeeld. Zitting van 5 December 1901. Veroordeeld zijn: N. B., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het met toegelaten zijnde tot het uitoefenen der geneeskunst, buiten noodzaak dat beroep uitoefenentot eene boete van f 3, mbsidiair 2 dagen hechtenis. L. v. C. en A. v. C., zonder beroep te Axel, ter zake van jachtwetovertreding; ieder tot 2 boeten elk van 3, subi. 2 dagen hecht. voor elke boete. met verbeurdverklaring der beide geweren en met bevel tot uitlevering van hetinbesW genomen geweer, subs. 5 dagen hecht., en vernieling daarvan. A. J. d. M laudbouwerszoon te Philippine, ter zake van visscherijovertredingtot eene boete van I, subs 1 da°- hecht. met verbeurdverklaring van het beugelnet en uit°- levering, subs. 1 dag hecht. J. B. D„ arbeider te Westdorpe, ter zake als voren- tot 2 boeten elk van 2, subs. 1 dag hecht. voor elki boete, met verbeurdverklaring van sikkel en schepnet. J. S., timmerman, P. J. R., metselaar, beiden te Ter Neuzen, ter zake van overtrading der arbeidswetieder tot 2 boeten, elk van I, subs. 1 dag heeht. voor elke boete. A. V., fabnekswerker te St. Nicolaas, ter zake van spoor- wegovertredingtot 2 boeten elk van 1, snbi. 1 dag hecht voor elke boete. D. W., wijnkooper te Amsterdam, ter zake als voren en het opgeven van een valschen naamtot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht., en tot eene boete van 10 snbs 5 dagen hecht. C. I A. P., bierbrouwer te Sas van Gent, ter zake van het njden op een rijwiel zonder signaaltoesteltot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. C. C., ingenieur te Gent, ter zake van het rijden met een motorrijtuig zonder vergnnning; tot eene boete van f 3 subs. 1 dag hecht. I. B., smidsknecht te Ter Neuzen, ter zake van te snel rijden op een rijwieltot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. H.W. R K., herbergier te Ter Neuzen, ter zake van het met sluiten van zijn herberg op sluitingstiid tot eene boeta van 2, subs. 1 dag hecht. - Y- ,yzonder beroep te Axel, ter zake van straat- schenderij; tot eene boete van 2, subs. 1 dag hecht. E. J M., varensgezel te Sas van Gent, ter zake van 1«. straatschenderij, en 2«. nachtrumoertot twee boeten van 2 subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. I. O., bootwerker, A. J., zonder beroep, H. K., voerman te Ter Neuzen, G. A. D., werkman te Westdorpe, A. S. R., schipper te Philippine, ter zake van het verwekken van rumoer, waardoor de nacbtrust kan worden verstoord ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor eljte boete. I- v. L.f bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren tweemaal gepleegd; tot twee boeten elk van 1, subs. 1 da"- hecht. voor elke boete. W. D., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake van nacht- rumoer; tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. W. D. v. W., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren en openbare dronkenschaptot drie boeten van I, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. M. v. C., P. C. v. B., arbeideri te Axel, ter zake van het zonder recht loopen op bezaaiden grond ieder tot een# boete van f 1, subs. I dag hecht. C. R., laudbonwer te Axel, ter zake van het laten loopen van kippen op bezaaiden grondtot eene boete van 1 subs. 1 dag hecht. E. h. v. H., voermansknecht te Ter Neuzen, ter zake van op den openbaren weg een paard geleiden, dat een zwengel na zich sleepttot eene boete van 1subs. 1 dag hecht. H. d. V., werkman te Eecloo, en E. v. P., koopman te Bassevelde, ter zake van het rijden met ongemuilkorfde honden ieder tot twee boeteu van f 1, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. E. P., schipper te Philippine, ter zake van la het bevis- scheu der Schelde en Zeeuwschc stroomen zonder consent en 2" all schipper een vaartnig voeren zonder letterteeken ea Hummer; tot eene boete van 1 subs. 1 dag hecht. en een# boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. A, J. M., schipper te Philippine, ter zake van een visschers- vaartuig voeren zonder nummertot eene boete van 2, subs. 1 dag he :ht A. D. V., winkelbediende, C. v. D., metselaar, J. W., leurder, alien te Tor Neuzen, ter zake van het als bestunrder rijden op een weg, welke blijkens eenig zichtbaar teeken, is onttrokken aan het rijtuigvcrkeerieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. P., werkman te Stekene, ter zake van bet zonder verlof het verkeer op eenigen openbaren landweg belemmeren tot eene boete van f 3, subs 2 dagen hecht. A. S., arbeider te Westdorpe, ter zake van openbar# dronkenschaptot eene boete van 1subs. 1 dag hecht. %'rljBesproln-n X A. H. I. B. D., opzichter t« Ter Neuzen, ter zake van overtrading der arbeidswet. F. B., leurder fe Selzaete, ter zake van overtrading der wet op de art«enijbereidkunde. A. v. A., onderdirecteur, en A. v. A., smid, beidan fa Sas van Gent, ter zake van openbare dronkenschap. Ontslagen v»n rrrlifsvervolgiug i P. J V M. d. F„ F D., J. D., J. 0., W v. D., L. r. T., I. b'' I. d. V., alien arbeiders te Ter Neuzen, J v. D L. S.j A. d. Z., arbeiders te Hoek, M C. A., A. J. A.) M. O., ailen arbeiders te Slniskil, ter zake van overtrading der Zondagswet.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1