ll Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Slapelooze nachten. Reeds 35 dagen is men te Cransac in Frankrijk bezig met pogingen tot. reddiug van een mijnwerker, Diende, die in een mijngang werd afgesloten van den uitgang. Zaterdag lukte het tot in den gang door te dringen, maar tengevolge van gasopeenhooping en door de ingeslorte deelen kon men niet bij hem komeu. Men begint er aan te wanhopen bij hem te komen, of hem nog levend te vinden. Op een met prikkeldraad afgezet plaatsje achter het koninklijk paleis te Stuttgart heeft men Zaterdagochtend een dienstmeisje, Babette Wirth, met afgesneden hals vinden liggen. Naast het lijk dat van alle dingen van waarde beroofd was, lag een wandelstok. Volgens Falb hebben wij een zachten winter te wachten. In Januari za 1 de temperatuur hooger dan gewoonlijk zijnwij krijgen weinig sneeuw en regen; tusschen 6 en 8 Januari alleen sneeuw en tusschen 21 en 26 Januari regen. Februari zal meer sneeuw brengen, maar vooral de eerste week van Maart zal rijk aan sneeuw zijn, bij normtsle temperatuur. April zal kouder zijn dan Maart. In een dorp bij Pan (Frankrijk) zou een gemeentefeest gehouden worden en een achttienjarig jongeling wilde het inleiden met een kanonschot. Het stuk sprong en den armen jongeling werd letterlgk het hoofd afgeslagen. Het feest is niet doorgegaan. 5661 botsingen van tramwagens hebben, volgens opgave der politie, in het afgeloopen jaar te Berlijn plaats gehad. In 832 gevallen lag de schuld bij de koetsiers. Bovendien werd het verkeer niet minder dan 1770 maal gestremd. 637 personen kregen ongelukken bij het op- en afspringen. 877 personen werden overreden, waar- vau 36 gedood werden. Bij de omnibussen haddeu 800 botsingen plaats. Door overrijden werden 9 personen gedood. Bij het overige ver keer te Berlijn verongelukten 2965 personen, het meest door rijwielen. Dan volgen rijtuigen, vleesch- houwerswagens enz. E" werden 47 personen bij gedood. Het meerendeel der ongelukkigen had plaats in stadsgedeelten, waar een minder levendig verkeer heerscht. Zondagmiddag had een gerechtelijk amb- tenaar te Leigth on Sea, bij Southend een hoogst onaangename ervaring. Hij was als bewaker aangesteld op een plezierjacht, waarvan de eigenaar blijkbaar iets met 't gerecht had uit te maken. Tegen den middag kwamen er echter eenige heereu aan boord, die den ambtenaar eenvoudig in het water wierpen, en daarna de zeilen heschen, en wegzeilden. De ambtenaar wist naar den wal te zwemmen, maar 't scheelde weinig of hij was verdronken. Door den Parijschen politie-prefect is een tentoonstelling georganiseerd van speelgoederen, vervaardigd door die arbeiders en arbeidsters, die thuis met het vervaardigen van allerlei snuisterijen hun brood moeten verdienen. A1 hadden veleu oorspronkelijk geen hooge verwachting van het welslagen dezer tentoonstelling, de uitkomst heeft thans alles overtroffen, wat werd verwacht van het stellig mooie denkbeeld van den politie- prefect. Een 370tal mededingers heeft 700 voor- werpen ingezonden. 50 medailles en 7000 francs aan geldprijzen zullen onder hen worden verdeeld. Er moeten alleraardigste uitvindingen bij zijn vooral ook in verband met den Zuid-Afrikaanschen oorlog, de luchtreizen van Santos Dumont enz. Gemeenteraad van Ter Neuzen. I NGEZONDEN STUKKEN. X, den 28 November 1901. Mijnheer de Redacteur Met de opname van de volgende regelen in uw veelgelezen blad, zult u ons ten zeerste ver- plichten. Bij voorbaat onzen dank. Achtend, Eenige Kooplieden. Aan heeren Correspondenten van Nederlandsche Nieuioabladen. Mijne heeren In den laatsten tijd leest men in de Neder landsche nieuwsbladen herhaaldelijk berichten over verboden invoer van hoornvee en varkens uit Nederland in Belgie. Die berichten dragen alle kenteekenen, dat de schrijvers er van de overtreders hebben uagegaan met een ijver, een douanebeambte waardig. Zoo deed onlangs in alle bladen een bericht de ronde over het varkenssmokkelen, een bericht, z66 gedetailleerd, dat men in den waan geraakt, alsof de inzender de smokkeiaars met opzet hespied had. In ernst, mijne heeren laat ons toe U te vragen of gij wel weet, wat nadeel gij menigeen kunt toebrengen door die berichten. Gesteld dat die nieuwtjes de aandacht trokkeu van de Belgische douanebeambten, dan zou het gevolg zijn, dat het toezicht aan de grens verscherpt werd, waardoor alle invoer onmogelijk zou worden. En daar zou Diemand bij winnen, integendeel, alle bij den handel betrokken partijen zouden er door benadeeld worden. Voereerst de handelaars, die daardoor hunne voornaamste bron van inkomsten zouden missen, en niet minder de Nederlandsebe laud- bouwers en veekweekers, die een belangrijk debouche voor hun vee zouden verliezen. Aangezien dus niemand door het inzenden van die berichten gebaat wordt, terwijl velen er door benadeeld kunnen worden, verzoeken wij U beleefd doch dringend, het geringe geldelijk voordeel, dat gij er door behaalt, op te offeree voor het welzijn van velen. Daar wij de eer hebben, enkelen uwer persoou- lijk te kennen, durven wij met grond verwachteu dat gij ons vertrouwen in uwe welwillendheid niet zult beschamen. Achtend, EENIGE KOOPLIEDEN. ZEETIJDIING^EIN. Van 27 tot en met 28 Nov. a I Van 27 tot en met 28 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 44 binneuvaartuigen op- en 37 afgeschut; door de Westsl. 11 op-en 5 afgeschut. DAGEN. Zaterdag Zoudag Maandag Lhnsdag Woensdag Donderdag 5 Vrijdag 6 30 November December Voorm. Nam. 4.29 4.54 5.19 5.47 6.14 6.44 7.14 7.50 8.25 9.1 9.35 10.9 10.41 11.11 Is het U wel eens gebeurd geheele nachten door te brengen dat U geen oog kondet dicht doen, het hoofd gebroken door hevige pijnen en scheele hoofdpijn? Hebt gij wel eens martelingen door- staan door de zenuwpijnen, deze aandoening die de beste lichaamsgestellen verwoest Hoe men in die beide gevallen lijdt is onbeschrijfeljjk en het sterke wezen kan er geen weerstand aan bieden. Van de eene zijde de hevige pijn, van de andere zijde slapeloosheid. De slapeloosheid veroorzaakt zinsbedrog, duizelingen gevolgd door eene geheele afmatting. Van af het begin is het moreel ge- schokt, de vroolijkheid is verdwenen en heeft voor de treurigheid plaats gemaakt. Het oog is onrustig. Somtijds ondervindt men eene plotselinge bedaring, de kalmte schijnt te- rug te komen en zonder de zwakte zourn en zich ge- nezen wanen. Maar eensklaps doet een heviger crisis zich voor Ziedaar de algemeene verschijn- selen der zenuwziekten en zenuwpijnen. Het bloed is verzwakt door het lijden en de zenuwen zijn uitgeput. Het is vooral in die gevallen dat de Pink pillen een werkelijke werkdadigheid hebben door het bloed te hernieuwen en de zenuwen te yersterken. De HeerK. Bakker te Kreil, gemeeDte Barsinger- horn, Noord Holland, schrijft ons dat zijne dochter door eene algemeene zwakte uitgeput aan boven- staande ongemakken ook geleden had. Vermoeid na de minste inspanning, alles was haar te veel. De eetlust was nul en 't weinige wat zij nog ge- bruikte werd slecht verteerd. Slapelooze nachten verzwakten haar gestel nog bovendien. Eindelijk namen wij ook gelijk zooveleauderenonzen toevlucht tot de Pink pillen van Dr. Williams, en thans kan ik U melden dat zij in sterkte en frischheid is toegenomen, zij kan de huishoudelijke bezigheden weder waarnemeu. Prijs 1,75 de doos; 9,— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger, 27, Rotterdamj Vergadering van Donderdag 28 November 1901. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanvrezig alle leden met uitzondering van den heer Van IJsselsteijn, die wegens ziekte afw.zig is. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, welke worden goedgekeurd. De openbare zitting wordt hierna geschorst en gaat over in eene met gealoten deuren. Bij het weder openbaar worden der zitting is de heer Van der Hooft afwezig. De Voorzitter stelt aan de orde 1Ingekomen stukken. ia. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 16 Nov. 1901, waarbij van het bewija hunner goedkenring voor- zien, wordt teruggezonden het suppletoir kohier der belasting op de honden. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 16 Nov. 1901, waarbij van het bewija hunner goedkeuring voor- zien wordt teruggezonden het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag. Aangenomen voor kennisgeving. c, Een schrijven van J. Meeuwsen, die zijn dank betuigt voor Raads beslissing, waarbij hij werd afgevoerd van het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1901, en verzoekt hem het reeda betaalde bedrag te willen restitneeren. De Voorzitter: Aan het verzoek van adressant zal voldaan worden, daar dit steeds geschiedt met personen die van het kohier worden afgevoerd. tl. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 16 Nov. 1901, waarbij wordt bericht dat het college berust in het besluit van den Kaad van 29 October j. 1., waarbij voor 1902 een subsidie wordt verleend aan het Bnrgerlijk Arm- bestnur. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 7 Nov. 1901, waarin wordt opgemerkt, dat in het raadsbesluit van 30 Oct. j.l. tot overneming van straten o. m de bepaling voorkomt: «dat verder Burg, en Weih. dezer gemeente zijn gemachtigd alle zoodanige voorwaarden te steilen, als voor dergelijke voordrachten gebruikelijk zijn of wel als zij ia het helang der gemeente zullen noodig oordeelen. Tegen deze bepaling bestaat bij Ged. Staten bezwaar, omdat de Raad zelf alle voorwaarden behoort vast te .steilen en die bovoegdhoid niet ten deele op Burg, en Weth. kan overdragen. Het college heelt aan het raadsbesluit hare goedkeuring onthouden en verzoekt inzending van een nieuw raadsbesluit, waarin die bedoelde voorwaarden mede zijn opgenomen. De Voorzitter stelt naar aanleiding hiervan namens het Dag. Best, voor het eerstgenomen besluit in te trekken en een nieuw besluit te nemen waaruit de door Ged. Staten gewraakte zinsnede is weggelaten. Deze zinsnede was opge nomen omdat ze ook in vroegere besluiten van overneming van straten voorkwam, en welke vroegere besluiten steeds zijn goedgekeurd. Het voorstel van hel Dag. Best, wordt z. h. s. aangenomen. I". Een schrijven van I. A. Koene, ambtenaar ter secre- tarie, welke verzoekt hem een verlof van 1 maand te willen verleenen, teneinde zich onder geneeskundige behandeling te steilen. De Voorzitter deelt mede dat dit verlof door Burg, en Weth., onder nadere goedkeuring van den Raad, is toege- staan. omdat Koene zich reeds onder geneeskundige behan deling bevond. Z. h. s. wordt diet gevraagde verlof verleend. g. De Voorzitter doet mededeeling van een aan Burg, en Weth. gericht schrijven van de .Onderneming Electrische verlichting Ter Neuzen", van den volgenden inhoud In verband met artikel 4 der concessie-voorwaarden voor de electrische verlichting te Ter Neuzen hebben de aange- slotenen, die hun licht betalen bij abonnement tot den prijs van 0,20 per week voor een licht van tien normaalkaarsen, recht op een brandtijd vau zonsondergang tot halt twaalf uur des namiddags. Aangezien er nu winkeliers zijn die voor hunne winkel- verlichting niet langer licht branden als tot 10 uur avondi en voorts alleen gedurende de werkdagen, zouden wij bij wijze van proef een speciaal tarief willen vaststellen voor die heeren winkeliers, en wal uitsluitend voor hunne winkel- verlichting, wanneer zij zich verbinden die verlichting niet langer te doeu branden als van zonsondergang tot 10 uur des namiddags, en voorts alleen op werkdagen, welk tarief dan zou bedragen, gerekend over het geheele jaar, f 0,15 per week voor een licht van 10 normaalkaarsen. Gaarne zullen wij van U vernemen of dit speciale tarief uwe goedkeuring wegdraagt, welke vraag wij u meenen te moeten onderwerpen in verband met de clausulen in art. 4 der concessievoorwaarden betreffende de nitkeering aan de gemeente van het aandeel in de eventueele nettowinst der onderneming. Deze clausule zegt de spreker welke bedoeld wordt, is die, waarin aan de gemeente 30 pet. der eventueele netto winst wordt toegezegd. Nu zijn Burg, en Weth. eens aan het narekenen gegaan en tot het resultaat gekomen, dat dit nieuwe tarief per uur duurder uitkomt. Zij hebben daarom een schrijven tot ds maatschappij gericht, waarin het volgende wordt gezegd dat wanneer men de verlichtingstijd des winters rekent in te gaan om 4 uur namiddags, en des zomers 's avonds te 9 uur, en volgens het thans bestaande tarief, zomer en winter gemiddeld 5 uren per dag licht wordt gebrand, dus 35 uren per week van 7 dagen. Volgens het thans door u voorgestelde tarief, zoude de verlichting een duur hebben in den winter van s namiddags 410 en 's zomers van 's avonds 910 uur, hetgeen alzoo een gemiddeld aantal uren van 3J per dag of 21 per week van 6 dagen vormt, aangezien er dan des Zondags niet kan worden verlicht. Alzoo ontstaat er volgens het voorgestelde tarief eese verhouding van 21 uren ii /0.15 per week, tegenover 35 uren a 0,20 per week, hetgeen vermeerdering van prijs heeft in plaats van vermindering. O. i. zoude de prijs minder dan 12 cent moeten zijn, om voor de verbruikers voordeel op te leveren. Verder zouden wij u ook in overweging willen geven het tarief in 't algemeen te verminderen, hetgeen zeer zeker aan leiding zou geven tot nice I dere aansluitingen. Naar aanleiding van een en ander hebben wij de eer u te verzoeken ons hierop te willen berichten, alvorens wij den Raad eene wijziging van het contract bij wijze van proef, voorstellen. Van de maatschappij is daarop het volgende schrijven ontvangen Met uwe beschouwing omtrent ons nieuw voorgestelde tarief, en waarbij u tot de concluse komt dat wij daarbij duurder worden, kunnen wij ons niet vereenigen, en kunnen wij het tegendeel duidelijk maken door het volgende voorbeeld 1". Een winkelier die gewoon is om tien uur 's avonds te sluiten en Zondags zijn winkel gesloten te houden, heeft tien lampjes van 10 normaalkaarsen in zijn winkel branden. Volgens ons thans geldend wcektarief betaalt die winkelier voor zijne winkelverlichting f 2 per week. 2". Diezelfde winkelier, die zich verbindt voort te gaan met om tien uur zijn licht uit te doen en Zondags zijn winkel gesloten te houden, heeft weer 10 lampjes van 10 norm, kaarsen in zijn winkel branden. Volgens ons voorgesteld tarief betaald die winkelier voor zijne winkelverlichting 1,50 per week. Alzoo 1,50 in plaats van 2,—, hetgeen dus wel degelijk prijsverlaging is. Uwe beschouwingen zouden alleen dan juist zijn wanneer alle aangeslotenen op weektarief al hunne lampen, noodig of niet, tot half twaalf lieten branden. Bij de vaststelling van ons bestaand weektarief zijn wij echter van de veronderstelling uitgegaan, dat de gemiddelde abonne op weektarief zijn licht alleen gebruikt daar en wanneer hij het noodig heeft, en dat het aautal abounds die hun licht onnoodig laten branden, omdat zij er recht op hebben, betrekkelijk gering zal zijn. Wij begrijpen uwe bezwaren tegen ons voorgesteld proef- tarief niet goed, aangezien dit tarief niet zou komen in plaats van, doch naast de bestaande tarieven, zoodat een winkelier, de vrije keuze hebbende, zeer zeker wel dat zal kiezen wat hem het voordeeligst uitkomt. Wij merken nog op dat wij geene wijziging voorstelden van de concessievoorwaarden (zooals uit de laatste alinea van uw schrijven zou volgen) doch slechts een daarnaast staand proeftarief. Het was dan ook daarom dat wij ons schrijven gericht hebben aan het college van Burg, en Weth. en niet aan den Raad. Voorts merken wij nog op dat het denkbeeld van dit nieuw tarief eerst bij ons is opgekomen naar aanleiding van een verzoek van winkeliers, ons overgebracht door den heer Van Kampen. Blijven evenwel bij uw college bezwaren tegen ons voorstel bestaan, dan verzoeken wij u beleefd dit als niet gedaan te beschouwen. Wat betreft de voorlaatste alinea van uw geeerd schrijven, waarbij u ons in overweging geeft het tarief in het algemeen te verminderen, zoo moeten wjj u tot ons leedwezen mededeelen, dat dit ons niet mogelijk is. De tarieven te Ter Neuzen behooren reeds tot de laagsten die in Nederland voorkomen, en willen wij voor de toekorast onze zaak niet finantieel onbestaanbaar maken, dan moeten wij deze tarieven handhaven. Tegenover de finantieele opofferingen die wij ons de eerste jaren voor ons bedrijf te Ter Neuzen moeten getroosten, meenen wij toch recht te mogen hebben op de kans dat eenmaal die onderneming eens rentegevend wordt, en deze kans zouden wij ons zelf ontnemen, door verdere verlaging van tarieven. De Voorzitter merkt op dat er op dit schrijven nog wel het een en ander zou zijn aan te merken, want om een tarief vast te steilen voor een tijdstip in het id6e dat de menschen de lichten toch niet heel dien tijd zullen laten branden, is dwaasheid. Nu is het nieuwe tarief in totaal wel goedkooper, maar per uur gerekend wordt het toch duurder. Wat moeten we nu evenwel doen, met het voorstel der maatschappij meegaau of niet De heer Visser is er voor om op 't voorstel in te gaan dan is het aan de beleefdheid der heeren winkeliers over- gelaten of ze er al'ot niet gebruk van willen maken. De Voorzitter: Ja, ofschoon het volgens ons geen voor- deeliger tarief is, niemand is gedwongen er gebruik van te maken, en we zouden bij wijze van proef roor een jaar de invoering kunnen toestaan. Voor algemeene prijsvermindering blijken ze heelemaal niets te willen weten. De heer Van den HoekVolgens onze berekening komt het per uur nadeeliger uit. Z. h. s. wordt besloten bij wijze van proef, voor een jaar de invoering van het nieuwe tarief toe te staan. De heer Visser wijst er op het verschrikkelijk hooge tarief om aan de centrale nan te sluiten. Zou de maatschappij daarop niet eens kunnen gewezen worden 't Zou zoowel in 'tbelang der maatschappij als in't belang van de gemeente zijn, want de dirocte aansluiting schrikt velen af daartoe over te gaan. De Voorzitter: Ik wil aan de Wethouders voorstellen daarover in ons antwoord, naar aanleiding van het genomen besluit, te schrijven. Dit wordt goedgevonden. Is. De Voorzitter deelt mede dat in de geheime zitting is besloten afwijzend te beschikken op het adres van P. A. A. van Rhee, rijks-opzichter, thans gedetacheerd te Geer- truibenberg, die verzoekt ontheven te worden van de betaling van hoofdelijken omslag, daar hij niet in Ter Neuzen woont maar al sedert 5 jaar te Tholen gedomicilieerd is. Gebleken is dat het verhuisbillet van adressant naar hier is overgebracht en nog niet is opgevraagd, zoodat hij wel degelijk als inwoner van Ter Neuzen mag gerekend worden. I. De voorzitter deelt mede dat naar aanleiding van het in de vorige vergadering medegedeelde adres van mej. Tauber, waarin zij verzoekt haar vergoeding toe te kennen wegens het geven van les in de handwerken buiten de gewone schooluren, de notulen der vergadering waarin zij bono-md werd zijn opgeslagen en daaruit is gebleken dat zij voor het geven van lessen in de handwerken geen extrabelooning kan vorderen. Burg, en Weth. zullen te goeder tijd maatregelen trachten te nemen, om ook op school D het onderwijs in de hand werken in de gewone schooluren te doen geven. Spreker stelt namens het Dag. Best, voor op het verzoek van adres- tante afwijzend te beschikken. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 3. Benoemen leden Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter deelt mede dat aan de beurt van aftrediug zijn de heeren J. van de Ree en S. van Rees. Door het college worden aanbevolen als eerste candidaten de aftredenden en als tweede candidaten de heeren G. J. Balkenstein en P. van Alten. Tot stemming wordt overgegaan, waarvan de uitslag is dat de heeren J. van de Ree en S. van Rees met algemeene stemmen worden herbenoemd. 3. Benoemen Voorzitter Nieuwjaars commissie. De Voorzitter wil in overweging geven om, nu men toch aan het benoemen is, ook een Voorzitter voor de Nieuwjaars- commissie te benoemen. De heer Grenu geeft in overweging om den heer Dees, die reeds enkele jaren die functie heeft waargenomen, opnieuw te benoemen. De heer Dees merkt op dat dit reeds eenige jaren geleden is; het is de heer Van de Velde, die dit de laatste twee jaren deed, en spreker kan zich wel met het denkbeeld van den heer Grenu vereenigen, om bij acclamatie den Voorzitter te benoemen, mits de naam van den heer Van de Velde in plaats van die van hem spreker wordt genoemd. Ds heer Grenu verklaart zich dan te hebben vergist en sluit zich bij de woorden van den heer Dees aan. De Voorzitter merkt op, dat de wet geen benoeming bij acclamatie kent. De heer Van de Velde verklaart ditmaal geene benoeming als Voorzitter der Nieuwjaars-commissie te zullen aannemen. Verschillende leden dringen er bij den heer Van de Velde op aan het nogmaals aan te nemen. De heer Van de Velde verklaart pertinent, daartoe niet genegen te zijn, er is nu weer een jonger raadslid, de heer De Jonge, en hij meent. dat die taak beter door eenjongere kracht kan worden vervuld Tot stemming wordt overgegaan, waarvan de uitslag is dat de heer De Jonge wordt benoemd met 10 stemmen. De heer van de Velde verkrijgt 1 stem. De heer De Jonge verklaart zich bereid de benoeming aan te nemen. 1Benoemen commissarissen der brand weer. De Voorzitter geeft lezing van een adres, ingezonden namens de vergadering van brandmeesters bij de gemeente- brandweer, waarin verzocht wordt de met 1 Dec. a. s. aftredende commissarissen, de heeren G. J. Balkensteinen A. J. Tazelaar, opnieuw voor den tijd van drie jaar te benoemen, daar de brandmeesters het oprecht betreuren zouden, wanneer beide heeren voor het bestuur der brandweer verloren gingen Verder wordt verzocht art. 18, 1 der verordening zoo- danig te wijzigen, dat voortaan ook de onderbrandmeesters als leden van het bestuur beschouwd worden. Er kan dus zegt de Voorzitter tot benoeming worden overgegaan, tegen candidaten worden niet genoemd. Wat het tweede punt betreft, daaromtrent moet de beslissing worden verdaagd, tot er gelegenheid is eene wijziging der verordening te overwegen. Tot stemming wordt overgegaan waarvan de uitslag is dat de heeren G. J. Balkenstein en A. J. Tazelaar zijn herbenoemd met algemeene stemmen. 5, Benoemen leden Commiesie van Fabricage. De Voorzitter deelt mede dat de heeren Visser, Van der Hooft, Grenu en Van de Velde met 1 Januari als zoodanig aftreden. Tot stemming wordt overgegaan, waarvan de uitslag is dat worden herbenoemd de heer Van der Hooft met 11 en de heeren Visser, Grenu en Van de Velde met 10 stemmen. De heeren Wieland en De Jonge verkrijgen ieder 1 stem. 44. Benoemen plaatsvervangend hoofd aan school B. De Voorzitter verzoekt over te gaan tot het in de vorige vergadering uitgestelde benoemen van een plaatsvervangend hoofd aan school B. Hij wijst er op, dat de aan die school werkzaam zijnde onderwijzpr L. J. do Vries in het bezitder hoofdakte is en dus aau de vereischten, om te worden benoemd, voldoet. Tot stemming wordt overgegaan, waarvan de uitslag is dat met 10 stemmen wordt benoemd de heer L. J. de Vries. Een briefje was bianco. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. VLAG. NAAM. M-'. Van en naar Lading. Veer Ter Neuzen i 27 Duits. zeel. Wane 2261 Windau hout Duits. s.s. Assecuradeur 527 idem ledig Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. Van Ter Meaieni 27 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen si ukg. Duits. s.s. Assecuradeur 527 Borkem ledig 28 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. Voor Gent i 27 Eng. sch. Goulan 406 Par pjjpaarde Eng. s.s. Derwent 2349 Goole stukg. Belg. s.s. Emanuel 402 Ostende ledig Eng. s.s. Sea Gull 2762 iLonden stukg. 23 idem Ouse 2158 Goole idem idem Warkworth 1862 New-Castle idem idem Truro 3366 iHull idem Van 4i!ent i 27 Rus s.s. Amur 4032 New-Castle ledig Eng. s.s. Hero 2194 Hull stukg. idem Don 2658 Goola idem Deens. s.s. Jacoba 1617 Hamburg ledig 28 Eng. s.s. Sea Serpent 2553 Londen stukg. idem Armourer 2047 Manchester idem Ned. s.s. Le Flandre 5717 Baltimore ledig Zweed. s.s. Allegro 3008 Antwerpen hout Eng. s.s. Derwent 2349 Goole stukg. H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 6