een Qonfl met Kar en Tuig. 6entscbe Rijtuigmakerij K. DK FAUW vader, RIJTUIGMAKERIJ. @ooperati&v& c%oom6ot@rfa6rie£ Gegarandeerd zuivere Roomboter, Fotografielnstantanee. cdreufilijders. eiken BOCHTSTIJLEN, deNatuurVollen UOnderqoederen Zuider-Hypotheekbank. RIJTUIGMAKERIJ. 5§§i< Wagens sterfgeval la koop Bijtulgea ea Harnesses. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Ruime keu ze in: Bonkers, Overjassen, Kinderpakjes en kinderjasjes. Ter Neuzen. J. DE SMIDT-POTBOYEN. Hendrik de MaesschalckVergalle. Ankerstraat n°. 62, St. Nicolaas. Q&mogel&Jka concurrenti© I Dagelijks te koopen: P. J. I\. DAMSTE, Directeur. Pharmaceutiscb Bureau, •T 3 2 Hofstraat, 104, recht over de Casinostraat WATEFVLAAK ZEN in alle lengtes en groolten A. MOGGRE, Leder Schoenhandel, Noordstraat C109, Ter Neuzen. ADYBBTBN-TIBK TE! HOHTMNTS3B. Winkeliers genieten FLUNK RABAT. DE SMIDT-POTHOYEN De Maesschalck-Thierens. Te bevragen bij de wed. N. B0LLEMAN, te Hoek. Keizer Karelstraat 39, GENT. Maakt en verruilt alle soorten van GE MEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. GEMEENTERAAD YAN AXEL. /1EET1JUINGE ST Van 13 tot en met 14 Nov. Van 13 tot en met 14 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 30 binneuvaartuigen op- en 17 afgeschutdoor de Westsl. 3 op- en 2 afgeschut. DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 21 Vrijdag 22 16 November 17 18 19 20 Bekroond met zilveren en gonden mednilles met diploma's op tentoonstellingen te Parijs, Antwerpen en Brassel. Nieuw gebreveteerd stelsel van RIJTUIGEN met vouwende kap en twee splegels (ramen), op twee en vier wielen. Ook is in het magazijn aanwezig een groote voorraad van alle soorten TILBURY'S, DOGCARS, BUGGY'S, COUPE'S, LANDAUERS, VICTO RIA'S, BAROUCHETTEN, enz. enz., naar de laatste uitvindingen en schriftelijk gewaarborgd voor twee jaren. N.B. Op aanvraag lever ik de rijtuigen te HULST, vnj van onkosten en recbten. TILBURY-KARREN, TILBURY'S, LANDAU ERS, COUPE'S, VICTORIA'S, BAROUCHET TEN, OMNIBUS en DOGCARS. Zoowel nieuwe als gebruikte, Alaook HARNASSEN voor 1, 2 en 4 paarden, per occasie. uilsluitend prima kwaliteit, verpakt in perkament, waarop naam der fabriek vermeld. Prijs tot nader bericht f l,SO per kilo. Te TER NEUZEN franco bezorgd door R. SCHEELE H z n. Ons ATELIER in de Lange Kerkstraat te Ter Neuzen is elken dag GEOPEND van 10 tot 3 uur, bij elke weersgesteldheid. Op goed werk kan men bij ons beslist rekenen. Beleefd aanbevelend, S. R. E L Z I N G A, Potograaf, Lange Kerkstraat, Ter Neuzen. Geneest U door de meermalen bekroonde en gepatenteerde BREUKBANDEN zonder VEER en BMEUKZALF van Pastoor M. BECK. Gebruiksaanwijzing gratis en franco door het Valkenberg bij Maastricht n°. 118. bij G. J. BALKENSTEIN te Ter Neuzen. Fabrieks- Z De Bank verstrekt, voor vaste termijnen, geldeu ten leen onder eerste hypothecair verband op huizen en landerijen, tegen matige rente (zonder vooruitbetaling en zonder bijberekeuing van administratiekosten). Nadere inlichtingen te bekomen bij den Hoofd- Agent H. W. NEERVOORT, Cand.-Notaris te Hulst, bij wien 4 pandbrieven zijn te bekomen 991/. en 3yg pandbrieven it 96 Gesticht in 1853. A. de Maesschalck—De Waele, opvolger. St. IVicolaas (Waas). Heeft de eer het geacht publiek bekend te maken, dat er bij hem te bekomen zijn alle soorten van RIJTUIGEN, sterk en naar de laatste smaak afgewerkt. Schriftelijk gewaarborgd voor twee jaren. Ik beveel mij ook bijzonder aan voor het maken der DOGCARS en TILBURYKAIIREN, waarvan het huis sinds jaren als specialiteit bekend staat. Voorhanden een groote voorraad met zorg bewerkte JACHTSCHOENEN, SMEERMIDDELEN voor iedere soort, LEDEREXTRACT maakt poetsen overbodig. Per dozijn verpakt in kistjes, zeer voordeelige prijs voor wederverkoopers. Voorm. Nam. 4.20 4.40 4.59 5.20 5.45 6.12 6.42 7.15 7.52 8.31 9.9 9.46 10.19 10.50 K 9. Omtraeg De heer Viiser vraagt of er nog geen beschikking is ontvangen op hel verzoek tot planning van een lantaarn tan da Sassche poort De Voorzitter deelt mode dozen morgen juist eon schrijven to hobbon onivangeq van don kapitein-eerstaanwezend ingcniear dor genie to Bergen op Zoom, waarbij deze bericht zich niet bOTOOgd te achten tot het geren ran voorloopige vergunning tot het plaatsen ran eon lantaarn aan do Sasschc poort. Op het adres aan den Minister van Oorlog om vanwege het Departement de Sassche poort te verlichten is nog geen aatwoord ontvangen. De hear Visser betreurt dat in deze niet kan gehandeld worden, want de toestand is gevaarlijk. Hij meent dat er bjj oorlog toch geen bezwaar tegen zon kuunen zijn dat de gomeente daar een lantaarn plaatst. De VoorzitterJa, maar dht is niet gevraagd. Het is tertein van Oorlog, het ligt gevaarlijk, dus zou Oorlog ook toor verlichting moeteu zorgen, doch wanneer het niet gedaau wordt knnnen wo er het Departement niet toe dwingen en moeten dan naar andere niaatregelen uiizien. De heer Van de Velde zou er eenvoudig een lantaarn willen plaataen. De Voorzitter en do hseren Moes en Van den Hoek zoudon daartoe niet gaarne overgaan. Enkele 1 den stellen de vraag of daar op het terrein ran waterstaat geen lantaarn zou kunneu geplaatst worden, waar- tegen wordt aangevoerd dat de poort alleen good te verliehten Is door een bij do wacht geplaatsten lantaarn. Op voorstol van den heer De Jonge worden Burg, on Weth. gemachtigd, om, wanneer or afwijzond beschikt wordt op het verzook om vanwege het Departement van Oorlog een lantaarn to plaatsen, to verzoeken dit van gemeentewege to mogen doen, of wanneer er een andere oplossing govonden wordt, zoo spoedig mogelijk voorziening aan te brengeB. h. De hear de Koeijer vraagt of het nog lang duren zou ear de nieuwe toegangsweg naar het station wordt geopend. Hij heeft ook hedenmorgen weer opgemerkt, dat het langs de nude weg inderdaad gevaarlijk is. De Voorzitter deelt medo dat er daarvoor nog geen onder- handelingen zijn aangeknoopt. De geraeente kan de straat ook nog niet overnemen, omdat ze nog niet in orde isde trottoirs ontbreken nog. Het geldt hier een gedeeltelijk aangelegde, maar een nienwe straat, die van veel beteekanis kan worden, waarom bet gewenscht is in deze niets toe te gaven on zich aan de bepalingen der verordening te houden. De heer Van den Hoek kan meodeelen dat er alle uit- zicht bestaat dat de straat spoedig in orde zal worden ge- bracht. Er was reeds een monster van een keisoort voor het maken der trottoirs ingezonden, maar daarvoor zijn waal- klinkers vorlangd. De heer De Koeijer dacht dat, nn de straat gerioleerd was, deze kou worden orergenomen en het publiek qndervindt er dan last van dat de nieuwe weg niet geopend is. De heer Van den Hoek: Als we de straat overnemen in den tegenwoordigen toestand, zon het de gemeente later een 1500 knnnen kosten. Op die van den hoofdelijken omslag zijn gehandhaafd de aan si age n van Jan Stroo, B. Schimmelpenning, J. de Kaijzer, W. A. Spiering, J. A. Bedet, M. Oppeneer, P. Meertens, Jan de Doelder Dz., J. Bakker, Jac van Langevelde, A. J. Stroo, K. Hamelink, wed. B. J. de Boij, G. Gailly, F. Colson, J. van Luik, A. Kooman, Adr. Scheele. H. Hartog, F. Haak. J. C. Eekman, E. J. L. Nolson, wed. F. A. Snsijn en P. J. Scheele. Teruggebracht tot hot achter hnn naam vermeld bedrag zijn M. Eijke 2250 F. Andrews 1800, H. S. Ward 8000, J. W. Pieters 800, A. van Duljse 450, wed. P. C. Standaert 1800, C. Verheijke f 600, A. T. de Groot 1800, L. Lips f 600, C. L. van Roeyen 500, H. A. Rnben 450, Th. Heijblom 1650, J R. de Jong f 1950, J. van Aalst 450, J. J. Dekker 1200, J. J. Doorenbos f 1000, J. van der Veen f 1800, wed. Jac. van Leuven f 900. C. F. Keersemaker 1650. D. van Rompu 1650, wed. J. Jansen f 800, A. Cbarlet f 500, L. Wilmotle f 2500, D. F. Elve 450. J. Wiskerke 1650, M. Verbrugge 1800. L. Lefevre f 500, J. A. van der Vliet 2750, A. Rljken 2750, A. Bal 3500, C. J. Berwald /2750, M. Slagboem 8250, Ed. Breens 3500, P. A, van Hove 8250, L. P. van Oppen 2750. J. Jansen f 2750, F. de Doelder 8250. Y. P. Stane /8500. Van het kohier algevoerd zijn A. C. van Wijck, F. van Driesson, G. Hollestello, H. van Grembergen, Jac. X'enne, E. Verbrugge, J. Meeuwsen D. van Graetschepe. Wegens vortrek uit de gemeente ward ontheffing verleend -. over 9 maanden aan A. van den Oever, over 6 maanden aan Mr. W. F. E. Spiering en over 3 maanden aan C. Wisse, A. Jonkers, H. de Jonge Fz., F. P. Pietermaat, en wed. C. Vel. Als zijnde te laat ingekomen bieef buiten behandeling de reclame van F. J. van den Bulck. Vergadering van Woensdag 13 Nov. 1901. Tegenwoordig al de leden. Voorzitter de Burgemeester Secretaris. Aan de bewoners in de Polderschestraat werd op daartoe gedaan verzoek toegestaan, om voor hunne huizen en op eigen kosten beplanting aan te brengen, terwijl de gemeente het onderhoud op zich neemt. Op verzoek ran A. P. Wi.se werd toegestaan om gebrn' k te maken van een der lokalen in de dorpsschool, tot het geven van lessen in het bouwkundig teekenen, onder voor- waarde, dat de kosten van vuur en licht en het schoonmakeu van het lokaal voor zijn rekening komen en dat de lessen worden gevolgd door minstens vijl leerlingen. Tot onderwijzer aan de school in het dorp, werd met 6 van de 11 stemmen benoemd de heer M. C. Casteleijn, terwijl 3 stemmen waren uitgebracht op den heer P. M. D. van der Peijl en 2 op den heer C. J. Bakker. Op de voordracht stonden M. C. Casteleijn, te Boschkapelle, P. M. D. van der Peijl, te Zaamslag, C. J. Bakker te Axel, B. J. de Meij, te Oostbnrg en H. Donia, te Franeker. Zitting van Dinsdag 12 November 1901. Tegenwoordig de heeren P. Dregmans, P. van Hoeve, W. Dieleman Pz., M. Wolfert, P. van Fraaijenhove, F. Dekker Fz., L. Lamaitre, J. Smies en D. J. Oggel, leden, en J. A. van Vessem, Secretaris. Afwezig zonder kennisgeving de heeren C. N. Jansen van Rosendaal en P. Dekker Fz. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van den 8 en 15 Oct. jl. worden gelezen en overanderd goedgekeurd. 1. Mededeeling ingekomen stukken. a. Missive van Ged. Staten dezer provincie houdende toezending van een afschrift van hun besluit tot vaststeliing van de ontvangsten en uitgaven dezer gemeente over 1900. b. Als voren houdende terugzending van het door hen goedgekeurde kohier der schoolgelden voor het 4 kwartaal 1901. c. Als voren houdende toezending van een uittreksel uit Ilarer Majesteits besluit van 11 Oct. 11. houdende gocdkeuring der door den Raad bepaalde afsehaffing van bestelloon voor het bezorgen van telegrammen. d. Als voren houdende mededeeling, dat door hen is goedgekeurd het raadsbesluit houdende regeling van de jaarwedden der onderwijzers en van de vergoeding voor huishuur aan het hoofd der school bij gemis van vrije woning. e. Als voren houdende bericht, dat het besluit van den Raad dezer gemeente, tot verzetting der jaarlijksche veemarkt, door hen wordt goedgekeurden f. Missieve van den schoolopziener in het district Middelburg houdende terugzending van het bewijs zijner goedkeuring voorzien, van het hem toegezonden bestek met de bijbe- hoorende teekeningen voor den bouw eener nieuwe tchool. Worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Z. h. s. wordt besloten tot wijziging der geraeente- begrooting voor 1901. 3. Z. h. s. wordt besloten om te beschikken over den post voor onvoorziene uitgaven der gemeentebegrooting voor 1901. 4. Verordening heffing hoofdelijken omslag. Word voorlezing gedaan van het door de daartoe door den Raad benoemde commissie opgemaakte tarief. De Voorzitter zegt, dat het tarief zeer goed is opgemaakt, doch is van meening, dat Ged. Staten het niet zullen goedkeuren. Hierna wordt de verordening met 6 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Dregmans, Djeleman en Oggel. 5. Wijziging verordening herhalingsonderwijs. Wordt voorlezing gedaan van een schrijven van Ged. Staten dezer provincie houdende bezwaar tegen art. 6, 2<> lid der ingezonden verordening, daar die bepaling onderwijs buiten avonduren op meer dan twee halve dagen in de week voor- schrijft, hetgeen in strijd is met art 17, 3* lid sub 5 der wet op het lageronderwijs, met verzoek de vereischle wijziging te bevorderen. De Voorzitter stelt voor art. 6 te lezen als volgt Behalve in de Korstvacantie wordt het onderwijs in do maanden, in art. 5 genoemd, gegeven a. Aan de jongens elken Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrijdagavond van half zes tot zeven uren en; b. Aan de meisjes elken Zaterdag des voormiddags van 912 uren, en des namiddags van 14 uren. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. 6. Verzoekschrift van de zangverceni/ing .Excelsior" om gebruik te mogen maken van oen lokaal der o. 1. s., ten einde daarin hare gewone repetities te houden. Na voorlezing van het verzoekschrift zegt de Voorzitter dat aan inwilliging veel bezwaren zijn verbonden. Er wordt van de school reeds 2 avonden gebruik gemaakt door het muziekgezelscap en waarschijnlijk nog 3 avonden voor het geven van landbonwonderwijs, zoodat het college van B. en W. voorstellen afwijzend op het verzoek te be schikken. De heer Smies vraagt of in het verzoekschrift de uren niet zijn aangegeven waarin men van het locaal gebruik wenscht te maken, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit niet het geval is. Volgens den heer Smies kunnen de uren dan door B. en W. worden bepaald en stelt hij voor het verzoek tot wederop- zeggens in te willigen, de regeling overlatende aan B.en W. Dit voorstel wordt met 8 stemmen tegen 1 stem aange nomen. Tegen stemde de heer Lamaitre. 7. Bonwen onderwijzerswoning. Wordt overgelegd eene nienwe teekening. De Voorzitter deelt mede, dat de zaak door de heeren Wisse en Smies is besproken. In de vorige vergadering was hij ook van meening dat de eerst overgelegde begrooting nog al hoog was maar nn het blijkt dat het verschil met deze begrooting slechts f 600, bedraagt en de woning daardoor veel minder is, vindt hij het beicr om eene woning te bouwen volgens de eerst overgelegde teekening. De heer Lamaitre is niet voor hooge uitgaven maar aan- gezien het verschil zoo gering is geeft hij ook de voorkeur aan de eerst overgelegde teekening. De heer Van Hoeve is van meening dat de zaak tnsschen de heeren Smies en Wisse nog niet is besproken waarop de Voorzitter antwoordt dat er reeds overleg met den heer Smies heeft plaats gehad. De heer Smies deelt hierop mede dat hij de teekening wel heeft gezien en aanmerking heeft gemaakt, op den trap doch dat er verder nergens over is gesproken. De heer Van Hoeve stelt nu voor dit pant nog eens aan te houden dan kunnen de heeren Smies en Wisse nog eens met elkaar raadplegen. De heer Lamaitre is daartegen. Hij is van meening dat het de zaak maar op sleeptouw hondt. De heer Dregmans acht verdere bespreking tnsschen de heeren Smies en Visser ook overbodighet verschil is maar f 600. Hij zou er voor zijn dit punt af te handelen. Hierna wordt het voorstel van den heer Van Hoeve, tot aanhouding met 5 tegen 4 stemmen aangenomen. Voor stemden de heeren Van Hoeve, Dieleman, Van Fraaijenhove, F. Dekker en Smies. Tegen stemden de heeren Dregmans, Wolfert, Lamaitre en Oggel. De heer Van Hoeve verlaat de vergadering. 8. Tot leden voor de Nieuwjaarscommissie worden be noemd de heeren A. W. van de Bilt. J. A. van Hoeve, D. de Blaaij, F. van Driel. W. Roster, M. Moes, J. van de Wege, P. J. Kruijsse, A. van 't Hoff en C. Dieleman Jz. en tot Voorzitter als raadslid de heer P. Dekker Fz. De heer Smies deelt mede, dat verleden jaar de eerste vergadering op Zaterdag werd gehouden en dat er toen slechts 3 leden tegenwoordig waren. De wensch is toen te kennen gegeven om die vergadering op een anderen dag te bepalen. Aan dien wensch zal worden voldaan. Op de vraag van den Voorzitter of iemand nog iets heeft voor te stellen wenscht de heer Smies nog esnige inlichting omtrcnt hetgeen de schoolopziener over zijn voorstel betrek- kelijk de plafonds heeft beslist. De Voorzitter deelt hem hierop mede dat de schoolopziener geen verzndering in de plafonds w nscht te brengen. De heer F. Dekker vraagt inlichtingen betrekkelijk de in het bestek gemaakte strafbepalingen, waarop de Voorzitter mededeelt dat voor iederen dag te late oplevering eene boete zal worden toegepast van 10,plus 5,daags voor toczicht. Op de vraag van den heer Smies wanneer het werk moet zijn voltooid antwoordt de Voorzitter dat zulks met half September moet worden opgeleverd, dat de aannemer na de besteding onmiddellijk met het werk kan beginnen en met het afbreken van de bestaande sehool den 1 Maart een aanvang kan worden gemaakt. Nog deelt de Voorzitter mede dat men ter vermijding van kosten voornemens is het brandspuitkuis ook als hulpschool te gebruiken, waarop de heer Smies vraagt of er ook ran ds kazerue geen gebruik kan worden gemaakt. Daar is het echter volgens den Voorzitter te kleln en te donker Hierna wordt z. h. s. aan Burg, en Weth. opgedragen om tot de aanbesteding van het afbreken van de bestaande school en het bouwen van eene nieuwe school over te gaan. Niets meer te behandelen zijnde wordt de zitting gesloten. VLAG. NAAM. M Van en naar Lading. 4'imr Ter Wetszen t 13 Eng. s.s. Golfer 1066 Londen 14 idem Hailing 2199 idem Wan Ter Neuzen 18 Eng. s.s. Reveil 1173 Middlesbro Duits. s.s. H. J. Albrecht 3851 New-Castle Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen 14 idem Golfer 1066 idem V.xsr <«ent i 13 Eag. s. s. Wbarse 2585 Goole idem Britton 2236 idem 14 idem Sea Gull 2762 Londen Deens. s. s. Kai 3936 Riga Eng. s.s. Blackbay 1381 Amble 4 an Gent t 13 Duits. s.s. Marie 1173 Burntisland idem Svionia 2527 Middlesbro Eng. s.s. Hero 2194 Hall 14 idem Sea Serpent 2558 Londen idem Don 2653 iGoole ledig stukg. ijzer ledig stukg. macadam stukg. kolen stnkg. bout kolen ledig idem stukg. idem idem ioK- Merk van zyn verkrygbaar b^ TUB 30)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 6