A1 g e a e a Uieuws* @a Adverteatieblad voor 2eouwscli*?Uaaderea. Landbouwers. No. 4151. Zaterdag 16 November 1901. 41e Jaargang Gemengde berichten. Advertentien. SLAGER a anbesteden: ABONNEMENT Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Aroerika f 1,82$. Men abonueert zich b^j alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTXllN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wor it de priis slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsroimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Bij deze courant behoort een bijroegsel. Burgemeester en Wethouders van AXEL, zullen op Dinsdag 10 December eerst- komend, des voormiddags 11 uur (Stadstijd), ten raadhuize te Axel, in het openbaar Het af breken van de bestaande opeubare school en het bouwen van eene nieuwe school, met bijlevering van bouwstoffen. Plaatselijke aanwijs 3 December 1901, voor middags 11 uur (Stadstijd). Bestek en teekeningen verkrijgbaar, ad 1,50 per ste], ter Gemeente-Secretarie te Axel. Inlichtingen te bekomen bij den architect, den heer J. Wisse Jz. te Zaamslag. Axel, den 12 November 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. J. OGGEL. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. TER NEUZEN, 15 November 1901. Met ingang van 16 dezer benoemd tot kommies 4e klasse bij 's rijksbelastingen J. L. Martens, thans tijdelijk te Kauter. Sas van Gent, 15 Nov. Op initiatief van eenige voorname ingezetenen onzer gemeente was gisteren avond op het gemeentehuis eene ver- gadering belegd tot het vormen van een vrijwillig brand weerkorps. Een 25tal personen waren opgekomen, waaruit een voorloopig bestuur werd samengesteld, om de noodige stappen te doen, ten einde van het gemeentebestuur spuit en verder materieel te verkrijgen. Te Velden, bij Venlo, is eergisteren een zekere H., die per Sets op weg naar de inarkt was, zoo hevig met een anderen fietser in botsing gekomen, dat hij een paar uur later overleed. Uit den Haag meldt men Een huisschildersknecht stond Donderdag voor den kantonrechter alhier terecht omdat hij zijn zoontje van 12 jaren niet geregeld de school had doen bezoeken tot welker bevolking bet kind, blijkens ins -lirijving beboort. Het openbaar minis- terie eischte f 5 boete. De kantonrechter maakte den man opmerkzaam op zijn nalatigheid, hem aanradende de overtreding niet te licht op te vatten want dat men met een kleine boete begint, maar met hechtenis kan eindigen. Ik wil 't kind wel schoolzenden, mijnheer de kantonrechter, maar mijn vrouw heeft erop tegen. Waarom Ik weet niet verkeerde begrippen. Ja maar u is 't hoofd van het gezin en Nou ja, hoofd van 't gezin. hoofd van 't gezin.... afijn.ik zal krachtige maatregeleu ncmen voortaan. De kantonrechter, die geen flauw vermoeden had van het radicale van die maatregelen, moedigde den man nog aan. Dat is goed, dat u krachtige maatregelen neemt, want inderdaad, als ik u weer hier zie, wordt de straf zwaarder En toen kwam het antwoord Het eenigste wat d 'r op zit is dat ik van m 'n vrouw afga en de kinderen meeneem, want anders doet ze 't toch niet Eenige duizende ganzen vlogen Vrijdagavoud, in zuidelijke richting over den Bosch. Zooveel van die dieren had niemand nog bij elkaar gezien de trek hield een uur aan, Ze vlogen //man aan man" en betrekkelijk laag bij den grond. De rechtbank te Thorn heeft vonnis ge- wezen tegen twee arbeiders en den zoon van een hunner, die een familiegrafkelder hadden open- gcbroken en elf doodkisten hadden geopend om kostbaarheden te zoeken. Twee ringen van hooge waarde hadden ze op de lijken gevonden en mee- genomen. De vrouw van een der daders, die het plan ortworpen had, maakte zich bij de ontdekking van kant. De lijkenschenners kregen 8 en 4jaar de zoon 4 maanden gevangsnisstraf. De Turksche vloot. De Turken bezitten geen dokken. Als hun oorlogschepen dan ook averij hebben bekomen, doordat ze zich soms een oogenblik in zee wagen, wat zeer zelden voorkomt of tengevolge van de onbandigheid van hun ma- trozen, wat heel dikwijls voorkomt, moet de ad- miraliteit zich wenden tot een vreemde werf. En zoo ligt op het oogenblik een schip van den Sultan in reparatie te Genua eu een ander te Kiel. Aan de equipage van het laatste schip is een avontuurtje overkomen. Het schip bereikte, na een lange en moeilijke vaart, de werf te Kiel, maar den dag na de aan- komst was de kas vanden Turkscheu betaalmeester reeds leeg, en de voorraad levensbehoefte uit- geput. Men telegrafeerde naar Konstantinopelmen begaf zich naar den Turkschen consul, naar den Turkenschen gezant te Berlijn. Maar niemand gaf antwoord en den ongelukkigen matrozen bleef dus niets anders over dan hun broekgespen wat uauwer dicht te halen en een gebedje tot Allah op te zenden. Oin een nieuw Medusa-drama in de Duitsche haven te voorkomen, hebben de marine-autoriteiten van Kiel levensmiddelen aan de matrozen en de oflicieren verstrekt, zoodat nu de matrozen van Abdoei-Hamid ouderhouden worden op kosten van Keizer Wilhelm. Te Eisden is zuster Catherine van de Con gregate der Franciscanessen eergisterenmiddag bij het huiswaarts keeren met eenige door haar ontvangen aalmoezen, door een automobiel over- reden. De ongelukkige werd na eenige miuuten stervende weggedragen en overleed kort daarna. De plaatselijke justitie heeft onmiddellijk den automobiel in beslag genomen, en proces-verbaal is opgemaakt. Van het Duitsche plaatsje Schierstein nabij Wiesbaden is onlangs een oproeping //aan alle Christiaans van Duitschland" uitgegaan om bij- dragen te zenden ten einde voor den moedigen strijder Christiaan een monument als blijk van vereeriug en sympathie op te richten. In het kleine plaatsje, vanwaar dit plan uitging, teekenden dadelijk 18 Christiaans voor 18 mark, de vele Christiaans van het overige Duitschland lieten zich evenmin onbetuigd en resultaat is, dat aanstaanden Zondag te Schierstein een gedenk- teeken voor Christiaan de Wet onthuld zal worden. Het ontwerp is van den Berlijnschen professor Pfretzschnerop een voetstuk staat de buste van Christiaan de Wet, begroet door een Duitscher, die hem een lauwerkrans aanbiedtaan den voet ligt een monster, de oorlogsverwikkelingen voer- stellend. Uit alle deelen van Duitschland, ook uit Italie en Belgie, waren geldelijke bijdragen ingekomen. De Amerikaansche regeering heeft haar volkje gekend toen ze het lijk van Czolgosz den moordenaar van Mc Kinley, met kalk liet be- graven om het zoo spoedig mogelijk te doen verteren, en toen ze al zijn kleeren en papieren liet verbranden. De aanstellerij van het publiek om reliquien te verzameleu ter herinnering aan den moord, wordt erger dan belachelijk. De hoofdaanval van de verzamelaars is gericht op het huis van den heer Milburn, waarin de pre sident overleed. Nacht eu dag is het huis door politie bewaakt, doch de plauteu, de bloemen, zelfs boomtakken en struiken uit den tuin werden weggehaald. Toen op zekeren nacht de twee politiebeambten beiden aan de voorzijde waren, slopen een aantal vereerders" aan den achterkant tot bij het huis, en wisten daar een paar steenen uit den muur los te breken. Te New-York dreigt een broodoorlog. Concurreerende maatschappijen met millioenen kapitaal denken er over de kleine bakkers op te slokken. Daartoe zijn ze voornemens de brood- prijzen tot de helft te verlagen. Dat zal er dan op neerkomen, dat het volk een tijdje lang goedkoop brood eet om het vervolgens driedubbel te betalen. Te Moskou vindt men tegenwoordig de schoothondjes in hun natuurlijke vacht niet schoon genoeg meer. Ze worden er dan nu ook ijverig beschilderd met allerlie moderne figuren. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Laten wij er slechts een hebben maar dat het goed zij. Ik wil heden spreken over een zeer werkdadig geneestniddel en ik wensch ten zeerste dat deze enkele regels hun vrucht zullen dragen voor hen die ze lezen zullen. De hoofdoorzaak van de verzwakking der gezondheid en der verschillende ziekten die de menschheid plaagt, schuilt in de armte van het bloed, dat zich verzwakt heeft door eene belangrijke vermiudering der roode lichaampjes die voor zijne kracht noodig zijn. Niets is zoo vreeselijk als deze ziekten. Boven en behalve de algemeene zwakte die zich van U meester maakt en die U verhindert de minste krachtsinspanning te doen, ware het slechts om een of ander voorwerp van den grond op te rapen, lijdt gij nog aan hoofdpijnen die U doen gelooven dat men U met hevige slagen op 't hoofd slaat als het zoude barsten. Gij gevoelt tusschen de rihben steken die U de ademhaliog belemmeren en gij verliest al Uwe krachten. De werking der hevige ziekten op het verzwakte organismus is noodlottiger en gevaarlijker. In al de gevallen is de keuze van een werkdadig geneesmiddel on- misbaar, het is onnoodig er vele te hebben, een enkel is voldoende als het maar goed is. Het is onmogelijk een beter aan te wijzen dan de Pink pillen. Zij handelen op krachtige wijze tegen al de ziekten die uit de armte van het bloed voort- spruiten, zooals neurasthenie, rheumathiek, de heupjicht zelfs. Zij hebben sedert lang hunne Juffrouw Pieternella Monthaan te's Gravenmoer, (Noord-Brabant) schrijft Bij deze betuig ik U mijn hartelijken dank voor de wondervolle genezing der Pink pillen. Ik was sedert eenigen tijd lijdende aan bloed- armoede waardoor ik zeer verzwakte, zoodat ik na de geringste inspauuing doodelijk vermoeid was. Wij hadden alles al aangeweDd doch niets mocht haten. loen hoorden wij zooveel overde beroemde Pink pillen vau Dr. Williams spreken, zoo dat wij hesloten ze ook eens aan te wenden. En werkelijk na geregeld het gebruik er van gevolgd te hebben, beu ik thans genezen. Aan onzen verslaggever ver- haalde zij met een glimlach van vreugde en gezond- heid om de lippen, dat hoewel slechts 18 jaren oud zijude, zij reeds veel geleden had, voortdurend moei en hoofdpijn, geen eetlust, hartkloppingen, kortademig, steeds^klaagde ik over koude handen en voeten, t was treurig dat ik die zelfde levens- lust niet bezat als mijne vriendinuen, doch thans gaat alles naar wensch. Prijs f 1,75 de doosf 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE LEUNIS, Westkolkstraat. Zoo de Heere wil en wij leven hoopt op Zondag den 17 November mijn geliefde moeder CATHARINA HERREBOUT, haar 60»ten geboortedag te herdenken. Uit aller naarn, hare dankbare docbter, Ter Neuzen. Johanna Catharina Wiemes. Voor de talrijke bewijzen van deel- neming, tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader en behuwdvader, de heer P. J. Visser PJz., zoo van hier als elders ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Hansweert, 15 November 1901. Wed. H. C. VISSERVan Arenthals. M. S DE SMIDTVisser. J. R. H. DE SMIDT. P. J. VISSER. De ondergeteekenden brengen hun hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling en deelneming, bij de ziekte en het overlijden van hun geliefden zoon en broeder, P. J. Visser te Hansweert. Wed. P. J. VISSERBeerens, Cadzand. A. VISSER T N. VISSER-Tholens j Ter Neuz™- H. J. VISSER T. VISSER—Feanse Hontenisse. Hartelijken dank, ook namens wederzijdsche familie, aan alien die blijken van belangstelling gaven bij de voltrekking van ons huwelijk. H. R. J. CLAEIJS—Van den Eeckhout. Axel, 15 November 1901. Li Het Bestuur der Chr. School te Ter Neuzen bericht hiermede, dat te beginnen met 1 Januari a. 8., aan genoemde school eene inrichting voor meer uitgebreid Lager Onderwijs zal worden verbonden. Belanghebbenden gelieven zich om inlichtingen en met aanvrage tot plaatsing van leerlingen te wenden tot het hoofd der school. HET BESTUUR. Overal krijgen zij goede resultaten met BIBBIJ KOEKEN, meel en roomvervanger, vraag prijs- courant aan den agent voor Z.-V. J. CAPPON, Nieuwvliet. De ondergeteekende heeft deeerhet geachte publiek van Sas van Gent en W estdorpe bekend te maken, dat hij zich gevestigd heeft als alhier en bij hem alle dagen versch varkens- en rundvleesch te bekomen zal zijn. Eene prompte en nette bediening belovende, beveelt hij zich- minzaam bij een ieaer aan. Sas van Gent, 16 Nov. 1901. MAX. VAN DIJK. TEH \Et ZKVSI HE COIIRMT. Hit blatl re.arhijnt 1 nil -Woen.ilag- en Vrljdaaavend, Hltfeionderd op Feestdaaen, bij die Firma P. 3. Vil DF lAJflSK tw Tea- Vergadering van Donderdag 14 November 1901. (SLO T.) Op de reclames wegens het schoolgeld, werd 0 ontheffing verleend aan A. Leijs en J. teekman, terwijl aan de volgende personen gedeeltelijke ontheffing werd verleend tot het ach'.er hun naarn vermeld bedrag J. de Doelder Lzn. 1,70, I. Brakman 1,20 J. Gort 5,85, J. M. Zietse f 5,42, P. Stouthamer /2,80, J. Verhage (voor A. J. Muller) 2,04, P. Ringelberg f 0,48, N. J. Harte 3,80. Op het verzoek om geheele ontheffing vau F J. van den Bulck, kon, daar dit te laat was ingediend, niet beschikt worden, hem werd gedeeltelyke ontheffing verleend tot een bedrag van f 2,30. De reclame van A. Eligeert bleef, als te laat ingediend, bniten behandeling. De Voorzitter slnit de vergadering. Jnffrouw PIETEBNELLA MONTHAAN, volgens portret. bewijzen geleverd en hunne hernieuwende werking wordt geheiligd door het voortdurend succes. Heele kolommen zouden in dit blad niet voldoende zijn om alle dagen de attesten te vermelden die ous van heinde en ver worden toegezonden. Zie- hier een die de jonge meisjes belang zal inboezemen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1