Mr. P. DIELEMAN, nieuwe Houtwaren, Canadaboomen, verschillend Plantsoen, puike nieuwe Kookerwtee. eiken BOCHTSTIJLEN, ONTVANGEN: Dameshandwerken. SU PPLETI A. PIAKQ'S ea 03GELS Maandag 18 November 1901. G. KLOUWERS, Zaadhandeiaar, Ter Neuzen. UIT VOORZQRG" Moordstraat 70. G. J. Yerlinds-Donze. Handeisbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Openbare Verkooping. Verder een partij puik Eikenhout, Openbare Verkooping. Studie yan den Notaris Vermeulen te Moerbeke. Openbare Verkooping 58 Likenboomen. 110 Kanada's, 56 Wilgen tronkeu VERKR TjGBAAR: 3 S S3 Begrafenis-Maatschappij een prachtige sorteering Tot dusver waren in Oostenrjjk nog geen rooverbenden voorgekomendat zij er nu echter zijn, blijkt uit een bericht nit Bruch aan de Leitha. Deze goed gewapende rooverbende maakt zich daar van de meeste paarden en wagens meester, bieekt overal in, en moorden op van de markt terugkeerde boeren zijn in den laatsten tijd evenmin zeldzaam. Een aantal gendarmes, die tegen de roovers uitgezonden werden, was niet in staat hen onschadelijk te maken. Bij Teufelsjocker Steinbrnch hebben vijf roovers een boer doodgeslagen. De bende bestond oor- spronkelijk uit 30 man en is niettegenstaande er 11 gevangen genomeu werden, een overleed en een gewond werd, op dezelfde sterkte gebleven, daar zich klaarblijkelijk deserteurs en ontvluchte gevan- genen bij hen aansluiten. Sarah Conrad een welgestelde, ruim 70jarige weduwe uit de omstreken van Flora, in den Amerikaanschen staat Indiana, zou a. s. Vrijdag trouwen met een welgestelden boer, Brozzele ge- naamd en eveueens over de 70. De kinderen van de bruid waren tegen het huwelijk en, om haar het trouwen te beletten, hebben zij zich met list van haar meester gemaakt en haar weggevoerd, men weet niet waarheen. De Fransche leeuwentemmer Henry, die ook te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam met 12 leeuwen voorstellingen gaf, is, Zondag in de Scala te Antwerpen, bij de mirldagvoorstelling door een leeuwin aangevallen en gebeten. Het bloed gutste hem uit gezicht en hals op het witte vest en het was een oogenblik van ijselijke spanning, Toch bleef hij al bloedende //door werken", hoewel men van alle kanten riep //Genoeg Genoeg Doodelijk verschrikt verliet het publiek de zaal. De tramweg-maatschappij te Sint-Louis (Mississipi) heeft een paar electrische wagens laten maken om reizigers te vervoeren, die in mooie zomernachten rondom het meer van Crevecceur willen reizen, op vijftien K. M. afstand van de stad. Die wagens hebben den poetischen naam van //Moonlight" gekregen. Het zijn lange rijtuigen met dwarsbanken, geheel open en zelfs onbedekt, zoodat de reizigers ook den hemel kunnen zien. Een andere eigenaardigheid is, dat de rMoonlight" wagens slechts van onderen verlicht zijn, zoodat de reizigers in het halfdonker kunnen zitten droomen. Het moet wel een mooie nachtelijke excursie zijn, want de 96 plaatsen in de wagens zijn altijd bezet. Jumbo II, olifant te Buffalo, oud van jaren, heeft een electrischen stroom van 2,200 volts door zijn berg van levend vleescb en levend merg voelen gaan, uit twee electroden aan z'n ooren en een op zijn ruggegraat. Met een kwispelen van zijn staart en een gesnork van bijval heeft hij zijne voldoening over deze kitteling van hooge spanning te kennen gegeven. De zaak van de in stukken gesneden vrouw van Verona komt nu toch voor de rechtbank. Men had niet genoeg bewijsmateriaal bijeen kunnen brsngen tegen den voornaamsten verdachte in deze duistere zaak, een luitenant, die de ver- moorde tot bijzit heeft gehad en ook op eenige punten niet voldoende opheldering wist te geven. Een socialistische krant vau Verona heeft eene eigen instructie ondernomen, de schrale resultaten van dat onderzoek in hare kolommen uitgegeven en niet geschroomd den luitenant als schuldige aan te wijzen. Deze heeft nu een aanklacht wegens laster tegen de krant ingediend en langs dezen omweg komt de geheimzinnige zaak voor het gerecht. De justitie te Parijs houdt zich op het oogenblik met eenige industrieelen bezig, die zoo goed „antiquiteiten" kunnen maken, dat zelfs beeedigde deskundigen daardoor misleid werden. In een aanklacht wegens het verkoopen van valsche tapisserien hebben alle deskundigen met uitzondering van een eukele, de tapisserien voor echt verklaard, maar de offfcier van justitie sloot zich bij dien eenen deskundige aan, die dan ook de geheele zwendelarij kon onthullen. Twee antiquiteitenhandelaars, Choulannes te Parijs en Souvageot te Troyes, zijn reeds in hecht- nis genomen. Misschien, zegt het bericht, drijf- de justitie haar indiscretie zoover, dat zij zich ook gaat bemoeien met zekere groote huizen, die de oude tapisserien wel niet direct namaken, maar die uit verschilleude echte stukken groote gobe lins fabriceeren. De Parijsche antiquiteitenhandel zou bij zulk een zuivering slechts kunnen winnen. Te Parijs stierf onlangs in de rue de la Sordiere een oude dame, die algemeen voor rijk werd gehouden. Maar hoe men ook zocht, men vond niets meer dan vijftig francs. Er werd een onderzoek ingesteld tegen de erfgeuamen wegens ontduiking van successie-recht, maar de stakkers bleken ook niets te hebben gekregen. Dezer dagen echter wilde een nicht, die op de zelfde kamer was gaan wonen, de kachel gaan aanmaken. Maar 't ging niet, de kaehel wilde niet trekken, en de kamer stond vol rook. Een buurman, die haar te hulp kwam, maakte de pijp los, om daarin te kijken, en plotseling viel er een dik pak bankbiljetten en effecten uit, te samen 60,000 francs. De berichtgever voegt er aan toe dat de nicht, die bijna gestikt was door den rook, dadelijk weer bijkwam. De diplomatieke kringen en de hooge wereld te Madrid worden bezig gehouden door een eigenaardig schandaal. In 1850 trouwde daar de secretaris van het Engelsche gezantschap, lord Sackville, met een Spaansche danseres, Pepita Duran. De zoon uit dit huwelijk kwam dezer dagen te Madrid om de bewijzen te halen van de wettigheid van het huwelijk, daar men in Engeland hem niet als wettig erfgenaam van lord Sackville wilde erkennen. Bij zijn onderzoek bleek hem dat het kerkehjk trouwregister vervalscht was. De naam en de kwa liteit van den lord waren uitgekrabt, en daarvoor was de naam van een dansmeester in de plaats gezet De jusiitie heeft zich met de zaak bemoeid. De vervalsching moet vrij duidelijk zijn, en bovendien was die dansmeester toen ter tijde reeds getrouwd met ten ander. Dr. Otto Heboid, directeur van een krank- zinnigengesticht te Wuhlgarten, is wegens graf- schennis veroordeeld tot drie dagen gevangenisstraf. Een 16jarig meisje van een arbeider was in Januari in het gesticht overleden. Als naar gewoonte werd de sectie verricht, om de doods oorzaak vast te stellen. Na de begrafenis gaf echter Dr. Heboid aan een paar ondergeschikten last, het graf te openen en het hoofd van het lijk te snijden, om den schedel in de //verzameling" te kunnen plaatsen. De dokter had er heelemaal niet aan gedacht, dat de familie daartegen bezwaar zou hebben gehad, en de geneesheeren-assistenten hadden ook in het geval niets bijzonders gezien, hoewel t nog nooit was voorgekomen Om beter toezicht uit te oefenen op de zoogenaamde //bewaarvrouwen", d. z. devrouwen, die de zorg voor vreemde kinderen onder de 4 jaren tegen betaling op zich nemen, wilde de politie te Berlijn voorloopig 10 helpsters aan- stellen, op een salaris van 300 'sjaars. Be- schaafde dames, niet ouder dan 40 jaar, werden hiervoor opgeroepen. De uitslag was verbijsterend. Niet minder dan 1200 dames boden zich aan, de meeslen voorzien van aanbevelingen van hooggeplaatste personen. Santos Dumont, de luchtvaarder die 100,000 francs heeft gewonnen, omdat hij met zijn luchtschip een tocht om den Eiffeltoren heeft volbracht, heeft gisteren de helft van het gewonnen geld aan den prefect van Parijs laten overhandigen voor de armen. Santons Dumont stelde voor, het geld te gebruiken voor het lossen van de'meest noodzakelijke voorwerpen uit de Bank van Leening, in de eerste plaats kleederen, matrassen en arbeidsgereedschap- pen. Voor de Assisen te Lancaster had verleden week een proces wegens bigamie plaats, dat een zeldzaam verloop had. Harriet Harcourt Killovan was de beklaagde en zij voerde als verontschuldiging aan, dat haar schoonmoeder haar verteld had, dat haar man James Killovan gedood was bij een on- geluk met een steiger. Na vijftien jaar bona fide weduwe te zijn geweest huwde zij een zekeren William Lovnd. Killovan, de dood gewaande man, verscheen nu eergisteren in het Hof en bevestigde dat men algemeen had verteld, dat hij dood was. Hij liet de menschen maar in dat geloof omdat hij vreesde wegens een desertie, waaraan hij zich vroeger had schuldig gemaakt, te zullen worden vervolgd. Waar- om hij nu weer op was komen dagen en waar hij al die jaren had doorgebracht blijkt niet uit het verslag van het proces, maar wel dat Killovan heel gemoedelijk aanbood zijn vrouw terug te nemen met het kind, dat zij inmiddels aan Loynd had geschonken. De rechter vond dat er onder deze omstandigheden geen aanklacht tegen de vrouw bestond en eindigde het curieuse proces met een Goede reis aan het paar, dat te midden van het applaus van het publiek het Hof verliet. FilTi ZONDEN STUKKEN. Meten met twee maten. Mijnheer de Redacteur Zooals bekend is zijn alle hotelhouders, cafd- louders en herbergiers verplicht, indien zij een concert of danspartij willen geven in hun lokaal, daarvoor vergunning te vragen aan den burge- meester. Het is de wijze, waarop die vergunning verstrekt wordt dat wij de aandacht willen vestigen. Het is ons reeds eenige malen gebeurd, dat wij twee of drie dagen v6or den dag, waarvoor de vergunning bestemd was, de aanvraag deden en telkens tot antwoord kregen //Komt morgen maar eens terug," zoodat nauwelijks tijd restte de muzikanten tijdig te ontbieden. Ook deze maal bij gelegenheid der veemarkt. De heer Keersemaker echter kon nog in uwe courant van Maandagavond adverteeren, dat er Woensdag gelegenheid was tot dansen j boven- genoemde heer had dus vergunning bekomen, terwijl wij die een dag later eerst konden krijgen. Waarom dit verschil Zit dit in een bovenzaal Of gaat het daar zooveel netter toe Wij zoeken de oorzaak in de eerste reden temeer, wijl er, wanneer eene uitvoering op een der bovenzalen wordt gegeven, deze dikwijls 8 dagen te voren wordt aangekondigd. Het sluitings- uur is bij die gelegenheden niet bepaald, terwijl wij, die geen bovenzaal bezittea zelden langer mogen open blijven dan het gewone sluitingsuur. Dit noemen wij meten met 2 maten. Den heer Redacteur dankende voor de verleende plaats- ruimte, ook namens mijne collega's zonder boven zaal, blijf ik met achting Uw dienstw. dienaar, A. DE VRIEZE. Ter Neuzen, 13 Nov. 1901. Hulst, 11 Nov. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,85 a 47,90 12,12,10 ZEETIJ DINGEN. Van 11 tot en met 12 Nov. 11 [Eng. s.s. idem idem Eng. sch. Van 11 Oostslnizen afgeschut DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 14 November 8.14 3.30 Vrijdag 15 3.47 4.3 Zaterdag 16 4.20 4.40 Zondag 17 4.59 5.20 Maandag 18 H 5.45 6.12 Dinsdag 19 6.42 7.15 Woensdag 20 7.52 8.31 Met leedwezen bericbten wij het over- ijden van den heer HARDENBURGH MOSCH, die gedurende een lange reeks van jaren de belangen onzer firma met ijver en trouw behartigde. Wij betreuren zijn heengaan en honden zijne nagedachtenis in eere. A. v. d. NAGEL ZONEN. Rotterdam, 6 Nov. 1901. VERGADERING op a. s. Zaterdag 16 Nov. 901, des namiddags ten 4 ure, bij den heer J. platteeuw te Zaamslag. HET BESTUUR. zal Woensdag 20 November te TER NEUZEN te spreken zijn. worden aan de scherpst concurreerende prijzen ge- everd (garantie 5 jaar). Uitstekende fabrikaten. Vele attesten van tevredenheid. Aanbevelend, C. L. OOSTDAM. Grenulaan, Ter Neuzen. Prijs van een groot twee Spelsorgel 168, van eene le klas Piano 325. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van C. VAN DEN BROEKE J.Pz., timmerman aldaar, op Zaterdag den 16 Novem ber 1901, des namiddags ten 1 ure, verkoopen EENE GROOTE PARTI J bestaande in verschillende soorten DELEN of PLANKEN, RIBHOUT, BATTINGS, DAKKEPERS, SCHROOTEN, enz. enz. bestaande in BOCHTSTIJLEN of SCHUT- TINGS1IJLEN (vierkant bezaagd), en KOR1ERE STUKKEN voor alle doeleinden geschikt, alles op het erf van de Wed. J. J. Lauwens, aan de Statie, alwaar de ver kooping wordt gehouden. De Notaris E. B. Dumoleyn te Hontenisse, zal ten verzoeke van het Bestuur van den KLEINEN ST. ALBERTPOLDER, onder de gemeente Sas van Gent, op Zaterdag 16 November 1901. des namiddags 1 */g uur, in het openbaar verkoopen 183 ZWARE staande op den dijk van af den Eugenia- polder, tot den spoorweg Gent-Ter Neuzen aan het station Philippine, gunstig gelegen voor het vervoer, nabij den steenweg van Philippine naar het kanaal Gent-Ter Neuzen. Te vergaderen bij den heer Ferd. de Vleesch- auwer, aan het station Philippine. Conditien als vorig jaar. A. Om 8 nre 's morgens te Moerbeke, Koe- wacht B. Om 1 ure namiddags te Moerbeke, Krnis- straat Roepgeld en ougelden kontant te betalen. alsHEESTER8, CONIFEEREN enz. Gelijk het publiek elk jaar onder- vind heb ik ook dit jaar wederom F. DE BR EE, Mandenmaker, Vlooswijkstraat, Ter Neuzen. bij G. JT. BALKENSTEIN te Ter Neuzen. 99 TE MIDDELBURG. Zij die lid wenschen te worden van boven- genoemde Maatschappij gelieve zich te vervoegen bij den Agent Ter Neuzen. A' VA* PEIJL, Vlooswijkstraat G 18. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 8,25; Rogge 6,75; Wintergerst 7,25Zomergerst Haver 7,Erwten f 10,50 Paarden boo lien f Duiveoboonen f Witteboonen f Bruineboonen y7,50; Boekweit fLijnzaad f Aardappels f 2,25. Koolzaad per zak van 106 liters fBoter per kilo f 1,07£. Eieren per 26 stuks f 1,50. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 41 stuks hoorn- vee, 33 varkens. Verkocht15 stuks hoomvee, 20 varkens. 3 a 5 Q VLAG. NAAM. M3. Van en naar Lading. 12 Eng. s.s. idem Eng. sch. 12 12 Voor Ter Veaieo t Astrologer I 2580 Leith Vno Sea Serpent Don Roehampton Slater Hebzibah Cimbri Eng. s.s. idem 12 Eng. sch. <w«Ot 2553 Londen 2658 Goole 6066 Fernandina 289 Par 297 idem 423 Charlestone stitkg. stnkg. idem phosph. pypaarde idem idem Vau Kent i Trnda 986 Cardiff Sea Hound 3085 Londen Voor Selzaete t Welcome Home! 326 Plymouth tot en met 12 Nov. werden langs de alkier 21 binneuvaartuigen op- en 41 door de Westsl. 11 op- en 9 afgeschut. aardapp. stnkg. Icreosoot

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 3