r Gemengde berichten. tegen de politie, waarbij de gemeente-veldwachter gewond werd en diens woning gedeeltelijk vernield. Twee der daders werden terstond in hechtenis genomen, de anderen wisten te ontsuappen en vluchtten naar deze gemeente, vanwaar zij hun gevaarlijk bedrijf van veesmokkelen meenden voort te zetten. In den avond van 18 October werden zij echter door de marechausees van Axel gearres- teerd en een paar dagen later naar Middelburg overgebracbt. Een zesde echter, zekere C. van R., wist evenwel door gestadig heen en weer te vluchten, telkens uit de handen der Nederlandsche en Belgische politie te ontsnappen. Maandag mochten vier gendarmen uit Stekene er in slagen hem in zijn woning te Klein Sinay, op een uur afstands van die gemeente, te om- singelen. Nu was hij spoedig gevangen. Zwaar geboeid werd hij naar de gevangenis van Dender- moude overgebracht. Thans zitten al de ver- moedelijke daders, acht in getal, achter slot en grendel. Zaamslag, 13 Nov. In de heden gehouden raadszittiug is benoemd tot onderwijzer aan de openbare dorpsschool, de heer M. S. Casteleijn, thans te Boschkapelle. De Provinciate Staten van Utrecht hebben Maandag tot Lid der Eerste Kamer gekozen Jhr. H. P. C. Bosch van Drakestein met 22 van de 31 stemmen. Dr. B. Reiger, burgemeester van Utrecht, kreeg 7 stemmen. Door de politie te Ylissingen is proces- verbaal opgemaakt tegen de 44jarige wed. J. H. H., wegens ontvreemding van een aantal lakens van een der mailbooten, waarop zij als werkvrouw werkzaam was. De inspecteur van het geneeskundig staats- toezicht in de noordelijke provincien en de scbool- opzienerinhetarrondissement Warfum inGroningen, hebben er bij de gemeentebesturen in dat arrondis- semeut op aangedrongen, om aan alle kinderen een sponzendoosje uit te reiken met een sponsje en een droog lapje, om zoo het spuwen op de leien en het vuilmaken der leien te voorkomen. De inpecteur meent, dat door deze anti-septische middelen veel onheil kan worden voorkomen. Een man te Amsterdam, die onder den invloed van sterkeu drank verkeerde, had de verregaande wreedheid een levende eend de veeren uit te plukken. De politie die zich met dezaak bemoeide, heeft het dier aan een der bureaux af- gemaakt en tegen het onmensch een strafrechte- lijke vervolging ingesteld. Te Arnhem is gearresteerd een persoon, zich noemende Nathan Landouw, geboren te Londen, die, verklarende ten gevolge van prote- stanten-haat uit Weenen gezet te zijn, te Dordrecht verschillende z. g. Derbisten onder valsche voor- gevens opgelicht heeft, en eveueens te Schiedam en te Delft op dezelfde wijze geld ingezameld heeft. Wat wellicht nog nooit te voren in No vember gebeurde, geschiedt thans. De veehouders in Katlijk en omgeving hebben in de slooten en putten door den lagen waterstand geen water, zoodat zij het driukwater voor het vee moeten aanvoeren uit wijken, die in verbinding staan mat de Schoterlandsche Compagnonsvaart. Een yvoetreiziger" kwam Vrijdag te Arnhem aan met den trein uit Zutphen. De vrij schunning gekleede man droeg op zijn rug een plakkaart, waarop ,/Durch die Welt zu Fuss" (te voet door de wereld) te lezen stond. De man liet zich naar het bureau van politie brengen, waar hij meedeelde, dat hij, Philogene Viardin, op 14 October uit Hyeres in 't zuiden van Frankrijk, vertrokken was om zooveel mogelijk te voet een reis noodzakelijk was. Hij had wel niet in zijn gewone vroolijke stemming afscheid genomen, maar zijne brieven verfrischten toch haar hart. Robert kwam dikwijls thuis, maar hij scheen ontstemd door zijn nu openlijke vijandschap met zijn broeder. Toen Klaus hem eens ontmoette, richtte deze geen enkele maal het woord tot hem hij wilde dus niet vergeten, wat er tusschen hem was voorgevallen. Ook scheen Robert sedert zijns vaders dood over het geheel ernstiger te zijn geworden hij sprak met zijne tante over dingen, waarom hii zich vroeger nooit bekommerd had, als erkende hij nu den plicht om zich met familie-omstandigheden bezig te houden, om zijn ouderen broeder in kennis van zaken te evenaren. Klaus behartigde slechts zijne eigen belangen en hij was volgens het testament gevolmachtigde gebleven Robert had altijd gemeend, dat Klaus slechts gevolmachtigde was zoolang hij en zijne zuster minderjarig waren, maar de opening van het testament had hem dat auders geleerd. Het kwam hem dus voor, dat hij aliijd bedacht moest zijn op een vijandelijken aanval van de zijde zijns broeders, omdat deze zich zoo stilhield In dat gevoel deelde ook zijne tante; beiden lieten zich daarover echter niet uit. Slechts zijne zuster had eens hare vrees geuit, dat Laura het haar kwalijk mocht hebben genomen omdat zij op dien ongeluksavond niet in staat geweest was haar voor hare deelneming te bedanken, maar zij geloofde, dat Laura dit nu wel vergeten was. (Wordt vervolgd.) om de wereld te maken. Hij verklaarde, zonder geld de reis te hebben aangevangen. Thans ging hij naar Rotterdam en vandaar naar New-York. De voetreiziger vertrok weer met den trein naar Rotterdam. Men schrijft uit Gorinchem Men is reeds vijftien weken bezig pogingen te doen om op de Waal even boven Loevenstein een gezonken vaartuig te lichten, doch men is nog niets gevorderd. Een paar kettingen zijn onder den bodem van het wrak getrokken, maar met de krachtigste stoomwerktuigen is het niet te bewegen. De genie ziet gevaar om het met dynamiet te doen springen, met het oog op benadeeling van het slot Loevenstein. Nu is het plan om met elevators het zand onder het wrak weg te zuigen, opdat het in den bodem| der rivier zal zinken. Men vreest echter dat ook dit middel op den duur niet helpen zal. Een onderwijzer uit Oranjewoud (Fr.) ver trok voor eenigen tijd naar Zuid-Holland, waar hij een betere betrekking had gekregen, maar moest nu dezer dagen verschijnen voor den kanton- rechter te Heerenveen als getuige in een leerplicht- overtreding en beurde 23,50 getuigengeld. De eisch tegen den overtreder was f 1 boete. Zouden we 't met het berechten van zulke zaakjes toch inderdaad niet wat eenvoudiger af- kunnen. Nabij Wognum werden 14 schapen gedood en verminkt, die op den spoorlijn liepen, en bij Schagen is een rund gedood. De tram ontspoorde, doch andere ongelukken hadden niet plaats. Een schutter te Sueek, die gedurende alle zomeroefeningen en bij een geval van brand steeds absent is geweest en wien daarvoor bij vonnis van den schuttersraad verschillende boeten, tot een totaal bedrag van f 150, zijn opgelegd, bleef in gebreke de eerste boeten op den daarvoor gestelden tijd te voldoen. Daarom trachtte de politie Donderdagmorgen dezen onwilligen schutter te arresteeren doch deze, dit zeker vermoedende, wist achter het door hem bewoonde huis te ontvluchten en op een weiland te komen, waardoor hij ontkwam door over sloten te springen en steeds verder te gaan Zekere S., uit Ophoven, gemeente Sittard, is, toen hij van zijn werk huiswaarts keerde, aangerand en zoodanig mishandeld, dat hij niet buiten levensgevaar verkeert. De vermoedelijke daders zijn voortvluchtig. Men schrijft uit Nootdorp aan de Deut sche Ct. Voor een paar dagen heeft bij zekeren van der Kooy, aan den Veen weg, een varken elftal jongen geworpen. Dit zou nu vulstrekt geen wonder zijn, ware het niet, dat een der jongen al heel buiten model was. Deze heeft n.l. pre- cies den kop van een olifant. Het snuitje, waarin aan het eind de neusgaten, is 3 cM. lang en zoo dik als een pijpesteel. De oogen liggen onmiddelijk naast elkaar, zoodat het den oog schijnt. De echte olifantenbek heeft in beginsel reeds de kiemen van slagtanden. De ooren zijn gelijkvormig aan die van den olifant. Op ziju huid is geen spiertje haar te vinden. Het dier is bij de ge- boorte gestorven. De voortvluchtige notarisklerk Z., uit 's Gravenhage, die zich ten nadeele van zijne patroons, de notarissen N. en L., met ruim f 6000 uit de kas verwijderd heeft, is te Ant- werpen aangehouden, teneinde door Belgie aan de Nederlandsche justitie te worden uitgeleverd. De inspecteurs der Haagsche politie Van Ros- malen heeft hem aangehouden. Z. was toen hij zich den 2en dezer met de f 6700 uit de voeten maakte. Allereerst naar Amsterdam vertrokken, waar hij met een vrouw die hij uit Den Haag had medegenomen, onder een valschen naam in een ho'el intrek nam. Reeds in de hoofdstad was de politie den vluchteliug op het spoor. Door een toeval ontsnapte Z. daar echter. Toen hij namenlijk den derden dag van zijn verblijf's middags in het hotel kwam, meldde een der bedienden dat er een paar heeren voor hem geweest waren. Z. vermnedde natuurlijk dat het politie-beambten waren geweest, poetste de plaats en begaf zich met zijn reisgezellin naar Utrecht. Na ook daar een paar dagen te zijn geweest, vertrok Z. naar Antweipen, waar hij in een der grootste hotels afstapte. Hier zond hij zijn mede-reizigster weg. De vrouw kwam te's Hage terug en werd doorde politie in verhoor genomen. Zoo spoedig mogelijk werd de Antwerpsche politie gewaarschuwd, terwijl intusschen een inspecteur van hier derwaarts vertrok. Van vlug handelen hing veel af, omdat men te weten was gekomen dat bij Z. 't plan bestond om Maandagochtend vroeg naar Hamburg te reizen. Bij zijn aanhouding was hij nog in het bezit van het grootste gedeelte van het door hem ontvreemde geld. Den 1 Januari a. s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat in Nederland de eerste postzegels werden ingevoerd. Het Koninklijk besluit daartoe werd gepubli- eeerd in Staats'blad No. 143, en is gedateerd 12 November 1851. Engeland heeft in 1890, bij gelegenheid van het gouden feest van den postzegel daar te lande, dit officieel gevierd, door o. m. een briefkaart en een kaart in ge'illustreerden omslag uit te geven, en in Denemarken is nog in dit jaar op den dag der invoering, 1 April, met medewerking van de generale postdirectie, eee werk verschenen, getiteld //Deensche post zegels 1851 1901. Een historische verhandeling volgens officieele akten". Nabij Nieuw Vosmeer was een klein knaapje ongemerkt op de buffers van den achtersteu wagen van een peeentrein geklommen. Het kind viel en is, hangende met zijn broek aan eeu ketting- haak, met het hoofd over den grond gesleept en gedood. In de vroedschap van een Geldersch stedeke had nog niet zoo heel lang geleden een komisch intermezzo plaats. Aan de orde was een belangrijk voor het bewuste stedeke belangrijk onderwerp. De voorzitter vraagt, of iemand daarover het woord verlangt. Staat op een der leden, een eerzaam burger- mannetje. En spreekt//Ik zij d'r teuge." Na welke woorden de vroede man met veel nadruk weer gaat zitten. De voorzitter //Zoudt u uw stem niet willen motiveeren I" Vroede man reageert niet; zwijgt met groote volharding. De voorzitter, ongeduldig Ja maar u behoeft toch niet het woord te vragen alleen om te zeggen dat u er tegen bent. Dat blijkt bij de stemming wel. Waarom bent u er eigenlijk tegen Vroede man, opspringend, nijdig, met forsche stem Ik zij d'r teuge, wijl ik d'r teuge zij. En zet zich weder. Tableau. Het ffN. v. d. D." heeft sporen van een boycot, van Engelsche zijde opgezet, in de //Financial News" gevonden. Men leest daar z/Er worden voorloopige stappen gedaan voor de vorming van een Bond tot het boycotten van alle Nederlandsche producten als een weerwraak voor den voorgenomen boycott (men schrijft 't daar met twee t's.) van Engelsche waren, waartoe men in Nederland, onder zeer hooge bescherming het plan opgevat heeft. Om te beginnen zou Engeland geen Hollandsche bloemenbollen meer willen koopen." Intusschen, evenals ten onzent, werden ook daar al dadelijk stemmen tegen 't plan vernomen. Zoo kwam de firma Murray and Sons, te Dept- ford, er tegen op. gij noemde het denkbeeld precies als bij ons een tweesnijdend zwaard, want zijzelve bezit landerijen in Nederland en haar bollenkweekerijen worden daar door Engel- schen beheerd, wat meent zij, ook wel met andere Engelsche firma's het geval zal zijn. Het tuinbouwblad //Gardeners Chronicle", van beide uitingen melding makende, zoo bevond 't nieuws" verder, is er ook in het geheel niet voor. Wij zullen zegt't geen meening uitdrukkeu over hetgeen onze Hollandsche vrienden zullen gelieven te doen wij mogen dat veilig aan hun handelsgeweten overlaten. Wat ons betreft, zouden we elke poging in die richting even nietig als dwaas vinden." Een ander tuinbouwland, de //Horticultural Advertiser", veroordeelde het denkbeeld zoo mogelijk nog sterker. 't Zeide //In tijd van oorlog of internationale wrijving, als het gevoel vrij zijn gang gaat, zullen in alle landen heethoofdige enthousiasten pogen, kwaad te brouwen, dat als 't eenmaal gesticht is, onbe- rekenbare schade zou doen; maar wij zijn er zeker van, dat onze handel over het algemeen te helder van hoofd is om lieden op te leveren, die als dollen hun neus zouden willen afsnijden om hun gezicht te ergeren. z/Afgescheiden van alle eigenbelang, hebben de meesteu van ons onder de bloemenkweekende broederschap tal van goede vrienden, wier goede gezindheid wij niet gaarne zouden verliezen. Wij hopen, dat, vodr er weer een bollenseizoen aan- breekt, wij een duurzamen vrede zullen genieten en alle tijdelijke bitterheid vergeten is." - Op de tramlijn van Antwerpen naar Turnhout is de vorige week opnieuw een aanslag gepleegd op de nachttram. Even voor het dorg Wijneghem lagen twee groote steenen op den weg. De machinist kon gelukkig nog bijtijds stoppen. Bij Astakos is een groot kanon ontploft, aan boord van een Engelschen kruiser, die in den omtrek van de haven manoeuvreerde. Een officier en zes man zijn gedood en de machinist en 13 matrozen werden ernstig gewond. Terigevolge van de arrestatie van 4jongens en een vrouw, heeft de New-Yorksche politie het bestaan outdekt van een school, waar zakkenrollers en andere misdadigers worden opgeleid. Veertig jongens nemen aan de lessen deel, die practisch op straat worden voortgezet en de gearresteerde vrouw bewaarde de gestolen voorwerpen. Een ontsnapping uit een gevangenis. De dwangarbeiders in het fort Leavenworth in de Vereenigde Staten hebben op echt Amerikaansche wijze hun bewakers onder den duim gekregen. Er waren 480 gevangenen bezig met 't oprichten van een palisade voor het nieuwe tuchthuis. Een van hen wist zich van buiten af drie revolvers te verschaffen, wapende daarmee zich zelf en twee anderen, en samen traden ze het bureau van de gevangenis-bewaarders binnen, waar er vier zaten te praten. De indringers rukten eerst de telephoou van den muur, en dwongen toen de beambten voor hen uit te loopen. De schildwachten legden hun geweren op de op- roerlingen aan, maar deze plaatsten zich achter de beambten, die het bevel gaven niet te schieten. Andere gevangenen maakten zich meester van de geweren der schildwachten, en toen uit een anderen hoek door soldaten geschoten werd, beantwoordden zij het vuur. Drie gevangenen werden gedood eD verscheidene gewond, en van de soldaten werden twee gedood en eenige licht verwond. Dertig gevangenen wisten buiten de muren te komen, en in een oogenblik was de geheele omtrek onveilig. Ze plunderden de boerderijen, namen de paarden weg, en daardoor was het ook voor de cavalerie een moeilijke taak hen weer te vangen. \ijf der ontvluchtten werden door burgers om- singeld in een schuur, doch ze weigerden zich over te geven. De burgers openden toen een geweervuur, waardoor drie der gevangenen gedood en twee gewond werden. De meeste ontsnapten hebben zich zoo vlug ze konden naar de Indianen-territorien gericht. De overheid heeft 60,000 dollar uitgeloofd voor de arrestatie want ze behooren tot de meest gevreesde bandieten uit het Zuid-Westen. I wee van hen hebben de brntaliteit gehad den sheriff en diens plaatsvervanger te Topeka (Kansas) gevangen te nemen en op te sluiten in een boerderij. Zij sloten een overeenkomst met de politie, en toen de sheriff en de vrouw van den boer als schilden gebruikende kwamen ze naar buiten en ontsnapten. Aan de viering van Brixen's duizendjarig bestaan is een aardig voorval verbonden, dat, als het waarlijk gebeurd is, eenig mag heeten in zijn soorten is het niet gebeurd, welnu dan pleit het voor den geest van wie de mop bedacht. Een drietal ongehuwde dames namelijk, die nocb teveel jeugd, noch te veel uiterlijke schoonheid meer bezaten, hadden plaatsen gehuurd achter een winkelruit, teneinde den optocht te zien voorbij trekken. Toen de optocht genaderd was, stopte men even juist voor den winkel. En plotseling barstten zoowel de deelnemers aan den optocht als het zeer talrijke publiek in een onbedaarlijk lachen uit. Boven de oude dames namelijk hing, met in't oog loopende reclame letters de mededeeling dat zij, //Tegen zeer verminderden prijs, wegens verge- vorderd seizoeu" te krijgen waren. De winkelier had nl. vergeten het biljet, bij het ontruimen van de uitstalkast, weg te nemen. De dames waren woedend. Het hielp den winkelier niet of hij al verzekerde dat het een vergissing was. Het gebelgde drietal diende een aanklacht wegens beleediging tegen hem in en bovendien eischtte zij het geld terug dat zij voor de plaatsen betaalden. Heel Londen is op het oogenblik vol van het denkbeeld van Lord Rosslyn, die, na zooveel andere droomers, een onfeilbaar systeem beweert gevonden te hebben om de bank bij het spel van z/trente et quarante" te doen springen. Lord Rosslyn, die binnenkort zijn systeem in Monte Carlo gaat toepassen, heeft van het continent een beproefd croupier laten komen. Elken dag oefent hij zich met hem, met denkbeeldige sommen spelend, en hij beweert dat de ondervinding hem dagelijks meer de onfeilbaarheid van zijn systeem aantoont. Daar Lord Rosslyn een edelman is zoDder cent die als vrijwilliger het begin van der oorlog in Transvaal meemaakte, op de manier zooals men aan een kaartspel deelneemt, wil hij een vereeniging stichten met een kapitaal van 250,000 gulden en daarmee over zee steken. Er zullen genoeg gekken zijn, die hem hun geld toevertrouwen. De rechtbank te Parijs heeft de Parijsche Rijtuig-maatschappij veroordeeld tot het betalen van schadeloosstelling aan twee slachtoffers van een rijtuigongeval. De beide slachtoffers waren damesde een werd 8,000, de andere 10,000 francs toegewezen, omdat haar neuzen gekneusd waren bij het ongevaf. Te Lyon is aan het postkantoor een groote postdiefstal ontdekt van postpakketten. Dertien beambten staan onder verdenking en zijn in verzekerde bewaring gesteld. Maandagmorgen is te Montbrison een dood- vonnis voltrokken op zekeren Lejour, die in Septem ber 1.1. op aanstoken van een vrouw, den 70jarigen oom van deze laatste heeft vermoord, om hem te berooven. De grijsaard werd gevonden met 27 messteken in het lichaam. Toen de procureur der Republiek hem kwam wekken, werd Lejour bleek, maar bleef zeer kalm. Hij werd naar de kapel gebracht, waar hij de mis bijwoonde. Bij het aankleeden klaagde hij er over, dat de bewaker, die hem hielp, hem pijn deed met zijn nagels. Hij verzocht zijn rnede- plichtige, de vrouw, op wier aanstoken hij den moord had gepleegd, te mogen omhelzen, doch dat werd hem geweigerd. Hij dronk een glas water en werd dan in den wagen gebracht. Moedig besteeg hij het schavot en eenige minuten later rolde zijn hoofd van den romp. Uit de geweldig groote menigte, die de terecht- stelling bijwoonde, stegen eenige //bravo's" op. De medeplichtige van Lejour heeft gratie gekregen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 2