AAHBESTIBIEG. BCTRGERLIJKE STAND. Handeisberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. aanbesteed: Firma JOHN P. BEST Co. Op Zaterdag 9 November 1901, zal des namiddags 1 uur, in het Hotel 's Lands Welvaren bij den heer M. J. Adriaansen te Ter Neuzen, in twee perceelen worden het bouwen van een Woonhuis aan de Lange Kerkstraat te Ter Neuzen. vader, zooveul as de van m'n vrouw, daar de lucht van kreeg, snee die er op af. Nou, en die baronessen en gravinnen zaten er mee in d'r maag, dat begrijp-ie, zoodat ie ze voor een appel en een ei kocht en contant betaald, hoor. want m'n schoonvader zit er warmpjes in En nu reis ik er mee langs de markten, want de kasjenees zijn voor de Boeren gemaakt en boereu zullen ze dragen, al zou de onderste steen boven staan. Wie wil er nou eens iets om zijn hals hebben dat door de mooie handjes van een baroues gemaakt is? Je zou liever de handjes van de barones zelf om je nek hebben, he, maar dat lukt je toch nooit, daar ben je te lillijk voor Alio, alio, voor een bagatel wordt je door een barones lekker ingepakt. Kom, stomme boer, moet jij nou met dit koude weer met je blooten hals loopen en de tering op je lijf halen (Zelf had hij bij het lezen van het bulletin zijn jas en zijn vest uitgetrokken en over den grond gegooid, zoodat hij in zijn overhemd stond te oreeren). Yoor twaalf centen een wollen baronessen-kasjenee En in een oogenblik waren tientallen van handen opgestoken, waarin Kakadoris de doeken smeet onder het zingen van Kent gij dat volk vol heldenmoed. Toen hij een paar dozijn doeken kwijt was, klonk zijn stereotype uitdrukking alio, betalen, zwervers en zamelde hij met het deksel van zijq cartonnen doos zijn geld in, waaraan als gewoonlijk niets ontbrak. Dit tooneel werd door Kakadoris nog verscheidene malen met succes herhaald, telkens als hij be- rekende dat de rangen weer door een ander publiek gevuld waren. Tengevolge van twist tusschen de firmanten der bende, waarbij er een de Italiaan del Sole werd doodgeschoten heeft de politic te Madrid de beruehte Spaanscbe ,/Schatgravers" in handen gekregen, die op de bekende manier sinds jaren trachtten, domme lieden op te sporen en op te lichten met hun belachelijk verhaal van het begraven millioen, dat men deelen zou tegen voorschot van eenige honderden of duizenden. Toen de moord, in een der deftigste parfumerie- winkels van Madrid, was geschied en de politie ging onderzoeken, vond men ten huize van de vrouw een aantal koffers, die aan het echtpaar, Guignal genaamd, behoorden. En deze bevatten het bewijs, dat de parfumeriezaak //Tout Paris" slechts tot dekmantel diende voor de daden eener misdadigersbende, waartoe ook de vermoorde del Sole behoord had. In die koffers waren model- brieven in het Engelsch, Duitsch, Fransch, Por- tugeesch enz., alle met het verhaal van kolonel Vara del Rey, die ergens het millioen begraven heeftvoorts nagemaakte stempels en zegels van overheden, vervalschte telegrammen, vervalschte chequeboeken, kortom de geheele inventaris van het goed geadministreerde bedrijf dier beruehte zwendelarij-zaakzelfs goed bijgehouden kas- boeken, waarin de gedane zaken werden aange- teekend. Een der laatste ontvangsten was van een Duitscher, Liebig, die onlangs voor 12,000 door de firma Guignal en del Sole opgelicht was. Een gewichtige ontdekking was ook de nauwkeurige opgaaf van al de correspondenten der //schatgravers" in de verschillende landen der wereld, waarvan spoedig een lijst aan alle buiten- landsche overheden werd toegezondeu. Twee schooljongens, resp. 9 en 8 jaar oud, hebben in het Duilsche dorp Knobbenort een moord gepleegd. Zij troffeu aan den weg slapend en in beschonken toestaud aan een 70jarigen man die door het armbestuur van het dorp werd bedeeld. Zij sloegen hem met stokken z66 lang, tot zij meenden, dat hij dood was. Toen probeerden zij hem de oogen uit te steken, door hem steken onder en boven de oogen toe te brengen. De man stierf kort daarna. De knapen hebben hun mis- daad bekend. Voor de strafkamer te Dantzig stond dezer dagen terecht de deurwaarder Friedrich Freitag uit Oliva, wegens mishandeling van schoolkinde- ren, die hij naar school moest brengen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat hij de kinderen aan de handen bijeenbond, hen aan een touw nam, op een rijwiel ging zitten en dan de kinderen naast zich liet draven. Hoewel het openbaar ministerie tegen Freitag 3 maanden gevangenisstraf en verbod tot het be- kleeden van openbare ambten eischte, veroordeelde de rechtbauk hem tot slechts 25 mark boete. Men meldtHoefijzers zijn altijd beschouwd als gelukaanbrengers het volgende voorval is dan zeker de uitzonderiug, die den regel bevestigt. Te Londen raapte een man een hoefijzer op en, zooals dat moet wierp hij't over zijn linker schouder. Ongelukkig trof hij een ander man, die het ijzer in zijn oog kreeg en voor goed blind werd; de man viel door een ruit, ter waarde van 20 pond sterling; een stuk glas trof een kind en dit schrok zoo, dat het onder de wielen van een voobij gaanden omnibus kwam en overreden werd. De paardeu werden door het schreeuwen van het kind stichtig, het rijtuig sloeg om en de twintig passagiers werden min of meer ernstig gewond. Het testament van een Amerikaanschen burger, Peter Graham genaamd en wonende in den siaat Milwauwkee, heeft aanleiding gegeven tot een zeer merkwaardig proces. Het testament luid als volgt zrMijn vermogen van 3500 dollars zal verdeeld worden onder roijn weduwe en mijn 8 kinderen. De aandeelen der kinderen zjjn aldus berekend Mary zal 200 dollars meer krijgen dan de an deren Nicolaas 50 dollars minder dan de anderen John 70 dollars minder dan de anderen Anna 30 dollars minder dan de anderen Joseph, Peter Gabriel en Frank zullen ieder evenveel krijgen doch het totaal hunner aandeelen is 200 dollars minder dan Mary, 50 meer dan Nicolaas, 70 meer dan John en 30 minder dan Anna. In afwachting van de beslissing van den rechter heeft een Amerikaansch blad een prijs uitgeloofc voor dengene, die het vraagstuk zal oplossen De volgende oplossing wordt als juist beschouwd De weduwe van Graham krijgt de helft, Mary krijgt 540 dollars, Nicolaas 290, John 270, AnDa 310, Joseph, Peter, Gabriel en Frank ieder 85. De rechtbank moet nog uitspraak doen. Een gevangenis, zooals men er slechts zelden ziet, is de Western Penitentiary in Pensylvanie Iedere gevangene ontvaugt bij zijn aankomst een of ander muziek-instrument. Hij heeft het recht, overeenkomstig zijn aanleg, te kiezen tusschen een trombone en een piano, een saxophoon of een contrabas, enz. Als de gevangene geen bijzondere voorkeur voor het een of anker instrument heeft, krijgt hij een accordeon, waarop hij altijd gemakkelijk, na eenige oefening, ten minste het //Yankee Doodle" kan spelen. Verscheidene keeren per dag moeten de gevan genen zich oefenen, ieder in zijn eel, wel te verstaan. Maar, daar er 350 gevangenen in de Western Penitentiary zijn en zij alle tegelijk spelen, op dezelfde uren, verschillende wijsjes, kan men zich voorstellen, welk een oorverscheurend effect dit teweeg brengt. Twee bewakers zijn dan ook reeds ziek geworden. Indien de fortuinen in de Yereenigde Staten al kolossaal zijn, zoo staat daartegenover, dat aldaar ook het leven, ja zelfs het sterven, ouge- hoorde kosten eischt. Zoo werden onlangs de erfgenamen van den afgevaardigde Magee te Pittsburg met een nota van dr. Browniug verrast, die het respectabele totaal-bedrag aanwees van 475,000 voor genees- kundige diensten ten behoeve van den overledene gedurende zijn laatste ziekte. De kosten van dr. Browning om den millionair- senator te helpen sterven, vormden een zoo enorme optelsom, dat de familie Magee zich veroorloofde tegen deze dokters-declaratie te protesteeren, niet- tegenstaande dr. B. toch zoo bescheiden was ge- weest het half millioen niet eens vol te maken. Aan de Belgische grens is de stoomtram van Hoogstraateu naar Antwerpen, ter hoogte van het dorp Brecht, ontspoord, doordat een zware boom op de rails gelegd was. De machinist is aan de bekomen wonden overleden en vele reizigers werden min of meer ernstig gewond. De materieele schade is aanzienlijk. Het Kieler Stadltheater werd Vrijdag door een groot gevaar bedreigd. Op den requisieten- zolder van dit theater brak 's middags v6or de repetitie brand uit. De brandweer wist het vuur echter spoedig te blusschen. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat de onlangs aangestelde requi- siteur Kohier in een aanval van waanzin brand had gesticht en zich daarna met een revolver doodelijk gewond had, ook had hij getracht zich met een peunemes den hals af te snijden. Kohier werd nog levend naar het ziekenhuis gebracht. Bij Gerstau in de nabijheid van Remscbeid, is een voile motorwagen van de lijn Elberfeld Remscheid van een helling gereden en in de Lech gestort. Ee motorwagen werd vernield, terwijl het persoueel en zes passagiers levensgevaarlijk gewond werden. Twee van hen zijn reeds over leden de conducteur heeft beide beenen gebroken. Een bloedige opstaud is te Putuaudico in Mexico uitgebroken. Een groote volksmenigte, mannen, vrouwen en kinderen, deed een aanval op een graan- en meelpakhuis. De bewakers schoten op de menigte, zeven personen werden gedood en velen gewond. Sedert de graanbelasting opgeheven is hebben speculanten het graan opgekocht en de prijzen zoo in de hoogte gedreven, dat de armere klassen zich dit niet meer verschaffen kunnen. Tengevolge hiervan heerschte een halve hongersnood en een revolutie staat op het punt uit te barsten. De dwaze liefhebberij, zich door de specialiteit Sutherland Macdonald, Jermyn Street, Londen, te laten tatoueeren, neemt bij den dag toe, vooral nu Macdonald het middel heeft gevonden frissche blosjes te tooveren op bleeke, gele en fletse wangen. Een Amerikaansche dame, op wier schouder Macdonald eeu vlinder getatoueerd had, vroeg hem of hij geen blijvende blosjes op hare wangen kon aanbrengen. Die vraag overblufte hem, want zelf was hij nooit op dat slimme denkbeeld ge- komen. Wat een idee wat een vondst 1 wat een prachtige gelegenheid to make money Hij vroeg een week tijd om te probeeren. Zijn eigen armen en beenen waren zijn oefeningsterrein. Na verloop van 8 dagen schreef hij aan zijn Amerikaansche cliente, dat hij in staat was in 6 zittingen, iedere zitting op twee uur berekend, onvergankelijke en onvergelijkelijk schoone blosjes op haar wangen te kunnen aanbrengen. De proef gelukte volkomen. Sedert den dag dat hij de Amerikaansche frisch en blozend afleverde, zijn heel wat vale wangetjes met zacht carmijn bestreken. Een dame, die zich ook aan de blosbewerking wilde onderwerpen, vroeg aan Sutherland Macdonald, of de blosjes ook na haar dood zichtbaar zouden zijn. Zeker zeker antwoordde de specialiteit ta- toueerder, het werk, dat ik lever, is ouverwoestbaar. Zelfs de dood brengt daarin geen verandering. Dan zie ik van de bewerking af, Mr. Macdon- nald, want ik heb liever niet, dat men na mijn dood iets zou ontdekken van de geheimen van mijn toilet. Een statistick, door de //Peace Society" te Londen gepubliceerd, geeft de volgende cijfers die de jaarlijksche uitgaven vertegenwoordigen voor het ieger en de marine in Engeland, Rusland, Frankrijk en Duitschland 1 milliard 100 millioen voor Engeland 1 millard voor Rusland 950 millioen voor Frankrijk 900 millioen voor Duitschland. Deze cijfers worden zeer zeker hooger op den dag, waarop een oorlog uitbreekt. Daar weet Engeland zooiets van mee te praten. De Fransch-Duitscbe oorlog werd begroot op 13 milliard. Die in de Krim op 10 millard. Die van Rusland en Turkije in 1877 op vijf millard. De oorlog tusschen de Ver. Staten en Spanje op 4 millard. Zooals men ziet, moet men minstens milliar- dair zijn om zieh de luxe van een kleinen oorlog te kunnen veroorloven. Die is niei binnen het bereik van alle beurzengelukkig Het mislukken van den oogst in verschil lende provincien van Europeesch Ruschland en Siberie doet zich reeds gevoelen. De minister van financien heeft op de begrooting een som KOERS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,82* a 47,874 12,— 12,10 gebracht van si I millioen roebels. In de jaren van misgewas 1891 en 1892 was dit bedrag 85 millioen roebels. Zoo ernstig als toenmaals is het mislukken van den oogst dit jaar niet. De inkomsten der spoor- wegen voor den Staat zullen, in verband hier- mede in het komende jaar zeker geringer zijn dan nu, en het Ministerie van financien spant zijne verwachtingen dan ook niet hoog en heeft voor 1902 de inkomsten lager genaamd dan in de laatste jaren. Verder houdt de Minister van financien ook rekening met eene vermindering van inkomsten van den kant der graanboeren ongetwijfeld zal het misgewas van thans ook nog op andere in- komsten-posten een ongunstigen invloed uitoe- fenen. Te Chicago heerscht groote vreugde over eene ontdekking, die een photograaf aldaar beweert te hebben gedaan en die misschien in st&at zal zijn, een ,/eeuwig licht van glorie" over de tot nog toe slechts door Inar vleeschproductie bekende stad te werpen. De bedoelde photograaf moet het zoogenaamde z/Perpetum ardens", het eeuwig brandende licht, ondekt hebben. Hi) heeft dit verkregen door bijeenmenging van chemische stoffen, die in een glazen bol worden gebracht, waarin zij zich oplossen en vermengen. Zoodra de dampen opstijgen wordt de bol her- metisch gesloten en daar hij niet warm wordt, kan hij in de hand medegenomen worden. Door deze uitvinding gelooft men eene verklaring te lebben gevonden van de oude Egyptische //eeuwige 'amp." A A~N BESTEDING. Op Woensdag 27 November 1901, des vo6r- middags ten 11 ure, zal aan het gebouw van het Provinciaal bestuur te Middelburg, worden aan- besteed Het onderhoud van de tramweghavens aan het Zijpe, provincie Zeeland, gedurende het jaar 1902. (Raming f 6,650.) Henir«triijk. 17 Oct. Francois Jan, z. van Francois de Ruijter en Adriana van de Wege. 28 Oct. Victorina, d. van Pieter de Fijn en van Maria Fiorina van Strijdonck. HoeU. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Oct. Cornelis Eie- mens. ond 22 j., jm. en Gildrina Meertens, oud 20 j., jd. Geboorten. 18 Oct. Jan, z. van Benjamin van Hoeve en van Helena Wollert. Dingetje, d. van Cornelis van Dixhoom en van Tanneke Riemens. 22 Oct. Jan Johannes, z. van Daniel den Hooglander en van Sara Buijze. 24 Oct. Eliza beth Janna, d. van Adriaan Meertens en van Jacoraina Fran^oise Drabbe. 28 Oct. Elizabeth, d. van Cornelis Riemens en van Gildrina Meertens. Pieter, z. van Christiaan 'tGilde en van Elisabeth Pladdet. 31 Oct. Pieternella, d. van Willem Zegers en van Pieternella van Doeselaar. Overlijden. 22 Oct. Leendert 1 Jeijoud S m., z. van Pieter en van Elisabeth de Bruijne. 31 Oct. Pieter 't Gilde, oud 2 d., z. van Christiaan en van Elisabeth Pladdet. Ossenisse. Geboorten. 16 Oct. Rozalia Christina, d. van Gijsbrecht de Wael en van Maria Rozalia Cornelis. 17 Oct. Rozalia Augusta, d. van Petrus Johannes Bogaert en van Rozalia de Maat. Stnppeltlijk. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Oct. Jo annes Bernardus van Vlaenderen, oud 31 j., jm. en Paulina Lossie. oud 18 j., jd. Geboorten. 19 Oct. Agnes Maria Louisa, d. van Edu- ardus Jacobus Andriessen en van Maria Muller. Overlijden. 20 Oct. Sophia Lauwers, oud 55 j., echtg. van Jan Francies Hanskers. 23 Oct. Apolonia Cornelia Christina Schaut, oud 23 d,, d. van Charles Louis en van Virginia de Scheppef. 28 Oct. Josephus Petrus Eugenius Scrrarens, oud 5 w., z. van P.trus Johannes en van Louisa Cecilia Rademakers. Hulst, 4 Nov. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe j 8,25Rogge/6,75; Wintergerst f 7,50; Zomergerst f Haver f 7,Erwten f 10,75; Paardenboonen fDuivenboonen f Witteboonen f Bruineboonen f Boekweit f1 Lijnzaad f Aardappels f 2,25. Koolzaad per zak van 106 liters fBoter per kilo f 1,02£. Eieren per 26 stuks 1,50. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 53 stuks hoom- vte, 40 varkens. Verkocht25 stuks hoornvee, 22 varkens. Rotterdam, 5 November 1901. De koffie-veiling welke heden door de Nederl. handelm'j te Amsterdam werd gehouden, had een goed resultaat. De goede ordinaire Java-koffie liep gemiddeld 24 cent boven taxatie, zoodat de noteering thans van 35 J cent op 38 cent per half kilo is gebracht. De betere soorten als de Preanger golden 49± a 50i, de Tagal a 48. De Java W. J. Bereiding ging 31J A 47 cent. Alles werd verkocht. De eerstvolgende veiling heeft plaats in de helft van Januari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 43 paarden ad 35 A 1 701853 magere runderen van f 75 a f 150 684 vette runderen van f 170 a f 220 569 kalvereD, 66 nuchtere kalveren, 523 schapen, 95 varkens en 285 biggen. De prijzen van hoter waren heden gemiddeld in vaten f 56 en voor stukken 654 h 704 cent per half kilo. Aardappelen werden hooger verkocht als Spuische jammen f 2,80 A f 3,20 Overmaasche f 2,90 A 3,25Zeeuwsche blauwe 2,a 2,20. Versche eiereD /4,80 A 5,per 100. Bruine boonen f 6 A f 7,50kookerwten f 8,50 A f 9,50 per hectoliter. ZESTIJ DIN(* EN. Van 4 tot en met 5 Nov. a VLAG. Q NAAM. M'. Van en naar. Lading. Voor Ter Weazen i Eng. s. s. Tadorna 3730 Liverpool Duits. s.8. Herzog Johan Albrecht 3851 'windau Van Ter Weazen t Eng. s.s. Pearl I 1915 Amble idem Ann Webster 2241 (Louden Voor Genti Eng. s.s. Ronan 3390 ILeith idem Hero 2194 Hull Duits. s.s. Lotte 1278 [Dantzig Van («eui i Deens. s. s. Tuborg i 4752 .Cardiff Eng. s.s. Sea Hound 3085 (Londen idem Armourer 2047 [Manchester idem Longwood 1730 Cardiff Van Selzaete Commercial 1 321 I Londen stukg. hout ledig stukg. stukg. idem hout ledig stukg. stukg. trdapp. ledig 1 Eng. s.s. Van 4 tot en met 5 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 16 binneuvaartuigen op- en 22 afgeschutdoor de Westsl. 6 op- en 4 afgeschut. DAGEN. Yoorm. Nam. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 13 7 November 8 n 9 10 11 12 - 11.27 11.51 12.12 12.50 1.24 1.55 2.27 2.58 Ondergeteekende betuigt haren hartelijken dank voor de vele be- wijzen van belangstelling op haren 85,ten geboor- tedag. Ter Neuzen, den 6 November 1901. Wed. W. YAN AALST, Diaconiehuis. De kapitein P. BLOHM van het Duitsche stoomschip „Umca," geeft hiermede kennis dat hij heden van H u s a m alhier is aangekomen met een ladiDg Planchetton. Houders van cognossementen worden verzocht zich aan te melden bij de Ter Neuzen, 6 November 1901. Bestek en teekening liggen van af lieden ter inzage in bovengenoemd cafe en zijn dan a 40 cent verkrijgbaar bij den bouwkundige L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, door wie inlichtingen worden verstrekt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 3