A1 g e a e a Hieuws- en Advertentieblad voor Soouwsch-Vlaaadorea. No. 4145. Zaterdag 2 November 1901, Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. Noodlottige gevolgen der influenza. 41e Jaargang. TeSsgrafSsche barichten. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Voor Nederlaud f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Yoor Ainerika 1,82^. Men abonneert zich b^j alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave ADVEBTENIIiK: Van 1 tot 4 regels f 0,40, Voor elken regel mesr f 0,10, Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de ergs slechts t w e e m a a 1 berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. Bij deze courant belioort een bijyoegsel. TER NEUZEN, 1 November 1901. Clinge. Door den raad dezer gemeente is tot onderwijzer met hoofdakte aan de openbare school in de kom der gemeente (hoofd de heer P. Egger- mont) benoemd de heer A. Verhoeven, thans werkzaam te Graauw. Zuiddorpe. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben eenige dieven een bezoek ge- bracht aan deze gemeente en, wat het ergste is, een aardige slag geslagen. Bij den landbouwer F. de Munck zijn ruim 40 kippen ontvreemd. Nog op andere plaatsen hebben zij beproefd een of ander buit te maken j doch het schijnt, dat zij verder niets van hun gading gevonden hebben, Eenige arbeiders vonden des morgens huune stal- deuren geopend doch vermisten niets. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 1 Nov. de volgende vonnissen uitgesproken J. B. de B., oud 18 j., arbeider te Sas van Gent, is wegens mishandeling veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. E. W., oud 22 j., arbeider te Sas van Gent, wegens mishandeling veroord. tot 7 dagen gevang. E. v. L., oud 26 j., arbeider te Westdorpe, is wegens mishandeling veroord. tot f 5 boete of 5 dagen hechteuis. P. J. V., oud 33 j., koopman te Stoppeldijk, is wegens mishandeling veroord. tot 7 dagen gevang. 1°. A. H., oud 20 j., 2°. P. A. S., oud 18 j., schippers te Graauw (Paal), zijn wegens mishande ling de le veroord. tot 5 boete of 5 dagen hecht., de 2e vrijgesproken. Kantongerecht te Ter Neuzen. 's Gravenhage, 1 Nov. Bij gelegenheid van het 40jarig jubile van den heer B. Blok, als kamerverslaggever, heeft de Minister Kuyper hem persoonlijk uitgereikt de versierselen van ridder der Oranje Nassauorde als blijk van hooge belang- stelling in de ontwikkeling der Nederlandsche pers, wier eerlijk en nobel karakter hij als eere- voorzitter van den journalistenkriug huldigde. Talrijke blijken van sympathie vielen den jubilaris ten deel. De opvarenden van de stoomboot yNeutraaT hadden visch gebakken en bij vergissing, in plaats van olie, daarvoor geest van zout gebruikt. Twee dekknechten hadden een weinig van de visch ge- getenzij proefden spoedig den slechten smaak en werden kort daarop ongesteld. Gelukkig kon men te Gorinchem de hulp van een dokter in- reopen, die hen door een tegengif van een wissen dood redde. De treiu van Buffalo Bill's Wild West Show is Dinsdag te Linwood, in Noord-Carolina, veronge lukt. Er werden 92 paarden gedood, waaronder een dier dat 5000 dollars waard was. Honderd paarden zijn gekwetst. Buffalo Bill, die in zijn eigen waggon reisde, kreeg geen letsel. De schade wordt op 90,000 dollars geraamd. De directeur van Czolgosz' gevangenis ont- ving de vorige maand de volgende kennisgeving De bevolking van den Staat New-York, bij de gratie Gods vrij en onaf hankelijk aan den directeur van de staatsgevangenis te Auburn salut Gij zijt aangewezen in de a. s. week het vonnis tegen wien zich noemt L6on F. Czolgosz, door middel van electriciteit ten uitvoer te leggen. lietwelk doende, te Buffalo den 26 September 1901. Geteekend Truman C. White, rechter in het Hooge Hof van den Staat New-York. Daarop zijn aan de 26 personen, die volgens de wet de executie moeten bijwonen, de uitnoodi- gingen toegezoudeu. Dinsdagmorgen had deze plaats. Ie 6 uur werd Czolgosz gewekt en werd hem aangezegd, dat zijn laatste oogenblik gekomen was. Hij werd in 'n nieuw pak gekleed en hem werd vrijheid gelaten zijn laatste maal te kiezen voorts werd hem toegestaan te rooken en spiritualien te drinken. De wet eischt bij de executie twaalf gezworenen, een vertegenwoordiger van het O. M., een vertegen- woordiger van het departement van oorlog, een geestelijke van het geloof van den veroordeelde, eenige doktoren en electrisciens. Deze personen schaarden zich om den electrischen stoel of tabouret, nadat de eerste electricien voor de laatste maal den electrischen stroom gecontroleerd had. De directeur der gevangenis lis den veroordeelde zijn vonnis voor en vrneg hem, of hij eenig wettig motief kon opgeveu, waarom de executie niet zou plaats vinden. Men kan begrijpen, dat deze for- maliteit bij Czolgosz geen resultaat had, daar hij immers geweigerd heeft zich te bedienen van de rechtsmiddeieii, om het vonnis te bestrijden of gratie te vragen. De veroordeelde werd onmid- dellijk naar de exeeutie-tabouret geleid, waarna de zwarte kap over zijn gelaat werd getrokken de electrodeu werden hierna bevestigd aan het hoofd er aan de beenen. De directeur zeide tot den eersten electricien ,/Ready." Op hetzelfde oogenblik werd dit sein overgebracht naar de aaiigrenzende kamer, waar de eigenlijke operateur verblijf houdt. Gedurende een dertigtal secouden ougeveer werd de electrische stroom volgehouden. De doktoren uaderden toen den zetel en consta- teerden, dat het hart had opgehouden te kloppen. Na de executie werd het lijk van den terecht- gestelde oumiddellijk begraven. De overbrenging van Musolino nit de ge vangenis te I rbino naar die van Catanzaro heeft niet zonder incidenten plaats gehad. Zooals te begrijpen is waren uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen niet minder dan 8 gendarmen, die zorg- vuldig uitgekozen waren, dienden ter begeleiding. Het uur van het vertrek werd geheim gehouden zoowe] de wagen, die den gevangene naar het station zou brengen, als de spoorwegcel wagen, dien men uit Parma komen liet, werden nauwkeurig onderzocht, en in ieder sliep den nacht voor het vertrek een gendarme. Alle voorbereidende maatregelen werden door den hoofd-gevaugenis-inspecteur uit Urbino geleid, die bovendien nog onderzocht, of de spoorwegcel- wagen geheel in orde was, want Musolino had niet verheeld, dat hij zou trachten weder te out- snappeu en men weet, dat hij tot alles in staat is. Twee uren na middernacht begaf de hoofd- inspecteur zich met twee opzichters in de eel van Musolino, die zich wakende in zijn bed bevond. Hij gehoorzaamde aan het bevel om op te staan en moest toen de eel verlaten. „In mijn hemd vroeg hij ironisch. ,/Jawel" was het antwoord, waarop hij gehoorzaamde en zeer langzaam de bruiu-en-witte gevangenisdracht aantrok. Tot dusver had hij zijn eigen kleederen gedragen. Men deed hem de handboeien aan en wilde hem naar den wagen brengen toen hij plotseling weder spannig werd. #Non vajo, non vajo schreenwde hij met alle kracht, ik ga niet, ik ga nietMet dat pak aan wil ik er niet uit. Hij wierp zich op den grond eu ging voort met schreeuwen en vloeken, zoodat het in den stillen nacht door de geheele gevangenis weerklonk. De kalmte en bedaardheid, waarmede de hoofd-inspecteur de gevangenen anders tot rede weet te brengen, misten nu hunne uitwerking. De gevangene schuimbekte van woede. //Ik wil mijn eigenkleeren" schreeuwde hij ik ga niet eu als gij mij wilt doodschieten, schiet dan ik ben niet bang geweest voor een bataljon soldaten, ik ben voor niemand bang. Als ik veroordeeld ben, zal ik dat smerige pak Aantrekken nu wil ik mijn eigen kleeren De tijd drong, er bleef niets anders over, dan dat de Staatsmacht nogmaals voor den roover week, wilde men niet alle genomen maatregelen te ver- geefs gedaan hebben en het stille stadje een pijnlijk schouwspel bieden. Musolino mocht dus zijn eigen kleeren aantrekken. Naast hem namen twee karabiniers plaats, waar- van ieder een eind van den om het middel van Musolino geslagen ketting vasthield. De hoofd- inspecteur en de officier der gendarmen klommen op den bok. Drie karabiniers gingen te voet vooraf; twee te paard volgden. Naast het portier reed de onderofficier, die de overbrengiug per spoor zou leiden. Langzaam ging het, 's ochtends om 2£ uur, door de nauwe, steile, kronkelende straatjes, die met kiezel en steeneii geplaveid en electrisch rerlicht zijn, naar de poort. De duisternis en de mist maakten den tocht door de kronkelende, dalende straatjes tot een geheimziunig schouwspel. Een voerman, die den stoet tegenkwam, moest tot zijn niet geringe ver- wonderiug zijn lantaarns afgeven, waarmede nu de weg eenigszins verlicht werd. Rechts en links waren verschillende posten uitgezet. Op het station aangekomen, werd Musolino dadelijk naar den eel wagen gebracht. Toen hij dezen zag, begon hij onmiddellijk weer hevig te schreeuwen jrNon vajo! Non vajo". *Daar ga ik niet in". Ditmaal werd kort en bondig gehandeld, de karabiniers stieten hem er in en sloten hem in een der middelste cellen, waarvan het tralievenster speciaal versterkt was, op en daar werd hij spoedig kalm. Vier karabiniers namen in denzelfden wagen plaats. Twee van hen bleven afwisselend in de gang, waarop de celdeureu uitkomen en hielden den door het venster gehaalden ketting vast. Om 4 uur vertrok de trein de celwagen was achter den goederenwagen geplaatst. Verder werd de tocht zonder incidenten voortgezet. Musolino iad een der karabiniers belooft zich kalm te houden, als men bij de aankomst te Rome zijn verzoek om genade aan den Koning zou telegra- feeren. Men kan zich iederen dag overtuigen, door talrijke voorbeeldeu en ernstige ongevallen dat de gevolgen van zekere ernstige ziekten dikwijls geraarlijker zijn dan de ziekte zelf. De zieke is na de crisis uiterst verzwakt, het bloed heeft zich verarmd, het heeft zijne roode bloedlichaampjes verloren en de bloedarmoede staat voor de deur. De heer P. Verdonk te Kruiningen (provincie Zeeland) achrijft onsIk was geheel verzwakt door de influenza, ik leed veel aan borst en ruggepijn en had geen eetlust meer, alstoen nam ik mijn toevlucht tot de Pink Pillen van Dr. Williams en ben door het gebruik van zes doosjes geheel genezen, en ik acht dus de waarde uwer Pink Pillen boven alle andere geneesmiddelen. Verder verhaalde hij aan onzen verslaggever dat de eetlust niet meer bestond, de spijsverteering was sleeht, kortademig bij de geringste krachtsin- spanning, 's nachts veel zweeten en hevige hoofd- pijnen maakten mij het leven tot last. Zoodra ik met de Pink Pillen begonuen was kwam de eetlust van lieverlede terug. Zij die lijden en zwak zijn hebben ongelijk de Pink Piilen niet te gebruikeu. l.i.wi verwebljnt Maaadag., W«enHdas. en ■Itgeso.nler.t op Fee.Olagen. by ,te Firm, R is Zitting van 31 October 1901. Veronrdeelil zijn J. B. D werkman te Ter Neuzen, ter zake van het var- wekken ran rumoer waardoor de nachtrnst kan worden verstoord tot eene boete van f 1, subsidiair 1 dag hechtenis. C. L. D. S., voerman te Koewacht, ter zake van het op den openbaren weg een trekdier onbeheerd laten staan; tot •ene boete van 1, subs. 1 dag hecht. P. P., schipper te Bouchaute, ter zake van het bevisschen der Schelde zonder consenttot eene boete van f 2, subs. 1 dag hecht. G. H. B., winkelier, J. d. B., aannemer, beiden te Ter Neuzen, ter zake van overtreding van het brandweerreglementieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. J. W., particulier aldaar, ter zake als vorentot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. P. J. d. B F. H werklieden te Sas van Gent, M. D. J., werkman. A. E. d. M., landbouwer, P. J. A., wagemnakers- knechts, beiden te Zaamslag, A. C. C., G. R., arbeiders, J. B. d. D., koopman, alien to Axel, P. v. H., F. J. f! v. d. S., arbeiders, beiden te Westdorpe, J. d. L., N. 11., schippers, beiden to Philippine, J. d B., smidskneoht te' Hulst, D. R., timmermansknecht, W. R. F., montenr, J. B. B., bierliuishouder, I. K„ bootwerker, F. J. S., leurder, M. D., koopman, ter zake van openbare dronkenschapieder tot ee*e boete van 1, snbs. 1 dag hecht. voor elke boete. J. J. D., schipper te Ter Neuzen, A. W., schipper te Gent, ter zake als vorenieder tot eene boete van 2. subs. 1 dag hecht. voor elke boete. E. E. R„ O. A. A. W arbeiders te Sas van Gent, J. H. I. varensgeze), M. A. D., zonder beroep, beiden te Ter NeHzen, ter zake als voren, tweemaal gepleegd; ieder tot 2 boeten van f 1, subs. 1 dag hecht voor elke boete". J. C., timmerman, zonder bekende woonplaats, J. M., arbeider te Sas van Gent, ter zake als voren, driemaal gepleegd; ieder tot 3 boeten van 1, snbs. 1 dag hecht. voor elke boete. I. P. d. G., koopman te Zaamslag, ter zake als voren; tot 3 boeten van 2, subs. 1 d-'g hecht. voor elke boete. J. J B., sehippersknecht te Philippine, P. d. W., smid, zonder bekende woonpb at-, ter zake van openbare dronken schap, bij eerste herhaliag; ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht voor elke boete. R., arbeider te Sas van Gent, ter zake van openbare dronkenschap, bij tweede herhaling, tot hecht. van vijf dagen. metselaar te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, bij vijfde en zesde herhaling, driemaal gepleegd tot eene hecht. van driemaal twee weken. r'.iWt"sp""olien i A v. C., arbeider, M. v. C. en A. v. zonder beroep, alien te Axel, ter zake van iacht- wetovcrtreding. veolitsvervolglng s F. R., njksklerk te 1'er Neuzon, ter zake van overtreding van het brandweerreglement. l iizcs.e'il de zake* van J. J., aannemer, J. d. F.. bicrluushouder, W. R., tuinicr, C. v. W., sloeproeier, alien ,<t ler N-uzen. •»- te- Ter leuei. Axel. Huwelijks-aangiften. 31 Oct. Gelein Jacobus van Hoeve (van Westdorpe), oud 24 j., jm. en Juliana Maria Tollenaer, ond 24 j.; jd. Geboorten. 18 Oct. Pieter Gerard, z. van Jan Pieter Jonkman en van Leuntje Debora van der Wiele. 19 Oct. Jan Abraham, z. van Mar! in us Oppeneer en van Snzanna Pieternella Verberkmoes. Salomon, z van Abraham Dieleman en van Elisabeth Jansen. 21 Oct. Jacobus Naialius, 7. van Jacobus Beraardus de Danschutter en van Fraucisca Seegers. 23 Oct. Jozias, z. van Jozias de Koeijer en van Elizabeth Wiemes. 28 Oct. Jan Jacobns, z. van Pieter Hamelink en van Maria den Hamer. 29 Oct. Sara, d van Martinus Dieleman en van Anna Koster. 31 Oct. Pieter Adriaan, z. van Jacob Meeuwse en van Maatje Franchise de Jonge. Overlijden. 22 Oct. Joannes Cornells Claessens, oud 9 in., z. van Hubertus en van Maria Elisabeth van Campen. 23 Oct. Johanna Pieternella Yerstraten, ond 14 m., d. van Mels en van Maria Boeije. 26 Oct. Maria den Hamer, oud 38 j„ echtg. van Johannes Kotvis. 27 Oct. Anthonie Rinn, ond 7 j., z. van Francois en van Elizabeth Mertens. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Westdorpe. Huwelijks-aangiften. 26 Oct. Florimon- dus Schelfhout, oud 23 j., jm. (van Ter Neuzen) en Amelia Maria Nederlof, oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Oct. Leonardus Wille, oud 30 j., jm. (van Axel) en Juliana van Troost, oud 28 j., jd. Geboorten. 22 Oct. Maria Christina, d. van Eduardus de Groff en van Esther de Guijtenaer. 24 Oct. Richard Albert, z. van Alphonsus Camille De la Ruelle en Maria Mathilda Lammens. 26 Oct. Arsene Honore Marie, z. van Gustavus Carolus Lombaerd en van Albertina Augnstina Feijen. 28 Oct. Magdalene Mathilde Marie, d. van Augustas Livinus de Munck en van Christina Maria van de Velde. Overlijden. 28 Oct. Camilius Pluim, ond 47 j., echtg. van Maria Theresia de Weirdt. Zuiddorpe. Overlijden. 21 Oct. Leonie Baert.oud 36 jechtg. van Augustus Herman. 29 Oct. Arthur Her man, oud 16 d z. van Petrus Herman en van Emma Coone. Zaamslag, Huwelijks-voltrekkingen. 24 Oct. Ja cobus Dieleman, oud 21 j., jm. en Cornelia Bolleman, oud 21 j., jd. Geboorten. 21 Oct. Jan, z. van Eevinus van de Wego en van Adriana Elizabeth Willemsen. 23 Oct. Johanna Maria, d. van Abraham Pieter Wisse en van Maria Jannetja Leenhouts. 25 Oct. Johannes Jacob, z. van Jan Wlltemaen en van Lijdia de Wilde. 26 Oct. Anna Maria, d. van Jan Christiaan ran de Vrede en Jozina Maria de Vos. 28 Oct. Johannes M irtinus, z. van Johannes Daniel van Doom en Janna van Espen. 29 Oct. Adriana, d. van Abra ham Kolijn en van Levina Wiebregt Witte. Overlijden. 19 Oct. Adriana Kolijn, oud 29 j., echtg-van Elias van 1 at.cnhove 26 Oct. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Jan Verpoorte en van Tanneke Haak. De heer P. VERDONK, volgens portret.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1