BIJVOEGSEL Ter Heuzensche Courant Donderdag 31 October 1901. No. 4144. Gemengde berichten. Volgens een sclirijven uit Zutphen aan het N. v. d. D. was het niet de eerste maal dat den schilder, die aan de brug aan de Arne onder Amemuiden op zoo noodlottige wijze zijn leven verloor een ongeluk overkwam. In Augustus 1899 namelijk geraakte hij bij het verven aan de spoorljjn te Laag-Oosterbeek onder een trein en werd toen gevaarlijk gewond. In het daarop volgende jaar, in het laatst van Maart, vie! hij bij het vervoeren van schilders- gereedschappen naar Nijmegen van den wagen, omdat hij zich daarop te slapen had gelegd. Hij geraakte er onder en werd vrij ernstig gekneusd. En nu zijn derde ongeluk te Amemuiden moest hij met den dood bi koopea. Te Rijen ging Ziterdag de landbouwer A. J met paard en kar een kalf uit de weide halen. Onderweg werd het paard schichtig en sloeg op hoi. J. viel van den wagen de wielen gingen hem over het hoofd en hij bleef op de plaats dood. De Westlandsche stoomtram heeft nabij Leugenbrug een inwoner van Quintsheul, die dronken tusschen de rails lag, overreden en on- midellijk gedood. Te Franeker is diefstal gepleegd op het politiebureau. Iemaud had daar zijn roes uitge- slapen, werd even alleen gelaten in de wachtkamer der agenten en nam het geld en voorwerpen weg van andere arrestanten, aldaar gedeponeerd. Bij zijn afscheid stak hij een sigaar op, die "ook ontvreemd was. Later vond de politie de gestolen voorwerpen in zijn bezit. Te Ederveen, onder Ede, heeft de heer C. uit Wageningen, bij het schieten op een patrijs, de vrouw van den landbouwer W. J. getroffen. De vrouw kreeg een gedeelte der lading in linkerarm en linkerbeengeneeskundige hulp is ingeroepen. De heer C. weigerde schadevergoeding te geven, zoodat er een aanklachl ingediend is bij de politie, die proces-verbaal opgemaakt heeft. De bewoners van de Newtonstraat in Deu Haag werdeu Zaterdagavond opgeschrikt door een hevige ontploffing, ontstaan doordien jongens brandende lucifers in een riool hadden geworpen. De ijzeren rioolrooster werd stukgeslagen en een gedeelte van de bestrating opgebroken. De politie is de deugnieten, die het ongeval veroorzaakten, op het spoor. Maandagochtend vroeg vond men het twaalf- jarig zoontje van een der arbeiders van W. P., te Iieersjandam, dood in den karnmolen liggen. Zooals vaak gebeurt, is de knaap waarschijulijk in den molen gegaan, om het paard tot meer spoed aan te zetteu, en schijnt toen gevallen en door het geblinddoekte paard doodgetrapt te zijn. Haarknippen kost geld. Een uitzondering op dezen regel vormt echter een bewoner van het Armenhuis te Amsterdam, die in het genot is van zoo zeldzaam mooi zilverwit haar, dat een kapper, specialiteit in het pruiken maken, een overeenkomst met hem heeft gesloten, waarbij de kapper zich verbindt den ander wekelijks een kwartje uit te keeren, mits hij niets aan zijn haar verandert en op gezette tijden zich door hem laat knippen. Dan krijgt hij telkens nog twee kwartjes toe. En zoo ziet men den man nu eens pronken met een weelderigen zilverwitten haardos, om hem den volgenden dag tegen te komen met een bol zoo kaal als een knikker. Uit Amersfoort meldt men De Amersfoortsche kermis is weer ten einde. Vielen er vorige jaren dikwijls hevige vechtpar- tijen voor, dit jaar verwachtte men, toen de zoo- genaamde en gevreesde dolle Vrijdag betrekkelijk rustig was voorbijgegaan, dat er geeu ongeregeld heden van beteekenis zouden gebeuren. Deze verwachting is echter ijdel gebleken. Zaterdagavond omstreeks 11 uur ontstond er in het koffiehuis van P. Walet, op het Havik, twist tusschen een bezoeker en een bediende, waarbij de laatste, een gepensionneerd O.-I. mili- tair, de W., zoo driftig werd, dat hij zijn tegen- partij, D. de V., een daglooner alhier, een mes- ateek in de linkerzijde toebracht, die door het hevige bloedverlies den dood tengevolge had. Toen de geneesheer Dr. S., kwam, kon hij slechts den dood constateeren. Zoowel de verslagene als de dader staan niet ongunstig bekend. Zondagavond is de officier van justitie uit Utrecht aangekomen voor een vo°rl"?pig getuigenverhoor. De dader heeft reeds volledig bekend en toont zeer veel berouw. Het voorwerp, waarmee hij het misdrijf pleegde, heeft "'J in het water geworpen. De verslagene is een man van 48 jaar en laat eene vrouw met zes Kinderen na. Zondagmiddag heeft bij een voetbalwedstrijd een zeer droevig ongeluk plaats gehad. Op het errein aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam malchen de vereenigingen Unitas en Advendo. Een der spelers gaf in het spel bij ongeluk den ISjarigen medespelende, O., een hevigen trap tegen den buik. Onmiddellijk moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Maandag is 0. aan de gevolgen overleden. Een afschrikwekkende waarschuwing tegen ruw spel De Belgische justitie heeft naar de Petit Bleu meldt, te doen gehad met een eigeuaardigen schurk, die voorgaf inspecteur van het school- wezen te zijn, en die zijn rol zoo fraai volhield, dat hij niet alleen waarlijk scholen inspecteerde, en in gemeenteraden deed beraadslagen over her- vormingen in de plaatselijke inrichtingen van ouderwijs in te voeren, maar ook schoolmeesters en geestelijken voor somtijds aanzienlijke sommen wist op te lichten. Hij heeft zich aan rechtsvervolging onttrokken door naar Frankrijk te vluchten. De kerel heet Lambert, en had geen ander document bij zich, om zich te legimiteeren, dan een akte tot be- voegdheid voor het geven van lager onderwijs, hem door een bisschoppelijke school uitgereikt Gemeenteraad van Ter Neuzen. VAN DE VAN Vergadering van Dinsdag 29 October 1901. Ac oorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aamvezig de heeren Moes, Van den Hoek, De Feijter Harte, Wieland, Visser, Van der Hooft, De Koeijer, Grenu' Dees, Van de Velde en De Jonge. Afwezig de lieer Van IJsselsteijn. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande. De beer Dees merkt op dat van den heer De Feijter gezegd wordt dat deze heeft gestemd tegen het door hem spreker gedane voorstel, om de tegemoetkoming aan onder- wyzers, zoo voor buiten als binnen de kom, op 60 te stellen. De heer De Feijter heeft daar evenwel voor gestemd De heer Wieland merkt op dat het door de pers ook zoo is vermeld. De heer De Feijter bevestigt, dat hij vo'o'r het voorstel heeft gestemd. Besloten wordt de notulen in dien zin te wijzigen. Nog wordt opgemerkt, dat de stem door den heer Van IJsselsteijn over art. 5 der verordening tot regeling van de onderwijzerssalarissen uitgebracht, niet duidelijk was Deze had gezegd .dankje." In de notulen is dit vermeld als onthouding. De vraag wordt gedaan of die op ratting juist is. r 6 De Secretaris merkt op dat het noch voor, noch tegen was waarorn hij het als onthouding aanmerkte. De heer Moes stemt toe dat die stem niet zuiver uitgedrnkt waser moet vbdr of tegen gestemd worden. De Voorzitter is het hiermede eens, doch merkt op, dat men niet overal zoo dadelijk acht op geven kan. Den heer Moes was het dadelijk opgevallen, maar hij had er niet over willen spreken. De Voorzitter: De heer Van IJsselsteijn zal zoo aanstonds wel komen en dan kunnen we hem nadere verklaring vragen. Ilierna wordt de openbare zitting geschorst en gaat deze over in eene met gesloten deuren. Bij het weder openbaar worden der zitting is ook de heer Van IJsselsteijn aanwezig. De Voorzitter stelt aan de orde 1Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 19 October 1901, waarbij wordt opgemerkt dat in het raads- besluit van 15 October 1.1., no. 14, de post .kosten van aankoop der scheepstimmerwerf" ten onrechte gebracht is onder hoofdstuk 3, afd. 2, art. 2 der uitgaven. Dit moet zijn hoofdstuk 4, afd. 2, art. 1 (nieuw). Zij verzoeken de noodige verbeteringen van het raadsbesluit te bevorderen. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor de ver- langde wijziging aan te brengen, waartoe z. h. s. wordt besloten. Is. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 19 October 1901, waarbij wordt te kennen gegeven dat door het college is goedgekeurd het raadsbesluit van 10 October 1.1., no. 11, betreffende de aanvaarding van eene schenking. De Voorzitter: Zoodat dus nu met het opmaken van het contract kan worden voortgegaan. Een adres van Jvan de Ree Jz., molenaar te Ter Neuzen, weike de vrijheid neemt zich tot den Raad te wenden te kennen gevende dat hij bezit het recht van erfpacht voor onbepanlden tijd op een perceel gemeentegrond bij den Pelmolen, kadastraal be kend in sectie C, nommer 2190, groot volgens het kadaster 3 aren, 50 centiaren. dat dit erfpachlsreeht is gevestigd bij onderhandsche akte d.d. 23 Maart 1873 en is ingegaan I Januari 1873. dat naar hij heeft vernomen, eene langs de oostzijde van het perceel liggende strook ter breedte van pi. m. 1 meter moet dienen voor openbaren doorgang of weg. dat hij bereid is zijn recht op die strook grond thans reeds af te staan, evenwel onder voorwaardedat het overig dee! van gemeld kadastraal nommer hem thans reeds opnieuw in erfpacht worde gegeven voor den tijd van 20 jaar, ingaande den 1 Januari 1903, en dat de oostelijke afscheiding of afrastering van het perceel voor rekening van de gemeente blijve Beleefd verzoekt adressant u het bovenstaande wel in overweging te willen nemen en bij gunstige beslissing, zoo noodig nader met hem overeen te komen. Do VoorzitterHieruit blijkt dus dat Van de Ree reeds terstond een strook grond, ter breedte van 1 Meter van het perceel wil afstaan, zooals daarover ook door het college van Burg, en Weth. is gesproken, zoodat dan de gang naast lteinhout bestendigd kan blijven. Namens het Dag. Best, stel ik voor het aanbod van Van de Ree aan te nemen, en zijn verzoek om hem den nog overblijvenden grond reeds nu opnieuw voor den tijd van 20 jaren, ingaande 1 Januari 1903, in erfpacht te geven, in te willigen, op voorwaarde dat adressant even als alle anderen daar een recht van 6 cent per M2. zal betalen voor de oppervlakto die er na nieuwe opmeting nog zal blijken over te blijven. Thans betaald adressant voor het perceel 3,20 per jaar. Dit voorstel wordt met aigemeene stemmen aangenomen. <1. De VoorzitterTer benoeming van een secretaris voor het bestuur der brandweer, wegens het aan D. van den Berge als zoodanig verleend eervol ontslag, is door dat college eene aanbeveling ingezonden, waarop voorkomt als no."l F. van den Broeke (behoorende tot het personeel der brand weer) en als no. 2 L. J. de Vries (niet behoorende tot het personeel der brandweer). Volgens de verordening geschiedt de benoeming van biandtneesters door Burg, en Weth., doch van de commissarissen en den scretaris door den Raad, telkens voor 3 jareu. Indien de secretaris wordt benoemd buiten het personeel der brand- weei, heeft deze geen recht om in de vergadering mee te stemmen. lot stemming wordt overgegaan, waarvan de uitslag is, dat met 11 stemmen wordt benoemd L. J. de Vries. Op F. van den Broeke en op N. J. de Vries was 1 stem uitgebracht. e. De VoorzitterIn de vergadering met gesloten deuren zijn besproken de aanvragen om ontheffing van school- gold voor den kind, over de drie laatste maanden van het jaar, van A. Moggre en J. J. van Pienbroek, van wie met 1 October een kind de school verlaten heeft. Namens het Dag. Best, stel ik voor deze ontheffing te verleenen. Aangenomen z. h. s. f. De VoorzitterOm in het bezit te komen van na te noemen straten, stel ik, namens het Dag. Best, voor, dat de Raad, beschikkende op door A. Visser, A. A. Paape wed A. H. Donzo en A. C. N. Grenu, gedane verzoeken, gelet op art. 16 der verordening op het bouwen en op de verplichtingen van eigenaars van naburige erven, besluit van verzoekers in eigendom en in onderhoud over te nemen de hun in vollen en vrijen eigendom behoorendo perceelen, te weten a, de Donze- Visserstraat kadastraal bekend sectie C no. 3274, benevens een gedeelte der verbindingstraat tusschen de Donze- Visserstraat en de Tholensstraat, kadastraal bekend sectie 0 no. 3365, eigendom van A. Visser en A. A. Paape, wed A. II. Donze. b, een gedeelte der verbindingstraat tusschen de Donze- Visserstraat en de Tholensstraat kadastraal bekend sectie C no. 3277, eigendom van A. Visser. e, de Eerste Kortestraat, kadastraal bekend sectie C no. 3899 en de Verlorenhoek kadastraal bekend sectie G no. 3070, eigendom van A. C. N. Grenu, zulks onder de gewonc voorwaarden, en verder goed te keuren de afstand om niet door A. Visser voornoemd van zijn recht van erfpacht voor onbepaalden tijd op het perceel grond te Ter Neuzen, kadastraal bekend sectie C no 2049 eigendom der gemeente, deel van de Donze-Visserstraat en dat perceel, evenals de hiervoren genoemde, blijvend' te bestemmen voor den openbaren dienst. De heer Van IJsselsteijn: Is de Donze-Visserstraat nu in orde? De Voorzitter: De commissie van fabricage heeft onlangs de straat opgenomen en in orde bevonden. Sedert zijn er weer putten in gekomen, doch de heer Visser heeft beloofd, deze te zullen laten maken, zoodra hij straatmakers kan krijgen! De heer Visser: Ja, ten minste, dat ik de putten zal laten ligten. De VoorzitterNatuurlijk. Ik meen dan ook dat we gerust kunnen zijn, en dit geen reden behoeft te wezen, om het nemen van een besluit tot overname uit te stellen. Hot voor&tel van het Dag. Best, wordt aangenomen met aigemeene stemmen. uitgezonderd die der heeren Visser en Grenu, die zich bniten stemming hielden. stDe Voorzitter doet mededeeling van een verzoek van het Bnrgerlijk Armbestuur, om op de hegrooting voor 1902 gelden toe te staan voor het stichten vun een gebouw voor dakloozen. De woningnood wordt Heeds grooter, de huurprijs van huizen, vroeger 1,25 per week, is gestegen tot f 1,50 of 1,75 ja zelfs hooger, en het is te vreezen datde eigenaars van woningen. verhuurd aan het armbestuur, de huurprijs ook zullen verhoogen. Burg, en AVeth. hebben dit schrijven behandeld en kunnen met het plan instemmen. Wij willen echter voorstellen, om, indien de Raad toestemt in de stichting van dat gebouwj dit niet op de begrooting voor 1902 te brengen, doch nog dit jaar uit te voeren, daar er vennoedolijk daarvoor in de begrooting voor dit jaar, door geraamde uitgaven welke achterwege zijn gebleven, nog eene som beschikbaar zal zijn. De heer Van IJsselsteijn vraagt welk bedrag voor de stichting van dat gebouw wordt noodig geacht. De A oorzitter deelt mede dat de kosten van een gebouw volgens bet door hem ter tafel gebrachte ontwerp zijn ge- raamd op 1200 it 1300. De heer Van IJsselsteijn: En is er op de begrooting van dit jaar nog zoo'n bedrag te vinden De Voorziiter Arermoedelijk wel. Het voornemen is, om, bij inwilliging, het gebouw te zetten aan den Catspolderschen dijk, waar de gemeente nog grond bezit. Daar is vddr eenige jaren door de gemeente grond gekocht en ook door haar betaald, terwijl de grond ten n ime van het Armbestuur op het kadaster is geboekt. Daar het op sommige plaatsen voorkony dat de Armbesturen wel degelijk eigendom hebben, moeten wc daarmee rekening houden, en stel ik namens Burg, en AVeth. voor op het kadaster dat perceel ten name der gemeente te laten overschrijven, daar men daarmee later moeite zou kunnen ondervinden. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Eveneens wordt z. h. s. besloten tot de stichting van het gebouw en ook om dit nog op de begrooting voor 1901 te brengen. 2. Gemeente-begrooting dienst 1902. De VoorzitterDoor de Commtssie van onderzoek (bestaande uit de heeren G. Wieland, J. C. Harte en Joz. de Feijter) is het volgende rapport uitgebracht Ten opzichte van de raming der schoolgelden, komt het de commissie vreemd voor, dat thans minder geraamd wordt dan het vorigjaar, terwijl de bevolking der scholen grooter is." Oorspronkelijk is het schoolgeld geraamd op 1811,50, doch later hebben Burg, en Weth. gemeend dat het hooger kan uitgetrokken worden en wel op /2100. jOmtrent de benoodigde grint voor den grintweg Ter NeuzenHoek. stelt de commissie de vraag of de raming -daarvan niet te hoog is met het oog op het gedeeltelijk vervallen van den Vlooswijkschen weg." Dat is een zaak die zeer moeilijk is om daar wijziging in te brengen. De Commissie van beheer raamt het bedrag en Ter Neuzen is door contract aan de gemeente Hoek verbonden om daar een zeker bedrag in bij te dragen. De heer Moes la ben lid der Commissie en moet erkennen dat het gevraagde bedrag hoog is, raaar ik zie geen kans om daar verandering in te brengen. vooral nu, met dit on- gunstige najaar. Daar hangt het veel van af. We hebben enkele jaren geleden droog najaarsweer gehad en dan is het onderhoud veel goedkooper. De Vlooswijksche weg is nu weer heelemaal stuk gereden, daar zijn die hooge ramingen ook een gevolg van, omdat er dan veel grint voor noodig is. De heer Van IJsselsteijn: En nu is er nog al een stuk af. De heer Moes: Ja, en nog al een groot stuk en dan zou men strikt genomen minder noodig moeten hebben, dat is waar, maar het is aan de Commissie bij onderzoek gebleken dat de weg aan Mauritsfort ook slecht ligt en daar nog al wat grind zal noodig zijn. De beer Van IJsselsteijn: Maar kunnen we dan van dat onderhoud niet afraken, want het is toch onbillijk dat De Voorzitter Ik zou daarover liever niet in de openbare zitting spreken. De beer Moes: Juist, dit acht ik ook ongewenscht, anders zou ik er ook wel wat meer van zeggen. De heer Wieland De zaak is zoo erg niet, maar er staat in de memorie van toelichtingdeze wegen verkeeren in goeden staat. Nu wordt er echter meer geld gevraagd, en dat zal de oorzaak onzer opmerking zijn geweest. Be Voorzitter vraagt of iemand over deze zaak nog in ge- heime zitting verdere bespreking wenscht. Niemand daartoe het verlangen te kennen gevende, wordt overgegaan tot de artikelsgewijze behandeling der begrooting. IIITGAVEM. Bij hoofdstuk II, afd. 1, art. 5. .jaarwedden van de ambte- naren ter secretarie, stelt de Voorzitter namens het Dag. Best, voor den post met J 50 te verhoogen en de jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie Dieleman te brengen op f 700. Z. h. s. aangenomen. Bij afd. 3, art. 1, »jaarwedde van den ambtenaar van den burgelijken stand," stelt de heer Van den Hoek voor den post met 50 te verhoogen en dus te bepalen op f 150. Hij meent dat de titularis die som wel als vergoeding mag genieten. Dit voorstel wordt verworpen met 8 tegen 4 stemmen voor stemmen de heeren Van den Hoek, De Feyter, Visser en Dees; tegen de heeren Van den Velde, De Jonge, Moes, A'an der Hooft, Van IJsselsteijn, Harte, Wieland en De Koeijer, de heer Grenu onthoudt zich van stemmen. Bij hoofdstuk III, wijst de Voorzitter er op, dat art. 1, •jaarwedde van den beambte belast met het ophalen der schoolgelden," wegens de verhooging van de raming der opbrengst van de schoolgelden. moet worden gebracht van 55 op f 63, daar de belooning voor 't ophalen 3 pet. be- draagtzoo was ten minste de vroegere regeling. Dit jaar werd het schoolgeld niet opgehaald, en nu blijkt dat het innen groote moeilijkheden ondervindt, waarom men weer tot de oude manier zal moeten terugkeeren. De aangewezen beambte ging maandelijks aan de huizen 't schoolgeld ophalen was iemand op dat oogenblik eens niet bij kas, zoo kreeg hij uitstel maar "t kwam toch binnen daar zij telkens werden herinnerd. Alvorens dit weer kan geschieden moet evenwel de verordening op de invordering worden veranderd, wat het Dag. Best, al had willen voorstellen, doch waarvoor nog geen gelegenheid was, en wat trouwens nog zoo gemakkelijk niet is ook. Deze post wordt z. h. s. goedgekenrd. Bij hoofdstuk IV, art. 1 .jaarwedden van den inspecteur en de agenten van politie" 3948,82, licht de Voorzitter toe, waarom, zooals nit de memorie van toelichting blijkt, een politieagent meer is geraamd, met het oog er een te Sluiskil te 8tationeeren. De buitengewone agent Willems, heeft zijn ontslag gevraagd en dit zal hem verleend worden. Zijn eigen werk belet hem datgene te doen, wat noodig is voor den dienst der gemeente. Sluiskil breidt meer en meer uit, en het is noodig, dat daar van gemeentewege vast politie- toezicht wordt uitgeoefend. De toestand is er nu slecht en daarom moet er verandering komen, een goede verandering is aan te brengen door er een agent van de politie alhier te stationeeren. De beer VisserIk zou het dan toch gewenscht achten dat er iemand werd geplaatst die wat ondervinding heeft opgedaan, en met tact weet op te treden. De Voorzitter: Natuurlijk zal ik er niet iemand sturen die nog geen onbezoldigd rijksveldwachter is. Ik geloof eyenwel dat er wel een geschikte onder de agenten zal zijn die naar Sluiskil wil overgeplaatst worden, of anders moet er een oproeping gedaan worden en uitgezien of zich dan een geschikte opdoet. Ik hoop evenwel dat het de leden nu wel duidelijk zal zijn waarom er te Sluiskil een agent moat komen. De besproken post wordt z. h. s. aangenomen. De Voorzitter: Na art. 4, «bewaring en transport van gearresteerden, zou ook nog een nieuw artikel kunnen worden uitgetrokken »verwijdering van doortrekkende vreemdelingen Wanneer hier vreemdelingen komen die geen bestaansmiddelen hebben, van een andere natie, worden deze spoedig door de marechanss^e over de grenzen gebracht. Er komen evenwel ook vreemdelingen, inwoners van andere plaatsen, overtocht met de boot vragen. Deze wordt dan verleend door het geven van een pa.sagebiljet vanwege het Burgerlijk Armbestuur, dat van dat college steeds wordt beschikbaar gesteld. Ot-choon dat zoo cocci gaat, was het misschien toch wenschelijk, er hier een som voor uit te trekken. De heer Grenu: Hoeveel bedraagt dat 'sjaars? De Voorzitter: Dat is moeilijk te ramen, dat kan uiceen- loopen. De heer Moes't Is nog altijd goed gegaan, k zou het zoo maar laten. De VoorzitterO. ik heb ook geen bezwaar het op de oude wijze te bestendigen, daar het nooit tot moeilijkheden aanleiding gaf. Afd. 1 wordt z. h. s. goedgekeurd. evenals afd. 2. Bij afd 3, art. 1 kosten der straat verliehting" f 2750 (voor 1901 geraamd op f 2088) zegt de Voorzitter dat het Dag. Best, noodig acht dezen post met nog f 250 te verhoogen en te brengen op 3000. De heer Visser zou het niet ongewenscht achten dat Burg, en AVeth. zich voor de controle van het electrisch licht eens deden bijstaan door een deskundige, die hen inlichtingen kon verstrekken omtrent de gebreken die de verlicbting aankleven, want in den laatsten tijd is het allesbehalve constant. Hij zou voor een deskundige een post op de begrooting willen brengen. De Voorzitter: Voor 't volgende jaar, of ook voor 1901? De heer Visser wil dit meer overlateu aan het Dag. Best., maar hij acht voorlichting gewenscht. De heer Van deu Hoek: We zouden 't nu dit jaar nog kunnen doen en ook het volgende. De heer Grenu Moet dat een voortdurende controle zijn De heer Van den Hoek: We zouden 't nu van 'tjaar eens kunnen doen, en dan verder zien. De heer Wieland kan er dan ook mee inst-mmen. De Voorzitter zou om een post op de begrooting uit te trekken wel eerst na moeten gaan wat de vroegere deskundige ontvangen heeft. De heer Aran IJsselsteijn Dat was geen goede, die was niet onpartijdig en is later bij de heeren die met ons onder- handelden in dienst getreden. De heer Wieland verklaart nogmaals er mede te kunnen instemmen als het de bedoeling van het voorstel is, om het deskundig onderzoek zoo eens een enkele maal te doen plaits hebben. De hear Visser beschouwt het zoo dat Burg, en Weth. als zij 't niet noodig oordeelen, 't niet zullen doen. Na nog enkele oprnerkincen wordt het voorstel van den Voorzitter, om op als art. 2 voor memorie uit te trekken controle der electrische verlichting" (opgemerkt werd dat dan niet alleen de straatverlichtiug maar ook die der ge- meentegebouwen er onder begrepen zijn) z. h. s. aangenomen evenals daarna de geheele 3e afd. Afd. 4, •schntterij", en 5, »gezondheidsdienst", benevens hoofdstuk V, .openbare werken" worden z. h. s. goedgekeurd Op hoofdstukken VI en VII, afd. 1 en 2, is niets uit getrokken. Bij afd 3, art. 1, »jaarwedden onderwijzers", stelt de heer Van IJsselsteijn voor de jaarwedde van de onderwijzores in in de handwerken aan school C, A. E. van de' Heijden, tc verhoogen met 50, daar zij thans het dnbbele aautal lesuren onderwijst van dat uit den tijd dat zij benoemd is. De heer Moes moet opmerken d t, nadat de heer Van IJsselsteijn daarover in de vorige vergadering reeds sprak, bet Dag. Best, een en ander ook heeft overwogen en het idee van den heer Van IJsselsteijn heeft overgenomen. De Voorzitter stemt dit too, en deelt mede dat ook het Dag. Best, had overwogen f 50 verhooging te geven, daartae wordt met aigemeene stemmen besloten. De VoorzitterOp grond der nienwe verordening op de salarisregeling der onderwijzers, moet hier als art. 2, nieuw worden uitgetrokken »vergoeding aan onderwijzers wegens huishuur" f 520. Aangenomen z. h. s. Eveneens wordt z. h. s goedgevonden art. 8 .verlichting, verwarming en schoonhouden der lokalen" te brengen van 1000 op 1100, wat Burg, en Weth. met het oo» op de verlicbting noodig achten. De totale kosten voor het lager onderwijs wordt z. h. s. goedgekeurd op een bedrag van 24724,15, Bij hoofdstuk XI, afd. 1, deelt do Voorzitter mede dat de rente van het geleende kapitaal ad 5000, moet worden uitgetrokken op f 175, in plaats van 200. Bij het aan- biedcn der begrooting was nog niet bekend, dat het kapitaal tegen 3J pet. kon worden geleend en was op 4 pet. gerekend De verdere posten der uitgaven geven tot geen bespreking aanleiding, en worden de uitgaven en bloc z. h. s. goed gekeurd. I!VHUH§TEX, Bij hoofdstuk III, afd. 1, art. 7, .schoolgelden la^er onderwijs, wordt de post van 1811,50 verhoogd tot f 2100. Afd. 4, art. 1, .hoofdelijke omslag," wordt voorgesteld uit te trekken op f 22000, het bedrag zegt de Voorzitter waarop we volgens de nieuwe, nog niet goedgekeurde ver ordening mogen komen. De heer VisserZullen we met de heffingen volgens d« nienwe regeling tot dat bedrag kunnen komen. De Aroorzitter en de heer Van den Hoek merken op, dat dat bedrag volgens de verordening met 5 pCt mag worden overschreden. De post wordt hierna z. h. s. goedgekenrd. De Voorzitter deelt mede dat art. 3 van afd. 5, «vergun- ningsrecht wegens verkoop van sterken drank in het klein," moet worden verminderd van 1421,871 tot 1371,874, wegens het vervallen van twee vergunningen te Sluiskil'. De verdere posten der ontvangsten geven geen aanleiding tot bespreking en worden z. h. s. in zijn geheel goedgekeurd op een bedrag van f 6 <656,71. De begrooting in zijn geheel wordt daarna eveneens z. h. s. aangenomen op een bedrag van f 63,656,71 in ontvangsten en een gelijk bedrag in uitgaven, met een post voor onvoor- ziene uitgaven van J 814,67. 3. Omvraag. De heer Visser vraagt of het de bedoeling is de reclames tegen den hoofdelyken omslag toch zoo spoedig mogeliik te behandelen. De Voorzitter zegt dat toe. Hierna is de vergadering gesloten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 5