puike Graskalveren. Canadaboomen, Kanadaboomen, Hsrhalings-Ondsrwijs* Tor ovGrnams aangsboien, Graskalveren. Kost en Inwoning oSaaiffl&eden. AA1BBESTEDIJSFG. 100 zware Olmeboomen, KftNAOABOOMEN, Kanadaboomen, J. do Smidt-Pothoven, feeren- en iCapokbedden, Advertentien. Uit de hand te koop Aangeboden: M. J. van Dixhoorn, Ter Neuzen. Openbare Verkooping. aanbesteed: Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 100 zware 50 zware Openbare Verkooping. 100 Zware Uiterst concurreerende prijzen. //Ik h uiver hier altijd in huis, wanneer ik zoo alleen ben Lees ik, om mij wat te verstrooien, dan mengen zich mijne gedachten in de belang- rijkste lectuur dan is het, alsof er iemand achter mij staat en me iets in het oor fluistert. Klaus wordt in onze kringen niet meegeteld. Hij met zijne houterigheid heeft er ook geen slag van, zich te doen geldenhet kost hem moeite eene uitnoodiging aan te nemen, en zoo blijft hij vreemdeling in onze kringenhij houdt van huiselijkheid en hij kwelt me met zijn eeuwig- durend narekenen. Ga ik naar zijne familie hierover, dan beschouwt hij dat als een samenzwering tegen hem. Ze zouden me toch liefhebben, als zij mij maar henden. Hij haat hen en zij vreezen hem, want zijn hart is koudslechts de hartstocht yerwarmt het soms PIETERNELLA A. ELVE. WILLEM P. ELVE. PIETER ELVE. A. VAN DER LINDE. Woensdag 23 October bij de W<t» SUSIJN te Ter Neuzen. Op Dinsdag 22 October 1901, des namiddags 0 ure, zal in het koffiehuis //La Belle vue" van J. Schepens, te Ter Neuzen, worden het bouwen van een Woonhuis aan de Lange Kerkstraat. De Notaris A. M. van Rijsoort van Meurs, te Hulst, zal oensdag 23 October 11H>1, De Notaris A. M. van Rijssoort van Meurs, te Hulst, zal Zaterdag 26 October 1901, in het openbaar verkoopen N.B. Verkoopsvoorwaarden als vorig jaar. De Notaris A. M. van Rijsoort van Meurs, te Hulst, zal Dinsdag 29 October 1901, Nalatige en onbekende koopers worden niet aangenomen. TER NEUZEN. GROOTE SORTEERING Wollen-, Zeegras- Kapok-, Hotwol en Stroomatrassen. Let bureel Raampoort en van daar naar de Weteringschans naar het huis van arrest en be waring, om te worden gehoord door den rechter- commissaris. Van Stelten werd daarna in voorloopig arrest gesteld. Woensdagochtend 6 uur keerde de 18jarige dienstbode van het alom bekende cafe Valks te Ub- bergen, bij Nijmegen, uit Berg en Dal, waar zij, van de kermis te Nijmegen komende, den nacht had doorgebracht bij haar ouders, naar haren dienst bij Valks terug. Door de Molenaarsgas, of bij de spraakmakende gemeeute Moordenaarsgas geheeten, langs villa De Marsch gaande, sprong een in het grijs gekleede kerel uit het bosch op haar toe, greep haar aan en wierp haar op den grond, onderwijl haar een zakdoek tot prop samem gewrongen in den mond duwende, opdat zij niet om hulp kon schreeuwen. Onder vreeselijke be> dreigingen rukte de aanrander haar de gouden oorbellen uit de ooren, waarbij de oorlellen door- gescheurd werden, rukte hij een gouden ring van haar vinger, en stal de portemonnaie. Yervolgens werd zij door den kerel gemeen mishandeld. De inisdadiger verdween in de richtiug van Nijmegen Het meisje ligt ziek te bed. Zij beweert haar beroover te kunnen herkennen. Haar toestand was Woensdagmiddag bevredigend Men verdenkt een 28jarigen man de aanrander te zijn. J. 1. Zaterdag werd er in de ijzergieterij van den heer Ensink te Hilversum feest gevierd De vrouw van zekeren Melchers had haar kinc aan de zorgen van een buurvrouw toevertrouwd Het kind was lastig. Daarom gaf de buurvrouw de kleiue een slaapmiddeltje in. Toen de ouders thuiskwamen en na anderhalf uur eens keken of de kleine doorsliep, vonden zij het kind dood in het wiegje liggen. Het lijkje is ter onderzoek naar Amsterdam opgezonden. Dinsdagavond heeft er in de Rozenprieel- straat te Haarlem een droevig voorval plaats gehad. Terwijl de huisvrouw even de kamer had verlaten, sprong de hond op het ledikant waarin een kind van eenige maanden sliep. De hond beet het kind zoodanig in de keel dat de dood terstond volgde. Te Yalthe is de boerenknecht H. Harms op geringe hoogte de zesde sport van een ladder gevallen. Hij viel met het hoofd op den dorschvloer, waardoor bloeduitstorting ontstond en hij na enkele uren overleed. In de Nieuwe Leliestraat, te Amsterdam, geraakten de kleeren van een 12jarig meisje, dat te dicht bij een petroleumtoestel kwam, in brand. Gillend vloog zij de straat op en een paar man- neu wierpeu eenige aardappelenzakken over haar heen, waardoor zij de vlammen doofden. Met zware brandwonden aan handen en aangezicht werd het arme kind in hois gebracht en de hulp van een in de buurt zijnden dokter ingeroepen. Te Sliedrecht geraakte de 20jarige dochter van den landbouwer G. Broere bij het goed spoelen in de rivier. Zij was reeds een groot eind weg- gedreven, toen de arbeider 't Jong, die in een roeiboot kwam aansaren, haar opmerkte en haar in bewusteloozen toestand aan wal bracht. Genees- kundige hulp werd terstond ingeroepen. Eenigen tijd geleden werd te Lincoln in Nebraska een jonge man gearresteerd wegens diefstal van paarden. De gevangene werd ziek, en nu outdekte de geneesheer der gevaugenis, dat hij een vrouw voor zich had, hoogstens 20 jaren oud. Yolgens de /Petit Bleu" is de Spaansche schatgraver gevat die zooveel jaren achtereen reeds geld probeert los te krijgen ter opgraving van een groote schat. Een Duitscher was zelf naar Spanje gegaan en vond daar toen aan 't ad res een Belg en een Italiaan. Hij liet zich ook nog verder bepraten en gaf 20,000 mark in handen van den Belg, tegen aanwijzing van de plek waar de schat zou zijn verborgen. De Belg en de Italiaan kregen ruzie over de verdeeling van het geld, en de vrouw van den Belg heeft toen den Italiaan doodgestoken. Dat bracht de justitie in het geval, die nu wel verder de zaak zal onder- zoeken. Het pyrotechnisch laboratorium ,/Porcaro", te Bari (Italie), waar men vuurwerk voor het feest van de Madonna del Rosario fabriceerde, is door een verschrikkelijke ontploffing en daarop gevolg- den brand, geheel vemield. Twee arbeiders, die Wordt vervolgd) in de open lucht bezig waren, werden door de vlammen ernstig gewond. De brandweer vond onder de puinhoopen vijf dooden, onder wie de vrouw van den eigenaar, en drie zwaar gewon- den. Tot de laatste behoort de jeugdige dochter van den fabrikant, die sedert kort verloofd is. Het rechterbeen moet haar afgezet woiden vdor de operatie liet zij zich met haar verloofde in den echt verbinden een indrukwekkend tafe- reel. Binnen twee weken is dat in Zuid-Italie de derde ontploffing in pyrotechnische laboratoria. Om de ontvolking tegen te gaan, had men in Frankrijk gemeend de celibatairen te moeten belasten. In Servie is men tot een schiinbaar practische en meer rechtsteeksch middel over- gegaan. De spaarbanken, geplaatst onder controle van den Staat, schenken een tamelijk hooge premie aan hem of haar, die met minstens 2000 dinars op de spaarbank, een huwelijk ging sluiten. De uitwerking was aanstonds verbazingwekkend men neemt in Tewie een vrouw, zooals men hier een potje bier neemt. Zoodra de jongelieden 18 jaar worden, haasten zij zich een huwelijk aan te gaan om de premie te veroveren. Ounoodig er bij te voegen, dat zij even gauw gaan scheiden, want men behoeft niet, zooals in de winkels, geld terug te geven. Deze huwelijken hebben echter betreurenswaar- dige gevolgen en de bevolking zal er niet veel door vooruitgaan. Zoodat de Servische regeering zich op het oogenblik bezig houdt met plannen om den menschen te beletten te trouwen. De met veel ophef aangekondigde ballontocht van graaf de la Vaulx over de Middellandsche zee is, als zooveel vroegere reizen van dien aard, geheel mislukt. Een tochtje door de Leeuwengolf, dicht langs de zuidkust van Frankrijk, verder heeft ook deze ^bestuurbare" ballon het niet gebracht, en niet ver van Port Vendres, ter hoogte van de Spaansche grens, zijn de luchtreizigers opgenomen door den kruiser Du Chayla, die als geenszins overbodig blijkenden maatregel van voorzorg, den ballon achternagezonden was. Dinsdagavond tegen 11 uur zateu eenige handelsreizigers in een cafe in het midden van Brest, toen plotseling een zestal officieren in de uniform van het koloniale leger het cate binnen- drongen, de handelsreizigers zonder eenige aan- leiding aanvielen en hen met vuisten en voeten bewerkten. Een reiziger werd zo<5 ernstig gewond, dat hij per rijtuig naar zijn hotel gebracht moest worden. Een onderzoek wordt ingesteld. Van de te Luik gearresteerde beambten van Barnum en Baily is er een geheel vrijgelaten, de drie anderen tegen borgstelling. Omtrent het vertrek van het reuzencircus uit die stad, meldt men, dat daarbij een waar bom- bardement van steenen plaats had. Eenige voer- lieden werden door deze projectielen gekwetst. Toen de trein op het punt was zich in be- weging te zetten, bemerkten het circus-personeel dat er vier paarden ontbraken. Het sein tot ver trek had reeds weerklonken maar de Amerikaneu wilden eerst hunne paarden hebben. Als katten sprongen zij op de wagens en draaiden de rem- toestellen vast. De stationschef moest de politie roepen, om ongelukken te voorkomen. Een Wes- tinghouse-rem werd gebroken. De straatschandalen te Brussel, Maandag- avoud voorgevalleu bij den brand van het hotel Continental, zijn ergerlijk geweest. Er waren duizenden en duizenden naar het terrein van den brand gekomen, en een gedeelte daarvan maakte van deze volksverzameling een revolutionaire be- tooging. De politie en de soldaten werden uitge- jouwd en herhaaldelijk aangevallen. Het publiek begon te zingen, de //Marseillaise" en de <,Car- magnole", en er werd geroepen h bas la calotte a bas le roi de carton De soldaten moesten de bajonet op het geweer zetten en de politie de sabel trekken. Onophoudelijk hoorde men de noodtrompet der agenten meer dan 50 personen werden gearresteerd. Tegen 10 uur ontstond er zelfs een algemeen gevecht. Zooals meer gebeurd, hadden de brandweermaunen er 't best den schrik onder toen ze den waterstraal op de menigte richtten. Bij de blussching had een ongeluk plaats dat nog goed afliep. De groote staande ladder sloeg op zij over, toen een tweetal brandweermannen reeds een eind omhoog geklommen waren. Zij sprongen op een balcon en werden niet ernstig gekwetst, hoewel zij beiden thans verpleegd worden. De autoriteiten van Reggio in Calabrie hebben aan den procureur des konings te Reggio om de opsluiting van den jongen broeder van Musolino in een verbeteringsgesticht verzocht. De politie motiveert dit verzoek door het aan- loudend slecht gedrag van den jeugdigen Antonio Musolino sedert de arrestatie van al zijne bloed- verwanten. Men heeft den bengel op vaderlijke wijze ge- waarschuwd, daarna gedreigd, tevergeefs. Hij voert oorlog tegen al de kinderen van zijn leeftijd, van wie hij teekenen van buitengewonen eerbied eischt en tegen wie hij onophoudelijk herhaalt, dat dank zij den roem van zijn broeder, zijn naam, als hij groot geworden is, voldoende zal zijn om te even. Het jongetje is pas 10 jaar. Op a. s. Zondag hopen door Gods goedheid onze geliefde ouders en pleegouders FRANCOIS ELVE EN CATHALINA DIELEMA'N hunne 25jarige echtvereeniging te herdenken. Ter Neuzen. Hunne dankbare kinderen en pleegkind, FRANCOIS ELVE. CATHARINA L. DE GRAAF. Het Bestuur der Chr. School te Ter Neuzen bericht hiermede, dat te beginnen met 1 Januari a. 8., aan genoemde school eene inrichting voor meer nitgebreid Lager Onderwijs zal worden verbonden. Belanghebbenden gelieven zich om inlichtingen en met aanvrage tot plaatsing van leerlingen te wenden tot het hoofd der school. HET BESTUUR. Ouders welke voor hunne kinderen, die den ouderdom van 12 tot 18 jaren hebben bereikt, gebiuik wenschen te maken van het herhalings- onderwijs, wat bij genoegzame deelneming, met 1 Nov. aan de beide Chr. Scholen een aanvang zal nemen, worden verzocht daarvan \66r of op den 25,ten van iedere maand, aangifte te doen bij het betrokken Hoofd der School. Namens het Bestuur, J. P. GEELHOEDT, Secretaris. Zaamslag, 14 Oct. 1901. oenige Aandeelen in de Cooperatieve Suikerfahriek te Sas van Gent. Adres bureau Ter Neuzensche Courant. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij op Maandag 21 October a. s. bij de weduwe BOEL te H u 1 s t uit de hand zal verkoopen EENE PARTIJ VAN BOVEN DIELEMAN. bij nette lieden met vrije slaapkamer. Adres bureau dezer courant. De Nolaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur der BURGERLIJKE GODSHUIZEN van Gent, op Dinsdag den 19 November 1901, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen EENE PARTIJ EXTRA ZWARE ter dikte van 2 M. tot 2.40 M., staande op een eene weide aan de Groenstraat, gemeente Zaamslag, in gebruik bij Jan Dees Az. Te vergaderen ter plaatse. Het Bestuur van den polder BEOOSTEN- EN BEWESTENBLIJ maakt aan belanghebbenden bekend dat eene buitengewone VERGADERING van Ingelanden van dien polder zal gehouden worden op Woensdag den 30 October 1901, des namiddags om 2 uur, ten huize van Mej. ^de Wed. Rolff te Axel. Zuiddorpe, 16 Oct. 1901. A. MOERDIJK, Dijkgraaf. H. MAERTEN8, Ontvanger-Griffier. Bestek en teekening liggen in genoemd koffie huis ter inzage. De bouwkundige J. SCHEELE. s voormiddags 10 uur, ten verzoeke van het Bestuur van het Waterschap /GROOT EN KLEIN FERDINAN DUS," in het openbaar verkoopen metende van 1,50 tot 2 Meters, staande op den Dijk van den Ferdiuanduspolder, nabij St. Andries, gemeente Koewacht. Te vergaderen bij Br. de Potter le St. Andries. Nalatige en onbekende Koopers worden niet aangenomeu. 0F~ Verkoopsvoorwaarden als vorig jaar. "10 des voormiddags 10 uur, ten verzoeke van A het BEST! LR van den Groot-Kieldrecht- polder, te beginnen aan den Dijk nabij de hofstede bewoond door den heer J. F. Btjijsrogob, te Clinge. Te vergaderen in de herberg //Het wapen van Zeeland," bij P. Bogaert te Clinge. 20 Onmiddelijk daarnaTen verzoeke van het BESTUUR van den Nieuw- Kieldrechtpolder, staande aan den Dijk tusschen de polders Saeftingen en Nieuw-Kieldrecht. A alatige en onbekende koopers worden niet aangenomen. des namiddags 2 uur, ten verzoeke van het Bestuur van het Waterschap ABSDALE, RIET- en W ULFSDIJK, in het openbaar verkoopen staande aan den Hoogen weg te Absdale, gemeente St. Jansteen. Te vergaderen bij den heer Frans Addenaerd, herbergier aan 't Eiland. Verkoopsvoorwaarden als vorig jaar. VAN f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 2