S U P P L E TI A. BCJRGERLIJKE STAND" Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Adveirentier). DANKB E T D I 0 I N G. (JEMFENTERAAD Y A N AXEL. GEMEENTERAAD VAN HULST. Hulst, 2 Sept. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 5 September 6.5 6.34 Vrijdag 6 7.6 7.46 Zaterdag 7 8.27 9.13 Zondag 8 n 10.— 10.41 Maandag 9 11.19 11.51 Dinsdag 10 u 12.18 Woensdag 11 u 0.42 1.4 LICIA, VERGADERING op Zaterdag 7 Sept. a. s., des namiddags ten 2 ure, bij den heer J. Plat teeuw te Zaamslag. HET BESTUUR. 4, Begrooting Commissie van beheer over den grindtorg Ter NeutenHoek voor het dienstjaar 1902. Deze begrooting is door de commissie ingezondcn op een eindcijfer van 1530. Het aandeel dezer gemeente bedraagt den derde, of f 510. 5. Rekening over het dienstjaar 1900 en begrooting voor het dienstjaar 1902, Brandweer. De Voorzitter doet mededeeling van die rekening over 1900 welke bedraagt f 347,24in ontvangsten en in uitgaven f 283,30, alzoo een goed slot van f 63,94}. Hij stelt voor deze rekening. eevst 16 Aug. j.l. ingekomen, alsnog te stellen in handen der commissie welke de andere rekeningen heeft onderzocht. Dit wordt goedgevonden. De begrooting voor 1902 bedraagt f 525 in ontvangsten en uitgaven. Met voornoemde begrooting zal overeenkonistig de gewoonte worden gehandeld. De openbare zitting wordt hierna geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting komt aan de orde CBenoeming gemeente—secretaris. De Voorzitter deelt raede dat, zooals bereids op de convocatiebrieven is vermeld, door Burg, en Weill, op de aanbevelingslijst zijn geplaatst de heeren G. C. Dalman en J. J. Damste. De heer Van IJsselsteijn wil, alvorens gestemd wordt, de hoop uitspreken, dat in deze gewiclitige benoeming alleen zal worden gelet op de bolangen der gemeente. Waar zoo- evon de wethouders met groote meerderheid werden herbe- noemd, bl\jkt daarnit, dat zij het voile verlrouwen van den Kaad bezitten. Hij hoopt daarom, dat niet zal worden benoemd buiten de aanbeveling, tot stand gebracht door de meerder heid van het Dag. Best. Dat men toch bedenke, dat men hier niet zit ter bevordering van partijbelang, maar voor het belang der gemeente en nu zou bij het een slag achtten in het aangezicht van het Dag. Best., wanneer buiten om de aanbeveling werd b noerad. Hij althans, kan daarvoor geen vrijheid vinden. De heer Moes wil niet weten dat hij minder dan anderen de belangen der gemeente zou voorstaan. Hij is het met de aanbeveling niet eens, en heeft ook inlichtingen ingewonnen. Wanneer nit buiten de aanbeveling wordt benoemd, acht hij dit nog geen slag in het aangezicht van i»;I Dag. Best. Hij is van meening dat men ieders rechten en vrijheid van denken moet eerbiedigen. De heer Van IJsselsteijn betoogt dat, al moge de persoon die de heer Moes en zijne medestunders op 't oog hebbeu nog maar enkele maanden aan den vcreischten leeftijd te kort komen, hij toch niet voldoet aan de bij raadsbesluit geeisrhte voorwaarden en daarom niet kan worden voorgedragen. Wannetr men dien eisch niet gesteld had, zou men vcrmoedelijk veel meer en andere solliciianten hebben gekregen. Hij zou het daarom een droevig figuur achten (D onrechtvaardig tegenover meerdere gegadigden, als de Raad geen rekening hield met zijn eigen besluit. De heer Moes zegt dat hij later dien leeftijdsgrens ook betreurd heeft, maar alvorens de aanbeveling werd opgemaakt, is de be- doelde persoon, de heer Oosterhof, door het Dag. Best gerang- schiW bij 4 solliciianten die naar hart: meening in aanmcrking konden komen toen werd over leeftijd niet gesproken en ware Oosterhof toen niet in aanmerking genomen, wellicht was hij dan tot een ander resultaat van zijn onderzoek gekomen. De heer Van den Hoek zegt dat, wat de heer Moes bedoelt, slechts een voorloopige schilling der sollicitatie's was. De Voorzitter m< rkt op dat het slechts de persoonlijke opinie van den heer Moes was dat de leeftijd voor dien sollicitaut geen bezwaar zou zijn, maar dat Burg, en Weth. aan 's Raads besluit gebonden waren. De heer Dees zegt dat, blijkens het verslag gelevera door de Ter Neuzensche Courant niet besloten is om een leeftijds grens te eiselien. De Voorzitter wijst er op dat het toch in de offieieele notnlen staat, die hier zijn voorgelezen en goedgekenrd. De heer Van IJsselsteijn zou het onverantwoordelijk achten wanneer buiten de aanbeveling werd benoemd. De heer Moes Dat is toch vroeger ook gebenrd. De heer Harte en Van IJsselsteijn wijzen er op dat de gevolgen daarvan ook niet zijn ui gebleven. De heer DeesMaar het zal nu toch weer niet zoo uit- komen De heer Van IJsselsteijnMaar waarvoor is het noodig buiten de aanbeveling te benoemen, omtrent de aanbevolenen zijn toch gunstige inlichtingen verkregener is toch niets tegen hen De heer Dees Ja maar dat is toch ook zoo omtrent de persoon die wij op t oog hebben. Voor zoover hij weet is toch ook omtrent Oosterhof niets bekend dat dezen minder aanbevelenswaard zou doen zijn. diseussie wordt. na nog enkele opmerkingen, waarbij ieder der sprekers zijn ztdl'de standpunt blijft handhnven, gesloten en tot stemming oierg'gaan. Ingelevevd worden 12 briefjes. Hiervan verkregen de heeren J. L Oosterhof 7, G. C. Dalman 5 en J J. Damste 1 stem, zoodat benoemd is de heer J. L. Oosterhof, gemeente-seereiaris te Arnemniden. De beDoeming wordt bepaald in te gaan zoo spoedig mogelijk, doch niterlijk 15 Oct. a. s. C. Benoeming gemeentevroedvronw te Sluiskil. De Voorzitter deelt mede, dat de voordracht bestaat nit de dames M. Klazinga, C. W. van de Weele en MC. de Bie. Benoemd wordt mej. M. Klazinga te Drachten met 9 stemmen. De dames C. W. van der Weele en M. C. de Bie verkregen resp. 2 en 1 stem, terwijl 1 briefje bianco was. De benoeming wordt bepaald in te goan op 15 Sept. a. s. SOmvraag. De Voorzitter gaat over tot het doen der omvraag, maar moet alvorens zijn spijt uitdrukken over den uitslag van de benoeming v»n een gemeente-secretaris. De heer Van den Hoek zou wenschen dat goed toezicht werd gehouden op het rijden met automobielen. Hij is van meening dat de bestuurders zich niet aan het Prov. reglement houden en harder rijden dan met een snelheid van 133 meter per minuut. Vooral in de nauwe Noordstraat is het rijden met groote vaart zeer gevaarlijk. Hij zou wenschen dat aan de bepalingen streng de hand gehouden werd. De Voorzitter zal order geven zooveel mogelijk toe te zien, maar de politie kan met alles waarnemen wat er geschiedt. Ieder partieulier mag evenwel van eene overtreding aangifte doen en daarom houdt spreker zich aanbevolen voor mede- werking in dezen Er zijn ook nog wegen in de gemeente die niei vallen onder het Prov. reglement en het zou misschien niet ondienstig zijn om daarvoor van gemcentewege voor- schriften te geven. Hij zal bij het Dag. Best, wijziging der verordening op de veiligheid op de wegen ter sprake brengen. Hierna wordt de vergadcring gesloten. Zitting van Dinsdag 3 September 1901. Togenwoordig alle leden en de ISecretaris. Waarnemend Voorzitter de heer Dregmans. De waarnemende Voorzitter opent de vergadering. Aan de orde is de beecdiging der benoemde raadsleden. Hij verzoekt de heeren Jansen van Rosendaal en Wolfert de benoemde leden van den Raad, de heeren Oggel, Van Fraaijenhove en Di leman, die ter vergadering zijn opgeroepen tot het afleggen der vereischte eeden, binnen te leiden. Hierna legt de heer Oggel in handen van den waarnemend Voorzitter de bij de wetten vereischte eeden af en neemt daarna zitting. Deze wenscht hem geluk met zijne herbenoeming en hoopt dat het hem gegeven moge zijn den bloei en de welvaart der gemeente zooveel mogelijk te helpen bevorderen en draagt daarna aan den heer Oggel het Voorzitterschap over. De heeren van Fraaijenhove en Dieleman leggen in handen van den Voorzitter de bij de wetten vereischte eeden af en ncmen eveneens zitting. De Voorzitter wenscht den heer Van Fraaijenhove geluk met zijne herbenoeming en den heer Dieleman met zijne benoeming als raadslid en spreekt den wensch nit dat het hun gegeven moge zijn lange jaren raadzittingen bij te wonen om de belangen der gemeente te behartigen. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderlijk goedgekeurd. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukkcn. a. Missive van Ged. Staten dezer provincie houdende bericht, dat de verzetting der jaarlijksche veemarkt in deze gemeente van den laatsten Dinsdag op den laatsten Maandag in October voor dit jaar door hen wordt goedgekeurd. Mocht de Raad ook voor het vervolg de verzetting noodig blijven achten, dan geven zij in overweging het nemen van een besluit tot blijvende verzetting te bevorderen. De heer Jansen van Rosendaal vindt daartegen geen bezwaar. Volgens den heer Lamaitre zou er te Sas van Gent ook weer wel eens verandering knnnen komen en het is een kleinigheid het ieder jaat eens te vragen. De heer Jansen van Rosendaal zou het dan wenschelijk achten het te vragen voor zoolang de veemarkt te Sas van Gent bestaat. De Voorzitter acht het beter dat hierover later zal worden beslist. b. Brief van den Ingenieur van den Rijks-Waterstaat te Ter Neuzen, houdende bericht, dat reeds in den aanvang van den zomer (begin Mei) maatregelen zijn genomen om al te groote daling van den waterstand op de Axelsche kreek tegen te gaan, welke maatregelen echter door de buitengewone langdurige droogte eene ongewenschte daling niet hebben kunnen voorkomen. De Voorzitter deelt mede dat voor de grazing van het zoogenaamde paardenkerkhof met het gedeelte grond gelegen voor den brandwaterput bezuiden de kom der gemeente het hoogst is geboden de som van f 46,door M. Markusse, broodbakker alhier. Hij stelt namens Burg, en Weth. voor om in de voor waarden nog de bepaling op te nemen, dat door Burg, en Weth. ten alien tijde nitweg kan worden verleend en verder om over het verpachte naar willekeur te beschikken zonder dat de pachter hiervoor op eenige vergoeding aanspraak kan maken. Ook zal de pachter verplicht zijn het gepachte perceel ten genoege van Burg, en Weth. af te maken. Met algemeene stemmen wordt de gemaakte bepaling en de voorloopige toewijzing der pacht voor de geboden som van /46,— door M. Markusse bovengenoemd goedgekeurd. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand wordt met alge meene stemmen herbenoemd de heer D. J. Oggel De heer Oggel hield zich buiten stemming. Op voorstel van den heer Jansen van Rosendaal wordt met algemeene stemmen besloten om zoo mogelijk de Raads- vergaderingen te publiceeren in de Axelsche Courant. Niets meer te behandelen zijnde wordt de zitting gesloten. Zitting van Dinsdag 3 September 1901. De Voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde de becediging van de nieuwbenjemde raadsleden Verwilghen en Warners. Genoemde heeren op uitnoodiging van den Voorzitter, door de secretaris ter vergadering binnengeleid, leggen de voor- schreven eeden af. Vervolgens worden de notnlen der vorige vergadering ge lezen en zonder aanmerking goedgekeurd. Ingekomen zijn de navolgende stukken. 1. Bericht van Ged. Stuian houdende goedkeuring omtrent aan te gane geldleening ad f 13400 wegens schoolverbouw, welke leening bereids is geplaatst tegen eene rente van 4 pCt. 2. Verzoekschrift der verloskundige, om verhooging harer jaarwedde. Dit verzoekschrift te laat ingekomen zijnde, wordt gerenvoyeerd naar Burg, en Weth om praeadvies. Overgaande tot de benoeming van een wethouder, wordt de heer Wauters met 6 van de 7 stemmen herbenoemd. Een biljet was bianco. Op gelijke wijzc wordt de heer Verwilghen herbenoemd tot ambtenaar van den Burgerlijken stand. De rekeningen van de gemeente en het Burgelijk armbestuur over het afgeloopen jaar, worden daarna voorloopig goed gekeurd. Burg, en Welh. onthielden zich van medestemmen over het besluit tot voorloopige goedkeuring der gemeenterekening en bij de stemming tot goedkeuring der begrooting Burgerlijk armbestuur, hadden zich de Voorzitter en de Secretaris als voorzitter en secretaris van voormeld armbestuur uit de Raadszaal verwijderd. Daarna had plaats de aanbieding van de gemeente-begrooting en de begrooting van het Burgerlijk armbestuur voor 1902 en werd als commissie tot het nazien daarvan benoemd de heeren Hombach. Verwilghen en de Voorzitter. Een verzoekschrift van het muziekgezelschap »Harmonie" om een subsidie van 300 voor een in 1902 te geven festival, werd met algemeene stemmen verleend. Voorts werd op een desbetreffend verzoek van het Water- schap Lamswaarde met ecnparigheid van stemmen besloten, aan genoemd waterschap toestemming te geven tot ver- harding van het Lijkstraatje en van een deel der Zandstraat en daarvoor eene subsidie te verleenen van f 100 g durende de eerste 20 jaar en 50 voor de daarop volgende 20 jaar, mits het onderhoud van den weg komc voor rekening van het waterschap. De jaarwedden voor de onderwijzers worden, zooals door Burg, en Weth. is voorgedragen, onveranderd goedgekeurd. Hetgeen ook het geval was voor de meuwe verordening op den hoofdelijken omslag en voor de verordening op de invordering daarvan, in werking tredende met 1 Jauuaria. s. CORRESPONDENTIE. Door omstandigheden waren wij niet eerder in de gelegenheid nog een wederwoord te plaatsen, op wat de redactie der ,/Zeeuwsche Koerier" schreef naar aanleiding van onze opmerking in ons nummer van 14 dagen geleden. Wij steilen nogmaals op den voorgrond, dat het niet onze meening was, ons te mengen in wat vddr of tijdens de Sassche raadsverkiezing was voorgevallen. 't Zal wel zoo zijn waar twee kijven hebben twee schuld, eu het lust ons niet om de historie te gaan raad- plegen teneitide na te gaan wie den striid heeft aangebonden en wie gelijk heeft. Wij schreven van hetgeen na de verkiezing in Sas van Gent voorviel, omdat we hiervan op de hoogte waren door mededeelingen van personen wie de strijd koud liet, (dus niet van tegenstanders van den gevallen candidaat of begunstigers van den winkel van de uitgeefster dezes, zooals de „Zeeuwsche Koerier" insinueert en naar aanleiding van welk insinueeren wij er sterk aan dachten niet meer te antwoorden,) uit hetgeen wij persoon- lijk hadden waargenomeu en uit hetgeen de /Zeeuwsche Koerier" schreef. De Red. der Zeeuwsche Koerier beweert dat hare tegenstanders lage middelen hebben gebruikt, maar dat mag o. i. vooral voor iemand die toe- standen verbeteren wil nog geen reden zijn om ook tot verkeerde middelen de toevlucht te nemen, en allerminst mag met vuur gespeeld worden. Eu dat de Zeeuwsche Koerier dit laatste deed was de aanleiding tot ons schrijven. Zij zal toch wel niet durven beweren dat zij daardoor de be langen der gemeente bevorderde De Zeeuwsche Koerier beweert dat er in Sas van Gent een soort Russische dwang wordt uit- geoefend. Dat vrijheid van denken aan banden wordt gelegd zal ieder weldenkende afkeuren, maar ook zal geen weldenkende eischen een vrij heid om maar te sarren en te beleedigen. Zou de Red. van de Zeeuwsche Koerier bedienden houden die dit aan haar adres deden Omtrent hetgeen zij vermeld als staaltjes van dwang hoorden wij uitleggingen diediefeiten in een geheel ander licht plaatsen. Wij stappen van de kwestie af, na nog even te hebben opgemerkt dat o. i. een goede verstand- houding geen beletsel hoeft te zijn, om iemand op een onjuiste houding of verkeerde handelwijze te wijzen, wanneer daarbij de eischen der wel- leveudheid niet uit het oog worden verloren. En wij kunnen de Red. van de Zeeuwsche Koerier verzekeren dat onze ineening gedeeld wordt door mannen die zij, wij mogen het althans van haar verwachten, hoogacht. 11 is 1st. Huwelijks-aangiften. 17 Aug. Adolphus Josephus de Wilde, oud 26 j., jm. en Philomena Dophemont, oud 24 j. jd. Geboorten. 22 Aug. Clara Fieternella, d. van Augustinus Josephus Buijsrogge en van Johanna Petronella Fretjser. 25 Aug. Maria Amalia, d. van Josephus Ambrosius Meersschaert en van Karolina Godeliva Sehopman. Victor Alphonse Joseph, z. van Petrus Johannes Maes en van Cornelia Maria van den Brande Rosalia Maria, d. van Pieter Franciscus Gijsel en van Elodia Maria Jansen. 27 Aug. Marinus Maarten, z. van Adrianus Jacobus Millenaar en van Sara Helena Geene. 29 Aug. Petrus Augustinus z. van Johannes Thomas Vermeersen en van Maria Ludovica van Overmeeren. Overlijden. 16 Aug. Jaaobus Christianus Serrarens, oud 85 j.. weduwn. van Cornelia de Wilde en van Anna Catharina Burm. 18 Aug. Albertus Johannes van Giesen, oud 20j., z. van Franciscus en van Johanna Maria van Ginneken. 25 Aug. Paulina Christina de Block, oud 3 m., d. van Joseph en van Seraphina van Passel. Graauw. Huwelijks-aangiften. 1 Aug. Augustevan Wallen (van Hontenisse), oud 22 j., jm. en Sophia Rosalia Berting, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Aug. Matheus Carolus Smit, (van Hulst) oud 25 j., jm. en Sophia van Laar, oud 28 j., jd. 16 Aug. Auguste van Wallen (van Hontenisse), oud 22 j., jm. en Sophia Rosalia Berting, oud 25 j jd. Geboorten. 7 Aug. Melanie, d. van Wilhelmus Johannes Bapthist van Immer-eel en Dorothea Ivens. n Aug. Amelie Paulina, d. van Petrus Augustinus de Boeij en van Maria Paulina Franssens, 13 Aug. Angela Maria Mathilde, d. van Franciscus Francken en van Mathilda Petronella Goedhart. 14 Aug. Louisa Maria, d. van Johannes van Damme en van Anna Catharina Ivens. 20 Aug. Martha Catharina, d. van Josephus Boone en van Apolonia Maria Daalman. 22 Aug. Alma Melanie, d. van Honord Aubroeck en van Maria Seraphina Mahu. Overlijden. 11 Aug. Ilenriette Rosalia Elisa Maas, oud 2 m., d. van Eduardus en van Rosalia Goosens. 21 Aug. Jacobus van Hove, oud 4 m., z. van Pieter en van Rosalia Verlinde. Ilengsiilijli. Geboorten. 12 Aug. Maria Louisa, d. van Petrus Janssen en van Apolonia de Lavoir. Hnek. Huwelijks-aangiften. 1 Aug. Jaeobus de Blaey, oud 21 j., jm. en Fran<;oise Maas, oud 26 j jd. 22 Aug. Iman Pladet, oud 63 j jm, en Maria van Wijck. oud 20 j., jd. 29 Aug. Abraham de Feijter, oud 21 j., jm. en Catharina Meertens, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Aug. Jacobus de Blaey, oud 21 j., jm. en Framboise Maas, oud 26 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Daniel, z. van Daniel Meeusen en van Jacoba Pieternella Bruggeman. 2 Aug. Wilhelmina, d. van Abraham Kervink en van Francoise Platteeuw. 5 Aug. Benjamin Hendrik. z. van Gelein Pladdet en van Berhera Maria Pladdet. 7 Aug. Levinus Pieter, z. van Adriaan Koole en van Anna Keukelaar. 18 Aug. Janna, d. van Leendert Dieleman en van Adriana van Hoeve. 19 Aug. lice Marie, d. van Aphonsius de Kezel en van Eiodie Marie Planckaert. 20 Aug. Cornelia, d. van Levinus de Blaeij en van Adriana de Feijter. Suzanna, d. van Leendert van Oosten en van Janneke Buijzc. 23 Aug. Gerard, z. van Leendert Herrebout en van Levina Donze. 27 Aug. Jacobus, z. van Johannes Martinus Dregmans en van Janneke van Ves em, Overlijden. 3 Aug. Jan Fladdet, ond 27 j., echtg. van Dina de Koeijer. 13 Aug. Cornelis Bolleman, oud 17 j., z. van Nicolaas (over!) en van Cornelia Hamelink. 18 Aug. Adriaan Hamelink, oud 19 d. z. van Izaak en van Janna de Putter. 22 Aug. Izaak de Keuning, oud 78 jweduwn. van Pieternella Beerens. 25 Aug. Een als levenloos aan- gegeven kind van het vr. geslacht, van Jasper Pladdet en Cornelia van Hoorn. 29 Aug. Frans Hamelink, oud 1 m z. van Izaak en van Janna de Pntter. 31 Aug. Pieternella Rinders, oud 11 j., d. van Pieter en van Cornelia van der Meulen. Daniel Meeusen, oud 1 m., z. van Daniel en van Jacoba Pieternella Bruggeman. Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 16 Aug. Augustus de Beule, oud 40 j., jm. en Maria Fruijtier, oud 31 j., jd. 30 Aug. Wiilem Cornelis Streefkcrk, oud 31 j, jm. en Dina Angelina Broere. oud 24 j.. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Aug. Augustus de Beule, oud 40 j jm. en Maria Fruijtier, oud 31 j., jd. Geboorten. 23 Aug. Petrus Paulus en Cornelis Alouisius, zonen van Jom 'Francies Bogaert en van Regina de Vree. 28 Aug. Arthur Petrus, z. van Ludovicus Franciscus de Theije en van Anna Maria de Waal. 30 Aug. Alonisius, z. van Philippe Engelbert de Bnek en van Rozalia Rosier. Overlijden. 17 Aug. Jacobus Duvivier. oud 9 d., z. van Ludovicus en van Christina Fruijtier. 21 Aug. Christina Fruijtier, oud 16 d., d. van Pieter Anthonij-en van Louisa van Bastelaar. 22 Aug. Petrus Andreas Wilhelmus Polfliet, oud 37 j., echtg. van Maria Anna Buijsrogge. 25 Aug. Anna Maria de Clippeleir, oud 4 m. d. van Jan Francies en van Rosalia de Booij. 29 Aug. Anna Catharina van Heese, oud 73 jechtg. van Audries van Oinbergen. 29 tug. Paulina Maas, oud 52 j., wed van Pieter van Leeuwen. Hoewarlit. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Aug. The- ophile de Coninck oud 26 j., jm. en Colcta Elegeert oud 25 j., jd. Overlijden. 26 Aug. Paulina Meert, oud 26 j., echtg. van Pieter Francies Bernaert. van Gent. Huwelijks-aangiften. 16 Aug. Joannes Franciscus Weijts, oud 32 j„ jm en Rosalia Eliza Konings, oud 22 j., jd. 30 Aug. Thdophile Rene Mathieu Willems, oud 28 j. jm. en Louisa Maria de Bock, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Aug Petrus Anthonius Stofferis, oud 25 j., jm. en Julmn Prudentia Willaert, oud 25 j., jd. Geboorten. 18 Aug. Juliene Sophia Johanna, d. van Johannes Eugenius Braet en van Maria Cornelia Konings. 22 Aug Juliene Abaon, d. van Pieter Bauwens en van Maria Elizabeth van Regemortel. Hector Petrus Marie, z. van August Willems en van Clementina Ingels. Ernest Joseph, z. van Emilius Buijck en van Alida Louisa Deijaert. 31 Aug. Wilhelmina Dolphina Geertrnida, d. van Cerillus van de Winckcl en van Maria Pieternella Kalfvel. Wilhelmina Maria, d. van Arthur Edemondus Jacobus Lippens en van Maria Paulina Swartele Overlijden. 28 Aug. Octavia Roselia van Heersvelde, oud 54 j., echtg. van Conrardus Adolphus de Mul. IVewtilorpe. Huwelijks-aangiften. 17 Aug. Charles Vervaet, oud 31 j., jm. en Josephina Maria Rooms, oud 28 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Adrianus, z. van Arie de Fever en van Jozina Suzanna Stouthamer. 21 Aug. Rudolf Oscar Clement, z. van Emilins Johannes Leonardus Kieboom en van Valeria Johanna Petronella Plasschaert. 26 Aug. Maurice Emeric, z. van Levinus Danel en van Fitalie Vitalia Cruijenaers. 30 Aug. Helene Johanna Leocadia, d. van Leonce Steppe en van Leocadia Rosalia Rademakers. i Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 7,75; Rogge/6 25; Wintergerst 7,50 Zomergerst Haver /7,—Erwten f 10,Paardenboonen fDuivenboonen f Witteboonen f Bruineboonen f Boekweit f iLijnzaad f 14.Aardappels f 2,75. Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,22}. Eieren- per 26 stuks /0,92} Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 33 stuks hoorn- vee, 35 varkens, Verkocht19 stuks hoomvee, 26 varkens. KOERS TAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per£ HET GELD. 47,82* 1/ 47,87* 12,— n n 12,10 ZEETlJDINGtEN. Van 2 tot en met 3 Sept. VLAG NA AM M Van en naar Lading Eng. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. idem Deens. s. s. Eng. sch. Noor3m.sch. Duits. s.s. Van Ter %euzen1 Golfer 1066 Londen macadam Sdderhamn 4246 Middlesbro ledig Voor Gent t Ptarmigan 3493 Liverpool stnkg. Abbotsford 2979 Leith idem Najaden 4097 Wyborg hont Elama 483 Londen idem Nina 543 ChristiaDsaud idem Juno 3921 Petersburg Van Gent Sea Belle 2152 Londen idem 2 Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen stukg. 3 Eng. s.s. Cuxhaven 2141 Goole idem |Noor. s.s. (Constance 1576 Stettin ijzer Van 2 tot en met 3 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op- en 26 afgeschut; door de Westsl. 5 op en 3 afgeschnt. H U i/ Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, onze eenige geliefde dochter en zuster in den hoopvollen leeftijd van ruim 25 jaren. Ter Neuzen, 4 September 1901. J. VERSLUIJS. C. VERSLUIJS—De Mui,. D. VERSLUIJS. H. VERSLUIJS. P. VERSLUIJS. JAC. COR. VERSLUIJS. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde ecbtgenoote, moeder, behuwd- en grootmoeder, betuig ik mede namens de familie mijnen hartelijken dank. D. SCHEELE Jzn. Ter Neuzen, 4 Sept. 1901. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het afsterven van onze geliefde dochter, zuster en behuwdzuster Maatje Suzanna, betuigen wij oDzen welgemeenden dank. Uit aller naam, J. VAN DER SLOOT. Ter Neuzen, 4 Sept. 1901. Ondergeteekende betuigt zijnen dank aan de Onderlinge Veeverzekering Maatschappij wAlinelo" eu aan hun Agent, den heer W. Adriaansens te Hontenisse voor de prompte en totale uitbetaling, 750 voor zijn verdronken paard. J. B. JOOSSEN. Lamswaarde, 2 September 1901.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 3